Strona 36 z 42 < 1 2 ... 34 35 36 37 38 ... 41 42 >
Opcje tematu
#7457925 - 26/04/2020 10:28 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: bukma]
Irek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2003
Postów: 5627
Skąd: Chrzanów

Do góry
Bonus: Unibet
#7457932 - 26/04/2020 12:01 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17149
Skąd: Szczecin
i ma djoko racje, poczytajcie sobie jak zmieniaja sie zasady tworzenia i wprowadzania do uzycia szczepionek kiedy jest tzw pandemia
to smierdzi na kilometr

Do góry
#7457933 - 26/04/2020 12:02 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37093
Oczywiście, mnie jako palaczowi papierosów ten tekst pasuje, bo paliłem, palę i prawdopodobnie będę palił, ale...

Francuscy naukowcy twierdzą " że nikotyna może przyczyniać się do ograniczenia zasięgu rozprzestrzeniania się komórek wirusowych w naszym organizmie.
Skąd wzięły się tak zaskakujące teorie?
Zdaniem naukowców odsetek palaczy z objawami COVID-19 jest zdecydowanie niższy, niż powinien.
Wśród pacjentów zarażonych koronawirusem odsetek palaczy jest aż o 80 procent mniejszy, niż w populacji tej samej grupy wiekowej. Temat podjął internista prof. Zahir Amoura, który zauważa, że w grupie 500 pacjentów jedynie pięć procent było palaczami. Pozwoliło to wysnuć przypuszczenia, jakoby któraś z substancji zawartych w tytoniu działała przeciwko COVID-19. Naukowcy od razu zwrócili uwagę na nikotynę.

Stawiamy hipotezę, że nikotyna przyczepia się do receptorów komórkowych, które wykorzystywane są też przez koronawirusa, co utrudnia mu wnikanie do komórki - stwierdził prof. Jean-Pierre Changeux z Instytutu Pasteura i College de France.
Oznacza to, że nikotyna blokowałaby komórki przed zainfekowaniem ich przez wirusa. Naukowcy już wcześniej stawiali receptory komórkowe jako jeden z głównych elementów prowadzących do wykształcania konkretnych objawów.

Francuscy badacze sprawdzą, czy plastry nikotynowe mogą przyczynić się jako środek prewencyjny choćby dla pracowników medycznych, albo nawet dla zwykłych pacjentów, jednak ich praca badawcza musi zostać zaaprobowana przez tamtejszego ministra zdrowia. Pamiętajmy jednak, że nikotyna mimo wszystko szkodzi zdrowiu i nie zaleca się korzystania z niej, o czym wielokrotnie przypominali naukowcy."

Gdzieś przeczytałem również, że we Francji zablokowali w aptekach sprzedaż plastrów nikotynowych, bo ludzie wykupywali je niczym u nas papier toaletowy w Biedronce.

Pewnie, na to co podałem, można zawsze wyjść z pytaniem czy "lepsza" korona czy rak płuc.

Ale dla tych co palą i nie zamierzają jutro rzucić, wydaje mi się że to ciekawa teoria, w sensie pozytywnego odbioru dla palaczy.

Do góry
#7457947 - 26/04/2020 13:37 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: akagi]
Irek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2003
Postów: 5627
Skąd: Chrzanów
Proszę mi wybaczyć takie atakowanie wiadomościami ale obecnie trzeba zagospodarować lukę czasową powstałą na skutek braku treningów smile

Wykradzione hasła
Wykradziono 6835 adresów mail pracowników i przypisanych do nich haseł z WHO. Ofiarami ataków padły również Bank Światowy, CDC (agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, NIH (Ministerstwo Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych). W sumie we wszystkich tych organizacjach wykradziono ponad 25 tysięcy adresów mail i haseł do kont.

Za chwilę powinno pojawić się sporo nowego info w necie &#128578; Ciekawe jak bardzo kontrowersyjne to info będzie?

Pacyfek protestuje
W Berlinie zaczynają protestować przeciw zamykaniu w domach ludzi. Na razie nie są to duże protesty ale być może to dopiero początek.

Wirtualny szczyt szczepionkowy
W. Brytania zorganizuje wirtualny szczyt w sprawie szczepionki przeciw Covid-19 . W czwartek na Uniwersytecie w Oxfordzie rozpoczęły się pierwsze w Europie testy na ludziach szczepionki przeciw koronawirusowi. Podobne prowadzone są także w USA i w Chinach.

