Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#3874191 - 17/05/2010 21:24 2010 FIFA World Cup - Grupa H
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371


Strona Mistrzostw

Grupa H

1. Chile
2. Hiszpania
3. Honduras
4. Szwajcaria

16/06 13:30 Nelspruit - Honduras vs Chile
16/06 16:00 Durban - Spain vs Switzerland
21/06 16:00 Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth - Chile vs Switzerland
21/06 20:30 Johannesburg - JEP - Spain vs Honduras
25/06 20:30 Tshwane/Pretoria - Chile vs Spain
25/06 20:30 Mangaung / Bloemfontein - Switzerland vs Honduras

Do góry
Bonus: Unibet
#3888133 - 24/05/2010 02:43 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Ile punktów zdobędzie Honduras w fazie grupowej?
0 punktów @ 3.40

5/10 Bwin

Ile punktów zdobędzie Honduras w fazie grupowej?
Poniżej 2 punktów @ 1.80

10/10 Bet365


Rozklad meczow Hondurasu:

16/06 Chile - Honduras
21/06 Hiszpania - Honduras
25/06 Szwajcaria - Honduras


Nie ma watpliwosci, ze na 90% te grupe wygraja obecni Mistrzowie Europy - Hiszpanie. Kto zajmie 2. miejsce i rowniez bedzie mial prawo gry w dalszej fazie rozgrywek? Rywalizacja za pewne toczyc sie bedzie pomiedzy Szwajcaria i Chile. Raczej nikt nie bierze pod uwage zespolu Hondurasu.

Kluczowym meczem w tej grupie powinna byc potyczka pomiedzy samymi zainteresowanymi 2. lokata, czyli Chilijczykami i Szwajcarami. Nie mozna wykluczyc, ze mecz ten zakonczy sie remisem i wazne dla tych ekip bedzie sprobowac urwac punkty Hiszpanom - co na pewno latwe nie bedzie - oraz wygranie, i to wygranie jak najwyzsza roznica bramek, z Hondurasem.

Dlatego tez juz w pierwszym meczu, zespol Chile musi wyjsc do pojedynku z Hondurasem bardzo zmobilizowany i jezeli powaznie mysla o awansie, to 3 punkty sa w tym meczu nieuniknione! Inaczej juz przed bezposrednim starciem z Chelwetami beda w niezwykle trudnej pozycji.
Pierwsza porazka Hondurasu.

Kolejnym meczem Hondurasu jest potyczka z kompletnie inna dla nich liga, a nawet chyba i planeta. Hiszpanie ten mecz wygrac po prostu musza. Co wiecej, w przypadku wygrania pierwszego starcia ze Szwajcarami, pokonanie Hondurasu, pozwoli im juz po 2. meczu cieszyc sie z awansu, a trener w ostatnim spotkaniu grupowym pozwolic bedzie mogl sobie na wieksza swobody i rotacje w skladzie, majac na uwadze dalsze mecze turnieju.
Druga porazka Hondurasu.

Ostatni mecz Honduranczykow (? smile ) to pojedynek ze Szwajcarami. I typowanie ostatniej kolejki, przed rozpoczeciem imprezy jest niezwykle trudne. Nigdy nie wiadomo, jak potocza sie 2 poprzednie i czy ktorys z zespolow nie bedzie przystepowal juz z pozycji z gory przegranej, a ktorys majac juz awans "w kieszeni". Ale po zrobieniu malej symulacji, wyszlo mi ze Szwajcarzy w zasadzie nie mieliby o co walczyc, tylko w przypadku dwoch porazek w pierwszych meczow. A nawet jezeli taka sytuacja mialaby miejsce, to mimo wszystko chyba wciaz walczyliby o honor i chociaz o wywalczenie 1 badz 3 punktow i nie zajecia ostatniej pozycji w grupie. A ze pilkarsko wygladaja lepiej od zespolu Hondurasu, powinni wygrac, w najgorszym wypadku zremisowac. Ale i tak wydaje mi sie, ze przed ostatnia kolejka sytuacja w tej grupie wciaz powinna byc otwarta i Szwajcarzy beda musieli wygrac ostatni mecz, i liczyc, ze pewna juz awansu Hiszpania nie podlozy sie Chilijczykom, badz ci nie wzniosa sie na wyzyny mozliwosci i Hiszpanow po prostu ograja.


