Strona 4 z 15 < 1 2 3 4 5 6 ... 14 15 >
Opcje tematu
#600273 - 28/07/2006 12:35 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
zauważyliście że różne softy pokera zmuszją do innej taktyki gry. Moja taktyka np z ipoker nie sprawdza się wcale w expekt.

Do góry
Bonus: Unibet
#600274 - 28/07/2006 14:09 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
PiFFko Offline
addict

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 582
Skąd: Zamość
i4poker to całkiem dziwny soft jest jak dla mnie, może tylko dla tego że tam nie mogę nic wygrac nigdy

Do góry
#600275 - 28/07/2006 15:48 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
kuźwa mać ##@#$#%@$#!@ to już było przegięcie. na kilkanaście rozdań w których ktoś wchodził z parą zawsze wygrywał niezależnie od tego czy było to 33 czy aa. ani razu nie udało mi sie wygrać przeciwko parze. na stole 10 os . bym to zrozumiał ale na 5 os. już mnie to wkur....... zawsze sprawdzałem z aj i powyżej . pierniczony expekt. nawet jak miałem pare to mogłem smiało wchodzić all in bo i tak wygrywałem chyba że gośc miał wyższą na ręce. niech mi teraz ktos powie że to przypadek , #@$#$@#%@#

Do góry
#600276 - 28/07/2006 15:54 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
To nie tyle przypadek, a odchył od statystyki, która czasami jest nieubłagana, więc nie histeryzuj.

Pozdro

Do góry
#600277 - 28/07/2006 18:57 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
haha, teraz chciałbym usłyszeć że to tylko statystyka od programistów piszących softy do kasyn i pokerów. dziwne że takie odchyły zdarzają się tylko w programach.serie np 15 czarne w ruletce z rzędu itp. A poza tym na odchył od statystyki składa sie więcej czynników niż wyrównanie zdarzeń x i y. jak ktoś kiedyś pisał programy w basicu to wie.statystyke można wziąść tylko i wyłącznie dla kilku niezależnych czynników np. 3 pokerromy i wtedy to jest statystyka w wydaniu praktycznym, w innym przypadku to tylko
teoria.Nie ma programu idealnego , muszę poszperać po ilu zdarzeniach podczas pisania programów ustala się wyrównanie zdarzeń x i y.jestem w 100% przekonany że program wybiera np 30 rozdań pod rząd, bo przecież nie jest tajemnicą że w zdecydowanej większości pokerów ( oprócz 2 czy 3) flop jest losowany przez program dopiero po fazie licytacji na preflop.Ciekawe dlaczego nie program od razu nie losuje kart dla wszystkich graczy oraz tych co pójdą ba flop t i r.
pozdro

Do góry
#600278 - 29/07/2006 07:50 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ok, mówisz, że soft jest rigged to zobacz jakie rozdanie było na WSOPie na ME:

Jack Mahalingam is all-in for $5,000 and is called an opponent in late position. Mahalingam shows 8s8c and his opponent has 5h5c . The flop is 6s5s5d and his opponent flops quads. The turn is a 9s giving Mahalingam a gut-shot straight flush draw (his only way to win). The river is the 7s giving Mahalingam the straight flush and taking the hand.

???

Do góry
#600279 - 29/07/2006 09:12 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
jasne. podaj teraz ile miałeś takich przykładów w pokerze on line a ile w grze na live?????

Do góry
#600280 - 29/07/2006 10:48 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Tylko, że w grze online rozgrywasz kilkaset rąk dziennie, a w grze live w turnieju / cash game rozegrasz kilkadziesiąt może ponad 100 (zależy jaka struktura blindsów). Dodatkowo live nie gram codziennie, w necie prawie codziennie - dostrzegasz zasadniczą różnicę?

Do góry
#600281 - 29/07/2006 17:53 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
jasne że widze różnice, na klikaset gier live , może pięć tego typu akcji. w grze on line co najmniej 20 procent. żeba porównywać trzeba grać też dużo na live . a ja nie jestem gówniarzem który rzuca słowa na wiatr w zalezności od sytuacji. Zawsze analizuje.
pozdro

Do góry
#600282 - 29/07/2006 18:08 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
sorki że post pod postem. zapomniałem dodać że dam sobie głowe uciąć że soft jest stronniczny. Soft wspiera dany rodzaj taktyki. kiedyś czytałem że każdy pokezrysta który zarobił troche kasy w necie, nie taki jak ja co ma 500$ zysku na dorobku, tylko taki co ma setki tysięcy zarobione gra tylko w jednym pokerze- czytaj sofcie, bo na innym mu nie idzie.A nade wszystko woli gre na live i tam wygrywa dużo więcej kasy.
pozdro

Do góry
#600283 - 29/07/2006 19:08 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Znam osoby, które graja TAG - są na plusie; LAG i ULAG - są na plusie; CS - również są na plusie itp, więc wytlumacz mi o co Ci chodzi dokładnie

"na klikaset gier live"
Gdzie grasz - w kasynie? bo z rzadnej ligi Cie nie kojarze.

