Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#5729745 - 23/01/2013 18:40 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: Valverde]
ljubicic Offline
journeyman

Meldunek: 26/06/2006
Postów: 73
Skąd: Rodzinne Ogrody Działkowe
No napewno to nie jest forma Francuzów sprzed kilku lat ale dalej są kandydatami do złota.Jestem tylko ciekaw czy z Niemcami specjalnie przegrali po to aby uniknąć Hiszpanów(gospodarzy) w ćwiećfinale. Szczególnie,że na olimpiadzie wymęczyli z nimi zwycięstwo właśnie w 1/4. Szanse obu drużyn oceniam 50/50 i wydaje mi się,że w tym meczu znaduje się mistrz tego turnieju bo reszta drużyn chyba nie jest w stanie pokonać tej dwójki. Dla mnie to przedwczesny finał.

Do góry
Bonus: Unibet
#5729769 - 23/01/2013 19:10 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: ljubicic]
Domel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/05/2011
Postów: 7905
Skąd: 3Miasto
Originally Posted By: ljubicic
No napewno to nie jest forma Francuzów sprzed kilku lat ale dalej są kandydatami do złota.Jestem tylko ciekaw czy z Niemcami specjalnie przegrali po to aby uniknąć Hiszpanów(gospodarzy) w ćwiećfinale. Szczególnie,że na olimpiadzie wymęczyli z nimi zwycięstwo właśnie w 1/4. Szanse obu drużyn oceniam 50/50 i wydaje mi się,że w tym meczu znaduje się mistrz tego turnieju bo reszta drużyn chyba nie jest w stanie pokonać tej dwójki. Dla mnie to przedwczesny finał.


Omineli Hiszpanów żeby trafić na Chorwatów i ewentualnie Dunów/Węgrów? Bzdura!

Porażkę "zawdzięczają" bramkarzom, obaj poniżej 20% obbitych piłek.

Do góry
#5731143 - 24/01/2013 18:13 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: Valverde]
Domel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/05/2011
Postów: 7905
Skąd: 3Miasto
Przedwczesny finał, z tym stwierdzeniem zgodzą się wszyscy. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny które obok Francji prymwiodły w ostatnim dziesięcioleciu. Duńczycy jak i Chorwaci zawsze wymieniani są w gronie faworytów MŚ, ME czy igrzysk olimpiskich. Skandynawowie genialni technicznie, z młodym ale jakże fenomenalnym Landinem w bramce, wsparci bombardierem w postaci Hansena. Chorwaci pomimo że bez najlepszego niegdyś piłkarza ręcznego świata Balica (taki Zidane piłki ręcznej) grają fenomenalny turniej. Świetna twarda obrona z postrachem w bramce Alilovicem, kapitalnym skrzydłowym z Kielc Cupicem czy rozgrywającym Duvnjakiem. Obie ekipy mają kim straszyć, obie mają w swych szeregach czołowe postaci światowego handballu. Dlaczego podejmuje się typowania zwycięzcy z tym meczu? Po prostu na ten moment Chorwacja według mnie posiada zdecydowanie więcej atutów niż Dania. Zacznijmy więc od obrony bo to w piłce ręcznej jest najważniejsze. Chorwacji stracili zdecydowanie mniej bramek niż ich jutrzejsi rywale pomimo trudniejszych przeciwników, złożyła się na to szczelniejsza obrona i lepsza skuteczność bramkarzy. W kontratakach obie drużyny dominują na tych mistrzostwach, "bałkany" leciutko wyprzedzają skandynawów (pomimo mniejszej liczby rzuconych bramek) co dowodzi że fenomenalnie bronią. W ataku lepiej wypadają podopieczni Wilbeka jednak jak już wspomniałem mieli łatwiejszych rywali. Analizując mecz Francja-Chorwacja wspomniałem o sukcesie Francuzów i opisałem jak tego dokonali, trudną sztuką było rzucić trójkolorowym 23 bramki. Dlaczego o tym wspominam? Bo gdy spojrzymy na Chorwatów zauważymy że na tych mistrzostwach nie stracili więcej niż 24 oczka. Jest to kluczowe jeżeli myśli się o medalach dużych imprez. Duńczycy w obronie w ogóle nie imponują, co z tego że dużo rzucają skoro równie dużo tracą? Gdy trafią na solidny blok defensywny Chorwacji to o bramki będzie zdecydowanie ciężej więc czym mają ich zatrzymać skoro obrona kulawa? Liczę na dobry i zacięty mecz który mimo wszystko Chorwaci wygrają.

