Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#556805 - 12/04/2006 20:21 LIGA POLSKA 2006 - I Liga
Nicki Pedersen Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/02/2006
Postów: 1681
Skąd: Odense
Uważam że taki dzial jest jak najbardziej wskazany bowiem
w tym sezonie w 1 lidze jest wiele perelek do wylowienia.

Zapraszam do analizy


Edited by [g]um[p] (16/04/2006 16:57)

Do góry
Bonus: Unibet
#556806 - 12/04/2006 20:32 Re: 1 LIGA POLSKA 2006
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
dział jak najbardziej na miejscu, ale co do tych perełek to czas pokaze, narazie nawet kursow na druga kolejke nie mamy a tu juz perelki w glowie szumia:)
Pozdrawiam

Do góry
#556807 - 12/04/2006 23:45 Re: 1 LIGA POLSKA 2006
e-pieniadze Offline
member

Meldunek: 26/03/2006
Postów: 183
na początku sezonu nigdy nie ma perełek - jest za to wielka loteria... bo czy ktos przewidywal np blamaż GTŻ-u do 16 ?
Expekt wystawił hc chyba 23 pkt dla Falubazu wiec dużo osob tez na ten mecz nie grało, myśląc, że linia ustawiona całkiem sprytnie.

Poza tym tak naprawde nie wiemy za duzo o sile poszczególnych zespołów. Narazie wiadomo tylko, że Krosno zgodnie z przewidywaniami, Gorzów i Grudziądz grubo poniżej oczekiwań, Gniezno - ładny początek chociaż myślę, że to Gorzów był taki słaby, a nie Gniezno tak silne. O Lublinie, Zielonej Górze a przede wszystkim Ostrowie który jeszcze nie jeździł nie ma za bardzo co powiedzieć. LBN i ZG nie miało z kim się sprawdzić, przeciwnicy nie stawiali dużego oporu więc jeszcze pare znaków zapytania jest.
Mysle, że po 2 kolejce powinniśmy już mieć jako taki przegląd siły rażenia pierwszoligowych drużyn.

Do góry
#556808 - 13/04/2006 10:52 Re: 1 LIGA POLSKA 2006
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
Zgadzam się w pełni z poprzednią wypowiedzią. Druga kolejka będzie probierzem umiejętności tegorocznych pierwszoligowców.

Najciekawiej będzie w Gorzowie, bo na Śląską zawita Ostrów, który czuje się tam jak u siebie w domu. Czyżby druga porażka Stali w lidze? Gorzowianie nie popisali się w Gnieźnie,ale jak mogli wygrać czy też zremisować mecz skoro dwa "asy" drużyny Paluch i Łukaszewski przywieźli razem zero punktów. Zawiódł także Joonas. W drużynie odczuwany jest chyba brak sprzedanego przed sezonem Hlibka. Młodzież też dała "plamę".

Poniedziałkowy pojedynek będzie numerem jeden tej kolejki. Pierwszy mecz o stawkę dla Ostrowa i inauguracja na Śląskiej. W zeszłym roku mecze w Gorzowie były bardzo zacięte (47-43, 42-48).

Już dzisiaj wiadomo, że Ostrów przyjedzie bez P.Karlssona,ale z Maxem ( ten po operacji usiunięcia elementu usztywniającego kość udową, ponoć odbył już jakieś treningi), Ferjanem(jeździł przez jakiś czas w Zielonej i nigdy nie mogłem zrozumieć kto i po co go ściągał do naszego klubu, jak narazie niepokazuje umiejętności i formy z zeszłego roku.) i Screenem (za swoich dobrych dawnych czasów jeździł z wymiernym skutkiem,ale to było dawno temu choć ostatnio w Anglii imponuje mi). Ponadto Ogór (swoje 11-12 zrobi), Węgrzyk i Liberski ,Szczepaniak(dałbym go na rezerwe w razie "W"). W Ostrowie mówią o małym Dream Team (ja mówię kolektyw).

