Opcje tematu
#278884 - 11/01/2005 16:53 Wspólny projekt.
VillBill Offline
member

Meldunek: 25/03/2004
Postów: 110
Skąd: Homlet
Moje pytanie skierowane jest do osób które sie orientują w temacie zakładania działalności gospodarczej? a mianowicie jakie wymagania trzeba spełnić aby założyc nową firme bukmacherską nie jakis tam punkt STS-u lub Toto Mix. Chodzi mi po głowie własnie taki pomysł aby taka działalnosc założyc w polsce oferując także zakłady przez internet ale z ograniczeniem wysokości wygranych do 2400zł na jeden kupon niezajeżnie od stawki i ilosci zdazen na kuponie w celu uniknięcia podatku od wygranych płaconych przez graczy, dodatkowo 1zł zakładu to byłby 1zł a nie 0,9zł. Myslę że taka oferta byłaby konkurencyjna do ofert naziemnych bykmacherów jeden problem to podatek od firm aktualnie 19% i czy firma płacąc go wychodziła by na swoje?jesli nie to po okresie rozruchu firmy jakieś pół roku juz z zezwoleniem umożliwiającym przyjmowanie zakładów na terenie Polski przenieśc firme do któregos z rajów podatkowych przy tym jeszcze zwiekszyc limity do europejskiego poziomu 50000 - 100000euro i rozwiane pozostałyby dylematy graczy odnośnie legalności gry przez internet co mogłoby poskudkować wzrostem ich liczby a firma docelowo osiągnęła by rozmiar np: Expektu czy Unibetu.
Licząć koszty takiego przedsięwzięcia liczyłem: 200000euro musi wynosic kapitał sp zoo lub sa.prowadzącej takądziałalność w polsce, nie wiem ile musi miec np na malcie czy cyprze, nie wiem ile dokładnie kosztowała by strona internetowa, reklama strony w mediach, prowadzenie biur, ale mysle ze jakies drógie tyle powinno wystarczyć
więc wyszło mi ok 1000000zł - 1500000zł.
Jak myslicie czy to ma jakies szanse i czy taka kwota powinna wystarczyc na początek?
A z drugiej strony jesli to takie proste to czemu Toto-Mix, STS czy Profesjonal się za to nie wezmą bo może jednak nie?
Prosze o komentarze a jesli ktoś chce to może przyłączyć sie do współnego projektu góra to 7-8 osób.

Do góry
Bonus: Unibet
#278885 - 11/01/2005 20:00 Re: Wspólny projekt.
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba nie da się ominąć 10% podatku za wysłany kupon - ze złotówki zakładu państwo i tak zabiera swoje - takie jest w Polsce prawo

poza tym wedle tego samego prawa oferowanie zakładów przez internet nie jest dozwolone - gdyby tak było sts, prof czy totomix już dawno by to oferowały...

chyba że myslisz o rejestracji poza Polską...

P.S. Brzmi to jak z bajki, zdobyć 200000 ojro (drobnostka ), rozwinąć firmę i mieć po roku kilkaset tysięcy klientów i kupe szmalu hehe

Ale marzenia czasem sie spełniaja - życzę powodzenia

Do góry
#278886 - 11/01/2005 20:40 Re: Wspólny projekt.
VillBill Offline
member

Meldunek: 25/03/2004
Postów: 110
Skąd: Homlet
Własnie nie wiem dokładnie czy to 10% od kazdej złotówki to podatek czy marża firmy. Głównie chodzi o to że firmy oferujące zakłady w sieci oczywiscie prawidłowo i ludzie w nich grający nie płacą w Polsce podatku, dlatego to ograniczenie stawki do trzykrotnej krajowej płacy minimalnej ok 2400 bo od takiej kwoty gracz w polsce niepłaci podatku. Serwer byłby w Polsce i zgodnie z prawem firma też by płaciła tu podatek choć faktycznie by go nie było a zysk byłby wytransferowany do raju podatkowego.
Jeden punkt przyjmowania zakładów byłbły naziemny obojętnie gdzie zlokalizowany tylko na terenie Polski i własnie na ten punkt potrzebna by było zezwolenie.