Do góry
#600284 - 30/07/2006 19:28 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
żadnej ligi? to ile jest lig w Polsce?? Gram w kasynach w pokera przeważnie w Łodzi. Chodzi mi o to że soft kręci i ustawia spotkania, każdy soft preferuje inny styl gry.Bo jak można inaczej określić fakt że program inaczej wyłoży flop jak wejdziesz a inaczej jak spasujesz.A także przypadki że jednemu wychodzi wszystko przy stole a innym nic. Sam wiele razy zauważyłem że nie ma bata żebym przegrał i szły call typu all in jak miałem 46 kontra ak i wygrywałem.Według mnie program losuje faworyta, tylko czy on z tego skorzysta to inna sprawa.może on grać pasywnie i czekać na dobrą karte lub agresywnie wchodząc za wszystko i autować konkurentów.to jest moje zdanie.Ostatnio ,przykład, grałem omaha turniej 4 razy ten sam w ciągu tygodnia.I za każdym razem po kilkunastu rozdaniach wiedziałem czy soft mi służy czy nie.Efekt 1,4 i 6 miejsce i ostatni przypadek który był porażką i odpadłem jako 86.po kilkunastu minutach wiem czy odpadne czy pójdzie mi dobrze.Oczywisćie można powiedzieć idzie karta, nie idzie karta.ale tak można powiedzieć mając pewnośc że wszystko jest ok, a ja nie ufam. Chciałbym zobaczyć jak często sprawdzisz all in mając ak na expekt i wygrasz przeciwko nawet słabej parze. A ile razy grajać w sieci ipoker.przegladałem kiedyś z kumplem mieszkającym teraz w szwecji fora z tego kraju i nie jest to tylko moja opinia.A poza tym w wielu pokerach są informacje że np mistrz pokera "x" pomagał nam utworzyć idealny soft. buahaha pewnie był potrzebny do tego żeby kolor stołów wybrać????????

Do góry
#600285 - 30/07/2006 19:32 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
żałuje tylko że nie było mnie na turnieju w łodzi w kwietniu. podobno dużo teoretyków ze śląska tam było, co na pokerze zęby zjedli, jak mi opowiadali znajomi to śmiać mi sie chciało.Niestety noga w gipsie wtedy była ;(

Do góry
#600286 - 30/07/2006 21:01 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ile jest lig? Sporo - może około 10.

Soft jest kręcony? Śmieszne - po co poker roomy miałyby to robić? Żeby tracić potencjalnych klientów?

"Według mnie program losuje faworyta, tylko czy on z tego skorzysta to inna sprawa.może on grać pasywnie i czekać na dobrą karte lub agresywnie wchodząc za wszystko i autować konkurentów"
- Kolejny smieszny argument - sugerujesz, że jakiś gracz (jak to powiedziałeś - faworyt wylosowany przez program) będzie wchodził z obojętnie jaką kartą non stop i zgarniał każdą pulę? Ciekawe...

"I za każdym razem po kilkunastu rozdaniach wiedziałem czy soft mi służy czy nie."
- LOL to masz tzw czutke

"Chciałbym zobaczyć jak często sprawdzisz all in mając ak na expekt i wygrasz przeciwko nawet słabej parze."
- po 1 nie gram w expekcie, po 2 nie wiem czy chodzi o cash game (na FR napewno fold chyba, że miałbym reada, na SH zalezy od villain'a), po 3 AK to TYLKO AK i przeciwko każdej parze (oprócz 2's w innych kolorach) jest do tyłu. Minimalnie, ale jest. Owszem to coinflip ale nie powierzam kasy dla coinflipa.

"A ile razy grajać w sieci ipoker"
- tu również nie gram

"żałuje tylko że nie było mnie na turnieju w łodzi w kwietniu. podobno dużo teoretyków ze śląska tam było, co na pokerze zęby zjedli, jak mi opowiadali znajomi to śmiać mi sie chciało.Niestety noga w gipsie wtedy była ;("
- po 1 nie jestem ze śląska tylko z zagłebia
- po 2 jakiś teoretyk z zagłębia był w tym turnieju 2
- po 3 skoro jesteś taki dobry to wpadnij na ligę do Sosnowca - dodatkowa kasa napewno Ci się przyda

Do góry
#600287 - 30/07/2006 21:08 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
I jeszcze jedno. Narazie to pseudonim "teoretyk" bardziej pasuje do Ciebie, ze względu na te teorie spiskowe.

No offence.