Stal wyciągnie pewnie swoją najcięższa artylerię i: ściągnie Nermarka, a obok niego pojawią się Ruud (dobry występ w Gnieźnie, narazie równa forma,ale wpadki także mu się przytrafiają) i Klingberg (solidna firma). Może kolejną sznasę otrzyma Kylmaekorpi (choć ci Finowie mnie nie przekonują, lepiej idzie im w skokach niż na torze , puścił bym Janssona), a Łukaszewski lepiej niech usiądzie na ławę (dać szansę młodym). Bolo będzie chciał się sie zrehabilitować za występ w Gnieźnie i koło 7-8 punktów uciuła (w końcu kapitan zespołu musi dawać przykład )Raju, Dąbrowski i Głuchy powinni zostać w składzie.


O handicapie toru możemy zapomnieć, sprzęt na remis , wola walki przemawia za Stalówką. Będzie gorąco--->46-44 dla Stali.

Do góry
#556809 - 16/04/2006 17:36 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
[g]um[p] Offline


Meldunek: 24/08/2002
Postów: 5057
Skąd: na pewno nie tam
Gorzow 9 P. Paluch 10 D. Ruud 11 J. Kylmaekorpi 12 D. Nermark 13 N. Klingberg 14 K. Brzozowski 15 A. Głuchy 16 M. Rajkowski
Ostrów 1 T. Jędrzejak 2 J. Screen 3 M. Węgrzyk 4 M. Ferjan 5 M. Max 6 M. Liberski 7 S. Brucheiser 8 M. Szczepaniak

Grudziądz 9 D. Watt 10 M. Robacki 11 P. Staszek 12 T. Bajerski 13 J. Krzyżaniak 14 K. Barański 15 A. Charczenko 16 M. Fencl
Lublin 1 B. Brhel 2 K. Polak 3 Ch. Louis 4 A. Shields 5 J. Rempała 6 M. Michaluk 7 L. Tomicek 8 D. Jeleniewski

Krosno 9 R. Wardzała 10 Ł. Szmid 11 R. Trojanowski 12 T. Łukaszewicz 13 R. Wilk 14 K. Bęben 15 P. Dądela 16 M. Karajczencew
Gniezno 1 Ł. Jankowski 2 S. Alden 3 D. Cieślewicz 4 J-B. Jensen 5 K. Pecyna 6 A. Gomólski 7 M. Jabłoński 8 M. Cieślewicz

Do góry
#556810 - 16/04/2006 19:20 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
MarJa Offline
addict

Meldunek: 13/12/2004
Postów: 523
Skąd: Lublin

Lublin 1 B. Brhel 2 K. Polak 3 Ch. Louis 4 A. Shields 5 J. Rempała 6 M. Michaluk 7 L. Tomicek 8 D. Jeleniewski

Za K.Polaka pojedzie najprawdopodobiej Knapp

Do góry
#556811 - 16/04/2006 22:00 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
e-pieniadze Offline
member

Meldunek: 26/03/2006
Postów: 183
No a ja słyszałem, że własnie Świst a nie Knapp tak czy siak któryś z nich.

"Hitem" kolejki powinien być mecz w Gorzowie. Powinien jeśli gospodarze stana na wysokości zadania i pokażą się z dobrej strony. Podejrzewam, że wówczas będzie to bardzo wyrównany mecz, a losy rozstrzygną się w ostatnich biegach.
Tego meczu nie odwaze sie typowac bo moze zdarzyc sie tutaj dosłownie wszystko. Nawet wysoka porażka Ostrowa by mnie nie zdziwiła. Wiadomo, że Mikael po poważnej kontuzji, Screen wielka zagadka, Ferjan nie błyszczy, Jędrzejak - pewnie koło kompletu , Węgrzyk coś dorzuci Szczepaniak narazie bez rewelacji, juniorzy na korzyśc Gorzowa chyba raczej. No ale w Gorzowie dobrze się jeździ ostrowianom vide zeszły sezon - jednak to ich pierwszy mecz w tym sezonie.

Tutaj może zdarzyc sie wszystko. Za dużo znaków zapytania dlatego odpuscilbym ten mecz u bukow.

Nie mniej ciekawe widowiska kroją się w Krosnie i Grudziądzu. GTŻ-et zapewne będzie chciał się zrewanżować za tą "tragedie" u Nas. To będzie zażarty pojedynek spotkają sie zespoły złożone z byłych ekstraligowców ( Świst, Rempała, Robacki, Krzyżaniak, Bajerski ) jednak zdecydowana przewagę uzyskuje Lublin jesli chodzi o obsadę zagraniczną. Louis, Bhrel, Shields powinni pociągnąć TŻ-et do zwycięstwa. Do tego Tomicek może dorzucić pare cennych punktów na miarę zwycięstwa bo pokazał już, że jeździć potrafi.

