Strona 8 z 12 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 >
Opcje tematu
#1963327 - 18/01/2008 07:45 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Goget]
tomekppp Offline
old hand

Meldunek: 05/08/2005
Postów: 854
Gasquet-Andreev

W dzisiejszym meczu Francuz Gasquet zmierzy sie z Rosjaninem Andreevem.Dla mnie faworyt jest tylko jeden a mianowicie Gaza.Rysiek tamten sezon mial bardzo dobry co zaowocowalo gra w Masters konczacym sezon.Doszedl on do polfinalu Wimbledonu,wygral turniej w Mumbai i zaliczyl dwa finaly w Estoril i Tokyo.Gasquet dysponuje bardzo dobrym serwisem,forehandem i swietnym jednorecznym beckhandem uwazanym przez niektorych jednym z najlepszych na swiecie(obok Rogera).Przeciwnikiem Rycha bedzie moim Andreev,jest to moim zdaniem niespelniony talent gdyz pare lat temu myslalem ze bedzie z niego lepszy zawodnik ale troche kontuzje uniemozliwily mu rozwój.Tamten sezon slaby,nic znaczacego nie osiagnal.W tym sezonie zaczal fatalnie, w pierwszym meczu przegral z ToJo 1-6 0-6.Mialem przyjemnosc ogladac ten mecz i Rosjanin nie mogl przebic 3 pilek z rzedu na druga stronie ,gral fatalnie.Nastepnie pojechal do Sydey gdzie w 1 rundzie trafil wlasnie na Gasqeta i rowniez przegral , juz moze po bardziej zacietym boju 6-7 3-6.W tym turnieju w 1 rundzie pokonal Rumuna Pavela 3-1 a w drugiej Vligena 3-0.Gaza w 1 rundzie odprawil Lindahla 3-1 i a w drugiej Lopeza 3-0.H2H 3-2 dla Rosjanina jednak ta statystyka bym sie nie przejmowal gdyz ostatni mecz spokojnie wygral Francuz.

typ:Gasquet -5.5 gema kurs:1.69 BF

Do góry
Bonus: Unibet
#1963401 - 18/01/2008 08:07 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: tomekppp]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
jeszcze zainteresowalo mnie pare zakladow w BAW :

Andy Roddick (USA) - Philipp Kohlschreiber (+6 gemow) (GER)/1/2,16

Jakos Niemiec mimo ostatnich wynikow mnie nie przekonuje. Nie uwazam, zeby mogl sie przeciwstawic bombom serwisowym i forhandowym amerykanina. Poprzednio zawodnicy spotkali sie w Australii 3 lata temu i Andy wygral gladko. Mysle, ze przynajmniej jeden set zakonczy sie wysokim zwyciestwem z przynajmniej dwoma przelamaniami a wtedy handi pokryje sie izi ;\)

Andy Roddick (USA) - Philipp Kohlschreiber (GER) pierwszy as w secie/1/1,30

Jezli Andy zacznie mecz to wiadomo, as powinien pojsc na rozgrzewke. Co do Niemca, to potrafi on zaserwowac ok 2,3 gora 4 asow na seta. Czy sypnie asa od razu w pierwszym? Bardzo watpliwe.
_______________________________________________________________

http://pl.youtube.com/watch?v=OuL1yf0oNQ0&feature=related - to naprawde warto zobaczyc, ot

Do góry
#1964734 - 18/01/2008 20:20 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Salvador Dali]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Marin Cilic v Fernando Gonzalez @3.5 bluesq

