Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#2099748 - 25/02/2008 21:44 19 kolejka Orange Ekstraklasa
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29911
Kursy wziete z Unibet



Mnie przede wszystkim beda ciekawic Wielkie Derby Śląska. Ciekawe kursy na Korone + over, remis Gornik - Ruch + under, moze ŁKS ale tylko jakis wysoki AH, ladnie rowniez Jaga wyglada.

Uprasza sie o nie wpisywanie postow nie wnoszacych nic konkretnego - 'napinek miedzyklubowe'.

Do góry
Bonus: Unibet
#2099776 - 25/02/2008 21:57 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Mi się na początek nasunął typ na under w meczu Legia ŁKS. Legia w ostatnich 10 meczach ligowych strzeliła zaledwie 12 bramek co daje średnią 1,2 bramki na mecz. ŁKS wypada pod tym względem jeszcze gorzej, gdyż tu średnia strzelaych goli z ostanich 10 spotkań wynosi 0,2. We wszystkich meczach wyjazdowych w tym sezonie ŁKS zdobył zalewdie 4 bramki, a widząc nieudolność napastników w meczu z Jagiellonią trudno przypuszczać by miało się cos pod tym względem zmienic na Łazienkowskiej. Legia praktycznie bez klasowego snajpera. Grzelak gra padakę, Chinyama daleki od jesiennej dyspozycji.
W dodatku 4 ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły sie underami. Przewiduje to skromne zwycięstwo Legii 1-0 lub 2-0.

Do góry
#2099804 - 25/02/2008 22:15 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: As]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Ojro Jaga ładnie wygląda bo gra u siebie. I chyba na tym się skończą atuty. Nie zagra Banaszyński (głupia kartka w meczu z ŁKS i pauza) i zamiast niego zagra 18-letni Sandomierski (debiut). Z Cracovia nie zagra też Jacek Markiewicz (kapitan, kontuzja w meczu z ŁKS). Za to do składu powinni wrócić: Łatka i Nawotczyński, wciąż "finalizowana" jest sprawa z Evertonem.
Poza tym na testy przyjechał 23-letni napastnik Łukasz Tumicz. Oczekiwany jest jakiś obrońca z Portugalii i pomocnik z młodzieżowej reprezentacji Irlandii (chyba nie pomieszałem nic )

Do góry
#2099813 - 25/02/2008 22:23 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: As]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
mi na 1 rzut oka bardzo podoba się kurs na Scyzorów. piłkarsko przewyższają Wodzisławian wyraźnie i o ile pogoda nie spłata figla i mecz będzie się toczył w normalnych warunkach - jestem spokojny o ich zwycięstwo. synoptycy zapowiadają u nas kilka cieplejszych dni (choć dziś tego nie czuć - przynajmniej u mnie:)) a z początkiem marca prognozują ujemne temp. i śnieg! ciekawe czy im się sprawdzi, jeśli będą fatalne warunki na pewno słabszym drużynom będzie łatwiej o korzystny wynik.
jeśli aura dopisze Kielczanie powinni spokojnie wygrać, nieźle zagrali z Wisłą, Odra w odzi nie zachwyciła i na chwilę obecną, moim zdaniem, nie ma prawa skrzywdzić Korony.

co do meczu w Wawie wydaje mi się że ełkaesiacy pojadą z typowym nastawieniem murowania bramki, zresztą Legia trafia na początku na niewygodnych rywali, bo ŁKS tak jak i Groclin, niezaleznie od formy zawsze Warszawiakom psuł trochę zdrowia i mobilizował się jak na derby \:\) generalnie siła rażenia łodzian nie jest duża, więc jesli Legia będzie prowadzić grę, a zakładam że tak będzie, to kwestia undera rozstrzygnie się w zależnosći od tego kiedy szemrańcy strzelą gola (o ile w ogóle strzelą \:\) jak ełksa wytrzyma długo na zero z tyłu to under bardzo możliwy. grunt by w pierwszym kwadransie nie dać się zepchnąc do totalnej defensywy i nie pozwolić legijnym strzelić

zwycięstwo Wisly oczywiście poza wszelką dyskusją, pozostaje kwestia opłacalności gry faworytów po tak wysoko oprocentowanych kursach \:\) jak Wisła się rozkręci to możliwe kilkubramkowe zwycięstwo przyszłego Mistrza Polski.

