Opcje tematu
#5548260 - 18/09/2012 23:35 Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012)
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała @2.05 bwin 7/10
Miałem o tym napisać później, ale widzę, że już kurs spada, więc trzeba grać póki dobry. W Koronie kontuzjowany tylko Vukovic co akurat jest plusem, bo w obecnej dyspozycji bardziej przeszkadzał niż pomagał. Do pełnej dyspozycji już wrócił Korzym, więc nareszcie Korona zagra mecz w 11-tu, a nie w 10-ciu jak to miało miejsce gdy w podstawowym składzie wychodził Żewłakow, ale na boisku go chyba nie było. Po lekkiej kontuzji wraca też nowy nabytek Janos Szekely, polecam lekturę o nim, wygląda na bardzo solidnego zawodnika. W ogóle trener Ojrzyński nie powinien mieć problemów z ustawieniem skrzydeł, bo ma do dyspozycji będącego w świetnej formie młodego Sierpinę, wspomnianego Szekelego i solidnego Foszmańczyka. Poza tym do optymalnej formy dochodzą Małkowski, Stano czy Jovanovic. Ciągle "pod formą" są Lisowski, Kijanskas i Golański, ale są w mniejszości, więc myślę, że nie zaszkodzą całej drużynie wink Wg mnie razem z Korzymem wróci Korona z poprzedniego sezonu, a wtedy przejedzie się po Podbeskidziu jak walec. Szybkie dwie bramki w 1 połowie i bielszczanom odechce się grać. Jeśli złocisto-krwiści nie wygrają tego meczu to trzeba myśleć o spadku, nie można do tego dopuszczać, więc piątkowy wieczór będzie szczęśliwy w Kielcach smile

Do góry
Bonus: Unibet
#5548271 - 18/09/2012 23:43 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
w związku z tym, że Korona raczej strzela bramki w 1 połowie to jeszcze dołożę:
Korona HT @2.75 bet365 2/10

Do góry
#5549922 - 19/09/2012 21:34 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Poprzednia kolejka no bet, a ta wygląda fajnie. Już pograłem mocniej dnb na Górnika. Oglądałem 2 ostatnie mecze zabrzan i zrobili naprawdę dobre wrażenie. Widzewa przyznam się, nie widziałem, ale wierzę że ich passa skonczy się w najbliższym meczu.

Zaskoczył mnie też spory kurs na Lecha i po raz pierwszy w tym sezonie zainwestuje parę jednostek w Kolejorza. Fakt, Lech nic nie gra, ale ciuła póki co te punkty, głównie dlatego że traci mało bramek. Beniaminek w Poznaniu wg mnie nie zdobędzie punktu.

Do góry
#5551601 - 20/09/2012 21:19 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Originally Posted By: ArtekPotito
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała @2.05 bwin 7/10
Miałem o tym napisać później, ale widzę, że już kurs spada, więc trzeba grać póki dobry. W Koronie kontuzjowany tylko Vukovic co akurat jest plusem, bo w obecnej dyspozycji bardziej przeszkadzał niż pomagał. Do pełnej dyspozycji już wrócił Korzym, więc nareszcie Korona zagra mecz w 11-tu, a nie w 10-ciu jak to miało miejsce gdy w podstawowym składzie wychodził Żewłakow, ale na boisku go chyba nie było. Po lekkiej kontuzji wraca też nowy nabytek Janos Szekely, polecam lekturę o nim, wygląda na bardzo solidnego zawodnika. W ogóle trener Ojrzyński nie powinien mieć problemów z ustawieniem skrzydeł, bo ma do dyspozycji będącego w świetnej formie młodego Sierpinę, wspomnianego Szekelego i solidnego Foszmańczyka. Poza tym do optymalnej formy dochodzą Małkowski, Stano czy Jovanovic. Ciągle "pod formą" są Lisowski, Kijanskas i Golański, ale są w mniejszości, więc myślę, że nie zaszkodzą całej drużynie wink Wg mnie razem z Korzymem wróci Korona z poprzedniego sezonu, a wtedy przejedzie się po Podbeskidziu jak walec. Szybkie dwie bramki w 1 połowie i bielszczanom odechce się grać. Jeśli złocisto-krwiści nie wygrają tego meczu to trzeba myśleć o spadku, nie można do tego dopuszczać, więc piątkowy wieczór będzie szczęśliwy w Kielcach smile
w lokalnej gazecie podają, że nasz trener nadal wierzy w Żewłakowa i interpretują to, że jutro zagra, w takim razie Korona znowu będzie grać w 10-ciu, więc nad typem się trzeba zastanowić