Co do Krosna to sprawa wydaje się równie niepewna co w przypadku Gorzowa. Kadrowo Start jest silniejszy jednak do Wilków doszedł w tym tygodniu nowy zawodnik - Szmid. Nie wiadomo jak to wpłynie na postawe Wilków, wiadomo natomiast, że odrazu załapał się do składu. Jedynym atutem i to poważny zapisanym po stronie gospodarzy jest specyficzny tor na którym wielu silniejszych już poległo, jednak wydaje mi się, że Gnieźnianie dobrze o tym widzą i nastawili się na tego typu niespodzianke. Myśle, że Start mocno powalczy o zwycięstwo i może cel osiągnąc.

Do góry
#556812 - 17/04/2006 09:11 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Gorzow-Ostrow

Troche tajemniczy ten sklad Ostrowa...Max jezdzil wogole juz gdzies po kontuzji?Ferjana nawet w skladzie SloveniaII nie było... w mistrzostwach Słowenii.

Do góry
#556813 - 17/04/2006 11:39 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
a w 1 lidze taki meczyki!

Gniezno pewna 2
Gorzow tez 1 -nie wierze w Ferjana i Maxa
i raczej Grudziadz +5,5.

Do góry
#556814 - 17/04/2006 11:41 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
[g]um[p] Offline


Meldunek: 24/08/2002
Postów: 5057
Skąd: na pewno nie tam
w Expekcie Grudziadz 2.7

Grudziadz - Lublin 1 @2.70 ex 3/10

Do góry
#556815 - 17/04/2006 11:44 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
mecz krosno - gniezno odwolany

Do góry
#556816 - 17/04/2006 12:29 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
BAW chyba jeszcze śpi z ofertą żużla , albo zapomniał czym jest żużel dla większości kibiców z Polski.

Za to Expekt zaproponował nam:


Gorzów - Ostrów 1.65 18.00 2.20


Jak już wcześniej napisałem więcej szans na zwycięstwo daję Stali. Exp. wystawił hc(-3,5) i powiem szczerze, że obawiam się tego czy zdołają przeskoczyć ten próg.

1.65 na Gorzów także troszkę zaniżony kurs (spodziewałem się ponad 2). Nie wiem czym to jest spowodowane. Czyżby brakiem "Okularnika"? Jest za to Screen, o którego formę wielu się obawiało (14.04 w barwach Belle Vue Joe wykręcił komplet 12 punktów, a z "kelnerami" w tym meczu nie jeździł).
Także dzisiaj można się spodziewać jego umiarkowanego występu.

Max odbył chyba tylko parę treningów na ostrowskim torze, ale czy gość po operacji i paru jazdach jest w stanie zrobić ponad 10 pkt.? Napewno nie, bo żadne treningi nie zastąpią rytmu meczowego! 4-6 pkt. to "MAX" dla tego pana na dzisiaj.

O Ferjanie cisza.

Reasumując: GORZÓW - STAL--->1--->1.65

Do góry
#556817 - 17/04/2006 13:31 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
GTŻ Grudziądz - TŻ Sipma Lublin

Przychylam się do zdania harrisa73 i stawiam GTŻ (+5.5) choć przyznam, że typ dość ryzykowny. Chyba jednak minimalne zwycięstwo gości.

Po takiej plamie z Falubazem czas na rehabilitacje ze strony GTŻ, co nieoznacza oczywiście, że popadam w wielki optymizm i ufam bezgranicznie miejscowym. Wręcz obawiam się o ten wynik, bo chłopaki z Lublina przyjeżdżają tu po dwa oczka. Istotne jest, że mają powody aby tak myśleć.

Grudziądz w tygodniu odbył sparing z Gdańskiem (58:44). Dobrze pojechała cała drużyna, a szczególnie Robacki z Krzyżaniakiem. Nawet Bajerski sprawił miłą niespodziankę, podobnie jak młody Czech Linhart. Zawodzi natomiast w dalszym ciągu Staszek, który chyba ciągle rozpamiętuje o zeszłym udanym sezonie, a nie może odnależć się w tegorocznym. W niedzielnym meczu zespół wzmocni Watt (osobiści nie nazwał bym tego wzmocnieniem, ale szerszym polem manewru ).

