Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >
Opcje tematu
#630368 - 08/08/2006 10:54 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Ciągle myślę na co stać tego Chambersa bo tylko on może zagrozić twojemu dublowi Jiro...
Kuć mówił po wczorajszym biegu że Angol ewidentnie zwolinił około 80 m...

Do góry
Bonus: Unibet
#630369 - 08/08/2006 10:59 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Skolimowska - Smalyachkova 1 1.80 UB - nasza Kamusia wyraznie niedoceniona przez buki, w tym sezonie Polka ponad 73, Bilaorusinka ponad 72, w kwalifikacjach Bialorusinka rzucila o 27 cm, ale tak naprawde rzucala w lepszej grupie, bo II, ktora miala rywalizacje pozniej. "Wspaniale" wyniki Bialorusinek w kwalach w porownaniu do wynikow z sezonu utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze diewoczki z kraju Lukaszenki beda tylko tlem dla rywalizujach pan - Heidler i Lysenko o zloto i Skolimowskiej o braz. Smalyachkova i tak stosunkowo korzystnie sie zaprezentowala wczoraj, ale mam spore watpliwosci czy Bialorusinka przekroczy 70 m, co napewno uczyni dzis Polka.

Lysenko-Khanafeyeva 1 1.30 UB - do podbicia kursu, tak jak w przypadku Bialorusinek, z zastepu Rosjanek rzucajacych 75-76 jedynie Lysenko potrafi to powtorzyc w powaznych zawodach, Khanafeyeva ma na pewno mozliwosci, bo 76 m osiagnela, ale nie wiadomo czy to bylo osiagniete w sposob naturalny . Wczorajsze wyniki swiadcza o tym, ze albo w Rosji rzucaja lzejszym mlotem, albo bylo lekie wspomaganko . Lysenko jest z kolei znakomicie przygotowana i tak naprawde jakby Khanafeyeva zaprzeczyla moim teoriom i rzucila te 73-74 m to i tak raczej bedzie na kolezanke z ekipy za malo.

Do góry
#630370 - 08/08/2006 11:02 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Quote:

Ciągle myślę na co stać tego Chambersa bo tylko on może zagrozić twojemu dublowi Jiro...
Kuć mówił po wczorajszym biegu że Angol ewidentnie zwolinił około 80 m...




jak pobiegnie na maxa 10 to osiagnie moze 10.15, co to da? Smiem twierdzic, ze nawet na medal bedzie za mallo, bo w bezwietrznych warunkach Obikwelu zlamie 10.00, a Pognon sie obok tego zakreci. A jest jeszcze Kuc, Osovnikar i paru innych biegajacych w ok. 10.2, ktorzy moga w kazdej chwili pobiec nieznacznie pon. 10.15.

Do góry
#630371 - 08/08/2006 11:06 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Hammer winning distance:

under 76.50 1.80 UB - bez przesady, moze forma dobra, dziewczyny mocne, ale tak naparwde 76.50 to jest w ogole nieostukany dystans, z grupy finalowej osiagnely ja tylko :Lysenko, Khanafeyeva i Heidler (ale tylko 76.55). Jedynie Lysenko moze do tego rezultatu sie zblizyc.

Do góry
#630372 - 08/08/2006 11:23 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Panowie podajcie stronke z wynikami kwalifikacji- dzieki

Do góry
#630373 - 08/08/2006 11:25 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
http://www.sportresult.com/sports/la/framework/eaa2.asp

Tu wszystko znajdziesz, normalnie tu tez jest relacja live, tylko, ze dzis rano cos fixowala

Do góry
#630374 - 08/08/2006 11:30 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Ja do Pognona 1-2 dorzucam w profie Skolimowską z Claretti o kursie 1.5. Wloszka 70 metrów przekroczyla w tym roku tylko 2 razy i oba u siebie. Polka w kwalifikacjach nigdy dobrze nie wypadala- chyba nie lubi wstawać przed 10 .
W tym roku rzucala równo pow. 72 m.

Do góry
#630375 - 08/08/2006 12:02 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
M4CI3K Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 1889
Skąd: EOP
para Kuć-Yepishin dotyczy biegu półfinałowego czy może ostatecznej klasyfikacji? orientuje sie moze ktos?

