Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#1019683 - 05/03/2007 21:21 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Radek_89]
MURYN Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/12/2004
Postów: 2135
Skąd: z domu
Originally Posted By: Radek_89
A ja myślę, że żadne restrykcje nie byłyby potrzebne, gdybyśmy na forum nie mieli bandy debili, którzy dają robić się w ch.uja (Mogę napisać w konia, ale to by było za delikatnie) na własne życzenie.
ot to to-dokładnie \:\)
Dopóki ludzie nie bedą uważać i będą strasznie naiwni jak to widzimy to nie zmieni się nic. Nie no panowie wpada taki , co go pierwszy raz widze w wiadomym temacie i wymienić się chce \:\) z 30 postami. A za parę minut płacz innego że właśnie ten z 30 postami go oszukał \:\) Panowie gdzie Wy macie rozum ? Dopóki sami z siebie tej naiwności nie wyeliminujemy do nic nie dadzą żadne listy ani spisy, conajwyżej mogą ten proceder w jakiejś skali pomniejszyć ale nie wyeliminować.. Po tylu próbach zmian, juak dla mnie temat powinien temat istnieć w obecnej formule. No bo co mamy poradzić że: ktoś traci swoje pieniądzą przez swoją głupotę i naiwność ?? W większości przypadków wcale nikomu nie pomagamy..

Do góry
Bonus: Unibet
#1019705 - 05/03/2007 21:26 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: rozmus]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: rozmus
Nie wiem czy dobry pomysl, ale moze wymieniac sie z kims za posrednikiem admina ?
Tj osoba A chce mb, osoba B chce mbank.
Wiec jest sobie admin C.
Osoba A wysyla mbank do C. Natomiast osoba B wysyla mb do C.
Po czym C rozsyla kase.
Takie cos mozna zastosowac do osob majacych mniejszy starz niz rok.
Pozdrawiam
A admin to altruista, który poświęca na to swój czas, swój limit na moneybookers a transakcji na swoim koncie bankowym z dziesiątkami użytkowników na kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie dokonuje z entuzjazmem, tak?

Do góry
#1019901 - 05/03/2007 22:08 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: z o ® r o]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Pozwolić dawać ogłoszenia w dziale kupię / sprzedam --> tylko zweryfikowanym np. na stronie kanciastego. Jeżeli ktoś cokolwiek by napisał, kto nie jest zweryfikowany -- > ban.
Do weryfikacji dołożyć telefon stacjonarny.

Do góry
#1019992 - 05/03/2007 22:30 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: moonlight]
The Boss Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2001
Postów: 47389
Skąd: tychy
ja np nie mam stacjonarnego i co wtedy ;\)

Do góry
#1020010 - 05/03/2007 22:33 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: The Boss]
Jakubosiu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/01/2004
Postów: 4525
Skąd: Słupca
Stacjonarny glupi pomysł mało osób teraz ma telefo nstacjonarny

bzyku i radek podsuneli dobre pomysły mogła by sie znaleźć osoba która by sie zajeła tym wszystkim taka której każdy ufa !

Do góry
#1020173 - 05/03/2007 23:02 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: moonlight]
maki Offline
addict

Meldunek: 14/03/2005
Postów: 586
Skąd: Gorlice
Pozwolić dawać ogłoszenia w dziale kupię / sprzedam --> tylko zweryfikowanym np. na stronie kanciastego. Jeżeli ktoś cokolwiek by napisał, kto nie jest zweryfikowany -- > ban.
Do weryfikacji dołożyć telefon stacjonarnych