Na koniec godzinna rozmowa
Zezorro
główne wątki: wirusa, Gatesa, szczepionek, uległości ludzi, planowany chaos, indoktrynacja zdalna, powstanie nowego człowieka.
Godzinka bardzo szybko mija.

Znalazłem tą stronę jakieś 7 lat temu. Dzięki niej zarobiłem sporo na wygranej Dudy nad Komorowskim oraz Trumpa wink Korzystam z niej do tej pory.

Zaznaczam, że nie jest moją intencją przekonywanie kogokolwiek żeby wierzył we wszystko co czyta lub słucha.
Każdy ma swoją mądrość, intuicję, wiarę i każdy decyduje o sobie smile

Do góry
#7458030 - 26/04/2020 19:04 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
11kera11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 43406
Co prawda nie przeżyłem najazdu hitlerowców na Polskę, bo urodziłem się 10 lat po wojnie, ale uważam, że mimo brutalności, mimo milionów zmarłych, mimo bomb i okrucieństwa, w jednym punkcie obecna pandemia jest zdecydowanie gorsza.

W jakim?

Nie znamy wroga. Podczas II wojny światowej czysto teoretycznie mogliśmy coś zrobić, działać w podziemiu, pójść do partyzantki, czy po prostu wziąć broń i strzelać.

Czesław Lang laugh

Do góry
#7458175 - 27/04/2020 10:43 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
mozesz siedziec w domu a na zewnatrz zakryc twarz...az tyle i tylko tyle

Do góry
#7458176 - 27/04/2020 11:02 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
11kera11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 43406
jak mnie gestapo nie aresztuje po drodze, to zaraz bedę pił wóde u somsiada

Do góry
#7458181 - 27/04/2020 11:46 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
no to własnie pokazales jak walczysz z wrogiem

Do góry
#7458740 - 29/04/2020 19:10 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Szwedzkie miasto rozrzuca obornik kurzawy w swoim głównym parku, aby odwieść biesiadników od świętowania wiosennego festiwalu podczas wybuchu koronawirusa.

Lund, miasto uniwersyteckie w południowej części Skanii, poprosiło ludzi, aby nie zbierali się w parku, aby uczcić Walpurgis Eve w czwartek - ale obawia się, że niektórzy oprą się tej radzie. Popularna, ale nieoficjalna uroczystość może przyciągnąć nawet 30 000 osób z całej Szwecji.

&#8222;Siedzenie w parku śmierdzącym obornikiem nie jest przyjemnym doświadczeniem&#8221; - napisał na Facebooku przewodniczący rady miasta Philip Sandberg.

Do góry
#7458756 - 29/04/2020 19:51 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
11kera11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 43406
laugh

Do góry
#7458841 - 30/04/2020 11:09 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: forty]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Tak sobie czytam, słucham i nie mogę się nadziwić jaki nasz nierząd jest kreatywny, coś w stylu kreatywnej księgowości lub też optymalizacji, takie bardzo modne słowo w czasach dobrobytu.
Postanowiłem pare dni temu włączyć sobie reżimową gadzinówkę, nie oglądam w ogóle wiadomości jako takich ale postanowiłem zweryfikować co tam nasi geniusze polityczni u sterów kombinują.
No i okazało się, że w Polsce jest super, wirusa trzymamy za mordę i to przy samym gardle tak, że w zasadzie nie ma nic do powiedzenia, i jeszcze wydajemy mu komendy.
Wybory naturalnie, musza się odbyć bo jest to nasz zasrany obowiązek. Minister Łukasz z pinokiem zwołują w poniedziałek czy wtorek konferencję, żeby ogłosić na niej, że następnego dnia zwołają kolejną konferencję na której ogłoszą jakie to cudowne, kolejne zniesienia obostrzeń nam zafundują.
Inne kraje nam zazdroszczą opanowanej sytuacji, świetnej organizacji i w ogóle, że jest tak zajebiście.

