Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Opcje tematu
#2223559 - 02/04/2008 22:51 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: santiago]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
@santiago

Wszystko niby tak jak piszesz, pytasz :
'Blake gra u siebie, na swojej nawierzchni, zwykle ogrywał Nadala, jest w dobrej formie więc dlaczego ma przegrać?? '

Może po częsci taki kurs wystawiony przez to:


Ja jeszcze nie zastanawiałem się nad graniem tego spotkania,
kurs na Blake rzeczywiście wysoki i może trzeba mu sie bliżej przyjrzeć

Do góry
Bonus: Unibet
#2223571 - 02/04/2008 22:55 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Platini]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Nadal gra w tym turnieju przynajmniej 2 razy lepiej niż w IW i według mnie wygra ten turniej, Blake ma zbyt słabą psychikę żeby dziś wygrać ;\)

Do góry
#2223651 - 02/04/2008 23:23 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ArtekPotito]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Ja spokojnie zagram sobie Rafę. Rzadko grywam tego zawodnika na kortach twardych, wolę omijać niż trafić minę. Wczoraj jednak oglądałem jego mecz z Mathieu i to był inny Nadal. Znacznie lepszy od tego z początku sezonu czy nawet z Indian Wells. Zagrał naprawdę dobre spotkanie i można było na palcach jednej ręki policzyć zagrania typu "balon na środek, a Tsonga kończy".

Ci co oglądali mecz tych panów w tegorocznym AO wiedzą o co chodzi.

Przede wszystkim wróciła gra kątowa, wróciły świetne kontry wyprowadzane z defensywy, wróciła wiara w siebie i gołym okiem było widać chęć gry i to tej na najwyższym poziomie. Dodam też że Francuz wcale nie odstawał od rywala i zagrał też dobre spotkanie.

Takie są moje odczucia i myślę, że dziś Hiszpan zaprezentuje się podobnie.

Do góry
#2223653 - 02/04/2008 23:24 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ArtekPotito]
igor81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 2582
Skąd: WestSide
Originally Posted By: ArtekPotito
Nadal gra w tym turnieju przynajmniej 2 razy lepiej niż w IW i według mnie wygra ten turniej, Blake ma zbyt słabą psychikę żeby dziś wygrać ;\)


Potwierdzam...

Widzialem Rafe w IW i tutaj w Miami. Tak jak kolega napisal, duzo lepiej sie prezentuje i wobec odpadniecia Djokovicia i slabej formy Fedka dla mnie to Nadal wygra ten turniej. Dodac warto ze nawierzchnia w Miami jest wolniejsza od tej z IW, tak wiec kolejny atut na korzysc Hiszpana.

Pozdrawiam
IGOR

Do góry
#2223659 - 02/04/2008 23:26 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ArtekPotito]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Nadal - Blake Typ:1
Nie mozna odmowic umiejetnosci Amerykaninowi,ale ogladajac wczoraj Nadala z Mathieu nie mam watpliwosci na kogo dzis postawic! Nadal gra duzo lepiej niz na Indian Wells, ponadto stawiajac na Niego ma sie pewnosc ze bedzie walczyl o kazda pilke, a kluczowym punktem rzeczywiscie moze sie okazac psychika Jamesa... Wedlug mnie Nadal ma spore szanse wygrac ten turniej- zwlaszcza po tym co pokazal wczoraj, bo ten kto ogladal przyzna ze Mathieu gral naprawde dobrze!

Do góry
#2223725 - 02/04/2008 23:58 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ryzy9]
iti Offline
PLAYOFF WINNER

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 24583
Skąd: Rzeszów
Przede wszystkim to jest hard, ktory pasuje Nadalowi, bo jest wolniejszy. Chyba, ze Lorek klamal mowiac o tym, ze to jest inny niz typowy amerykanski hard [chocby ten z USO].

Do góry
#2223825 - 03/04/2008 00:41 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: iti]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Ja Rafy nie widziałem, ale widziałem Blejka ze Stepankiem. Wiadomo, że koń na hardzie to zawsze ciężki przeciwnik, ale robił Czech Dżejmsowi mnóóóóóóóóóstwo prezentów w postaci swoich wycieczek do siatki (podejdź no do płota), gdzie był niesamowicie nieskuteczny albo Blake mijał go precyzyjnym backhandem.