pojedynek Śląska z Zagłębiem Dąbrowskim widzę na korzyść gospodarzy. Sosonowiec niestety piłkarsko stoi słabiutko, a Poloniści na pewno będa mocno zmobilizowani na ten mecz. szczerze wolałbym by to Zagłębie wygrało ale taki scenariusz uważam za łut szczęścia, remis to max na co może być stać aktualnie Zagłębie.

w Poznaniu szykuje się ciekawy mecz, zapewno wielu spodziewa się wielu bramek, choć "over" Lecha w Zabrzu:> pewnie załatwił niejednego typera. niemniej ekipy ofensywne, moim zdaniem dobrą opcją na ten mecz będzie "bts". Lech u siebie atakować musi, Zaglebie kontrować potrafi, mysle ze moze to byś dobre widowisko i liczę na co najmniej tę jedną bramkę dla jednych i drugich

to tje pierwsze przemyślenia mimo że do kolejki daleko.
w pozostałych meczach widzę under Jagi, over w Bełchatowie a jeśli chodzi o hit wiosny to mogę napisać że zazdroszczę tym ktorzy będą naŚląskim \:\) sam miałem jechać na ten mecz ale ostatecznie odpuścilem. taki klasyk trzeba obejrzeć choćby w tv, fajnie by było gdyby normą w naszej lidze były takie frekwencje jak w niedzielę na kotle (no chyba że policja zastrajkuje i mecz będzie odwołany \:\)

Do góry
#2099828 - 25/02/2008 22:31 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: mura]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
Mura co do gry Odry to sie z Toba nie zgodze, odra po 30 min powinna prowadzic z Widzewem conajmniej 3 bramkami, pozniej karny z kapelusza dla Widzewa, brak karnego dla Odry
Skutecznosc odry w tym meczu byla slaba, ale sutyacji stworzyli duzo i widzew zwyciestwo zawdziecza sedziemu

a wiadomo ze w Wodzislawiu gra sie bardzo ciezko, a jeszcze jak prognozy zapowiadaja w weekend bedzie padac, dla mnie x w tym meczu jak najbardziej

co do Lecha, zmiana taktyki przez Smuda ma spowodowac gre na zeo z tylu i bylo widac to w zabrzu ze po pierwsze nie stracic bramki, po drugie cos ustrzelic
W Poznaniu jest ogromna presja na wynik, mecz z Lubinem- mecz przyjazni, roznie moze sie skonczyc, licze na nasz pewny win ale nie bedzie latwo

Do góry
#2099864 - 25/02/2008 22:56 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: szymon0305]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Co do meczu Korony to napewno nie zagra Hernani (kartki), na zgrupowanie kadry nie pojechal Kuś (niby jakas kontuzja, ale nie wiem dokładnie co i jak) a no i dalej nie w pełni sił jest Drzymont. Trzeba poczekac do końca tygodnia jak będzie wyglądała sparawa z Kusiem i Drzymontem bo w przeciwnym razie obrona kielczan będzie dziurawa

Do góry
#2099984 - 26/02/2008 00:01 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: drfocus]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Widzę,że zaczęła się dyskusja jeśli chodzi o under w Warszawie.
No ciężko powiedzieć i chyba zgodzić się mogę z tym co napisał mura jeśli przez pierwsze 15 minut łodzianie nie zostaną ''drastycznie'' zepchnięci do defensywy to kto wie.
Na dzień dzisiejszy wynik który chodzi mi po głowie to 2-0 dla stołecznych i tutaj można by również poszukać jakiegoś azjata na ŁKS +2.
Mam tylko nadzieję, że chłopaki będą bardziej zgrani niż to miało miejsce w meczu z Jagiellonią.
Głównie chodzi mi o Halitiego i Vayera. Całe szczęście,że klub rozwiązał umowę z Marcinem Klattem. Uważam, że Haliti powinen zagrać bardziej ofensywnie bo chyba tak czuję się dużo lepiej, choć wiem, że z takim rywalem jak Legia będzie ciężko o jakąkolwiek ofensywe.
Mecz z Jagą na pewno pokazał, że para Vayer - Haliti może przynieść duże korzyści ŁKSowi.
Jeszcze raz powiem,że potrzeba Nam napastników - dzisiaj bądz też jutro wyjaśni się sprawa pozyskania Abbotta.

