Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#584854 - 21/05/2006 20:28 GRUPA - H -
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...

Do góry
Bonus: Unibet
#584855 - 23/05/2006 10:31 Re: GRUPA - H -
polo_2 Offline
stranger

Meldunek: 23/05/2006
Postów: 7
dobrym typem w grupie H wydaje mi sie typ ilosc goli w grupie strzelone przez arabie saudyjska ponizej 1,5 bramki. Kurs 2.4. Arabia na mistrzostwach gra slabo. W jej kadrze graja wylacznie zawodnicy z ligi arabskiej (3 zespoly). Arabowie chyba nie mysla ze trener wygra im jakies spotkanie w tych mistrzostwach bo jak wiemy wszystko w nogach zawodnikow. A strzelenie bramek Hiszpani wydaje mi sie trudne, takze ukraina nie powinna dac sobie strzelic bramki. Trzeci zespol ktorym jest tunezja wydaje mi sie ze gra ostatnio na niezlym poziomie(Puchar narodow afryki) i bedzie zdecydowanym faworytem tego spotkania(zwlaszcza z najwieksza gwaizda druzyny santosem), Poprzednie mistrzostwa pokazaly ze arabowie nie umia strzelac bramek i mysle ze wtych bedzie podobnie.

Do góry
#584856 - 28/05/2006 10:15 Re: GRUPA - H -
dzibidzaba Offline
stranger

Meldunek: 28/05/2005
Postów: 6
Skąd: Szczecin
Moim zdaniem dobrym typem w pierwszej kolejce jest obstawienie zwycięstwa Tunezji. Z całym szacunkiem ale Arabia Saudyjska nie zawojuje w tej grupie, zaś dla Tunezyjczyków 3 punkty w pierszym meczu mogą dać duże podstawy do tego żeby powalczyć o wyjście z grupy. Pamiętajmy, że "potencjalni" faworyci tej grupy spotkają się ze sobą we wcześniejszym meczu i ktoś napewno straci punkty. Tak więć Tunezja lepsza kadrowo, grająca o wiele lepiej w defensywie od swoich rywali i mająca żądło w postaci Francileudo Dos Santos'a - do tego znająca wynik meczu Hiszpania - Ukaraina, strzeli prznajmniej o jedną bramke więcej od Saudyjczyków.

Do góry
#584857 - 28/05/2006 15:54 Re: GRUPA - H -
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Jeszcze raz wkleję moją analizę meczu Hiszpania - Ukraina zamieszczoną w topicu: Kto wyjdzie? Ostatnie mecze towarzyskie jeszcze bardziej utwierdziły mnie w graniu na Ukrainę.

Teoretycznie wszystko jest jasne: Hiszpania faworytem, remis będzie niespodzianką, a porażka wręcz sensacją. Dla laika może tak ale jeżeli ktoś śledził eliminacje, to zwycięstwo Hiszpanii wcale nie jest takie oczywiste. Ukraińcy praktycznie od początku kontrolowali sytuację w grupie, remisując i wygrywając z bezpośrednimi rywalami do awansu - Turcją, Grecją i Danią. Dzięki temu zapewnili sobie jako pierwsi w Europie awans na MŚ. Oleg Błochin zbudował naprawdę ciekawy i młody zespół wsparty kilkoma doświadczonymi zawodnikami (Szewa, przeżywający drugą młodość Rebrow, Szowkowski, Woronin) Reprezentacja oparta jest na zawodnikach z trzech klubów: Dynama, Szachtara i Dnipra. Dzięki temu nie ma problemu z powołaniami, piłkarze grają ze sobą praktycznie w niezmienionym składzie od kilku lat. Zgranie, dyscyplina taktyczna i niebezpieczna gra z kontry to atuty zespołu ukraińskiego.

Z drugiej strony mamy Hiszpanię. W eliminacyjnych meczach z Bośnią i Serbią nie odnieśli oni ani jednego zwycięstwa ! Dodatkowo zdażyła im się wpadka z Litwą (remis) W meczach wyjazdowych wygrali tylko z Belgią i San Marino. Myślę, że ten fakt może mieć znaczenie, bo w pewnym sensie mecze w Niemczech będą rozgrywane na wyjeździe. Hiszpanie awansowali na mundial dzieki zwycięstwu w barażach z Norwegią.

