Czas zacząć kolejny sezon z Dojce Bundesligą.
Rozgrywki w Niemieckiej lidze tak jak i w większości lig europejskich przebiegają w 2 etapach. Najpierw typowa ligowa młócka 30 terminów -
http://basketball-bundesliga.de/index.html?url=%2Flinkit.php%3Fmenuid%3D329%26topmenu%3D3 Nastęnie PO czyli gra o mistrzostwo.
1 z 8, 2 z 7 itd, czyli klasycznie.
W ubiegłym sezonie wyglądało to następująco:
przed PO:
1.Alba
2.Bamberg
3.Koeln
4.Frankfurt
5.Quakenbrück
6.Giessen
7.Oldenburg
8.Ludwigsburg
1/4 finału
ALBA - Ludwigsburg 3-0
FRANKFURT - Quakenbrück 3-1
BAMBERG - Oldenburg 3-0
GIESSEN - Koeln 3-2
1/2 finału
FRANKFURT - Alba 3-1
BAMBERG - Giessen 3-1
Finał
BAMBERG - Frankfurt 3-2
W tym sezonie wystąpią drużyny:
GHP Bamberg - mistrz kraju
Deutsche Bank Skyliners Frankfurt - V-ce mistrz kraju
Alba Berlin
Telekom Baskets Bonn
EWE Baskets Oldenburg
Bayer Giants Leverkusen
TBB Trier
RheinEnergie Köln
EnBW Ludwigsburg
ICELINE Karlsruhe
SELLBYTEL Baskets Nuernberg - beniaminek
Artland Dragons
WALTER TIGERS TÜBINGEN
Eisbaeren Bremerhaven - beniaminek
Giessen46ers
BS|ENERGY Braunschweig.
Ruchy personalne:
Mistrz kraju GHP Bamberg
Przybyli: Phelps Derrick (M.Magix - NED), Begley Tim (Pennsylvania - USA-NCAA), Schroeder Michael (Goettingen), Radomirovic Adam (Breitengruss.), Hasler Raymond (Baunach)
Odeszli: Saller Andreas (Baunach - Regionalliga S.-East), Betz Sebastian (Breitengruss. - 2.Bundesliga South), Taylor Derrick
V-ce mistrz DBS Frankfurt
Przybyli: Franklin Kavossy (Hunter Valley P. - AUS), Andrade Carlos (Queluz - POR), Garris Stefano (ALBA), Bahiense de Mello Dominik (Rhoendorf), Milisa Mate (Dyn.St.P. - RUS), King Alex (Kronberg), Todic Miroslav (Kronberg), Kleemichen Frederick Gary (Kronberg)
Odeszli: Williams Chris (Mobis - KOR-KBL)!!!!!, Maras Robert (CSF Sevilla - ESP-ACB), Whiting Trent (CoopSette - ITA-Lega2), Ellis Tyrone (Besiktas - TUR-D1), Kavaklioglu Berent (Kronberg - Regionalliga S-W N.), Todic Miroslav
ALBA Berlin
Przybyli: Lollis Quadre (AEK - GRE), Penberthy Mike (Carpisa - ITA), Greene Demond (Leverkusen), Price Hollis (Le Mans - FRA), Kulawick Robert (Lichterfelde), Arigbabu Stephen (LidoRose - ITA), Canak Nenad (Avala Ada - SCG), Leutloff Sascha (Lichterfelde), Zwiener Philip (Lichterfelde)
Odeszli: Brown Justin (Liaoning H. - CHN-CBA North Division), Demirel Mithat (Besiktas - TUR-D1), Garris Stefano (Frankfurt - 1.Bundesliga), Szewczyk Szymon (Olimpija - SLO-1A x), Brown Gerald (Plaza - DOM-SRT), Wright Michael (Besiktas - TUR-D1), Gruenheid Guido (Köln - 1.Bundesliga), Tein Tanel
Giessen 46ers
Przybyli: Moore Nigel (Lich), Leather Terrence (S.Florida - USA-NCAA), Jandl David (Oberwart - AUT), Atoberhan Alexander
Odeszli: Gunnarsson Logi (Bayreuth - 2.Bundesliga South), Schaffartzik Heiko (Nuernberger - 1.Bundesliga), Lischka Johannes (Lich - 2.Bundesliga South), Phoenix Justin
RheinEnergie Köln
Prybyli: McLinton Darren (Olimpija - SLO), Ivory Titus (Carife - ITA), McGowan Glen (Banca Nuova - ITA), Vucurovic Nikola (Clermont - FRA), Nadjfeji Aleksandar (Bonn), Gruenheid Guido (ALBA), Willoughby Marvin (Pau - FRA)
