Strona 10 z 13 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 13 >
Opcje tematu
#606677 - 09/07/2006 16:00 Re: Tour de France [kolarstwo]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29974
Quote:

Zgadzam się co do Voigt`a. Przeglądając ofertę buków internetowych [oczywiście tylko kolarstwo] trafiłem na takie cudo:

Jens Voigt to beat David Millar @ 3,40 bet365

Szkoda że tam nie mam konta bo bym sobie to puścił. Coś czuję, że jeśli nie dziś to w najbliższym czasie warto postawić cosik na Jensa !



No właśnie, przy takich kursach i akim etapie warto dać na 'underdoga'.
Voigt - 109 miejsce
Millar - 139 miejsce

Voigt to beat Millar

...czyli zakład byłby wygrany. Trzeba będzie pomyśleć o założeniu konta w tym buku

Do góry
Bonus: Unibet
#606678 - 09/07/2006 16:04 Re: Tour de France [kolarstwo]
pena_grizales Offline
newbie

Meldunek: 03/07/2006
Postów: 47
ale Coyot gladko wszedl to byl bankier jakich malo

Do góry
#606679 - 11/07/2006 08:45 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Po dniu przerwy czeka nas bardzo krótki i łatwy etap, typowy dla ponownego wejścia w wyścigowy rytm po dniu odpoczynku (oczywiście wczoraj i tak każdy kolarz swoje kilometry wykręcił).
Swoich szans oczywiście po raz kolejny będą szukali harcownicy, kolarze nieliczący się w klasyfikacji generalnej wyścigu i pewnikiem zawiąże się przynajmniej kilkuosobowa ucieczka.
Tym razem daję im jednak nieco mniej szans na dojechanie do mety przed peletonem niż miało to miejsce w niedzielę, gdyż profil dzisiejszego etapu niekoniecznie temu sprzyja a także grupy sprinterów raczej nie oddzadzą po raz 2-gi z rzędu etapu walkowerem, tym bardziej że jest to ostatnia szansa dla sprinterów przed wjazdem w góry.
Oczywiście szanse na powodzenie ucieczki są wyższe niż na pierwszym czy drugim etapie ale jednak zdecydowanie mniejsze niż w niedzielę.


Moja propozycja na dzień dzisiejszy to:

Aitor Hernandez - Alexandre Botcharov @1.90

Nie będę jednak się na temat tego typu rozwodził, gdyż oparłem go tylko i wyłącznie na dotychczasowych statystykach obu kolarzy, które wyglądają następująco:

Etap 1: 94/45
Etap 2: 175/26
Etap 4: 172/20
Etap 5: 112/81
Etap 6: 21/19
Rtap 8: 24/48

Jak widać na 6 dotychczas rozegranych typowo płaskich etapach aż 5-krotnie na wyższej pozycji dojeżdżał Botcharov, a różnice w miejscach często były bardzo wyraźne.
Mimo wszystko taki typ, gdzie na finiszu z grupy kolarze niekoniecznie walczą o miejsca zawsze jest ryzykowny więc gram go za niewielką stawkę.


P.S. Panowie bardzo proszę nie wklejajcie po etapach rezultatów swoch typów, każdy wie gdzie można je sprawdzić.

Do góry
#606680 - 11/07/2006 19:03 Re: Tour de France [kolarstwo]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29974
Quote:

P.S. Panowie bardzo proszę nie wklejajcie po etapach rezultatów swoch typów, każdy wie gdzie można je sprawdzić.



heh.. to pewnie do mnie było

Dobra jutro w końcu Pireneje, a ja do pracy muszę iść i będę dopiero po 21

Ale podam jeszcze ciekawe typy :
Kto lepszy in Stage 10, Cambo-les-Bains - Pau 190,5 km


Michael Rasmussen - George Hincapie @ 1,55 Bet356 6/10
Kurs raczej mierny,ale Rasmussen widać że bez formy, którą stracił po Dephine-Libre [czy jakoś tak]. Amerykanin jeżeli na podjazdach dużo nie straci powinien przyjechać w 'peletonie' składającym sie z ok.30-40 kolarzy. Uważam że jak Rasmussen się znajdzie w tej grupie to raczej gdzieś na tyłach, zeby tylko się dowieźć.

Andreas Klöden - Floyd Landis @ 1,85 Expekt 5/10
Miałem tego typu nie podawać bo to raczej 50-50, ale śledząc wyniki na etapach płaskich, Landisowi zależy aby być w czołówce nawet peletonu. więc jak przyjedzie peleton składający się z 30-50 klarzy to powinien być wysoko, wyżej niż Kloeden. To jeszcze bedzie finisz na płaskim, bo raczej nie widzę żeby w górach Landis na podjeździe pokonał Niemca.




nie mogę nigdzie na stronie letour znaleźć profilu trasy. Ale wiem, że na jutrzejszym etapie są 3 premie górskie I 3kat, II HC [najwyższej], III 1kat. Etap jak znalazł dla 'harcowników' - meta będzie po płaskim, w bardzo popularnym mieście Pau [ja uwielbiam miasto Perpignan, na wybrzeżu M.Sródziemnego].

