Strona 6 z 42 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 41 42 >
Opcje tematu
#7447721 - 23/03/2020 00:04 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Aleksander Łukaszenko nie zamierza pomagać Białorusinom w powrocie do kraju. - Ci, którzy wyjechali po naszych ostrzeżeniach nie dostaną czarterów. Niech tam siedzą, jeśli sobie pojechali &#8211; oświadczył prezydent Białorusi.


a u nas płaczą na twitterze jak pizdy, że nie dostali herbaty w samolocie, który ich do Polski zabierał

Do góry
Bonus: Unibet
#7447722 - 23/03/2020 07:54 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: Kura]
pacyfista Offline
Sherlock Holmes

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 81979
Skąd: jawor/bremen
Wkrótce trzeba będzie stanąć przed wyborem

czy sie izolujemy czy bankrutujemy

dla wielu takiego wyboru juz nie będzie

bo nie sądzę żeby Fechu,Burbon itd będzie chciał robic u siebie remont .

podałem tylko sytuacje z mojej branży a takich będzie bardzo duży procent.

To co odpierdala bolszewia pisowska przechodzi ludzkie pojęcie

po trupach do zwycięstwa

wiadomo że wybory sie nie odbędą ale graja na uczuciach milionów

nigdy wam kurwy tego nie zapomnę.

nie dziwie się Kaczyńskiemy bo to chory i już ma swój wiek człowiek

ale Dworczyki czy inne młode gnidy ,tak byc nie może.

dużo zdrowia wszystkim normalnym.

Do góry
#7447723 - 23/03/2020 09:10 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: kazow]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: kazow
jedna rzecz - nie boi sie podjąc radykalnych decyzji

nigdy nie bedzie idealnie, pewnie ze mogli uzdrowic szpotale i zbudowac i 1000 wiecej, albo mogli przewidziec wirusa i wypracowac szczepionke 2 lata temu

ale na moment jak jest, ogarniaja co mogą, na pewnoe lepiej niż kilka innych krajów w europie


kazow, tu nie chodzi o kłótnie smile

O jakich Ty radykalnych decyzjach piszesz??
zapytaj w szpitalach personel, ludzi na granicach, ludzi prowadzących swój biznes czy czują te radykalne decyzje.
W szpitalach cały personel jest posrany po pachy, ilość testów która jest wykonywana tuszuje faktyczny obraz sytuacji, wystarczy się pochylić i zobaczyć ile jest wykonywanych testów u nas, a nie porównywać bezmyślnie do krajów z większą ilością wykrytych gdzie wykonuje się zdecydowanie więcej testów.

Musiałem jechać w zeszły weekend do Niemiec, odebrać przed zamknięciem granic lekarstwa które ktoś potrzebował pilnie przed zamknięciem granicy, nie ma możliwości wysyłki. Na granicy totalny chaos, nikt nie miał pojęcia jak to będzie wyglądać, jak funkcjonować i co robić. Kolejki i bezsensowne wypełnianie tych samych dokumentów po kilka razy. Fajna organizacja, naprawdę zajebista.
Historia jakiegoś człowieka który wracał pociągiem do Polski, i od granicy żadnej, jakiejkolwiek informacji jak ma przejść kwarantannę lub bezpiecznie do jej miejsca dotrzeć, po za zmierzeniem temperatury nic więcej, chcieli go z pociągu wysadzać, w końcu eskorta policji, a na dworcu docelowym informacja, że musi spokojnie bokami dojść do domu...

Pakiet pomocowy to jakaś kpina, suche cyfry, magiczne 212 czegoś tam bliżej nieokreślonego, zwolnienie z ZUSu, na 3 miesiące, ale co później? rozłożone na raty? odroczone czy natychmiastowa strata?
Zapytaj pacyfka i tysięcy mu podobnych co maja zrobić? jak mają cokolwiek zaplanować, jak nie wiedzą co zrobią po 3 miesiącach, czy będą musieli z miejsca po tym terminie oddać całość? z czego?