Myśle że jeden z lepszych pomysłow jaki zauważyłem przegladając
cały temat.Myśle ze to zwiekszy bezpieczeństwo wymian nawet do 99% ,kto by chciał oszukiwac jesli jego dane są u kanciastego .W razie jakiejkolwiek próby oszustwa mamy dane delikwenta wybieramy 997 i po sprawie .
Po drugie zaostrzyć proces weryfikacji by żadna czarna owca nie wdarła się do grona sprawdzonych wymieniaczy .
Po trzecie weryfikacja daje szanse rowniez nowym użytkowniką którzy na prawde chca sie wymienic .Nie wszyscy to kretacze i oszuści .
Coś trzeba zrobić z tym fantem bo zamiast przegladac ogloszenia o
wymianie czyta sie posty o wciąż nowych wyłudzeniach i próbach oszustw .Strach sie nie bać , temat potrzebny i powinien istnieć ale w jakiej formie to już zadanie dla wszystkich użytkownikow adminow i modow mecz pl pozdrawiam

Do góry
#1020622 - 06/03/2007 00:25 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: maki]
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
Hmm ja sie nie weryfikowalem na kanciastym i nie mam zamiaru, bo to tylko zwiekszalo prawdopodobienstwo wlamania na konta ;\)

co do pomyslow hmm wszystko jest do obejscia to fakt, ale czegobysmy nie wymyslili beda idioci, ktorzy wejda i zrobia inaczej (chyba, ze jest opcja zablokowania pisania dla niektorych osob), bo jak bedzie tylko zakaz, a nie blokada to gowno wyjdzie. - przyklad: temat freerolle - haslo do turnieju jak byk, a idioci sie o nie pytaja ;\)

a co do oszukanych to fakt jest faktem, ze bardzo latwo kogos oszukac. Wystarczy zdolnosc negocjacji i juz nie ma problemu. Kiedys (nie chwalac sie) nawet Vebnaster mi pierwszy wplacal ;\) - bez priva na forum ;d

wiem, ze nei mozemy tlumaczyc oszukanych, ze to ich wina. Wina zawsze jest zlodzieja, ale coz zrobic jak dzieciaki mu pomagaja? \:p

potrzebna jest jakas lista osob, ktora bedzie mogla pisac w temacie. ALE NIE pod grozba bana, bo to nic nie da tylko automatycznie. Jak ludzi wybierac? Hmm na poczatek proponowalbym:


- admin + moderatorzy (chyba sa ok nie?)
- polecenie moderatora
- uzytkownicy zarejestrowani przed wprowadzeniem neostrady powiedzmy do 31.11.2003 - chbya, ze znacie dokladna date \:D

Do góry
#1020625 - 06/03/2007 00:27 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Wahi]
Wahi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/09/2003
Postów: 3930
Skąd: gdzies
31.12 mialobyc ;d

Do góry
#1020857 - 06/03/2007 10:08 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Wahi]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Jeżeli jest ktoś zweryfikowany - może bez przeszkód pisać w temacie kupię / wymienię. Jeżeli ktoś z jakiś powodów nie chce to zostaje mu tylko kontakt ( privy, gg, tel ) z osobami "zweryfikowanymi" lub nie...
Co do tel. stacjonarnych - to moze racja że nie każdy moze mieć , ale każdy mieszka pod jakimś adresem. A adres można łatwo zweryfikować, tylko przy odrobinie chęci jakieś osoby. Chodziło by o to, że ktoś wysłałby priorytetem list, np. z jakimś wymyślonym kodem, adresat jeżeli by potwierdził lub odesłał list to adres byłby "zweryfikowany" - podobnie chyba jest na allegro.
Skoro adres mamy - to weryfikacja konta bankowego. Tutaj też dane przy przelewie się zgadzają , także adres ( konto może być np rodziców - ale adres ten sam - jeżeli jakieś inne kombinacje - to już po prostu trudno ).
Koszty listów pokrywałaby zainteresowana osoba do weryfikacji, przesylając na ustalone konto np. 5-10 złotych.
Nie wiem jak można jeszcze udoskonalić ; list, mikroprzelew do weryfikacji i ewent. tel stacjonarny i już. Kto nie może spełnić chociaż 2 warunków z powyższych to ma pecha i koniec.
No jeszcze raz przypomne - w temacie rozmawiają tylko zweryfikowani.
Wówczas byłby porzadek, bo nie mieliby prawa glosu ludzie którzy w dziale kupię/ sprzedam piszą swojego pierwszego posta ( bo tak było ) chyba że przejdą powyższą weryfikację to wtedy ok.