Co wiecej, na Mistrzostwa Swiata, nie jedzie znany wszystkim kibocom w Polsce, Carlos Costly, ktory z 6 bramkami w eliminacjach byl drugim strzelcem Hondurasu - za Carlosem Alberto Pavonem (7 bramek).

Do góry
#3889943 - 25/05/2010 00:57 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: juancarlos]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
hmm roznie może być. Wcale nie uważam żeby Chile i Szwajcarzy jakoś bili na głowe potencjałem piłkarskim ta reprezentację Hondurasu. Szwajcarów zawsze uwazałem za ekipe o potencjale zblizonym do Polaków, Chilijczycy to dla mnie wielka wielka zagadka. Jak burza przeszli przez eliminacje, ale co pokażą w RPA?

A wracając do Hondurasu, zauważmy że mają całkiem doswiadczona ekipe, to nie beda młokosi ktorzy pojda na hura do ataku. Gwiazda nr 1 oczywiscie znany David Suazo, za nim dwojka weteranów superstrzelba Pavon i typowa 10 swietnie bijacy stale fragmenty -Guevara. Ograni w Premiership Palacios, Thomas i Figueroa, z Italii de Leon i Alvarez. Nie mówie że są to wirtuozi piłki ale np. Szwajcarzy o wiele lepszych grajków wcale nie mają. smile Trzeba spokojnie poczekać co pokażą w 3 meczach kontrolnych w Austrii, najblizszy juz za 2 dni z Białorusią. Już niejaki Trynidad Tobago z niejakim Benkhakerem robiło na Mundialu psikusy grającym dlaczego by nie będący narodowymi bohaterami swojego kraju chłopcy Ruedy smile

Do góry
#3910496 - 04/06/2010 02:54 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ryan20]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
SPAIN

Coach: Vicente del Bosque.

Goalkeepers: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Liverpool), Victor Valdes (Barcelona).

Defenders: Raul Albiol (Real Madrid), Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Joan Capdevila (Villarreal), Carlos Marchena (Valencia), Gerard Pique (Barcelona), Carles Puyol (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid).

Midfielders: Xabi Alonso (Real Madrid), Sergio Busquets (Barcelona), Cesc Fabregas (Arsenal), Andres Iniesta (Barcelona), Javi Martinez (Athletic Bilbao), David Silva (Valencia), Xavi (Barcelona).

Forwards: Jesus Navas (Sevilla), Juan Mata (Valencia), Pedro (Barcelona), Fernando Llorente (Athletic Bilbao), Fernando Torres (Liverpool), David Villa (Valencia).



SWITZERLAND

Coach: Ottmar Hitzfeld

Goalkeepers: Diego Benaglio (VfL Wolfsburg), Johnny Leoni (FC Zurich), Marco Woelfli (Young Boys Berne).

Defenders: Mario Eggimann (Hanover 96), Stephane Grichting (Auxerre), Stephan Lichtsteiner (Lazio), Philippe Senderos (Arsenal), Ludovic Magnin (FC Zurich), Steve Von Bergen (Hertha Berlin), Reto Ziegler (Sampdoria).

Midfielders: Tranquillo Barnetta (Bayer Leverkusen), Valon Behrami (West Ham United), Gelson Fernandes (St Etienne), Benjamin Huggel (FC Basel), Marco Padalino (Sampdoria), Pirmin Schwegler (Eintracht Frankfurt), Goklan Inler (Udinese).

Forwards: Eren Derdiyok (Bayer Leverkusen), Alexander Frei (FC Basel), Blaise Nkufo (Twente Enschede), Hakan Yakin (FC Luzern), Xherdan Shaqiri (FC Basel), Albert Bunjako (Nuremberg).



HONDURAS

Coach: Reinaldo Rueda

Goalkeepers: Noel Valladares, Donis Escober (both Olimpia), Ricardo Canales (Motagua).

Defenders: Sergio Mendoza, Emilio Izaguirre (both Motagua), Mauricio Sabillon (Hangzhou Greentown), Osman Chavez (Platense), Johnny Palacios, Boniek Garcia (both Olimpia), Maynor Figueroa (Wigan Athletic), Victor Bernardez (Anderlecht).

Midfielders: Danilo Turcios, Ramon Nunez (both Olimpia), Hendry Thomas (Wigan Athletic), Edgard Alvarez (Bari), Roger Espinoza (Kansas City Wizards), Amado Guevara (Motagua), Wilson Palacios (Tottenham Hotspur), Julio Cesar de Leon (Torino).

