Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#54913 - 03/03/2004 11:39 Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
mustang Offline
journeyman

Meldunek: 25/07/2002
Postów: 65
Skąd: Leszno
Internet i komputery
Życie, mat /2004-03-03 07:15:00

Nielegalne gry i zakłady w Internecie



"Życie" pisze dzisiaj o internetowych zakładach bukmacherskich, od których nie jest odprowadzany podatek. "Państwu uciekają sprzed nosa miliony złotych" - czytamy w dzienniku.

Polskiemu prawu wymyka się rynek gier i zakładów wzajemnych on-line. Wraz z rozwojem Internetu rynek ten rośnie w siłę. Szacuje się, że rocznie przynosi on na całym świecie ponad 1 mld dolarów.

Zgodnie z ustawą, zakłady wzajemne mogą być prowadzone wyłącznie przez firmy zarejestrowane na terenie Polski i posiadające licencję na tę działalność. Tymczasem wszystkie strony internetowe, o których pisze "Życie", są prowadzone przez zagraniczne firmy, nie posiadające licencji na prowadzenie tego typu działalności w Polsce.

Wedle prawa także udział w tych grach i zakładach jest nielegalny.

Ministerstwo Finansów zna problem. Już 2 lata temu złożono zawiadomienie w tej sprawie. Chodziło o stronę Unibet, prowadzoną przez firmę zarejestrowaną na Malcie.

"W sprawach dotyczących przestępstw w Internecie, ważne jest, gdzie znajduje się serwer. Jeśli na terenie Polski, prokuratura ma pełną możliwość działania i interwencji. Gorzej, gdy serwer znajduje się poza granicami kraju - mówi dla "Życia" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Maciej Kujawski.

Sprawa jest jednak bardziej prosta, niż się wydaje - zauważa "Życie". Dwie firmy bukmacherskie, działające w sieci, mają konto w Kredyt Banku.

"W takiej sytuacji po wszczęciu postępowania prokuratura może wystąpić do banku o wykaz operacji na kontach" - przyznaje Kujawski.

Prokuratura okazała się bezsilna. Śledztwo w sprawie Unibet umorzono "ze względu na niewykrycie sprawcy", mimo zgromadzenia sporego materiału dowodowego.

Więcej w dzisiejszym "Życiu".

Do góry
Bonus: Unibet
#54914 - 03/03/2004 12:50 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Życie ostro walczy o czytelnika

Do góry
#54915 - 03/03/2004 13:00 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
Anonymous
Unregistered


rzad niech lepiej opodatkuje swoje diety i na to samo wyjdzie

Do góry
#54916 - 03/03/2004 13:50 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
elef Offline
addict

Meldunek: 16/01/2004
Postów: 575
Skąd: Legnica
Od 1 maja Malta rowniez bedzie w UE , wiec wytoczenie sprawy Unibetowi czy Expektowi nie bedzie zadnym problemem.

Do góry
#54917 - 03/03/2004 13:58 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jak wytoczą sprawy firmom bukmacherskim działającym legalnie za granicą a na dodatek w Unii - to byłoby to totalne ośmieszenie polskich władz... - Jakos nawet PRL nie próbował zakazywać działania radia Wolna Europa, a na pewno nie skutecznie.

Do góry
#54918 - 03/03/2004 14:07 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
Noelus Offline
addict

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 518
Skąd: Żyrardów
Najgorsze w tym przypadku jest to, ze jesli by dostali wglad do operacji na koncie w Kredyt Banku to najbardziej ucierpia na tym ludzie ktorzy wypłacali i wpłacali pieniadze.
Firmie bukmacherskiej nic by nie zrobili, ale wszystkim klientom jak by przwalili podatek to juz by nie bylo wesoło. I jak zwykle po dupie dostałby szary obywatel...
Miejmy nadzieje, że to tylko chore wypociny pana redaktora, ktore nigdy nie znajda zainteresowania.
Przegrał pewnie na meczu MU-Wolves i teraz sie msci...

Do góry
#54919 - 03/03/2004 14:14 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
Anonymous
Unregistered


....raczej chyba maz Pani Redaktor przesiaduje za duzo przy interneciku i bukmacherom kabzę nabija...

