Strona 29 z 34 < 1 2 ... 27 28 29 30 31 33 34 >
Opcje tematu
#1151162 - 19/04/2007 16:05 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Szkoda nerwow \:\)
To jest siec akademicka i niestety na razie musze z niej korzystac. Ale juz niedlugo to sie skonczy ...

Do góry
Bonus: Unibet
#1151247 - 19/04/2007 16:48 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Zrobilem zamiane: kupilem Polimexs w zamian za FON ...
I teraz spokoj, czekamy. Mam juz dosyc kombinowania bo te wszyskie pochopne zmiany mi tylko kase z rachunku zdjely \:\)

Do góry
#1152493 - 19/04/2007 22:37 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Dzisiaj korekta...

Sanwil ladnie wystrzelil - jak pisalem wczesniej tajemnicze 7 sie pojawily i gdyby nie euro wczoraj to by juz wczoraj wystrzelil... No ale ja sie nie martwie bo i tak lepiej mi sie oplacalo go sprzedac i pocisnac STX i MSX mimo ze dzisiaj sie lekko skorekcilo ale i tak lepiej wyszedlem bo sanwil wczoraj -6 czy tam 7 mial...

Dzisiaj w RDO bedzie K.Moska - ma ktos mozliwosc nagrania i wklejenia do netu?? Bo mnie jak zwykle nie bedzie o tej porze w domu...


rivex - z tym graniem na kilka kompow to akurat musialem bo mialem kase na emakler i na bossie. Na emakler mialem kilka okienek z notowaniami 3 koszyki chyba wiec mialem je na calym ekranie i patrzylem na akrusz jeszcze. Na drugim kompie dawalem zlecenia kupna a kumpel na nastepnym dawal zlecenia sprzedazy. Trzeba bylo szybko dzialac bo chcialem jeszcze zdarzyc na MSZ bo nie bralem go przed wynikami - ale niestety pocisnal odrazu 20 % po ogloszeniu wiec nie zdarzylem a jak tyle poszedl to juz sie nie pchalem tam.

Do góry
#1152743 - 19/04/2007 23:50 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
witam!

przyznać sie komu dziś rano popuściły zwieracze? \:D

ja wrócilem rano z imprezy i na szczescie przespałem to wszystko, obudziłem sie ok 13 i wtedy już było jako tako

dziś w ogóle nie reagowałem, ale zaczynam obawiac sie o losy mojego lzpsu w takim sensie że bez żadnego infa już tutaj ciezko bedzie coś ruszyć. a o takowym wciąż tylko mówi się za kulisami

widzę że stany walczą a ja znikam - niestety zacząl sie ciezki okres dla zdrowia i portfela studenta: impreza goni kolejną \:\)

pozdrawiam i życze sukcesów na jurzejszsej sesji :]

Do góry
#1153458 - 20/04/2007 03:11 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
ehehe a dopiero "mieliscie przeczucie" ze nie bedzie korekty \:D

Do góry
#1153487 - 20/04/2007 03:21 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
TUP dzisiaj 6-ta czerwona swieca z rzedu i 12sta czerwona z ostatnich 13stu sesji... jutro chyba kupie pierwszy pakiecik bo zdaje sie, na ok 39 zl jest silne wsparcie.

Do góry
#1153529 - 20/04/2007 03:36 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: dardaw]
milanak Offline
member

Meldunek: 21/10/2006
Postów: 175
Originally Posted By: dardaw
Domyslam się że chcesz na naszej gieldzie zainwestowac na dłużej ale obawiasz się recesji w USA ?

Mówiąc krótko,jesli w USA tąpnie i zacznie się prawdziwa bessa nie wyobrazam sobie sytuacji aby w Polsce nadal rosło.Owszem, spadki mogą byc mniejsze przy dobrym klimacie ale nawet jak nasza gospodarka bedzie kwitła nie bedziemy jechac pod prąd.



właściwie to ciekawi mnie czy jest możliwa sytuacja, że kraj się rozwija a mimo to giełda spada i to tak z rok albo i dwa czy tak się już kiedyś zdarzyło i jak to dokładnie jest czy giełda wyprzedza gospodarkę czy najpierw gospodarka słabnie a dopiero giełda spada??