Nadchodzi Marin, bójcie się narody. Młody Chorwat z łatwością przeszedł dwie pierwsze rundy Australian Open a jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia. US Open miał Gulbisa, AO będzie miało Cilica. Młody Chorwat jest obecnie największą nadzieją Chorwatów na sukcesy w świecie tenisa. Powoli przemija era Ljubicica, Karlovic olał Chorwatów podczas DC, a Mario Ancica prześladują w dalszym ciągu kontuzje. W tym wypadku tak utalentowany zawodnik jak Marin musi zacząć wygrywać imprezy, a jego uniwersalność pomoże mu piąć się w rankingu i być może kiedyś zagości na stałe w pierwszej dziesiątce. Teraz jednak przed sobą ma jeden cel - pokonać Fernando Gonzaleza. Chilijczyka, który w ubiegłym roku doszedł w Melbourne do finału. Reszta sezonu nie była jednak już dla Feny tak dobra, bardzo dobre spotkanie od tamtego czasu rozegrał jedynie raz podczas turnieju kończącego sezon w Szanghaju. Od momentu, gdy Gonzalez rozpoczął współpracę z Larrym Stefanki jego gra uspokoiła się, nie reaguje już tak emocjonalnie na korcie. Nie szuka jedynie kończącego forehandu. Wpsółpraca ta przynosiła korzyści, prze Stefankim odnosił on największe sukcesy. Ostatnimi czasy jednak forma Gonzaleza posypała się. Jest wielki potencjał, ale nie potrafi go wykorzystać. Robi sporo błędów, a rozpracowanie jego gry nie stanowi już dla przeciwników problemu. W tym sezonie Fena z zawodnikami z czołówki grał jedynie podczas pokazowej imprezy na Kooyongu i oba spotkania przegrał. Były to szybkie porażki z Safinem i Baghdatisem. Mecz z Lee pokazał, że forma Gonzalez pozostawia wiele do życzenia. Marin dobrze serwuje, potrafi poprowadzić wymiane, a co najważniejsze moim zdaniem będzie potrafił wytrzymać wymiane z Chilijczykiem, który robi sporo niewymuszonych błędów. Gonzalez nie trafia już takich piłek jak w roku ubiegłym, wciąż są wielkie umiejtności ale niska forma. Obaj zawodnicy są bardzo uniwersalni, potrafią grać na każdej nawierzchni a to zapowiada wspaniałe widowisko. Niech wygra lepszy, a tym kimś niech będzie Marin Cilic.

Marin

Do góry
#1964768 - 18/01/2008 20:30 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Kameleon]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Vincent Spadea v David Ferrer 0:3 @1.5 stanjames

Spadea już 10 setów rozegrał w tym turnieju, on sam musi być zdzwiony, że doszedł tak daleko. Ferrer lepszy w każdym elemencie, w takim spotkaniu seta stracić nie może.

Do góry
#1964973 - 18/01/2008 21:37 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Kameleon]
!zari Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2005
Postów: 8048
W internecie pojawił się film, w którym Cypryjczyk Marcos Baghdatis, finalista tenisowego Australian Open sprzed dwóch lat, razem z kibicami wznosi antytureckie okrzyki, m.in. "Turcy precz z Cypru". Społeczność turecka jest oburzona. Baghdatis powiedział, że nie ma zamiaru za nic przepraszać

Film powstał podczas grilla, na którego greccy fani z Melbourne zaprosili Baghdatisa. Rozstawiony w turnieju z numerem 15 Cypryjczyk trzyma w ręku płonącą pochodnię, i razem z grupką fanów podskakuje wykrzykując m.in. "Turcy precz z Cypru" oraz "Grecja, Grecja, Macedonia". Fragment nagrania można zobaczyć m.in. na serwisie Youtube.com wpisując w wyszukiwarkę Baghdatis i ustawiając w opcjach najnowsze filmy.

Mimo, że nagranie pochodzi sprzed ok. 10 miesięcy, to dopiero teraz wywołało skandal, bo pokazały je w piątek australijskie media. Okrzyki Baghdatisa trafiły też już m.in. do CNN i SKY News.

Media zidentyfikowały jednego z fanów na filmie jako osobę, która kilka dni temu została wyrzucona z kortów w Melbourne za wywołanie burd na meczu Greka Economidisa z Chilijczykiem Gonzalezem.

Na zachowanie Baghdatisa natychmiast zareagowała turecka społeczność w Australii. Jej władze wydały oświadczenie, w którym potępiają Cypryjczyka i domagają się przeprosin.