Do góry
#54920 - 03/03/2004 14:30 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
luc Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2002
Postów: 1059
Hm a czy ktos wie jak bedzie wygladala sytuacja po naszym wejsciu do unii ? zeby nas w koncu nie udupili bo ci zlodzieje do wszystkeigo sa zdolni... :rolleyes:

Do góry
#54921 - 03/03/2004 14:44 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
KrOOhY Offline
member

Meldunek: 31/05/2002
Postów: 156
Skąd: LUBUSKIE
nA ONECIE TEZ JEST INFO I OTWARTE FORUM
POZDRAWIAM
http://info.onet.pl/880048,18,item.html

Do góry
#54922 - 03/03/2004 15:01 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
A czy ja nie mogę wpłacić pieniędzy na konto Unibetu ?? Chyba żaden przepis w Polsce tego nie zakazuje.To moje pieniądze i moge sobie je przelewać gdzie tylko chcę, a fiskusowi od tego wara. Przepis mówi o zawieraniu zakładów poza granicami kraju, i tu urzędasom życzę powodzenia - niech nam to udowadniają A w ogóle to wszystkie te mądrale mogą mnie pocałować w dupsko.

ps. ciekawe ile ten oszołomek Ludwik zapłacił za ten artykuł ?? uke: uke: Ludwik i jego skopany STS

Do góry
#54923 - 03/03/2004 15:25 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
McTyp Offline
veteran

Meldunek: 02/06/2003
Postów: 1362
[QUOTE]Oryginalnie wysłał elef:
[qb]Od 1 maja Malta rowniez bedzie w UE , wiec wytoczenie sprawy Unibetowi czy Expektowi nie bedzie zadnym problemem.[/qb][/QUOTE]Nie bedzie problemu wogle, bo ile to jest przeniesc sie do kraju innego poza UE???

Do góry
#54924 - 03/03/2004 15:30 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
Anonymous
Unregistered


Witam.
Ponieważ sprawę znam z pierwszej ręki, powiem co następuje:
1. Za całym zamieszaniem stoi Toto-Mix.
2. Czy spraw jest poważna, to nie wiem, ale wspomniani wyżej robią wszystko żeby tak było.
3. Nie mogą mieć haka na firmy, które oferują temat w necie, ale próbują gnębić "jeleni".
4. Z tego co słyszalem, chcą też przypieprzyć w strony, które reklamują zagraniczne serwisy bukmacherskie. Nie ma znaczenia gdzie stoi serwer, bo po nowelizacji ustawy o VAT, miejscem prowadzenia działalności jest siedziba podmiotu (czyt. gdzie mieszka właściciel serwera).
5. Ze względu na tą samą ustawę, nie mogą nic zrobić zachodnim serwisom.
6. Graczy już dawno by pogonili, ale problemem jest właśnie trudność w określeniu "miejsca popełnienia przestępstwa" - dlaczego? Bo nie jest jasne kiedy dochodzi do złamania prawa:
- w momencie wpłaty pieniędzy (w polsce)?
- w momencie zawarcia zakładu (za granicą? ale gracz jest w polsce)?
- w momencie wypłaty pieniędzy (w polsce)?

Czy można spokojnie grać w necie? Tak, ale pod warunkiem, że robisz to BĘDĄC za granicą. Co prawda być może też popełniasz przestępstwo, ale wg ustawy karno-skarbowej musiało by to "narazić na poważne uszczuplenie budżet państwa" (co to oznacza odsyłam do odpowiednich przepisów).

Pozdrawiam
znający sprawę od drugiej strony

Do góry
#54925 - 03/03/2004 17:16 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
[QUOTE]Oryginalnie wysłał luc:
[qb]Hm a czy ktos wie jak bedzie wygladala sytuacja po naszym wejsciu do unii ? zeby nas w koncu nie udupili bo ci zlodzieje do wszystkeigo sa zdolni... :rolleyes: [/qb][/QUOTE]Będzie łatwiej działać rządowi polskiemu. Holendrzy są tu przykładem, a ostatnio słyszałem, że Ladbrokes już nie obsługuje graczy z Niemiec.

Do góry
#54926 - 03/03/2004 17:45 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
A ja tutaj dodam swoje 3 grosze: ciekawi mnie jeden aspekt, bo zawsze jest duzo gadania, duzo szumu a i tak nic z tego nie wychodzi. Przyklad? Abolicja podatkowa uke: . To bylo zenujace od samego poczatku po prostu - ja nie jestem prawnikiem a od razu wiedzialem, ze to zostanie odrzucone przez trybunal konstytucyjny. I co z tego, ze mieli plany, ze juz szacowali jakie beda korzysci, juz widzieli rzesze ludzi z szarej strefy, ktorzy leca na zlamanie karku do US, aby pokazac swoje skrupulatnie ukrywane dochody jak ten zamysl byl glupi, niesprawidliwy spolecznie i niezgodny z konstytucja!