Następnie na konferencji właściwej w dniu wczorajszym, rzeczony pinokio ze swoim wiernym giermkiem Łukaszem ogłaszają, że w przyszłym tygodniu otwieramy żłobki i przedszkola oraz hotele i różnej maści hostele, agroturystyki.
Abstrahując od nerwowego ruchu mającego zwolnić opiekunów małoletnich i pozwolić ich rodzicom wrócić do pracy i zwolnić ZUS z obowiązku wypłacania świadczenia opiekuńczego w wysokości 80% pensji. Oczywiście ruszą galerie handlowe, kolejne dziesiątki tysięcy miejsc pracy, ulubiony sport rodaków, z pewnymi ograniczeniami...

druga kwestia, że lokalne samorządy podważają tą decyzję, w sumie całkiem słusznie twierdząc, że w jaki sposób mają zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, pytając co oznacza bezpieczny catering itd.
Politycznie mistrzowski ruch PISu, przerzucenie odpowiedzialności na samorządy, niech się martwią, z drugiej jak będzie afera to samorządy są odpowiedzialne. Mistrzowski dla nich, ale jakie będą konsekwencje wobec tego, że liczba zachorowań nie spada znacząco, a w zasadzie jest stała, mamy ciągle wysoki współczynnik przenoszenia, gdzie Łukaszek jakiś czas temu twierdził, że poniżej 1 nie ma mowy żebyśmy coś zmieniali...

No tak, ale przecież naród chce wyborów, wg TVP naród ich wręcz żąda od nierządu, a nierząd spełnia przecież każdą prośbę narodu.

rząd rządem, jaki jest koń każdy widzi, ale opozycja to jest zupełnie inna bajka. Jak ich widzę, jak pierdolą dla samego pierdolenia, jakiś Hołownia, jakiś Bosak czy Kosiniak, żaden nie powiedział nic sensownego po za krytykowaniem. To akurat każdy głupi umie, także ja, zwykły obywatel który nie chce nic wielkiego od tego nierządu, po za uczciwą informacją.
Z ciekawostek, zwolnienia z ZUS czy pożyczki dla przedsiębiorców, nie znam nikogo kto otrzymał pożyczkę lub potwierdzenie zwolnienia z opłat składek na ZUS.
dziwne, przecież aparat państwowy działa prężenie, szybko i skutecznie...

zaczynam rozumieć dlaczego rudawy Łukaszek jak wygląda, jakby nie spał od tygodni albo ćpał regularnie morfinę, i twierdzi, że w sumie to szczytu się spodziewajmy na jesieni. Teraz trochę kolorujemy rzeczywistość, wybierzemy długopis na kolejną kadencję i wtedy się zobaczy ile ten kraj wytrwa w takim burdelu informacyjno organizacyjnym.

Jestem pełen podziwu dla rodaków, piszę to poważnie. Trzeba mieć albo dużo ufności w przekaz TVP albo zupełnie nie rozumieć, że jesteśmy sterowani, a każda decyzja tych jełopów jest decyzją czysto polityczną która nie uwzględnia kwestii naszego bezpieczeństwa.

Żeby była jasność, jestem jak najbardziej za tym, żeby gospodarka zaczynała się rozpędzać, oczywistym jest, że państwu jako takiemu jest ciężko utrzymywać stan zawieszenia w nieskończoność, że ludziom ciężko znieść to wszystko, ale nie w takiej chaotycznej i kompletnie niezrozumiałej formie.

Do góry
#7458842 - 30/04/2020 11:17 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
100% sie podpisuje - mistrzowskie przerzucenie odpowiedzialnosci na samorządy. Jak będzie dobrze to sukces rządu bo odmrozili, jak sie nie uda to wina samorządu bo mieli zadbać o bezpieczeństwo zgodnie z wytycznymi.

dla równowagi możesz looknąć na TVN, tam jest z kolei armagedon ogłaszany non stop, normalnie koniec świata - położyć się i płakać

gdzie się podziała moja pozytywna ocena z pocżątków? no cóż tylko koza nie zmienia zdania a tutaj im dalej w las to gorzej i widać że nie ma planu tylko miotanie się od dnia do dnia...napisałbym "nic nie wiesz rządzie" ale byłaby to obraza dla Ygritte

Do góry
#7458843 - 30/04/2020 12:03 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama

Do góry
#7458844 - 30/04/2020 12:17 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: kazow]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: kazow
100% sie podpisuje - mistrzowskie przerzucenie odpowiedzialnosci na samorządy. Jak będzie dobrze to sukces rządu bo odmrozili, jak sie nie uda to wina samorządu bo mieli zadbać o bezpieczeństwo zgodnie z wytycznymi.

dla równowagi możesz looknąć na TVN, tam jest z kolei armagedon ogłaszany non stop, normalnie koniec świata - położyć się i płakać

gdzie się podziała moja pozytywna ocena z pocżątków? no cóż tylko koza nie zmienia zdania a tutaj im dalej w las to gorzej i widać że nie ma planu tylko miotanie się od dnia do dnia...napisałbym "nic nie wiesz rządzie" ale byłaby to obraza dla Ygritte


