Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#615366 - 07/07/2006 12:02 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
breugel Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 379
Reszta dobrych druzyn miala pecha ze trafila na francje a argentyna nie jest w finale bo sedzia byl stronniczy w meczu z niemcami.Francja zasluzyla a wlosi mieli farta to tyle.Takie moje zdanie.

Do góry
Bonus: Unibet
#615367 - 07/07/2006 12:09 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Quote:


Francuzi i Włosi grają w finale, bo okazali się po prostu lepsi od pozostałych 30 drużyn!





Włosi okazali się lepsi od: Ghany (2-0), Czech (2-0), Australii (1-0 po fikcyjnym karnym ), Ukrainy (3-0),
Remisowo Włosi wypadli z USA (1-1), Niemcami (0-0 dogr.2-0)

Francuzi okazali się lepsi od: Togo (2-0), Hiszpanii (3-1), Brazylii (1-0), Portugalii (1-0)
Remisowo Francuzi wypadli ze: Szwajcarią (0-0), Koreą Płd. (0-0)

Więc de facto Francuzi okazali się lepsi od 4 drużyn, a Włosi w sumie też od 4

No to raptem te dwie drużyny były lepsze od innych 8 a nie 30

Że nie wspomnę już o mękach Włochów z USA czy Francuzów ze Szwajcarią i Koreą ...

Do góry
#615368 - 07/07/2006 12:21 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
breugel Offline
enthusiast

Meldunek: 06/11/2005
Postów: 379
Francuzi nie lubia pilki ktora gra szwajcaria nie lubia gry zachowawczej przeciwnika lubia za to gdy przeciwnik gra otwata pilke tak jak hiszpania czy brazylia ,portugalii zabraklo zimnej krwi i dali sie poniesc emocja francuzi to uwiebiaja,a z korea faktycznie dali plame przegrali na wlasne zyczenie ale poniesli konsekwencje w dalszym etapie przyszlo im grac z elita.Wlosi graja niby inaczej a jednak jak zawsze :nie umieja przegrywac i mysle ze to ich zgubi.

Do góry
#615369 - 07/07/2006 12:27 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Idąc tym tropem można udowodnić wszystko
Na przykład:

W meczu Meksyk-Argentyna za faul taktyczny tuż przed przerwą Heinze dostaje czerwoną, a nie żółtą kartkę - w efekcie tego Meksyk wygrywa po dogrywce.
W 1/4 Niemcy grają jak grali z Argentyną, ale La Volpe nie popełnia błędu Peckermana!
W 1/2 Meksyk nie gra pod taka presją jak Niemcy, dowozi 0-0 i wygrywa po kranych.
Finał z Francją to już formalność

Mogło się zdarzyć - mogło! Ale się nie zdarzyło

Turniej nie jest tak ucziwy jak liga, gdzie trzeba uciułać najwięcej punktów przez cały sezon!
Na Mistrzostwach Świata trzeba umiejętnie rozłożyć akcenty - kto to potrafi ten jest wielki

Więcej obiektywizmu

Kibicowałem Niemcom, Szwajcarom i Meksykanom, ale do głowy mi nie przyjdzie podważanie klasy finalistów!

Poza tym szczęście...
Szczęście sprzyja lepszym

Do góry
#615370 - 07/07/2006 12:49 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Na tym turnieju umarła piłka nożna. Zwyciężyło kunktatorstwo, błędy sędziów, symulowanie i boiskowe cwaniactwo oraz chamstwo.
30 minut dzieliło francuzów oo pożegania się z turniejem już w fazie grupowej i kolejnej kompromitacji. włosi dostali karnego z kapelusza w doliczonym czasie gry z kangurami.
Francuzi mieli wielkiego farta, im przytrafił się kryzys podczas spotkań grupowych, natomiast w fazie pucharowej spotkało to ich przeciwników: brazyliczyków, hiszpanów.
Nie zmienia to jednak faktu, że na tym mundialu Zidane jest klasą samą dla siebie, oraz że włosi zagrali świetny mecz z helmutami.

Do góry
#615371 - 07/07/2006 13:04 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Jeżeli Włosi zdobędą mistrzostwo świata w piłce nożnej, możliwa jest amnestia dla klubów zamieszanych w skandal korupcyjny w Serie A. Taką możliwość zarysował minister sprawiedliwości Clemente Mastella w wywiadzie dla "Corriere della Sera".
Nasilają się jednocześnie zastrzeżenia do przebiegu procesu tych klubów przed sądem sportowym, który ma wydać wyrok we wtorek 11 lipca.