Podobnie jest tutaj - glowna i nadrzedna dyrektywa unii europejskiej mowi o swobodnym przemieszczaniu w obrebie unii a takze o SWOBODNYM PRZEPLYWIE TOWAROW I USLUG. ****a, kogo to obchodzi gdzie ja wydaj pieniadze? To tylko i wylacznie moja sprawa. Zgodnie z przepisami mam prawo wywiezc legalnie 10000 Euro za granice bez zadnego zglaszania i np. wszystko prze*******ic w kasynie w Monaco! A kogo to obchodzi i kto ma prawo mi narzucac czy zrobie to osobiscie czy przy pomocy internetu?. Zabranianie w ogole grania przez internet bedac w Unii Europejskiej bedzie niezgodne ze wspomnianymi wyzej zapisami ktore sa podwalina UE. Jest niezgodne, bo ogranicza wolnosc obywatela UE (zrozumiale byloby obstawianie u bukmacherow np. azjatyckich, bo kasa wyplywa z unii ale jesli firma bedzie miec siedzibe na Malcie, ktora bedzie w unii?)

Do góry
#54927 - 03/03/2004 17:56 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
luc Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2002
Postów: 1059
b6 ale to tylko pusta gadanina jaki ty wolny jestes i co sobie nie mozesz zrobic ze swoja gotowka, patrz na holandie jak rzad pieknie uwalil graczy i nikt nie ma nic do gadania

no coz zawsze zostanie nam profesjonal, sts i totomix LOL

Do góry
#54928 - 03/03/2004 18:13 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
mg1 Offline
enthusiast

Meldunek: 02/02/2004
Postów: 253
Albo pozostanie wielka brytania, gdzie zniesiono podatet od zakladow bukmacherskich po tym jak firmy zaczely sie wynosic.

Do góry
#54929 - 03/03/2004 18:26 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
[QUOTE]Oryginalnie wysłał luc:
[qb]b6 ale to tylko pusta gadanina jaki ty wolny jestes i co sobie nie mozesz zrobic ze swoja gotowka, patrz na holandie jak rzad pieknie uwalil graczy i nikt nie ma nic do gadania

no coz zawsze zostanie nam profesjonal, sts i totomix LOL[/qb][/QUOTE]luc, czy to pusta gadanina to nie bede z tym polemizowal. Wiem jedno, wszelkie zakazy ograniczajace wolnosc obywatelska i sprzeczne z wolny rynkiem i wolna gospodarka na dluzsza mete padna. Zaklad jest to normalna inwestycja jak inwestowanie na zagraqnicznej gieldzie lub forex'ie - a to jest legalne. Wczesniej czy pozniej znajdzie sie sposob rozliczania dochodow z zakladow i panstwo bedzie zadowolone i gracze.

Do góry
#54930 - 03/03/2004 19:36 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
nierja Offline
enthusiast

Meldunek: 03/04/2002
Postów: 317
Skąd: Chorzów
Czy ktos ma link do tego artykulu??

Do góry
#54931 - 03/03/2004 19:43 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801
[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb]Będzie łatwiej działać rządowi polskiemu. Holendrzy są tu przykładem, a ostatnio słyszałem, że Ladbrokes już nie obsługuje graczy z Niemiec.[/qb][/QUOTE]Rzeczywiście jakiś czas temu coś się stało w Niemczech że brytyjscy bukmacherzy przestali obsługiwać graczy z Niemiec.
Nie wiem dokładnie z jakiego powodu, czy ktoś może ma jakieś dokładniejsze info na ten temat ?

Pozdrawiam art

Do góry
#54932 - 03/03/2004 20:22 Re: Nielegalne zakłady bukmacherskie on-line
luc Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2002
Postów: 1059
Niemcy przynajmniej maja sporo wlasnych mniej lub bardziej dobrych bukmacherow na pewno nie ma porownania do naszego "rynku".

Bo rozumiem ze Niemcom zakazano tylko zagranicznego obstawiania ?

A czy orientuje sie ktos jak bedzie wygladala nasza sytuacja po wejsciu do unii jesli chodzi o moneybookers ? (tzn operacje, stan konta a polskie US)

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, ANZELMO, akagi, pacyfista, burbon, Sensei, forty, igea23, alfa, wHiTe_StAr, 11kera11), 3470 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584392 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07