Do góry
#1020858 - 06/03/2007 10:10 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: z o ® r o]
rozmus Offline
addict

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 631
Originally Posted By: z o R r o
Originally Posted By: rozmus
Nie wiem czy dobry pomysl, ale moze wymieniac sie z kims za posrednikiem admina ?
Tj osoba A chce mb, osoba B chce mbank.
Wiec jest sobie admin C.
Osoba A wysyla mbank do C. Natomiast osoba B wysyla mb do C.
Po czym C rozsyla kase.
Takie cos mozna zastosowac do osob majacych mniejszy starz niz rok.
Pozdrawiam
A admin to altruista, który poświęca na to swój czas, swój limit na moneybookers a transakcji na swoim koncie bankowym z dziesiątkami użytkowników na kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie dokonuje z entuzjazmem, tak?


No ok nie powiedzialem ze to genialny pomysl. Podaje tylko pomysl. To mozna zastosowac np wlasnie przy osobach co beda nowi. W przypadkach wymian np z dawideczkiem, Piterem Piersem tego uczynic nie trzeba bo wiadomo ze oni nie oszukuja.
Podalem pomysl, nie mowie ze to cos genialnego.
Pozdrawiam

Do góry
#1021011 - 06/03/2007 12:49 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: rozmus]
Túlio Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2004
Postów: 2373
- wymieniac sie moga tylko osoby z okreslonym stazem na forum, np: 1 rok + osoby na liscie

Jestem za, osoby nie spelniajace tego kryterium zobowiazane sa wplacic jako pierwsi. (chyba, ze uzytkownicy sie dogadaja lecz wtedy wymiana jest prowadzona na wlasna odpowiedzialnosc bez pozniejszych skarg)

- kazdy wpis osoby nie spelniajacej powyzszego warunku skutkuje banem

Jestem za, osoby nie spelniajace tego warunku - kontakt tylko przez PM i ewentualnie pozniejszy komentarz do wymiany. (W innym temacie - c.d.n.)

- kazde zapytanie na priv od osob nie spelniajacych warunku nalezy ignorowac, w przeciwnym wypadku moderatorzy "nawet nie kiwna palcem" zeby pomoc poszkodowanemu

Wedlug mnie nie powinno sie ignorowac lecz w przypadku nie dostosowania sie do pkt 1 i 2 - wymiana na wlasna odpowiedzialnosc.

- utworzenie listy osob ktore dokonywaly wielu wymian i nigdy nie bylo z nimi najmniejszych problemow

Jestem za, jak dla mnie powinien byc osobny, zamkniety temat w ktorym powinna znajdowac sie lista wedlug potrzeb aktualizowana.

- stopniowe dopisywanie kolejnych osob do powyzszej listy

j.w.


- Aby nie odbierac mozliwosci wymiany nowym, uczciwym uzytkownikom proponuje wymiane na okreslonych wyzej warunkach, osoba, ktora na nie sie nie zgodzi nie bedzie miala innej mozliwosci wymiany.

- Osoba, ktora dokona wymiany z osoba nie spelniajaca warunku 1 w przypadku oszustwa nie ma prawa pisac komentarzy, skarg itp. w temacie - w przeciwnym razie Ban! (wymiana na wlasne ryzyko!pkt 1i2)

- W osobnym temacie powinna znajdowac sie lista osob godnych zaufania. Jak dla mnie powinna to byc lista Kanciastego + " osoby, ktore dokonywaly wielu wymian i nigdy nie bylo z nimi najmniejszych problemow". Rekrutacja na w.w. liste powinna odbywac sie wedlug okreslonych regul:

* przy kazdej osobie powinien znajdowac sie mail mb i/lub nt - w przypadku zmiany maila powinno sie zglosic do moderatora aby dokonal poprawki

* przy kazdej osobie powinny znajdowac sie 4 pierwsze i ostanie cyfry konta bankowego - w przypadku zmiany j.w.