Forwards: Walter Martinez (Marathon), Georgie Welcome (Motagua), Carlos Pavon (Real Espana), David Suazo (Genoa).



CHILE

Coach: Marcelo Bielsa

Goalkeepers: Claudio Bravo (Real Sociedad), Miguel Pinto (Universidad de Chile), Luis Marin (Union Espanola).

Defenders: Pablo Contreras (PAOK Athens), Ismael Fuentes (Universidad Catolica), Mauricio Isla (Udinese), Gonzalo Jara (West Bromwich Albion), Gary Medel (Boca Juniors), Waldo Ponce (Universidad Catolica), Arturo Vidal (Bayer Leverkusen).

Midfielders: Rodrigo Tello (Besiktas), Gonzalo Fierro (Flamengo), Carlos Carmona (Reggina), Marco Estrada (Universidad de Chile), Rodrigo Millar (Colo Colo), Matias Fernandez (Sporting), Jorge Valdivia (Al Ain).

Forwards: Mark Gonzalez (CSKA Moscow), Esteban Paredes (Colo Colo), Juan Beausejour (America), Fabian Orellana (Xeres), Alexis Sanchez (Udinese), Humberto Suazo (Real Zaragoza).

Do góry
#3936569 - 16/06/2010 16:35 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
Hiszpania - Szwajcaria

Hiszpania-posiadanie piłki, over 59.5%, Tobet, 1.72

Nie za bardzo jest sie tu co rozpisywac na ten temat. Szwajcarzy bez sztycha dzis. Hiszpanie jak graja kazdy wie, 60% to powinni miec z palcem w d... wink Polecam smile.

Do góry
#3936606 - 16/06/2010 17:17 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
No dobra, została ostatnia grupa i ostatnia z wielkich drużyn wchodzi do gry. To co się do tej pory dzieje w tych MŚ jest niewiarygodne. Tu nawet nie chodzi o to, że faworyci zawodzą, bo nie do końca tak przecież jest, ale o to, że te mecze są jak dla mnie dziwne. Wszyscy grają tak jakby nie zależało im na zwycięstwie, jest masa zmarnowanych 100% sytuacji, a niektórzy konstruują ataki tak, jakby zapomnieli co mają z tą piłką zrobić.
To oczywiście tylko moja opinia, ale wygląda na to, że ta piłka sprawia przede wszystkim kłopot graczom z pola a nie bramkarzom.

Pora żeby Hiszpania przywróciła moją wiarę w normalność na tych mistrzostwach, więc nie widzę tu żadnego racjonalnego argumentu przeciwko ich zdecydowanemu zwycięstwu. Zalet Hiszpanów nie będę wymieniał bo przecież każdy je zna.
Co do Szwajcarów, to widać że idą tropem Niemców w konstruowaniu "narodowej" jedenastki. I to im przyniesie efekty, ale w przyszłości. Szwajcarzy są przecież mistrzami świata U-17 (chociaż w ME im nie poszło najlepiej) i być może będą potęgą za parę lat. Ale na razie dorosła reprezentacja nie ma się czym chwalić. Awans do MŚ mają dzięki naprawdę banalnej grupie (przypominam, że przegrali w niej u siebie z Luksemburgiem). W meczach towarzyskich jedyny sukces to dwa remisy z Włochami (oba u siebie), a poza tym porażki m.in. z Kostaryką czy Norwegią (również u siebie). Oni nawet przecież nie wyszli z grupy na swoim Euro...

Hiszpania (-1,5) @ 2.10 bet365

...albo pierdolę te mistrzostwa i już do końca fazy grupowej będę grał under & underdog(+1) grin

Do góry
#3936650 - 16/06/2010 17:39 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
radeke Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/01/2008
Postów: 2211
Skąd: LRY/WWA
Popisaliśmy sobie z innymi użytkownikami na quasi, może komuś się przyda:



Originally Posted By: radeke
Co raz mocniej zastanawiam się nad typem:


