Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#70226 - 14/03/2004 01:34 Pytania o inwestycje na giełdzie
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Mam kilka podstawowych pytań do osób dla których inwestowanie w papiery wartościowe jest podstawowym sposobem na zdobywanie środków finansowych w życiu.
1 Czy inwestowanie w papiery wartościowe na giełdzie np(akcje,obligacje)jako alternatywa w stosunku do lokat bankowych, pracy zarobkowej na etacie czy prowadzenia przedsiębiorstwa.
2 Czy warto w ten sposób zarabiać i czy to może być sposób na życie, a może zaproponujecie coś innego.
3 Jaki kapitał początkowy należy posiadać by aby w to wchodzić
4 Czy inwestowanie na giełdzie to rzecz skomplikowana i jak zbierać informacje, dokonywać analiz by moje papiery wartościowe przynosiły jak najmniej strat.
Podstawowe informacje dotyczące gry na giełdzie uzyskałem na onecie w poradniku inwestora ale chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat co to analiza techniczna itp.
Jeśli ktoś z państwa mógłby udzielić odpowiedzi na pytania jak znajdzie trochę wolnego czasu między notowaniami sesji to bardzo serdecznie dziękuje.

Do góry
Bonus: Unibet
#70227 - 14/03/2004 03:34 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Może ja spróbuję :

1.Tak , inwestowanie może być alternatywą do innych źródeł zarobkowania jak również może być dodatkiem do Twoich obecnych dochodów.Trzeba jednak pamietać że jest to zajęcie czasochłonne, które przekracza ustawowe czterdzieścikika godzin tygodniowo.Chyba że chcesz grać w bardzo długim horyzoncie to wtedy w/g zasady kup i zapomnij wiele czasu nie stracisz.(ale możesz stracic wiele kasy)
2.W/g mnie warto w ten sposób zarabiać, po początkowych wpadkach po pewnym czasie bez trudu wyciągniesz 100-200zł dziennie np. na rynku futures ale z czasem człowiek staje się chytry i różnie się to kończy.
3.Można odpowiedzieć dowolny.Możesz kupić nawet 1 akcję za kilka złotych(tylko po co)Zysk na akcjach osiąga sie w procentach więc sam oblicz na co Cie stać.Inna sprawa jest z kontraktami.Tutaj Twój wkład zależy od ryzyka jakie akceptujesz.Grając np. 1 kontraktem potrzebujesz na bezpieczna grę 4-5 tys. zł oczywiście możesz zainwestowac równiez połowe tego ale ryzyko będzie większe że wylecisz z rynku.W/g mnie majac 10 tys. zł możesz spokojnie i bezpiecznie grac dwoma kontraktami.Jeśli złapiesz 10 pkt. dziennie Twój zarobek wyniesie 200zl minus prowizja.
4.Na pierwszy rzut oka jest to rzecz skomplikowana.Obce wyrazenia , slang itd. sprawiaja wrażenie tajemniczości i wielkiej wiedzy.Po pewnym czasie (to juz sprawa indywidualna - jak długo) kiedy będziesz juz w małym palcu miał wszystkie wskaźniki itd. wyda Ci sie to proste jak ......Jednak nic błędnego, inwestowanie jest rzeczą trudną i nie jest to zajęcie na pewno dla wszystkich.
Wszystkie podstawowe i nie tylko podstawowe informacje znajdziesz w sieci.A później jakieś lekturki i mozna zaczynać.I tak najwazniejsza jest praktyka.

Jeśli miałbys jakieś konkretne pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi w sieci to wal na priv. Spróbuje Ci pomóc.

pozdrawiam

Do góry
#70228 - 15/03/2004 00:16 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
w jakim biurze maklerskim rozpoczac przygode z gielda?

Do góry
#70229 - 15/03/2004 02:10 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
sznikers Offline
addict

Meldunek: 25/06/2001
Postów: 538
Skąd: Lublin/Chicago

Do góry
#70230 - 15/03/2004 12:45 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
piotras Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 3047
Skąd: Wielkopolska
dzieki Sznikers iwo:
a Wy z jakich biur maklerskich korzystacie,ktore sa najlepsze, ktore mozeci mi polecic na poczatek mojej przygody z gielda oraz na co mam zwrocic uwage ?

