Dodaj stronę do ulubionych
Startuj z nami
 
  • FAQ   • Forum dyskusyjne • Znajomość kursów • Handicapy azjatyckie • "Surebet" kalkulator
  

PromocjePromocje
BukmacherzyBukmacherzy
Forum DyskusyjneForum Dyskusyjne
TypyTypy
KonkursyKonkursy
LinkiPromocje
ReklamaReklama
DomenyDomeny
KontaktKontakt

HANDICAPY AZJATYCKIE

Czym są handicapy azjatyckie i jakie są ich zalety?

Handicapy azjatyckie są jednym z najciekawszych sposobów obstawiania meczów piłki nożnej. Pochodzą jak sama nazwa wskazuje z Azji, największego na świecie rynku zakładów piłkarskich, gdzie lokalnie są znane jako Hang Cheng. Handicapy azjatyckie charakteryzują się następującym:

zamiast tradycyjnych trzech wyborów (1X2) mamy tylko dwa
kursy na obie drużyny są też niemal wyrównane (za pomocą handicapów) i nie schodzą poniżej około 1.70 na którąś z drużyn
marże bukmacherów są mniejsze niż w przypadku 1X2, co na dłuższą metę oznacza większe zyski i/lub mniejsze straty
jeśli uważamy, że faworyt wygra wysoko to zamiast obstawiać go po niskim kursie np. 1.33 możemy obstawić go po kursie 1.90 z handicapem -1 1/2 gola (i wygrać po kursie 1.90 zamiast 1.33 jeśli zwycięży różnicą przynajmniej dwóch bramek)
można obstawić outsidera i wygrać nawet jeśli przegra spotkanie (np. jeśli przegra jedną bramką przy handicapie +1 1/2 gola)
handicap 0:1/2 (+1/2 dla gości) jest tym samym co X2, ale ponieważ jest on obliczany inaczej to często jest oferowany po wyższym kursie

W których firmach bukmacherskich mogę obstawić handicapy azjatyckie?

Firma Handicapy Kursy Ligi Uwagi
Pinnacle
wszystkie
1.95/1.95
+inne
rewelacyjne kursy dzięki niskim marżom; wybór kilku handicapów na każdy mecz
Unibet
wszystkie
1.85/1.85
+inne
-

UWAGA! Nie wszyscy bukmacherzy zwracaja w pełni stawki w razie remisu!

Z powyższej listy Interwetten pobiera 10% prowizję od zwrotów, Ladbrokes i PlayboySportsBook pobierają 5% prowizję od zwrotów, natomiast BetInternet.com pobiera 3%.

Dlaczego zostały wprowadzone handicapy azjatyckie, jakie problemy tradycyjnego obstawiania rozwiązują?

Przede wszystkim zostały wprowadzone by rozwiązać problem remisów. Jak wiadomo ludzie często obstawiają albo jedną albo drugą stronę, remis zaś rzadko. Najbardziej na tym korzystają bukmacherzy. Handicapy azjatyckie mają tylko dwa wybory i przewidują w niektórych wypadkach zwrot części lub całości stawki. Jeśli szanse na zwycięstwo obydwu drużyn są równe to mamy wtedy handicap 0:0 (DNB) co w przypadku remisu daje nam zwrot stawki. Handicapy azjatyckie rozwiązują też problem mocnych faworytów i niskich kursach z nimi związanymi. Wierząc w wysokie zwycięstwo faworyta nie musimy godzić się na niskie kursy, wystarczy obstawić drużynę na handicapie azjatyckim po dużo większym kursie.

Na czym polegają handicapy i jak na nich grać?

Handicapy azjatyckie najlepiej wytłumaczyć na przykładach, ale głowną zasadą jest to, że do wyniku końcowego dodajemy (w przypadku outsidera) lub odejmujemy (w przypadku faworyta) handicap i dopiero wtedy patrzymy czy nasza drużyna mimo handicapu strzeliła więcej bramek. Oto pełne zestawienie handicapów azjatyckich (pojedyńczych i podwójnych, o tym więcej w przykładach). Na tych przykładach faworytem w każdym przypadku są gospodarze. Jeśli w rzeczywistości będą nimi goście to wystarczy wszystko po prostu odwrócić. Same kursy są tylko przykładowe i mogą się oczywiście róznić.

0:0

Handicap

Kurs
Liverpool
DNB
1.90
Arsenal
DNB
1.90

Ten handicap może być też podany jako 0:0. W tym wypadku można powiedzieć, że nie ma tak naprawdę handicapu, obydwie drużyny są traktowane na równi. W razie remisu wszystkie stawki są zwracane. W razie wygranej oczywiście mnożymy stawkę razy kurs. Ten handicap po prostu eliminuje ryzyko remisu i jeśli mecz zakończy się takim wynikiem to wszystkie stawki, bez względu na obstawianą stronę, są zwracane.

0:1/4

Handicap

Kurs
Liverpool
-0,-1/2
1.90
Arsenal
+0,+1/2
1.90

Ten handicap jest podwójnym handicapem i może być też podany jako 0:1/4. Stawiając na Liverpool pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie 0 a pół po -1/2. Jeśli Liverpool wygra to cały Twój zakaad wygrywa. Jeśli Liverpool zremisuje to pół Twojej stawki jest zwracana, a pół przegrywa. Jeśli zaś Liverpool przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie 0 a pół po +1/2. Jeśli Arsenal wygra to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal zremisuje to pół Twojej stawki jest zwracana, a pół wygrywa. Jeśli zaś Arsenal przegra to cały Twój zakład przegrywa.