Baghdatis odpowiedział, że w internecie można znaleźć wiele filmów z jego udziałem, a jego poglądy na stosunki grecko-tureckie są ogólnie znane. "Na filmie nagranym w 2007 r. wyrażałem poparcie dla mojej ojczyzny Cypru w sprawie, która od lat nie znajduje uznania w oczach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Teraz chciałbym się skoncentrować na sporcie i prosić wszystkich o uszanowanie mojej woli. Kocham Australian Open i chcę jak najlepiej zagrać w tym turnieju" - napisał w oświadczeniu przekazanym ATP Baghdatis.

Grecka część Cypru nie uznaje tureckiej od lat 70-tych, gdy wojsko przejęło kontrolę nad częścią wyspy zamieszkałą przez mniejszość turecką. Turcy twierdzą, że zrobili to chroniąc rodaków przed przyłączeniem całej wyspy do Grecji. Stosunki między oboma krajami od lat są napięte, a ONZ nie potrafi rozwiązać konfliktu.

"Turcy precz z Cypru - to wyraz mojej dezaprobaty dla udokumentowanej i oczywistej okupacji wyspy, a nie dla ludzi mieszkających w tureckiej części wyspy" - dodał tenisista w oświadczeniu.

Skandal próbuje załagodzić grecka mniejszość w Australii. Jej szef oświadczył, że stosunki między diasporą grecką i turecką zawsze były doskonałe i ma nadzieję, że takie pozostaną.

http://youtube.com/watch?v=0eV9EuRjArs

Do góry
#1965952 - 19/01/2008 00:32 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: !zari]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
David KFC Nalbandian v Juan Carlos Ferrero @3 bodog

Jedno z ciekawszych spotkań dnia jutrzejszego. Po jednej stronie siatki stanie będący w wysokiej formie Juan Carlos Ferrero, a jego przeciwnikiem będzie David Nalbandian czyli ten, który pod koniec roku 2007 aż dwukrotnie upokorzył Federera. O Nalbadnianie można napisać, że jest typowym zawodnikiem turniejowym. Rozkręca sie z meczu na mecz, a jego słabsze występy w początkowych rundach nie mówią zbyt dużo o jego rzeczywistej formie. Czy udało się utrzymać Argentyńczykowi formę z końcówki sezonu? Moim zdaniem nie, dodatkowo teraz wszyscy faworyci są w pełni sił, nie tak jak podczas Mastersów w Paryżu i Madrycie gdy czołówka mogła być już zmęczona długim sezonem. Poza tym David nabawił się kontuzji pleców w tygodniu poprzedzającym Australian Open. Niby nic, ale im dłużej będzie trwało spotkanie tym gorzej dla KFC. Z drugiej strony szybkie wejście w mecz to wielka szansa dla Hiszpana bo fani Nalbiego przyznają, że nie złapał on jeszcze swojego rytmu. Ferrero jest znany ze swietnej kondycji, zresztą sam podkreśla w wywiadach, że poruszanie się na korcie jest jego najsilniejszą bronią. Teraz należy tej broni oraz forehandu użyć by jak najdłużej pograć z Argentyńczykiem. Dla mnie mecz ze wskaniem na JCF i na to postawie.

Do góry
#1966225 - 19/01/2008 01:46 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Kameleon]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Gonzalez - Cilic 2 3.3
Niezapomniany mecz Gonzaleza z Roddickiem, po wygranej z Federerem przegrał z kretesem 2:0. Nawet nie podjął walki , nigdy nie zapomnę mu tego meczu, przez niego straciłem trochę kasy. Dlatego dzisiaj przeciwko temu frajerowi może dzisiaj też zacznie się przewracać. Cilic nadzieja chorwackiego tenisa, powiem szczerze nie mam przekonania do tego typu ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Gonzalez to naprawdę dziwny gracz i nieprzewidywalny w tym upatruję szansę Cilica. Jednym z problemów może być spalenie psychiczne Chorwata ale jest on młody i zapewne wyjdzie znastawieniem nie mam nic do stracenia. Gonzo ma dni,w których swerwis mu wogóle niw chodzi. Po prostu zagrywa tragicznie, a młody Chorwat pewnie bęzie próbował atakować. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa \:\) Pamiętajcie o tym powiedzeniu \:\)