Do góry
#70231 - 15/03/2004 15:46 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
b6 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/09/2003
Postów: 1990
bossa.pl
doakcji.pl - z tego sam korzystalem.
Biuro nie ma wiekszego znaczenia - ale bierz te ktore ma najnizsze prowizje liniowe jesli bedziesz gral krotkoterminowo - dzis kupujesz jutro sprzedajesz
pozdrawiam

Do góry
#70232 - 16/03/2004 03:21 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ja jednak uważam że wybór BM ma duże znaczenie.
Pomijając już opłaty za prowadzenie czy transakcje bardzo ważny jest soft online jaki oferuje BM.Czyli dostępnośc analiz i wykresów dostępnych w sofcie, szybkośc przekazywania zleceń,otrzymywania newsów itd.
Niektóre biura oferują również analizy techniczne swoich maklerów i rekomendacje spółek.

Do góry
#70233 - 11/12/2004 20:21 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
ciacho Offline
addict

Meldunek: 25/01/2001
Postów: 432
Skąd: Paniówki
Bardzo mnie interesuje ten temat.
Czy powstała jakaś wieksza przepaść pomiędzy biurami maklerskimi czy też raczej nie ma większego ryzyka jesli chodzi o wybór BM...
Bede wdzieczny za info od "Szpeców" tego działu..;)
Pozdrawiam
Vicente

Do góry
#70234 - 11/12/2004 21:01 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Gram na futeres i dla mnie kryterium wyboru biura makl. jest jedno :jak najblizej domu ! Dlaczego?

1.czasami pada system transakcyjny a na kontraktach rzadko jest spokojnie (w szczególności gdy w grę wchodzi ich ilość )

2.czasami trzeba donieść lub odebrać kasę

Prowizje dla mnie to kwiatek przy kożuchu i nie odgrywa to większej roli .Analizy różnych biur maklerskich można sobie poczytać w sieci -zresztą ich ostatnie wypociny są w zdecydowanej większości do luftu (patrz ostatni miesiąc)

Do góry
#70235 - 11/12/2004 21:07 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
ciacho Offline
addict

Meldunek: 25/01/2001
Postów: 432
Skąd: Paniówki
...a mogę zapytac Ciebie zapytac tak:
Czy jest to trudny kawał chleba, jednak warty ryzyka finansowego i nerwowego, czy tez zdecydowanie Polecasz dla wytrwałych i spokojnych???
Interesuje mnie gra na giełdzie, jestem nawet przygotowany na strate pewnej sumy, jednak bardzo daleko mi w tej chwili jeszcze na gielde...
Jednak przyjdzie i czas na mnie podejrzewam
Pozdrawiam
Ciacho

Do góry
#70236 - 11/12/2004 21:09 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
ciacho Offline
addict

Meldunek: 25/01/2001
Postów: 432
Skąd: Paniówki
Wybaczcie błędy w pismiennictwie ale pisze teraz jedna ręką w zasadzie...;)

Ciacho

Do góry
#70237 - 11/12/2004 21:34 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Kontrakty -jeżeli chcesz się tym zająć -to polecam dłuższy czas przyglądać się z boku i przede wszystkim uczyć się .Polecam książki do analizy technicznej Pringa i Murphy"ego -przyda Ci się do wszystkich inwestycji na różnych rynkach -bo analiza techniczna jest uniwersalna .Potem zacznij grać jednym kontraktem -zapoznaszs się z efektem dźwigni na własnej skórze i podejmiesz decyzję co dalej .

W zasadzie nie inwestuję w akcje ( a raczej inwestuję długoterminowo ) - kiedyś skupowałem Apator -teraz powoli z niego wychodzę i skupuję WSiP .

Mogę udzielić jednej rady :zawsze " zanurzaj" się powoli .

Do góry
#70238 - 28/02/2005 14:29 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
zielu Offline
addict

Meldunek: 09/11/2003
Postów: 601
Skąd: LEICESTER
Powiedz mi jak zacząć z tą giełdą?
Tzn chodzi mi o te ksiażeczki gdzie je moge nabyć ? Pisałem na forum o 2 ksiażeczkach giełdowych. Chciałbym w to wejśćale musze najpierw nauczyć sie tego wszytskiego i meić dobrego nauczyciela...

Do góry
#70239 - 28/02/2005 17:29 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Ksiżki znakdziesz pod tym linkiem :

http://www.abc.com.pl/

Tutaj polecam :"Trader Vic" i "Trader Vic II " oraz "Zawód inwestor giełdowy "

oraz w Wydawnictwie WIG Press :

http://www.wig-press.com.pl/

Do góry
#70240 - 07/03/2005 16:39 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
jaja Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2003
Postów: 7813
Skąd: Świdnik
Zielu - polecałbym też książkę Zenona Komara " Sztuka spelulacji".