Amerykanin jednak zaprezentował sporo fajnych zagrań i wcale bym go w meczu z Nadalem nie skreślał. O bilansie wzajemnym sporo już pisano podczas IW. Ciężki mecz do typowania, ale chyba value po stronie Blejka.

Do góry
#2223842 - 03/04/2008 00:47 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: mgr]
Chagall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 9002
Skąd: Kraków - Przemyśl
dla mnie granie Jamsa to spore ryzyko , jego psycha do najmocniejszych nie nalezy , jeśli sie wstrzeli w mecz to może powalczy, jeśli nie to zacznie sie spinać , bedzie koniec, ja zagram Nadala bo widze w nim sporego faworyta

Do góry
#2225863 - 03/04/2008 19:03 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Chagall]
Chagall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 9002
Skąd: Kraków - Przemyśl
w nocy ogłądałem Berdycha z Igorem i po tym co zobaczyłem postawię na Nadala, Tomek świetny serwis przełamał kiedy trzeba było, ale w trakcie meczu sporo łaził do siatki gdzie nie najlepiej mu szło, sporo psuł i kilka razy został minięty, jeśli podobnie będzie grał z Nadalem to nie widzę jego zwycięstwa, do sukcesu Nadala potrzeba tylko wmiare skutecznego odbioru, w dłuższych wymianach Berdych
często psuje albo idzie do siatki gdzie dobrze mu nie wróżę

Do góry
#2228318 - 04/04/2008 17:17 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Chagall]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Roddick @1.5 !

Nieźle się zapowiada Wimbledon oraz US Open jeśli tylko Rod utrzyma formę którą prezentuje w ostatnich tygodniach. Dobry występ w San Jose, świetna gra w Dubaju i teraz wreszcie udało mu się poknać Federera. Wśród tych dobrych wyników znalazła się także wpadka w IW, ale odpoczynek dobrze Amerykaninowi zrobił. Pokonał Rogera i teraz czas wygrać ten turniej, a na drodze sprzedawczyk Denko. Co z nim zrobić? Przejechać się po nim jak walec ;> Denko z Roddickiem grać nie potrafi, zresztą z drugim z Amerykanów którzy są w czołówce rankingów (Blake'iem) też nie. Roddick ma z wałkiem bilans H2H 5:0, a James 6:0 \:\) Nie potrafi z tą dwójka grać Nikoś i widzą to chyba wszyscy bo nawet podczas DC w spotkaniu przeciwko USA Davydenko zagrał jedynie w deblu. Roddick u siebie, Roddick w formie, Roddick nie lubi szczura Denki, Roddick go dziś/jutro zniszczy :> Szybko i łatwo w dwóch setach.

Do góry
#2228329 - 04/04/2008 17:56 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Kameleon]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Roddick - Davydenko Typ:2
Z pewnoscia wiekszosc atutow po stronie Roddicka,ale ja skusze sie zagrac na Rosjanina. Bardzo mi sie podobla wczoraj gra z Tipsarevicem- coprawda Janko to nie gracz najwyzszej klasy,ale pokzauje to przynajmniej zaangazowanie Denki. Licz,ze w ktoryms z gemow serwisowych sie zatnie Andy a wtenczas jedno przelamanie moze oznaczac koniec seta. Gram tez Kolie troszke z sentymentow, gdyz wbrew powszechnej opini o nieciekawym stylu prezentowanym przez Davydenko na korcie mi osobiscie bardzo lezy jego gra- jesli oczywiscie nie odpuszcza... Podsumowujac, wszystko dzis po stronie Roddicka,ale byc moze Andy zdekoncentruje sie po sukcesie z Fedexem

Do góry
#2228343 - 04/04/2008 18:13 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ryzy9]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Nadal - Berdych 1 1,67 BF 4/10