Do góry
#278887 - 11/01/2005 20:53 Re: Wspólny projekt.
VillBill Offline
member

Meldunek: 25/03/2004
Postów: 110
Skąd: Homlet
Historia firm tego typu pokazyje że przeważnie sa one dochodowe zelezy to od ilosci klientów i ich zróznicowania.
Kwestia pieniędzy nie jest aż tak bardzo skaplikowana.
Ale jest takie pytanie własnie jakie trzeba spełnic wymagania aby taka działalność zarejestrować w innym kraju niz polska np. malta algo giblartar czy anglia ,musle że w tam nie jest łatwiej niz w polsce.

Do góry
#278888 - 11/01/2005 21:02 Re: Wspólny projekt.
kleks Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/11/2004
Postów: 1699
Skąd: Warszawa
10% o których wspominasz jedzie od razu wypełnienić dziure budżetowa.Marże to buki zawierają w obniżonych odpowiednio
kursach.
(tych 7-8 osób do tego interesu nie szukaj tutaj)

bez złośliwości radzi
i pozdrawia

kleks

Do góry
#278889 - 11/01/2005 23:08 Re: Wspólny projekt.
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Wydaje mi się, że najłatwiej jest zostać bukmacherem w Wielkiem Brytanii. Ja bym zdecydowanie na ten kraj stawiał, chyba że zaczniemy brać pod uwagę małe wysepki karaibskie... choć tam są inny trudności jak niesamowicie drogie łącza internetowe oraz tel.

Do góry
#278890 - 12/01/2005 00:27 Re: Wspólny projekt.
VillBill Offline
member

Meldunek: 25/03/2004
Postów: 110
Skąd: Homlet
Trzeba by sie było zapoznać z prawem jakie tam obowiązuje które rogany są odpowiedzialne za wydawanie licencji i jakie wymagania nalezy spełnić.

Dziekuję za kazda z Waszych opini są one bardzo pomocne.

Pozdrawiam!

Do góry
#278891 - 12/01/2005 13:22 Re: Wspólny projekt.
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Moze sprobuj na Malcie , piekny kraj z idealnym klimatem i niskimi podatkami, gdzie kobiety sa wyjatkowo uposazone genetycznie.

Do góry
#278892 - 12/01/2005 17:22 Re: Wspólny projekt.
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
a jeśli w przypływie patriotycznego uniesienia chcesz dalej coś zorganizować w Polsce, to będzie potrzebne jeszcze kilka milionów...

Dodatkowe koszty w Polsce:

* banieczka na łapówki dla decydentów (lepiej poczekaj do wyborów) - inaczej na wpłaty na fundacje charytatywne różnych osób
* ze 3 banieczki na "lobbing" - żeby zmienili prawo do twoich potrzeb, albo jeśli spełniasz wymagania prawa, to tą kasę dać na prezenty i wystawne przyjęcia dla "góry", żeby Cię nie załatwili tak jak R.Kluski
* banieczka rocznie na pensje dla kilku skompromitowanych postkomuchów, którzy się wpierd... do rady nadzorczej twojej firmy - to podstawowy pewnie warunek na taki interes
* banieczka, żeby poskromić gang, zwany związkiem zawodowym, który się pewnie utworzy.
* jeśli firma w jakimś większym mieście, prawdopodobnie trzeba też będzie coś odpalić panom w garniturkach za "ochronę"

Dodatkowe koszty w innym kraju:

* jakieś 50$ na kilka druczków, potrzebnych do załatwienia legalnej działalności oddziału firmy na Malcie, Jersey czy gdziekolwiek

cennika nie znam - ceny umowne

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3035 gości oraz 18 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584506 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07