Strona 7 z 15 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 14 15 >
Opcje tematu
#600333 - 08/08/2006 17:25 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
ja może nie gram u autorytetu pokerowego, bo zasuwam w... Bwin
Wydaje mi się, ze jeśli już by miało być z softem coś "nie halo" to wlaśnie tam. Taki ipoker chyba powinien mieć wszystko, jakby to powiedzieć... "lepszejsze". Natomiast w bawie niczego takiego co tu czytam nie widziałem. Pewnie, że wiele razy przegrałem przez flopa, ale też wiele razy przez niego wygrałem. Absolutnie nie ma żadnej reguły dot. parek ,czy układów AK itp. A np. jeżeli zależy mi aby zostać przy stole (mam na myśli grę turniejową) a na łapie mam np.AK ,a 4 inne osoby idą all inn, to ja pasuje. I patrząć na to co się później dzieje prawie zawsze się ciesze, ze nie grałem. Bo na tyle osób jest ogromne prawdopodobieństwo, ze komuś jakiś stricik wpadnie, albo dwie parki etc. Naprawdę wlaśnie tam wszystko wydaje się być tak uczciwe jak to jest tylko możliwe. A to ,że się przegra wygrane razdanie to cóż... po prostu pech.

ja własnie wczoraj gralem free roll'ka. Wszystko szło ładnie. Pełna konrola nad tym co się dzieje. Nagle dostaje K i 10 serce na łape. Oczywiście wchodze. Na flopie 3 serca!!! Już mi ciary po plerach przeszly. koleś podbija. wiara się wykrusza, a ja po chwilowym odczekaniu (żeby myślał, ze się waham czy wejść ) wchodze. dochodzi kolejna karta - nic zagrażającego. ja czekam, on podbija, ja wchodze. River - znów nic zagrażajacego (tzn. brak możliwości np. na fulika) to ja juz jestem w niebie. ALe go robie w jajo. Pewny wygranej czekam. On podbiją, myśląc ,że ja nic nie mam. No i wtedy wyjechałem z all in. Już z niego leje, bo wiem, ze sprawdzi. oczywiście sprawdza. Ja już złowieszczy uśmieszek na buźce, przygotowany do zrobienia "yes,yes,yes" Marcinkowskiego ,a tymczasem... ten ku**** też miał dwa serca, z tym ,że jedno z nich to był As Wieeeeeeeelki lol

a przed chwilą skończyłem free rolla. na 1371 startujących zająłem 10-te miejsce. Jeszcze przed początkiem takie miejsce bym przyjął z euforyczną wręcz radościa. Ale okoliczności sprawiły, ze trudno być zadowolonym. Została 10-tka przy stole. ja byłem na 3-cim miejscu, i to z wyraxną przewagą nad kolejnymi miejscami. Wystarczylo non toper pasować, aby zając ostatecznie te min.4-5 miejsce. Ale na ręke dostaje 1010, no to wchodze, tak jak i 4 innych graczy. na flop idzie 5,7,10. I ciary po plecach poszły. No i postanowiłem, ze pójde all inn. Może ktoś mając w ręku np.AK się skusi i wejdzie w licytacje, dzięki czemu wyskoczyłbym na zdecydowane prowadzenie. Dwóch spasowało,jeden mnie sprawdza. odkrywają się jego karty. Kurde, koleś ma dwa serca, a na flopie kolejne dwa. No to szybka modlitwa, aby serca nie było... Turn... serce... To jeszcze tylko iskierka nadziei, ze na riverze będzie "dyszka"... ale nie było... No troszkę glupia przegrana i bolesna , ale cóż. I tak mam bardzo dużą satysfakcje chociaż z tego 10-tego miejsca. Wygrana pieniężna raczej wesoła. 7 dolców za 2$ wezme sobie udział w turnieju o 23:00 , a za 5$ zagram S&G Oby chociaz dzięki jedemu z tych dwóch wariantów udało się pomnożyć te pieniążki

Pozdrówka dla tych ,którzy walczą

Do góry
Bonus: Unibet
#600334 - 08/08/2006 17:39 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
przypadek z ostaniej chwili , oczywiście super : mam jj , gośc podbija reaise 60 to ja wchodze na stole nic nie ma ciekawego gośc wchodzi all in to ja też , 3 gośc też . i co mamy ja jj, 2 typ qq , 3 kk. poległem na polu chwały.
dałem się podpuścić w ferworze walki jak dziecko . przecież wiedziałem że będzie para oprócz mojeje ale sądziłem że bedzie niższa
pozdro

Do góry
#600335 - 08/08/2006 18:53 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
chłopaki,mam pytanko. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym chodzi?