Odeszli: Machowski Sebastian (Turow - POL-EBL), Gomes Joaquim (Den Bosch - NED-Eredivisie), Edwards William Bill (Oldenburg - 1.Bundesliga), Papic Stipo (LidoRose - ITA-SerieA), Milovic Savo (Monchengl. - 2.Bundesliga North), Samodol Ante (Herten - 2.Bundesliga North), Pesic Marko
Artland Dragons Quakenbrueck
Przybyli: Bond Ryan (Schwelm), Prewitt Chad (Dakota W. - USA), Krasic Barisa (Panellinios - GRE), Walker Tory (Louisiana CP - USA)
Odeszli: Ebong Ben (Mersin - TUR-D1), McNeil Johnny (Furstenfeld - AUT-A Bundesliga), Barjaktarevic Bojan (Omonia - CYP-A1), Klein Dominique (Noerdlingen - 2.Bundesliga South), Kulinski Marek (Bremen - 2.Bundesliga North), Jokic Igor
EnBW Ludwigsburg
Przybyli: Green Jerry (Czarni - POL), Love Justin (BK Ventsp. - LAT), Boddicker Brian (Galatasaray - TUR), Scott Gordon (Rhoendorf), Goljovic Milan (MENT - GRE), Kalamiza Goran (MENT - GRE), Jelesijevic Nemanja (Crvena Zv. - SCG), Mittmann Nils (Wuerzburg), Akinkunle Bayo (Panasonic - JPN)
Odeszli: Sy Ismaila (Brest - FRA-ProA), Wilson Lamayn (Cholet - FRA-ProA), Giedraitis Andrius
EWE Baskets Oldenburg
Przybyli: Edwards William Bill (Köln), Dixon David (Tekelspor - TUR), Blanchard LaVell (Eurofiditalia - ITA), Penigar Desmond (LG - KOR), Brown Carl (Leverkusen), Lasege Muhammed (Oldenburg.TB)
Odeszli: Bernard Mike (Upea Capo - ITA-SerieA), Lopez Felipe (Metros - DOM-LIDOBA), Black Terry
Telekom Baskets Bonn
Przybyli:Conley Jason (Missouri - USA-NCAA), Wisniewski Andrew (Crvena Zv. - SCG), Janza Aljaz (Helios - SLO), Tomeljak Ivan (Mlekarna - CZE), Paravinja Milos (Slovan - SLO), Kolodziejski Artur (Leverkusen), Perincic Hrvoje (Strasbourg - FRA), Meeks Michael (Eurofiditalia - ITA), Duany Kueth (Z*Long Beach J. - USA)
Odeszli: Nadjfeji Aleksandar (Köln - 1.Bundesliga), Djuric Aleksandar (Apollon - GRE-A1), Jackson Altron (Paris BR - FRA-ProA), Milisavljevic Branko (Nahariya - ISR-Premier L.), Janicenoks Kristaps (Upea Capo - ITA-SerieA), Huber-Saffer Peter (Stuttgart - 2.Bundesliga South), Simon Balazs (Leuven - BEL-D1), Miletic Dragan (Xanthi - GRE-A2), Miller Greg (Sodertalje - SWE-Basketligan), Brammertz Max (Meckenheim - 2.Regionalliga), Nnamaka Oluoma
BG Karlsruhe
Przybyli: DeVries Troy (Washington - USA), Evans Chuck (Cantabria - ESP), Diarra Modibo (Karlsruhe SSC), M'Balla Fabrice (Frontignan - FRA), Popovic Luka (Borik - CRO)DeVries Troy (Washington - USA), Evans Chuck (Cantabria - ESP), Diarra Modibo (Karlsruhe SSC), M'Balla Fabrice (Frontignan - FRA), Popovic Luka (Borik - CRO)
Odeszli: Makanda-Etogo Cirill (Pau - FRA-ProA), McChesney Tom (Heidelberg - 2.Bundesliga South), Obasuyi Nosa
TBB Trier
Przybyli: Gay Brandon (San Diego - USA-NCAA), Dearman Jermaine (Kouvot - FIN), Ocokoljic Slobodan (Ohio St. - USA), Hall Quentin (Bergen - NED), Doornekamp Nate (Boston Coll. - USA-NCAA), Bobik Daniel (Oklahoma S. - USA)