Do góry
#1966397 - 19/01/2008 02:53 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: grzesol]
wojciechq Offline
veteran

Meldunek: 01/12/2007
Postów: 1365
Skąd: CB
ja dzis rowniez gram obydwa powyzsze mecze, ale:
Nalbandian - FERRERO +2.5 seta @1.31
Gonzales - CILIC +2.5 seta @1.37
moim zdaniem, są to pewki. zapowiadają się wyrównane spotkania, nie powinno być 3:0 dla teoretycznych faworytów, zarówno Ferrero jak i Cilic sa w stanie urać nawet więcej niż jednego seta, jak pisali moi poprzenicy - prawdopodobnie obydwaj będa wlaczyć o zwycięstwa. na spokojnie można grać takie handi setowe.
do tego proponuję:
HEWITT - Baghdatis 1 @2.20 - Australijczyk wygra ten mecz, bo jest zawodnikiem lepszym, bardziej wszechstronnym, ma za sobą publiczność, która na pewno zagłuszy fanów Marcosa, jak zwykle rozkreca sie z meczu na mecz, tym bardziej na AO.
zapowiada się zacięta wymiana ciosów, ale po meczu Cypryjczyka z Safinem, wiem, że nie jest w optymalnej formie, a Lleyton na pewno nie bedzie robil tylu niewymuszonych błędów co Marat. podsumowując wg mnie Hewitt 3:1

Do góry
#1966556 - 19/01/2008 03:33 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: wojciechq]
Salvador Dali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/11/2004
Postów: 5480
Skąd: Katowice
podpisuje sie rowniez pod typami na hewitta i cilicia. Co do cilicia pwoiem tylko ze nie bez znaczenia moze byc jego umiejetnosc z jaka gra skroty. W meczu z gonzalezem, grajacym czesto gleboko w defensywie moze byc znakomita bronia. Co do Bagiety, to uwazam ze gdyby nie naprawde proste bledy safina i spalenie w 5 secie to cypryjczyka by juz tu nie bylo. Bagieta out!!!

Do góry
#1966723 - 19/01/2008 04:10 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Salvador Dali]
zaki Offline
old hand

Meldunek: 06/05/2003
Postów: 854
baghdatis - hewitt 1 & over 40.5

ogladalem hewitta z u(z)bekeim i musze powiedziec ze gra slabo i jakos tak malo dynamicznie..mam wrazenie ze gra ze zwolnionym refleksie ...penie seta ugra a pozniej na korcie bedzie zadzil cypryjczyk i wygra 3-1

gonzo - cilic 1 1.45 - mysle ze to juz poziom za wysoki na chorwata...nie przesadzalbym tu ze jest on jakiejs super formie i szukal w tym meczu sensacji...gonzo ma tyle umiejetnosci ze spokojnie wyedzie dalej ...moj typ to trzy setowka dla gozna ale gemy bezpiecznie a noz cilic zagram set zycia

blake - grosjan over 37.5 1.85 - grosjan to jednak klase prezentuje i seta powinien ugrac

Do góry
#1966894 - 19/01/2008 04:38 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: zaki]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Ja tam biorę z Betsson over gemowy w meczu Cilic - Gonzalez po 1.85 (linia 37.5).

Napisaliście już trochę o tym meczu i wszyscy dość zgodnie twierdzą, że nie będzie to łatwa przeprawa ani dla jednego ani dla drugiego. Także rozstrzygnięcie w 3 setach jest dość wątpliwe, a tylko takie w praktyce powoduje zastopowanie tego zakładu.

Na pewno lepiej wziąć tak niż Cilica z +2.5 za 1.37.


