12.II

16:00
Ovarense - Covilha
Olhanense - Estoril
Feirense - Vizela
Chaves - Barreirense
Moreirense - Gondomar

17:00
Beira Mar - Marco
Portimonense - Aves
Varzim - Leixoes

18:00
Santa Clara - Maia

Miałem dziś kłopoty (jak większość) z dostaniem się na forum w związku z tym parę słów mogę napisać dopiero teraz. Na niewiele się pewnie to zda w przypadku meczu Olhanense bowiem zaczyna się on za ok. 10 minut ale Beira Mar i Santa Clara grają dopiero za - odpowiednio - godzinę i dwie więc może komuś się przyda... Żeby nie tracić czasu bardzo krótka argumentacja.

Olhanense - Estoril 1 @1.35 Betandwin
Gospodarze to wicelider tabeli, w ostatnim meczu zawiedli w zremisowanym na wyjeździe meczu z bankrutującym Marco (0:0), dziś chcą odbić sobie to niepowodzenie. Olhanense to jedna z czterech drużyn w Liga de Honra pozostająca bez porażki u siebie. Z Estoril z powodu kłopotów finansowych uciekają kolejni piłkarze, kadra zespołu na dzisiejszy mecz składa się z 15 zawodników. Estoril przegrało w ostatniej kolejce 1:3 u siebie z Varzim. Olhanense wygrało w Estoril 1:0.

Beira Mar - Marco 1 @1.25 Betandwin
Lider i zdecydowanie najsilniejsza drużyna Liga de Honra - Beira Mar - kontynuuje swoją imponującą passę obejmującą już 16 meczów bez porażki (poprzednia i jedyna porażka Beira Mar przytrafiła się tej drużynie w meczu... z Marco). Beira Mar wygrało u siebie 9 z 10 spotkań (1 remis). Goście - jak już wielokrotnie wspominałem - borykają się z kłopotami finansowymi i marzą o tym zakończyć jak najszybciej rozgrywki. O ile u siebie Marco zdolne jest do sprawienia sensacji (remis w ostatniej kolejce z Olhanense), o tyle na wyjazdach przegrało 3 ostatnie spotkania. Marco zwyciężyło sensacyjnie Beira Mar w pierwszym meczu tych drużyn (1:0) i była to jedyna jak do tej pory porażka Beira Mar w rozgrywkach. Czas na rewanż!

Santa Clara - Maia 1 @1.50 Betandwin
Santa Clara wygrała trzy spotkania z rzędu i może się już - przynajmniej chwilowo - nie martwić o zagrożenie spadkiem, ba, zaistniała nawet szansa żeby ta drużyna włączyła się do walki o awans. Santa Clara u siebie gra bardzo dobrze (5-5-0). Dla gości sprzedanie Jeana Paulisty do Wisły było początkiem problemów, stopniowo Maię opuszczali kolejni zawodnicy, prawdziwy exodus nastąpił w zimowym okienku transferowym, klub jest zadłużony i stoi na krawędzi bankructwa. Maia przegrała ostatnie 3 mecze - w tym 0:4 z Beira Mar oraz 0:2 u siebie z ostatnim zespołem w lidze, Ovarense, w minionej kolejce. Santa Clara wygrała 4 z ostatnich 4 meczów z Maią na własnym obiekcie.

Pozdrawiam!