Strona 14 z 15 < 1 2 ... 12 13 14 15 >
Opcje tematu
#600473 - 13/09/2006 17:34 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
no dokladnie

przeciez wiecie ze tam dochodza karty wiec po co bede tlumaczyl

podalem tylko uklad koncowy

Do góry
Bonus: Unibet
#600474 - 13/09/2006 17:46 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
Quote:

As kończy i zaczyna strity




no o to mi chodzi

wiec jak mogl strit przegrac z 3 asow ??

PS as zaczynal i as konczyl - chyba ze o to chodzi

Do góry
#600475 - 13/09/2006 17:54 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
maycj Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/08/2002
Postów: 2020
Skąd: only wawa
to jest NIE prawda

As NIE zastępuje 10, może tylko występować jako "jedynka"

NIE mialeś strita

Do góry
#600476 - 13/09/2006 21:28 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
dyrma Offline
enthusiast

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 204
kardynal20: najprosciej jak to mozna ująć: są tylko dwa strity z asami AKQJT i 5432A (ten ostatni jest NAJNIŻSZYM możliwym stritem). As nie zasętpuje żadnej karty w stricie (taką możliwość ma tylko Joker ale o ile mi wiadmo niegdzie w internecie nie gra się z Jokerem). Tak więc nie miałeś strita, miałeśjedynie parke asów.

Do góry
#600477 - 14/09/2006 13:15 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Są tylko dwa strity z asem:

A K Q J 10 (najwyższy strit)

A 2 3 4 5 (najniższy strit)


Inneej możliwości, żeby as tworzył strita NIE MA!


W układzie A A K Q J - jak miał Kardynał20, jest tylko lub aż para asów. - na pociechę - z najlepszymi z możliwych kickerów

Do góry
#600478 - 16/09/2006 17:24 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
witam

powiem krótko : nie da sie nauczyc pokera grajac w sieci
a to z kilku powodów po pierwsze bankroll ( był tutaj wczesniej jakis cwaniaczek i walil teksty o blindach razy iles tam co dało kilkaset $ ) tylko ze nie gramy tylko z polakami. a co za tym idzie dla nas np 100$ to w ch... kasy a dla brytyjczyka dniówka .
po drugie typy zawsze sprawdzajace na stolach: przykład z wczoraj gram na i4poker na stole 2/4 centy po flopie mam kolor z asem na rece to raise gosc re raise i doszlismy do jego all in za 1,70 euro ja mialem 4 euro. co sie okazało miał an rece 56 na flopie była 5 czyl iz para wszedł all in w dodatku najniższa . turn 6 , river 5 .
co to ma wspólnego z zasadami pokera??????? w jakiej ksiązce Ci madrale mówiący że poker w sieci to najlepsza szkoła pokera znajda opcje że ktos tak postapi?? i ciekawe jaką teorie wymysla oprocz losu . żaden pokerzysta nie wejdzie all in z najniższa parą zwłaszcza po wysokim raise a takich przypadków mam codzienni kilkanaście . łepek był gdzies ze skandynawii i dla niego prawie 2 euro to nic ja na taka kwote musze robic prawie godzine.
wniosek cięzko jest nauczyć zasad pokera z przeciwnikiem nie szanujacym pieniedzy

pozdro

Do góry
#600479 - 16/09/2006 17:54 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
hbr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/05/2005
Postów: 4417
Skąd: EŁK
ale na takich najlepiej sie zarabia fubuki, a ze czasem maja szczescie, to inna bajka.

Do góry
#600480 - 16/09/2006 18:09 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
szkoda że to co uciułałem w godzine straciłem w 30 sek bo gośc miał farta :(

Do góry
#600481 - 16/09/2006 20:39 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
fubuki, własnie sobie to sprawdziłem i się okazuje, że Wasze szanse na wygranie tego rozdania po takim flopie wynosiły 97,17% - 2,83% na Twoją korzyść. No pecha mialeś w ch***. No ale spójrz na to w ten sposób. zaogrąglając nawet "na naszą niekorzyść" tą statystyko na 95%-5%. Oznacza to tyle, ze na 20 "takich akcji" Ty wygrasz 19! czyli tylko sobie policz. All inn 1,70E! to jest 19*1,7-1,7=30,6E Twojego czystego profitu Czysta matematyka Mialeś chamskiego pecha, ale w na dłuższą mete pzy takich zagraniach profit MUSI być po Twojej stronie i nie ma ch*** we wsi aby moglo być inaczej.
To zagranie Twojego rywala, co to ma wspólnego z prawdziwym pokerem.... hm... nic... jeśli w jakis sposób Cię to pocieszy to mnie też baaardzo często spotykają tego typu sytuacje Jakiś babol wchodzi z all inn , z szajsem na ręku, a kiedy go sprawdzam, to na turnie i na river dochodza mu te jedne jedyne karty które maja prawo dać mu zwycięstwo po tego typu porazkach (tzn. w ogóle po przegranych rozdaniach) zwykłem sprawdzać sobie "czy podjąłem słuszną decyzje". Kontretnie chodzi o to, ze sprawdzam programikiem jakie byly moje szanse na wygranie danego rozdania w którym all inn'owalem. I własnie baaaardzo często moja przewaga przed np. turnem wynosi 80 - 20%, a i tak zaliczam zonka. Wiem, jak cholernie trudno z takimi sytuacjami sie pogodzić ale trzeba sie pocieszać tym, ze na 5 takich sytuacji (w tym moim przykladzie 80-20%) 4 x to ja będę górą