* przy kazdej osobie powinien znajdowac sie nr GG - j.w.

Oraz komentarze odnosnie udanych wymian dzieki ktorym moderator bedzie aktualizowal liste. Komentarze po uprzednim wprowadzeniu w liste powinny byc usuwane aby bylo schludnie i czytelnie ;\)

W tym temacie, w osobnym poscie powinna znajdowac sie rowniez lista mail'i i/lub kont bankowych osob, ktore oszukaly w celu unikniecia oszustwa.

- w kolejnym temacie powinny znajdowac sie tylko i wylacznie ogloszenia osob uprawnionych do ich umieszczania. (pkt 1)


! osoba, ktora nie zgodzi sie na powyzsze warunki (nie liczac listy oszustow) nie powinna znajdowac sie na liscie

Oczywiscie podstawowa weryfikacja PM itp.

Mysle, ze na takich warunkach bedzie w miare bezpiecznie. ;\)


Poprawki i propozycje sa tylko i wylacznie moja opinia i nie maja na celu narzucania zadnych regul.

Do góry
#1021035 - 06/03/2007 13:04 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: Túlio]
P!T3R Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/05/2005
Postów: 13213
Skąd: Żeszuf :P
Robinho
Dobra robota \:\) podpisije sie pod tym obieram rękoma ;\)
PS..
Sprzedam mb...

Do góry
#1021066 - 06/03/2007 13:28 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: P!T3R]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Uważam że dostęp do takich danych jak : tożsamość, adres, e-mail, dane NT, nr gadu-gadu, nr konta bankowego (nawet częściowo zakryte) powinna mieć tylko osoba, która bedzie nadzworować i czuwać nad tym wszystkim. Weryfikacja jest tak przeprowadzona, ze ta osoba może w 100% stwierdzić że wszystkie dane są prawidłowe.

Do potwierdzenia, że Jan Kowalski to rzeczywiście on - wystarczy przesłany PRIV na mecz.pl oraz nr telefonu komórkowego. I te dane powinna zawierać lista "zweryfikowanych" i nic poza tym. Oba jednocześnie te potwierdzenia skutecznie anulują podszywanie się pod kogoś innego ( przypuszczam że dla zwykłego człowieka nie jest możliwe podszycie się pod inny nr telefonu komórkowego ).

Dlaczego tak uważam ? Nie chciałbym by do takich danych jak chociażby e-mail czy nr gadu-gadu miał dostęp każdy z forum. Za dużo jest kombinatorów, spamerów czy innych natarczywych gości dzięki którym można mieć albo próby włamu na konto, wysyłanie podejrzanych linków na gg albo fałszywe e-maile od MB ... itd itd..
Jeżeli mam priva i sms-a od użytkownika i wiem że w tej chwili to on się ze mną wymienia i np. rozmawiamy na gg , to jest mi obojętne na jakie konto bankowe czy MB każe mi przelać gotówkę.
Wiem , że w razie "W" mam niezbite dowody ( priv + sms ) że oszukał mnie ten właśnie użytkownik i wówczas mogę starać się o udostępnienie pełnych danych delikwenta.

Tyle ode mnie.