Już tradycyjnie są uważani za jednych z faworytów. Mają bardzo dobry skład, który obliguje do walki o wyższe cele niż awans z grupy. Oczekiwania w kraju są naprawdę duże. I właśnie ta presja, to oczekiwanie na wygrane może związać piłkarzom nogi. Pierwszy mecz, wszystkie spojrzenia skierowane na graczy hiszańskich. Nie będzie się dało tego nie odczuć.

I właśnie tutaj widzę szansę zespołu ukraińskiego, który przystąpi do meczu bez presji i postara się zaprezentować pełnię swoich możliwości. Błochin jest bardzo dobrym taktykiem i na pewno znajdzie jakiś sposób na Hiszpanów.

Ukraina 5.20 2/10
Ukrainu lub remis 1.92 6/10

Do góry
#584858 - 05/06/2006 13:26 Re: GRUPA - H -
italodisco70 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1642
Ukraina przed mistrzostwami nie gra zle,graja juz w pierwszym meczu a wtedy obie druzyny se sprezaja.Mysle ze Hiszpanie nie wygraja tego meczu,moze go wygrac Ukraina sila rozpedu.Trener ladnie poukladal druzyne ktora stala sie ostatnio grozna dla kazdego.Hiszpanie na pewno wygraja 2 nastepne spotkania,ale czy wyjda z pierwszego miejsca? Dla mnie jest to pewne 5/10

Do góry
#584859 - 10/06/2006 19:40 Re: GRUPA - H -
ManuUtd Offline
enthusiast

Meldunek: 31/03/2005
Postów: 233
bede na meczu hiszpania-ukraina w leipzig. czy ktos moze tez bedzie? bo tego samego dnia gramy z niemcami i tak wieksza grupa razniej by sie ogladalo:D moj tel.: 888600660. bardzo prosze o kontakt. chetnie skontaktowalbym sie rowniez z osobami mieszkajacymi w lipsku:] pozdrawiam

Do góry
#584860 - 13/06/2006 21:16 Re: GRUPA - H -
gaudi Offline
stranger

Meldunek: 12/06/2006
Postów: 2
Co powiecie o jutrzejszych meczach z grupy H? Jutro jeszcze mecz Polaków ale tu niestety nie ma chyba wątpliwości większych...

Do góry
#584861 - 14/06/2006 09:16 Re: GRUPA - H -
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
Tunezja - Arabia Saudyjska

Tunezyjczycy pod wodza Lemerre'a (asystent Jacqueta w '98), zdobywcy pucharu narodow afryki w 2004 podejma Arabie Saudyjska, stalego bywalca ms od '94.
W arabii nie ma najlepszego strzelca al-jabera. Tunezja musi wygrac aby myslec o awansie. Te mistrzostwa pokazuja ze najwazniejszy jest pierwszy mecz, a tunezja latwiejszego meczu juz miec nie bedzie.
Sugeruje sie tu rowniez postawa arabii w meczu z polakami (zalosną) w nie tak dawnym meczu towarzyskim.
Arabii sukces to 1 gol podczas calych mistrzostw Tunezja moze powalczyc o awans

reasumujac tunezja - arabia 1 kurs 1,9 jeszce zalapalem a teraz patrze ze w granicahc 1,85

Do góry
#584862 - 14/06/2006 10:18 Re: GRUPA - H -
rangiz9 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/03/2006
Postów: 6633
zna ktoś przypuszczalny skład Hiszpanów na dzisiejszy mecz?

Do góry
#584863 - 14/06/2006 10:29 Re: GRUPA - H -
misiek2 Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2006
Postów: 32
Chyba nie oglądałeś tego meczu. Żałosną piłkę grali Polacy, a nie zawodnicy Arabii Saudyjskiej. To kolejna drużyna, która potrafi się poruszać po boisku. Ma niezłą technikę, gorzej z taktyką. Gwiazd nie mają. Myślę, że Tunezja wygra, ale także możliwy remis.

Co do meczu Hiszpania - Ukraina - to przypuszczalnie mecz o zwycięstwo tej grupy. Prawdopodobnie będzie remis, ale nie wykluczam zwycięstwa Hiszpanii. Osobiście dołożyłem 1X do jednego kuponu, ale już wiem że drugi raz tego bym nie zrobił. Za niski kurs a mecz w sumie wyrównany.

