Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz
Typ: Over 3.5
Kurs: 3.20
Bukmacher: Betsson

Legia Warszawa w naszej Ekstraklasie jest najskuteczniejszą drużyną pod liczbą zdobywanych goli - 54 gole w 28 meczach, Zawisza jednak niewiele ustępuje drużynie ze stolicy pod tym względem bowiem jak do tej pory zdobyli 43 bramki. Można więc chyba spodziewać się niezłego spotkania (przynajmniej tak dobrego jak jesienią kiedy to Zawisza wygrała 3-1) bowiem obie ekipy ostatni grają naprawdę nieźle.
Zawisza nie tylko awansowało do półfinału Pucharu Polski ale też wygrało 2 ostatnie mecze ligowe (w tym z Wisłą w Krakowie). Legia natomiast ostatnimi spotkaniami umocnili się na pierwszym miejscu.
Co cechuje drużynę Henninga Berga ? Według mnie Legia wiosną stwarza sobie bardzo dużą ilość sytuacji podbramkowych - niestety dla jej kibiców nie wszystkie setki potrafią zamienić na bramki. Legia jednak też wciąż ma problemy w obronie, bo jak pokazały mecze z Wisłą jak i z Lechem (choć w tym bramki nie stracili) linia obronna nie jest monolitem i rywale są wstanie dochodzić do sytuacji bramkowych.
To oczywiście dobrze wróży przed dzisiejszym meczem i typem na over bramkowy, bowiem oglądając Zawiszę w ich ostatnim meczu ze Śląskiem też widziałem, że również Zawisza bardzo łatwo dochodzi do sytuacji bramkowych, spore zagrożenie stwarzają pod bramką rywali po stałych fragmentach gry, ale też mieli kłopoty w defensywie, bo Śląsk też kilka niezłych okazji w tamtym meczu potrafił sobie stworzyć.
Kto dziś nie zagra? Goście do Warszawy przyjadą bez Herolda Goulona (co nie jest zaskoczeniem, bo ten zawodnik kontuzjowany jest od dłuższego czasu) ale też bez Hermesa (kartki) oraz Michała Masłowskiego (kontuzja). W kadrze meczowej Legii nie ma natomiast Wladimera Dwaliszwiliego, Jakuba Koseckiego, Iñakiego Astiza, Tomasza Jodłowca i Guilherme, znalazł się natomiast powracający po kontuzji Marek Saganowski (na podstawie http://legia.net/wiadomosci,55633-kadra_legii_na_mecz_z_zawisza___powrot_saganowskiego.html).
Osobiście uważam, że będzie to naprawdę niezłe spotkanie, obie drużyny, lubią grać do przodu, co powinno zapowiadać nam naprawdę niezłe spotkanie i mam nadzieje, że mecz w którym padnie trochę bramek, wszak w defensywie i jedni i drudzy ostatnimi czasy popełniają błędy. Granica 3.5 gola jest co prawda dość wysoka ale myślę, że akurat w tym przypadku może zostać ona przekroczona.