Do góry
#1021085 - 06/03/2007 13:47 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: moonlight]
moonlight Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/10/2005
Postów: 1734
Uściślając -- jakby to wszystko wyglądło wg mnie :

1/ Weryfikacja :

a) adres ( np. list priorytetowy czas : 2-3 dni max )
b) konto bankowe z zgodność adresu ( mikroprzelew )
c) potwierdzenie nr tel.kom. ( sms do osoby weryfikującej i np. napisanie jakieś informacji nt. adresu lub nr konta w celu dodatkowego potwierdzenia )
d) potwierdzenie e-mail i nr gg lub innych danych

2/ Lista , temat kupię / sprzedam :
a) na liscie zweryfikowanych jest tylko nick na mecz.pl oraz nr telefonu komórkowego.
b) posty w temacie piszą tylko zweryfikowani ( inaczej BAN )

3/ Wymiana :

a) jeżeli chcę się wymienić z danym użytkownikiem : wysyłam PRIV, po wstępnym potwierdzeniu i zgody nt wymiany, wysyłam sms i otrzymuje odpowiedź ( np. wymieniamy się na 200 PLN ? Odp tak wymieniamy się na 200 PLN \:\) - i koniec.

4/ jeżeli nas oszukano kontaktujemy się np osobą , która weryfikuje i otrzymujemy adres oraz tożsamość delikwenta, a co potem .. to już np. poznajemy takiego kolegę osobiście ;\)

Może znajdą się jeszcze szczegóły jakieś do dopracowania, ale uważam, że tak to powinno wyglądać, starter np. heyah kosztuje 5 PLN i każdy taki nr do wymian może mieć , sms kosztuje 0.5 grosza chyba ( juz uprzedzam co niektóre odpowiedzi na ten post ;\) )

Tyle. \:\)

Do góry
#1021304 - 06/03/2007 16:40 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: moonlight]
KaPrYs Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1756
Skąd: Kościan (Pyrlandia)
Moim zdaniem kombinowanie z stazem to duza pomylka. Straca na tym ci ktorzy zarejestrowali sie nie dawno i jak narazie wszystkie tranzkacje sa udane. Ja np. mam slaby staz a zrobilem bardzo duzo wymian wiec dlaczego nie moglbym korzystac z tego tematu. Nie rozumiem ....


Mysle ze fajnym rozwiazaniem byloby to, ze oferty mogliby tylko skladac osoby zweryfikowane no i one wplacalby jako drugie.

Do góry
#1021331 - 06/03/2007 16:47 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: KaPrYs]
MURYN Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/12/2004
Postów: 2135
Skąd: z domu
Originally Posted By: pawel532418



Mysle ze fajnym rozwiazaniem byloby to, ze oferty mogliby tylko skladac osoby zweryfikowane no i one wplacalby jako drugie.
ale cóż z tego, skoro z listy weryfikacyjnej Kanciastego, nie wszyscy ludzie są wiarygodni tak pisza ludzie w innych tematach \:\)

Do góry
#1030602 - 09/03/2007 15:34 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: MURYN]
march88 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/04/2006
Postów: 2365
To jak mamy się wymieniać?
Zrobmy w końcu coś sensownego w z tym temate. Niech mają wstęp do niego zweryfikowani urzytkownicy i uczciwi i bedzie gitara.
Bo bym sie powymienial \:\)

Do góry
#1030761 - 09/03/2007 17:31 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: march88]
haven Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 1861
Skąd: Pogoń Szczecin
Dokładnie tak popieram

Do góry
#1031893 - 09/03/2007 20:57 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: haven]
dawideczek_79 Offline
enthusiast

Meldunek: 10/04/2004
Postów: 352
Originally Posted By: haven
Dokładnie tak popieram


odezwał się uczciwy użytkownik \:\)

Do góry
#1032482 - 09/03/2007 22:58 Re: Propozycje zmian w temacie: Kupie, sprzedam, wymienie!!! [Re: dawideczek_79]
P!T3R Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/05/2005
Postów: 13213
Skąd: Żeszuf :P
Originally Posted By: dawideczek_79
Originally Posted By: haven
Dokładnie tak popieram


odezwał się uczciwy użytkownik \:\)

]:->

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (akagi, Igor, latajaca_holenderka, burbon, Sensei, VVega, wHiTe_StAr, Zaixi, igea23, rafal08), 3575 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45048 Tematów
5583353 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07