nie widziałem nigdy w tym dziale dyskusji na temat rynku e-hazardu, który bukmacher jest najwiekszy na świecie? ile zarabiają na nas? jak szybko rosnie sektor e-gamble? ilu klijentów mają internetowe firmy bukmacherskie? może uda nam sie odpowiedzieć tytaj choc na cześć tych pytań.

troche juz poszperałem po necie i oto kilka faktów które znalazłem, niestety nigdzie nie znalazłem zbiorczych analiz... tzn. znalazłem ale kosztowały one ok. 1000USD

najwiekszą liczbą kont może sie pochwalić Sportingbet, prawie milion!!! przy ponad miliardowym obrocie!!! i 22 milionach zawartch zakładów.
drygi jest chyba lepiej nam znany B&W z 400.000 klijentów, ale tylko 88 milionów obrotu i ponad pięciu milionach zawartch zakładów
jednym z wiekszych jest także WillHill z 300.000 klijentów

przy tych danych takie firmy jak Expekt to pikuś

światowy rynek e-hazardy wg. Merryll Lynch był wart w 2000 roku ok 4 mld USD, natomiast już w 2005 ma to być 86mld ... chyba troszkę przesadzaja.

a jak na tym tle wypada polski rynek zakładów wzjamenych:
w 2002 roku wydalismy na nie prawie 500 mln zł... odznaczają sie one także dużą dynamiką wzrostu 49% w 2001 roku i 37 w 2002

w tym bukmacherstwo odnotowało wzrost w latach 2000-2002 odpowiednio ok. 70,80 i 90% każdego roku