Do góry
#630376 - 08/08/2006 12:43 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
Aslan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2004
Postów: 1865
Skąd: standardowo Warszawa / czasem ...
Quote:

para Kuć-Yepishin dotyczy biegu półfinałowego czy może ostatecznej klasyfikacji? orientuje sie moze ktos?




Sądzę, że ostatecznej rywalizacji...

Co do typów na dziś, to zgadzam się z przedmówcami.
Kursy w profie są dziś zaskakująco dobre i należy z tego skorzystać. Oczywiście nie sposob ustrzec się wałków jak chociażby taki jak we wczorajszym finale biegu kobiet, gdzie Turczynka zeszła z trasy grzebiąc swoje szanse na medal i nasze nadzieje na pieniądze... :/ Ale do rzeczy (pary z Profa):

Skolimowska - Claretti 1 1,5

O ile Kamila nie ma raczej szans powalczyć o mistrzostwo, to wydaje się, że miejsce w pierwszej piątce powinna zająć raczej bez problemu. Oczywiście liczę (podobnie jak wszyscy chyba Polacy) na to, że Skolimowska włączy się do walki o brąz...
Claretti natomiast będzie walczyć o miejsce w pierwszej piątce, szóstce... Niby Włoszka rzuciła w kwalifikacjach te 10 centymetrów dalej, ale Kamila ma naturę misia i sama mówi, że do godziny 10 to się powinno spać, a nie wychodzić na stadion... Miejmy nadzieję, że dziś wieczorem miś będzie wystarczająco rozbudzony, bo o to, że ma umiejętności, aby przerzucić Włoszkę jestem spokojny...


Lysenko - Heidler 1 1,45

Tutaj troszkę mniej pewnie, ale jednak jedynka. Zawodniczki z dwoma najlepszymi wynikami w kwalifikacjach. Róznica między nimi jest taka, że to jednak Lysenko jest tutaj główną kandydatką do złota, a wręcz murowaną kandydatką do podium. Nie wiem czy Niemka da radę rzucać tak daleko. Pokazała spore możliwości w kwalach, ale mimo wszystko rzuciła prawie dwa metry krócej od Rosjanki. Myślę, że w konkursie będzie podobnie, a Niemka bardziej niż na walce z Lysenko skupi się na odpieraniu ataków polsko-ukraińsko-białorusko-rosyjskiego zastępu zawodniczek mających również chrapkę na medale... Nie bez znaczenia jest tutaj rzecz jasna kurs, jaki zaoferował Prof. 1,45 to sporo. W tej samej parze STS ma 1,3, natomiast Totomix tylko 1,12 (to jest rzecz jasna przegięcie, ale 1,35 to dla mnie kurs adekwatny dla tej pary, więc 1,45 zamierzam spróbować ).

Jeśli ktoś się boi zagrać powyższej pary to polecam w zamian za nią zdarzenie nieco łatwiejsze.

Lysenko - Smalyachkova 1 1,2
Również kurs z profa i tu już nie powinno być wątpliwości... Białorusinka niby trzeci wynik kwalifikacji, ale ponad 4 metry mniej od zwyciężczyni, powinna rzucać tak jak w kwalach, a więc równo, ale przed siedemdziesiątym metrem. będzie ciężko utrzymać trzecią pozycję, a do walki z Lysenko raczej włączyć się nie powinna.

Sdiri 1-5 1,5
Krótko i treściwie. Sdiri to bez wątpienia kandydat do medalu. Zaprezentował się bardzo słabo w kwalifikacjach, ewidentnie Mu czegoś brakowało, ale kurs jest bardzo przyzwoity. Pomimo nienajlepszego występu w kwalach i tak zajął piąte miejsce, a jeśli z czołowej piątki ktoś ma podczas finału zdecydowanie poprawić swój wynik to właśnie On. Krótki mówiąc - jeśli Francuz odzyska choć cześć dyspozycji widzę Go spokojnie na podium, a nawet jeśli jest w słabszej formie, to na wywalczenie miejsca w pierwszej piątce i tak go stać... A kurs naprawdę sympatyczny...