Spain - Switzerland EH -1 Draw w wielu bukach 3.50, już dla mnie bliższe prawdy było by 3.10 oferowane przez 'roczek'. Pogrom w pierwszym meczu ? Nie liczyłbym na to. Szwajcarzy postawią raczej na twardą defensywę. Wszyscy zafascynowani Hiszpanami, bo imponującym zwycięstwie z naszymi "Orłami" ( smirk). Tamten mecz był jednak inny, chłopaki wyszli z myślą o zdobyciu koszulek od gwiazd a nie o grze, dodatkowo próbowali grać z Hiszpanami otwartą piłkę, tu Hitzfeld raczej na to nie pozwoli i powinno być twardo, ostro, a przede wszystkim skutecznie i mocno w obronie. Wiele poprzednich meczów tych mistrzostw z udziałem faworytów pokazało, że liczy się najbardziej zdobycie 3 pkt jak najmniejszym nakładem sił, bez forsowania tempa (nawet Holendrzy, co nie było w ich zwyczaju). Pierwsza faza jak można zauważyć to pełen minimalizm (z nielicznymi wyjątkami).

Dodatkowo taki fajerwerek statystyczny:

14 meczy rozegranych
3 zwycięstwa różnicą przynajmniej 2 bramek.



Originally Posted By: radeke
ewentualnie 2:0 jako correcta na zwrot do typu powyżej można by przemyśleć.



Originally Posted By: craax
@radeke zafascynowani wszyscy meczem Hiszpanow z Polakami ? zupelnie sie nie zgadzam ,bo chyba kazdy widzial jak sie nasza reprezentacja zaprezentowala , chcielismy grac w pilke a nie osiagnac rezultat bo do niczego on nam nie byl potrzebny , zapewne w turnieju MŚ takiego wyniku by nie bylo i jestem o tym przekonany ( to, ze inni piepsza inaczej to ich sprawa bo utarlo sie ku... , ze nasi zawsze muszy byc slabi i zawsze przegraja z kazdym ) , nie spodziewamy sie demolki ale spodziewamy sie , ze Hiszpania stworzy sobie bardzo duzo sytuacji bramkowych , bo bronic sie mozna do utraty pierwszego gola bo potem to traci sens , jezeli dziury w obronie nie znajdzie Xavi to znajdzie ja Iniesta a jesli nie Iniesta i Xavi to Xabi Alonso , zbyt duzo ogniw na ktorych musi sie defensywa szwajcarska skupic aby wytrzymala cale spotkanie
owszem forsowania tempa nie bedzie , zapewne beda zmiany w przodzie i moze w srodku z biegiem czasu zeby dac pograc innym i nie przemeczac sie , ale jezeli padnie pierwszy gol a tak sugerujesz to Szwajcaria musi ruszyc do przodu i wtedy moze byc juz duzy problem dla nich a latwa zdobycz kolejnej bramki dla Espany , jedno dwa podania i juz sam na sam Villa wink




Originally Posted By: akagi
Coś może w tym być - radeke.
A granie handi 0-1 po ok. 1.7,
czy -1 draw po ok. 3,5, moim zdaniem też jest podobnie prawdopodobne, a kursy jednak 2 razy wyższe.
W każdym bądź razie - warte przemyślenia.




Originally Posted By: radeke

@craax zgadzam się, że nie była to gra o wynik, a próba gry otwartej, wyszło czy nie, niech każdy oceni sam.
Również spodziewam się wielu sytuacji dla Hiszpanów, ale zobaczymy jak z ich skutecznością przy twardej defensywie. Nie liczyłbym jednak że po stracie bramki Szwajcarzy rzucą się na hurra do przodu, im raczej potrzeba wolnych przed polem karnych, rogów...

@akagi kursy na handi znacznie zaniżone. Na razie handi na tych właśnie pozaniżanych kursach w ogóle nie wchodzą w tym turnieju.



Dodatkowo znalazłem coś takiego na tem moment:

Casillas;
Ramos, Puyol, Piqué, Capdevila;
Busquets, Alonso;
Iniesta, Xavi, Silva;
Villa;


...Torres i Cesc na ławce.

... ofensywnie, czy raczej długa, wybiegana, rzeźbiona gra bez fajerwerków na wynik ?
Wczoraj oceniani o 3 klasy wyżej Brazylijczycy, nie potrafili pokryć najmniejszego handi, nie mówiąc już o tych wyższych po znacznie zaniżonych kursach. Szwajcarzy chyba mają więcej doświadczenia w turniejach mistrzowskich niż Korea.
Tutaj podobna sytuacja, doceniam siłę ofensywną Hiszpanów, powiem więcej to moja ulubiona liga i bacznie ją obserwuję jak i zawodników hiszpańskich, jednak przestrzegam przed hurra optymizmem.
Ci skazywani na wysokie porażki, walczą bardzo ambitnie, mimo nie dużych szans na końcowy rezultat.


