Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 ... 11 12 >
Opcje tematu
#281593 - 19/01/2005 20:14 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Jeszcze jedna sprawa: co do rentownosci czyli nieszczesnego yield... opisalem w miare prostych slowach jak sie oblicza.. byl to przyklad przy uzyskaniu zysku... A jak to jest gdy mamy state.. U kilku osob zauwazylem 0%, ale nie ma tak dobrze.. W wypadku straty dzielimy ja przez ilosc zainwestowanych jednostek i wtedy mamy minusowe procenty... Przyklad...

Mamy 2 mecze:
1) kurs 1,90 stake 9/10 pudlo
2) kurs 2.00 stake 5/10 trafiony

inwestycja 14j. zwrot 10j. zysk/strata wynisola -4 , yield wyniesie -28,57%

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
Bonus: Unibet
#281594 - 19/01/2005 20:52 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
a co zorbić z takim fantem:

#1 phoenix - utah 1 (-3) 1.90 10/10
#2 phoenix - utah 1 1.60 10/10
#3 phoenix - utah 1HALF 1 (1.80) 10/10

według mnie to bezsensu, powinno być ograniczenie na przykład max. 10 jednostek na mecz albo jeden mecz gramy tylko w DWÓCH WARIANTACH: TYP na zwycięsce + inny typ jak na przykład under!

Do góry
#281595 - 19/01/2005 23:04 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Lukboj co do tej kwestii to byla ona juz poruszana, zgodnie z przeslaniem konkursu ma to byc proba odwzorowania naszej gry na serio, a wiec mozliwosc ze ktos gra trzy warianty przedstawione powyzej jest... Wydaje mi sie ze ograniczanie takich typow nie ma sensu, kto bedzie chcial tak grac niech gra, zobazczymy jak na tym wyjdzie, taka lekcja pogladowa..

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#281596 - 20/01/2005 12:36 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Ja myślę,że zostawmy dowolność.
Jezeli Ktos gra tak w realu,to niech podaje i do konkursu,nawet 3 typy na jeden mecz.
Jego sprawa,że nie dywersyfikuje ryzyka.

Ja wczoraj grałem m.in.,pozornie:-),jeszcze bardziej bez sensu.
Na jednym dublu Boston 1,na drugim Chicago +5,0.
Niby bez sensu,ale oba typy mogly spokojnie wejść,ponieważ...jedno rozstrzygniecie nie wykluczało drugiego.
Moge też grac under HT i over FT na ten sam mecz.
A takie rozwiązanie - Chicago 2 HT,Boston 1 FT ?
Ktoś może powiedzieć "no glupie",OK,ale....merytoryczne warunki oba typy spełniają.

Co do limitu jednostek na mecz.
Jak Ktoś chce grac 10 opcji z jednego tylko meczu za cała wartość konta,to...buki to przyjmą,więc i my,uważam,powinniśmy:-)

Proszę jeszcze Sedziów,aby jasno i wyraźnie zajęli stanowisko co do ilości postów z typami w danym dniu.

Wsrod 3 sedziów jedynie gOOniek ma uprawnienia moda i może edytować kazdy post o kazdej porze.
Natomiast mysle,że Krajan i Barabasz mogliby dopisywać swoje uwagi w oddzielnych postach,a po ewentualnych poprawkach mozna je potem usunąć.

Kolejna rzecz.
Nie demonizujmy podliczeń.
Wg regulaminu klasyfikację prowadzimy na podstawie osiągniętego zysku,zysku ze wszystkich typów,więc yield jest niekonieczny,moim zdaniem.
Wymogiem jest podanie zysku/straty,reszta dla chętnych:-)

I ostatnia sprawa.
Kto podliczy i poda klasyfikację w konkursie?
Czy będzie prowadzona codziennie czy raz na parę dni?
Pytam,bo zdaję sobie sprawę,że jest to czasochłonne.

Pozdrawiam

amkwish

Do góry
#281597 - 20/01/2005 12:57 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Na razie chyba ja wyrastam na demona pierwszego sortu Co do ilosci postow na dzien... Jest regulamin, umowilismy sie na 1 post dziennie... Ma to swoje niedogodnosci, ale ma wiecej zalet... Przede wszystkim porzadek... Wyobrazcie sobie ze kady z 67 uczestnikow podaje po 3 typy dziennie kazdy w innym poscie... Makabra.. Doszly mnie jednak sluchy iz zapis o podawaniu typow minimum godzine przed pierwszym spotkaniem ktore typujemy jest niedobry i rzeczywiscie...