Do góry
#584864 - 14/06/2006 11:48 Re: GRUPA - H -
spiwoor Offline
veteran

Meldunek: 21/02/2005
Postów: 1556
Skąd: Częstochowa
Quote:

Chyba nie oglądałeś tego meczu. Żałosną piłkę grali Polacy, a nie zawodnicy Arabii Saudyjskiej. To kolejna drużyna, która potrafi się poruszać po boisku. Ma niezłą technikę, gorzej z taktyką. Gwiazd nie mają. Myślę, że Tunezja wygra, ale także możliwy remis.

Co do meczu Hiszpania - Ukraina - to przypuszczalnie mecz o zwycięstwo tej grupy. Prawdopodobnie będzie remis, ale nie wykluczam zwycięstwa Hiszpanii. Osobiście dołożyłem 1X do jednego kuponu, ale już wiem że drugi raz tego bym nie zrobił. Za niski kurs a mecz w sumie wyrównany.




Cóż,ja akurat widziałem mecz Polaków z Saudyjczykami.I całkowicie się z Tobą nie zgadzam.

"drużyna, która potrafi się poruszać po boisku" świetny tekst.Zupełnie nie wiem co to znaczy ale chyba chodziło Ci o to że Saudyjczycy grali w miare składnie.Tyle tylko,że wtedy Saudyjczycy grali z naszym eksperymentalnym składem i na tle tamtej drużyny każda w miare zgrana ekipa prezentowałaby się lepiej.Zresztą Saudyjczycy dostali w dupę nawet od tamtej przypadkowej zbieraniny polskich wyrobników i to u siebie

Baty jakie od lat zbiera Arabia Saudyjska na mundialach nie są dziełeem przypadku.Ta drużyna jest typowym chłopcem do bicia i na tym mundialu nie powinno być inaczej.Jeżeli dzisiaj Arabia choćby zremisuje z Tunezją będzie to dla mnie sensacja na miarę remisu Szwecji z Trynidadem i Tobago

Do góry
#584865 - 14/06/2006 12:00 Re: GRUPA - H -
spiwoor Offline
veteran

Meldunek: 21/02/2005
Postów: 1556
Skąd: Częstochowa
Przepraszam,że piszę drugi post ale zapomniałem dorzucić swoje marne trzy groszę odnośnie dzisiejszego szlagieru Hiszpania-Ukraina.Otóż całkowicie podzielam zdanie forumowicza Szewczenki.Według mnie w tym spotkaniu to Ukraina jest faworytem.może nie murowanym ale jednak.Hiszpania od lat, na wszelkiego rodzaju imprezach gra ładnie ale nieskutecznie.Prtzeciwnikiem będzie drużyna tak samo wielkiego kalibru(to moje prywatne zdanie ),która dodatkowo gra niesłychanie konsekwetnie i skutecznie.to co zrobiła Ukraina w niedawnych eliminacjach musi budzić ogromny szacunek.Odprawić z kwitkiem Danie,Grecje i Turcje bez większego zająknięcia jest nielada wyczynem,dlatego w pojedynku z tak silną Ukrainą faworyzowanie niepewnej Hiszpanii jest przesadą.Kurs na zwycięstwo Ukraińców oscyluje w granicach 4.00 i jest to bardzo łakomy kąsek

Do góry
#584866 - 14/06/2006 12:05 Re: GRUPA - H -
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Tunezja-Arabia Saudyjska 1
W 1978 Tunezja wygrywając w Argentynie z Meksykiem 3:1 została pierwszym zespołem z Afryki, który odniósł zwycięstwo w mistrzostwach świata. Tunezyjczykom nigdy jednak nie udało się awansować do drugiej rundy.

Grająca po raz czwarty z rzędu w mistrzostwach świata Arabia Saudyjska będzie chciała zatrzeć fatalne wrażenie sprzed czterech lat, gdy przegrała z Niemcami aż 0:8. W reprezentacji tego kraju występuje bramkarz Mohamed Al Deayea, który ma za sobą aż 181 występów w drużynie narodowej, co jest światowym rekordem.

Prognozowane składy:
Tunezja (4-4-2):
1-Ali Boumnijel (48-0); 6-Hatem Trabelsi (56-1), 15-Radhi Jaidi (89-5), 3-Karim Hagui (27-4), 18-David Jemmali (2-0); 20-Hamed Namouchi (14-1), 12-Joahar Mnari (39-1), 14-Adel Chedli(40-4), 13-Riadh Bouazizi (89-4); 5-Ziad Jaziri (61-13), 9-Yassine Chikhaoui (1-0).
Trener: Roger Lemerre.

