Strona 23 z 23 < 1 2 ... 21 22 23
Opcje tematu
#5172941 - 26/01/2012 05:03 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Mitul]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Musiałem tytuł angielski sprawdzić... wink

Rushwink

Świetny film z jeszcze lepszą ścieżką dźwiękową, nawet płytę kupiłem sobie, genialna muzyka, Clapton w szczytowej formie.


Do góry
Bonus: Unibet
#5174710 - 27/01/2012 01:53 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Goget]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
byłem wczoraj na Rzezi

świetna komedia, którzą szczerze polecam - cięty, inteligentny humor, świetne dialogi, rewelacyjna gra wszystkich aktorów (całej czwórki wink ), b. fajne prowadzenie kamerą. Generalnie Polański w najlepszym wydaniu.
Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej, także uprzedzam, że cały film jest właśnie taki teatralny - dla mnie to zaleta, niektórych może razić.
Na minus długość, raptem 79 minut.
ocena 8+ w gatunku

Do góry
#5174879 - 27/01/2012 03:04 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Coronach]
dAnTeCh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 3499
Skąd: Stalowa Wola
Originally Posted By: Coronach
I kilka słów o Dziewczynie z tatuażem

Film przyzwoity, świeta czołówka, w ogóle Treznor się świetnie sprawdza z muzyce filmowej. Momentami trochę poszarpana akcja, zmiany w stostunku do książki są, ale w sumie bardziej kosmetyczne niż jakieś radykalne cuda. Nie oglądałem jeszcze wersji szwedzkiej, więc nie porównam dwóch Lisbeth, amerykańska jest niezła, fajnie zagrała ale nominacja do oskara... ??

Generalnie fajnie się oglądało choć film trochę za długi, końcówka już nuży. Rzadko to piszę ale moim zdaniem film lepszy od bardzo przereklamowanej, bardzo przeciętnej książki. I pozytywne jest, że Lisbeth jest trochę mniej supergirl niż w książce, aczkolwiek w 2 części to się pewnie zmieni.

Film wart obejrzenia, przyzwoite kino.


Ja uważam że skandynawska wersja jest lepsza, ma lepszy klimat, lepszą Lisbeth(i nie chodzi tu o urodę wink )-czyli wychodzi mi że jes lepszejsza laugh . Co prawda wersja Finchera także ma swoje mocne strony jak wspomniana czołówka filmu z muzą Trenta, jednak nie ogląda się jej tak dobrze jak Szwedzkiej wersji. Na plus także można zapisać scenę w pokoju tortur, no i trochę to szczeniackie ale sceny sexu Lisbeth tongue (nie dziwią mnie też nominacje do Oscara za zdjęcia, choć za rolę kobiecą pierwszoplanową już tak).

Do góry
#5174891 - 27/01/2012 03:10 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Goget]
dAnTeCh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 3499
Skąd: Stalowa Wola
A to jeszcze polecę komedię kryminalną, która zaskoczyła mnie na plus-chodzi o irlandzką produkcję THE GUARD. Bardzo specyficzny laugh

Do góry
#5175053 - 27/01/2012 04:29 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Goget]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Bloodline (1979), wyreżyserowany przez Terence'a Younga (to ten gość, który odpowiada za trzy Bondy i kilka innych filmów), niestety potwierdza sportową tezę, że nazwiska nie grają.

Obsada filmu może robić wrażenie, bo oprócz Audrey Hepburn(główna bohaterka) znaleźli się również Ben Gazzara, Omar Sharif, Romy Schneider, James Mason, Irena Papas i Gert Frobe (tak to ten, który wcielał się w postać Goldfingera), ale ten aktorski all-stars team nie wypada szczególnie wiarygodnie.

Jak na thriller to zupełne nieporozumienie. Niby zaczyna się ciekawie, ale im więcej czasu upływa, tym akcja co raz bardziej nudzą. Atmosfera pada na zbity pysk. Tempa brakuje, fabule brakuje trochę konsekwencji. Końcówka filmu to już jedno wielkie nieporozumienie. A już za pokazanie w retrospektywie Polski na początku XX wieku jako średniowiecznej krainy ktoś powinien dostać w mordę. Generalnie odradzam oglądanie.

Do góry
#5175101 - 27/01/2012 05:04 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Goget]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Natomiast warto obejrzeć "Across 110th Street" z 1972 r. z Anthonym Quinnem i Yaphetem Kotto w rolach głównych.


Rzecz dzieje się w Harlemie w Nowym Jorku, gdzie trzech złodziejów-amatorów kradnie 300 tys. dolarów należących do mafii, w trakcie "roboty" zabijając 7 osób (5 gangsterów i 2 policjantów). Rozpoczyna się polowanie na niefortunnych złodziejszków, na których z jednej strony czyhają mafiosi, a z drugiej policjanci.