Do góry
#2108320 - 28/02/2008 03:30 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: 19marcin08]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
01/03 godzina 16:00
PGE GKS Bełchatów VS Groclin Grodzisk Wielkopolski
Typ: Remis lub Groclin Grodzisk Wielkpolski

W dziewiętnastej kolejce ligowej dojdzie do bardzo ciekawego starcia w Bełchatowie. Miejscowa jedenastka PGE GKSu Bełchatów podejmie Groclin Grodzisk Wielkopolski.

Dla Grodziszczan stadion przy ulicy Sportowej jest bardzo szczęśliwy. W zeszłym sezonie właśnie na tym stadionie podopieczni Macieja Skorży sięgnęli po Puchar Polski. W Grodzisku zapewne czekają na kolejny przełom. Może nim być wygrana z PGE GKS Bełchatów i włączenie się do walki o wicemistrzostwo Polski w bieżących rozgrywkach.

Szansa na wygraną jest bardzo realna. Wszystko przez problemy z jakimi boryka się PGE GKS Bełchatów. Aktualny wicemistrz Polski po nie wątpliwy sukcesie z zeszłorocznych rozgrywek miał na dłużej dołączyć do czołówki ligowej. Niestety wygląda na to, że drugie miejsce z sezonu 2006/2007 były tylko jednorazowym wyskokiem.

Wszystko przez działaczy klubowych, którzy zaczęli niszczyć dzieło trenera Oresta Lenczyka. Pamiętamy choćby dobrze słynne już na całą Polskę "taśmy Matusiaka" czy też serial pod tytułem "Czy Garguła ma klauzulę w kontrakcie czy też nie?". Wszystkie te wydarzenie nie budują dobrej atmosfery w zespole. Dość głośno mówił o tym Łukasz Garguła, który liczył na to, że ponowie Radosław Matusiak zagra w barwach klubu z Bełchatowa. Niestety działacze zachowywali się jak dzieci i co godzinę zmieniali sumę kontraktową dla Radka. Cała sytuacja mocno zdruzgotała czołowych zawodników klubu. Łukasz Garguła, który dowiedział się o negocjacjach z Matusiakiem także chciał odejść do krakowskiej Wisły. Niestety ta sztuka nie udała się. Natomiast powiodła się Marcinowi Kowalczykowi, który już dzisiaj reprezentuje barwy rosyjskiego Dynama Moskwa.


Gołym okiem widać, że atmosfera na Sportowej jest daleka od normy. Czołowi działacze klubowi osłabiają klub, który naprawdę zaskoczył nas bardzo pozytywnie w poprzednim sezonie. Po cichu słychać głosy, że są to specjalne działania aby zwolnić trenera Oresta Lenczyka. Ile jest w tym prawdy trudno powiedzieć, ale skoro się mówi to coś jest na rzeczy.

Niestety atmosfera w zespole źle działa na piłkarzy. PGE GKS Bełchatów w osiemnastej kolejce poniósł porażkę (0:1) z aktualnym mistrzem Polski - KGHMem Zagłębie Lubin. Sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie. PGE GKS rozgrywał całkiem dobrą partię, ale znowu zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Widać, że w zespole wicemistrza Polski brakuje skutecznego napastnika. Warto w tym miejscu wrócić do "taśm Matusiaka", bo one dadzą nam odpowiedź dlaczego jest tak dobrze skoro jest źle.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego zaczęli nowym rok w iście piorunującym stylu. Pokonanie (1:0) na własnym boisku Legii Warszawa jest faktem godnym odnotowania. Podobne przypadki już zdarzały się w rywalizacji tych drużyn. Jednak styl w jakim zrobił to Groclin był po prostu cudowny. Nie boję się użyć tego stwierdzenie: "Legia została zmiażdżona". Konfrontacja z Legią Warszawa pokazała, że Groclin Grodzisk Wielkopolski może włączyć się do rywalizacji o wicemistrzostwo Polski.

Już w tym tygodniu zostały poczynione ku temu kroki. Groclin stanął do rywalizacji o Manuela Arboledę i wszystko wskazuje na to, że Kolumbijczyk już wkrótce włoży biało-zieloną koszulkę. Widać choćby po tym transferze, że w Grodzisku marzą o europejskich pucharach. Trzeba przyznać, że nie są to jakieś mrzonki tylko realna szansa. Zespół ma odpowiednio mocną kadrę zespołu a do tego już na początku rundy wiosennej prezentują wspaniałą formę. Wystarczy były tylko przejrzeć prasę po poprzednim weekendzie lub też obejrzeć skrót spotkania z Grodziska.