Edited by Fro_Lech (19/01/2008 04:43)

Do góry
#1967035 - 19/01/2008 05:01 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: buszmen]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Drogi Fro nic nie jest "na pewno". Jeśli lepszy u Gonza Twoim zdaniem jest ten gemowy over to zakładasz wynik typu 7-6 7-6 7-5 = 38 co jest niezbędnym minimum by to weszło a patrząc na szaloną czesto gre Gonzalesa raczej bedzie wiecej przełamań niż teabreków ......zaryzykuje HC na Cilica .

Do góry
#1967085 - 19/01/2008 05:10 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: AGASSI]
Qubi Offline
veteran

Meldunek: 29/04/2005
Postów: 1384
Skąd: Konin
Originally Posted By: AGASSI
Drogi Fro nic nie jest "na pewno". Jeśli lepszy u Gonza Twoim zdaniem jest ten gemowy over to zakładasz wynik typu 7-6 7-6 7-5 = 38 co jest niezbędnym minimum by to weszło a patrząc na szaloną czesto gre Gonzalesa raczej bedzie wiecej przełamań niż teabreków ......zaryzykuje HC na Cilica .


1. To raczej nie uwaga do Fro tylko do Buszmena :smirk
2. Buszmen napisał, że raczej wątpliwe jest, że będą trzy sety, a Ty szukasz overa w trzech setach
3. Wydaje mi się, że over jest lepszy od handi, bo kurs jest dużo wyższy, a jak wejdzie handi to powinien wejść over, no chyba, że Cilic w trzech setach...

Do góry
#1967662 - 19/01/2008 08:29 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Goget]
tomekppp Offline
old hand

Meldunek: 05/08/2005
Postów: 854
Ferrer-Spadea

Mysle ze mecz pomiedzy Hiszpanem Ferrerem a Amerykaninem Spadea bedzie krotkim widowiskiem i sadze ze Hiszpan z latwoscia wygra ten mecz.Jak Hiszpan gra pisalem juz wyzej ale sie powtorze:jest bardzo wytrzymaly,bardzo szybki,waleczny,regularny,dobry forehand jak i beckhand,dobry serwis i swietny return.Jedyne co mu brakuje to uderzenie konczace ale mysle ze ten repertuar pownien wystarczyc na sredniaka Spedee.Spedea to typowy Amerykanin pojawiajacy sie tylko na hardzie,dysponuje dobrym serwisem ,reszta zagran jest sredniego formatu.Nie ma nic czym moglby zaskoczyc Hiszpana.Ferrer umie grac z zawodnikami dobrze serwujacymi i Amerykanin swoim serwisem nie powinien mu sprawic klopotow.Ferrer do tej pory latwo przechodzil swoje rundy wygral 3-0 z Rogerem Vasselinem i wygrywal 2-0 z Del Potro i argentynczyk poddal mecz.Spadea w 1 rundzie wygral ze Stepankiem 3-2 ale Czech podobno mial problemy zdrowotne i wygral 3-2 ze slabym niemcem Gremelmayerem.Napewno rozegranie juz 10 setow w 2 meczach jest to jakiekies obciazenie dla nie mlodego juz Spedei.H2H 1-0 dla Ferrera grali w 2007 roku w gdzie latwo wygral Ferrer 7-6 6-1.

typ:Ferrer dw.3-0 kurs:1.5 Fortuna(prof)