Do góry
#70241 - 08/03/2005 17:24 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
Quote:

Może ja spróbuję :

2.W/g mnie warto w ten sposób zarabiać, po początkowych wpadkach po pewnym czasie bez trudu wyciągniesz 100-200zł dziennie np. na rynku futures ale z czasem człowiek staje się chytry i różnie się to kończy.
3.W/g mnie majac 10 tys.

Jeśli miałbys jakieś konkretne pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi w sieci to wal na priv. Spróbuje Ci pomóc.

pozdrawiam




ja mam, mógłbyś mi to wytłumaczyć na priv od czego zacząć jak laikowi. jestem zupełnie zielony w tym temacie, a powiedzmy że,
- mam 10 tys.
- 50zł dziennie też wystarczy, napewno to więcej niż 5% w banku

Do góry
#70242 - 10/03/2005 09:27 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
jaja Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2003
Postów: 7813
Skąd: Świdnik
Ezguerro - jestem na Giełdzie od początku jej istnienia.Może przyda Ci się parę moich spostrzeżeń,chociaż w całości pokrywają się z tym co pisze kapitansb.
Zacznij od analizy poszczególnych spólek będących w obrocie.Musi to być analiza zarówno techniczna,jak i fundamentalna.Gdy już upatrzysz sobie jakąś spółkę,kupuj ją bardzo ostrożnie.Co to znaczy ostrożnie ?Ano to,że jak zdecydujesz się na kupno,to nie wal od razu za np 2000 zł.Prawie zawsze po takim zakupie z rozpaczą zobaczysz,że akcje które kupiłeś zaczynają spadać.W ten sposób masz dwa wyjścia.Sprzedać akcje i pogodzić się ze stratą,lub trzymać je,aż pójdą do góry.W ten sposób będziesz miał zablokowany kapitał.Więc pierwszy zakup zrób sobie np za 100 - 150 zł.Gdy akcje Ci spadną wyznaczaj sobie poziomy zakupu.Np kupiłeś Elektrim po 6.20 zł.Gdy spadnie o np 20%,kup ponownie za 100 - 150 zł.Postępuj tak aż do skutku.Tzn w jakimś momencie spadki się kończą,akcje przejmują Wielcy Inwestorzy i doczekałeś się żniw.Analogicznie postępuj ze sprzedażą.Raczej nigdy nie sprzedawaj wszystkiego naraz.Często jest tak,że jak wszystko sprzedasz,akcje szaleją.Pamiętaj o zasadzie,jaką pisze P.Zenon Komar :"Kupuj tanio,drogo sprzedawaj."Czasami warto czekać nawet 4,5 roku.Tak miałem z akcjami IZOJAR - rynek CTO.Kupiłem je po 8.45 zł.Oczywiście w krótkim czasie spadły na bodajże 1.80 zł.Wytrzymałem 4,5 roku.Niedawno je sprzedałem.Zobacz jaką cenę mają dzisiaj ?

Do góry
#70243 - 18/03/2005 11:18 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
Gumiś Offline
stranger

Meldunek: 18/03/2005
Postów: 15
Cześć jestem tu nowy i jeszcze na giełdzie mało się orientuje, ale zainteresowała mnie bardzo.

Mam pytanie:
Jesli złozyłem zlecenie kupna akcji 17.03.2005 po zamnknięciu sesji ok. godziny 18.35, to po jakim czasie może to zlecenie być zrealizowane,
Jeżeli pisze w statusie akcji :"do realizacji do 16-03-2005"?
Nie moge robić tak, że np. wczoraj kupiłem, dzisiaj sprzedaje?


Z góry dziekuje z odpowiedź.

Do góry
#70244 - 31/03/2005 14:19 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
Bebob Offline
addict

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 418
Skąd: Łódź
Quote:

Ksiżki znakdziesz pod tym linkiem :

http://www.abc.com.pl/

Tutaj polecam :"Trader Vic" i "Trader Vic II " oraz "Zawód inwestor giełdowy "

oraz w Wydawnictwie WIG Press :

http://www.wig-press.com.pl/




A jakie mógłbyś polecić??
Na razie gram na Gra Onet
i zainteresowało mnie to, więc chciałbym poznać gięde trochę lepiej.

Do góry
#70245 - 10/04/2005 21:11 Re: Pytania o inwestycje na giełdzie
,meraj Offline
journeyman

Meldunek: 25/01/2005
Postów: 85
Skąd: Lublin
no wreszcie ruszylo znalazlem ksizki ktore polecaliscie. Moge zaczac swoja przygode na gieldzie. Obecnie prenumeruje parkiet tamtejsze analizy sa naprawde pomocne.Pozdrwiam wszystkich i powodzenia.

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 2183 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581195 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49