Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#931355 - 05/02/2007 03:25 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: Kylo]
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
hmm , troche racji w tym jest,sam trener przyznał,że przegraliśmy ten mecz w psychice a nie na parkiecie.Nie znam się za bardzo na recznej,ale moim zdaniem Polacy wcale nie są gorsi umiejętnosciami sportowymi,ale tutaj zadecydowały cechy danego narodu i psychika.I niestety wygrala znów niemiecka pewność siebie,buta i twarde dążenie do określonego celu.Paliaszki jak zwykle zesrali się w najważniejszym momencie,kiedy silni i zjednoczeni Fryce aż kipieli chęcia wygranej. To samo było w finale siatkarzy gdzie nasi się spalili psychicznie,to samo było na mundialu,gdzie Niemcy nam pokazali jak sie gra do końca, to samo jest zawsze gdy gramy o wysoką stawke. Należy bić jednak wielkie brawo i szacunek naszym piłkarzom ręcznym,bo sukces jest nieoczekiwany i bezsprzeczny. Co do sprzedania meczu ,też to nie jest wykluczone,ja tam jestem laikiem w temacie,ale ogladałem mecz w towarzystiwe kumpla , który grał w szczypiorniaka ładnych pare lat i też tak troche mu podpadało to co się działo na boisku.Skoro Polacy potrafili sprzedawać mecze na piłkarskim mundialu już 30 alt temu,to czemu i nie dziś.Pamietajcie ,że mundial dziś się kończy,sukces i tak jest nawet srebrny- ogromny, a większosć tej kadry grywa w lidze naszych fnałowych rywali i z tych kontraktów utrzymują rodziny i grą w tych klubach kreują swoją karierę, no i te gotowe koszulki z drugim miejscem,ciekawy czy mieli drugi komplet na wypadek wygranej....
Ja nic nie sugeruję( to aluzja do pewnych ataków do mnie) ale bym sie nawet nie zdziwił aby to było prawda.
Szacunek dla Wenty i chłopaków, bo pokazali ,ze można osiagać sukcesy , trzeba tylko chieć \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#931373 - 05/02/2007 07:02 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: boca juniors]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
A kto zauważył jak "rudy" odmówił przyjęcia medalu od prezydenta Helmuta
Wracając do Waszych różnych sugestii hmm, mnie najbardziej zirytowała gra obronna. No jak można było grać tak mało agresywnie - w Finale to powinny iskry lecieć, ręcę być urywane w dążeniu do celu. Niemcy chyba z 10 bram z kontry dali - niesamowite
PS. A te koszulki...ciekawe jak to wytłumaczą. Zresztą nieważne...pewnie Niemcy obiecali nam IO i nie zdziwię się jak nam będą gwizdać turniej;)

Do góry
#931383 - 05/02/2007 07:37 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
może ktoś się ze mną nie zgodzić ale porażka w finałowym meczu nazywa się " bracia lijewscy " . jeśli na 7 prób trafia się 1 / słownie - R A Z / to nie można wygrać . w sumie cały zespół zagrał słabo . graliśmy zrywami .

przestoje które były w poprzednich meczach teraz wyszły jeszcze bardziej i niestety nie było komu pociągnąć całej gry .

mimo tego że mamy srebro co jest fantastycznym wynikiem naszej ręcznej to bardzo szkoda tego finału bo tytuł był na wyciągnięcie ręki i żadne "bildy" czy tam inne srildy by się udławiły swoją nienawiścią do polaczków .


szkoda ogromnie takiej szansy !!!!!


niemcy wczoraj byli do ogrania przez chorwatów , hiszpanów czy duńczyków .
, dlatego nie dziwię się tym ostatnim , że po dekoracji mimo tego , że czekali też sporo czasu na osiągnięcie medalu jak nasi byli źli , że to oni nie grali w finale bo jaj by im nie zabrakło jak naszym i sprzątnęli by niemcom tytuł sprzed nosa i to na ich terenie .

ogólnie jest super ale niedosyt pozostał .


ile czasu będziemy czekali na kolejny medal ?

czas pokaże .

