Strona 11 z 12 < 1 2 ... 9 10 11 12 >
Opcje tematu
#940052 - 07/02/2007 21:54 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: nOcnY]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Przyznalbys sie Bolec, ze zle zrobiles nie uprzedajac o spoilerze a nie odwracasz kota ogonem...


Co innego jest czytac opinie innych o serialu a co innego czytac streszczenie wazniejszych wydarzen.

Zaczalem czytac bo chcialem wiedziec co masz do powiedzenia nt PB

Do góry
Bonus: Unibet
#940094 - 07/02/2007 22:11 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Bzyku]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Bede pisal na temat spoilerow bo tak mi sie podoba jak i aktualnie ogladajacych. Nazwa SPOILER na poczatku posta musi odwracac uwage "poczatkujacych". Proponuje pisac z "grubieniem" [ b]. Mniej zamieszania.

Uzytkownik Yahoo z Twojego wzgledu nikt nie bedzie sie wstrzymywal od rozmow na temat PB. Faktycznie wiekszosc zaczela od Polsatu, ale my chcemy takze porozmawiac na temat swoich wrazen po nowych odcinkach.

Do góry
#940124 - 07/02/2007 22:20 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Kylo]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Przepraszam *yaaho

Do góry
#940530 - 08/02/2007 02:31 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Kylo]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
APOCALYPTO (2006)

Reżyseria: Mel Gibson
Obsada: Rudy Youngblood, Jonathan Brewer, Dalia Hernandez
Muzyka: James Horner
Gatunek: Dramat, Przygodowy

Kolejne po "Pasji" równie wielkie, co tajemnicze przedsięwzięcie Mela Gibsona. Owiana legendami zagadkowa cywilizacja Majów na wielkim ekranie. Opowiedziana w konwencji przygody historia o ludzkich namiętnościach, dramatach i walce na śmierć i życie w sercu nieprzeniknionej jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów dżungli. Film zrealizowany z wielkim rozmachem, z dramaturgicznym zacięciem i autentyzmem. Bohaterowie mówią w zapomnianym dialekcie Majów, a aktorzy zatrudnieni przy realizacji filmu to rdzenna ludność Meksyku. (filmweb)


Obejrzałem i ja ten film i zaczynam rozumieć dlaczego Mel Gibson jest uważany za jednego z najlepszych/najciekawszych reżyserów ostatnimi czasy. Otóż nie dlatego, że jest rzeczywiście najlepszy, czy kręci najlepsze filmy. Co to to nie.
Po prostu Gibson jak nikt inny potrafić sprzedać ludziom tandetę.

Najlepszym przykładem jest ten właśnie film - kampania marketingowa szła pełną parą, mgiełka tajemnicy otaczała ten film - miało być poruszające dzieło, przedstawienie zagadkowej cywilizacji Majów, analiza rozkładu tej cywilizacji (o czym dumnie głosi sentencja na samym wstępie filmu) - a wyszło wielkie nic.

Zacznę od tego, że fabuła jest prosta jak 5-centymetrowa linijka. Dlaczego 5-centymetrowa? Ano dlatego, że jest tak krótka. Bez najmniejszego problemu można ją streścić w 2 zdaniach, czego jednak nie chcę robić, bo opowiem cały film.

Druga sprawa - "przedstawienie zagadkowej cywilizacji Majów". Gdyby nie ten opis dystrybutora, to w życiu nie wpadł bym na to, że to właśnie ta cywilizacja. Wyjaśnienia nie ma żadnego, a skąd laik ma wiedzieć, czy to Majowie, Aztekowie, Olmekowie czy Toltekowie. Także czas akcji wyjaśnia się dopiero w ostatniej scenie.

Bardziej istotne jest to JAK Gibson tę cywilizację przedstawił. Banda krwiożerczych dzikusów - to chyba najbardziej trafne określenie. I nic więcej. A gdzie przedstawienie cywilizacji? A gdzie wspaniała kultura jaką wszystkie te cywilizacje wytworzyły? Astronomia? Matematyka? Rzeźba? Malarstwo?
Jedna z najwspanialszych cywilizacji w dziejach człowieka została przedstawiona jak pół zdziczałe plemię krwiożerczych dzikusów.

