Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Opcje tematu
#7721898 - 12/12/2022 19:41 Re: Prosba o pomoc [Re: arth]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 36991
Też Ci nie będę aker prawił morałów, ale chciałbym podejść do tego z innej strony.


W każdym większym czy średnim państwie tak jest, że służba zdrowia w tzw. trudnych przypadkach ma regionalne specjalizacje.

Po prostu nie wszystkie ośrodki wykonują te trudne operacje i stąd często proponowanie przez lekarzy realizacji takiego przypadku w innym państwie.

Za mało danych podałeś na ten temat, ale przypuszczam, że obracacie się na Śląsku.

Mam zatem propozycję.

Przyślij mi na priv skan wypisu ze szpitala z opisaną diagnozą, bądź inny dokument z takim szczegółowym opisem choroby, oczywiście bez danych osobowych.

Porozmawiam ze znajomymi w kwestii, czy te Stany, chociaż nie podałeś konkretnie gdzie w USA miałoby to być wykonywane, bo to też ma znaczenie, i ta suma do zapłacenia, to najlepsza opcja w tym przypadku.

Zrozumiałe, że nasza ewentualna korespondencja zostanie tylko
między nami.

Do góry
Bonus: Unibet
#7721914 - 12/12/2022 20:40 Re: Prosba o pomoc [Re: arth]
latajaca_holenderka Offline


Meldunek: 01/01/2005
Postów: 24047
Skąd: KRAKAGRÓD
no i już jakiś konkret jedziemy z tematem

Do góry
#7722000 - 13/12/2022 10:35 Re: Prosba o pomoc [Re: aker]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: aker
Dzięki chłopaki za dobre słowo.
Co do fundacji i innych linków to nic nie będę zakładał mimo powagi sytuacji wbrew woli moje żony bo to ja będę później miał wyrzuty sumienia.
Żona jest choleryczką i jak zobaczymy swoją osobę na tych stronkach to już się boję reakcji a obiecałem że tego nie zrobię.
Co do kasy to po tych paskudnych oskarżeniach w moją stronie nie mam zamiaru nikogo "naciągać" żeby kupić sobie prezenty na święta tak jak to napisała pewna zakompleksiona osoba z Białego.
Na zakończenie powiem tylko tyle, że nigdy tutaj nie prosiłem nikogo nawet o złotówkę a z każdego zakładu się rozliczyłem.
Oskarżanie mnie, że na zdrowiu żony chce wyłudzić od Was kasę jest czymś dla mnie niewyobrażalnie ohydnym.
Gdyby tak było to mógłbym wymyśleć milion innych historyjek nie bazujących na zdrowiu bliskiej mi osoby.
Powiem szczerze, że zastanawiałem się parę dni czy tutaj o tym pisać i teraz szczerze żałuję bo tylko się dodatkowo zdenerwowałem.
Tyle w temacie
Zmykam


Przeżyłem chorobę najbliższej mi osoby, niestety z najgorszym możliwym finałem.
Myślę, że moje doświadczenia powinny Ci się przydać, z perspektywy czasu wiem jakie błędy popełniłem, a moje błędy, choć zupełnie niezamierzone, przyczyniły się do takiego, a nie innego zakończenia całej sprawy.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to fakt, że Twoja żona nie chce żadnych zbiórek. Absolutnie nie oceniam Waszych możliwości finansowych ale wychodzi na to, że kwota jest na tyle spora, że nie ogarniesz tego sam ani przy pomocy najbliższych znajomych. Innej opcji niż publiczna zbiórka raczej nie widać.
Nie chciałbym żebyś to źle odebrał, ale trochę to wygląda jakby Twoja żona pogodziła się z wyrokiem nie zgadzając się na zbiórkę nazwijmy to publiczną. Tu chyba Twoja rola, żeby z nią porozmawiać na ten temat, ewentualnie skorzystać z pomocy specjalisty.
Tak jak wiele osób już pisało, w takiej zbiórce wpłaci ten kto chce, i to wpłacający wybiera czy wspomoże Was, czy na przykład jakieś potrzebujące dziecko, nie w tym nic złego.
Jesteście rodzicami, dzieci macie chyba jeszcze dość małe, a dzieci potrzebują obojga rodziców, a już na pewno matki.
W moim przypadku było łatwiej o tyle, że ja z żoną podejmowałem wszystkie decyzje, Wasza sytuacja jest inna choćby dlatego, że Twoja żona jest dorosłą osobą która ma prawo wyrazić swoje zdanie. Jednak nie oznacza to, że jej zdanie jest słuszne, w mojej i chyba nie tylko mojej opinii, nie jest to dobra strategia.
Osoba która dowiaduje się o chorobie nie zawsze podejmuje racjonale wybory i z całym szacunkiem, Twoja żona obiera zły kierunek. Świat jest jaki jest i musi zawalczyć sama o swoje życie i Ty musisz jej w tym pomóc.