Berdych-Monaco


Ciekawie zapowiada sie mecz pomiedzy dwoma mlodymi zawodnikami Czechem Berdychem i Argentynczykiem Monaco.Obydwu tych zawodnikow uwazam za zawodnikow uniwersalnych potrafiacych sobie poradzic na kazdej nawierzchni.Moim zdaniem faworytem tego spotkania jest Czech i wlasnie na niego postanowilem dzisiaj zainwestowac pieniadze.Monaco doszedl do polfinalu w Adelajdzie gdzie latwo przegral z Kohlim.W tym turnieju w 1 rundzie latwo pokonal rodaka Bercolq 3-0 i w 2 rundzie prawie przegral wygrany mecz ze slabym Deliciem.Mianowicie prowadzil 2-0 w setach i 5-2* w trzecim secie i nagle zrobilo sie 2-2 w setach o *0-2 w 5 secie.W tym momencie o malo nie dostalem zawalu serca gdyz mialem Monaco na kuponie.Jednak udalo mu sie wyjsc obronna reka z opresji i wygral 8-6 w piatym secie.Mysle ze dzisiaj takie przestoje gry jakie prezentowal Monaco w poprzedniej rundzie z latwoscia wykorzysta Berdych ktory gra bardzo dobrze w tym turnieju.Tomas jest o wiele bardziej ogranym zawodnikiem na hardzie,ma swietny forehand,swietny serwis i dobre pozostale uderzenia.Monaco mimo wzsystko lepiej sobie radzi na ziemi choc potencjal do gry na hardzie to on ma i juz niezle sobie na tej nawierzchni radzi.Juan ma dobry serwis,bardzo mocny forehand a reszta zagran nie odbiega od tych jakie powinien miec zawodnik rozstawiany w Wielkich Szlemach.H2H 1-0 dla Berdycha jednak ten mecz odbyl sie w 2004 roku w meczu z serii chelengerow i nie przykladal bym jakos wagi do tego wyniku.

typ:Berdych kurs:1.35 STS

Do góry
#1969252 - 19/01/2008 20:30 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: tomekppp]
hrabia Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2006
Postów: 5118
Skąd: Kraków
TENIS TO MAGICZNA WSPANIAŁA NIESAMOWITA DYSCYPLINA SPORTU
Zdanie powyższe znalazło 100 procentowe potwierdzenie poraz kolejny podczas dzisiejszej nocy i przedpołudnia.
Na ustach całego tenisowego i sportowego świata są dwa nazwiska Agnieszka Radwańska i Jarko Tipsarevic Dlaczego wszyscy interesujący się tą dyscypliną sportu napewno wiedzą

Ale po kolei:

Kilka minut po pierwszej naszego czasu Agnieszka rozpoczeła bój z Svetvaną Kuznetsovą Osobiście zasiadłem do tego spotkania z umiarkowanym optymizmem Wierzyłem w talent AGI o czym pisałem przed meczem w temacie bo jeśli można pokonać Szarapova można także Kuzniecovą I potwierdziło się: Spotkanie nie stało na wysokim poziomie widać było że Rosjanka nie miała dzisiaj swojego dnia i to było od początku widoczne.Jednak w moim mniemaniu nie umniejsza to sukcesu AGI Nasza zawodniczka zagrała z głową i właśnie ten rozsądek i opanowanie pozwoliło rozlegulować tennis Sevetłany Trzeba przyznać że Polka od razu wyczuła swoje szanse i przez cały czas trwania spotkania wierzyła iż wyjdzie z niego zwycięsko Potrafiła także opanować emocje A w ostatnim gemie meczu obroniła 2 BP i stało się: Numeru 2 już nie ma w turnieju 4 Runda stała się faktem ale patrząc na mądrą gre Polki to wcale nie musi być koniec Petrova spokojnie do Ogrania Czuje wielki wynik AGI Ale powoli krok po kroku ..........

Zadwolony z wyczynyu naszej rodaczki zasiadłem kilka godzin później do obejrzenia Mistrza Federera Pomyślałem będzie szybko i łatwo ale jak bardzo się myliłem...... To co zobaczyłem w tym spotkaniu nie pozwoliło mi spać aż do tej chwili Co prawda przed rozpoczęciem turnieju planowałem postawić większą sume na win Federera ale nie chcąc zamrażać pieniedzy stawke zdecydowanie zmniejszyłem także dzięki temu mogłem bez emocji związanych z Finansami rozkoszować maestrią tego widowiska.
PO pierwszym secie jednak emocje wzieły góre modliłem się wręcz o Zwycięstwo Serba
Zawodnik ten zagrał mecz życia !!!!!!!! Jego Heroiczna postawa była poprostu wspaniała (Aż się wzruszyłem na końcu meczu jak Serb schodził z kortu ;\) a do tego jaki poziom JANKO ZAPREZENTOWAŁ grał wspaniale i napędził Fedrererowi niezłego stracha