A ja się skuszę dziś ponownie na Nadala. Uważam że może to być mecz jeszcze trudniejszy od ćwierćfinałowego spotkania z Blake'iem. Zarówno w ćwierćfinale jak i półfinale Rafa ma cos do udowodnienia swojemu rywalowi. Wiadomo że bilans miał do niedawna niekorzystny w spotkaniach z Czechem. Jednak w poprzednim sezonie go poprawił. Stosunki między oba panami od meczu w Madrycie można powiedzieć że chłodne, więc dziś powinno się wiele dziać na korcie. W tym turnieju oglądałem dwa spotkania Rafy (z Mathieu i Blake). W obu Hiszpan pozostawił znakomite wrażenie. Wczesniej już pisałem o jego grze, więc nie ma sensu się powtarzać. W każdym razie jest lepsza i to pod każdym względem od tej z początku sezonu.
Czecha widziałem tylko w spotkaniu z Ferrero, ale po takim meczu cięzko wyciągać jakieś wnioski skoro rywal nie podjął walki. Przeglądając staty Tomasa z tego turnieju rzuca się jedno, kapitalna gra przy własnym podaniu. Szans na przełamanie dawał naprawdę niewiele i Rafa musi wykorzystać każdą z nich aby odnieść sukces. Co prawda rywale też niebyli pokroju Hiszpana, więc może dziś już tak ładnie te statystyki nie będą wyglądać.

Podsumowując liczę na dobry mecz (jednak jako kibic tenisowy spragniony jestem takich) ze zwycięskim finałem Hiszpana.

Do góry
#2228578 - 04/04/2008 21:49 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Piostar]
Trewor Offline
veteran

Meldunek: 23/12/2001
Postów: 1483
Roddick Andy - Davydenko Nikolai

Turniej w Miami wjeżdża powoli na ostatnia prostą. W pierwszym meczu w walce o finał zmierzy się Rafael 'nie tylko clay' Nadal z Tomasem ' co ja tu robię' Berdychem. Drugą parę półfinałową tworzą Andy 'serwis' Roddick i Nikolai 'nie sprzedałem meczu' Davydenko. Skupie się na tej drugiej parze. Gra tam zawodnik, który cały czas musi udowadniać, że jego gra to nie tylko serwis. Zdania w tej sprawie jak zwykle są podzielone. Ja uważam, że zawodnik, który wygrywa US Open; od kilku lat jest w czołowej '10' rankingu ATP, a przez pewien czas był chyba nawet '1' (info do sprawdzenia); gracz który wygrywa w tym roku turniej w San Jose i w Dubai nie może mieć atutów tylko w postaci serwu. Inne jego elementy tenisowego rzemiosła również muszą i są na dosyć wysokim poziomie. Oczywiście można mieć zastrzeżenia co do jego beckhandu czy gry przy siatce, ale w ATP nie ma zawodnika kompletnego. Co prawda jeszcze przed rokiem, dwoma mógł nim być nim Federer, a w najbliższym czasie może nim być Djokovic, ale oprócz nich każdy ze ścisłej czołówki ma słabsze i mocniejsze strony. Mówi się, że gdyby Roddickowi odebrać serw to nic by nie pozostało. Ale to samo można powiedzieć o innych. Gdyby Nadalowi zabrać nogi czy kondycje nie wygrałby 3 razy z rzędu French Open; gdyby Agassiemu zabrać rakietę to nie wzbudzałby tyle emocji; gdyby Samprasowi zabronić wypadów do siatki, to nie wygrałby tyle razy Wimbledonu; gdyby Wimbledon nie był rozgrywany na trawie, to Federer by go nie wygrał 5 razy z rzędu i można by tak jeszcze długo. Gdyby wszystko zależało tylko od serwu Roddicka, to taki Karlovic deptałby po pietach nr '1' na świecie, a tak nie jest. Ale dość już gdybania. Wczoraj miałem przyjemność oglądania Ruska w starciu z Tipsarevicem. Mecz szybki, łatwy i przyjemny o czym świadczy zarówno wynik 6-2 6-1, jak i sam przebieg meczu. Można stwierdzić, że Davydenko nie dał pograć Serbowi, ale czy był aż tak dobry, żeby zatrzymać rywala na 23% skuteczności 2. serwisu (5/22). Chyba nie do końca. Oprócz solidnej, dobrej gry Nikolai na wynik złożyła się słaba, a wręcz fatalna gra Janko. Wyglądał on jakby nie wierzył w zwycięstwo, grał jakoś bez woli walki itp. wyrazów górnolotnych. Nie potrafił kończyć łatwych piłek z których to Davydenko wyprowadzał ładne kontry. Rosjanin grał poprawnie, całkiem nieźle funkcjonował 1. serwis, wymiany na dobrym poziomie po których to piłka często obijała linie. Dzisiaj jednak po drugiej stronie siatki nie będzie stał Tipsar tylko Roddick. Zawodnik, który jeśli tylko nie zadowoli się swoim wczorajszym życiowym sukcesem, czyli pokonaniem Federera po raz drugi w swojej karierze (niby nic, ale jeśli dodamy do tego 15 porażek...), to powinien sobie poradzić dzisiaj z rywalem. Bilans ich gier to 5-0 dla Amerykańca. Dzisiaj kolejna okazja, aby pogłębić w głowie Davydenki syndrom Andy'ego. Nie mówię, że mecz ten będzie łatwy, ale zwycięsko z niego powinien wyjść Roddick niesiony dopingiem Amerykańskiej publiczności.

