Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#3940626 - 17/06/2010 22:19 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: analityk]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
bramki

Do góry
Bonus: Unibet
#3942907 - 18/06/2010 16:36 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Szewa]
radeke Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/01/2008
Postów: 2211
Skąd: LRY/WWA
Panowie, czytam i nie wierzę co wypisujecie. Hiszpania nie wyjdzie z grupy ??? shocked = strata pieniędzy.

Tak myślałem, że po stracie punktów i zaskoczeniu porażką wszyscy zaczną upatrywać niespodzianki. Ale spokojnie, ochłońcie. Hiszpania to po prostu nie ta liga.
A że pierwszy mecz przegrali, hmm co z tego, w grupie mają 3 spotkania i w mojej opinii ze znacznie łatwiejszymi rywalami dla stylu podopiecznych Del Bosque. Przed spotkaniem ze Szwajcarami studziłem zapędy wszystkich by grać handicapy na Hiszpanów, bowiem właśnie takiej gry oczekiwałem jaką zaprezentowały Zegarki (o czym można przeczytać). Hitzfeld też zapowiadał taką grę i widać idealnie się to sprawdziło, ale bez przesady, że Hiszpania nie zagrała tego co gra zawsze i zagrała źle. Jedynym błędem w moim odczuciu było bezsensowne wrzucanie górnych piłek w pole karne, gdzie zawodnicy La Roja nie mieli najmniejszych szans na ugranie w taki sposób czegokolwiek.

Co do przewagi Hiszpanów to wystarczy spojrzeć statystyki:

shots on target : 8 - 3
shots off target : 17 - 3
possession (%) : 63 - 37
corner kicks : 12 - 3
fouls : 9 - 17

Przygniatająca przewaga !! Nie wiem dlaczego wszyscy też nawet nie wspominają mega sytuacji, których nie wykorzystali (niemalże "złamana" poprzeczka [Xabi], Pique, Torres który się trochę gubił dostając podania sam na sam, Villa, groźne uderzenia Iniesty, "na pęczki sytuacji") i śmiało można mówić, że Szwajcarzy oprócz tego że trzymali się twardo taktyki to mieli też bardzo dużo szczęścia.
W najbliższych 2-óch meczach się to nie powtórzy - piłka w końcu zacznie trzepotać w siatce przeciwników. Powiem więcej bardzo dobrze się stało, że Hiszpanie już na początku turnieju dostali kubeł zimnej wody na swe głowy...

Za Fifą: "Starting slow and finishing big"


Teraz przed nimi dwa łatwiejsze mecze:

Co do najbliższego to nie ma żadnych złudzeń --> 3:0 będzie najniższym wymiarem kary.

Chile - hmm, fajnie ofensywnie, szybko i chyba tyle, co dobrego potrafię napisać po pierwszym ich spotkaniu w tym Mundialu. Z tyłu bardzo niepewnie... z Hiszpanami to nie przejdzie wink Na tak defensywną taktykę Chilijczyków jaką zaprezentowali Szwajcarzy to nawet nie ma co liczyć, bo po 1-wsze defensorzy nie tej klasy, po 2-gie wąpię że trener tak ich ustawi, po 3-cie to południowcy - nie dadzą rady zagrać całych 90 min. skoncentrowani tylko na defensywie. wink Czuję, że ten mecz będzie taką "wodą na młyn na Hiszpanów". Próby ataków Chile i bezlitosne karcenie przez Hiszpanów.


Czas na 6 punktów Hiszpani cool

Do góry
#3942914 - 18/06/2010 16:47 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radeke]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
ty kolego, ja niewierzę że jesteś taki naiwny...
a co ty myślisz że Pan Bielsa (mam nadzieje że wiesz kto to) jest taki głupi że ustawi się na Hiszpanów jak Franek Smuda shocked
Prawdopodobnie to Hiszpanie będą musieli wygrać ten mecz i to oni atakować , a to mega szansa na szybkie kontry świetnych technicznie CHilków...