Rebuys: bez limitu Rebuy 1500 w pierwszych 1
Addon: 1500 po zakończeniu okresu rebuy


już mi wcześniej tłuamczyliście co to jest ten rebuy i add on, ale jakie są konretne zasady tego turnieju? bo wpisowe to 2 dolce (czyli stać mnie), przy czym nie planuje dokupywać żetownów. Ale zakładam, ze inni będą to robili i się zastanawiam, czy będę skazany przez to na porażke. o co chodzi w tym bez limitu??? że można dokupywać w nieskonczoność przez pierwszą godzine?? bo jeśli tak, a ja nie mam zamiaru tego stosować, to moja sytacja startowa byłaby baaaaardzo syfna. Startować z pułapu 1500 chipsów, podczas gdy pozostali nabędą po pare tysiaków to troszke niefajnie.

i jeszcze drugie pytanko - co oznacza:

struktura wygranych: poziomo
chodzi o to, ze płatny jest jakiś staly procent wygrających? tzn. zarejestruje się 100 to kaske wygrywa 10-ciu ,a zarejestruje się 1000 to płatne miejsca to już pierwsza setka?


Do góry
#600336 - 08/08/2006 21:08 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
nie wiem o co chodzi z ta strukurą wygranych, ale jeśli chodzi o pytanie z rebuyami, to nieskończenie przez pierwszą godzine są tylko rebuye a nie addony. to znaczy, że gracz może nieskończenie wiele razy przegrać wszystkie chipsy i dokupić sobie 1500... tylko 1500, nie wiecej. i dopiero po pierwszej godzinie wszyscy dodatkowo, nie zaleznie od ilości chipsów które mają, beda mogli sobie dokupić 1500, tylko raz!

wiec nie ma opcji, że ktoś zaplaci wiele razy żeby sobie kupić na przyklad million chipsów

pozdr

Do góry
#600337 - 09/08/2006 16:01 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
ksamil Offline
old hand

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 1058
Quote:


wiec nie ma opcji, że ktoś zaplaci wiele razy żeby sobie kupić na przyklad million chipsów

pozdr




I tu się mylisz. Bo może to być różnie. Pierwszy przypadek jest taki jak piszesz czyli, startują mająć np. 1000, liczba rebuyi jest nieograniczona np. przez pierwsze 4 etapy czy tam pierwszą godzinę turnieju kiedy twój stan posiadania jest równy 1000 lub mniejszy. Ale jest też druga opcja. Przed startem turnieju możesz zrobić nawet 100 rebuyi jeśli tylko masz kasy na tyle. W trakcie również możesz robić ile tylko chcesz, ale do pierwszej przerwy. Przykładem takiego turnieju jest Wild West w sieci B2B Poker (np. Unibet, i4poker). Właśnie dzięki tak dużej liczbie rebuyi przy wpisowym 0.25 euro gwarantowana pula to 2000 euro, ale prawie zawsze jest ona przynajmniej o 500 euraków większa. Średnio gra 400- 450 osób.


W Unibecie jest także bardzo ciekawy "turniej" SnG, składa się on z 5 etapów. Do pierwszego wpisowe wynosi 4.4 euro. Zawsze gra po 10 osób na stoliku i w trzech pierwszych etapach do następnych przechodzą osoby z miejsc 1-4. Natomiast z czwartego etapu do ścisłego finału przechodzą dwie najlepsze osoby ze stolika. Gra finałowa toczy się znowu pomiędzy 10 osobami, a pula to 5000 euro (50%-30%-20%). Można też zacząć grać np. od 3 etapu, ale wpisowe wynosi już chyba 27.5 euro. Pierwsze levele zaczynają się w poniedziałek i są co pół godziny, a wielki finał jest w niedziele o 21:00.

Do góry
#600338 - 10/08/2006 09:29 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Tak - ten Wild West to niezłe jaja - raz sobie tam zajrzałem (nie grałem akurat), a niektórzy (skandynawowie) przed pierwszym rozdaniem takie zakupy zrobili, że startowali z 40tys żetonów (norma to 1000)

Do góry
#600339 - 10/08/2006 15:01 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
zrób sobie 40 krotną przewagę w turnieju tak jak napisał bzyku i jak będziesz pzoa pierwszą trójką to powiem że jesteś ciotą . to sie mija z celem wg mnie . co to ma wspólnego z pokerem ?