Do góry
#1153579 - 20/04/2007 03:55 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: milanak]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Prawda jest taka ze gielda "zawsze" wyprzedza gospodarke...
Druga prawda jest taka, ze RYNEK DYSKONTUJE WSZYSTKO... gielda najlepiej wie co sie dzieje w gospodarce i to jej wzrosty sa wyznacznikiem tego co bedzie dzialo sie w przyszlosci w kwestiach finansowych kraju. Tym wlasnie kieruja sie zwolennicy analizy technicznej, bo po co analizowac fundamenty spolek jezeli wystarczy poswiecic sie analizie wykresow, ktore mowia praktycznie wszystko o spolkach (jezeli rosnie tzn ze spolka sie rozwija, jezeli spada tzn ze fundamenty slabna - proste... i ja sie z tym w 100% zgadzam).

Sytuacja gdy kraj sie rozwija a gielda spada rok czy dwa, jest raczej nierealna... nie wiem czy tak kiedys bylo czy tez nie, ale raczej w interesie akcjonariuszy jest wkladac pieniadze tam gdzie w przyszlosci moze byc zysk, wiec jak spolki ida do przodu to pieniedzy pakuje sie w nie coraz wiecej. Bez sensu bylaby sytuacja gdy spolki preznie by sie rozwijaly, prezentujac coraz atrakcyjniejsze prognozy na przyszlosc, a inwestorzy unikali by pakowania pieniedzy w akcje tych spolek.... ale to tylko moje zdanie ;\)

Do góry
#1153832 - 20/04/2007 06:16 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: milanak]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: milanak
Originally Posted By: dardaw
Domyslam się że chcesz na naszej gieldzie zainwestowac na dłużej ale obawiasz się recesji w USA ?

Mówiąc krótko,jesli w USA tąpnie i zacznie się prawdziwa bessa nie wyobrazam sobie sytuacji aby w Polsce nadal rosło.Owszem, spadki mogą byc mniejsze przy dobrym klimacie ale nawet jak nasza gospodarka bedzie kwitła nie bedziemy jechac pod prąd.



właściwie to ciekawi mnie czy jest możliwa sytuacja, że kraj się rozwija a mimo to giełda spada i to tak z rok albo i dwa czy tak się już kiedyś zdarzyło i jak to dokładnie jest czy giełda wyprzedza gospodarkę czy najpierw gospodarka słabnie a dopiero giełda spada??


Oczywiście że jest mozliwa taka sytuacja i mialo to juz miejsce nawet w krajach gospodarczo mocniejszych od naszego.I nie jest tu istotne czy bedziemy mieć PKB 5 czy tez 55 ,krach nadejdzie z Azji lub oczywiscie z USA i nie ma giełdy na swiecie która wtedy oprze sie spadkom.

Chiny to póki co kolos na glinianych nogach i sygnal z Azji moze przyjsc w kazdej chwili.
Z USA przychodzą uspokajajace wiesci. a jak jest naprawde pokazuja jak na dloni tabele :

http://www.idorfman.com/Charts/HouseholdSurplusDeficit.jpg

http://www.idorfman.com/Charts/creditmktfinlsectordebt.png

http://www.idorfman.com/Charts/Robert_Shiller_2005_06_20.gif

http://www.idorfman.com/Charts/usimportexport031205.png

http://www.idorfman.com/Charts/USD_Purchasing_Power.gif

http://www.idorfman.com/Charts/currentaccount061705.png


Potencjal wzrostowy giełd nie jest juz wielki i w interesie wiekszosci jest aby spuscic gieldy o te kilkadziesiat procentow aby potem znowu zarobic kilkaset.

Do góry
#1153964 - 20/04/2007 14:39 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: dardaw]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Jako ze zmiana trendu to normalna sprawa to pewnie predzej czy pozniej bedziesz mial racje, tylko dwa pytania zasadnicze: predzej ? czy pozniej ? \:\)

Do góry
#1153968 - 20/04/2007 14:40 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
Widzicie co sie w azji dzieje ? ahahahhahaha \:D

Do góry
#1153984 - 20/04/2007 15:00 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
KGHM 3,5 mld zysku netto \:o \:o \:o
no to rzeczywiscie korekta nam sie troche przesunie hehe

Do góry
#1154037 - 20/04/2007 15:40 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: mjeciu
KGHM 3,5 mld zysku netto \:o \:o \:o
no to rzeczywiscie korekta nam sie troche przesunie hehe


No i co z tego skoro to juz dawno zdyskontowane w cenie?
Przeciez wynik za 2006 byl juz dawno znany tak wiec jak to moze wplynac. Jakas drobnica moze cos tam kupi ale nie ma to zadnego wplywu na dzisiejszy rynek ...