Do góry
#931393 - 05/02/2007 07:54 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
Elninio Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/05/2005
Postów: 4203
Skąd: Bydgoszcz
Originally Posted By: sebkos
A kto zauważył jak "rudy" odmówił przyjęcia medalu od prezydenta Helmuta
)


Ja zauważyłem,fajnie to wyglądało jak Bielecki się zaparł jak osioł:D i nie dało rady go pzrekonać.Brawo Karol:P

Do góry
#931397 - 05/02/2007 08:02 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Originally Posted By: djviejo
może ktoś się ze mną nie zgodzić ale porażka w finałowym meczu nazywa się " bracia lijewscy " . jeśli na 7 prób trafia się 1 / słownie - R A Z / to nie można wygrać .


Ja się zgadzam ... dlatego zażenowało mnie wybranie Marcina do 7-ki mistrzostw. Rozegrał może 1 czy 2 mecze na poziomie i tyle. Inna sprawa że nie było za wielu kandydatów na prawym rozegraniu.
Ale wczoraj obaj grali jak cioty ...
PS. Chcialbym publicznie podziękować za słowa jakie po meczu wypowiedział "Józek" Jurasik - przyznałeś się i przeprosiłeś stary za wczorajszą kupę a to trzeba potrafić

Do góry
#931422 - 05/02/2007 08:40 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń
Moim zdaniem jedynym zawodnikiem w naszej druzynie{procz bramkarzy oczywscie},ktory nie zawiodl byl Grzegorz Tkaczyk.Lijewski zagral niestety tragicznie,smieszne straty pilek.Bartek Jurecki jakos nie mogl pilki w rece zlapac,Jurasik zawiodl w najwzniejszym momencie,a to przeciez nasi najbardziej doswiaczeni zawodnicy,ograni w lidze niemieckiej.Moze za duza byla radosc,ze jest juz final...Wierzylem ze mozemy cos osiagnac na tym mundialu od poczatku i nie mowie tu o konkretnym miejscu czy to o medalu,czy mistrzostwie,ale sledzac raz z wiekszym,raz z mniejszym zainteresowaniem poczynania naszej reprezentacji i pracy z nia trenera Wenty,oraz gre naszych zawodnikow w klubach wiedzialem,ze w koncu musi przyjsc moment,w ktorym bedziemy wygrywac z najlepszymi.Szkoda finalu,ale i tak BRAWO CHŁOPAKI oby bylo jeszcze lepiej \:\)

Do góry
#931428 - 05/02/2007 08:43 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
Heniek Offline
newbie

Meldunek: 31/05/2005
Postów: 36
Skąd: Bagno
boca juniors z jednej strony bym się zgodził, że utrzymują rodziny z drugiej zważywszy na to ile przypadło na głowe niemcom za zdobycie Mistrza Świata to w tej ręcznej żadnej wielkiej kasy niema. Zakładam, że ona w niemczech ma się rozwinąć to takiego zainteresowania aby zawodnicy zarabiali więcej, a to raczej niebędzie możliwe jak by naszych i nietylko wywalili z tego powodu, że niezdobyli Mistrza Świata, w tym momencie nasi i inni obcokrajowcy podnoszą jej poziom a co za tym idzie powinna się pojawić większa kasa. Bo sami przyznacie 15.000 euro w porównaniu z innymi dyscyplinami koszykówką czy siatkówką niewspominając już o piłce nożnej to "marne grosze" (więc jaki może mieć kontrakt piłkarz ręczny grający w niby najmocniejszej lidze niemieckiej w dodatku gdzie jest niby bardzo popularna)

Do góry
#931465 - 05/02/2007 09:28 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: sebkos]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
Originally Posted By: sebkos
Originally Posted By: djviejo
może ktoś się ze mną nie zgodzić ale porażka w finałowym meczu nazywa się " bracia lijewscy " . jeśli na 7 prób trafia się 1 / słownie - R A Z / to nie można wygrać .