Zmiana tego punktu na 5 minut przed rozpoczeciem spotkania jest sensowna.. Sa jakies sprzeciwy?

Co do tego bilansu... Ok, rzeczywiscie zysk strata jest najwazniejsza, ale to tak ladnie wyglada jak bilans jest calosciowy.. Mamy znakomity przeglad sytuacji.

Poza tym numeracja typow... Jesli kto nie prowadzi statystyki typy trafione - typy nietrafione, to nich numeruje swoje typy kolejno!!! Czyli poniedzialek - 1,2, we wtorek 3,4,5, w srode 6, i tak dalej... Logiczne chyba, nie?

No i rzeczywiscie tez mam pytanko, kto podliczy wyniki tygodniowe? Wydaje mi sie ze klasyfikacja raz w tygodniu wystarczy... Ja juz mam tyle zachodu z poprawianiem bledow i pouczaniem ze nie poradze sobie z klasyfikacja..

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#281598 - 20/01/2005 13:04 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
vincent83 Offline
journeyman

Meldunek: 11/12/2004
Postów: 53
Skąd: Wrocław
Jesli wczoraj nie podawalem typow z przyczyn technicznych (piwo po kole sie troche rozbudowalo i niestety nie mialem dostepu do netu) to czy mam we wczorajszym temacie umiescic bilans poprzedniego? czy umieszcze go jak bede typowal na dzis?

Do góry
#281599 - 20/01/2005 13:10 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Podasz bilans przy okazji dzisiejszego typowania

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#281600 - 20/01/2005 13:12 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
gOOniek czy godzina czy 5 minut przed meczem problemu nie rozwiązuje.

Załóżmy,ze pierwszy mecz rozpoczyna sie o 19:00 ,a reszta o 1 w nocy.

Ktos chce podać typy z 3 meczów,w tym i tego o 19:00.wiec musi to zrobić do 18:55 w najlepszym wypadku.

Pozostaje 6 godzin do nastepnych spotkań.
Dla mnie to qpa czasu i za wczesnie.
Czekam na info od Roxany :-) odnosnie jakiejś absencji czołowego gracza.
Podam typ o 18:55 i po ptakach,a potem okaże sie ,że np.Wade nie gra.

Bedzie bałagan,zgadzam się.ale czy aż tak wielki?
Dni ,w których mecze rozgrywane sa w porze (u nas) wieczornej jest niewiele.

Moze dopuscilibyśmy jednak mozliwość "oddzielnego" podawania typów ?
Warunek bylby taki.
Jeżeli Ktos podaje typy niejednocześnie,to:
opcja 1)musialby zaznaczyć "mój 2 post z typami w dniu dzisiejszym"
opcja2)przy podaniu typów "późniejszych" umieszczałby na górze 2 postu w danym dniu ten typ podany wcześniej(dokładnie przepisany) z adnotacja "typ podany w 1 poscie"

Troche gmatwam,ale z tego co wiem,to wielu userów byłoby za tym,aby móc dzielic typy.
Myślę jednak ,że dwa posty dziennie to max.

Pozdrawiam

amkwish

Do góry
#281601 - 20/01/2005 15:38 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
lajkonik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/02/2003
Postów: 5009
Skąd: Kraków
Quote:


Zmiana tego punktu na 5 minut przed rozpoczeciem spotkania jest sensowna.. Sa jakies sprzeciwy?
Pozdrawiam
Dominik




Tak !
---------------------------------


Quote:

gOOniek czy godzina czy 5 minut przed meczem problemu nie rozwiązuje.




Nie do konca, poniewaz z zalozenia temat mial rowniez byc pomocny przy typowaniu. Jezeli typy beda podawane prawie z rozpoczeciem spotkania, wtedy bedzie to tylko czysta walka o zwyciestwo w sumie nikomu nieprzydatna. A jak widac temat dzienny zszedl jednak na drugi plan.

Dlatego rowniez przychylal bym sie do
Quote:

Moze dopuscilibyśmy jednak mozliwość "oddzielnego" podawania typów ?
Warunek bylby taki.
Jeżeli Ktos podaje typy niejednocześnie,to:
opcja 1)musialby zaznaczyć "mój 2 post z typami w dniu dzisiejszym"

Myślę jednak ,że dwa posty dziennie to max.

