Opcje tematu
#956442 - 13/02/2007 15:03 Taktyka turniejowa
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Hej,

Zakladam taki topik bo nie widzialem podobnego.

Gra na ringach to jedno, taktyki, strategie, blefy, gra shortstackiem/bigstackiem... Spore pole manewru. Ale zajmijmy sie turniejami

Jestem ciekawy jak rozgrywacie swoje turnieje (zapewne głównie freerolle). Limping na AA, AK i tym podobne, czy może wrecz odwrotnie, sprawdzanie wiekszosci rąk?
Agresywna gra od poczatku?

Szczegolnie interesuje mnie tu opinia jednego z uzytkownikow, z nickiem na B \:D

Do góry
Bonus: Unibet
#956775 - 13/02/2007 16:43 Re: Taktyka turniejowa [Re: muppet]
ajdam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 2504
omijam poczatek, najczesciej 1 level, a pozniej to tylko szczescie, nie ma strategii jesli chodzi o freerolle


a jesli chodzi Ci o Bulinardo, to chlopak mial po prostu szczescie, kiedys tez Ci dopisze

Do góry
#956824 - 13/02/2007 16:51 Re: Taktyka turniejowa [Re: ajdam]
Bebok Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/06/2006
Postów: 2423
Skąd: KATOWICE
Ja w normalnych freerollach korzystam z jednej z dwoch strategi. Pierwsza to taka ze odpalam poker 15 minut po starcie. Wtedy polowa szalencow juz odpadla i mozan zaczac nadrabaic zetony, druga jest taka ze czekam na pare lub jakies AK AQ AJ AT i wale all in. jak sie uda podwoic to przestaje grac na jeakies 15 minut ui czekam az sie szalency wybiją :).
Konkretne turneije gdzei jest realna szansa zdobycia kasy gram ostrozniej i raczej od poczatku zeby mnie dobre karty nie omijaly.

Do góry
#956983 - 13/02/2007 17:21 Re: Taktyka turniejowa [Re: muppet]
alfa Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2005
Postów: 26288
Skąd: 1984
zadna strategia nie zapewni zwyciestwa w turnieju w ktorym startuje 1k czy wiecej ludzi, oczywiscie dobrze jest miec jakis pomysl na gre w poczatkowej fazie ale zeby takowy turniej wygrac to poprostu trzeba miec przyslowiowy dzien konia i zadna strategia czy super umiejetnosci tego nie zmienia

jesli chodzi o moj pomysl na gre to zalezy on od turnieju, od tego czy jest to turniej cykliczny czy specjalny, od jego puli czy ilosci uczestnikow

freerolle cykliczne:
stosunek puli do ilosci uczestnikow 0,05-0,25 ($/osobe)
np. expekt czy turnieje w sieci prima
allin w pierwszych 5-10 rozdaniach, na poczatku agrestwna gra, ogladanie flopa praktycznie z kazda reka
(takie turnieje traktuje jako poczekalnie i gram je tylko czekajac na jakis bardziej oplacalny turek, ktory ma sie odbyc za kilkadziesiat minut)

0,25-0,5
betsson, betway, ladbrokes

duzo spokojniejsza gra, bez szukania allinow na sile choc nie unikanie ich

>0,5
betsson(PL), DMHP, turnieje specjalne itp.

to chyba jedyne turnieje w ktorych oplaca sie grac, jako ze w tygodniu nie ma ich za wiele wiec gram duzo ostrozniej, kazdy allin jest 2 razy przemyslany, ale jesli juz cos trafiam po flopie to nie bawie sie w jakis slow play tylko odrazu daje do zrozumienia ze mam silna reke

Do góry
#957021 - 13/02/2007 17:32 Re: Taktyka turniejowa [Re: alfa]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Ja podczas dwoch pierwszych blindow staram sie sprawdzic kazdy flop. Czesto ze smieciami na reku mozna w ten sposob zbudowac sobie spora przewage w zetonach (jesli oczywiscie cos dojdzie). A strata 20 czipsow nie boli. Jesli ktos ostro raisuje to oczywiscie pasuje

Do góry
#957027 - 13/02/2007 17:32 Re: Taktyka turniejowa [Re: alfa]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Ja w większych turniejach z większą ilością osób na początku staram się rozgrywać mało rąk - czekam na silne karty. A to dlatego, że w dużych turniejach często już na początku latają raisy i alliny.