Do góry
#1154051 - 20/04/2007 15:46 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
w sumie racja, ja tam nie analizuje prognoz spolek z wigu20 to w sumie jestem w szoku bo rok temu bylo chyba cos kolo 2mld

a TUP dzis +9%

Do góry
#1154073 - 20/04/2007 15:59 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
KGHM jest naprawde niezla spolka. Wysokie ceny miedzi pozwalaja im na bardzo duze zyski. Do tego w tym roku bedzie dywidenda. Nie wiem dokladnie ile ale z tego co pamietam to 7zl mialo byc absolutnym minimum ...

Do góry
#1154081 - 20/04/2007 16:02 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Dzis jest naprawde ladnie i do tego na moich spolkach jeszcze lepiej. dzis tylko jakies info z UK i Polska ale dosyc malo wazne wiec nie wplynie to na rynek.
Mozna w spokoju odejsc od notowan i tak zrobie bo ostatnio zawsze mnie korcilo cos polepszyc i zle na tym wychodzilem :)))

Do góry
#1154465 - 20/04/2007 18:10 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mjeciu]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: mjeciu
Widzicie co sie w azji dzieje ? ahahahhahaha \:D



Ano widzielismy \:D Szanghaj +4% \:D

Lecimy lecimy... ;\)

Originally Posted By: mjeciu

ehehe a dopiero "mieliscie przeczucie" ze nie bedzie korekty



Nikt nie mowil ze nie bedzie korekty - bo korekty sa zdrowe. Ja tylko mowilem ze nie bedzie BESSY - a to SPORA roznica \:\)

ale jesli juz rivex nie wietrzy bessy albo poteznej korekty to juz jest dobrze, Jeszcze tylko Pan dardaw sie przekona ze jej jednak nie bedzie - to wlasnie wtedy moze ona nadejsc niespodziewanie... Bo bessa przychodzi niespodziewanie a nie gdy wszyscy od 2 lat sie jej spodziewaja - takie moje zdanie.

Originally Posted By: mjeciu

Jako ze zmiana trendu to normalna sprawa to pewnie predzej czy pozniej bedziesz mial racje, tylko dwa pytania zasadnicze: predzej ? czy pozniej ?


No to jest pewnie ze bedzie mial racje... Kazdy kto wietrzy besse ma racje - tylko wlasnie dobrze postawiles pytanie, predzej czy pozniej... Sa tacy anale ktorzy gadaja od 2 lat o bessie i jak tylko bylo ostatnio wieksza koretka to odrazu zaczeli wypisywac swoje glupoty od nowa (bo mysleli ze moze tym razem beda mieli racje i uznaja ich za dobrych anali...)

Originally Posted By: rivex

Dzis jest naprawde ladnie i do tego na moich spolkach jeszcze lepiej. dzis tylko jakies info z UK i Polska ale dosyc malo wazne wiec nie wplynie to na rynek.
Mozna w spokoju odejsc od notowan i tak zrobie bo ostatnio zawsze mnie korcilo cos polepszyc i zle na tym wychodzilem :)))


No jest dobrze u mnie tez - pewnie jak u kazdego \:D

Tak jak mowilem LTX b. silna spolka - dobrze ze zostawilem sobie jej troche po niskim kursie. Tak samo hygenika - niestety wywalilem no ale kupilem STX MSX po tanich cenach wiec jeszcze lepiej. Do tego Zurawie znowu zapierdalaja juz +14% ;\)

Tylko szkoda mi jak patrze na Projprzem... jakos zupelnie pominalem ta spolke a zapierdala jak motoroweczka. Dlatego zawsze wole dzialac wspolnie bo czlowiek sam nie jest wstanie wychwycic wszystkich dobrych spolek jak jest ich tyle...

Chociaz zreszta i tak bym juz nie mial kasy zeby sie w nia wladowac heh.