Nie oglądałem tefałenu już dawno, mówię o wiadomościach jakichkolwiek. Mam ich w dupie bo są dokładnie na odwrotnym biegunie do TVP, jedni i drudzy ciągną w swoją stronę.
Uważałem, że Polsat był zawsze dość równy i w miarę obiektywny ale nie wiem jak to się teraz kształtuje.
telewizje poukładały się politycznie, wiadomo kto z kim trzyma i komu loda robi, równie obrzydliwa sytuacja jak z partiami. Wolą się żreć i tym samym pokazywać, że wszyscy mają nas w dupie i liczy się tylko koryto.

Do góry
#7458848 - 30/04/2020 13:44 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
tvp - pis
tvn - antypis

polsat byl neutralny (czytaj kto wiecej zaplaci) ale juz sie zmienilo jakis czas temu jak sie dogadal z pis jak wrzucili Solorzowi do banku tego samego goscia z KNF co Czarnecki ujawnil. Za to Solorz ma spokój i robi biznesy. Net: Polsat w strone pis, ale nie ostro jak tvp, ale za to bez atakowania

Do góry
#7458858 - 30/04/2020 17:11 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: Biszop]
DePito Offline
enthusiast

Meldunek: 28/10/2019
Postów: 330
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Originally Posted By: Biszop
Tak sobie czytam, słucham i nie mogę się nadziwić jaki nasz nierząd jest kreatywny, coś w stylu kreatywnej księgowości lub też optymalizacji, takie bardzo modne słowo w czasach dobrobytu.
Postanowiłem pare dni temu włączyć sobie reżimową gadzinówkę, nie oglądam w ogóle wiadomości jako takich ale postanowiłem zweryfikować co tam nasi geniusze polityczni u sterów kombinują.
No i okazało się, że w Polsce jest super, wirusa trzymamy za mordę i to przy samym gardle tak, że w zasadzie nie ma nic do powiedzenia, i jeszcze wydajemy mu komendy.
Wybory naturalnie, musza się odbyć bo jest to nasz zasrany obowiązek. Minister Łukasz z pinokiem zwołują w poniedziałek czy wtorek konferencję, żeby ogłosić na niej, że następnego dnia zwołają kolejną konferencję na której ogłoszą jakie to cudowne, kolejne zniesienia obostrzeń nam zafundują.
Inne kraje nam zazdroszczą opanowanej sytuacji, świetnej organizacji i w ogóle, że jest tak zajebiście.

Następnie na konferencji właściwej w dniu wczorajszym, rzeczony pinokio ze swoim wiernym giermkiem Łukaszem ogłaszają, że w przyszłym tygodniu otwieramy żłobki i przedszkola oraz hotele i różnej maści hostele, agroturystyki.
Abstrahując od nerwowego ruchu mającego zwolnić opiekunów małoletnich i pozwolić ich rodzicom wrócić do pracy i zwolnić ZUS z obowiązku wypłacania świadczenia opiekuńczego w wysokości 80% pensji. Oczywiście ruszą galerie handlowe, kolejne dziesiątki tysięcy miejsc pracy, ulubiony sport rodaków, z pewnymi ograniczeniami...

druga kwestia, że lokalne samorządy podważają tą decyzję, w sumie całkiem słusznie twierdząc, że w jaki sposób mają zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, pytając co oznacza bezpieczny catering itd.
Politycznie mistrzowski ruch PISu, przerzucenie odpowiedzialności na samorządy, niech się martwią, z drugiej jak będzie afera to samorządy są odpowiedzialne. Mistrzowski dla nich, ale jakie będą konsekwencje wobec tego, że liczba zachorowań nie spada znacząco, a w zasadzie jest stała, mamy ciągle wysoki współczynnik przenoszenia, gdzie Łukaszek jakiś czas temu twierdził, że poniżej 1 nie ma mowy żebyśmy coś zmieniali...