Szkoły, system nauczania zdalnego polegający na tym, że nauczyciel wysyła info zróbcie to, to i to, rodzice siedzą i kombinują z dziećmi o co chodzi, totalny chaos. Zamiast dać sobie nawet parę tygodni na stworzenie czegoś co będzie namiastką nauczania, a nie rzucenie się na żywioł. i znów, ja rozumiem, że to nowa sytuacja której nikt się nie spodziewał i nie było gotowego projektu na taką okazję. Naturalna rzecz, ale tydzień, dwa czy trzy nikogo by nie zbawiło, i tak wszystko by stanęło na głowie, najwyżej całe półrocze czy nawet rok przesunięcia. W skali problemu nie widzę powodu by rwać sobie włosy z głowy.

Szef partii rządzącej nie widzi problemu żeby chodzić do kościoła, przecież bóg nie przeniesie wirusa w swoim domu, wybory? pewnie, robimy wybory..., no kurwa czy to ja jestem debilem, czy ludzie którzy opowiadają takie rzeczy??

Mimo to, zupełnie nie chodzi o ten czy inny rząd, czy on się nazywa PiS, sris czy zwis, kompletnie bez znaczenia. Powyższe dotyczy małego, parszywego człowieczka kręcącego swoje interesiki nie tylko kosztem ludzi którzy mu wierzą ale także, a może zwłaszcza kosztem nas wszystkich bez podziału na wiarę, poglądy i cokolwiek innego.
Ostatnie lata wydrenowały nas do dna, próbujemy nalać z pustego, a tak to wiesz, ja też mogę obiecać, że Ci dam x kwotę jak staniesz na rzęsach i pokażesz zdjęcie, wierzysz mi ?

Nie chodzi też o to, że ja czy ktokolwiek inny ma receptę na sytuację która nas dotyka, nie ma takich. Chodzi o to żeby przestać pierdolić o tym jak jest super, bo nie jest super, jest chujowo, bardzo chujowo. I gdyby ten rząd miał jakiekolwiek jaja to postawiłby sprawę jasno, staramy się, robimy co możemy ale sytuacja jest dla nas wszystkich kompletnie nowa i szukamy dobrych, a nie popularnych, rozwiązań.

Nie ma czegoś takiego, jest pierdolona retoryka o tym jacy jesteśmy wspaniali, jacy zaradni, jacy pomysłowi. to jest dramat tego rządu, i jeszcze raz powtarzam, ja nie mam pretensji o to, że nie wiadomo co będzie najlepszym rozwiązaniem/rozwiązaniami bo tego nikt nie wie. Ja mam pretensje o to, że słyszę pierdoły, populistyczne frazesy.
Po prostu przestańmy pierdolić, że wszystko wiemy, że wszystko kontrolujemy bo to jest absolutna nieprawda!

wszystko wskazuje, że najgorsze przed nami, Włochy, Hiszpania, kolejne kraje są gdzie są, a nagle my, mamy oczekiwać czegoś innego? z jakiego powodu?
Bo rząd podjął radykalne decyzje?

Gdybyśmy podjęli radykalne decyzje dużo wcześniej, to może inaczej by to wyglądało, ale ani u nas, ani nigdzie w eurokołchozie nie znalazł się nikt z jajami który by powiedział, STOP, zamykamy wszystko w pizdu, ograniczamy ruch do zera i czekamy 2 tygodnie. Wymierne straty w gospodarkach, w określonym czasie byłyby do przeżycia, jesteśmy po dość dobrej gospodarczo dekadzie, przeżylibyśmy i teraz pewnie byśmy byli w innym miejscu, a przynajmniej mielibyśmy na to szansę.

Polecam ciekawy artykuł https://www.forbes.pl/opinie/jak-chiny-w...awirusa/h2vxvf2

i bez napinki, nie jest to atak na Ciebie, absolutnie. po prostu komentuje to co widzę, i co z drugiej strony słyszę od rządu miłościwie nam panującego. i mnie to przeraża.

Do góry
#7447733 - 23/03/2020 10:39 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
VVega Online   futbol
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/05/2015
Postów: 45665
Skąd: R22




Do góry
#7447735 - 23/03/2020 10:51 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
VVega Online   futbol
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/05/2015
Postów: 45665
Skąd: R22
W Japonii próbowali wznowić rozgrywki w kosza

"Chaos w lidze koszykówki
Jak informuje portal Japan Times, panował kompletny chaos, a sezon znów został przerwany. Niektóre mecze odwołano, bo część koszykarzy miała stan podgorączkowy. Inni odmówili gry, przez co drużyny musiały występować w niepełnych składach. Z kolei spotkanie Utsunomiya Brex z Chiba Jets Funabashi odwołano ze względu na chorobę sędziego. Po 1 kwietnia ma się odbyć kolejna próba wznowienia rozgrywek."

