Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1018768 - 05/03/2007 17:40 Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!!
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
W zwiazku z tym ze do sporej grupy osob nie dociera ze wymieniaja sie na realne pieniadze i daja sie oszukiwac na potege proponuje zmienic formule tematu, wprowadzic istotne obostrzenia i wzajemnie pilnowac porzadku w temacie.

Po rozmowie z Sagatem wstepnie ustalilismy taki zarys:

- wymieniac sie moga tylko osoby z okreslonym stazem na forum, np: 1 rok
- kazdy wpis osoby nie spelniajacej powyzszego warunku skutkuje banem (tutaj nie wiemy czy bedzie mozliwosc dopuszczenia do tematu wybranych osob stad na ten moment takie rozwiazanie, drastyczne ale na ta chwile jedyne)
- kazde zapytanie na priv od osob nie spelniajacych warunku nalezy ignorowac, w przeciwnym wypadku moderatorzy "nawet nie kiwna palcem" zeby pomoc poszkodowanemu
- utorzenie listy osob ktore dokonywaly wielu wymian i nigdy nie bylo z nimi najmniejszych problemow
- stopniowe dopisywanie kolejnych osob do powyzszej listy


Na ta chwile tyle, wpisujcie swoje propozycje, wszelkie rozsadne beda brane pod uwage, wszystkie narzekania i glupie bezproduktywne marudzenie bedzie kasowane.

Ten temat jest dla Was i to Wy powinniscie dbac nawzajem zeby wszystko przebiegalo bez problemow, a oszustow szybko i skutecznie eliminowac!!!

Zapraszam

p.s.
Rozumiem ze Ci ktorzy chca sie normalnie i szybko wymienic maja teraz ograniczone pole manewru i nie sa zadowoleni ale albo wprowadzimy rozsadne zmiany albo temat zniknie raz na zawsze!
Proponuje powaznie podejsc do sprawy.

Do góry
Bonus: Unibet
#1018934 - 05/03/2007 18:30 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Biszop]
KaPrYs Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1756
Skąd: Kościan (Pyrlandia)
Moim skromnym zdaniem aż rok stazu to za duzo. Ja na przykład jestem na forum od 2 miesiecy i zrobilem kilkanascie wymian i nikt nie ma zastrzezen wiec dlaczego mam byc ukaranym banem?

Do góry
#1018940 - 05/03/2007 18:31 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
KaPrYs Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1756
Skąd: Kościan (Pyrlandia)
Juz lepiej jakbyscie zrobili np. powyzej 100 postow albo powyzej 10 udanych wymian :-)

Do góry
#1018969 - 05/03/2007 18:36 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Posty mozna nabic na QC, wiec to odpada ;\)

Do góry
#1018994 - 05/03/2007 18:41 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
yaaho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2005
Postów: 30870
Skąd: 2909 Taylor Street, Dallas, TX...
100 postow mozna zrobic w 30 minut na quasi \:\) a co do 10 udanych wymian to troche bez sensu \:D bo wedlug tego wymiane bedzie mozna zrobic tylko wtedy jak sie mialo 10 udanych wymian \:\) czyli jesli ktos jest na forum 5 lat, ma 10000 postow i nie robil jeszcze nigdy wymiany to jej juz nie zrobi nigdy, bo zeby sie wymienic musialby miec 10 udanych wymian \:\) jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem bedzie otworzenie normalnego tematu z wymianami napisanie w pierwszym poscie "jak sie dasz wydymac to Twoja sprawa, rob wymiany z kim chcesz, tylko nie placz pozniej, ze ktos Cie oszukal"

Do góry
#1019006 - 05/03/2007 18:44 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: lupus]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
a ja uwazam ze staz na forum to calkiem dobre kryterium
dla mnie jedno z kluczowych podczas dokonywania wymiany
co do osob ktore mialyby staz mniejszy niz trzeba (np w sytuacji jakiej jest pawel5434235252 moznaby warunkowo dopuszczac takich uzytkownikow ale tylko wtedy jesli udowodnia ze sa warci zaufania - np 10 lub wiecej udanych potwierdzonych wymian)
wtedy na pewno czesc oszustow ktorzy zakladaja konta i oszukuja mialaby utrudnione zadanie

Do góry
#1019026 - 05/03/2007 18:50 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: bukma]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
Powinno byc w warunkach, ze nowe osoby obligatoryjnie pierwsze robia wplate. Myslae, ze jak ktos ma kilka lat stazu to wala nie wykreci :0

Do góry
#1019128 - 05/03/2007 19:24 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: The Boss]
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Zgadzam sie z yahoo. Kazdy ma swoj rozum i to co robi w internecie - robi na wlasna odpowiedzialnosc. Narzucajac jakies warunki i tak bedzie grupa uzytkownikow, ktorzy sa uczciwi a nie zostana "zaklasyfikowani" do wymian. Nie przekonujesz mnie Biszop z policja, nie ma tu takich przestepstw, ktore moglyby ich zainteresowac, a w temacie dlugo jestem ;-)

Do góry
#1019142 - 05/03/2007 19:28 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Vivo]
KaPrYs Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1756
Skąd: Kościan (Pyrlandia)
Moim zdaniem wplacac jako pierwsze powinny tylko osoby zarejestrowane na kanciastym wtedy napewno byloby mniej oszustw.