Obikwelu zwycięstwo 1,4
Zdecydowanie najwyższy kurs oferowany na to zdarzenie przez ziemniaków. Widzieliśmy jak wczoraj wbiegał do półfinału... Lekko, łatwo i przyjemnie. W tym momencie po prostu nie ma na Niego mocnych na tych mistrzostwach. I piszę to, choć bardzo lubię Pognona. Start z Pognonem będzie o tyle ciekawy, że po prostu zmusi Obikwelu do jakiegoś wysiłku i możemy mieć niezły czas (pewnie w granicach 10,0, może ciut mniej)... Natomiast przy całym szacunku dla Francuza, tylko ogrom szczęśliwych zbiegów okoliczności (np. Obikwelu słabo wychodzi z bloków i na 30 metrze traci rytm biegowy) może dać Mu złoto. Jeśli takich kataklizmów nie będzie, nie będzie też innego rozstrzygnięcia niż złoto dla naturalizowanego Portugalczyka...

Pognon 1-2 2,0 lub dla podbicia kursu 1-3 1,13

Tak jak napisałem bardzo lubię Francuza i mam nadzieję, że pokaże na co Go stać z wielką pewnością zdobywając srebrny medal i zmuszając do większego wysiłku Obikwelu, z którym jednak o złoto raczej nie powalczy... Pognon w dwójce za 2,0 to dla mnie valuebet, a miejsce medalowe za 1,13 można dołożyć do większego kuponu dla podbicia kursu w ramach "pewniaka" (cudzysłów rzecz jasna dla tego, że pewniaków nie ma)...

Niestety strona z wynikami znow przestała działać, a przyznaję, że nie wiem jakie wyniki zawodnicy osiągali w pierwszym starcie tutaj, bo widziałem tylko wczorajsze popołudniowe ćwierćfinały...

Natomiast po tej obserwacji stwierdzam, że Chambers jeśli ma walczyć to raczej o brąz... Mówię poważnie. Trudne warunki powinni postawić Mu Yepishin, Osovnikar i ... Kuć. Owszem, Chambers zwalniał od 80. metra, ale Oni same końcóweczki też odpuścili... A zwalnianie Anglika mogło według mnie być tzw. "grą na alibi"... Nie wydaje mi się, żeby On był tutaj bardzo mocny. Może liczył na jakąś regenerację do dzisiejszego finału i wczoraj chciał pozostawić po sobie dobre wrażenie dając do zrozumienia innym - "patrzcie jak wielkie mam rezerwy"... Nie wiem... Mogę się mylić i nie będę próbował w żaden sposób obsadzić trzeciego miejsca w tym biegu, ale po pierwsze nie zagrałbym złotówki na Chambersa, a po drugie spróbóuję zaryzykować pierwsze dwa miejsca dla Obikwelu i Pognona...

To chyba tyle na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam i mam nadzieję, że te wypociny się komuś przydadzą, bo ostatnio za pływanie mi się dostało, a nie chciałem wdawać się w dyskusję

Do góry
#630377 - 08/08/2006 12:49 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Od conajmniej 20 minut Pognon 1-2 spadl do 1.55

Do góry
#630378 - 08/08/2006 12:52 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
polskignom znow wszystko ładnie opisałes i z wiekszoscia twoich typów sie zgadzam. Mam tylko zastrzezenie co do tego 76.50 moim zdaneim jednak jest do osiagniecia i jak patrze jakie sa obecnie kursy to jak juz miałbym to grac to over z kursem 2.10. Odległosc ta jest jednak moim zdaniem bardzo dobrze oszacowana przez analityka Unibetu i wcale sie niezdziwei jak bedziemy mieli powtórke z wczorajszego pchniecia kula.


Obikwelu, F 1.02 miejsce 1-3
Lysenko, T - Khanafeyeva, G 1 1.22
Stawka 10/10 Unibet

100 m Mężczyzn Obikwelu, F 1.02 miejsce 1-3
Skolimowska, K - Smalyachkova, M 1 1.80
Skok w dal: Howe, A 1.05 miejsce 1-3
Stawka 5/10 Unibet

Lebedeva, T - Pyatykh, A 1 1.20
Dabrowski, D - Frolov, V 1 1.55
Stawka 20/10 !!! Unibet

Sdiri Salim - Tsatoumas Louis 2 1.32
Obikwelu Francis - Pognon Ronald 1 1.30
Stawka 5/10 Expekt