Do góry
#600288 - 30/07/2006 21:15 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Sorry, że post pod postem, ale zapomniałem dodać:

"Sam wiele razy zauważyłem że nie ma bata żebym przegrał i szły call typu all in jak miałem 46 kontra ak i wygrywałem

equity (%) win (%) tie (%)
Hand 1: 63.0168 % 62.78% 00.24% { AKs, AKo }
Hand 2: 36.9832 % 36.74% 00.24% { 64s, 64o }

Do góry
#600289 - 31/07/2006 06:44 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
rozumiem że zbijasz kase grając w ligach pokera w Polsce?Nie chce się z Tobą sprzeczać , tylko polemizuje.Nie wietrze teorii spiskowych ale wiem że soft jest robiony pod dany rodzaj taktyki.Grałem już w kilkunastu pokerach w sieci i zauważyłem to . Reasumując polecił bym każdemu kto gra w pokera sprawdzenie wielu pokerromów w sieci i wybranie tego najlepszego dla jego stylu gry.A gdzie grasz w necie?Ja uważam za jeden z lepszych pokerów poker.com i najuczciwszych jeśli chodzi o soft.
pozdro

Do góry
#600290 - 31/07/2006 07:47 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
G-Dave Offline
enthusiast

Meldunek: 30/03/2005
Postów: 361
Skąd: Dąbrowa Górnicza
"rozumiem że zbijasz kase grając w ligach pokera w Polsce?"
- nigdzie tego nie napisałem, a co do pytania to grałem narazie tylko na 2 ligach i bez większych sukcesów. Można powiedzieć, że w grze live dopiero raczkuje - więcej było domówek niż prawdziwych gier.

"Nie chce się z Tobą sprzeczać , tylko polemizuje."
- ja również staram się nie sprzeczać

"Nie wietrze teorii spiskowych ale wiem że soft jest robiony pod dany rodzaj taktyki"
- może dlatego, że w innych poker roomach ludzie grają inaczej? preferują inny styl gry - nie trzeba zakładać, że soft faworyzuje inny styl

"A gdzie grasz w necie?"
- ostatnio tylko BM i PP, ale także grałem na OnGame, Poker.com, Bodog, Prima, B2B

"a uważam za jeden z lepszych pokerów poker.com i najuczciwszych jeśli chodzi o soft."
- grałem tam przez pewien czas i szczerze powiedziawszy to miałem tam zły run więc długo nie pograłem. Pozatym soft mi się nie podoba zbytnio.

Kończąc zacytuje Twoje zdanie:
"Reasumując polecił bym każdemu kto gra w pokera sprawdzenie wielu pokerromów w sieci i wybranie tego najlepszego dla jego stylu gry."

(zauważ, że nie potwierdzam, że soft faworyzuje, ale chodzi mi tu o graczy w danych poker roomach)

Pozdrawiam

Do góry
#600291 - 31/07/2006 13:17 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
odnośnie graczy przyjacielu też zauważyłem że w każdym pokerze jest inny styl gry, ale kiedyśz kumplami zrobiliśmy mały test. graliśmy na playmoney w kilku na stole , byliśmy sami.zrobiliśmy to w kilku pokerromach. i próbowaliśmy taktyke gry , tą samą na kilku pokerromach i wyniki różniły się bardzo.można powiedzieć że to przypadek i odchyał od statystyki. Tylko co jest wg Ciebie statystyką w przypadku poker on line?? liczba wygranych rozdań,liczba chips na turnieju, liczba dobrych układów na ręce?zależy co weźmiesz za punkt odniesienia to powinno sie wyrównać. w dłuższym okresie czasu powinieneś wyjsć na zero z kasą , mieć równą liczbe wygranych i przegranych rozdań.Czy soft patrzy na takie szczegóły? jeśli tak to jest kręcony? jeśli nie zwraca uwagę na to to też jest nieuczciwy gdyż nie bierze pod uwagę statystyki. kwadratura koła??
pozdro

Do góry
#600292 - 31/07/2006 13:37 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
z tego co piszesz wynika że w ogole nie masz pojęcia o statystyce.

soft nie "patrzy" na nic, i nie zwraca uwage na to ile kto ma wygranych czy chipsów, tylko generuje kolejną karte do gry (do ręki dla kolejnego gracza lub na stól) i za każdym razem robi to losowo i rozklad kart jakie generuje w dlugim czasie jest równy. prawdopodobieństwo że następna karta jest taka lub siaka jest takie samo (chyba że któraś zostala użyta wcześniej w grze)

i wlasciwie rozklad kart jest jedyną statystyką którą można porównywać w różnych pokerroomach badając ich wiarygodność.

Ilość wygranych rozdań, ilość chipsów zależy nie tylko od softu, ale też od sposobu jakim dany gracz zagral.


"w dłuższym okresie czasu powinieneś wyjsć na zero z kasą, mieć równą liczbe wygranych i przegranych rozdań"

Nie, bo to też zależy od sposobu gry gracza.
Mogloby tak być jedynie gdyby wszycy grali na chybil trafil.

Do góry
Strona 4 z 15 < 1 2 3 4 5 6 ... 14 15 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, Sensei, latajaca_holenderka, ElNinho[mmdea], VVega, igea23), 3542 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582070 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49