Proszę jeszcze przeczytać to:

"The Spanish aren't just technical, they run a lot too. We'll need to be compact at the back, defend with nine men and hit them on the break when we can. We also need to get in among their midfielders and force some free-kicks. That's where we can be very dangerous," Ottmar Hitzfeld, Switzerland coach.




...czekam na potwierdzenie wyjściowych 11'stek i najprawdopodobniej tak to ruszę:

EH -1 X odd 3.50 3/10
2:0 odd 6.00 0,6/10

Do góry
#3936802 - 16/06/2010 18:34 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radeke]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Chile - Honduras 1 1,746 Pinnacle

W końcu doczekałem się meczu bardzo mnie interesującego. Przed MŚ pograłem na awans Chile z grupy, dlatego dzisiejsze spotkanie to niejako kontynuacja tego typu. Aby wyjść z grupy obowiązkiem Chile jest dzisiaj wygrać. Piłkarsko drużyna lepsza pod każdym względem, grająca ciekawą i szybką piłkę - zrobili dobre wrażenie na mnie gładko awansując do MŚ. Czy dzisiaj podtrzymają ten trend? Wydaje mi się że tak.
O drużynie rywali niewiele wiem, w sumie nie widziałem ich dawno w akcji, wyniki uzyskane w sparingach raczej nie wróżą nic dobrego. Kurs na to zdarzenie jest dobry, dlatego zagram go spokojnie.


Edited by Piostar (16/06/2010 18:34)

Do góry
#3936803 - 16/06/2010 18:34 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radeke]
radek230481 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2010
Postów: 4960
Siemanko

Widzę że piszemy o Hiszpanach i Szwajcarach a Chile to jakoś mniej. Moje typy (aż 3 :)) jak do tej pory w "wyjątkowych" mistrzostwach jakoś siadły tak, że postaram się kilka zdań napisać o drugim meczu.
No więc zespół z Chile (stawiany przez niektórych ekspertów jak Czarny koń tej imprezy) zmierzy się w swoim pierwszym meczu z zespołem z Hondurasu. Chilijczycy zdobywając drugie miejsce w grupie eliminacyjnej udowodnili, że potrafią kopać i w pełni zasługują na udział w mistrzostwach. Dysponują oni wieloma dobrymi piłkarzami którzy na codzień ( w większości) grają w wielu znanych i cenionych klubach europejskich (Gonzalez, Suazo, Sanchez). Zespół z Hondurasu pod względem trochę od nich odbiega (z tego co słyszałem tylko 4 piłkarzy gra na międzynarodowej arenie a pozostali to lokalna liga).
W ostatnich meczach towarzyskich tych drużyn to zespół z Chile prezentował się zdecydowanie lepiej wygrywając trzy z trzech spotkań kontronlych (m.in z Izrealem i Irlandią Płn.)Tak, że jestem zdania, że aktualna forma piłkarzy z Chile jest bardzo dobra.
Nikomu nie trzeba mówić, że mecz ten jest kluczowy dla tych zespołów. Grupa ma swojego lidera pod postacią Hiszpanii, także o a awans Chilijczykom prawdopodobnie przyjdzie powalczyć ze Szwajcarami. Dlatego bardzo ważne to aby w pierwszym meczu zgarnąć 3 pkt. i w moim przekonaniu tak się stanie.

Honduras - Chile
typ 2
kurs: 1,6
buk: bettson
stawka: 5/10

Do góry
#3936809 - 16/06/2010 18:36 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radek230481]
radek230481 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2010
Postów: 4960
Piostar a kombinujesz cosik z kartkami lub z innymi elementami gry czy tylko suchy wynik?

---------

Nic więcej nie ruszam. Myślałem o czerwonej kartce, ale zrezygnowałem. Piostar.


Edited by Piostar (16/06/2010 18:45)

Do góry
#3936813 - 16/06/2010 18:39 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: radek230481]
GBocian84 Offline
veteran

Meldunek: 18/08/2009
Postów: 1424
Originally Posted By: radek230481
Siemanko

Zespół z Hondurasu pod względem trochę od nich odbiega (z tego co słyszałem tylko 4 piłkarzy gra na międzynarodowej arenie a pozostali to lokalna liga).