No tak, ale przecież naród chce wyborów, wg TVP naród ich wręcz żąda od nierządu, a nierząd spełnia przecież każdą prośbę narodu.

rząd rządem, jaki jest koń każdy widzi, ale opozycja to jest zupełnie inna bajka. Jak ich widzę, jak pierdolą dla samego pierdolenia, jakiś Hołownia, jakiś Bosak czy Kosiniak, żaden nie powiedział nic sensownego po za krytykowaniem. To akurat każdy głupi umie, także ja, zwykły obywatel który nie chce nic wielkiego od tego nierządu, po za uczciwą informacją.
Z ciekawostek, zwolnienia z ZUS czy pożyczki dla przedsiębiorców, nie znam nikogo kto otrzymał pożyczkę lub potwierdzenie zwolnienia z opłat składek na ZUS.
dziwne, przecież aparat państwowy działa prężenie, szybko i skutecznie...

zaczynam rozumieć dlaczego rudawy Łukaszek jak wygląda, jakby nie spał od tygodni albo ćpał regularnie morfinę, i twierdzi, że w sumie to szczytu się spodziewajmy na jesieni. Teraz trochę kolorujemy rzeczywistość, wybierzemy długopis na kolejną kadencję i wtedy się zobaczy ile ten kraj wytrwa w takim burdelu informacyjno organizacyjnym.

Jestem pełen podziwu dla rodaków, piszę to poważnie. Trzeba mieć albo dużo ufności w przekaz TVP albo zupełnie nie rozumieć, że jesteśmy sterowani, a każda decyzja tych jełopów jest decyzją czysto polityczną która nie uwzględnia kwestii naszego bezpieczeństwa.

Żeby była jasność, jestem jak najbardziej za tym, żeby gospodarka zaczynała się rozpędzać, oczywistym jest, że państwu jako takiemu jest ciężko utrzymywać stan zawieszenia w nieskończoność, że ludziom ciężko znieść to wszystko, ale nie w takiej chaotycznej i kompletnie niezrozumiałej formie.


U nas niestety dalej ciemnogród, firmy powoli klękają, a w takim TVP pierdolą jaki miód u nas płynie. Ja to wszystko jebnie to ciekawe co pinokio z kurduplem zrobią. Opozycję pomijam, u nas od 89 roku polega to na tym, żeby jeden drugiego podpierdalał i szkodził, nie pomagał. Tak jak napisałeś, koryto only. Wybory to dopiero komedia, kandydaci jak konkurs na deb.la roku. Brakuje, żeby robili je z Ibiszem w TVP, kandydaci się zaprezentują jak na Miss polonia, potem jakieś pytanka i głosowanie sms. Pyk - wybory idealne jak cała ta komedia..

Do góry
#7458861 - 30/04/2020 18:04 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: kazow]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: kazow

gdzie się podziała moja pozytywna ocena z pocżątków? no cóż tylko koza nie zmienia zdania a tutaj im dalej w las to gorzej i widać że nie ma planu tylko miotanie się od dnia do dnia...napisałbym "nic nie wiesz rządzie" ale byłaby to obraza dla Ygritte


Ja też pozytywnie oceniałem początkowe działania rządu i dalej uważam, że były dobre. Dobre było zamknięcie granic w miarę wcześnie (w porównaniu do krajów zachodu). Dobre były ograniczenia jak te w komunikacji, czy w sklepach dotyczących ilości ludzi. Oczywistością było zamykanie imprez masowych.
Kwarantanny dla wracających zza granicy też były dobre.
Różne ograniczenia w zakładach pracy też były ok. Można było dalej jakoś pracować i zarabiać.

Nasz rząd zrobił to wszystko na w miarę wczesnym etapie, co było dobre. To z pewnością spowolniło roznoszenie się wirusa.

Jednak dalej było już tylko gorzej. Program "lot do domu" - idea słuszna, ale brak organizacji tych powrotów był zły.
Zamykanie firm i usług zamiast co najwyżej ograniczać. Policja ścigająca rowerzystów, zamykanie lasów, nakaz noszenia masek chroniących jedynie przed mandatami...

W końcu jak ludzie coraz bardziej zaczęli mieć na to wszystko wy*ebane (bo ile można?), a nastroje się mocno pogorszyły, to zaczęli "odmrażać". Bez żadnego planu i na chybił trafił. Pootwierali lasy (haha), hotele (do których i tak nikt nie jeździ) i żłobki (ale tak, że nie otworzyli). Teraz "odmrożą" muzea i biblioteki... no, szaleństwo.
Te "Tarcze" to jakieś nieporozumienia. Jak wypełnisz prawidłowo 37 wniosków, 857 rubryczek, podasz cały swój życiorys to może za pół roku dostaniesz parę tysięcy złotych. Jak wieść niesie jeszcze nikomu się nie udało przez to przebrnąć.

