Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#70246 - 25/04/2005 21:50 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
,meraj Offline
journeyman

Meldunek: 25/01/2005
Postów: 85
Skąd: Lublin
przepraszam ma ktos moze stycznosc z programem parkiet tread prosze o kontakt to bardzo wzne chyba ze ktos ma jakis inny program i moze go polecic ale najlepiej aby notowania byly w czasie zeczywistym i ile wynosi abonament i czy sa tam jakies rekomendacje i jak czesto prosze o pomoc
pozdrawiam wszystkich Antoni

Do góry
Bonus: Unibet
#70247 - 26/04/2005 06:21 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Odpowiedzi szukaj na stronach Biur Maklerskich ,opłaty są symboliczne .Wszystkie biura zamieszczaja własne rekomendacje i analizy .Linki do biur najlepiej przez stronę GPW.

Najlepszą platformę ma moim zdaniem BOŚ .http://bossa.pl/ .
Nie jest to reklama , ja korzystam z dennego programu BGŻ ,ale tylko dlatego ,ze bank blisko domu .

Do góry
#70248 - 26/04/2005 12:05 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
kapitansb - mam pytanie - czy ty siedzisz duza czesc dnia przed komputerem?

Do góry
#70249 - 26/04/2005 14:37 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Sporo . Dążę do tego żeby zostać zawodowym spekulantem ,oprócz GPW od mniej więcej roku gram również na forexie (z bardzo dobrym skutkiem ).No i bukmacherka (ale to ostatnio zaniedbuję -zresztą tu jest mniejsza kasa ).

W domu mam włączonego Bloombega lub CNBC i tak na przemian . Inaczej się nie da .

Do góry
#70250 - 26/04/2005 22:02 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
No wlasnie o forex mi chodzilo. Czy korzystasz moze z Oandy? Czy na forexie zarabiasz na daytrading'u?

Do góry
#70251 - 27/04/2005 06:11 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
zbychal Offline
veteran

Meldunek: 19/02/2003
Postów: 1216
Dla przeciętnego Kowalskiego utrzymywanie się z giełdy to mrzonka! Trzeba mieć kapitał na co najmniej rok-dwa życia+kapitał do gry+wyniki. Poza tym cięzko pogodzić niskie obsunięcia kapitału z niskim ryzykiem i wysokim zyskiem.
Lepiej sobie pracować na posadce i grać dla hobby 1 kontraktem i obstawiać kuponiki. Szkoda życia i nerwów.

Do góry
#70252 - 27/04/2005 06:18 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
zbychal Offline
veteran

Meldunek: 19/02/2003
Postów: 1216
Quote:


W zasadzie nie inwestuję w akcje ( a raczej inwestuję długoterminowo ) - kiedyś skupowałem Apator -teraz powoli z niego wychodzę i skupuję WSiP .




Zupełnie nie rozumiem Twojego ruchu z WSiP.
Może masz jakieś przesłanki techniczne, ale ja widzę tu trend spadkowy więc nie za bardzo łapię.
Fundamentalnie ta spółka będzie padaka. Podrasowała wyniki pod debiut na GPW, a teraz wychodzi jej prawdziwe oblicze.
Perspektywy są marne, bo mamy niż demograficzby i zwyczajnie nie będzie trzeba tylu podręczników co sprzedawało się dotąd.
Trudno zwiększać zarobki na kurczącym się rynku.
Wiem, że WSip wyda kasę z emisji na zakup innych firm z branży i w zanadrzu ma sprzedaż nieruchomości( tego nie jestem pewien), ale jestem sceptykiem.
Mimo wszystko życzę powodzenia i niech wysoka stopa zwrotu będzie z Tobą.

Do góry
#70253 - 27/04/2005 09:59 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
zbychal Offline
veteran

Meldunek: 19/02/2003
Postów: 1216
I jeszcze co do WSiP dziś jest ciekawy artykuł potwierdzający wiele wątpliwości zasadności skupowania ich akcji:
http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=616828
Pozdr i radzę zastanowić się.