Do góry
#606681 - 11/07/2006 19:19 Re: Tour de France [kolarstwo]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Quote:


nie mogę nigdzie na stronie letour znaleźć profilu trasy.




http://www.letour.com/2006/TDF/LIVE/us/1000/dprofil.html

Do góry
#606682 - 11/07/2006 19:30 Re: Tour de France [kolarstwo]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29974
A i jeszcze coś od siebie dodam. Expekt, Gamebookers i Unibet, to firmy w których [wg mnie] bardzo dobrze analitycy wystawiaja pary Ja gram w Expekt, par sporo, ale oferta 50-50. Bardzo fajne pary ma bet356 i Ladbrokes - widać że brytyjskie buki

A jeszcze co do dzisiejszego etapu :
Pietro Caucchioli - Jose Azevedo @ 1,8 Expekt 6/10

Gilberto Simoni - Iban Mayo @ 2,1 4/10 Expekt

Paolo Savoldelli - Sylvain Chavanel @ 1,8 5/10

Simoni G. - Iban Mayo @ 2,15 GB 5/10

Oscar Pereiro - Iban Mayo @ 1,55 bet356 5/10

Iban znowu coś słabo jeździ, dziś miał 13 sec straty do całego peletonu. Może to nic, ale jeśli nie umie wytrzymać jazdy w peletonie to nie wróżę mu wysokich lokat w górach. Dlatego grałbym tu przeciwko Mayo - poza tym ma słaby zespół Euskatel, tam oprócz Mayo nie ma aż tak wartościowych kolarzy, którzy pomogliby mu dojeżdżać za każdym razem. A góry 'pokażą' prawdę...
Caucchioli również ze stratą, z drugiej strony Azevedo aż tak wysoko również nie przyjechał chyba gdzieś koło 70-80 miejsca. Jednak Jose jeździ w Discovery Chanel a tam aspiracje jak i cała drużyna to wysokie loty. Jose wszystkiego najlepszego w górach.

Denis MEnchov - dzisiaj straty i to na płaskim etapie. Tak jak MAyo. Nie wróżę mu dobrze na TdF, oby to tylko jednodniowa niedyspozycja, bo inaczej TdF. Ciekawi mnie za to jazda Kloedena, u mnie ma coraz wyższe notowania. Wolę jego niż zwycięstwo Landisa - chociaż sam nie wiem dlaczego. Szkoda, że Hamiltona nie ma, ale wiadomo za doping Tyler musi odczekać

pozdrawiam,
Ojro

Do góry
#606683 - 11/07/2006 20:42 Re: Tour de France [kolarstwo]
pioter Offline
journeyman

Meldunek: 03/07/2006
Postów: 53
A propos profilu trasy podaję link do opisów (w języku ojczystym) wszystkich etapów TdF:
http://www.tdf.pro-cycling.org/index.php...bc33cffa62de9ce

Do góry
#606684 - 11/07/2006 21:33 Re: Tour de France [kolarstwo]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Hmmm niby jutro góry jednak bez stromego podjazdu na finiszu. Znając specyfikę wyścigu ostatnich lat dojedzie pewnie grupa 15-30 zawodników (być może przed nimi jakaś ucieczka zawodników, którzy powalczą o koszulkę w czerwone grochy), która wykrystalizuje faworytów do końcowego zwyciestwa.
W zwiażku z tym do typowania par podchodzę raczej ostrożnie i póki co skupiam się na wyłowieniu jakiegoś zmakowitego kursu na klasyfikację końcową.
Póki co: Mienchov 1-2 3.25 GB

Do góry
#606685 - 12/07/2006 08:20 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Z mojej strony dzisiaj bardzo ciężko o jakiekolwiek typy na dzisiejszy etap.

Do mety w Pau dojedzie najprawdopdobniej grupa 40-50 kolarzy, wśród których powinni być wszyscy zaproponowanie przez bukmacherów w najrozmaitszych parach.
A że sprinterów wśród nich nie będzie to ciężko wróżyć z fusów, kilu powalczy o zwycięstwo a reszta wjedzie na metę w przypadkowej kolejności.

Oczywiście jak zwykle na dzień dobry pójdzie ucieczka, która na dzisiejszym etapie ma całkiem niemałe szanse powodzenia o ile znajdą się w niej właściwi ludzie.