Pozdrawiam

amkwish




jednoczesnie z zachowaniem tego godzinnego minimum, aby moc sie jeszcze zastanowic czy dana propozycja ma racje bytu czy nie(w/g nas).

lajkonik

Do góry
#281602 - 20/01/2005 18:42 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Jestem zbudowany dzisiajszym tematem konkursowym Na razie wszystko pieknie i gladko... Jak ktos znajdzie jakis blad merytoryczny lub techniczny niech napisze w tym temacie lub na priva do Krajana, barabasza, lub mnie...

Zmodyfikowany zostal punkt 10 regulaminu.. Prosze o zapoznanie sie z nowym brzmieniem i w ogole tak dla treningu raz dziennie czytamy regulamin

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#281603 - 20/01/2005 21:50 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Ja się zastanawiam nad popularnościa tego konkursu, na samym początku prawie każdy podaje typy, czyli max zgłoszonych gra, przypuszczam jednak, że po kilku typach, a co za tym idzie po wielkim minusie- sporo zrezygnuje, żeby się dalej nie ośmieszać

Regulamin? Wysyłanie typów na 5minut przed jest optymalne. A wszystko w jednym poscie? Dobrze ze nie gra tutaj DJ Sachi, bo by Was oskarzyl o dyskryminacje.

Do góry
#281604 - 21/01/2005 06:58 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Goonuś coś Ty wymyslił ze zmianą 10pkt regulaminu. Jakby Ci mało było bałaganu. Jeżeli wprowadzasz taki pkt. to powinieneś nie dzielić go na dwa lecz dowolną ilość postów - przecież jest ich tak mało w temacie? Zdecydowane sprzeciw takiemu rozwiązaniu - choćby ze względu na późniejsze utrudnienie podliczania (tworzenia rankingu).
Pomysł co do 5 min. przed meczem też mi się nie podoba. Ten konkurs miał trochę inne przesłanie - miał być pomocnikiem przy wyborze odpowiednich typów i słuzyć miłej zabawie. Już po 3 dniach (nocach) zauważalne staje się, że nie o zabawę tu chodzi tylko o silną chęć konkurowania pomiędzy uczestnikami. Zostawiając 5 min. przed meczem powodujemy, że inni uczestnicy nie mają już żadnych szans na analizę naszych typów i wyciagnięcie konstruktywnych wniosków - czyli założenia konkursu "szlak trafia".
Wybierając typy czymś się kierujemy i napewno nie zmieniamy decyzji kilku godz. w ciagu 5,10 min. - chyba że dotrą do nas bardzo istotne informacje (głównie chodzi o absencje zawodników), jednak zdarza się rzadko aby takie info pojawiały się 5-10min. przed meczem (chyba, że się coś wydarzy na rozgrzewce) z reguły takie informacje uzyskujemy zdecydowanie wcześniej.
Podsumowując:
1) Rozbijanie typów na wiele postów - zdecydowanie NIE.
2) 5 min. przed rozpoczęciem meczu - zdecydowanie NIE.
Niech się jeszcze inni wypowiedzą.
Pozdrawiam
KRAJAN
PS. Wczoraj nie podawałem typów bo mi się sieć wysypała. Gdybym typował to co przewidywałem miałbym bilans (2) 1/1 - Orlando z -hp i over w Sacramento, ale o tym nie ma co gdybać.

Do góry
#281605 - 21/01/2005 08:31 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
popieram KRAJANA w całej rozciągłości co do tych dwóch punktów

Do góry
#281606 - 21/01/2005 08:36 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
carlos Offline
enthusiast

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 284
Moim skromnym zdaniem (o ile mogę zabrać głos) KRAJAN ma rację

Do góry
#281607 - 21/01/2005 09:19 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Aller Offline
enthusiast

Meldunek: 15/04/2004
Postów: 232
Skąd: Torino
Jezeli moge wyrazic swoje zdanie to rowniez zgadzam sie z KRAJANEM. Mimo swojej wlasnej analizy meczow i doboru zdarzen do grania lubie, pewnie jak kazdy inny uczestnik tego forum popatrzec co graja inni. A komu posluzy typ wyslany o 4.30 rano. Teraz do godz. okolo 23 pojawia sie przewazajaca liczba typow i dzieki temu jest sie nad czym zastanawiac. Taki byl cel tej zabawy. Mysle, ze przez te pare dni przed konkursem wypracowalismy w miare przejrzysty i prosty system grania. Po co to gmatwac!