A w grach z mniejszą ilością osób (od 5 do 50), gdzie gracze tak zwykle nie szarżują, a gra jest normalniejsza - na początku staram się dużo flopów oglądać. Blindy przecież są niewielkie, a nigdy nie wiadomo kiedy to z jakiegoś shitu zrobi się potężna karta, o którą ktoś się rozbije ;\)

P.S. Oczywiście mowa o turniejach, które traktuję poważnie. Bo często są jakieś marne freerole, w których gram z nudów i bez przekonania. Tam często gram sobie na wariata - jak karty dobrze poniosą na początku, to będę grał dalej. A jak nie, to oszczędzę sobie czasu ;\)


Do góry
#958614 - 14/02/2007 00:05 Re: Taktyka turniejowa [Re: Bzyku]
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
ogladanie duzej ilosci flopow w pierwszych 2 blindach jest dobra sprawa tak jak napisal logan strata 20 zetonow nie boli a nawet wchodzac z 74 na flop moze dojsc 447 czy cos podobnego :)a co do dalszej czesci turnieju to ja czekam na lepsze karty i staram sie zoabczyc flopa jezeli pasuje gram dalej jezeli nie to pasuje... \:\) a jezeli chodzi o raczke typu AA to all in preflop... wole zgarnac blindy i byc spokojnie niz wejsc w zobaczyc flopa i jakiemus kretynowi na BB albo SB ma dojsc do niskiego strita(czyt. 87654 itd.) lub 2 karty na flopie do koloru Pozdrawiam \:\)

Do góry
#958933 - 14/02/2007 07:28 Re: Taktyka turniejowa [Re: mielone]
yarek.. Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 318
Skąd: Kęty miasto
1. nie gram freeroli, to bez sensu, gram albo S&G albo jakies male wiposwe typu 10+1 raz na 2, 3 dni. Gram tez satelity do dużych turniejów, bo tu jest szansa na wygranie jakiejs kasy.

2. do blindów 50/100 gram tylko najlepsze ręce, oczywiście reke AA,KK,DD,AKs, raisuje się 4xBB conajmniej, czasami limpuje jakies suited connectors (JTs, 109s, itd)

3. od 75/100, 100/200 staram się kraść blindy robiąc duże podbicia, szczególnie na buttonie, jak wszyscy spasowali wczesniej. trzeba uwazać na short-staków i big-staków.

4. a później już to szczęście....., ale pare razy już wygrałem turnieje.

jest pare teorii dot. turnieji, warto poczytać,

Do góry
#959009 - 14/02/2007 09:16 Re: Taktyka turniejowa [Re: yarek..]
wcale_nie Offline
addict

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 451
Daj linki - najchętniej pl

Do góry
#959065 - 14/02/2007 09:43 Re: Taktyka turniejowa [Re: wcale_nie]
yarek.. Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 318
Skąd: Kęty miasto
Niestety poslugujac sie tylko naszym jezykiem ojczystym duzo nie zwojujesz w teoriach gry,

najlepiej poszukac w sieci, ja czasami zagladam na polskie forum: pokerzysta.pl, holdem.pl, poker.pl itd.

Do góry
#959106 - 14/02/2007 10:10 Re: Taktyka turniejowa [Re: yarek..]
Romus1981 Offline
addict

Meldunek: 29/10/2006
Postów: 547
Ja gram podobnie jak yarek \:\) Z tym ze najgorzej jak trafisz mocna karte typu A10, AJ, AQ dajesz 4xBB a tu kolej wyjezdza z all-inem ;\) Z jednej strony czujesz sie zobowiązany aby sprawdzic, a z drugiej nie nalezy bac sie jej zrzucic ;\)

Do góry
#959140 - 14/02/2007 10:33 Re: Taktyka turniejowa [Re: Romus1981]
yarek.. Offline
enthusiast

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 318
Skąd: Kęty miasto
Moze nie donca to tak,

AQ,AJ,AT na dodatek off suit, to nie sa karty na 4xBB w tej fazie turnieju (moze na 2xBB, lub zwyklego limpa(zalezy od pozycji) a na pewno nie na callniecie all-ina.

wyobraz sobie, ze blindy sa 15/30 raisujesz 120 a ktos daje all-ina, na pewno w tej fazie turnieju to nie jest blef.
Człowiek bez karty AA, KK (na 99%) nie bedzie stawial all-ina, zeby wygrac twoje 120 zetonów.

jezeli by doszlo do takiej sytuacji to mam prostą decyzje - fold.