Chorwacja @1,95

Do góry
#5734720 - 26/01/2013 21:17 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: Valverde]
Domel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/05/2011
Postów: 7905
Skąd: 3Miasto
Pisałem to przed półfinałem i zdania nie zmieniam. Dania i Chorwacja biorą swoje mecze o medale. Niektórzy mogli odnieść wrażenie że Chorwacja zaprezentowała się gorzej w swoim półfinale niż Słoweńcy. Ja jestem odmiennego zdania, Croatia przegrała przez kilka jakże prostych błędów. Po pierwsze przespany początek spotkania, na tym etapie rozgrywek nie powinno się do zdarzyć tak doświadczonej drużynie. Po drugie lider zespołu został kompletnie wyłączony z gry przez skandynawów, mowa tutaj o Duvnjaku. Po trzecie Dania zaskoczyła rywali bardzo szybkimi kontrami i wznowieniami po stracie bramki, gdy Chorwaci cieszyli się ze zdobytej bramki i próbowali przeprowadzać zmiany do defensywy skandynanowie rzucali bramki. Czwarty aspekt to błędy przy bardzo ważnych piłkach, gdy Chorwaci doskakiwali przeciwnika na 2/3 bramki nie potrafili "postawić kropki na i" i pudłowali z bardzo dogodnych okazji. Później doszła walka z czasem który jak wiadomo nie jest dobrym doradcą. Efekt końcowy taki żę Dania bardzo pewnym zwycięstwem zameldowała się w finale. Dziś Chorwacja na pewno nie odda początku spotkania, Duvnjak będzie miał zdecydowanie więcej miejsca niż we wczorajszym spotkaniu ponieważ Słoweńcy są o klasę (jka nie dwie) gorsi w defensywie). W bramce Alilovic wczoraj nie zawiódł, grał na dobrym procencie więc dziś również powinien zaprezentować się z dobrej strony. "Słówko" może o Słoweńcach, obrona taka sobie, oni wręcz uwielbiają wymianę ciosów. Potencjał w ofensywie duży, grają kombinacyjnie a grę prowadzi nieszablonowy Zorman. Obaj bramkarze prezentują się z bardzo dobrej strony na tych mistrzostwach. Słowenia i tak odniosła spory sukces bez względu na dzisiejszy wynik, zawdzięczają to po części dobrej grze, po części łatwej grupie i drabince. Na tym etapie rozgrywek potrzebne jest doświadczenie którego posiadają zdecydowanie mniej niż ich rywale, z całym szacunkiem dla Sloveniji ale miejsce na podium będzie dla nich zbyt dużym osiągnięciem.

Chorwacja @1,55

Do góry
#5734736 - 26/01/2013 21:25 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: Valverde]
wojbest1987 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2009
Postów: 45437
Skąd: Kraków
Chorwacja powinna spokojnie wygrać jak poważnie podejdzie do spotkania, tylko nie wiem czy mecz o 3 miejsce nie potraktują tak jak Rosjanie zawsze swoje mecze o brąz w siatkówkę wink

3 miejsce na MŚ to jednak coś

boks

Do góry
#5737006 - 27/01/2013 23:11 Re: MŚ Hiszpania 2013 [Re: Valverde]
Domel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/05/2011
Postów: 7905
Skąd: 3Miasto
W skrócie ponieważ mecz za chwilkę. Finał mistrzostw świata w którym zagrają gospodarze czyli Hiszpania i mistrzowie europy Duńczycy. Poza "sędziami" nie widzę żadnych atutów po stronie Hiszpani. Zacznijmy od bramki, Landin to światowy TOP3, w zeszłym roku był najlepszym bramkarzem mistrzostw europy w oczach wielu ekspertów, nagrody jednak nie dostał ponieważ zgarnął ją zawodnik gospodarzy Stanic. Hiszpańcy bramkarze nie imponują pomimo dość łatwych przeciwników. Obrona? Tutaj plus znów należy zapisać przy Danii, nie dość że świetnie bronią centralną strefę to w dodatku są NAJLEPIEJ kontrującym zespołem na mistrzostwach. Atak? Znów przewaga Duńczyków, świetne skrzydła i mocna druga linia. W przeciwieństwie do Hiszpańskich skrzydłowych (którzy większość bramek rzucają po kontrach) potrafią lepiej wykończyć akcję ze skrzydła. Zawdzięczają do genialnej technice. Po tym gdy w kadrze zabrakło Christiansena nie spodziewałem się że jeszcze kiedyś ujrzymy tak genialnych skrzydłowych jednak Eggert udowadnia że wiele się nauczył przy najlepszym strzelcu w historii duńskiej piłki ręcznej. Jedyną przewagę którą mają Hiszpanie na boisku jest obsada obrotowego, jednak czy sprawdzi się on na tle dobrze broniącego rywala? Hiszpanie będą mieli po swojej stronie kibiców, to taki dodatkowy aspekt, po stronie skandynawów takim aspektem jest przestrzelony TYLKO 1 rzut karny na mistrzostwach co chyba jeszcze nigdy się nie zdarzyło. Wiem, wiem, troszkę zaplontana ta analiza jednak brakło mi czasu na głębsze przemyślenia.

Dania @1,85

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Akhu, akagi, Sensei, igea23, VVega), 1322 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581256 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49