Mastella zastrzegł, że zabrał głos jako kibic i nawiązując do wniosku prokuratora o degradację Juventusu Turyn postawił retoryczne pytanie: czy to sprawiedliwe, żeby Cannavaro, Del Piero i wielu innych grało w trzeciej lidze po tym, czego dokonali na mundialu? Minister skrytykował też atmosferę panującą na sali sądowej.
Były prezydent Francesco Cossiga nazwał proces klubów bufonadą, a szef komisji zajmującej się rewizją kodeksu karnego mecenas Giuliano Pisapia zarzucił sądowi, że odstępując od zasady kontradyktoryjności łamie prawa obrony. Do zarzutów tych ustosunkował się rano przewodniczący składu sędziowskiego Cesare Ruperto, który zapewnił, że obrońcy będą mogli powiedzieć wszystko, co zechcą i sąd weźmie to pod uwagę.
źródło


Co o tym sądzą znawcy włoskiego footballu?
Biszop, może wiesz na ile prawdziwa może być ta informacja i czy można zaufać "Corriere della Sera"?

Do góry
#615372 - 07/07/2006 13:40 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Munios Offline
newbie

Meldunek: 02/07/2006
Postów: 40
Skąd: Świdnica
Akurat odnosząc się do postu Igora, jestem przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Z jednej strony jest to dobry czynnik motywacyjny, ale za to co Juve i inne kluby wyprawiały w poprzednich sezonach, afery korupcyjne itp., to powinna być adekwatna kara do czynu.

"Kupienie" 29 meczy z 38 to minimum odebranie tytulu oraz degradacja do Serie B, choć osobiście uważam, że do Serie C zlecieć, a reszta klubów zamieszanych w tą aferę do Serie B.

Jeżeli chodzi o final uważam, że będzie czysta 2.

Do góry
#615373 - 07/07/2006 14:46 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Postawilem na Francje przed MS, ze wygraja te impreze, za wartosc koszulki w gb Nie wycofuje sie z picku i oby Francja wygrala mistrzostwo wtedy moj pick wzrosnie do rangi genialnego, czego sobie zycze

Do góry
#615374 - 07/07/2006 14:52 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
___On Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/01/2005
Postów: 2251
Dla mnie to mecz z podtekstami dlatego trudno mi jest zajac stanowisko....z jednej strony dla zatuszowania afery we włoskiej pilce dobrze by było gdyby to Oni zdobyli puchar swiata...z drugiej zas strony Zidane konczy kariere i zreszta paryu jego kolegow tez.....napewno zrobia wszystko by to wygrac.....naprawde trudny typ na ten finał: ) a co wy o tym myslicie: )?

Do góry
#615375 - 07/07/2006 15:18 Re: FRANCJA - WŁOCHY
langak Offline
old hand

Meldunek: 01/12/2002
Postów: 877
Quote:

Podpisuje się obiema rękami pod wyborem sędziego Elizondo na głównego rozjemcę finału.

Obserwuję ten Mundial bardzo dokładnie, także pod względem pracy sędziów (sam jestem sędzia piłki nożnej) i musze przyznać, że z przekroju cąłej imprezy Horacio Elizondo prezentuje się naprawdę najlepiej.

Bardzo słuszna decyzja.




Przeciez ten sedzia nawet nie zna przepisów gry, jak można było dać mu poprowadzić finał ?!!!
To on prowadził mecz Ghana-Czechy i nie uznał 3 bramki dla Ghany odgwizdując ... spalonego w sytuacji gdy dwóch zawodników afrykańskiej druzyny było przed Petrem Cechem. Przeciez w takiej sytuacji zawodnicy mogą podawać do siebie piłkę bez końca i nie ma mowy o spalonym !!! Rozumiem błąd przy spalonym gdy piłkarz ucieka zza pleców obrońców i tego typu błędy będą się przytrafiać bardzo często, bo czasem trudno jest arbitrowi (lub asystentowi) wychwycić ten moment. Ale taka sytuacja ?! Tu asystenta nie trzeba - tylko znajomośc przepisów gry.

No ale to juz lepsza decyzja niż Graham Poll który daje 3 żółte kartki jednemu zawodnikowi i nie odgwizduje końca meczu

Do góry
#615376 - 07/07/2006 15:18 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Ciekawostka : W finale faworytem u bukmacherów jest Italia ale niektórzy nadal w grupie eliminacyjnej do ME 2008 faworyzują Francję .

Do góry
#615377 - 07/07/2006 15:20 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

Ciekawostka : W finale faworytem u bukmacherów jest Italia ale niektórzy nadal w grupie eliminacyjnej do ME 2008 faworyzują Francję .




to rzeczywiście ciekawostka, bo przecież to właśnie we Francji szykuje się większe zmiany po MŚ. I to wątpliwe, by były to zmiany na lepsze (przede wszystkim Zidane).