Ale to tylko kanwa scenariusza, punkt wyjścia do nieco poważniejszych tematów związanych z przeobrażeniem obyczajowości w USA w latach 70. XX wieku.

Takich filmów jak ten dziś się już nie robi. A wszystko przez tą wspaniałą atmosferę. Miasto pokazane jest wręcz naturalistycznie. Powszechny brud, syf, bieda, która zmusza do zejścia na przestępczą ścieżkę, prostytucja, brak perspektyw na lepsze życie, wszechobecna przemoc.

Ostre konflikty rasowe - skontrastowane nie tylko na charakterach pary detektywów prowadzących śledztwo. Quinn jako stary detektyw, dobijający końca kariery, który nie przebiera w środkach aby dojść do celu oraz Kotto, jak młody oficer po studiach, który żyje jeszcze ideami i chce robić wszystko wg przepisów. Na dodatek nie zgadza się na "metody śledcze" swego nowego i nieco przymuszonego partnera. Ale także na przykładzie zależności między grupami przestępczymi. Włosi nie kryją swojej pogardy wobec gangu z Harlemu, z którym współpracują przy odzyskaniu kasy.

Słówko jeszcze o scenach przemocy, które są bardzo realistyczne. Zarówno przesłuchania prowadzone przez policję, jak i tortury, które stosują mafiosi aby wydobyć informacje. Tak to jest jeden z tych filmów, który bez zbędnych upiększeń ukazuje świat przestępczy. Samo zaś zakończenie filmu nie dość, że robi świetne wrażenie, to jeszcze daje sporo do myślenia. Film godny polecenia.

Do góry
#5175271 - 27/01/2012 15:27 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Danielsan]
kazow Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 7331
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: Danielsan
byłem wczoraj na Rzezi

świetna komedia, którzą szczerze polecam - cięty, inteligentny humor, świetne dialogi, rewelacyjna gra wszystkich aktorów (całej czwórki wink ), b. fajne prowadzenie kamerą. Generalnie Polański w najlepszym wydaniu.
Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej, także uprzedzam, że cały film jest właśnie taki teatralny - dla mnie to zaleta, niektórych może razić.
Na minus długość, raptem 79 minut.
ocena 8+ w gatunku


jak u mnie to Polanski jest skonczony, totalny bojkot filmow w jego wydaniu, zal tylko ze tacy aktorzy/aktorki sie u niego pojawili

Do góry
#5176201 - 27/01/2012 21:14 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Danielsan]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Danielsan
byłem wczoraj na Rzezi

świetna komedia, którzą szczerze polecam - cięty, inteligentny humor, świetne dialogi, rewelacyjna gra wszystkich aktorów (całej czwórki wink ), b. fajne prowadzenie kamerą. Generalnie Polański w najlepszym wydaniu.
Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej, także uprzedzam, że cały film jest właśnie taki teatralny - dla mnie to zaleta, niektórych może razić.
Na minus długość, raptem 79 minut.
ocena 8+ w gatunku


Dla niektórych to może być zaleta wink Bo czasem aż kur..ca bierze, jak widać że autor filmu nie ma nam czego przekazać, a ciągnie swoje "dzieło" do 120 minut, a człowiek siedzi, ogląda w nadziei że coś fajnego może się jednak wydarzy.

Opinie co do filmu absolutnie popieram smile Waltz i Foster klasa co zagrali.

Do góry
#5177341 - 28/01/2012 09:35 Re: Film, TV, seriale [32] [Re: Goget]
ssaczu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2007
Postów: 32677
Skąd: Częstochowa
Az dziwne, ze jeszcze nikt nie wspomnial o nowym serialu Touch.

W roli glownej Jack Bauer czyli Kiefer Sutherland wink Jednak nie jest to serial akcji tylko swietny dramat. Scenarzysta jest Tim Kring, tworca Heroesow.

Wlasnie jestem po pilocie, ktory mnie wgniotl w fotel. Bardzo dawno nie widzialem tak swietnego pilota i tak ciekawie zapowiadajacej sie historii.

Bohaterami sa ojciec i 11-letni autystyczny syn niemowa, ktory mimo choroby ma pewna zdolnosc.

Po obejrzeniu przypomnialy mi sie dwa filmy Knowing i Kod Mercury. Tworca serialu zaczerpnal na pewno pomysly z tych dwoch filmow w szczegolnosci z Knowing (niech Was to nie zrazi bo film to klapa a tutaj jest zupelnie inaczej)

Czuje, ze to bedzie spory hicior. Genialny pilot, potencjal ogromny, swietnie zrealizowany, wzruszajaca historia.

Do góry
Strona 23 z 23 < 1 2 ... 21 22 23

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, 11kera11, Sony, Sensei, alfa, Zaixi, ElNinho[mmdea], igea23, Filozof_, Ojro), 3528 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582347 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25