Ja się zgadzam ... dlatego zażenowało mnie wybranie Marcina do 7-ki mistrzostw. Rozegrał może 1 czy 2 mecze na poziomie i tyle. Inna sprawa że nie było za wielu kandydatów na prawym rozegraniu.
Ale wczoraj obaj grali jak cioty ...
PS. Chcialbym publicznie podziękować za słowa jakie po meczu wypowiedział "Józek" Jurasik - przyznałeś się i przeprosiłeś stary za wczorajszą kupę a to trzeba potrafić


mistrzu rozumiem,ze nie masz pojęcia o piłce ręcznej i pewnie nigdy nawet nie miałes jej w ręce....więc nie obrażaj zawodników niepotrzebnie bo i tak osiagnęli ogromny sukces...a jak każdy znający się choc troche na sporcie człowiek wie ,ze zdażają się wpadki i słabe mecze i ttrzeba im wybaczyc!bo gdyby nie to to sport nie był by ciekawy i emocjonyjący!więc się zastanów!

Do góry
#931477 - 05/02/2007 09:43 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: solo24]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
młody człowieku .

gdy ciebie nie było jeszcze na świecie to ja nie tylko trzymałem piłkę do ręcznej ale w nią grałem .

mój syn studiuje teraz na awf-ie i też gra w ręczną , tak więc daruj sobie mistrzów itp. wyróżnień .

oprócz krytyki braci lijewskich dodałbym bieleckiego .

dopisałem też , że również cieszę się z drugiego miejsca a szansa na kolejny finał może być niestety odległa .

powód .

to jest chory kraj gdzie nie ma na podstawowe potrzeby ludzi więc komu się będzie chciało coś zrobić dla ręcznej .

minie jakiś czas i wrócimy do szarej rzeczywistości a ona nie jest różowa dla szczypiorniaka .

ps.
bardzo mnie ucieszyło , że lechu k. podstawi swój samolot dla chłopaków żeby moli spokojnie wrócić do polski .

Do góry
#931492 - 05/02/2007 09:55 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
grałes 20 lat temu i jestem ciekaw gdzie,pewnie w szkolnych rozgrywkach!więc daruj sobie młodego człowieka bo młody byłem kiedys ..pewnie nie tak dawno jak ty ale byłem!ja juz skończyłem awf i nie raz zdobywalismy mistrzostwo szkół wyższych a na codzień graliśmy w ekstraklasie lub 1B!oczywiście prawda jest taka,ze krzysiek Lijewski się nie nadaje do reprezentacji znam go dobrze i moge śmiało to powiedziec,pamiętam jak graliśmy naprzeciw siebie on wśląsku ja w Gwardii naprawde był średnim zawodnikiem i póki co nadal sie średni,ale marcin to ostoja naszej reprezentacji razem z rudym(Bieleckim).uważam,ze karol zagrał poprawnie natomiast marcinowi wybitnie mecz nie wyszedł na poczatku a potem starała isę coraz bardziej i ta niemoc sie pogłębiała.

Do góry
#931500 - 05/02/2007 10:00 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
bez wzgledu na wiek, na cokolwiek darowalbym sobie krytyke vicemistrzow swiata, bo i tak zaden z Was nigdy tego nie osiagnal, mozecie sobie gadac, co chcecie, ze pelne portki, ze to, ze tamto,ale Wy byscie mieli tak samo pelne portki, a dla nich to i tak wielki sukces. I wcale nie uwazam, ze stoimy na straconej pozycji w przyszlosci. Poza tym bardziej niz do Ciebie, post kierowal sie do Sebkosa.