O Szwajcarze w nie napisze ani słowa bo wszyscy wiedzą co potrafi i do czego jest predysponowany.Ale TIPSAREVIC TO DZIŚ POPROSTU MISTRZOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Esencją całego meczu był TAJBREK pierwszego seta Nieziemski Tenis OBY WIĘCEJ TAKICH SPOTKAŃ

Do góry
#1969535 - 19/01/2008 21:40 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: hrabia]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
PHM vs Nadal @ 6,45 1/10
Mecz klasyk. Francuz wnosił się na szczyty swoich możliwości w starciach z Nadalem i zawsze przegrywał :). Bardziej tutaj proponuję handicap setowy (+2,5) i gemowy (+8 przynajmniej). Uniwersalność PHM, dobra gra w każdym elemencie da mu możliwość w każdym momencie zmiany rytmu gry bez konsekwencji obniżenia poziomu gry. Nadal jest stosunkowo wolny na kortach w Melbourne, z Troickim było to świetnie widać. Serra jest niestety fatalny, wyszedł na kort już z przegraną miną, a na korcie podawał tylko piłki w pół kortu, żeby Nadal sobie spokojnie potrenował. PHH dobry i ciężki mecz z solidnym Koubkiem dało mu świetny trening przed meczem z podobnie grającym Nadalem (lewa ręka, biega do prawie wszystkiego, odgrywa kąśliwie z defensywy). Zapowiada się rzecz jasna świetny mecz.

Youzhny vs Davydenko @ 2,27 4/10
Denko mimo, że wygrywa po 3-0 to nie gra olśniewająco. Z Francją na AO 3-0 i 9-0 w setach ;). Tutaj również pojedynki między Rosjanami były zacięte, ale 3-0 dla Denki, czas to zmienić. Misza ma wszelkie atrybuty ku temu by wygrać, nie przegrał w tym roku, Karlovica ośmieszył rundę wcześniej, przezwyciężył drobny kryzys z Seppim i wygrał. Zdrowie jest, psychika jest, umiejętności są. Czas na wygraną, Denko łatwo się nie da, 3 setów tu nie będzie, kolejny długi i ciekawy pojedynek do obejrzenia się szykuje.

Nieminen vs Kohlschreiber @ 2,55 3/10
Szok pewnie co ? :). Nieminen to nie Roddick, oprócz serwisu potrafi grać wymiany, utrzymać się w niej, nie zrobić błędu i co najważniejsze wygrać ją. Kohl super mecz z Roddem, super gra z głębi kortu, świetnie poprawiał serwisem, w każdym elemencie był bardzo dobry, ale z drugiej strony Gra kolejny tydzień z rzędu, sporo spotkań w tym roku, a tutaj też się nie skończy na 3 setach. Kursy pewnie na Jarkko wzrosną, więc poczekamy i zagramy w okolicach 2,6-2,7.


Przede wszystkim kombosik z overów gemowych :

PHM Nadal over 33,5
Youzhny Denko over 40,5
Nieminen Kohl over 40,5
Nalbandian Ferrero over 38,5
@ 11,4 1/10

Do góry
#1969621 - 19/01/2008 22:15 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Fro_Lech]
19_OuLu_88 Offline
old hand

Meldunek: 11/01/2007
Postów: 1020
Ja na dzis polecam Misze i Ferrero.Dlaczego?Gruby koncowke sezonu mial udana ladnie w szanghaju pomiatał ale znowu cos w nim prysło,poczatek sezonu w ogole nie udany,ciezko mu idzie gra na hardzie...Ferrero??Robi sie albo juz zrobil uniwersalem,czyli chlopcem do zabijania \:D Zaczal grac na hardzie i bardzo dobrze wkroczyl w pozatek sezonu a to bardzo wazne,po takim kursie zal nie zagrac...Jesli chodzi o Denko walkarza to sadze ze poprostu nawet nie bedzie mial okazji tutaj wala zrobic bo normalnie legalnie dostanie baty od Miszy ktory wreszcie pokazuje klase ;\) Serw nareszcie dziala jak trza,a Denko od poczatku pokazuje jaki jest cienki i nie chce mi sie patrzec na jego wystepy w dalszej rundzie,Misza poprostu lepiej sie pokazuje...