Pozdrawiam
ALlER

Do góry
#281608 - 21/01/2005 10:41 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
barabasz Offline
old hand

Meldunek: 17/04/2001
Postów: 820
Skąd: Warszawa
Ja jestem za podawaniem typów w oddzielnych postach. Nie zawsze mam mozliwośc wglądu do wszystkich spotkań rano, a ostatnio rano mam dostęp do netu i tylko późnym wieczorem i wiem że nie jestem w tym odosobniony.proponowoał bym podanie ostatniego typu np o godzinie 23:59. Kto będzie chciał grać typy jakiegoś gracza to bedzię miał jeszcze na to czas.
Pozdro
Adam

Do góry
#281609 - 21/01/2005 11:01 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Lord_Viader Offline
veteran

Meldunek: 09/07/2003
Postów: 1472
Skąd: Stalowa Wola
ja rowniez popieram Krajana, zwlaszcza, ze meczow o 19.00 jest niewiele, a rozbijanie typow na wiele postow, spowodowaloby zasmiecenie tematu...


Pozdro!

Do góry
#281610 - 21/01/2005 11:21 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Widze, ze zostala poruszona lawina.. Punkt 10. wrocil do swej pierwotnej formy zgodnie ze zdaniem wiekszosci.

Pozdrawiam
Dominik

Do góry
#281611 - 21/01/2005 15:25 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Odkąd 4 czy 5 osób to jest większość?:-)

Ostateczna decyzja należy do sędziów !!!

Na razie jeden jest za kilkoma postami,drugi przeciw,a trzeci zmienia co chwila regulamin.

Nie rozumiem o jakim bałaganie mowa.
I tak trzeba wykonac mrowczą pracę by podliczyć po 1 poście każdego uczestnika,parę wiecej niczego tu nie zagmatwa.

Proponowałem max 2 posty i 60minut do meczu.

Ja podejmuje decyzje na 2-3 godziny przed meczami,10 godzin to w NBA szmat czasu,jeszcze wiele sie może zmienić,moga pojawić się istotne informacje,wiec dla mnie jest bez sensu podać np.o godzinie 18 typ na mecz rozpoczynający się o 19,a równocześnie na mecze do których rozpoczęcia pozostało 6 lub więcej godzin.

BTW Krajan pisze,cytuję:
"Już po 3 dniach (nocach) zauważalne staje się, że nie o zabawę tu chodzi tylko o silną chęć konkurowania pomiędzy uczestnikami."

Moge zapytać czym się to wyraża,bo ja taki spostrzegawczy nie jestem:P
Swoją drogą to chyba normalne,ze każdy chce uzyskac jak najlepszy wynik,to chyba symptom powaznego podejścia do rzeczy.

Do góry
#281612 - 21/01/2005 15:34 Re: NBA - konkurs - regulamin - zastrzezenia i wnioski
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Skoro inni sie nie wypowiadaj to decyduje wiekszosc ktora sie wypowiedziala Jak najbardziej chcialbym zachowac zasady demokracji i bardzo chcialbym aby kazdemu nasza zabawa sie podobala, ale wiadomo nie zadowolisz wszystkich

W tym momencie wsrod arbitrow jest 2-1 na korzysc 1 posta godzine przed meczem... Zawsze bylem za tym.. case closed

Przepraszam za ciagle zmiany regulaminu, rzeczywiscie dzialalem zbyt impulsywnie i wyszlo na to ze to ja chcialem wszystkich zadowolic, a wyszlo zupelnie odwrotnie

Cieszy mnie ze konkurs rozwija sie w dobrym kierunku, pewnie ze widac rywalizacje, na razie zdrowa... zadnych klotni (odpukac), wszyscy posty podaja jak spod igly

Tylko Krajan pisze 19.01 zamiast 21.01 znowu zabalowal 2 dni gdzies a amkwishowi to nawet rok gdzies uciekl ostatnio i przyczepil sie do 2004 To jest balangowicz

Z sedziowskim pozdrowieniem
Dominik

Do góry
Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 ... 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, wHiTe_StAr, igea23, VVega, burbon, latajaca_holenderka, Lukasz111), 3262 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584646 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07