A co do Sebkosa to Francja \:D \:D :D, Omeyer \:D \:D :D, ten sie smieje, kto sie smieje ostatni. Chociaz zaraz z rekawa wyciagniesz swoj zajebisty argument o meczu bez znaczenia dla Francuzow, w kazdym badz razie kazdy z 3 pozostalych bramkarzy, ktorzy wyszli w podstawowych skladach w meczach o medale pokazali Omeyerowi gdzie jego miejsce i Tobie, ze byl totalnie bez formy na tych MŚ, a mecz z Cro to bardziej przypadek niz potwierdzenie Twojej tezy.

Do góry
#931508 - 05/02/2007 10:05 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: polskignom]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
oczywiście polskignom zgadzam się w 100%.dlatego zareagowałem i tu i na różnych forach jak wypowiadają się,ludzie i pisza bzdury z których wynika ,ze chyba nie maja pojęcia o sporcie i nie zdają sobie sprawy ze bywają gorsze dni i ,ze to był FINAŁ MISTRZOSTW SWIATA!!a wtedy w głowach zawodnicy mają napewno kocioł!!moim zdaniem należą sie ogromne brawa dla chłopaków i tego nikt im nie odbierze!pozdro

Do góry
#931540 - 05/02/2007 10:21 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: solo24]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
ludzie ale ja też się cieszę ze srebra .

jeśli w najważniejszym meczu życia nie ma mobilizacji na maxa tylko wata to nie lepiej było oddać mecz np. przez zatrucie pokarmowe czy inną przypadłość . teraz jest taka modna grypa żołądkowa .

żeby było jasne .

chłopaki zrobili wynik " malina " i to jest poza konkursem a szanse trzeba wykorzystywać .

idea coubertenowska dziś nie obowiązuje . dziś liczy się na świecie tylko zwycięzca .

czy nie było by fantastycznie jakbyśmy ograli niemców u nich przy tak " miłej " organizacji wobec innych .

taka szansa może długo się nie powtórzyć . i tego najbardziej szkoda .

ps. a w ręczną nie grałem 20 tylko 29 lat temu w 2 lidze a nie tylko w szkole . to tyle. hej

Do góry
#931586 - 05/02/2007 10:44 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam,

Po pierwsze śmieszą mnie teorie o sprzedanym meczu. Tak jasne \:D
Najlepiej było widać po Józku, jak prawie płakał i nie chciał nawet spojrzeć w kamere jak przepraszał za te sytuacje co nie wykorzystał. To samo M. Lijewski czy tkaczyk. Przecierz było po nich widać w wywiadach, że przegrali coś wielkiego.

Na pewno wszyscy kibice w Polsce marzyli o pokonaniu szwabów i to jeszcze w takim meczu. Trudno nie wyszło, ale tak naprawdę to ile z osób co tu piszę postu oglądało więcej niż jeden mecz szczypiorniaka. Poza kibicami w Płocku, Kielcach no i nielicznymi we Wrocławiu, Gdansku, Warszawie męska piłka ręczna nie istniała. Wczoraj kilka osób co nigdy nie oglądało szczypiorniaka było w szoku jaki to jest świetny sport. Mam nadzieje, że ten ogromny sukces spowoduje rozwój tego sportu i na olimpiadzie w Pekinie będziemy się emocjonować meczami Siatkówki, Piłki ręcznej.

Powtarzam to był ogromny sukces, fakt przegralismy w głowach zarówno finał w siatke jak i wczoraj, ale jak często gramy o najwyższe medale?? Bardzo rzadko. Teraz najwazniejsze jest żeby nie osiąść na laurach a wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Bogdan Wenta

Sławomir Szmal, Adam Weiner, Mateusz Jachlewski, Tomasz Tłuczyński, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk, Damian Wleklak, Marcin Lijewski, Krzysztof Lijewski, Rafał Kuptel, Patryk Kuchczyński, Mariusz Jurasik, Artur Siódmiak, Zbigniew Kwiatkowski, Bartosz Jurecki

Daniel Waszkiewicz, Marek Żabczyński oraz sztab medyczny

DZIĘKUJEMY

Do góry
#931633 - 05/02/2007 11:06 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: drfocus]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
BRAWO drfocus !!!!!TO POSTAWA GODNA KIBICA!!!!Z PEłNYM PRZEKONANIEM PODPISUJE SIE POD TWOIM POSTEM!!!DZIęKUJEMY!!!