Teraz tylko moze byc gorzej z kursami bo ludzie beda sprzedawac akcje zeby zaplacic ten podatek nieszczesny...

i wlasnie tak BTW nawiazujac do podatku - skad sciagnac jakis dobry progs do pitow? Jakis najlepszy taki co wy uzywacie i wam sie podoba. Zawsze uzywalem z pit.pl ale moze jest co lepszego?

Do góry
#1154579 - 20/04/2007 18:40 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ale ja nie mowie, ze nie wierze w korekte. Przyjdzie, przyjdzie ale nieliczni ja wyczuja. Ja na razie siedze w spolkach bo jest troszke optymizmu po przyznaniu Euro2012. Ale jak uznam, ze nadchodzi jakies wieksze spadanie to ja wysiadam.
Po prostu moze mam troszke wiecej optymizmu ale i tak nie czuje sie pewny na gieldzie.
Nie gram jakas wielka kasa i mam inna sytuacje bo jestem na razie sam wiec nie mam nikogo na utrzymaniu. Poza tym nie licze na gielde jako jedyne zrodlo dochodu. Ja teraz tak naprawde zapoznaje sie z tym i ucze bo pewnie pozniej tez cos bede inwestowal.
Nie dziwie sie uzytkownikowi @dardaw bo on ma duze doswiadczenie i juz duzo na GPW widzial. Ma inny "styl gry" i jemu moze sytuacja nie pasowac.
Z tego co widze to jest starszy od nas i pewnie ma rodzine. A wtedy juz zdecyodwanie inaczej postepujemy. Ja tez pewnie bede inaczej inwestowal za 10-20 lat. Jesli ktos ma rodzine to juz inaczej [patrzy na inwestowanie. strata pieniedzy jest juz bolesna bo sie duzo wczesniej na to pracowalo. Ja jestem mlody, nie dysponuje wielka kasa i ew. strata nie zrobi mi krzywdy. Mam sporo przede mna i jedno jest pewne: im ktos mloodszy tym bardziej ryzykuje (widze to na przykladzie mojego ojca: kiedys gral na gieldzie - poczatki GPW, i wyszedl na tym dobrze ale teraz jakos nie ma checi do inwestowania w ten sposob, sam mowi, ze juz sie boi ryzyka - moze to dla niektorych dziwne ale tak sadzi sporo osob).
Gielda daje duzo mozliwosci zarobku ale czsami prowadzi od duzych strat. Sam sie kiedys zastanawialem jak bede inwesstowal w przyszlosci - i jedno jest pewne - bardzo zdewerfikuje portfel, tzn. nie tylko akcje ale takze lokaty, fundusze czy nieruchomosci. Czasami dzieje sie cos takiego, ze nikt nie przewidzi. Mielismy juz spore krachy i nikt nie moze powiedziec, ze to nadejdzie wkrotce. Byly kryzysy naftowe, banka internetowa a teraz moze budowlana. Dlatego trzeba spokojnie i bez nerwow dzialac. A to nie jest latwe ...

Btw: dzis jestem zadowolony bo ladnie rosna (wczesniej podalem co mam) ale kto powiedzal, ze ten dzisiejszy wirtualny zysk nie przerodzi sie z strate w przyszlym tygodniu.

Dobra, ja spadam na weekendzik do domu. Dzis niech sie dzieje co chce ale ja juz nic nie dzialam. trzeba odpoczac bo ostatnio nawet wyklady olewalem z tego powodu. A jednak wyksztalcenie jest bardzo wazne bo jak nie zarobie w normalnej pracy to tez nie zrobie kokosow na gieldzie bo na razie nie mam z czego \:\)
Chociaz cuda sie zdarzaja: ktos kto kupil rok temu Polnord to teraz jest juz niezle dziany. Nawet z malej sumki wyszla porzadna kwota.Jednak takie rzeczy to sie rzadko zdarzaja ... ale coz, moze kiedys sie trafi na taka spolke - jednak koljeny problem to byc cierpliwym \:\)


Pozdro

Do góry
#1154770 - 20/04/2007 19:24 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: rivex]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