Do góry
#600340 - 10/08/2006 15:08 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
kuźwa alebo ja jestem głupi albo łepek kuźwa wie o co chodzi. gram w omaha w ipoker, po flopie mam szanse na najwyższego flusha, podbijamy, po turn mam najwyższego flusha , zostało nas 3 z 10. podbijam, sprawdzamy i co kuźwa typ miał pare 88 na łapie , oczywiście turn , river 8. ale kuźwa na co on szedł po flopie gdzie był a ,j, 7 to kuźwa nie ogarniam, szans na żaden układ nie miał po flopie a ten grał ostro

Do góry
#600341 - 10/08/2006 16:21 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
ksamil Offline
old hand

Meldunek: 18/09/2005
Postów: 1058
A jakie miał pozostałe dwie karty? Może miał np. j i 7 więc na flopie miał już dwie pary, grał ostro bo liczył na fula. Poza tym w Omaha kolor wcale nie jest taki dobry, w dodatku gdy na stole leży jakaś para, często zdarza się że ktoś ma fula. Mało tego, są i sytuacje że wyższy ful wygrywa z niższym.

Do góry
#600342 - 10/08/2006 16:48 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
miał jakieś badziewie typu 46 czy coś w tym style , zero szans na str8, kolor , fulla cokolwiek

Do góry
#600343 - 10/08/2006 21:49 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
heheh moim zdaniem wyzszy ful zawsze wygrywal z nizszym... :P

Do góry
#600344 - 11/08/2006 06:26 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
Quote:

heheh moim zdaniem wyzszy ful zawsze wygrywal z nizszym... :P




a to zdanie ni z gruszki ni z pietruszki jak mowią wikingowie
aczkolwiek nie głupie tzra sienad tym zastanowić

Do góry
#600345 - 12/08/2006 21:02 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
mam takie małe pytanko. Wpłacał ktoś kaske do Centrebet? Bo nie wiem co wpisać w opcji "Last 4 digits". Wpisuje 4 ostatnie cyfry numeru karty, ale pisze, ze źle Wie ktoś o co chodzi

...a tak swoją drogą... to nie wiem dlaczego chce tam wpłacać ... Takiego syfnego softu to jeszcze nie widziałem... Praktycznie przy każdym rozdaniu na stole jest minimum jedna parka Praktycznie zero realizmu... Do gry tam przyciąga mnie tylko jedna rzecz - możliwość gry za micro stawki (0,02-0,01)
Można sobie narzekać na Bwin jako na firme, ale przynajmniej softa do pokerka mają normalnego. Szkoda tylko ,że stawki takie zaporowe (tzn. zaporowe jak dla mnie )

Do góry
#600346 - 12/08/2006 22:44 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
kolor

no po prostu paranoja... moje najdotkliwsze prażki ZAWSZE następują przez "kolor". Mogę sobie mieć silnego strita, trójke Asów, ale i tak zawsze znajdzie się ktoś kto wówczas będzie miał kolor Ale oto co ma miejsce?? Ja mam kolor! 3 poduchy na stole, ja dwie w łapie. Więc co się dzieje? inny gracz też ma ten sam kolor tylko ,że wyższy Troszkę się dziwiłem kiedy fabuki tak psioczył na te softy, ale zaczynam dostrzegać, że coś w tym jest. W centrebet to już w ogóle biała eroza... Na stole praktycznie zawsze jest jakaś parka (a często nawet dwie). Tam jak sie ma fulla to nie ma sie z czego cieszyc, bo pewnie ktoś tez ma fulika, tylko silniejszego

Do góry
#600347 - 13/08/2006 06:44 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
fubuki!!! nie fabuki
a poza tym jak wchodzą 4 osoby to zawsze na flopie przynajmnie 3 mają szanse na jakiś układ , albo mają pary na flopie , albo szanse na str8 , kolor etc . Zaczynam powoli grać pod soft a nie pod zasady pokera bo inaczej przegrywam . soft generuje szanse dla wiecej niz jednej osoby