Do góry
#70254 - 27/04/2005 16:13 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Gram na dwóch platformach ;

VT -firmy CMS i DealBookFX -firmy GFX

obie znane i renomowane ,maja swoje przedstawicielstwa w Polsce ,ale tym reklamy nie bedę robił .

Bardziej pasuje mi VT ,ale zalety drugiej wynikają z tego ,ze transfer kasy odbywa się na terenie Polski (no i oczywiście jest delikatna poomoc przy rozliczeniu podatku ).

Do góry
#70255 - 27/04/2005 16:36 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Zbychal -z giełdą mam do czynienia od dawna ,jeszcze prowadzę własną firmę , aczkolwiek zaczyna mnie to drugie zajęcie coraz bardziej denerwować (potężne obciazenia podatkowe no i konkurencja obniżająca marżę ,co sprawia ,ze zyski topnieją ).Czasami czuję sie jak biały Murzyn ,który przerzuca towar a państwo kasuje 22% Vat .

Nigdy nie pracowałem na tzw. posadzie ,choć z wykształcenia jestem inzynierem .Tak do końca nie można nazwać pracą u kogoś pracę za granicą ,na bramce , czy też w Uniwersitasie .(dla młodego pokolenia wyjaśnienie:spoldzielnia studencka w W-wie w latach 80-tych kopalnia pieniędzy ).Tak więc można powiedzieć ,że pracowałem cały czas u siebie ponosząc ryzyko tej działalności .Cóz spekulacja -to ryzyko szczebel wyżej .Od września ubiegłego roku przy uwaznym śledzeniu GPW przyniosło mi to olbrzymie profity . Do tego doszedł forex w który angażuję sie coraz bardziej .

Zakłady bukmacherskie ?Wszystkim zaczynajacym przygodę z giełdą na pewno to polecę -ale tylko myslącym (zrozumienie ryzyka ,p*k itd.) .Od mniej wiecej pół roku wspólpracuję z pewną miedzynarodową grupą na zamknietym forum . Wykorzystujemy regułę przechodniości gł. w tenisie (w szczególnosci damskim),koszu i piłce ręcznej .Są zyski ,ale jak dla mnie to za wolno idzie.Z tego też powodu za trudniejsze uważam utrzymanie się z buków (jeżeli w ogóle możliwe w dłuzszym dystansie ) .

Do góry
#70256 - 27/04/2005 16:46 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Quote:


Od mniej wiecej pół roku wspólpracuję z pewną miedzynarodową grupą na zamknietym forum . Wykorzystujemy regułę przechodniości gł. w tenisie (w szczególnosci damskim),koszu i piłce ręcznej .




Mozesz zdradzić troche więcej szczegółów zaintrygowało mnie to

Do góry
#70257 - 27/04/2005 16:56 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Jak napisałem -chyba juz kawał czasu temu - akcje są dla mnie inwestycją długoterminową .Apator (tak a propos od tamtego czasu nie sprzedałem ani jednej szt . i chyba nie sprzedam ) kupowałem po cenie 10-14 pln .Nie liczyłem ,ale dywidendy przez ten czas chyba juz przegoniły wartość akcji w momencie zakupu .Popatrz ile teraz kosztują -jeżeli bedzie wezwanie ,albo cos bedzie nie tak w tej firmie to pewnie sprzedam (w drugim przypadku bedzie to trudne bo mam tego dosyc sporo ).Mam kolegę który na podobnych zasadach wziął ślub z BRE Bankiem (kupował po 3 pln !).

Sprawa WSiP - pamietasz jaka była awantura w Sejmie ?No i kto był chetnym na przejęcie tej spółki ?Kapitał jest rozproszony i ktos kto przejmie kontrole musi te akcje skupic z rynku .Kupuję je cały czas - teraz jest dobry okres bo wszystko wskazuje na wyhamowanie spadków .Sprawy fundamentalne są ogólnie znane ,z tego co wiem firma bedzie płacic dywidendę .Dla mnie liczy się cena srednia zakupu a inwestuję w nia pieniadze które nie beda mi potrzebne .A wycena ?-myślę ,ze 7 pln to okazja (przypuszczam,ze czytałeś "Inwestowanie w wartość ").Dlatego kupuję te akcje z perspektywa kilku lat .