Do góry
#1970805 - 20/01/2008 01:57 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: 19_OuLu_88]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Tak na szybko bo MArcosa oglądam

Mikhail Youzhny v Nikolay Davydenko @2.47 betsafe

Misza w wysokiej formie, Denko mnie nie przekonuje. Niby regularny, ale brakuje czegoś \:p Pierwsza wygrana z Nikolayem nadchodzi.

Do góry
#1971213 - 20/01/2008 03:26 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: Kameleon]
djkomos Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/05/2004
Postów: 2015
Skąd: Kraków
W pełni się zgadzam z tym co napisał hrabia. Tenis to niesamowita dyscyplina sportu. Mecz Federera to jedno, ale dramatyczny, choć stojący na znacznie niższym poziomie pojedynek Hewitta z Baghdatisem również dostarczył wielu emocji. Obaj tenisiści bez formy, czyli trafił swój na swego. Tu gratki dla Kameleona który wczoraj kiedy zapytałem go na kogo by stawiał, odparł: obaj bez formy ale jeśli musiałbym kogoś wybrać to zagrałbym Hewitta.
Jestem bardzo ciekawy jak Kameleon zareagujesz na: Blake - Cilic 2 i Djokovic - Hewitt 1. Co do tego drugiego zdarzenia nikt chyba nie ma cienia wątpliwości, że inny wynik jak wygrana Serba 3:0 lub 3:1 nie wchodzi tutaj w grę. Przede wszystkim ma lepszy serwis, silniejsze uderzenia z linii i z pewnością lepiej gra przy siatce od Australijczyka.
Drugi mecz na jaki sobie ostrze zęby to Blake - Cilic. Nie widziałem całego meczu Amerykanina z Groszkiem (bo zasnąłem) i nie wiem jakim cudem wyszedł z mega dupy w jakiej się znalazł po dwóch pierwszych setach, ale pewne zwycięstwo Cilica nad Gonzo zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Świetny serwis, mocne uderzenia z głębi kortu, dobra praca nóg na korcie (mimo 195cm wzrostu) i zimna głowa... niektóre jego zagrania wskazywałyby na to że chłopak ma przynajmniej 10-cio letnią karierę w ATP za sobą, a on dopiero wchodzi w dorosły tenis. Moim zdaniem jest to talent zbliżony do Djokovica i być może za jakiś czas wskoczy do pierwszej 10-tki rankingu. Nie wyobrażam sobie żeby Blake mógł wyjść z pojedynku z Marianem zwycięsko.

Podsumowując:

Djokovic - Hewitt 1

Blake - Cilic 2

Do góry
#1971403 - 20/01/2008 04:13 Re: ATP - Australian Open 2008 - 14.01-27.01 [Re: djkomos]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Philip Kohlschreiber - Jarkko Nieminen 1 ok. 1.60

NIemiec zagral bardzo dobre zawody z Roddickiem. Wszystko mu wchodzilo, szczegolnie serwis i backhand. Jesli tak zagra z Nieminen to Fin nie ma szans. Wg Fin awansowal do dalszej rundy, nie dlatego ze gral dobrze, tylko ze Fish popelni bardzo duzoi bledow swoich (az 60). N ataka ilosc w tym spotkanie nie moze liczyc. Niemiec gra zbyt regularnie.

Do góry
Strona 8 z 12 < 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (forty, alfa, 11kera11, igea23, Sensei, latajaca_holenderka, VVega), 3346 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584376 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07