Poza tym jeszcze jedna kwestia. Na początku nie wiadomo było prawie nic o tym wirusie. Chińczycy straszyli, WHO straszyło. Że 3-4% śmiertelności, albo więcej.
Dziś jak w Europie pozbierali dane, porobili pierwsze badania to widać już, że to bzdury. Zdecydowana większość przechodzi to bez objawów lub z lekkimi, a śmiertelność prawdopodobnie wynosi jakieś ułamki procenta. I to głównie wśród ludzi ciężko chorych lub starych, z których większość i zwykła grypa by wykończyła.

Słowem - okazuje się, że wirus choć się roznosi szybko, choć ciężko go przechodzą Ci, których trzepnie, to nie jest taki straszny jak sądzono dwa miesiące temu. I na zachodzie już się w tym połapali, w USA się w tym połapali i coraz szybciej wracają do normalności.
Widzą też, że Szwecja, która niewiele restrykcji wprowadziła ma się dobrze. Jakoś tam nie zaraziło się pół kraju, nie poumierały całe wsie. Życie toczy się względnie normalnie i jakoś dają radę.

Okazało się, że ograniczenia są dobre. Ale restrykcje polegające na zamykaniu czego się da przynoszą więcej szkód niż pożytku.

A u nas niewyspany minister bajdurzy coś tym, żeby chodzić w maskach przez lata dopóki Bill Gates nie przywiezie nam cudownej szczepionki.
Paranoja.

Do góry
#7459016 - 01/05/2020 16:04 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37093
Przeczytałem informację, która mi pasuje i się nią podzielę,
bo ma ona znaczenie również dla nas, czyli tzw. zwykłych zjadaczy chleba.


"Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Aarhus wskazuje na niewielkie ryzyko zakażenia koronawirusem podczas meczu piłkarskiego.
Gra w piłkę nożną wydaje się całkiem bezpieczna, bo akurat tutaj kontakt z przeciwnikiem jest naprawdę krótkotrwały, zwracają uwagę duńscy naukowcy.

Podczas meczu piłkarskiego istnieje niewielkie ryzyko infekcji wirusowych. Wskazuje na to choćby na fakt - zgodny z wytycznymi duńskiego narodowego instytutu zdrowia - że za bliski i ryzykowny kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, uznaje się przebywanie z nią w odległości mniejszej niż dwa metry w czasie dłuższym niż 15 minut.

Futbol amerykański czy rugby mogłyby mieć z tym problem, ale w piłce nożnej zazwyczaj masz tylko krótkotrwały kontakt z ciałem przeciwnika - mówi wirusolog Allan Randrup Thomsen cytowany przez videnskab.dk, gdzie opisane są też wnioski naukowców z Uniwersytetu w Aarhus, którzy przeanalizowali 14 meczów Superligi z sezonu 2018/19. Z ich analiz wynika, że piłkarz na boisku średnio spędza półtorej minuty w pobliżu innego gracza, zakładając, że ten jest nosicielem COVID-19.

Ale tu nawet nie tyle chodzi o czas wskazany w badaniu, ile o to, by nie popadać w histerię. Bo jeśli piłkarze powstrzymają się od grupowej celebracji i uścisków radości, będą unikać bezpośredniego kontaktu w szatni, czyli m.in. brać kąpiele w domu, a także ogólnie przestrzegać ścisłego reżimu sanitarnego, który obowiązuje w społeczeństwie, to nie będzie żadnych problemów z rozgrywaniem meczów - uważa Allan Randrup Thomsen."

Do góry
#7459063 - 01/05/2020 17:42 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: akagi]
Irek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2003
Postów: 5627
Skąd: Chrzanów


Nowa sportowa rzeczywistość


"Czy możliwe jest prowadzenie treningów w bliskim kontakcie?

Zalecane jest zachowywanie możliwie najczęściej dystansu przy uprawianiu sportu na otwieranych obiektach. Analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się i bezpiecznych odstępach 2 metrowych."

Jak mnie ktoś nagra że dzieciaki mają gierkę to poproszę biczyka o jakieś pewniaki z kłusaków grin

Do góry
#7459125 - 01/05/2020 18:57 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
TEO Offline
Eliminator

Meldunek: 02/12/2003
Postów: 35252
Skąd: Kg(L)
Szkoda gadać. Wczoraj pokazywali galerię gdzie może wejść 7500 osób. Już widzę te zachowane tam odległości

Do góry
Strona 36 z 42 < 1 2 ... 34 35 36 37 38 ... 41 42 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 3427 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49