Czy już dzisiaj zaatakuje Rasmussen? Według mnie nie bo punktów do zdobycia na premiach górskich wbrew pozorom wiele nie jest.
Na atak przyjdzie pora jutro...

Na dzisiejszym etapie Honchar nie powinien mieć zbyt dużych problemów z utrzymaniem żółtej koszulki.

Do góry
#606686 - 12/07/2006 09:41 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ile etapów wygra Tom Boonen? /Zero/ @2.10

1. Tom jest bez formy, na finiszach przegrywa z kretesem.
2. McEwen jest w tej chwili na finiszach z peletonu praktycznie nie do pobicia.
3. Zostały 2-3 etapy, na których Boonen może powalczyć o wygraną, ale taka naprawdę poważna okazja będzie tylko w przyszłą niedzielę na Polach Elizejskich. Wcześniejsze w miarę płaskie odcinki jako przerywniki między górami to typowe odcinki harcownicze, na których na ogół do mety dojeżdżają ucieczki.
4. Tom jest praktycznie bez szans w walce o zieloną koszulkę i najprawdopdobniej lada dzień (coś mi się wydaje, że jutro) zsiądzie z roweru i podziękuje za dalszą jazdę.

Do góry
#606687 - 12/07/2006 10:13 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ilu kolarzy założy żółtą koszulkę lidera? /6 lub 7/ @2.11
Ilu kolarzy założy żółtą koszulkę lidera? /4 lub 5/ @7.0 (na zwrot)

Być może mam problemy z matematyką, ale wydaje mi się, że Honchar jest 4-tym kolejnym liderem tegorocznej Wielkiej Pętli.
Teraz kiedy wyścig wkracza w decydującą fazę, absolutnie nie wydaje mi się, aby miało być jeszcze aż 4 różnych liderów - dla mnie naprawdę baaardzo mało realne.
Tak jak już wcześniej pisałem - dzisiaj Honchar nie powinien stracić żółtej koszulki bo choć góralem wybitnym nie jest to etap nie jest jeszcze z tych najtrudniejszych, a poza tym posiadanie żółtej koszulki zawsze wyzwala dodatkowe siły (patrz Voeckler). Ukrainiec ma minutę przeagi nad najpoważniejszymi konkrentami, a w perspektywie ponad 30-kilometrowy zjazd do mety. A jako wyśmienity czasowiec na zjazdach także potrafi sobie radzić jak mało kto i jezeli nawet straci na górze to powinien odrobić na zjeździe do mety.
Jutro tę koszulkę prawdopodobnie już straci, ale tak naprawdę może ją stracić na rzecz przyszłego zwycięzcy wyścigu.
W tej fazie wyścigu w żółtej koszulce nie jeżdżą już przypadkowi ludzie i jak ktoś już ją zdobędzie to na pewno łatwo nie popuści.
Myślę, że będa jeszcze ze 2 zmiany lidera bo w tegorocznym TdF stawka jest mocno wyrównana i nie ma wyraźnego kandydata do zwycięstwa, ale aż 4?
Dla mnie to nierealne...

Do góry
#606688 - 12/07/2006 10:29 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
A jednak znalazłem coś na dzisiejszy etap...


Mickael Rasmussen - George Hincapie 1.85

Tutaj też się powtórzę - według mnie dzisiejszy etap nie jest jeszczem tym właściwym do ataku dla Rasmussena. Duńczyk jeżeli chce wywalczyć o koszulkę w grochy (a na pewno chce) to powinien przygotować się na atak w dniu jutrzejszym - zdecydowanie więcej gór i zdecydowanie więcej punktów do zdobycia.
W związku z tym i Hincapie i Rasmussen najprawdopodobniej dojadą do mety w 'peletoniku' a w tym momencie wystarczy już tylko spojrzeć na rezultaty obu panów i typ wydaje się byc klarowny - Hincapie praktycznie zawsze dojeżdża w peletonie w okolicach 20-30 miejsca, Rasmussen zawsze na szarym końcu.

Do góry
#606689 - 12/07/2006 10:32 Re: Tour de France [kolarstwo]
matmax23 Offline
member

Meldunek: 04/02/2006
Postów: 129
Skąd: Poznań
Zgadzam się z Tomo w 100% jeśli chodzi o najprawdopodobniejeszy scenariusz. Parę ciekawych par można jednak wyczaić, bo częśc z tych wspinaczy lubi powalczyc na finiszu w takiej grupce (Moreau, Mazzoleni, Totschnig, Hincapie, GArzelli) a częśc raczej zazwyczaj odpuszcza.

Rasmussen - Hincapie 1,85 (betsson)
Totschnig - Karpets 1,82 (Pinnacle)
Evans - MAzzoleni 2,00 (GB)
Dorzuciłbym parę Rous - GRivko 1,80 na Rousa (Expekt)

Mazzoleni m. 1-3 16,00 w BAW!!