Do góry
#5552897 - 21/09/2012 05:46 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
Leyton Offline
old hand

Meldunek: 30/01/2009
Postów: 810
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 1.97 betsson

Podobnie jak ArtekPotito typuję wygraną Korony.
Spotykają się 2 drużyny, które dotychczas nie zapisały na swoim koncie 3 punktów.
W 4 kolejkach Kielczanie ugrali zaledwie jeden remis, było to w ostatniej kolejce w Chorzowie.
Podbeskidzie również nie szaleją - 2 porażki i 2 remisy (Śląsk i Wisła).
Typowy mecz na przełamanie.
O ile trudnego drugiego sezonu B-B w Ekstraklasie się spodziewam, o tyle tak słaby start Korony, która w zeszłym sezonie była jedną z rewelacji rozgrywek bardzo mnie zdziwił.
Potencjał drużyny Leszka Ojrzyńskiego oceniam dużo wyżej niż pokazują go dotychczasowe wyniki i liczę, że teraz Kielczanie będą szli w górę tabeli, a ten marsz rozpoczną już piątkowego wieczora.
Można postawić sprawę jasno - Korona jest drużyną lepszą i powinna to pokazać w meczu z Podbeskidziem na własnym stadionie.
Jeśli będzie inaczej, może zacząć się robić w Kielcach już naprawdę niewesoło.
Liczę na 3 oczka dla Korony.

Do góry
#5558289 - 24/09/2012 15:20 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206

Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Typ: 1
Kurs: 2.34
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Widzew jest jak na razie chyba największą niespodzianką ligi, wygrał wszystkie spotkania jak do tej pory i już nawet przed dzisiejszym spotkaniem wiadomo, że podopieczni Radosława Mroczkowskiego zostaną liderem po 5 serii gier. Ja osobiście jednak liczę na kolejne trzy punkty Widzewa. Widzew co prawda w poprzednich sezonach nie najlepiej radził sobie w meczach poniedziałkowych i piątkowych (teraz właśnie mają taki plan gier) jednak grają z zespołami z którymi potrafią grać. Górnik bowiem co by nie mówić i nie zachwycać się nad tą drużyną to jednak jest to drużyna środka tabeli, w poprzednim sezonie Górnik też przecież mógł się podobać a mimo to była to jedynie drużyna środka tabeli i w tym sezonie jest podobnie.
Wspomniałem o tym, że Widzew lubi grać z Górnikiem, przede wszystkim na własnym boisku. Wystarczy bowiem prześledzić ostatnie wyniki tych zespołów w meczach rozgrywanych w Łodzi: 2-0 w poprzednim sezonie, sezon wcześniej 4-0, sezon 2009/10 (I liga) 3-0, sezon 2007/08 2-1, jedynie w sezonie 2003/04 Górnik potrafił zdobyć punkty (wygrał 2-1) w Łodzi, wcześniej to Widzew raczej wygrywał: 2002/03 1-0, 2001/02 2-0. W sumie licząc już od sezonu 2000/01 Widzew u siebie grał z Górnikiem 10 spotkań z czego wygrał 8 i 2 razy przegrał. Statystyki są więc po stronie Widzewa, czy coś jeszcze? Według mnie sporą różnicę robią doświadczeni gracze Widzewa a w szczególności Sebastian Dudek, który jest liderem drugiej linii ekipy Mroczkowskiego, ponadto stałe fragmenty gry z którymi Łodzianie na początku sezonu mieli spore problemy a teraz jest to ich bardzo groźna broń. Ponadto młodzież Widzewa, która wchodzi na pod męczonego rywala i która potrafi siać popłoch w linii defensywnej przeciwnika.
W Widzewie w tym spotkaniu wciąż nie zobaczymy kontuzjowanych Jakuba Kowalskiego i Adama Banasiaka, ponadto nie dotarł jeszcze do Łodzi certyfikat Dorde Dikanovića. Nie wiadomo również kto zagra na szpicy w ekipie Widzewa czy będzie to Mehdi Ben Dhifallah czy jednak Aleksandr Lebedev, to jednak chyba nie jest wielki problem w Widzewie. W Górniku natomiast jak podaje strona tego zespołu jest problem bogactwa bowiem wszyscy piłkarze są do dyspozycji trenera Adama Nawałki.
Na koniec spróbuję porównać formację obu zespołów. Na początek pozycja bramkarza, według mnie plus na tej pozycji dla Widzew, Mielcarz jest bardzo pewnym punktem swojego zespołu, Skorupski natomiast jest bardzo utalentowany jednak ostatnio wydaje się być w słabszej formie. Linia defensywna tu też według mnie należy się plusik dla Widzewa. Defensywa Mroczkowskiego gra ciągle w tym samym zestawieniu - zgrywa się i z meczu na mecz popełnia mniej błędów. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że Widzew do tej pory stracił 1 bramkę, Górnik natomiast 4. Jeśli chodzi o drugą linię obu drużyn to według mnie są tutaj i lepsi zawodnicy jak i ci słabi zarówno w Górniku jak i Widzewie, dlatego postanowiłem dać tutaj remis, choć gdyby nie powrót Kwieka a także bądź co bądź słabiej spisującego się ostatnio na skrzydle Nakoulma, dałbym mały plusik dla Widzewa, daję jednak remis. W ataku mimo wszystko lepszy jest Górnik z Milikiem na szpicy. Według moich wyliczeń wynika więc wynik 3-2 dla Widzewa smile
Już na sam koniec dodam również, że dziś w Górniku ma szansę zagrać, aż 4 byłych Widzewiaków Prejuce Nakoulma, Bartosz Iwan, Maciej Bębenek oraz Przemysław Oziębała. Osobiście jedynie tego pierwszego obecnie widziałbym w obecnym Widzewie ale na pewno nie w takiej formie jak jest obecnie.

Do góry
#5558826 - 24/09/2012 22:08 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: krz1910]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
nie ma co dyskutować, staty Widzewa u siebie z Górnikiem są po jego stronie.
Doświadczeni gracze Widzewa? OK, ale Górnik ma w drugiej linii Kwieka, Przybylskiego, a dziś po pauzie wraca Mączyński...
Co do pod męczonego rywala to chyba nie o zabrzanach mowa. Bo właśnie górnicy są bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie na walkę 90 minut. Wg mnie to właśnie dziś widzewska młodzież może być niemile zaskoczona wysokim pressingiem. Zobaczymy... liczę na 0-1, 0-2 dla WIELKIEGO wink

Do góry
#5663150 - 10/12/2012 23:21 Re: Ekstraklasa: 4 kolejka (21.09-24.09.2012) [Re: ArtekPotito]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36579
f1 IV kolejka:

futbol (ArtekPotito) Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 2.05 2-1 gora
futbol (ArtekPotito) Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała [HT] 1 2.75 1-0 gora
futbol (kfjatek) Lech - Pogoń 1 1-1 dol
futbol (krz1910) Widzew Łódź - Górnik Zabrze 1 2.34 1-1 dol
futbol (Leyton) Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 1.97 2-1 dol

IV kolejka: 2/5 - 40%
Razem: 12/22 - 54,55%

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (burbon, akagi, Sensei, wHiTe_StAr, VVega), 4415 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582829 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07