Czasu mam malutko wiec króciutko dzis bedzie. Obikwelu głowny faworyt do zwyciestwa a juz napewno do zajecia miejsa w pierwszej dwójce. Kursy 1.02 mały i przez wielu pewnie juz znienawidzony po jakiejs wtopie... tu tylko dyskwalifikacja moze przeszkodzis w zajeciu meijsca w pierwszej trójce. Osobiscie uwazam, ze z łatwoscia wygra "Portugalczyk", ale jako, ze sprinty gram mało kiedy zdecydowałem sie na warianty bardziej ostrozne. Co do skoku w dal i typu na Tsatoumasa skusiała mnie gownie postawa tego zawodnika w eliminacjach. Co do trójskoku to obecnie tego zdarzenia w Unibecie niewidze ( ja ten zakład grałem jeszcze przed eliminacjami), ale moze ktos inny go zaoferuje. Kura 1.20 przeciw Lebedevej która w tym sezonie ciagle jeszcze neiosiagneła 15m w normalnych warunkach... nic tylko grac. Tak swoja droga jesli ktos ma zagrozic Lebedevej na tych Mistrzostwach to chyba tylko Devetzi. Typ na Kamile opisał juz polkignom, ja od siebie moge dodac jeszcze ze Bialorusinka w tym sezonie rzucała juz duzo dalej od Skolimowskiej, ale tylko "w domu" a juz wczoraj cos o tym wspominałem. Typ na Lysenko został mi zasugerowany przez pewnego podpowiadacza któremu bardzo dobrze idzie typowanie lekkiej... . Nic wiecej neimam tu do dodania. Mój głowny typ - Dabrowski ( rzadko kiedy gram za takie stawki) zagrałem jednak chyba troszke zagrubo. Niebede pisał co przemawia za zagraniem tego typu lecz napisze co odstrasza. Odstraszaja podobne zyciówki obu zawodników, odstrasza duzy progres wyników Rosjanina, który widac z roku na rok, odstraszac moze tez to, ze Polak moze sie oszczedzac do sztafety.

Moja uwage zwróciły dzis równiez zakłady na niezakwalifikowanie sie Green i Di Martino, kursy 2.50. Moim zdaniem jest spora szansa, ze jednaj badz obu niezobaczymy w finałowej 12 a kurs kuszacy.

Do góry
#630379 - 08/08/2006 12:58 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
Aslan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2004
Postów: 1865
Skąd: standardowo Warszawa / czasem ...
Quote:

Od conajmniej 20 minut Pognon 1-2 spadl do 1.55



Faktycznie... Nie zauważyłem... Zmiana na niekorzyść również w parze Lysenko - Smalyachkova, no ale mimo wszystko i tak chyba oba te zdarzenia spróbuję zagrać.

Ofertę otworzyłem jakąś godzinkę temu i do tej pory nie odświeżyłem strony, stąd te nieporozumienia.

Do góry
#630380 - 08/08/2006 13:24 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
wiliamm Offline
old hand

Meldunek: 31/07/2005
Postów: 1035
Na dzisiaj bardzo zainteresował mnie typ z profesjonala na na Kuca. Za miejsce w pierwszej trójce Polaka dają az 3. Uważam, że jest to kurs znacznie przesacowany po tym co pokazuje w tym sezonie a także na mistrzostwach (5 rezultat w tym sezonie w Europie 10.17).
Patrząc na przeciwników: Obikwelu raczej jest poza zasięgiem ale z resztą stawki myślę, że może powalczyć. Wszyscy odezwą się zapewne, że z Pognonem również nie ma szans - ja twierdzę jednak, że Francuz spali się psychicznie. Co dotychczas osiągnął oprócz sukcesów juniorskich? Nic! Zawsze typowany był w gronie faworytów i zawsze się gubił.
Co do innych - Chambers i Osovnikar są zdecydowanie w zasięgu naszego reprezentanta (pokazał to zresztą w poprzednim biegu). Powalczyć może jeszcze Lewis-Francis ale jemu z kolei może nie wystarczyć sił na finał (jako, że to wybitny specjalista od 60m). Niespodzianką moze okazać się Hiszpan Rodriguez.