Lublinianie zaprezentują się w bardzo silnym składzie.
Brhel zapewne będzie klasą dla samego siebie. Knapp wystąpi przed byłą publicznością i zapewne będzie się chciał pokazać z dobrej strony. "Twisty" trochę cieniuje, ale licze na jakieś przebudzenie z jego strony. Louis bardzo równy jeździec (w Anglii ostatnio słabo,ale tutaj ...), Shields w pierwszym meczu pokazał na co go stać (nie zna kompletnie toru, ale na koziołkach nie jeździ napewno), Rempała to krajowy lider drużyny, Tomicek i Michaluk to niewiadoma. Szkoda,że zabraknie Pavlicia.


Zacięty mecz, z przewaga przyjezdnych.

Reasumując:

GTŻ GRUDZIĄZ - LUBLIN--->(+5,5)--->1.95 lub

GTŻ GRUDZIĄZ - LUBLIN--->2--->1.40

Do góry
#556818 - 17/04/2006 13:32 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
Trochę późno zamieściłem tego posta, ale jak zwykle miałem problemy z przeglądarka

Do góry
#556819 - 17/04/2006 15:23 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
Panowie zza miedzy nie popisali się Ze stanu 28:20 i euforii doprowadzili swoich kibiców oraz samych siebie do rozpaczy, bo końcowy wynik brzmi 40:50. Ostanie 7 biegów to sześć porażek i jeden remis.

Dobry mecz Jędrzejaka i Węgrzyka. Jak już pisałem Max słabiutku i jeszcze nie w pełni sił. Ferjan mnie zaskoczył.

Z jednej strony to dobrze, bo Stal w następnym meczu spotka się z Zieloną Górą, a ich pozycja w tabeli i punkty nie ulegną zmianie.


Pozdro.

Do góry
#556820 - 17/04/2006 20:57 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
kefirek Offline
addict

Meldunek: 09/09/2004
Postów: 539
Skąd: Zielona Góra
Cisza, nikt nic nie pisze

Chłopaki z Grudziądza pokazali, że mają jaja . Myślałem, że mecz będzie bardziej wyrównany. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy meczu gdyby nie upadek Shieldsa, ale teraz można tylko gdybać (chyba ma złamaną nogę). Fakt jest jeden Lublin był słabszy w tym dniu od Grudziądza i tyle! Lublinianie chyba zlekceważyli GTŻ.

Pierwsze ważne spostrzeżenie, które mi się nasuwa, a tak naprawdę zastanawiałem się już nad tym przed spotkaniem gdy zobaczyłem desygnowane składy to brak w składzie Knappa. Dlaczego coach Kasiński nie wziął pod uwagę byłego zawodnika Grudziądza przy ustalaniu składu? Chyba on sam zna odpowiedź na to pytanie (pewnie liczył na przełamanie Śwista). Po drugie dlaczego nie pojechał Pavlovic?


W Grudziądzu bardzo dobrze zaprezentował się młody nieobliczalny Rosjanin Charczenko (będą z niego ludzie za parę lat). Miło zaskoczył mnie także Watt (choć na wyjazdach nie wróżę mu niczego dobrego). Odrodził się lider zespołu Staszek. Krzyżaniak z Robackim zrobli swoje. Zapomniał bym o Bajerze, który dołożył swoje "trzy grosze" dla zespołu.

W Lublinie zawiódł przede wszystkim Brhel, dał się "skroić" młodemu Aloszy. Po Louisie spodziewałem się czegoś więcej (liczyłem na jego atomowe starty z przed laty). Świst pojechał powiedzmy na "3-". Nie zawiódł jedynie Rempała. Na temat młodzieży nie wypowiadam się.

Z mojego punktu widzenia czyli kibica Falubazu bardzo dobrze się stało iż Lublin stracił punkty! Jest to także znak, że reszta kandydatów do awansu nie będzie miała lekko na stadionie przy ulicy Hallera.