Składy są na samym początku tego tematu i tak pi razy drzwi piłkarzy grających na co dzień poza granicami Hondurasu jest dwa razy więcej wink Takie małe sprostowanie.

Do góry
#3936838 - 16/06/2010 18:53 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: GBocian84]
radek230481 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2010
Postów: 4960
Originally Posted By: GBocian84
Originally Posted By: radek230481
Siemanko

Zespół z Hondurasu pod względem trochę od nich odbiega (z tego co słyszałem tylko 4 piłkarzy gra na międzynarodowej arenie a pozostali to lokalna liga).



Składy są na samym początku tego tematu i tak pi razy drzwi piłkarzy grających na co dzień poza granicami Hondurasu jest dwa razy więcej wink Takie małe sprostowanie.


no fakt, nie zauważyłem
a tak swoją drogą znalazłem coś takiego:
Honduras - Chile
(Sposób w jaki zostanie zdobyta pierwsza bramka) - rzut wolny stawka: 10,00
buk: betsson

Ktoś już strzelił w tych mistrzostwach z wolnego? Bo jak nie to może zacząć próbować powoli.

Do góry
#3936887 - 16/06/2010 19:11 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: GBocian84]
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Mysle ze idac dotychczasowym tropem warto rozwazyc w tym meczu
under na kartki.
Patrzac na prace arbitrow do tej pory , widac ze nie sa zbyt krewscy w obdzielaniu pilkarzy zoltymi kartkami.
Nie wiem czy dostali jakies wytyczne czy to jakies osobiste zahamowanie...Wczorajszy mecz WSA - Portugalia to najlepszy przyklad.Facet do 20 minuty pokazuje 3 kartki , a potem przymyka oczy i udaje ze nie widzi przynajmniej w trzech przypadkach...
Troche dziwne tym bardziej ze trafilo ponoc na dosyc zdecydowanego jegomoscia , ktory wierzc w to co mowi komentator w 70 % sedziowanych do tej pory spotkan pokazal czerwien....

Moze lubi tylko ten kolor?.......

Dlatego wybiore dzisiaj 0-4 z.kartki w meczu Chile - Honduras 1,70...

Dla rownowagi mozna sprobowac overa kartkowego w meczu gospodarzy przeciwko Urugwajowi...Mecz praktycznie o awans.Walki nie powinno zabraknac , a co za tym idzie 5 zoltek mozna sie spodziewac.Jesli wierzyc ze sciany pomagaja gospodarza to mozna tez sprobowac opcje wiecej z.kartek Urugwaj , choc ten sposob myslenia nie sprawidzil sie w pierwszym meczu gospodarzy przeciw
Meksykowi ( remis w kartkach 2-2)...

Do góry
#3937681 - 16/06/2010 22:29 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: kamasutra]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Chile grało bardzo ładnie , walecznie , zamkneło Honduras na swej połowie przez większość czasu.
Napewno z Hiszpanią powalcza przez większość czasu.

Jak dla mnie czarny koń turnieju sie szybkuje , tylko no - drużyna 1G to Brazylia , więc szybko sie mogą pożegnać

Korea Płd. , Chile - tych drużyn gra mnie sie podobała jak narazie bardzo [Niemców nie widziałem]

Do góry
#3938631 - 17/06/2010 01:08 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ludwiczek]
aifedar Offline
old hand

Meldunek: 20/03/2004
Postów: 957
nie miałem czasu wcześniej napisać (więc nie piszę o moich typach), ale rzucił mi sie rano w necie opis gościa odnośnie Szwajcarii, jak widać mial rację smile

..."
Kojoe 9 lut 2010, o 11:19

Czarnym koniem może być Szwajcaria. Dobrze grali w eliminacjach (wpadki z Luksemburgiem nie liczę). Hitzfeld zrobił świetną drużynę, ładnie wyszkoloną technicznie (widać, że stawia na grę kombinacyjną). Zrobił wiele korzystnych zmian w składzie. Wyłonił niezłego Nefa i zastąpił nim średniego Lichtsteinera, który od czasów kiedy trafił do Lazio grał słabiej. Sprawił też, że rywalizacja na obronie jest bardzo duża. Magnin, Senderos, Spycher, Eggiman - rywalizują o środek. Na bokach Nef z Lichtsteinerem właśnie i Phillip Degen z Djourou. Pomoc raczej zostawił (z pewnymi zmianami), ale to dobrze, bo ta linia dobrze funkcjonowała już za Kuhna. W ataku wywalił wreszcie spalonego Strellera i wrzucił dobrego N'Kufo, zostawiając przy tym gwiazdę czyli Alexandra Freia.
Ta drużyna naprawdę ma potencjał, może nawet do ćwierćfinału dojść..."