Arabia Saudyjska (4-5-1):
1-Mohamed Al Deayea (181-0), 3-Redha Tuker (37-6), 13-Hussein Sulaimani (97-3), 4-Hamad Al Montashari (32-6), 2-Ahmed Dokhi (68-4); 14-Saud Al Khariri (34-12), 7-Mohamed Ameen (16-7), 8-Mohamed Noor (63-22), 10-Mohammad Al Shalhoub (48-15), 9-Sami Al Jaber (160-43); 20-Yassir Al Qahtani (45-32).
Trener: Marcos Paqueta

W derbowym meczu zwyciężą Tunezyjczycy.Arabia jest najsłabszą ekipą na mundialu.

Do góry
#584867 - 14/06/2006 12:08 Re: GRUPA - H -
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Meczem na Zentralstadion w Lipsku Hiszpanie i Ukraińcy zainaugurują udział w piłkarskich mistrzostwach świata. Zespoły te są uważany za faworytów grupy H.

Hiszpanie od wielu lat zaliczani są do światowej czołówki i od wielu lat nie mogą tego potwierdzić w mistrzostwach świata. Tym razem oczekiwania kibiców są duże. Grupa teoretycznie nie jest trudna (grają jeszcze Tunezja i Arabia Saudyjska), podobnie jak droga do ćwierćfinału.

Trener Luis Aragones zdając sobie sprawę z potencjału swojego zespołu zagra prawdopodobnie systemem 4-3-3. W składzie wyjściowym może zabraknąć jednak najbardziej doświadczonego napastnika, mającego ostatnio problemy ze zdrowiem Raula. Typowani do wyjścia w pierwszej jedenastce są natomiast Luis Garcia, Fernando Torres i David Villa. W trakcie meczu Raul miałby zastąpić jednego z nich.

Podobny problem ma trener Ukrainy Oleg Błochin. Największy gwiazdor zespołu Andrij Szewczenko, który ostatnio podpisał kontrakt z Chelsea Londyn, doznał kontuzji kolana i do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, czy w środę wyjdzie na boisko.

Błochin zdaje sobie sprawę, że faworytem grupy jest Hiszpania. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego ma spośród wszystkich uczestników mistrzostw najdłuższą serię spotkań bez porażki - 22. Po raz ostatni Hiszpanie przegrali w mistrzostwach Europy 2004 z Portugalią i ta porażka przesądziła o ich odpadnięciu z turnieju.

Hiszpania i Ukraina spotkały się w eliminacjach Euro’2004. Spotkanie w Kijowie zakończyło się remisem 2:2, a w Elche wygrali gospodarze 2:1.

Prognozowane składy:

Hiszpania (4-3-3):
1-Iker Casillas (58-0); 15-Sergio Ramos (11-2), 5-Carles Puyol (47-1), 22-Pablo Ibanez (11-0), 3-Mariano Pernia (1-1); 16-Marcos Senna (3-0), 14-Xabi Alonso (26-0), 8-Xavi (36-1); 11-Luis Garcia (10-3), 9-Fernando Torres (30-10), 21-David Villa (8-2).
trener: Luis Aragones.

Ukraina (4-4-2):
1-Oleksander Szowkowski (68-0) - 5-Wołodymyr Jezerski (24-1), 6-Andrej Rusoł (23-1), 17-Władisław Waszczuk (58-1), 2-Andrej Nesmaczny (49-0) - 14-Andrej Gusin (64-9), 4-Anatoli Timoszczuk (55-1), 8-Oleg Szelajew (19-0), 21-Rusłan Rotan (19-3) - 11-Serhij Rebrow (70-14), 20-Aleksiej Bielik (15-4).
trener: Oleg Blochin.

Do góry
#584868 - 14/06/2006 13:24 Re: GRUPA - H -
Cholo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 17415
Skąd: New Jersey
Quote:

W arabii nie ma najlepszego strzelca al-jabera.




Skad to info

Do góry
#584869 - 14/06/2006 15:18 Re: GRUPA - H -
_Carola_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2002
Postów: 3489
Skąd: zielona gora
w tunezji w line-ups nie ma santosa
orientuje sie ktos moze jak tam wygląda gra obronna bo o ile dobrze pamietam to mecze obfituja w rajdy dzikich koni i jest duzo rzutów rożnych wiec może tajk over 10,5 jest dośc spokojny???