Groclin-Legia czyli najniższy wymiar kary

Faworytem tego spotkania jest Groclin Grodzisk Wielkopolski, który ma bardzo duże szansy do włączenia się o wicemistrzostwo Polski. Wspaniały mecz i wygrana z Legią Warszawa powinna uskrzydlić podopiecznych Jacka Zielińskiego. Czego efektem powinien być dobry rezultat w Bełchatowie.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#2110043 - 28/02/2008 12:01 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: mura]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: mura


pojedynek Śląska z Zagłębiem Dąbrowskim widzę na korzyść gospodarzy. Sosonowiec niestety piłkarsko stoi słabiutko, a Poloniści na pewno będa mocno zmobilizowani na ten mecz. szczerze wolałbym by to Zagłębie wygrało ale taki scenariusz uważam za łut szczęścia, remis to max na co może być stać aktualnie Zagłębie.


Tak, z pewnościa bytomianie będą mocno zmobilizowani ale czy uwazasz że sosnowiczanie nie bedą ?
Dla Zagłebia jest to jedna z ostatnich szans nawiązania walki o utrzymanie(czyt. spadek do II ligi) a Polonia Bytom to jeden z nielicznych klubów które aktualnie sa w zasiegu Zagłębia.

Zagłebie w przerwie zimowej pozbyło sie armii zacięznej z Kmity oraz przede wszytskim Paczkowskiego,Kmiecika,Oziębały i Berensztajna - ubytki te traktowalbym jako wzmocnienie kadry.
Szeregi sosnowiczan zasilili miedzy innymi : Patryk Małecki z Wisły,z Bełchatowa powrócił na wypozyczenie Chwalibogowski , zas z warszawskiej Polonii pozyskalismy Olszara a z Jagiellonii Baleckiego.

Dotychczas najwieksża bolączką była obrona Zagłebia, do nich nalezy niechlubny rekord straconych bramek, stracili ich az 35 w 18 meczach.Spowodowane to było z pewnością słabszą postawa filara defensywy Hosica lecz głównie obarczyłbym winą sztab szkoleniowy.To dzieki nim Zagłebie dzierży kolejny rekord ligi - ilosc wystepujacych w meczach zawodników - w tym sezonie w barwach Zagłebia wystapiło az 35 graczy !!! Nie mogło byc więc mowy o zgraniu zespołu w żadnej formacji.
Powoli jednak widac prace trenera Orzeszka , w ostatnich 3 meczach Zagłebie az dwa razy zagrało na zero z tyłu, do bramki sosnowiczan nie potrafili trafic ani pilkarze Lecha ani Ruchu.To cieszy, widac pewne swiatełko w tunelu.

Nie najlepiej było równiez z przodu ale jak mogło byc inaczej skoro Kmiecik nie pokazał swoich umiejętności i jesien zakonczyl jedną strzeloną bramką.
Obecnie konkurencja w ataku jest wieksza i nikt poki co nie moze byc pewny miejsca w skladzie.Do gry gotowi sa Bałecki,Olszar,Folc i oczywiście Małecki.Formacja ta wygląda na sporo mocniejszą od jesiennej.

W inauguracyjnym meczu Zagłebie zremisowało z Ruchem.O ile o pierwszej polowie chcialoby się zapomniec o tyle w drugiej to Zagłebie juz dominowało na boisku.A czym blizej konca tym przewaga była widoczniejsza, moze swiadczyc to o dobrym fizycznym przygotowaniu do sezonu.Bardzo dobre zmiany dali w tym meczu Małecki i Cygnar.Słabiej zagrał Chwalibogowski ale dołączył on do druzyny w przeddzien meczu więc jest to zrozumiale.

Sytuacja Zagłebia jest paskudna, beznadziejna moze stac sie po porazce w Bytomiu.Doskonale o tym wiedza gracze obu druzyn,na pewno w meczu nie bedzie finezji a mnóstwo walki i pewnie kilka zóltych kartek.
Piłkarze nie będa osamotnieni w tym boju "byc albo nie być" wspomagac ich będzie liczna grupa sympatyków Zagłebia.