ze szczegółów "technicznych" nie wiem jaki jest status jej choroby, jakie macie papiery, ale jeżeli wspominasz o leczeniu za granicą, szpital który proponuje leczenie wystawia coś na kształt promesy, listu intencyjnego który opisuje po krótce jej przypadek i przedstawia propozycję leczenia wraz z kosztami, to służy do tego aby właśnie przedstawić czy fundacji organizującej zbiórkę i/lub osobom chcącym pomóc.
Zazwyczaj jest określony termin leczenia, ewentualne dodatkowe koszty.

Jeżeli chcesz, mogę zorganizować wizytę u neurochirurga w Poznaniu, to jest mój dobry kolega który leczył na przykład wielu piłkarskich reprezentantów Polski, będziecie w razie czego musieli tylko dojechać do Poznania, innych kosztów nie będzie.
Od momentu kiedy w Polsce powiedziano nam, że nasz syn i tak umrze, i zaczęliśmy szukać za granicą możliwości, rozmawialiśmy ze szpitalami, w stanach, w Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii i we Francji, ten kolega cały czas nadzorował i opiniował wszystkie propozycje i zdecydowaliśmy się na Francję po jego opinii.

Dodatkowo, jeśli będziesz chciał skorzystać z mojej propozycji, będzie potrzebne więcej szczegółów bo w tej chwili praktycznie mało co wiem żeby ewentualnie coś podpowiedzieć.

Tak czy siak, życzę Wam dużo wytrwałości i siły oraz pozytywnego nastawienia co jak czytam szczególnie potrzebne Twojej żonie.

Nie zaglądam tu zbyt często, więc w razie czego skontaktuj się z Vincentem, on przekieruje Cię do mnie dobrze

Do góry
#7722001 - 13/12/2022 11:06 Re: Prosba o pomoc [Re: Biszop]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110676
Skąd: Las Vegas
Miałem tez napisac dlugi post, ale Biszop własciwie napisał wszystko o czym myslałem a nawet duzo wiecej dobrze2

Mam tysiace znajomych na FB/Tik Tok/Insta łącznie z aktorami/gwiazdami tych miejsc. Nawet z dostepem do ukrytych ich grup. Jesli założysz zbiórke co moim zdaniem jest mega sensownym rozwiazaniem dodam ją w kazdym z tych miejsc. Patrzenie na to ile jest dzieci, ktore potrzebuja pomocy jest moim zdaniem totalnie bez sensu w tej sytuacji.
Ja np na to nie patrze bo od lat wole pomagac zwierzakom, ale to jest wyjatkowa sytuacja , wiec postaram sie tez zrobic wszystko co bede mógł

Trzymajcie sie i Pozdrawiam Serdecznie kier


Do góry
#7722171 - 13/12/2022 21:30 Re: Prosba o pomoc [Re: arth]
buko69 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/09/2005
Postów: 4690
Skąd: (L)uków
Aker trzymajcie się!!!

Jak tylko założysz zbiórki dawaj i puszczamy dalej a także dokładamy ile możemy od siebie.

Próbujcie wszystkiego żeby wygrać tą "walkę"

boks

Do góry
#7722176 - 13/12/2022 21:34 Re: Prosba o pomoc [Re: arth]
Sensei Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/07/2009
Postów: 61218
Skąd: Windy City
Z chęcią przyłączę się do zbiórki, zdrowia!!

Do góry
#7737281 - 11/03/2023 20:25 Re: Prosba o pomoc [Re: arth]
alfa Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2005
Postów: 26056
Skąd: 1984
J w plecak

Do góry
Strona 9 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, alfa, ElNinho[mmdea], Szuman, Irek), 3592 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49