Do góry
#3942971 - 18/06/2010 17:44 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: sebkos]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
Zastanawiam sie czy jest jeszcze szansa dla Hiszpanow na zajecie 1 miejsca w grupie ? Mysle ze sa w stanie wygrac swoje 2 mecze,natomiast licze na to ze Szwajcaria ktorys mecz jednak przegra.Nie sadze aby znow taka taktyka udalo im sie znow wygrac.Powiem wiecej, licze ze straca pkt. nawet z Hondurasem.Moze troche zbyt optymistycznie ale Hiszpani po prostu nie poszlo teraz a nie musze przypominac jaka maja ekipe i co graja.

Takze 6 pkt. dla Hiszpani

Do góry
#3942978 - 18/06/2010 17:48 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: sebkos]
radeke Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/01/2008
Postów: 2211
Skąd: LRY/WWA
Originally Posted By: radeke
Próby ataków Chile i bezlitosne karcenie przez Hiszpanów.

To zdanie chciałbym sprostować. Nie chodziło mi o to, że to Chile będzie prowadzić grę, jednak wydaje mi się że będą grać bardziej otwartą piłkę i podejmą więcej prób ataku niż taka Szwajcaria. Chile nie da rady grać tak twardej defensywy przez pełne 90 min.


A co do tego:
Originally Posted By: sebkos
ty kolego, ja niewierzę że jesteś taki naiwny...


smirk Chyba się trochę zapędziłeś... smirk

Do góry
#3947680 - 20/06/2010 07:33 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radeke]
tangerine Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/10/2002
Postów: 5281
Mecz Chile - Szwjcaria to będzie podobny mecz jak Dania - Kamerun czyli mały finał. Szwjcarii wytarczy remis, bo potem grają z Hondurasem, natomiast Chile musi pokazać, że nie przyjechali się pokazać skautom z najmocnijeszych lig europejskich i ich wygrane w eliminacjach niebyły dziełem przypadku. Po tym co pokazało Szwajcaria w pierwszym meczu - a pokazała antyfutbol totalny - nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia niż wygrana Chile, co nie przesądza o wyjściu Chile z grupy ponieważ za skromnie wygrali z Hondurasem (tylko 1-0). Szwjcaria moim zdaniem otworzy się dopiero w ostatnim meczu z Hondurasem, ale jak na razie niczego nie pokazali więc trudno powiedzieć czy stać ich na 3-0. Co więcej, niektórzy widzieli w zespole Szwajcarii kandydata do czarnego konia mistrzostw i choć nie potwierdzili tego w pierwszym spotkaniu to jednak może oznaczać, że w piłkę grać potrafią. Jedno jest pewne Chile zagra jak o życie i będę im kibicował. Jak im wyjdzie mecz to wygrają.

Do góry
#3950114 - 21/06/2010 17:50 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: tangerine]
Hevelius80 Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2007
Postów: 397
Typy Bońka:

Chile - Szwajcaria: typ x kurs: 3.10 Expekt

Technika vs Taktyka. Zespół Szwajcarii mimo że składa się przede wszystkim z młodych piłkarzy gra bardzo statycznie i ostrożnie. Jeśli będą potrafili dobrze powstrzymać ofensywę Chile i skutecznie skontrować to mogą powalczyć o remis. Podział punktów to najbardziej prawdopodobny wynik zwłaszcza, że drużyny osiągały podobne rezultaty w meczach kontrolnych.