Mozliwe iż wystapi tez "zmora" bytomian ostatnich lat czyli Skrzypek zas w druzynie gospodarzy nie ujrzymy pierwszego bramkarza który doznal kontuzji w Krakowie.W bramce Polonii powinien pojawic sie Michal Peškovič z FC ViOn Zlaté Moravce, jest to brat Peskovica bylego naszego bramkarza.Choć po dobrym wystepie we wtorkowym meczu z Legią być moze trener postawi na Kiełpina.

Porównując wszytskie formacje Polonia nie ma nic takiego czym mogłaby rzucic Zagłebie na kolana.Sklady i umiejętnosci sa bardzo podobne i o wyniku zadecyduje forma dnia czy łut szczescia.

Dla statystyków ostatnie mecze między ekipami(poz. pierwsza mecze w Bytomiu) :
Polonia-Zagłebie
07/08 ??? i 0:1
o6/07 1:0 i 1:0
05/06 0:3 i 0:3
03/04 1:2 i 0:4
02/03 0:2 i 0:2

Nie skazywałbym wiec Zagłebia na porazkę.
Na dzien dzisiejszy pozycja piąta zestawu par to dla mnie zdecydowanie 1x2 z typem dominujacym x2.

Poki co mecz i tak stoi pod znakiem zapytania, decyzja o tym czy on sie odbedzie ma zapasc dzisiaj.


Jagiellonia-Cracovia
Jesliby wyznacznikiem miałyby byc mecze ze srodka tygodnia to zdecydowanym faworytem sa tutaj gospodarze.
Obie ekipy mozna było obejrzec w tv , Jaga bardzo ambitna i groźna zas Cracovia mówiąc krótko bezpłciowa,nie pokazała nic ciekawego.Słaba we wszytskich formacjach.Ogromne problemy z dziesiatką zabrzan,praktycznie nie było widac iz mają zawodnika wiecej.
Jesli Jaga zagra z takim zebem jak z Wislą, w co głeboko wierze, nie powinno skonczyc sie na jednej bramce.

Do góry
#2110091 - 28/02/2008 17:08 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: dardaw]
xqwzts Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/03/2005
Postów: 6529
PGE GKS Bełchatów VS Groclin Grodzisk Wielkopolski

Nie moge zgodzic sie z typem Ignoratora. Belchatowianie bardzo dobrze sie zaprezentowali mimo porazki w poprzednim meczu. O Groclinie podobnie jak o GKS rowniez mozemy napisac ze sa nieskuteczni, bo na tyle sytuacji ile mieli strzelili zaledwie jedna bramke. Nie wiem czy forma Groclnu jest taka wysoka, czy to Legia miala 'zly dzien' dlatego ja bym sie wstrzymal na razie mowiac o wlaczeniu sie ich o walke o 2 miejsce.
W tym meczu to Belchatow bedzie atakowac a Groclin bedzie liczyl na kontry i dlugie pilki do napastnikow, bo to jest ich mocna strona. Nie zapominajmy jeszcze o obronie przyjezdnych. W meczu z Legia wiekszych bledow nie bylo (no to ciezko zeby byly bledy skoro Legii prawie nie bylo na ich polowie), ale w pucharze przed pierwsza kolejka stracili 2 bramki z odra.
Ogolnie gra GKS podobala mi sie w zeszlej kolejce bardziej i licze ze zagrraja na podobnym poziomie w tym meczu, tym bardziej ze graja u siebie, gdzie gra im sie duzo lepiej.
typ: GKS Belchatow

Do góry
#2110097 - 28/02/2008 17:25 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: xqwzts]
Mloda_Torca Offline
old hand

Meldunek: 14/11/2007
Postów: 1174
Ciekawie na pewno będzie w Bytomiu pierwszy mecz od dawien dawna na swoim stadionie w pierwszej lidze zapewne będzie komplet publiczności (czytaj 7-8 tyś więcej nie może wejść)i mecz o bardzo wysoką stawkę jaką jest utrzymanie w ostatniej kolejce Bytomianie zremisowali w Cracovie po nudnym meczu a Sosnowiczanie u siebie z chorzowskim Ruchem.Faworytem w tym spotkaniu jest dla mnie Polonia a dlatego że przed własną publicznością będą gryźć trawę i śląski charakter pomoże w odniesieniu wygranej,także w ostatnim meczu na tym stadionie Polonia pokonała właśnie Zagłębie Sosnowiec 1-0 więć dlaczego tego nie powtórzyć.