Do góry
#7447772 - 23/03/2020 13:29 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: VVega]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110840
Skąd: Las Vegas
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarła też ósma osoba chora na COVID-19.

Do góry
#7447788 - 23/03/2020 15:52 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
23.03.2020, Moskwa (PAP) - W Rosji powstanie system identyfikowania - za pomocą danych operatorów telefonii komórkowej - osób, które kontaktowały się z zakażonymi koronawirusem. Na polecenie premiera Michaiła Miszustina system opracuje w najbliższych dniach ministerstwo łączności Rosji.


takie proste do zrobienia, w PL pelno firm ma podobne dane juz, wystarczy trackowac mobile ID i gotowe

Do góry
#7447789 - 23/03/2020 15:53 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
System ten będzie się opierał na danych operatorów telefonów komórkowych na temat geolokalizacji telefonów konkretnych osób.

Obywatele będą otrzymywać informację o tym, że mieli kontakt z osobą zakażoną i wobec tego powinni izolować się przez odpowiedni czas. Dane te zostaną też przekazane sztabom powołanym do walki z koronawirusem w stolicy i regionach Rosji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w poniedziałek, że działania takie nie są naruszeniem prawa, a jednym z działań podejmowanych w walce z pandemią.

Podobny system działa już w Izraelu. 22 marca ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało o uruchomieniu aplikacji, która śledzi lokalizację użytkownika i ustala, czy w ciągu ostatnich 14 dni kontaktował się on z osobą zakażoną.

Do góry
#7447821 - 23/03/2020 17:05 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: kazow]
fechu Offline
I love mecz.pl

Meldunek: 12/03/2003
Postów: 51170
Skąd: ze wsi

Do góry
#7447833 - 23/03/2020 17:18 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Milosz Lodowski &#127477;&#127473; &#128175;
@miloszlodowski
&#183;
6 g.
Przed chwilą dzwonił do mnie Premier
@Jaroslaw_Gowin
zadeklarował pomoc, jesteśmy już w kontakcie z premier
@PiotrGlinski
i minister
@michaldworczyk
- jest energia i deklarowane wsparcie! #PolacyToZdolneBestie wink
--
Oby się udało

Do góry
#7447853 - 23/03/2020 19:30 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
akagi Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37059
Widać że ten chat stał się taki jakiś polityczny. smile

Ale ja o tym wirusie.

Wiadomo, każdy o tym czyta, ale "dobre rady" zawsze się przydadzą dla tych, co jak raz o tym nie doczytali, zatem...

"W przypadku koronawirusa utrata węchu może być głównym objawem COVID-19 o bardzo łagodnym przebiegu.
Prof. Clare Hopkins z British Rhinological Society oraz prof. Nirmal Kumar z British Association of Otorhinolaryngology wydali w tej sprawie wspólne oświadczenie, w którym czytamy że analiza dostępnych danych z kilku krajów oraz własne obserwacje, doprowadziły ich do wniosku, że utrata węchu może być markerem zakażenia COVID-19.

Wielu pacjentów na całym świecie, u których uzyskano pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, jako jedyne objawy zgłaszało utratę węchu i smaku, bez częściej rozpoznawanych symptomów, takich jak wysoka gorączka i kaszel - piszą eksperci. Brak innych objawów zakażenia oznacza, że najprawdopodobniej wiele zakażeń umyka naszej uwadze. Bezobjawowy COVID-19 to jeden z motorów rozprzestrzeniającej się epidemii.

Utrata węchu i smaku to oznaka, że wirus skumulował się w jamie nosowej. Nos jest przecież główną drogą, którą koronawirus wnika do organizmu człowieka. Wciągając powietrze, wciągamy także kropelki wilgoci, w których mogą znajdować się wirusy.
- powiedział prof. Kuman reporterom Sky News."

Do góry
#7447856 - 23/03/2020 19:34 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: akagi]
pacyfista Offline
Sherlock Holmes

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 81979
Skąd: jawor/bremen
Tak uwzieli się na PiS jak na Kante

uwierz mnie Akagi że każdy chory który wejdzie po mnie do toalety rano

węch będzie miał.