Do góry
#600348 - 13/08/2006 23:35 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
...yyyy sorka za pomyłke w pisowni nicku

muszę przyznać, ze gra w necie faktycznie nie ma wcale wiele wspólnego z prawdziwą grą. Tzn. każdy soft ma swoje preferencje etc. Myśle jednak, ze jeśli ktoś ma poukładane w głowie i potrafi szybko wyuczyć się tych niektórych schematów cechujących dany soft, to wówczas to działa na korzyść. Wkurzał mnie soft Centrebet'u. No dosłownie co chwila full'e albo kolory. Sam zresztą miałem karete z czterech "królików". Pomyślałem , że do d*** taka gra - spadam do innego buka. Ale teraz to zaczynam sobie to nawet chwalić. już wiem na przykład, ze jak mam w łapie parke piątek, to nie ma się z czego cieszyć, bo szansa na to ,że będzie choćby "trójka" wynosi tam jakieś 2%. I na bank znajdzie się ktoś komu się złoży wyższa parka więc lepiej od razu spasować niejako normą w centrebecie jest też to, ze na stole po riverze leżą 4 takie same kolorki, a do tego dwóch graczy na łapie ma po dwa kolorki (te same oczywiście) i wychodzi na to, ze na koniec dwóch graczy na 7 kart ma po 6 tych samych kolorków... Baaaaaaardzo realistyczne

a tymczsem przed chwilą zrobilem z siebie totalnego idiote. zgapiłem się i zamiast na S&G Texaska zapisałem się na... jakąś Omahe A ja nie wiem nawet co to jest zaczyna się turniej, a ja dostaje do ręcy 4 karty eh.... szkoda gadać... dobrze ,że głupota nie boli

Do góry
#600349 - 14/08/2006 05:46 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
omaha jest bardzo prosta z 2 kart na ręce i z 3 na stole układasz układ. cała sztuka to szybko ogarnąc liczenie kart.Ale trzeba uważać bo jak trafisz na jakąś spólke to cię ograbia do zera , na omaha jest najłatwiej przegrać ze spółką.
pozdro

Do góry
#600350 - 14/08/2006 14:55 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
no to niezłe jaja, bo nie wiedząc o co tak naprawdę w tym chodzi ,wymyśliłem sobie, ze wygrywa najsilniejszy układ z tych wszystkich 9-ciu kart oczywiście w tym S&G na 6 startujących zawodników zająłem... niepremiowane miejsce (konkretnie - ostatnie )

od wczoraj zacząłem grać na pawdziwe $. Wszystko do tej pory wydawało się być w teori całkiem proste - tak zwany łatwy pieniądz. A w praktyce... jest to dziecinnie proste!! Grałem na stawki micro i przez parę godzin wygralem 15$ (przy tych stawkach to wręcz ogromna wygrana). Zalezy też co kogo satysfakcjonuje. Ja już wcześniej pisałem ,że profit 5$/dzień wystarczy mi aby się z tego utrzymywac. Czyli wczoraj była letka nadwyżka No dosłownie sprawdzily się te moje przewidywania, ze tam to dobrego gracza się nie spotka. No wszyscy do bólu przewidywalni, a mając parke 6-tek walą all inn z czego nieomieszkałem skorzystać

I love Poker

Do góry
#600351 - 14/08/2006 15:11 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
law Offline
journeyman

Meldunek: 18/03/2006
Postów: 55
rockeman a gdzie grasz ?

Do góry
#600352 - 14/08/2006 19:13 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

a mając parke 6-tek walą all inn z czego nieomieszkałem skorzystać




a z czym sprawdzałeś? Jesli z wyższą parą to ok, ale jeśli przed flopem sprawdzałeś z dwiema wysokimi kartami na ręku (AQ, AK, KJ, A10 itp.) to jesli ci tak dobrze poszło, to można powiedzieć, że miałeś szczęście.

Bo szanse w takim przypadku są mniej więcej równe, bo tylko 6 z 48 pozostających dla Ciebie nieznanych kart daje ci zwycięstwo. A 2 z tych 48-miu niemal pewną porażkę (szóstki). Plus ewentualnie jakieś niewielkie szanse na kolor lub strit, ale te są teoretycznie równe dla was obu.


Konfrontacje dwóch wysokich par przeciw parze na ręku (nawet niskiej) wcale nie muszą być tak dobrym interesem jak to się wydaje (przed flopem). A jeśli na takich zagraniach dobrze Ci szło, to bądź pewien, że niedługo wszystko się odwróci i będziesz się wściekał, że sprawdzasz z silnymi układami i nic Ci nie dochodzi

Wszak poker to jak w porzekadle: raz na wozie, raz pod wozem

Do góry
Strona 7 z 15 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 14 15 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, igea23, rafal08, pavlik, 11kera11), 3582 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581664 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49