Typ: 1


__________________________________________________


Do góry
#2231381 - 05/04/2008 22:32 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Trewor]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Dla zainteresowanych dzisiaj na stronie Mastersów jest darmowa transmisja z finałowego spotkania deblowego pomiędzy amerykańskimi bliźniakami a deblem Bhupathi/Knowles : http://www.atpmastersseries.tv/page/Live/LiveFree/0,,11444~1274750,00.html

Spotkanie rozpocznie się po zakończeniu finału pań (Williams-Jankovic), czyli mniej więcej o 20.

PS. Rafa vamos

Do góry
#2233495 - 06/04/2008 05:52 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Goget]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Rafael Nadal - Nikolay Davydenko 2 @2.75 (bet365) 3/10
Mimo, że chciałbym, aby to Hiszpan wygrał jutrzejszy mecz to nie można przejść koło takiego kursu. Rafa gra w tym turnieju o wiele lepiej niż wcześniej, lecz ostatnie 2 mecze z Blake'iem czy Berdychem pokazały, że nie jest to jeszcze najwyższa forma. Zupełnie odwrotnie jest u Rosjanina. Nikolay zaczął turniej słabo mecząc się w trzysetowych pojedynkach z Włochem Bolellim i dużym talentem z Łotwy Gulbisem (w tym drugim bronił piłek meczowych jeśli dobrze pamiętam). Nagle od meczu z Ancicem zaczął grać wspaniale. Jeśli w meczu z Chorwatem nie był to jeszcze szczyt formy "wałka" (wśród wspaniałych zagrań pojawiały się głupie błędy), tak pogrom w meczu z Tipsarevicem czy bezproblemowe zwycięstwo z pogromcą Federera Roddickiem pokazują, że wspiął się na wyżyny swoich możliwości. Jeśli Davydenko poradzi sobie z "wkrętkami" Nadala i, tak jak w poprzednich meczach, pokaże świetne, płaskie i precyzyjne uderzenia, to Hiszpan będzie w bardzo dużych opałach. Kurs zdecydowanie do gry.

Do góry
#2234242 - 06/04/2008 18:53 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ArtekPotito]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Metamorfoza Davidenki od drugiego seta z Ancicem to jest jakiś ewenement. Świetnie serwuje (!), prawie nierobi podwójnych błędów, niewiele UE. Mistrzowsko wyciąga piłki w defensywie i świetnie gra forhendem, a co najważniejsze - nie myli się! Jeśli trzeba, to sieka asy albo ustawia wymianę serwisem. Takiego Davidenki to jeszcze nie widziałem chyba na hardzie. Wobec Nadala to tu jest przepaść na korzyść Rosjanina (czy jak kto woli Ukraińca). H2H 2-0 na korzyść Rafy, ale.. ostatnio było 5-0 z Roddickiem \:\)
Warto grać Nikołaja

Do góry
#2234618 - 06/04/2008 21:14 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: mgr]
ryzy9 Offline
old hand