Podsumowując: kurs 3 na pewno wart ryzyka. Poza tym zawsze trzeba wierzyć w naszych

Do góry
#630381 - 08/08/2006 13:56 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Lukashevych Oleksiy - Rutherford Greg 2 /1.75/ 3/10

Trudna do gry para - ale spogladając na tegoroczne wyniki nieco lepiej wygląda 20-latek z WB

1/ rekordy życiowe podobne - 8.27/8.26
2/ w kwalifikacjach niemal identycznie - 8.06/8.07 (przy wietrze +1.0)
3/ w tym roku - 8.17/8.26

i w tym własnie upatruję zwycięstwa Rutherford-a - Rosjanin choć dalej skacze nieźle swoje apogeum już osiągnął na przełomie 2000roku. Młody Wyspiarz poczynił bardzo duże postępy - w przeciągu ostatnich dwóch lat - poprawił się o ......... prawie 1m.
Jest w formie to pewnik - liczę że przy sprzyjających warunkach atm. jest w stanie skoczyć pod (albo nad) swoją życiówkę - a Ukrainiec nie powinien przeskoczyć 8.20.

Do góry
#630382 - 08/08/2006 14:29 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

Dabrowski, D - Frolov, V 1 1.55




Retoox w expie ta para po 1,69 i wobec tego wezmę ją skoro tak mocno zdecydowałęś się ją uderzyć za 1,55

Do góry
#630383 - 08/08/2006 15:18 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
Pawka Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/08/2001
Postów: 3531
Skąd: Kielce
Widzę że dziś będzie loteria w rzucie młotem, koło bedzie mokre więc trzeba się spodziewać wielu spalonych rzutów. Kto nie wierzy niech włączy Eurosport, mokry tartan na stadionie i chmury wokół stadionu.

Pozdrawiam Pawka z Kielc

Do góry
#630384 - 08/08/2006 16:26 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
wiliamm Offline
old hand

Meldunek: 31/07/2005
Postów: 1035
Biegi półfinałowe utwierdziły mnie w przekonaniu, że typ na Kuca jest warty gry. Jeśli ktoś tak bardzo zasypia na starcie a kręci czas zbliżony do "zyciówki" to znaczy, że ma ogromny zapas. Mam tylko nadzieję, że nie zaśpie na starcie w biegu finałowym.
Co do reszty zawodników - prawie tak jak przewidywałem a Pognon czuję, że da ciała w finale.
Typ na finał? 1. Obikwelu, 2. Osovnikar, 3. Kuc
Życzę wszystkim powodzenia

Do góry
#630385 - 08/08/2006 17:17 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Jeszcze jeden typek - mocno ryzykowny:
Claretti Clarissa - Smalyachkova Maryna 2 /1.85/ 2/10 EXP

Obie w tym roku osiągneły najlepsze wyniki w swojej karierze - tyle tylko że Białorusinka rzuciał prawie 1m dalej - pozatym wydaje mi się że Panie z postsowietckich republik są nieźle przygotowane do tych ME.
Dodatkowo dochodzi jeszcze zestawienie w innym buku w parze z naszą Kamilą (po bardzo zbliżonych kursach)

Do góry
#630386 - 08/08/2006 17:34 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
timeek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/01/2005
Postów: 1781
Skąd: Fotel (raczej wygodny)
Zapraszam do działu Private Picks.


Edited by tomo (08/08/2006 17:48)

Do góry
#630387 - 08/08/2006 17:35 Re: Lekkoatletyka - Mistrzostwa Europy - Goeteborg 2006
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Zbyt mocno lekkoatletyką się nie interesuję ale wydaje mi się, że zakład na 1 falstart po kursie @2.05 w finale biegu na 100 m mężczyzn to całkiem ciekawa propozycja.

W sprintach falstarty to chleb powszedni, tym bardziej w finałach wielkich imprez.
Do tego trener Kucia kilkanaście minut temu zapowiedział, że po fatalnym starcie półfinałowym teraz zrobią ryzyk fizyk i Darek spróbuje się wstrzelić w startera, a wiadomo jak taka próba może się zakończyć.

Do tego kontra na zwrot na zakład 2 lub więcej falstartów po kursie @12 żebym potem nie żałował...

Do góry
Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 ... 9 10 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (akagi, VVega, DePito, Lukasz111), 3255 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584698 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07