Ale rekord dziś pobił oto-Mix wystawiając parę Freire - McEwen z kursem na Hiszpana 2,00.
McEwen przyjedzie w ostatniej grupie, bo nawet najmniejszy podjad sprawia mu problemy a Freire przy dobrych wiatrach ma nawet szanse przyjechać w pierwszej grupce, choć najpewniej będzie w którejś z następnych.
Dla mnie wyraźna pomyłka buka i do grania z najwyższą stawką.

Do góry
#606690 - 12/07/2006 10:40 Re: Tour de France [kolarstwo]
rumak2 Offline
stranger

Meldunek: 28/06/2006
Postów: 12
macie jakiegoś dobrego liva?-gdzie mogę sprawdzić pozycje poszczególnych zawodników w trakcie wyścigu??

Do góry
#606691 - 13/07/2006 00:40 Re: Tour de France [kolarstwo]
serginho Offline
member

Meldunek: 03/12/2005
Postów: 109
Przed dzisiejszym etapem jest do zagrania calkiem ciekawy surebet na zwyciestwa etapowe Rasmussena w tegorocznym TdF.

Bet24: M.Rasmussen To Win a Stage - Yes @ 2.30
Unibet:TdF 2006 : Rasmussen M, Ile on wygra etapów? - None @ 2.10

Surebet 9,77%

Do góry
#606692 - 13/07/2006 06:49 Re: Tour de France [kolarstwo]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
A jak wygra jutro albo pojutrze

Do góry
#606693 - 13/07/2006 06:51 Re: Tour de France [kolarstwo]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Ok .... masz rację Serginho

Do góry
#606694 - 14/07/2006 09:07 Re: Tour de France [kolarstwo]
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Po etapie wysokogórskim dzisaj czekają nas 'pagórki' i kolejna wyśmienita okazja dla uciekinierów.

To normalne, że po tak cięzkich etapach swoją szanse otrzymują harcownicy ze sporymi stratami w klasyfikacji generalnej i najczęściej tę szanse doskonale wykorzystują.

Po wczorajszej męczarni w Pirenejach dzisiaj peleton raczej nie będzie specjalnie sie spieszył. Phonak nie będzie się rwał do pościgu za ucieczką bo pewnie pójdą w niej kolarze z wielominutowymi stratami w generalce a grupy sprinterów zmorowane wczorajszymi górami także nie będa gonić za wszelką cenę.

Dzisiaj daję ucieczce jeszcze więcej szans niż wówczas gdy słusznie przewidziałem taki rozwój wydarzeń na trasie 8 etapu, ale i buki mają tego doskonałą świadomość toteż we wszystkich listach na Outright Winner oprócz sprinterów widnieją nazwiska harcowników i granie na 'Innego zawodnika' mija się w tym momencie z celem.

W związku z tym przestrzegam przed wizytą w STS, gdyż pary typu:
Boonen - Moncoutie
Freire - O'Grady
Zabel - Voigt
na oko wyglądają pięknie, ale tak naprawdę są bardzo inteligentnie zestawione na zasadzie sprinter - uciekinier.
Oczywiście, nie mówię że te typy NIE wejdą ale szanse dzisiaj są mniejsze niż się na pozór wydaje.

Jak większości pewnie doskonale wiadomo dzisiaj najważniejsze narodowe święto Francji i jak zwykle 14 lipca kolarze z tego kraju będą dwoić się i troić by wygrać ten jakże ważny i symboliczny dla nich etap.
Historia pokazuje, że dość często im się ta sztuka udawała a w tegorocznej Wielkiej Pętli mają w peletonie wielu zawodników, którzy mogą sie o taki sukces pokusić.
W związku z powyższym dzisiaj za niewielkie pieniądze proponuję:

Jakiej narodowości będzie zwycięzca 12-go etapu? /Francja/ @2.75

Do góry
#606695 - 14/07/2006 09:23 Re: Tour de France [kolarstwo]
karlik180 Offline
newbie

Meldunek: 09/07/2006
Postów: 29
O.FREIRE-E.ZABEL etap 12 na 2 co o tym myślicie

Do góry
#606696 - 14/07/2006 09:30 Re: Tour de France [kolarstwo]
Big_star Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/05/2002
Postów: 2961
Skąd: Wrocław
Quote:

O.FREIRE-E.ZABEL etap 12 na 2 co o tym myślicie


Mysle, ze jest to swietny typ.

Do góry
Strona 10 z 13 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 13 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (alfa, igea23, kemp, Lukasz111, Sensei, pacyfista, 11kera11, VVega, burbon, Akhu, wHiTe_StAr, poozon, ElNinho[mmdea], DePito, armado1), 3120 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585930 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07