Do góry
#959630 - 14/02/2007 14:26 Re: Taktyka turniejowa [Re: yarek..]
fatherPIO Offline
veteran

Meldunek: 03/07/2006
Postów: 1234
Skąd: slamsy WhiteStocku
Moje taktyka w turniejach jest taka:
1 Jeżeli chodzi o karty to wchodze z każdą parą i bez pary najniższy układ to 9 10 wyjątkiem są układy w kolorze(najniższy J z jakąś błotką) ale w tym wypadku to tylko call.
2 Co do mocnych układów i podbijania to zależy jaki typ graczy jest na stole. Jeżeli na stole jest 1-2 kolesi którzy często raisują to robie tzw. "przyczajke"-daje tylko call oczywiście jeżeli mam bardzo dobry układ,a później pożeram ich żetony :D. Jeżeli typ graczy to check/fold to lekki bet.
3 Mocne podbicia sprawdzam tylko z parami od 99 wzwyż i AQ AK
tak to zawsze fold.
4 Rzadko sprawdzam nawet lekki podbicie lidera. Lider na stole zawsze ma przywileje softu \:D (czytaj softu B2B) chociarz w innych też to często się zdarza. Nie mówie tu o wygrywaniu lidera z mocnym układem tylko z jakimś shitem.
5 Co do taktyki w kolejnych etapach gry to żależy jak mi idzie. Jeżeli mam mało zetonów to czekam na jakąś parke lub mocny układ z asem i leci all-in. A jeżeli mam dużo żetonów to daje tylko call z przyzwoitymi układami. Wiadomo że ludzie w dobrze płatnych turniejach na takim etapie turnieju wchodzą tylko z mocnymi układami. Wiadomo jak dojdzie flop typu 3 5 8 to można blefować. Zazwyczaj ludzie zrzucają chyba że ktoś ma pare na łapie.
Wszystkie punkty mojej taktyki odnoszą się do płatnych turów i freeroli z dużą pulą i małą ilością graczy. We freerolach trzeba czekać na dobrą karte i że ktoś da raise lub all-in w każdym rozdaniu ktoś podbija lub daje all-in taka specyfika freeroli.

To schemat postępowania jakie ja stosuje, ale wiadomo dobrą karte trzeba jeszcze umieć rozegrać i potrafić zrzucić gdy przczucie mówi że przciwnik ma lepszy(czyli nie grać na siłe tylko dlatego że fajnie "ręka" wygląda jak się ma AA :D)

Do góry
#959876 - 14/02/2007 15:37 Re: Taktyka turniejowa [Re: fatherPIO]
Kreczmer Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/02/2005
Postów: 1718
Skąd: Ulica Sezamkowa
taktyka na pierwsza faze turnieju pozniej gram w zaleznosci od rozpoznania przeciwnikow

1-4 pozycje:
pary od 88+ i dodatkowo AK. podbijam QQ+ i AK
5-7:
ATs, AJ i AQ podbijam JJ+ i AQ, AK

niskie pary (2-7) gram z dalszych pozycji jesli jest kilku zawodnikow w pocie

suited connectors (45s, 67s, 78s, etc.) od 6 pozycji w przypadku gdy minimum dwoch zawodnikow jest w pocie

suited cards: AXs, KXs tylko z ostatnich pozycji przy kilku callerach

KQ z ostatnich dwoch pozycji zawsze podbijam. JT sprawdzam
z ostatnich pozycji rowniez wlaze w A2, A3, A4 i A5

wiecej mozna przeczytac w TJ Cloutier, Tom McEvoy - Championship NL and PL Holdem.pdf

Do góry
#961616 - 14/02/2007 22:50 Re: Taktyka turniejowa [Re: Kreczmer]
limpus123 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2006
Postów: 449
Skąd: Piekary Śl.
moja taktyka
szybko pomnozyc , a pozniej juz grac swoje \:\)

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, 11kera11, Sensei, DePito, Ojro, alfa, Sony, rafal08, VVega, igea23, ElNinho[mmdea], rymoholik, Zaixi), 3795 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582175 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25