Więcej typów Bońka na stronie Expekt

Do góry
#3950380 - 21/06/2010 20:04 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Hevelius80]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Ciekawie wygląda zakład na -2 dla Hiszpanów (w bet365 za 1.925).
Wydaje mi się, że Mistrzowie Europy od pozatku spotkania rzuca się na Hondurańczyków i będą chcieli jeszcze w pierwszej połowie rozstrzygnąć losy meczu by nie powtórzyła się historia ze spotkania ze Szwajcarami.
Mimo, że w RPA faworyci zawodza to Hiszpanie swojej gry wstydzić sie nie muszą. Piłkarsko byli zespołem zdecydowanie lepszm ale zabrakło im szczęścia by rozbić jedenastoosobowy mur Szwajcarów.
Dziś w spotkaniu z bardzo przeciętnym zespołem powinni odreagować porażkę i wrócić na właściwe tory.
Spodziewam się wiecej niż dwóch bramek dla Hiszpanów ale asekuracyjnie z uwagi na "cuda" dziejące się w RPA zagrałem na zwrot przy zwycięstwie "tylko" dwiema bramkami.
Prawdopodobny skład Hiszpanów:

Casillas - S. Ramos, Puyol, Piqué, Capdevilla - X.Alonso, Xavi, Fabregas - Silva - Villa, Torres

Nie zagra Iniesta, który nabwaił sie w meczu ze Szwajcarami kontuzji uda.

Do góry
#3952016 - 22/06/2010 01:28 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: marzano]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
czy jeszcze przed rozpoczeciem meczu Hiszpania - Honduras mozna gdzies znalezc zaklady awansuje/nie awansuje na Hiszpanow?

Do góry
#3952031 - 22/06/2010 01:31 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: juancarlos]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: juancarlos
czy jeszcze przed rozpoczeciem meczu Hiszpania - Honduras mozna gdzies znalezc zaklady awansuje/nie awansuje na Hiszpanow?

betfair

Do góry
#3952040 - 22/06/2010 01:33 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: juancarlos]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
bet365

Do góry
#3952052 - 22/06/2010 01:37 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: juancarlos]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Originally Posted By: juancarlos
czy jeszcze przed rozpoczeciem meczu Hiszpania - Honduras mozna gdzies znalezc zaklady awansuje/nie awansuje na Hiszpanow?


dobra, znalazlem. Slepy chyba bylem jak patrzylem za pierwszym razem.

Ja juz gram lekko, ze Hiszpania nie awansuje @ 3.0 w bet365. Poczekam tez na wynik ostatniego dzis spotkania i zobacze, jak kursy beda reagowac na wynik, jaki osiagna Hiszpanie.
Sa w bardzo trudnej sytuacji - zakladajac, ze dzis pokonaja Honduras, a ze i ograja w przyszlym tygodniu Szwajcarzy, to Hiszpanie wygrac musza z Chile (co wcale latwe nie bedzie; Chilijczycy przeciez walczyc beda o to, by nie spotkac sie z Brazylia), to jeszcze musza osiagnac lepszy stosunek bramkowy od Chile lub Szwajcarii.
Bardzo mozliwe, ze grupa ta zakonczy sie sytuacja, gdzie 3 zespoly beda miec te sama ilosc punktow i decydowac bedzie stosunek bramek, badz dalsze wymienione w regulaminie czynniki. Hiszpanie zdaja sobie z tego sprawe, wiec jeszcze typ na ostatni dzis mecz:

Hiszpania -2 @ 1.725
Pinnacle
6/10

Do góry
#3952188 - 22/06/2010 02:23 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: juancarlos]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Zakładając, że Hiszpania w 3-cim meczu pokona Chile choćby 1-0, to sprawa awansu sprowadza się do jednego: kto wyżej pokona Honduras, Hiszpanie czy Szwajcarzy?

Tak więc nie jest to tyle walka o punkty co o solidne zwycięstwo, stąd dzisiaj warto grać zarówno handi jak i overy. 1-0 tu nie zadowoli Mistrzów Europy...

Do góry
#3952194 - 22/06/2010 02:26 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Conrad]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
A ja sobie myślę, że klątwa Hiszpanii powróciła tongue za dużo pychy, po zdobyciu Europy myśleli że już każdy się będzie kładł przed nimi i uważam, że znowu na czasie będzie powiedzonko: " grali jak nigdy, odpadli jak zawsze" tongue

Do góry
#3952224 - 22/06/2010 02:35 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: dragon]
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Poza handi na gole warto zagrać handi na rzuty rożne -6 dla Hiszpanów za 1.90 w bet365 np. W meczu ze Szwajcarami przeważali w tym elemencie 13:3 a dzisiaj znów będą szły huraganowe ataki na bramkę przeciwników.