łeee Rivex ja myślałem że ty stary chłop jesteś \:D

a ty jeszcze studiujesz, ja tak samo. 24 wiosny za mną i wykształcenie ekonomiczne w drodze, właśnie pisze prace o inwestowaniu na giełdzie.
ostatnio slyszalem głosy jakichs ''specjalistów'' że bessa nadejdzie w 2012 \:D to było kilka tyg temu, a zdania byly wypowiedziane przez jakichs jankesów

zgadzam sie ze młodość wiąże sie z wiekszym ryzykiem, zresztą czasami niewiedza jest błogosławieństwem, dlatego pewnie Dardaw podchodzi z większym dystansem do obecnej euforii, nie dziwie się, doświadczenie uczy także pokory
niemniej uwazam ze do giełdy też trzeba mieć dryg i przede wszystkim psychike, własciwe ja to rozpatruję gł przez tą kwestię, mam takei zdnie o życiu że w pewnym momencie nie liczy się talent a wszystko rozgrywa sięw głowie. analizowanie ludzi i ich zachowań może przynieśc sukces na rynkach kapitałowych

korekta/krach pewnie prędzej czy później nadejdzie, byćmoze będziemy swiadkami jakiegoś wstrzasu, jak kiedyśbyło z nieruchomościami w Irlandii

z pewnoscia sytuacja jets napieta, np taki szanghaj mial ładną hustawkę przez ostatnie 2sesje. choc i tak na polską giełdę dużo większe znaczenie mają wieści ze stanów

polnord kiedyś miałem, nawet o tym tu pisalem ale wystarczyło mi wówczas ok 10% zysku \:D zresztą takich spółek jest multum, mnie imponuje wciąż gant, idę o zakład że w tym roku przekroczy 200.

co do notowań to akurat ja dziś płacę za ostatnie wzrosty ale nie zmieniam nic, mam tylko lzps i czekam, bo stalowe nerwy to podstawa, a na razie nie zamierzam rezygnować z tego co zalożyłem,
zresztą ładna pogoda za oknem, trzeba trochę odpocząć , zrelaksować się by nie popaść w jakąś schizofrenię ;\) poza tym to tylko pieniądze !!!

pozdrawiam

Do góry
#1154928 - 20/04/2007 20:10 Re: W co warto dziś inwestować? [Re: mura]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No ja akurat nie pracuje i gielda to moje zrodlo utrzymania tak samo jak bukmacherka. Mam firme zalozona ale w niej duzo nie dzialal bo nie mam czasu. Wole sobie posiedziec przed kompem pomyslec, poczytac niz zapierdalac w robocie. Zreszta nigdzie nie zarboie takiej kasy dziennie jak na gieldzie i na bukmacherce. Wiec moze to inaczej traktuje, wiem ze musze grac mocno zeby mocno zarobic i pozniej w przyszlosci moc mnie pewien komfort i duzo odlozonych pieniedzy. Oczywiscie dywersyfikacja podstawa. Kupilem niedawno ziemie rolna, mam kilka dzialek budowlanych jeszcze z czasu gdy ceny nie byly takie wysokie - wszystko z bukmacherki kupowalem. Pozniej zainteresowalem sie gielda i zarabiam jeszcze wiecej niz na bukmacherce - fakt ze zajmuje mi to dosc sporo czasu no ale jak mowie wole to niz siedziec w pracy... Pewnie jak zarobie odpowiednia duza kwote to rozuszam firme i zajme sie nia bardziej a kase na gieldzie wrzuce na dlugi termin no ale jeszcze jestem na to za mlody.

Niestety przez to nie mam zbytnio czasu na studia i zrezygnowalem z nich - oczywiscie mogl bym isc na jakies prywatne i przechodzic bez problemu - ale co takie studia mi dadza? Nic. Jak bym szukal pracy to i tak mnie nigdzie do dobrze platnej pracy nie przyjma. Zakladam sobie ze dochodze z kapitalem do miliona zlotych i wtedy ide na studia. Teraz one by mi jedynie przeszkadzaly - a robic czegos po lebkach nie lubie bo nigdy nie przynosi to korzysci. Trzeba sie skoncetrowac na jednym i dzialac ;\)

Do góry
Strona 29 z 34 < 1 2 ... 27 28 29 30 31 33 34 >




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, 11kera11, forty, igea23, akagi, Sensei, VVega, alfa, Lukasz111, rafal08, wHiTe_StAr, baracuda), 3384 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585974 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07