Do góry
#1019158 - 05/03/2007 19:33 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
XsebaX Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/08/2004
Postów: 2926
Choc wymiany sa mi obce i jakos nigdy nie potrzebowalem korzystac z tego typu "uslug" to uwazam, ze warunki wymienione w pierwszym poscie sa jak najbardziej do przyjecia. Uwazam, ze moga w jakis sposob wyeliminowac nieuczciwych uzytkownikow. A chyba wlasnie o to chodzi?
Pzdr

Do góry
#1019181 - 05/03/2007 19:38 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: pawel532418
Moim zdaniem wplacac jako pierwsze powinny tylko osoby zarejestrowane na kanciastym wtedy napewno byloby mniej oszustw.


nie wiem czy to mial byc dowcip czy po prostu cos ci nie wyszlo bo pomysl z lekka bez sensu \:\)

Do góry
#1019193 - 05/03/2007 19:40 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: bukma]
P!T3R Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/05/2005
Postów: 13213
Skąd: Żeszuf :P
Bardzo mi się podobobają warunki które wstępnie ustalił Biszop \:\) a szczególnie 1, 2 i 4 MYŚLNIK !! Bardzo dobre byłoby utorzenie tej listy \:\) Moim zdaniem bardzo dobry pomysł \:\)

Do góry
#1019230 - 05/03/2007 19:49 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: P!T3R]
limpus123 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2006
Postów: 449
Skąd: Piekary Śl.
-rok na forum
-min 500 postow
-bez "watpliwych" wymian

Do góry
#1019279 - 05/03/2007 20:00 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: limpus123]
adingh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 9576
Skąd: Wolbrom
Originally Posted By: limpus123
-rok na forum
-min 500 postow
-bez "watpliwych" wymian
Wszystko do obejścia. Trzeba poprostu nie ufać idiotom, wymieniać się ze sprawdzonymi osobami, najlepiej ze zweryfikowanymi na liście kanciastego.

Do góry
#1019328 - 05/03/2007 20:08 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: limpus123]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Z tymi postami to żadne ograniczenie, bo te można nabić na QC bardzo szybko - ostatnio nawet jeden taki drastyczny przypadek na QC się pojawił - gość nabijał szybciej niż ktoś potrafił zliczyć (conajmniej 300 na dzień).

Natomiast można by pomyśleć o zrobieniu jakiejś bazy danych osobowych - polegało by na tym, że Conrad utworzy jakiś adres mailowy, na który każdy chcący dokonać wymiany MUSI się jakby ZAREJESTROWAĆ. Pieczę nad tym sprawowała by wyznaczona osoba (np. któryś moderator) i udostępniała by dane w razie przypadku domniemanego oszustwa (udostępniała by osobie rzekomo pokrzywdzonej).

Na adres mailowy należało by oczywiście przesłać skan. A najlepiej dwa - dowód i coś jeszcze (legitymacja szkolna, prawo jazdy, karta kredytowa... jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość).

Jakiś krętacz mógłby skan jednego dowodu skądś zdobyć - zdobycie dwóch dokumentów tożsamości na to samo nazwisko było by rzeczą trudniejszą.

I niestety - nie ma przebacz - każdy jakby chciał dokonywać wymian musi taki skan sobie załatwić (nawet jeśli nie ma skanera). Bezpieczeństwo wymaga poświęcenia.

A dwa dokumenty, bo jak już wspomniałem jeden dokument krętacz może zdobyć, z dwoma znacznie trudniej. A poza tym każdy powinien i pewnie ma jakieś dwa dokumenty - jeśli się uczy to ma dowód i legitymację. Starsi mają zapewne prawo jazdy lub jakiś inny.

Co to da? Da to, że dane będą znane i w razie oszustwa oszczędzi się czasu na ich zdobywanie. A może też kogoś to odstraszy od robienia przekrętów.