Kiedyś wlasnie tacy "fuksiarze" mnie denerwowali, ale teraz w pełni popieram teze cHaBeR'a. Na takich jeleniach najłatwiej się zarabia! Też mnie wkurzało na początku strasznie, kiedy wchodzilem sobie na stawki na jakie bylo mnie stac (1/2c), a dosiadały sie dupki, które na takim niskim limie dawały na preflopie 50c, albo po flopie podbijały o "dolca". Ale oni sa istną żyłą złota czekasz, czekasz, czekasz. Az dostajesz silny układ (AA,KK) i jedziesz z nimi jak z burą suczką

PS.zawsze na stół wchodze z mała sumką, tak zeby w razie all inna nie speniać sie tego, ze mam za dużo do stracenia

Do góry
#600482 - 16/09/2006 21:27 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
Quote:

...wczoraj gram na i4poker...




hehehe ja tam Ci proponuje nie grac tam... :P dla mnie tam jest zbyt magiczny river... mialem wiele... BARDZO WIELE (w tym pokerroomie) sytuacji takich jak opisujesz... 3/4 tak przegrywalem a 1/4 wygrywalem wiec staram sie ten soft omijac z daleka... Tobie tez radze

Do góry
#600483 - 16/09/2006 22:12 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
zawsze zastanawiało mnie to liczenie szans procentowych , wszystko niby ok tylo te szanse liczone są na 2 graczy przy założeniu że tylko oni dostali karty ( typowy heads up). Zakładając że jest 6 graczy przy stole i nie wiemy jakie kto miał karty ta szansa zamiast np 80 -20 % powinna być znacznie mniejsza . bo np gościa ratuje 56 jak w moim przypadku , to są policzone szanse jakby te karty były w talii a teoretyzujac moze ich nie byc bo mogli je dostac inni gracze .

Do góry
#600484 - 16/09/2006 22:39 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
mielone dobrze gada - polać mu

ja właśnie teraz "przerabiam" i4poker i właśnie mam dziwne odczucia odnośnie tych magiczny river lub nawet turn+river... nie chce siać jakichś teorii spiskowych dot.softu, ale często gęsto poddaje w myslach w wątpliwość stopień losowości tego ich softu Dali te 5 Euraków , obecnie "zrobiło się" ich 15, to mam zamiar spróbować tam posiedzieć i dobić do tych magicznych 50 E, następnie wypłacić i już nigdy wiecej tam nie zaglądać! Nie styka mi ten poker room. Choc teraz już nie jest tak źle, bo jakoś się do niego przyzwyczailem. Ale na samym starcie to był on dla mnie mega koszmarny.
mój wniosek dot. i4poker jest taki. Skorzystać z tego bonusa 5E za free. Jak się uda dojechać do 50 i wypłacić to super, a jak nie to w sumie i tak nie tracimy swojej kaski. Ale wplacać do nich swojej kaski to raczej nie polecam. Zwlaszcza, ze jest taka szeroka gama poker room'ów do wyboru. Wiele naprawde zajebistych

Do góry
#600485 - 17/09/2006 00:26 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
rockeman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2005
Postów: 3612
wlasnie jestem po "stolikowej" sesji na i4poker i... nie chce mi sie rozpisywać więc ujmę to krotko acz treściwie:

i4poker

dotąd obserwowałem tam mnóstwo przedziwnych sytuacji. ale teraz to juz miarka sie przebrała. Jeszcze do dziś wierzylem, ze ten ich soft jest losowy, a to ze przegrywam rozdanie w ktorym moje szanse na zwyciestwo wynosily 96% to po prostu zwykły pech. Gówno a nie pech!
eh...nie chce mi sie nawet wiecej pisac

w kazdym razie apeluje to tych ktorzy tam jeszcze nie grali. Nie ściągajcie nawet ich softu!! szkoda nerwów!! i przede wszystkim nie wplacajcie tam kasy!! Zresztą niech kazdy zrobi jak uważa, ja w kazdym razie chcialem tylko ostrzec