a drugi mecz to wiadomo WIELKIE DERBY ŚLĄSKA

Ruch Chorzów-Górnik Zabrze

W tym meczu jasne jest kto wygra Górnik Zabrze jeżeli zagra na swoim dobrym poziomie to ten mecz powinien być wielkim świętem dla zabrzańskiej TORCIDY ale najlepiej ten mecz sobie odpuścić ponieważ są to Derby i każdy będzie tutaj walczyć jak lew.
DERBY DLA Górnika !!:]

Do góry
#2110112 - 28/02/2008 17:59 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: szymon0305]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: szymon0305
Mura co do gry Odry to sie z Toba nie zgodze, odra po 30 min powinna prowadzic z Widzewem conajmniej 3 bramkami, pozniej karny z kapelusza dla Widzewa, brak karnego dla Odry
Skutecznosc odry w tym meczu byla slaba, ale sutyacji stworzyli duzo i widzew zwyciestwo zawdziecza sedziemu

a wiadomo ze w Wodzislawiu gra sie bardzo ciezko, a jeszcze jak prognozy zapowiadaja w weekend bedzie padac, dla mnie x w tym meczu jak najbardziej



\:D
Po pierwsze nie wiem skad wysuwasz takie wnioski, chyba ograniczasz sie do kilkusekundowych skrotow w TV ale wypisujesz głupoty az boli
Odra bardzo dobrze rozpoczela spotkanie, wyszla ofensywnie i stworzyla kilka dobrych sytuacji ktorych faktycznie nie potrafila wykorzystac
Mozna nawet obiektywnie powiedziec ze w 1 polowie byla zespolem lepiej zorganizowanym ... Druga polowa wygladala natomiast tak ze to Widzew dyktowal warunki gry i tez mogl strzelic conajmniej 3-4 bramki wiecej (chociazby strzal Grzelczaka z 2 metrow do pustej bramki)
Dodatkowo wprowadzenie niezwykle ruchliwych Mierzejewskiego i Kuklisa spowodowalo ze podmeczona Odra nie byla w stanie nadazyc za coraz szybszym tempem gry Widzewa

Co do karnego... jestem obiektywny i to prawda nie powinno go byc!!! Ale jesli piszesz ze Widzew zwyciestwo zawdziecza sedziemu to widac ze nie masz kompletnie pojecia o tym co sie dzialo w sobote ;\)

P.S. Czy tez mam napisac ze Lech zawdziecza zwyciestwo sedziemu czy o sytuacji w Zabrzu bedziemy milczec \:D ;\)

Do góry
#2111962 - 29/02/2008 03:01 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Radzio's Prediction

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec

Do tej pory nie pochwalam władz Poloni za zwolnienie trenera Fornalaka.Dorobek punktowy jego druzyny jak na potencjał jest fantastyczny. Co nie oznacza,że taktyka była prymitywna.Cała drużyna za linią piłki a z przodu czekający na błąd obrońców Michał Zieliński. Na początku byłem trochę ździwiony,iż Probierz przyjął propozycję, no ale cóż młody trener nie może sobie pozwolić na marnowanie czasu oraz arogancję. Polonia Bytom po długiej przerwie zrobiła na mnie oprócz Bełchatowa i Groclinu największe wrażenie. Widać,że Probierz wzoruje się na Jose Mourinho. Przestawił druzynę na 4-3-3 ,a gra taktyczna drużyny jest o niebo lepsza. Cała druzyna haruję w defensywie i wyprowadza szybkie kontry. Równiez dobrze przygotowane stałe fragmenty gry potwierdzają moją tezę.Po jednym z nich w meczu z Cracovią padła bramka dająca Bytomianom jeden punkt. W tygodniu Polonia uległa Legii, ale przez wiekszość spotkania prezentowała sie lepiej.Kilka razy Legioniści musieli wybijać piłkę z bramki. Jak na potencjał tych chłopców zagrali naprawdę nieźle. W piątek mają mecz o 6 punktów.Moim zdaniem 3 punkty zostaną w Bytomiu.