Odeszli: N'Diaye Makhtar (ASVEL - FRA-ProA), Dacevic Nikola (Lugano Tigers - SUI-LNA), Agbai Uka (Pyrbasket - FIN-Sparliiga), McKie BJ (Andrea Costa - ITA-Lega2), Vogel Derek (Boncourt - SUI-LNA), Doubal Miloud (Maurienne - FRA-ProB), Havrilla James
BS|Energy Braunschweig
Przybyli: Leslie Chauncey (Vichy - FRA), Pearson Tyray (Benfica - POR), Perkins Ben (Braunsch.SG), Schmidt Jorge (Goettingen), Maedrich Dirk (Breitengruss.), Stueckemann Flavio (Braunsch.SG)
Odeszli: Djuric Srdjan (Igokea - BIH-D1), Hall Adam (Polpak - POL-EBL), Lisicky Pete (Paris BR - FRA-ProA), Karangwa Prosper (Kapfenberg - AUT-A Bundesliga), Djulovic Fahrudin (Peja - KOS-SuperLeague), Niakate Modibo (Roanne - FRA-ProA), Celestand John
Bayer Giants Leverkusen
Przybyli: Fox Nate (MPC/Capitals - NED), Ungerer Scott (Zwolle - NED), Brown Chris (Chattanooga - USA-NCAA), Woudstra Brandon (Woon!Aris - NED), Sigurdarson Jakob (High School USA - USA), James Josiah (Magic City CK - USA), Weber Matthias (Hagen Phoe.), Ohlbrecht Tim (Leverkusen-2)
Odeszli: Seggelke Alexander (Jena - 2.Bundesliga South), Brown Carl (Oldenburg - 1.Bundesliga), Schultze Sven (Armani - ITA-SerieA), Kolodziejski Artur (Bonn - 1.Bundesliga), Gruebler Lars (Bayreuth - 2.Bundesliga South), Greene Demond (ALBA - 1.Bundesliga), Mayerhoefer Jakob (Uerdingen - 2.Regionalliga), Soltau Thomas
Walter Tigers Tuebingen
Przybyli: Williams Antwine (Osimo - ITA), Merriex Bingo (Andrea Costa - ITA), Selleaze Ron (Lobos Grises - MEX), Bennett Travarus (Nyon - SUI), Burnette Tim (Ludwigsb.BSG), Perovic Igor (Wuerzburg), Kochendorfer Max (Tuebingen II), Weng Steffen (Tuebingen II), Czerny Felix (Ehingen), Pelle Anthony (Visalia D. - USA)
Odeszli: Burleson Kevin (Charlotte B. - USA-NBA E Southeast Div.), Worenz Andreas (Chemnitz - 2.Bundesliga South), Nees Tim (Nuernberger - 1.Bundesliga), Tomasevic Radivoj (Stuttgart - 2.Bundesliga South), Miksa Kresimir (Stuttgart - 2.Bundesliga South), Jones Brian (Bremerhaven - 1.Bundesliga), Nurse Michael (M.Magix - NED-Eredivisie), James Jimmy (Paderborn - 2.Bundesliga North), Clifford Brian
Eisbaeren Bremerhaven
Przybyli: Fenn Darren (Trepça Mitr. - KOS), Jones Brian (Tuebingen), Jacobson Nick (Galatasaray - TUR), Wallace Judson (Princeton - USA-NCAA), Jocys Evaldas (M.Hainaut - BEL)
Odeszli: Wilson Marcus (Tuborg - TUR-D1), Fontleroy William (Cholet - FRA-ProA), Sirvydis Virginijus (AEL - CYP-A1), Tomaszek Robert (ASVEL - FRA-ProA), Reed Paul (Orleans - FRA-ProB), Schlafke Marco (Schwenningen - Regionalliga S-W So.), Freeman Eric (Salto Uru. - URU-LUB), Frey Kevin
SELLBYTEL Baskets Nuernberg
Przybyli: Lake Michael (Jena), De Michael Ryan (Lich), Nees Tim (Tuebingen), Schaffartzik Heiko (Giessen)
Odeszli: Jenkins Julius (Bree - BEL-D1), Vukorepa Mate (Munchen Ost - 2.Regionalliga), Kaiser Michael (Herzogenaur. - Regionalliga S.-East), Kadmous John (Herzogenaur. - Regionalliga S.-East), Rissmann Thomas
Przydatne linki:
Przydatne linki:
http://basketball-bundesliga.de/http://www.eurobasket.com/ger/ger.asphttp://sport1.dehttp://dsf.de