Do góry
#600486 - 17/09/2006 22:29 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
mielone Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/11/2005
Postów: 2130
Skąd: Elblag
heheheh ja juz sie dawno sparzylem na ich magicznym sofcie... ale nie mowie ze tez nie wygrywalem takimi fartami... wiec poprostu omijam ten soft z daleka Pozdrawiam

Do góry
#600487 - 18/09/2006 10:11 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Quote:

zawsze zastanawiało mnie to liczenie szans procentowych , wszystko niby ok tylo te szanse liczone są na 2 graczy przy założeniu że tylko oni dostali karty ( typowy heads up). Zakładając że jest 6 graczy przy stole i nie wiemy jakie kto miał karty ta szansa zamiast np 80 -20 % powinna być znacznie mniejsza . bo np gościa ratuje 56 jak w moim przypadku , to są policzone szanse jakby te karty były w talii a teoretyzujac moze ich nie byc bo mogli je dostac inni gracze .




W tali są zawsze 52 karty i rozkład prawdopodobieństw się nie zmienia. Znasz tylko 2 karty (pocket), 5 kart (flop), i odpowiednio 6 i 7 (turn i river). Nie ma znaczenia gdzie się znajdują karty któych nie widzisz, w sensie czy mają je inni gracze czy zostały w talii. Z Twojego punktu widzenia to nie ma znaczenia (chyba że masz kumpli na stole, którzy podadzą Ci co mają na ręku, wtedy obliczenia trzeba zmodyfikować ale nie aż tak bardzo).

Do góry
#600488 - 20/09/2006 15:03 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
wiliamm Offline
old hand

Meldunek: 31/07/2005
Postów: 1035
Weszłem w posiadanie małego kombajniku ułatwiającego grę w pokera online, a mianowicie "Poker Offica". Jak na razie jest w fazie testów ale wydaje się całkiem przyjemny. Jego funkcje to między innymi: obliczanie szans na zwycięstwo, klasyfikacja graczy, prowadzenie statysyk itp.
Jeśli ktoś by był zainteresowany to mogę go umieścić gdzieś w sieci. Jak by co to prosze o kontakt na priv żeby nie robic burdelu w tym temacie.

Do góry
#600489 - 23/09/2006 11:32 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
fubuki Offline
member

Meldunek: 15/04/2006
Postów: 122
a w %$$%#@***** , j*^%&^*&8 mać tak mi dobrze szło we freerolu omaha na poker.com i laska zaczęla sapać i ch***8 skończyłem na 16 miejscu z 1100 . a punktowane było 10 . w p****8 j**** mać!! muszę wziąsc tabake bo nie wyrobie. już nawet prowadziłem . i sapanko znowu komputer, chodź do biedronki i ch*** bombki strzelił gwiazdki nie będzie. Tak na marginesie polecam tego pokera program nie losuje po każdej licytacji kart tylko po rozdaniu co wyjdzie więc nie ma bata jak rzucisz dobre karty to na bank wygrałbyś bo tam się nic nie zmienia.
pozdro

Do góry
#600490 - 23/09/2006 18:52 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
esperanza Offline
member

Meldunek: 30/03/2006
Postów: 138
A Ya Wam powiem Tyle........

TO YEST TYLKO POKER.

To yest wlasnie TO ze wygrywasz z 35 na reku z AA. To yest wlasnie TA nieprzewidywalnosc za co go kochamy . Tutay nie ma zdecydowanych faworytow, to TU przez tysiac rozdan mozesz byc Bogiem a w rozdaniu tysiac pierwszym stracic wszystko.

Dlatego nie ma co narzekac na przegrane, nawet smieszne i nieprawdopodobnie rozdania.

BO TO TYLKO POKER.

Do góry
#600491 - 24/09/2006 11:23 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Lokus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/10/2002
Postów: 9291
Skąd: Poznań
Nie dam sobie powiedziec ze to jest normalny poker!!
K 5 i wygrywam z A 3 i 7 5, uznalem ze normalne... Za chwile mam AA i przegrywam na riverze z 8 8. Jeszcze nie wygralem na tym pokerze z AA na reku, a mialem chyba z 12 razy wiec to nie jest normalny soft.

I EOT, bo dyskusja schodzi na zle tory
pozdro

Do góry
#600492 - 24/09/2006 12:53 Re: Szkółka Pokera- ktoś poświęci trochę swojego czasu dla innych?
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Jest jeszcze kewstia sposobu licytacji, jeżeli grasz na nolimit, to ten z dwoma ósemkami nie miał prawa doczekać do rivera.

Problem jest gdy się gra na małych stawkach, ja tak sobie często gram w pracy, wtedy bardzo często wchodzę allin, dojeżdżam do rivera nic nie mając - dla zabawy.

Wniosek jest jeden, nie należy grać na minimalnych stawkach

Do góry
Strona 14 z 15 < 1 2 ... 12 13 14 15 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23), 3389 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581630 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49