Analizy rozkładu cywilizacji nie ma żadnej - to już totalna bzdura najwyraźniej wymyślona przez dystrybutora.


Jeśli ktoś się spodziewa czegoś ciekawego, niech porzuci wszelką nadzieję. To najzwyczajniejsza w świecie Hoolywoodzka superprodukcja z większością cech dla takiej charakterystycznych. Zwłaszcza wątek przygodowy - czasem zastanawiam się, czy to nie powinna być kolejna część Rambo. Symptomy tego są aż nadto widoczne

Ciekawie było jedynie przez pierwsze pół godziny, gdzie miałem wrażenie, że oglądam jakiś program na National Geographic. Było to całkiem ciekawe i dobrze rokowało na dalszą część filmu, ale na tym koniec pozytywów jeśli chodzi o samą warstwę fabularną filmu.

Na pewno plus za użycie oryginalnego języka Majów, za naturalnych aktorów (a nie przebierańców z Hollywoodu) no i za całkiem duży realizm, ale tylko w pierwszej godzinie. Później zamiast realnie było coraz bardziej śmiesznie (i to nie ze względu na komizm scen, a końcówka filmu to już bardziej podpada pod fantasy, a nie realizm).
Zdjęcia, muzyka na solidnym, dobrym poziomie choć bez rewelacji.

Reasumując - miało być Apocalypto, a wyszedł apokaliptyczny gniot.

5/10

Do góry
#940587 - 08/02/2007 04:53 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Bzyku]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Bzyku, woow \:\)
Ja tę samą treść zwarłem znacznie krócej na 1 stronie tematu \:\)


Originally Posted By: [T
-error]Ah zapomniałbym ... Apokalypto \:\)

No więc ... bla bla bla, bla ... bla bla, blaaaaaa

\:\)

Koniec


Do góry
#940793 - 08/02/2007 09:50 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: [T]-error]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
no to streściłeś ten film

Do góry
#940809 - 08/02/2007 10:08 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Bzyku]
Kuba88 Offline
addict

Meldunek: 23/02/2005
Postów: 681
ogladal ktos film jakas komedia romantyczna HOLIDAY ? gra tam Cameron Diaz podobno;p

Do góry
#940832 - 08/02/2007 10:19 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Kuba88]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: Kuba88
ogladal ktos film jakas komedia romantyczna HOLIDAY ? gra tam Cameron Diaz podobno;p


Moja mama \:p Siedziałem obok, czytałem książke i czasami zerkałem na ekran. Z tych migawek stwierdzam, że takiej głupoty dawno nie widziałem. Chociaż kobietom ponoć się podoba hehe więc jak chcesz się przypodobać dziewczynie to czemu nie.

Do góry
#942776 - 08/02/2007 19:22 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Logan]
Bolec25 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2002
Postów: 2086
Skąd: wałbrzych
Originally Posted By: Logan
Przyznalbys sie Bolec, ze zle zrobiles nie uprzedajac o spoilerze a nie odwracasz kota ogonem...


Co innego jest czytac opinie innych o serialu a co innego czytac streszczenie wazniejszych wydarzen.

Zaczalem czytac bo chcialem wiedziec co masz do powiedzenia nt PB

Nie odwracam kota ogonem,tylko nie iwiem dlaczego sie tak uniosles.zas swoja droga rzeczywiscie jest w tym moja wina.Wiec Sorki

Do góry
#943384 - 09/02/2007 07:21 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Marcel]
blacky82 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2004
Postów: 4183
Skąd: Paslek
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?

Do góry
#943390 - 09/02/2007 07:37 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: blacky82]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Originally Posted By: blacky82
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?


Na isohunt.com nie musisz miec konta, sciagasz torrenta i program np. Azureus i gra gitara. Zreszta polecam bo akurat odcinki prisona sa tam u sciagajacych na 1 miejscu. Dosyc szybko bys sciagnal.