gratulacje za dobra i skuteczną analizę

Do góry
#3939433 - 17/06/2010 07:54 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: aifedar]
priboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/05/2010
Postów: 12850
Skąd: te gole ??
Siema ,

1) Moim zdaniem za dzisiejszy mecz Hiszpanów, który przegrali ze Szwajcarami obwiniał bym tutaj trenera Vicente del Bosque. Każdy Szwajcar był praktycznie o głowe wyższy od każdego gracza z Hiszpanii , to jak można grać skrzydłami i wrzucać non stop piłki w pole karne i liczyć na strzał głową?? To dla mnie nie pojęte. Było pare prostopadłych zagrań po których to Szwajcaria całkiem sie gubiła, lecz zabrakło precyzji. Po drugie F.Torres to taki paraliż prezentował jakby pierwszy raz poważny mecz grał , nic mu nie wychodziło.

2) Co do meczu Chile - Honduras, to nigdy nie widziałem żeby ktoś miał takiego pecha jak Chilijczycy :/ no takie setki nie wchodziły że to bania mała. Z drugiej jednak strony Honduras to słaba drużyna strasznie, po pierwsze obrona (tragiczna zamota) , po drugie strata piłki _> nie widziałem żeby w meczu tak łatwo ktoś tracił co chwile piłkę:/ (środek pola żal) co idzie za tym,
nieudolność w wyprowadzaniu kontrataku, dzisiejsze ustawienie Chilijczyków było tak dziurawe w obronie że aż sie prosiło o jedno długie podanie na skrzydło , lub szybkie wyprowadzenie akcji a dzisiejszy mecz przy takim ustawieniu Chilijczyków wyglądał by inaczej. Nie rozumiem tego ustawienia Chile ale dziś na Honduras było chyba idealne. Ale jak tak wyjdą na mecz z Hiszpanami to będą baty.


Wnioski na przyszłość :

Hiszpania - Honduras ---> over 3,5 : handicap (0;2) - 1
(dochodzi do tego napina i brak punktów dla Hiszpanii przed tym meczem)

Szwajcaria - Honduras ---> 1 ( Szwajcaria gra swoje, widać że każdy wie co na boisku ma robić, no i ten tragiczny środek pola Hondurasu)

Szwajcaria - Chile ( jak Chile wyjdzie takim ustawieniem jak z Hondurasem to może być ciężko z dobrze ustawionymi Szwajcarami, jednak tempo meczu jakie narzuca Chile może być zabójstwem + Mark Gonzalez (napastnik Chile) który jest szybki , klei mu sie piła, może zamotać. Jednak Szwajcaria podniecona po wygranej z Hiszpanią może okazać się groźna. Niewiadomą pozostaje tu obrona Chile bo dziś wiele nie mieli do roboty i Atak Szwajcarów który dziś mało sie zaprezentował. Ogólnie polecił bym ----> under 2,5

i W końcu HISZPANIA - CHILE , gdzie może to być mecz o wysoką stawkę. Jeżeli Chile będzie chciało zagrać otwartą piłkę to będzie im ciężko, i znów to ich ustawienie ( mają bardzo ofensywny styl gry) jednak Hiszpania i środek pola to jednak jest MOC ! Bo dziś było widać że Chilijczycy do przodu grają i ładnie i skutecznie , jednak z powrotem jest już gorzej, a Xavi i Iniesta na bank to wykorzystają. Więc przychylam się do wygranej Hiszpanów , którzy będą strasznie niewygodnym przeciwnikiem dla Chilijczyków jeśli chodzi o taktykę.


pozdro 600 ! i powodzonka !

Do góry
#3939530 - 17/06/2010 16:39 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: priboj]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Originally Posted By: Ghost
7) od 1990 roku, zawsze odpada już w fazie grupowej przynajmniej jedna europejska drużyna, która nie przegrała żadnego meczu w eliminacjach do MŚ

W tym roku są to: Niemcy, Hiszpania, Włochy i Holandia


Niemcy, Holandia wygrały swoje mecze i w takich grupach będzie im ciężko nie awansować.
Włosi też mają raczej banalną grupę.