Do góry
#7447861 - 23/03/2020 19:49 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: pacyfista]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110840
Skąd: Las Vegas
- Mamy 40 potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie grójeckim – podał tamtejszy sanepid. Większość to personel dwóch powiatowych szpitali: w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą frown

Do góry
#7447862 - 23/03/2020 19:49 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
akagi Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37059
A Ciebie jeszcze trzyma po tej kwarantannie. smile

Moje przesłanie w tamtym poście było inne, bo jak za Tobą do kibla wejdzie chory, to już jest za późno.
Chodzi o to, żebyśmy my nie roznosili tego na innych, jakby nam się takie przypadłości zdarzyły.

Ale zdrowia życzę pacyfku, węchu i smaku też.

Do góry
#7447880 - 23/03/2020 21:16 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493

Do góry
#7447886 - 23/03/2020 21:51 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: Master.com back]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu


Jak to się rozlezie na czarnym lądzie to wszystkie te fale emigracji które przeżyłe Europa to mały pikuś.
Te wielkie gospodarki leżą i kwiczą, a co Afryka zrobi to lepiej nie myśleć.
Nikt im nie pomoże, tylko odizolować, otoczyć i zamknąć oczy

Do góry
#7447895 - 23/03/2020 22:32 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok

Do góry
#7447902 - 23/03/2020 22:57 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: Kura]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Radykalne działania skutkują. Jestem spokojny widać, że sytuacja jest opanowana.

Do góry
#7447913 - 23/03/2020 23:21 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Nic nie działa.

Na Facebooku pojawia się dramatyczny wpis Łucji Nowak: &#8222;Mój tata który został wczoraj wypisany ze szpitala w Grójcu z oddziału wewnętrznego zmarł trzy godz po przyjeździe do domu. Szpital był objęty kwarantanną, wieczorem został uruchomiony sztab kryzysowy w Warszawie. Próbki pacjentów zostały pobrane przed wypisem taty ze szpitala. Właśnie dostałam informację, że tata miał wynik pozytywny na koronawirusa! Nie wiem jakie zalecenia podejmie szpital lub sanepid w Grójcu, ale ostrzegam wszystkich, którzy mieli kontakt z pielęgniarkami, lekarzami i pacjentami z oddziału wewnętrznego w Grójcu!!!! My właśnie czekamy na specjalna karetkę z Piaseczna, która przyjedzie po tatę i go zabierze. To jest ostrzeżenie dla was, bo nikt w tego nie powie! Cała noc walczyliśmy, żeby ktoś przyjechał, potwierdził zgon, wszyscy się bali, bo tata był na kwarantannie. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego co przechodzimy! Ostrzegam was wszystkich!&#8221; [pisownia oryginalna &#8211; red.]

Do góry
#7447917 - 23/03/2020 23:58 Re: KORONAWIRUS - CZAT OGÓLNY [Re: rafal08]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Nawet na koronawirusie będą wałki kręcić swoim

https://stooq.pl/q/?s=mbf&c=3m&t=l&a=lg&b=0
wzrost w tym roku +457.33% - kosmom do sześcianu

https://stooq.pl/q/p/?s=mbf
Wojciech Ahnert Prezes Zarządu
(taka niespodzianka przypadek)


https://stooq.pl/n/?f=1339882&search=mbf+group
3.03.2020, Warszawa (PAP) - MBF Group zawarł umowę ramową z Fundacją Simedical w zakresie zawiązania ścisłej współpracy dotyczącej sprzedaży produktów medycznych - podała spółka w komunikacie. Na mocy umowy strony zobowiązały się wykonywać komercyjne usługi oraz obrót towarami związanymi m.in. z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV (COVID-19).

Fundacja Simedical zajmuje się m.in.: ochroną i promocją zdrowia, działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, działalnością na rzecz osób starszych i w wieku emerytalnym oraz działalnością wspomagającą rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości gospodarczej. Fundacja działa pod nadzorem Ministerstwa Finansów. (PAP Biznes)


Wielki człowiek -> https://ahnert.pl/

Do góry
Strona 6 z 42 < 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 41 42 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (akagi, igea23, burbon, VVega, Józef Małolepszy), 2247 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581197 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49