Do góry
#943412 - 09/02/2007 08:15 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Kylo]
blacky82 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2004
Postów: 4183
Skąd: Paslek
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: blacky82
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?


Na isohunt.com nie musisz miec konta, sciagasz torrenta i program np. Azureus i gra gitara. Zreszta polecam bo akurat odcinki prisona sa tam u sciagajacych na 1 miejscu. Dosyc szybko bys sciagnal.


krotko zwiezle i na temat. Kylo dzieki

Do góry
#943558 - 09/02/2007 10:02 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: blacky82]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Originally Posted By: blacky82
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?


http://www.isohunt.com nie trzeba zakladac konta tylko odrazu sciagac!! wcale mi nie lyso \:p

Do góry
#943563 - 09/02/2007 10:03 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Dziabor]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
no widze ze Kylo ci odpisal a nie czytalem wczesniej postow!! i masz problem z glowy

Do góry
#943577 - 09/02/2007 10:12 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Dziabor]
Isildur Offline
Huachipato

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 3241
Skąd: Tarnów
Moze ktos napisac jak sie sciaga z tej strony http://www.isohunt.com ?

Do góry
#943682 - 09/02/2007 10:56 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Isildur]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Originally Posted By: J - 23
Moze ktos napisac jak sie sciaga z tej strony http://www.isohunt.com ?


u gory masz wyszukiwarke, potem klikasz na to co chcesz sciagac i rozwinie ci sie okienko i masz download torrent, sciagasz maly pliczek na dysk i potem klikasz na ten maly pliczek 2 razy i automatycznie laduje ci sie np do Azureusa!! pod warunkiem ze masz na kompie Azureusa \:p

Do góry
#943817 - 09/02/2007 11:43 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Dziabor]
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
nie wiem czemu ale np na bearshare potrafi sciagnac czasami jakis film w 2 godziny, a przez Azerusa meczy sie kilkanascie godzin
a predkosc na Azerusie to gora 30kb/s, przy okolo 700-800kb/s w nocy w bearshare

Do góry
#943834 - 09/02/2007 11:47 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: ajdam]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Originally Posted By: ajdam
nie wiem czemu ale np na bearshare potrafi sciagnac czasami jakis film w 2 godziny, a przez Azerusa meczy sie kilkanascie godzin
a predkosc na Azerusie to gora 30kb/s, przy okolo 700-800kb/s w nocy w bearshare


w Azureusie zalezy to od stosunku seedow do peerow, oraz od tego jaka ktos sobie ustawi predkosc udostepniania danego filmu

Do góry
#945364 - 09/02/2007 17:56 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: blacky82]
Marcel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/06/2003
Postów: 34895
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: blacky82
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?
sorry ćwoku
są dziesiątki stron z torrentami gdzie nie trzeba miec konta .

Do góry
#945514 - 09/02/2007 18:17 Re: Film, telewizja i seriale [4] [Re: Marcel]
blacky82 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2004
Postów: 4183
Skąd: Paslek
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Originally Posted By: Marcel
Originally Posted By: blacky82
Widze ze niektorzy to sie tasuja piszac te glupie "spojlery" gosc zadal pytanie skad mozna pocisnac 16 odcinek PB. Nikt nie odpowiedzial a jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler. Żal mi takich dzieci
a jakis blacky82 zamiast mu odpowiedziec to woli napisac bezsensownego posta w którym zmyśla ze jakis Marcel w co drugim poscie spojler i spojler . Żal mi takich dorosłych .


Akurat kiedy to pisalem losiu to jeszcze nie sciagnelem 16 odcinka.


Dziabor nie cwaniakuj tak z tymi torrentami bo ja np. nie mam konta na zadnej stronie tego typu. i co lyso ci?
sorry ćwoku
są dziesiątki stron z torrentami gdzie nie trzeba miec konta .


dobra zluzuj dziciaku

Do góry
Strona 11 z 12 < 1 2 ... 9 10 11 12 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Akhu, VVega, Lukasz111, Zaixi, akagi, Maxi, wHiTe_StAr, pacyfista, burbon, forty), 3712 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583877 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07