Do góry
#70258 - 27/04/2005 17:22 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:




Mozesz zdradzić troche więcej szczegółów zaintrygowało mnie to




Sprawa jest prosta .W ostatnim czasie jest wysyp płatnych typerów - z reguły nieudaczników którzy nie potrafią utrzymać się z własnego typowania .

W zamkniętym gronie wiem ,że za słowami i typem idzie pieniądz . W takich sytuacjach wierzę tym, którzy swoje przewidywania popierają wyłożeniem dużych pieniędzy "na stół", niż tym, którzy takich pieniędzy nie wykładają.Na tej samej zasadzie polega zaufanie do mnie .

Z tego też powodu wiele typów po prostu jest bez wartości - również na tym forum - to tylko bla bla bla .

Ktoś kiedyś celnie to ujął (szkoda,ze nie wiem kto)-"chcąc byc wielki musisz stać na ramionach gigantów ".

Do góry
#70259 - 28/04/2005 12:32 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
kapitansb - mam do Ciebie pytanie. Czy chcialoby Ci sie podawac typy forexowe z daytradingu? Moze by pare osob chetnych zarejestrowalo sie na jakims forex'ie (nie wiem - czy kazda platforma forexowa ma takie same identycznie notowania). Proponowalbym oande bo jest bardzo prosta i banalnie sie otwiera i zamyka pozycje.

Chodziloby o to, zeby osoby ktore sa zaintresowane laczyly sie online i razem sobie to samo inwestowaly. Podejrzewam, ze jesli chodzi o forex tam jest taki ruch, ze jakby te typy forexowe gralo iles tam osob naraz, to raczej nie mialoby to wplywu na rynek

To mogloby wygladac tak, ze czekamy na jakiegos pewniaka ' jakis trend, na ktorym mozna byloby zarobic w pare minut albo nawet 1 minuty 5 pipsow - i wchodzic praktycznie tylko wtedy, gdy prawdopodobienstwo obsuniecia (korekty) trendu jest praktycznie zerowe a z bardzo duzym prawdopodobienstwem taki trend pojdzie w przewidywanym kierunku o 6 pipsow np. - na podstawie testowanie wsparc, 3 z 5 fal rosnacych itp.

Dalbys rade i co wazniejsze chcialoby ci sie? Mozna byloby wtedy razem pograc jakos tymi typami forexowymi a i bysmy sie moze cos od ciebie nauczyli.

Co ty na to? Jak to widzisz? Duzo jest babrania sie z rozliczaniem podatku? Jak czesto trzeaba podatek placic?

Chodziloby o to, zeby dziabnac te 5 pipsow dziennie i zamykac platforme do nastepnego dnia lub momentu dobrej okazji.

Ile kaski wedlug Ciebie trzeba byloby przelac na oande, zeby cos tam sensownego zarobic?

Do góry
#70260 - 28/04/2005 12:51 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
Dodam tyle, ze zysk w wysokosci 50% - 100% z forexu w skali roku by mnie zupelnie zadowolil. I dlatego sie pytalem o to, ile przelac bo nie wiem czy dobrze mysle i czy ten zysk nie jest wygorowany jesli chodzi o daytrading (teoretyczny oczywiscie jest taki zysk mozliwy ale chodzi czy dla takiej naszej grupy bylby realny?).