Meldunek: 17/01/2006
Postów: 1084
Skąd: Poznan
Nadal - davydenko Typ:2

Mialem okazje ogladac prawie wszystkie mecze Nadala w tym turnieju i w mojej opinii Hiszpan gra coraz slabiej. Berdych gdyby nie mial ,,pelno w gaciach" ze strachu ze gral z Nadalem to byc moze Czech bylby dzis w finale,bo kto ogladal ten mecz zgodzi sie ze drugiego seta Tomas odpuscil w zalosnym stylu bijac wszystko na out i smiejac sie do tego-to przykre ze takie rzeczy zdarzaja sie na takim poziomie! Davydenko natomiast gra swietnie, widzialem go coprawda w mecach z Tipsareviciem i Andy'm ale odnosze wrazenie ze gdzies Rosjanin powraca do formy, a dodajac nawierzchnie ktory chyba mimo wszystko nadal pozostaje leciutenkim atutem Denko, zwlaszcza ze w ubieglym sezonie Davydenko toczyl rowne boje z Hiszpanem na jego ukochanym Clay'u. Reasumujac to pomijajac fakt iz Davydenko jest moim ulubionym grajkiem, uwazam ze pokaze dzis na co go stac w finale i z pewnoscia nie przestraszy sie Nadala w tym spotkaniu, a patrzac na kurs przy jego grze w Miami warto go zagrac

Do góry
#2235889 - 07/04/2008 01:03 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: ryzy9]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
ja w finale niespodzianki sie nie spodziewam. Wlasnie obejrzalem tiebreak z meczu z Roddickiem i skroty drugiego seta i porywajacych akcji tam nie widzialem. Widzialem natomiast proste bledy, wyrzucane na aut backhandy i grane z duza jak na rodda asekuracji forhandy. Uwazam, ze mecz nadala z berdychem stal na o wiele wyzszym poziomie, nadala uwazam za lepszego teniste od ruskiego i dlatego kursu 1,50 nie popuszcze. Gdybym grali ze soba na poczatku turnieju kursy by byly zapewne o wiele, wiele nizsze. Tak samo nie zauwazylem matamorfozy davydenki ''od drugiego seta z ancciciem''. Zarowno pewne pokonanie tipsarevicia, po ktorym nigdy nie wiadomo co sie spodziewac, ani pokonanie rodda nie jest dla mnie czyms nadzwyczajnym.

Do góry
#2235942 - 07/04/2008 01:18 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Salvador Dali]
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Też mi się wydaje, że za duży hurra optymizm po tym spotkaniu półfinałowym Denki.Co z tego, że Kolya zagrał tam fantastycznie jak z drugiej strony kortu był tylko minimalny opór.Dzisiaj będzie do niego wracać dużo więcej piłek, a i Nadala będzie trudniej skończyć niż tego kalekę Roddicka.Osobiście chciałbym, aby to był 3 setowy pojedynek \:\)

Do góry
#2236193 - 07/04/2008 02:05 Re: TMS Miami - 24.03-6.04 [Re: Salvador Dali]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Originally Posted By: Salvador Dali
ja w finale niespodzianki sie nie spodziewam. Wlasnie obejrzalem tiebreak z meczu z Roddickiem i skroty drugiego seta i porywajacych akcji tam nie widzialem. Widzialem natomiast proste bledy, wyrzucane na aut backhandy i grane z duza jak na rodda asekuracji forhandy. Uwazam, ze mecz nadala z berdychem stal na o wiele wyzszym poziomie, nadala uwazam za lepszego teniste od ruskiego i dlatego kursu 1,50 nie popuszcze. Gdybym grali ze soba na poczatku turnieju kursy by byly zapewne o wiele, wiele nizsze. Tak samo nie zauwazylem matamorfozy davydenki ''od drugiego seta z ancciciem''. Zarowno pewne pokonanie tipsarevicia, po ktorym nigdy nie wiadomo co sie spodziewac, ani pokonanie rodda nie jest dla mnie czyms nadzwyczajnym.


Urywki i skróty to nie to samo co cały mecz... mam odmienne zdanie. Jeśli Davydenko zagra tak jak w poprzednich meczach to Rafa dziś będzie miał spore problemy i 1.5 to nic ciekawego.

Do góry
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, igea23), 3488 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584408 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07