Szkoda już wspomnianej przeze mnie wcześniej porażki Stali, która walczyła lecz za szybko uwierzyła w zwycięstwo.

Za tydzień hitem kolejki na zapleczu Ekstraligi będą derby Ziemi Lubuskiej Zielona Góra - Gorzów. Będzie gorąco na Wrocławskiej i w jej okolich


Pozdrawiam

Do góry
#556821 - 17/04/2006 22:04 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Jesli chodzi o Lublin, to sezon jest juz stracony, wiec akurat ze straty tych 2 punktow nie masz sie co cieszyc. Co moge powiedziec zacznijmy od tego:
jezdzil Swist a nie Knapp, bo Knapp w barwach TŻ-u 2 lata temu zrobil na tym torze wielkie gowno, natomiast Swist jest doswadczony i takie tam, tak mozna bylo to tlumaczyc, i to tlumaczenie mozna bylo przyjac, bo Knapp niczego by tu nie osiagnal
po drugie Pavlic (nie PAVLOVIC) nie jezdzil bo mial kolizje z innym terminem juz dawno ustalonym.
po trzecie to byl zly poomysl na budowanie druzyny, zlozenie z emerytow od Swista na Louisie konczac, boja sie atakowac, wlasciwie tego nie robia, nie poswiecaja sie i tyle, dla mnie Staszek tylko mogl rownac sie pod wzgledem sprzetu z Louisem na dystansie, co z tego skoro Angol w ogole nie atakowal, bal sie, chodzil po krotkiej, gdy szeroka byla szybsza.
Co do Charczenki i Watta to tacy typowi jezdzcy wlasnego toru, jesli ktorys z nich zrobi 10 punktow na wyjezdzie w 5 startach to mi kaktus na czole wyrosnie.
Na koniec Shields ma zlamana noge w 2 miejscach, podejrzewaja ze udo, tak wiec, zegnaj ekstraligo, wiecej chyba bylo nadziei niz argumentow.

Do góry
#556822 - 17/04/2006 22:29 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
kefirek wg. ciebie "Będzie gorąco" na Wrocławskiej i w jej okolich wg. mnie moze bedzie w okolicach ale na Wroclawskiej niebedzie emocji bo pojedziecie gorzow b.wysoko
a co do Lublina jak oni liczyli w tym sezonie na ekstralige to marzenia bo wg. to albo ostrow albo zielonka ma ekstralige w tym sezonie
7 maj i 15 czerwiec bedzie ciekawie Intar - Falubaz mecze o ekstralige

Do góry
#556823 - 17/04/2006 22:40 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
powiekszaja ekstralige i dlatego liczyl Lublin na ekstralige, bo moim zdaniem byla szansa powalczyc z Rybnikiem w barazach, przynajmniej toretycznie tak to by wychodzilo, a jesli chodzi o Ostrow i Zielona, to po dzisiejszyh meczach mozna chyba jasno stwierdzic ze macie niewielkie szanse na zwyciestwo z Zielona. Mielibyscie je tylko pod warunkiem jakby Max robil 10-15 pkt., a nna to sie raczej nie zanosi, choc moze sie w sezonie obudzi.

Do góry
#556824 - 17/04/2006 22:52 Re: LIGA POLSKA 2006 - I Liga
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
Quote:

powiekszaja ekstralige i dlatego liczyl Lublin na ekstralige, bo moim zdaniem byla szansa powalczyc z Rybnikiem w barazach, przynajmniej toretycznie tak to by wychodzilo, a jesli chodzi o Ostrow i Zielona, to po dzisiejszyh meczach mozna chyba jasno stwierdzic ze macie niewielkie szanse na zwyciestwo z Zielona. Mielibyscie je tylko pod warunkiem jakby Max robil 10-15 pkt., a nna to sie raczej nie zanosi, choc moze sie w sezonie obudzi.



powiem tak max jechal 1 mecz w tym sezonie kilka dni temu mial wyciagane sruby z kontuzjowanej nogi wiec na jego pkt licza w ostrowie 2 rundzie dzis niemogl jechac "karlik " i dlatego jechal max a co do meczow z zielona gora wg. mnie mecze beda zaciete i o wyniku beda decydowaly wyscigi nominowane
pozdrawiam

Do góry
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (forty, igea23), 3248 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584158 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07