No i Hiszpania...

Czy jest możliwe żeby nie awansowali z grupy?
W bet365 obecnie jest na to kurs 3.00. Następny mecz grają z Hondurasem i pewnie go wygrają. Kurs na to zdarzenie wtedy wzrośnie i będzie mnie baaaardzo kusiło żeby to obstawić.

Szwajcaria - Chile
a) remis - na koniec Szwajcarzy wygrywają z Hondurasem, Chile muruje się z Hiszpanią -> remis i Hiszpania out
b) zwycięstwo Chile - scenariusz jak wyżej, dodatkowo jeszcze mniejsze szanse Hiszpanii
c) zwycięstwo Szwajcarii - to najlepsze dla Hiszpanów co może być, ale i tutaj nie będzie im łatwo.

Dzisiaj w radiu słyszałem, że hiszpańska prasa wcale nie dramatyzuje po wczorajszym meczu, wszyscy wierzą, że to tylko przypadek a Hiszpania zagrała dobry mecz. Ja się bardzo na nich zawiodłem i wcale ich gra nie wydawała mi się taka super.

Możliwe?

Do góry
#3939536 - 17/06/2010 16:45 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Ghost]
javapl Offline
Spójnia Świdwin

Meldunek: 14/03/2008
Postów: 8001
Skąd: Szczecin
Ghost ja uważam wprost,że Hiszpania poleci, z Hondurasem nawet jakby wygrali 10-0 to zagram, że polecą w fazie grupowej i to 7/10. Po tym co zobaczyłem ze Szwajcarią to straszna bieda pod względem taktycznym, a z akcji to mieli 3-4 w całym meczu, co jak na Hiszpanów strasznie mało. Wg mnie Szwajcarzy z Chilijczykami zagrają na remis, a Chile później murarka i kontrataki z Hiszpanami i coś czuję,że któraś z kontr uda się im i Chile 1-0 z Hiszpanią tongue tongue

Do góry
#3939587 - 17/06/2010 17:15 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: javapl]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Ciężko mi się wypowiadać jakoś kategorycznie na temat Chile, bo nie widziałem zbyt wielu meczów w ich wykonaniu w eliminacjach, ale wnioskując po wynikach, po ich wczorajszym meczu z Hondurasem i po przeczytanych opiniach, to wygląda na to, że preferują ofensywną piłkę. I jeżeli taką taktykę zastosują w meczu z Hiszpanią, pójdą na wymianę ciosów, to mogą skończyć nie najlepiej.

Wcześniej czeka ich mecz ze Szwajcarią. Wczoraj widzieliśmy jak są zdyscyplinowani taktycznie i teoretycznie mecz z Chile powinien być mimo wszystko łatwiejszy. Oczywiście remis wydaje się tutaj najbardziej naturalnym rozstrzygnięciem, ale tylko pozornie. O ile Helwetów taki wynik może zadowolić, to Chilijczyków niekoniecznie, bo w perspektywie mają spotkanie z walczącymi o wszystko Hiszpanami (zakładam, że ci ostatni pokonają po drodze Honduras). Dlatego uważam, że podopieczni Bielsy nie będą kalkulować i zagrają o 3 pkt. A Szwajcarzy konsekwentnie będą robić swoje i może być mecz podobny do tego z Hiszpanami.

Szwajcarzy mają obecnie najlepszą pozycję wyjściową i są w stanie zająć pierwsze miejsce w grupie. Na drugim mimo wszystko Hiszpania - nie mamy raczej wątpliwości co do wyniku meczu z Hondurasem, a od Chile mają większy potencjał piłkarski, a w obronie nie napotkają raczej takiego oporu jak przeciwko Helwetom.

Do góry
#3940589 - 17/06/2010 22:13 Re: 2010 FIFA World Cup - Grupa H [Re: Szewa]
analityk Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/07/2009
Postów: 3789
Skąd: Nowa Huta
co decyduje najpierw:

bezposredni bilans spotkan czy bilans bramkowy jesli wszyscy mieliby po 6 pkt ???

dzieki, pzdr

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Lukasz111, Irek, kemp, wHiTe_StAr, Green Arrow, burbon, akagi, VVega, phenomenon, forty, Zaixi, rafal08, end, 11kera11), 3469 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45061 Tematów
5585615 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07