Wynik : 1 - 1

Do góry
#2111967 - 29/02/2008 03:02 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Radzio]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Przepraszam oczywiście 1:0

Do góry
#2112086 - 29/02/2008 03:22 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Lech Poznań - Zagłębie Lublin

Trudno przewidzieć dyspozycję Zagłębia ze wzgledu na ich degradacje. Szczerze współczuje piłkarzom z Lublina, ponieważ osiągnięcie koncentracji jest w tym przypadku bardzo trudne. A jednak pomimo tych kłopotów Zagłębie ograło świetnie dysponowany Bełchatów.Co więcej prezes Pietryszyn zapowiedział większe premie a zagłówny cel postawił wicemistrzostwo. Co by nie mówic moywowanie za pomocą pieniędzy w polskiej piłce jest bardzo skuteczne.Lech wystartował od zwycięstwa w Zabrzu co jest napewno istotne.Bowiem Lech miał zawsze ogromne problemy z meczami wyjazdowymi. Teraz rozpoczął runde od zwycięstwa na trudnym terenie i to z pewnością jest wielki przypływ pozytywnej energii. Jednak, że w tym spotkaniu Kolejorz będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Kiedyś na serwisie 90 minut.pl przeczytałem,iż Ulatowski to jeden z najzdolniejszych polskich trenerów w Polsce. Uśmiechnełem sie pod nosem i pomyslałęm pewnie jakiś maniak Zagłębie to napisał. Jednakże po spotkaniach wyjazdowych Zagłębia z Koroną oraz Wisłą moja mina trochę opadła. Zwycięstwo 4-1 z Koroną to był majstersztyk. Korona u siebie nie była w stanie nic zrobić.Zaś Wisła zwycięską bramkę zdobyła w 90 minucie. Mecz był bardzo wyrównany. Robi wrażenie przedewszystkim przygotowanie taktyczne do spotkania. Jest ono wysmienite.Widać,że od Czesia się wiele nauczył.Teraz wyjazd do Poznania.I w moim przekonaniu Zagłębie jest w stanie cos ugrać.Tym bardziej,że gra Lecha jest przewidywalna .Wystarczy wyelimnować Murawskiego i zablokować skrzydła !!!

Wynik : 1 - 1

Do góry
#2112174 - 29/02/2008 03:37 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Odra - Kolporter

Szkoda mi jest chłopaków z Wodzisławia. To co wyprawiał pan Podgórski woła o pomstę do nieba. Pomimo tego byli w stanie zdobyć 3 bramki. Brawo za ambicje !!!Jedno jest pewne. Zespół został skrzywdzony i kolejny mecz zostanie potraktowny w ramch dumy i honoru. Piłkarze z Wodzisławia są dobrze przygotowani do sezonu . Jest to solidna firma polskiej ligi. Ile razy wielcy fachowcy typu pan Godlewski orzekali o spadku kemeralnej drużyny ze Śląska do II Ligi. Nic z tego.Kadrowo Odrę stać na pierwszą dzieisiątkę ligi. Dobrym posunięciem było ściągnięcie Micańskiego. Niespełnionego młodego Bułgara ,który w Lechu wogóle nie zaistniał .Być może pójdzie droga Chmiesta. Ponadto warto wyróżnić takich piłkarzy jak Kowalczyk,Biskup, Aleksander,Szary,Seweryn i wielu innych bardzo solidnych piłkarzy.Warto wspomnieć jeszcze o mnłodym bramkarzu Lince. Korona świetnie prezentuje u sibie. Z wyjazdami jest już gorzej.I nie sądze,iż obecnośc Wojciecha Kowalewskiego nagle to odmieni.

Wynik : 2 - 1

Do góry
#2112673 - 29/02/2008 04:54 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Jagiellonia - Cracovia

Jestem pod dużym wrażeniem pracy trenera Płatka. Pomimo różnych problemów Jagiellonia idzie w dobrym kierunku.W tym sezonie druzyna z Białegostoku chce jak najszybciej zapewnić utrzymanie a potem wprowadać do składu młodych ,zdolnych zawodników.Choćby takiego Michała Renusza,który siał popłoch na prawym skrzydle w spotkaniu z Wisłą Kraków.
Cracovia nie pokazuje nic nadzwyczajnego.Zespół jest na etapie przebudowy.Nie sądze ,aby mogli coś uzyskać w Białymstoku