Do góry
#931638 - 05/02/2007 11:07 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
jacgan Offline
addict

Meldunek: 08/12/2004
Postów: 528
Ja w ręczną nie grałem no moze troszke w wojsku haha ale byłem sportowcem i każdą grę zespołową uważnie śledze dlatego uważam że chłopaki mimo zaskakującego sukcesu w finale dali ciała.Prawdopodobnie to efekt trudów poprzednich spotkań i przebytych chorób ale po pierwsze raziła mnie słaba gra w ataku ( M.Lijewski )Polacy nie wykorzystali swojej siły czyli rzutów z drugiej lini ( K.Bielecki) no i te straty.Szkoda

Do góry
#931644 - 05/02/2007 11:11 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: drfocus]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Piłka ręczna w Polsce istnieje tylko dzieki pasjonatom,którzy czesto,gesto dokladaja do tego biznesu.
Polacy zagrali wczoraj slabszy mecz ,Niemcy jakiś cudow nie grali,stąd porażka bardziej boli.Jestem ciekaw,czy ktokolwiek z piszacych o sprzedanym meczu,powiedzialby to w twarz trenerom czy naszym chłopakom?
Najlepsi zawodnicy na świecie maja kontrakty na ok.200 tyś.euro rocznie,Polacy grający w bundeslidze pewnie zarabiaja troche mniej.Nie sa to zawrotne sumy,ale pewnie z 10 razy wiecej niz w Polsce.Ciesze się,że te mistrzostwa bardzo rozreklamowały handbala u nas,oby to przelożylo się na wieksze wsparcie finansowe.Czy np nasza kadra nie moglaby reklamowac jakiegoś buka naziemnego z Polski?Właściciele tych firm maja kasy jak lodu,to niechby cos zrobili dla sportu.Ze spraw bukmacherskich liczę na wieksza ofertę polskiego szczypiora

Do góry
#931730 - 05/02/2007 12:05 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: nawoj]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
Originally Posted By: nawoj
Ciesze się,że te mistrzostwa bardzo rozreklamowały handbala u nas,oby to przelożylo się na wieksze wsparcie finansowe.Czy np nasza kadra nie moglaby reklamowac jakiegoś buka naziemnego z Polski?Właściciele tych firm maja kasy jak lodu,to niechby cos zrobili dla sportu.Ze spraw bukmacherskich liczę na wieksza ofertę polskiego szczypiora



popieram przydałaby się ręczna u buków faceci i kobitki .

w tylu krajach grają a naziemni nie znają takiej dyscypliny /chodzi mi o ligi /

Do góry
#931824 - 05/02/2007 12:44 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: djviejo]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Nic nie szkodzi zasypwayać buków mailami z prośbą o nowe dycypliny ,prędzej czy później będzie wszędzie polski handball .

Np siatkówka polska w expekcie 2 lata temu była nie do pomyślenia ,co dopiero Estoński ,Bałkański kosz nie wspominając o wielu innych.

Do góry
#931917 - 05/02/2007 13:23 Re: Mistrzostwa Świata Germany 2007 - Polska w finale! [Re: Maciek]
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Originally Posted By: Maciek
co dopiero Estoński ,Bałkański kosz nie wspominając o wielu innych.


oj bez przesady, liga adriatycka jest już jakis czas w expie ;\)

Do góry
Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, alfa, 11kera11, Sony, Sensei, DePito, rafal08, VVega, igea23, ElNinho[mmdea]), 3787 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582178 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25