0:1/2

Handicap

Kurs
Liverpool
-1/2
1.90
Arsenal
+1/2
1.90

Ten handicap może być też podany jako 0:1/2. Stawiając na Liverpool: jeśli Liverpool wygra to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal: jeśli Arsenal wygra lub zremisuje to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra to cały Twój zakład przegrywa.

0:3/4

Handicap

Kurs
Liverpool
-1/2,-1
1.90
Arsenal
+1/2,+1
1.90

Ten handicap jest podwójnym handicapem i może być też podany jako 0:3/4. Stawiając na Liverpool pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie -1/2 a pół po -1. Jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą jednej bramki to pół Twojej stawki wygrywa, a pół jest zwracana. Jeśli zaś Liverpool zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie +1/2 a pół po +1. Jeśli Arsenal wygra lub zremisuje to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą jednej bramki to pół Twojej stawki przegrywa, a pół jest zwracana. Jeśli zaś Arsenal przegra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

0:1

Handicap

Kurs
Liverpool
-1
1.90
Arsenal
+1
1.90

Ten handicap może być też podany jako 0:1. Stawiając na Liverpool: jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą jednej bramki to cała Twoja stawka jest zwracana. Jeśli zaś Liverpool zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal: jeśli Arsenal wygra lub zremisuje to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą jednej bramki to cała Twoja stawka jest zwracana. Jeśli zaś Arsenal przegra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

0:1 1/4

Handicap

Kurs
Liverpool
-1,-1 1/2
1.90
Arsenal
+1,+1 1/2
1.90

Ten handicap jest podwójnym handicapem i może być też podany jako 0:1 1/4. Stawiając na Liverpool pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie -1 a pół po -1 1/2. Jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą jednej bramki to pół Twojej stawki jest zwracana, a pół przegrywa. Jeśli zaś Liverpool zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie +1 a pół po +1 1/2. Jeśli Arsenal wygra lub zremisuje to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą jednej bramki to pół Twojej stawki jest zwracana, a pół wygrywa. Jeśli zaś Arsenal przegra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

0: 1 1/2

Handicap

Kurs
Liverpool
-1 1/2
1.90
Arsenal
+1 1/2
1.90

Ten handicap może być też podany jako 0:1 1/2. Stawiając na Liverpool: jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą jednej bramki, zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal: jeśli Arsenal wygra, zremisuje, lub przegra różnicą jednej bramki to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą dwóch bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

0:1 3/4

Handicap

Kurs
Liverpool
-1 1/2, -2
1.90
Arsenal
+1 1/2,+2
1.90

Ten handicap jest podwójnym handicapem i może być też podany jako 0:1 3/4. Stawiając na Liverpool pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie -1 1/2 a pół po -2. Jeśli Liverpool wygra różnicą trzech bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek to pół Twojej stawki wygrywa, a pół jest zwracana. Jeśli zaś Liverpool wygra różnicą jednej bramki, zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal pół Twojej stawki jest obstawionej po handicapie +1 1/2 a pół po +2. Jeśli Arsenal wygra, zremisuje, lub przegra różnicą jednej bramki to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą dwóch bramek to pół Twojej stawki przegrywa, a pół jest zwracana. Jeśli zaś Arsenal przegra różnicą trzech bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

0:2

Handicap

Kurs
Liverpool
-2
1.90
Arsenal
+2
1.90

Ten handicap może być też podany jako 0:2. Stawiając na Liverpool: jeśli Liverpool wygra różnicą trzech bramek albo wyżej to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Liverpool wygra różnicą dwóch bramek to cała Twoja stawka jest zwracana. Jeśli zaś Liverpool wygra różnicą jednej bramki, zremisuje lub przegra to cały Twój zakład przegrywa. Stawiając na Arsenal: jeśli Arsenal wygra, zremisuje lub przegra różnicą jednej bramki to cały Twój zakład wygrywa. Jeśli Arsenal przegra różnicą dwóch bramek to cała Twoja stawka jest zwracana. Jeśli zaś Arsenal przegra różnicą trzech bramek albo wyżej to cały Twój zakład przegrywa.

Poniżej znajduje się pełna lista handicapów i odpowiadających im skrótów:

Faworyt Outsider Skrót
DNB (draw no bet) 0:0
-0,-1/2 +0,+1/2 0:1/4
-1/2 +1/2 0:1/2
-1/2,-1 +1/2,+1 0:3/4
-1 +1 0:1
-1,-1 1/2 +1,+1 1/2 0:1 1/4
-1 1/2 +1 1/2 0:1 1/2
-1 1/2,-2 +1 1/2,+2 0:1 3/4
-2 +2 0:2

Dlaczego nie wszyscy bukmacherzy oferują handicapy azjatyckie?

Nie każdy bukmacher oferuje handicapy azjatyckie ponieważ są tam mniejsze marże i przez to lepsze kursy (czyli mniejsze zyski dla firmy), co razem z tylko dwoma wyborami (zamiast trzech) zwiększa ryzyko oferowania ich. Bukmacherzy się przyzwyczaili do zakładów 1X2 bo są one dla nich bardzo dochodowe, między innymi przez już wcześniej wspomniane większe marże oraz możliwość remisów.

 

 
©2000-2024 MECZ.PL All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt | Reklama | Contact Us | Advertising Inquiries