Wynik : 3 - 1

Do góry
#2112748 - 29/02/2008 05:06 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Legia - ŁKS

Jak na razie trudno powiedzieć coś dobrego o zawodnikach Legii. Wydaje się,że są bez formy. Trener Urban mógł mieć trudności z przygotowaniem drużyny. Polska wyróżnia się w Europie tym,że nie gra się w przerwie zimowej 3 miesiące.Z pewnością przychodząc z Hiszpani Urban jeszcze nie do końca rozumie polskie warunki. Choć to nie jest wytłumaczenie. Kasperczak przecież nie miał problemów z przygotowaniem Wisły. Z drugiej strony przychodził do Wisły już jako uznany trener,a Urban dopiero stawia swoje pierwsze kroki. Z pewnością mógł na tym etapie popełnić taki błąd. Legia wygrała w Pucharze Ekstraklasy, lecz te zwycięstwo może tylko zaciemnic prawdziwy obraz Legii Warszawa.
Mówiono wiele o zmianach w ŁKS. Dzisiaj do drużyny dołączył Sebek Mila. Problem polega na tym,iż w ŁKsie nie ma komu strzelać bramek.A drużyna powinna się skupiać na meczach z bezpośrednimi rywalami. Właśnie takim spotkaniem był mecz z Jagiellonią. Zremisowany przez ŁKS. Myslę,że w takich meczach ŁKS nie będzie się skupiał.

Wynik : 2 - 0

Do góry
#2112826 - 29/02/2008 05:16 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ojro]
Radzio Offline
newbie

Meldunek: 14/12/2007
Postów: 40
Skąd: Olsztyn
Wisła - Widzew

Dużo pisano w prasie o problemach Wisły z kontuzjowanymi piłkarzmi .Sam Maciej Skorża w prasie narzeka na ta sytuację.
Jednak raczej intencją trenera Wisły była motywacja swoich włąsnych piłkarzy. Wisła mogła by wystawić spokojnie 2 drużyny, które by sobie w polskiej lidze nieźle radziły.
Widzew dzięki pomocy sędziego Podgórskiego wygrał 4-3.Problem Widzewa polega na tym, iż koleni trenerzy żąglują cały czas składem. Wydaje się, że Michał Probierz jedynie miał pomysł na tą drużynę. W ostatnim spotkaniu ani nie było Bono ani Ukah. Kuklis dopiero wszedł ze zmiany. Nie widziałem ani bogunovicia ani Napoleoniego. W taki sposób nie można budować drużyny.

Wynik : 2 - 0

Do góry
#2112862 - 29/02/2008 05:20 Re: 19 kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Radzio]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Originally Posted By: Radzio
Lech Poznań - Zagłębie Lublin

Co więcej prezes Pietryszyn zapowiedział większe premie a zagłówny cel postawił wicemistrzostwo.Wynik : 1 - 1


Pietryszyn postawił Zagłebie taki cel chybażartujesz ? Przecież ta drużyna ma bardzo nikłe szanse na vicemistrzostwo ,a według mnie nawet zerowe. 8 punktów straty do Legii i 7 do Lecha to naprawdę dużo i o vicemistrzostwo walkę sobie chyba raczej odpuszczą. Kibice obu drużyn darzą się dużą sympatią no i zapewne kluby też \:\) Dlatego myślę, że pogodzone z degradacją Zagłębie nie będzie robiło przaeszkód Lechowi w wywalczeniu 3 punktów, które są mu tak niezbędne w walce właśnie o vicemistrzostwo. Lech jak dobrze wiemy na własnym terenie rządi, wygrywa praktycznie wszystko pokonuje największe tuzy futbolu Legię, Koronę i myślę, że tym razem osiągnie korzystny wynik dla Poznaniaków. Szkoda tylko, że stadion Lecha pomieści teraz tylko 16,5 tys. widzów może zmniejszona liczba gardeł o 10 000 sprawi, że Lechowi bęzie się grało troszkę gorzej na własnym terenie \:\) Chociaż jeżeli zostało sprzedanych 11 tys. karnetów to raczej wykupili je najzagorzalsi kibice,a nie Ci co siedzą dłubią słonecznik i nie śpiewają \:\) Podsumowując :

Lech - Zagłębie 1

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3238 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584563 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07