Do góry
#584870 - 14/06/2006 15:41 Re: GRUPA - H -
Cholo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 17415
Skąd: New Jersey
A wiecj jednak bez Al-Jabera! wiec szanse Tunezji wzrastaja jeszcze bardziej!

OFICJALNE SKLADY:

Tunezja: Ali Boumnijel - Hatem Trabelsi, David Jemmali, Karim Haggui, Radhi Jaidi, Hamed Namouchi, Riadh Bouazizi, Jawher Mnari, Adel Chedli, Yassine Chikhaoui, Ziad Jaziri.

Arabia Saudyjska: Mabrouk Zaid - Ahmed Dokhi, Redha Tuker, Hamad Al Montashari, Hussein Sulaimani, Omar Al Ghamdi, Mohammed Noor, Khaled Aziz, Nawaf Al Temyat, Saud Khariri, Yasser Al Qahtani.

Do góry
#584871 - 17/06/2006 09:58 Re: GRUPA - H -
huczek Offline
enthusiast

Meldunek: 28/02/2006
Postów: 247
Skąd: Bierutów
"Szewczenko na ławce rezerwowych?

W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata Ukraińcy doznali wysokiej porażki 4:0 z Hiszpanią. Po tym spotkaniu prasa u naszych wschodnich sąsiadów poddała ostrej krytyce selekcjonera Olega Błochina. W poniedziałek jego podopieczni zmierzą się z Arabią Saudyjską.

- Mogę wam obiecać, że podobny występ się nie powtórzy. Jeśli któryś z piłkarzy zagra ponownie tak jak w pojedynku z Hiszpanią, w reprezentacji nie będzie miał już czego szukać - powiedział Błochin. Szkoleniowiec nie ukrywa, iż być może w kolejnym spotkaniu na mundialu Andrij Szewczenko i jego były kolega z Dynama Kijów Serhij Rebrow siądą na ławce rezerwowych.

- Szewczenko jest naszą największą gwiazdą, ale to nie oznacza, że zagra od początku, jeszcze o tym nie zdecydowałem. Wystawienie dwójki, która w Kijowie odnosiła sukcesy jest tylko jedną z możliwości - stwierdził ukraiński trener, który dodał: - Przed następnym meczem przebuduję całą obronę, gdyż nie funkcjonowała ona dobrze."

Jak widac Oleg Błochin stara sie jakos zareagowac na slaba postawe SZewczenki w pierwszym pojedynku.POza tym z jego wypowidzi mozemy wywnioskowac,ze w kolejnym pojednku zobaczymy inna druzyne Ukrainy.Przede wszytkim dobrze poukładaną w obronie.POzostaje jednak pytniae czy uda mu sie poprwaic gre w tak krotkim okresie.Koljeny przeciwnik nie jest wymagjacy.Nie zdobycie kompletu punktow z Arabia byloby dla Ukrainy wielka porazka i moglobyy ich znacznei przyblizyc do pozegnanai sie z mistrzostwami na tak niskim stopniu rozgrywek...

Do góry
#584872 - 17/06/2006 10:13 Re: GRUPA - H -
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
Jestem wielkim fanem Hiszpanów i jestem przekonany ze pokonają Tunezję, która na niekorzyść zaskoczyła mnie w meczu z Arabami ;-) Ku mojej uciesze piłkarze z półwyspu Iberyjskiego z łatwością pokonali Ukraińców, a obawiałem się tego spotkania. Hiszpanie w eliminacjach grali dobrze w defensywie, ale mimo takich graczy w ataku jak Torres, Villa czy niezniszczalny Raul, nie mogli wbić bramki przeciwnikowi i niejednokrotnie remisowali z teoretycznie słabszymi.

Espania nie jest drużyną turniejową, a przynajmniej nie była jak dotąd, miejmy nadzieje ze w tym roku coś się tu odmieni.Grupę mają łatwiutką tak więc wszystko przed nimi.

Do góry
#584873 - 18/06/2006 21:06 Re: GRUPA - H -
wawrzyn Offline
stranger

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 3
Co myślicie o jutrzejszym meczu UKRAINA - ARABIA???

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Irek, poozon, wHiTe_StAr, latajaca_holenderka, Sony, pacyfista, 11kera11), 3316 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584158 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07