Do góry
#3953489 - 22/06/2010 16:14 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: marzano]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
No i jak Wam się podobała ta wielka Hiszpania? Przyznam szczerze, i chyba nie będę tu odosobniony, że bardzo się zawiodłem na podejściu Hiszpanów do meczu. W mojej opinii, zlekceważyli rywala, ale że umiejętnościami górowali zdecydowanie, to wynik mógł być tylko jeden. Fakt, że kontrolowali mecz całkowicie i strzelili tyle co im potrzeba, ale to nie zasłania rażącej nieskuteczności/nonszalancji w ataku. Gdyby tak dodać te niewykorzystane sytuacje z dwóch meczów to chyba nie ma drużyny która miała więcej przestrzelonych setek. Jak los ich ustawi z Brazylią to marne ich szanse, bo Brazylia im nie pozwoli tak kontrolować meczu i nie będą mieli okazji stworzenia sobie 10 sytuacji żeby strzelić jedną bramkę.


Cały czas kombinuję z tym brakiem awansu Hiszpanów, ale kursy są trochę za niskie, a dodatkowo wcale nie jestem przekonany, że Szwajcaria wygra z Hondurasem. Sprawa jest chyba całkowicie otwarta, mam kilka pomysłów ale to już bliżej meczów się zdecyduję.
Natomiast ciekawi mnie czy pojawią się jakieś newsy o chęci uniknięcia Brazylii i co na to sama Brazylia, która wcale nie musi chcieć walczyć o pierwsze miejsce w swojej grupie...

Do góry
#3953517 - 22/06/2010 16:45 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Originally Posted By: Ghost


... a dodatkowo wcale nie jestem przekonany, że Szwajcaria wygra z Hondurasem. Sprawa jest chyba całkowicie otwarta...


Zdecydowanie popieram Twoje zdanie. Szwajcaria z Hondurasem bedzie musiala atakowac , strzelac gole , wywierac presje i wyobrazam sobie jak to nieporadnie i miernie bedzie wygladalo ( tak jak w meczach towarzyskich ).

Co do meczu Hiszpanow , stawialem 2-0 ale spodziewalem sie innego meczu , rozczarowali mnie , ja rozumiem ze to jest turniej , trzeba oszczedzac sily ale sa granice dobrego smaku. No ale przekonamy sie juz w spotkaniu z Chile na co ich stac na ten moment.

Do góry
#3953842 - 22/06/2010 20:42 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Przenoszę post Maxa11

Originally Posted By: Max11

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego Bwin daje aż 5.75 że Szwajcaria wygra grupę? Przecież jeśli np. Hiszpania wygra z Chile 1-0, a Szwajcaria z Hondurasem 2-0 to chyba Szwajcaria wygra grupę zgadza się?

Do góry
#3956761 - 23/06/2010 20:20 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Villa uniknie konsekwencji za uderzenie rywala. FIFA znowu pokazuje, że są równi i równiejsi. żeby takie pomaganie Hiszpanom nie skończyło się tak jak Francuzom.

Do góry
#3956765 - 23/06/2010 20:21 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
Jesli ktos jest przekonany, ze Hiszpania wygra z Chile, to moim zdaniem lepiej wziac kurs 1.84 na wygranie grupy, niz 1.50 na wygrana w meczu, bo nie wydaje mi sie, zeby Szwajcarzy pojechali z Hondurasem wieksza iloscia bramek, niz Hiszpania z Chile.. dodatkowym argumentem jest to, ze jak dla mnie to Helwetow wcale nie czeka latwa przeprawa z Hondurasem..

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (forty, Lukasz111, burbon, VVega), 3311 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585594 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07