Opcje tematu
#6485199 - 20/06/2015 07:25 Zakład typu "Wygrana-miejsce" E/W
marok Offline
stranger

Meldunek: 25/05/2015
Postów: 24
Chciałem o ponizsze informacje zapytać kogoś na priv ale nie mam takiej możliwości, dlaczego?

Bet365 ma zakłady typu "Wygrana-miejsce" (E/W), a ponieważ ich konsultant przez godzinę nie mógł mi wytłumaczyć jak rozlicza się wygraną więc pozwoliłem sobie zapytać tutaj.
Sprawa jest prosta gdy typowany konik wygra, wtedy kurs na zwycięstwo jest mnożony przez stawkę i tyle dostaję, plus wygrana za miejsce, która powinna wynieść 1/4; 1/5; itp. wygranej za zwycięstwo. Jeśli koń wygra, wysokość wygranej za miejsce jest mało istotna, to tylko dodatkowa premia. Istotna staje się gdy konik nie wygra ale zajmie premiowane miejsce, istotna z powodu opłacalności takiego zakładu, czy wygrana za miejsce pokryje chociaż przegraną stawkę na zwycięstwo? Teoretycznie powinno być chyba tak, że dla minimalnej stawki 2x2 funty i przeliczniku np. 1/5 minimalny kurs na zwycięstwo powinien wynosić 10, 2x10=20/5=4 czyli dokładnie tyle ile postawiliśmy. Tak jednak nie jest, zwrot za wygraną na miejsce jest wyższy niż wynikający z obliczeń. Chciałbym wiedzieć o ile wyższy, czy da się to przewidzieć przed gonitwą po to aby zagrać tylko opłacalny kurs, czyli dla przykładu powyżej, niższy niż 10 (o ile niższy)? smile

Z rozmowy z konsultantem wynika, że nie da się tego obliczyć.
Ja rozumiem to tak, że jest to totalizator więc dopiero po przyjęciu zakładów wiadomo ile jest do podziału smile

Moje pytanie do grywających tym sposobem, o ile procent praktycznie wygrane bywają wyższe niż teoretyczne obliczenia?

Bet365 oferuje również zakłady typu "cover" na 2,3, itp. miejsca, tam jest gwarancja zwrotu stawki (bez względu na wysokość kursu) jeśli typowany konik nie wygra ale premiowane miejsce zajmie, w związku z tym czy opłaca się grać zakłady "wygrana-miejsce"? smile

Do góry
Bonus: Unibet
#6485203 - 20/06/2015 09:00 Re: Zakład typu "Wygrana-miejsce" E/W [Re: marok]
skunks Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2002
Postów: 4749
Skąd: gdańsk
marok,

Zakład each/way to wg mnie pożywka dla bukmacherów. Jak twój pewniak nie wygra od razu tracisz wkład na win. Ja nie jestem zwolennikiem takiego grania.
Co do wygranych na place to faktycznie konsultant miał rację, nie jest to wprost przeliczalne, gdyż zależy od obrotów, ilości koni w danej gonitwie choć wygrana powinna oscylować w proporcji:
1/4 przy liczbie koni powyżej 7
1/5 przy mniejszej

Dlatego raczej sugeruję grać na place (1-2 msc ; 1-3msc; 1-4 msc) gdzie z góry znasz kwotę wygranej chociaż bet365 nie oferuje takich zakładów we wszystkich gonitwach.

Zakłady typu cover są typowo asekuracyjnymi pozwalają zaliczyć zwrot jeśli twój pewniak zajmie 2-3 miejsce.

Jak dla mnie wszystko zależy jakim się dysponuje budżetem, im większy tym gra prostsza czyli np. win, place, ewentualnie dwójka.
Jednak dla mnie "królestwem" są gry kombinacyjne czyli tzw "węże", w tym szczególnie ulubione triple i duble.
Ale chyba już o tym wspominałem.

Do góry
#6485301 - 20/06/2015 15:53 Re: Zakład typu "Wygrana-miejsce" E/W [Re: marok]
marok Offline
stranger

Meldunek: 25/05/2015
Postów: 24
OK, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, konsultant nie potrafił tego wyartykułować i 90% czasu rozmowy to było moje oczekiwanie na jego odpowiedzi, które również z kimś konsultował smile

Do góry




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 1332 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581163 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49