Quote:

30 minut dzieliło francuzów oo pożegania się z turniejem już w fazie grupowej i kolejnej kompromitacji. włosi dostali karnego z kapelusza w doliczonym czasie gry z kangurami.
Francuzi mieli wielkiego farta, im przytrafił się kryzys podczas spotkań grupowych, natomiast w fazie pucharowej spotkało to ich przeciwników: brazyliczyków, hiszpanów.
Nie zmienia to jednak faktu, że na tym mundialu Zidane jest klasą samą dla siebie, oraz że włosi zagrali świetny mecz z helmutami.





Ja bardzo przepraszam. Niektórzy za wszelką cenę chcą dyskretywować poprzednie mecze Włochów.
Przecież oni z Ghaną zagrali bardzo dobre spotkanie, przeciw Czechom też - nie dali za bardzo pograć bądź co bądź jednej z czołowych drużyn świata.

Później Australia - skończyło się to szczęśliwie, ale pamiętajmy, że gdy siły były równe, to Włosi byli lepsi i stwarzali sobie sytuacje.

I później mecz z Ukrainą - nienajlepszą tego dnia, ale Włosi też źle nie zagrali.


Chcę przez to powiedzieć, że Włosi nie zagrali słabo żadnego meczu. Zawsze trzymali minimum dobry poziom - i na tym polega siła tego zespołu. JEdyne sytuacje, gdy rywal był lepszy od nich, to pierwsza połowa z USA i druga z Australią, gdy grali w osłabieniu.

To zdecydowanie najrówniej grająca drużyna ze wszystkich. Dlaczego "wielka Argentyna" odpadła? Bo tego nie potrafiła - po świetnych meczach w grupie spuścili z tonu.

To też jest jakiś rodzaj sztuki i umiejętności, by w trakcie turnieju nie schodzić poniżej określonego poziomu.

Quote:

Przeciez ten sedzia nawet nie zna przepisów gry, jak można było dać mu poprowadzić finał ?!!!
To on prowadził mecz Ghana-Czechy i nie uznał 3 bramki dla Ghany odgwizdując ... spalonego w sytuacji gdy dwóch zawodników afrykańskiej druzyny było przed Petrem Cechem. Przeciez w takiej sytuacji zawodnicy mogą podawać do siebie piłkę bez końca i nie ma mowy o spalonym !!!




Ależ oczywiście, że nie mogą!

Mogą podać tylko wtedy, gdy adresat nie znajduje się bliżej bramkarza niż podający. Innymi słowy - adresat podania musi być w bok lub z tyłu podającego. Nie może być przed nim, bo wtedy jest spalony.

A przepisy to sędzia znał - tylko piłkarze Ghany chyba nie znali, czym się solidnie ośmieszyli - bo spaprać 3 na 1 przez taką głupotę to niezła sztuka. (bo ich było 3-ch. Pimpong z piłką, jeden z lewej i jeden z prawej)


Edited by Bzyku (07/07/2006 15:36)

Do góry
#615378 - 07/07/2006 15:28 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Dokładnie to miałem na myśli Bzyku.

Inna ciekawostka zauważona przez użytkownika innego forum. Drużyna która wygrywała w dodatkowym czasie, w następej rundzie odpadała. Ukraina, Argentyna, Portugalia i Niemcy. Mam nadzieję że nie sprawdzi to się w finale.

ps. W poprzedniej wiadomości zapomniałem o ikonce więc teraz dam dwie



Do góry
#615379 - 07/07/2006 15:34 Re: FRANCJA - WŁOCHY
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Quote:

Quote:

To on prowadził mecz Ghana-Czechy i nie uznał 3 bramki dla Ghany odgwizdując ... spalonego w sytuacji gdy dwóch zawodników afrykańskiej druzyny było przed Petrem Cechem. Przeciez w takiej sytuacji zawodnicy mogą podawać do siebie piłkę bez końca i nie ma mowy o spalonym !!!




Nie tylko nie rozumiesz przepisu o spalonym, ale nie masz o tym bladego pojęcia!
W takiej sytuacji linię spalonego wyznacza piłka
Przekładajac to na język ojczysty - gdy kilku zawodników "idzie" na bramkarza, to nie wolno podawać do zawodnika, który jest "z przodu", a dokładniej między piłką a bramkarzem ( drużyny przeciwnej, gdybyś miał wątpliwości )

Do góry
#615380 - 07/07/2006 15:35 Re: FRANCJA - WŁOCHY
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Quote:

Quote:

Podpisuje się obiema rękami pod wyborem sędziego Elizondo na głównego rozjemcę finału.

Obserwuję ten Mundial bardzo dokładnie, także pod względem pracy sędziów (sam jestem sędzia piłki nożnej) i musze przyznać, że z przekroju cąłej imprezy Horacio Elizondo prezentuje się naprawdę najlepiej.

Bardzo słuszna decyzja.