Ideałem by było jeszcze zorganizowanie forumowej "młodzieży wszechpolskiej", która na zamówienie (w przypadku oszustwa), robiła by wjazd do domu oszukującego delikwenta i niekoniecznie przyjemną windykację

Do góry
#1019341 - 05/03/2007 20:10 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: limpus123]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
A ja myślę, że żadne restrykcje nie byłyby potrzebne, gdybyśmy na forum nie mieli bandy debili, którzy dają robić się w ch.uja (Mogę napisać w konia, ale to by było za delikatnie) na własne życzenie. Tyle razy było pisane, tyle ostrzegano, tyle metod podawano i co? I nic? Rzuciłem kiedyś pomysł z telefonem komórkowym na liście Kanciastego - ciekawe ile osób z tego korzystało? Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy ... 95% osób zostaje oszukanych tylko i wyłącznie przez własną głupotę. Ja jak miałem pilną potrzebę, żeby wymienić kasę to sam zgłosiłem się do P!t3ra (czyli zaufanej w 100% osoby), dołożyłem te 20 zł, ale o kasę nie musiałem się martwić - zależało mi na czasie po prostu.

Jeżeli już na prawdę mamy wprowadzać restrykcje, to trzeba się za to zabrać raz a porządnie. Ja mam pomysł, aby wprowadzić coś, w rodzaju Allegro, tylko do tego potrzeba kogoś, kto zrobi skrypt. Na stronce ludzie zatwierdzają wzajemnie, że robią między sobą wymianę + dodają kwotę i potem mogą przyznać "+" lub "-". Każdy użytkownik ma swój profil, gdzie jest wymienione z kim robił wymiany i na jakie kwoty, przy czym kontrahenci są ułożeni wg listy punktów (czyli jeżeli ktoś zrobił pozytywne wymiany z P!t3rem na przykład to jest to zaznaczone na pierwszym miejscu - o ile P!t3r ma wówczas najwięcej "+"). Wtedy przed wymianą każdy może ocenić na ile bezpiecznie może wymieniać się z daną osobą.

Ale żadna strona, żadne udoskonalenie nie zastąpi własnego rozumu! I o tym radzę pamiętać!

Do góry
#1019346 - 05/03/2007 20:12 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Bzyku]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
Bzyku ma dobry pomysl jednak nie wiem czy jest to wykonalne od strony technicznej - ktory moderator podejmie sie tego ?

Do góry
#1019397 - 05/03/2007 20:21 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: bukma]
Tommii Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/04/2006
Postów: 2987
A ja bym polaczyl oba pomysly Bzyka jak i Radka_89. Tzn fajna sprawa jest ten skryp. Tylko trzeba by znaleźdz osobe ktora by sie tego podjela. Zaby to naprawde dzialalo mozna by również zrobić jakieś wpisowe co moglo by byc niewielka bo niewielka ale gratyfikacja finansowa dla stworcy skryptu. Nie mowie tu o jakis zniewalajacych sumach wpisowego ale w momecie kiedy ktos przesylal by na dane konto kase to rowniez by byly jego dane. W tytule przelewu przykładowo moglby wpisywac swoj nick. Ale rowniez baza Bzyka bardzo mi sie podoba. Dwa dokumenty+dane odnosnie konta, moze to byc naprawde dobry sposob na walke z oszustwami. Pozdro

Do góry
#1019506 - 05/03/2007 20:41 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Tommii]
rozmus Offline
addict

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 631
Nie wiem czy dobry pomysl, ale moze wymieniac sie z kims za posrednikiem admina ?
Tj osoba A chce mb, osoba B chce mbank.
Wiec jest sobie admin C.
Osoba A wysyla mbank do C. Natomiast osoba B wysyla mb do C.
Po czym C rozsyla kase.
Takie cos mozna zastosowac do osob majacych mniejszy starz niz rok.
Pozdrawiam

Do góry
#1019530 - 05/03/2007 20:45 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: bukma]
Vivo Offline
addict

Meldunek: 04/06/2006
Postów: 400
Skąd: Kędzierzyn - Koźle
Bzyku, temat zblizony do listy kanciastego, wszystko ladnie pieknie, ale co Ci da, ze bedziesz mial dane goscia... ile juz w tym temacie przewinelo sie dowodow osobistych (chocby doskonale znany cylu) i zrobil ktos cos w tej sprawie? No nie, koles dalej zajmowal sie swoja profesja... Straszy sie ze na policje, wjazd na chate itd. a w rzeczywistosci watek umiera smiercia naturalna ;/ Nie oszukujmy sie, jest juz kilku gosci, ktorym zwisa to ze ich dowody osobiste tu sie pojawiaja, bo dobrze wiedza ze nikt z tym nic nie zrobi, niestety...

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
25 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, Akhu, Huberthg, Sony, burbon, pacyfista, igea23, alfa, Sensei, ANZELMO, Lukasz111, rymoholik, VVega, DePito, baracuda, ElNinho[mmdea], poozon, Emilio, Igor, kemp, rosół1, Ojro, rafal08, Kretol, Zaixi), 3786 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585537 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07