Do góry
#70261 - 28/04/2005 16:09 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
l1su Offline
stranger

Meldunek: 09/03/2005
Postów: 23
ja tez mam pytanko z jakiego oprogramowania do analizy technicznej korzystasz i z jakich serwisow na necie korzystasz

Do góry
#70262 - 28/04/2005 19:10 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Quote:

kapitansb - mam do Ciebie pytanie. Czy chcialoby Ci sie podawac typy forexowe z daytradingu? Moze by pare osob chetnych zarejestrowalo sie na jakims forex'ie (nie wiem - czy kazda platforma forexowa ma takie same identycznie notowania). Proponowalbym oande bo jest bardzo prosta i banalnie sie otwiera i zamyka pozycje.

Chodziloby o to, zeby osoby ktore sa zaintresowane laczyly sie online i razem sobie to samo inwestowaly. Podejrzewam, ze jesli chodzi o forex tam jest taki ruch, ze jakby te typy forexowe gralo iles tam osob naraz, to raczej nie mialoby to wplywu na rynek

To mogloby wygladac tak, ze czekamy na jakiegos pewniaka ' jakis trend, na ktorym mozna byloby zarobic w pare minut albo nawet 1 minuty 5 pipsow - i wchodzic praktycznie tylko wtedy, gdy prawdopodobienstwo obsuniecia (korekty) trendu jest praktycznie zerowe a z bardzo duzym prawdopodobienstwem taki trend pojdzie w przewidywanym kierunku o 6 pipsow np. - na podstawie testowanie wsparc, 3 z 5 fal rosnacych itp.

Dalbys rade i co wazniejsze chcialoby ci sie? Mozna byloby wtedy razem pograc jakos tymi typami forexowymi a i bysmy sie moze cos od ciebie nauczyli.

Co ty na to? Jak to widzisz? Duzo jest babrania sie z rozliczaniem podatku? Jak czesto trzeaba podatek placic?

Chodziloby o to, zeby dziabnac te 5 pipsow dziennie i zamykac platforme do nastepnego dnia lub momentu dobrej okazji.

Ile kaski wedlug Ciebie trzeba byloby przelac na oande, zeby cos tam sensownego zarobic?




Przepraszam, że sie wtracam ale przy założeniu pięciu pipsów zysku to się nie opłaca otwierać pozycji. Przy tak płynnym rynku to co poda kapitansb w 2 sekundy moze być nie aktualne

Do góry
#70263 - 28/04/2005 22:17 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
Czesc. Niekoniecznie - oczywiscie sa momenty, ze rynek skacze +/- 100 pipsow w 1 minute - nie chodzi mi o takie cos. Tylko wtedy, gdy jest spokojnie i ida lagodne trendy.
Otwieralem na demo pozycje i przez 1-2-3 minty bylo czesto tak, ze +1 pips -1 pips - i tak w kolko - po paru minutach rynek idzie w okreslonym kierunku o te kilkanscie pipsow - bo zaczyna sie jakas 3 lub 4 pipsowa swieczka tworzaca na przyklad 5-ta fale Eliota.

Do góry
#70264 - 29/04/2005 16:19 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
b6 -bez urazy widzę ,że masz blade pojęcie o spekulacji ,o forexie w szczególnosci ,ale to przy odpowiednim wkładzie pracy da sie naprawić .

Polecam poczytać :

http://bossa.pl/edukacja/ -giełda

http://www.efixpuls.pl/cotton/dokumenty/produkty/akademia/ -forex

pobuszuj po tych serwisach

W dalszej kolejnosci zaistaluj platformę demo i rzetelnie poćwicz przez około 3 miesiące .

Do góry
#70265 - 07/05/2005 20:38 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
,meraj Offline
journeyman

Meldunek: 25/01/2005
Postów: 85
Skąd: Lublin
czsec wszystkim odwiedzajacym ten temat.Mam jedno pytanie czy istnieje moze jakas strona na ktorej mozna znalesc rekomendacje odnosnie do akcji. Z zastrzerzeneim ze sa to rekomendacje robione ne biezaco. Wiem ze istnieja takie serwisy ale sa platne czy istneije moze cos bezplatnego.pozdrawiam wszystkich czesc

Do góry
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, burbon), 3354 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581603 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49