Przeciez ten sedzia nawet nie zna przepisów gry, jak można było dać mu poprowadzić finał ?!!!
To on prowadził mecz Ghana-Czechy i nie uznał 3 bramki dla Ghany odgwizdując ... spalonego w sytuacji gdy dwóch zawodników afrykańskiej druzyny było przed Petrem Cechem. Przeciez w takiej sytuacji zawodnicy mogą podawać do siebie piłkę bez końca i nie ma mowy o spalonym !!! Rozumiem błąd przy spalonym gdy piłkarz ucieka zza pleców obrońców i tego typu błędy będą się przytrafiać bardzo często, bo czasem trudno jest arbitrowi (lub asystentowi) wychwycić ten moment. Ale taka sytuacja ?! Tu asystenta nie trzeba - tylko znajomośc przepisów gry.

No ale to juz lepsza decyzja niż Graham Poll który daje 3 żółte kartki jednemu zawodnikowi i nie odgwizduje końca meczu



Z przykrością muszę stwierdzić, że piszesz totalne bzdury.

W sytuacji gdy między napastnikami drużyny atakującej a bramkarzem nie ma już obrońców wówczas linię spalonego wyznacza piłka.

Prponuję oddać się lekturze Przepisów Gry w Piłkę Nożną.

Do góry
#615381 - 07/07/2006 16:07 Re: FRANCJA - WŁOCHY
langak Offline
old hand

Meldunek: 01/12/2002
Postów: 877
Quote:

Quote:

Quote:


Z przykrością muszę stwierdzić, że piszesz totalne bzdury.

W sytuacji gdy między napastnikami drużyny atakującej a bramkarzem nie ma już obrońców wówczas linię spalonego wyznacza piłka.

Prponuję oddać się lekturze Przepisów Gry w Piłkę Nożną.




A czy ja napisałem ze mogą podawać do siebie piłkę bez końca do przodu ? Dokładnie sytuacji z meczu nie pamietam, zwrocilem uwage tylko ze byli przed bramkarzem sami zawodnicy Ghany.

Po zasiegnieciu opinii zawodowego sedziego przyznaje racje.

Co do lektury, dziekuje za troske ale mam ciekawsze zajęcia ;-)

Do góry
#615382 - 07/07/2006 16:24 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
Gucio-typer Offline
stranger

Meldunek: 07/07/2006
Postów: 11
Skąd: Kraków
Ja stawiam x doprzerwy kurs 1.8 jest jak dla mnie bardzo dobry

Do góry
#615383 - 07/07/2006 17:19 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
bcn1899 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/05/2005
Postów: 3939
Quote:

Na tym turnieju umarła piłka nożna. Zwyciężyło kunktatorstwo, błędy sędziów, symulowanie i boiskowe cwaniactwo oraz chamstwo.




Nic Ci nie wmawiam Llama, tylko podejrzewam ;-) Ale śmiem twierdzić, że gdyby to biało-czerwoni w jaki-taki-kolwiek sposób dotarli do tej fazy turnieju, to każdy z nas ryczałby z radości. Więc mnie osobiscie śmieszy to narzekanie na mało bramek i takie tam. Bolą mnie błędy w sędziowaniu. Ale sam gram w piłę i zawsze powtarzam, że marzę o chwili, żebym był uznawany za najsłabszego na boisku, a mój zespół wygrywał po problematycznym karnym w ost minucie. A jeśli już n-ty raz z rzędu w takich okolicznościach zdobędziemy mistrzostwo to dopiero wtedy pozwolę sobie na uwagę na styl tych wygranych...........................

--
pzdr.bcn1899 *som i serem*

Do góry
#615384 - 07/07/2006 19:32 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
Ja sie zastanawiam czy dawac kontre teraz ale najprawdopodobniej na zwrot stawki zagram. Bo zagralem Wlochow na prawie samym poczatku na mistrzostwo. Wiec dla mnie najlepiej by bylo gdyby siegneli po puchar i mysle, ze tak sie stanie

Do góry
#615385 - 07/07/2006 20:32 Re: F R A N C J A - W Ł O C H Y
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Dla mnie te mistrzostwa to tez kicha.Chyba z 5 meczy pod rzad skonczyło się underem.bramek jak na lekarstwo.A jak sie uda strzelic,to obrona Czestochowy do końca.Sędziowie zupelny klops-np ilość i jakość fauli w meczu podobna,a kartek 10 lub 2.Zdecydowanie wolę handbala.Typ na finał win makaronów w Nordicu za 1.77

Do góry
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >




Kto jest online
17 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rymoholik, latajaca_holenderka, Akhu, igea23, akagi, VVega, ElNinho[mmdea], Ojro, Szuman, DePito, pacyfista, rafal08, alfa, ANZELMO, Lukasz111, Józef Małolepszy), 3875 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582264 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25