Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#4671496 - 17/05/2011 19:28 ATP - French Open - 22.05-5.06
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy

Roland Garros

Miejsce : Paryż, Francja
Ranga turnieju : Wielki Szlem
Data : 22.05-5.06 2011 r.
Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 17'520'000 €
Uczestnicy : 128 zawodników w singlu / 64 pary w deblu
Oficjalna strona : www.rolandgarros.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Przydatne linki :

www.tenisbet.pl - livescore, rankingi, plany startowe
www.livescorehunter.com - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - statystyki zawodników
www.tennisbetsite.com - wyniki meczów z przebiegiem punktów
www.atpworldtour.com - strona ATP
www.itftennis.com/mens - strona ITF


Do góry
Bonus: Unibet
#4674672 - 19/05/2011 03:35 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Rusedski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2009
Postów: 8366
Skąd: Włocławek
Bardzo mnie martwi pustka w tym temacie, to ja dorzucę swoje 3 grosze, choć jeszcze kursy nie do końca są wystawione ...

Bolelli - Donskoy 1,3 Włoch ostatnio trochę odbudował formę wygrywając dość solidniego obsadzony challenger w Rzymie, grając przyjemny dla oka tenis; tutaj poradził sobie z dobrze radzącym sobie w tym sezonie Vagnozzim; Donskoy po udanym początku sezonu w Maroku, teraz wyraźnie gorzej. Jest to gracz, który albo wszystko trafia albo wszystko wyrzuca. Włoch ma duży większy wachlarz zagrań, jak będzie trzeba to zwolni grę i myślę, że Donskoy tutaj sobie nie poradzi.

Gremelmayr - Brezac 1,4 Nie jest to łatwe spotkanie, bo korty są podobno dość szybkie, a Francuz jest na szybce mączce groźny. Niemiec za to jest nierówny, ale potencjał ma większy i jak tylko coś nie wybije go z rytmu to powinien sobie jednak z Brezaciem poradzić. I pewnie niektórym ten argument się nie spodoba, ale myślę, że jak pokonał Janowicza to wygra też z Francuzem.

Souza - Aguilar 1,4 Wczoraj byłem bardziej przekonany do Brazylijczyka, dziś natomiast mam większe obawy. Ostatnio bardzo dobra forma, ale przyjechali już tutaj tacy co byli z lepszą i szybko odpadli ( chociażby Junqueira ). Aquilar jest starszy, ale to jednak Brazyliczyk osiągnął w karierze więcej. Grali w tym roku 7-5 6-2 dla Souzy i ostatnio Aquilar nie zachwycał, tutaj też jego przeciwnik miał *6-5 w 1 secie, nie wykorzystał tego i się podłamał i było po meczu. Ale w zeszłym roku Chilijczyk przeszedł tutaj wszystkie 3 rundy i pogroził w secie samemu Berdychowi, tak więc tutaj się jeszcze zastanowię

Bautista- Gensse 1,8 Szybkie korty, a więc value na ofensywnie grającego Hiszpana. Francuz to dla mnie typowy przebijacz, pamiętam ostatnio jego mecz z Renevandem, gdzie gdyby jego przeciwnik nie psuł w najważniejszych momentach, to by odpadł. Oglądałem wiele razy Hiszpana i on w ważnych momentach nie będzie tak wyrzucał, a zepchnięty do defensywy Gensse ma problemy

Ilhan - Matosevic 1,5 Nie widzę Australijczyka na kortach ziemnych, to nie jest po prostu jego bajka, a Ilhan choć też jest stworzony na szybsze nawierzchnie, to na mączce potrafi się odnaleźć.

Gicquel - Ungur 1,5 Też jeszcze będę rano myślał, bo nie jest to tak łatwy mecz jak sugerują kursy. Marc złapał ostatnio wiatr w żagle, wygrał turniej w Bordeaux i choć można mieć pewne zastrzeżenia co do formy jego rywali w meczach z nim ( Benneteau czy Zeballos ), to jednak pokazał bardzo solidny, ofensywny tenis. Ungur wymęczył 1 seta z Cipollą, który ostatnio pokonywał przecież i Roddicka, a później już 2 set bez historii. Jednak z Cipollą tak się gra, jest dużo przełamań, więc uważam to za solidny wynik, tak więc czy grać na Gicquela zdecyduję się rano, może ktoś coś dopowie smile

A. Beck - Bohli 1,35 Trochę mały kurs, jak na przeciwnika, z którym gra. Jednak Niemiec miał parę ciekawych wyników w ostatnim czasie i zrobiło na mnie wrażenie wygranie w 1 rundzie po ciężkim meczu z Devilderem. Szwajcar pasuje mi na szybkie nawierzchnie, ale jednak tutaj dość gładko wygrał z Bozoljacem. Tak więc też rano się zastanowię, czy warto ryzykować po nie do końca satysfakcjonującym kursie

Rosol - Copil 1,35 Podobna sytuacja jak powyżej, Rosol potrafi na ziemi dużo, jednak miewa często "dziwne wyniki". Copil mieszał w zeszłym sezonie na szybkich nawierzchniach, ale w tym roku pokazał, że i na mączce potrafi być groźny ( miał MP z Hanescu ). Kurs też nie do końca zadowalający, choć uważam, że Rosol wygrać powinien.

Prodon, Falla za niskie kursy, Schoorel też za niski, bo Nielsen groźny, Lorenzi nie do końca jestem przekonany, reszta spotkań nie mam pomysłu

Wiem, że nie jest to do końca typowa analiza i podane typy, tylko zdecydowanie bardziej luźne przemyślenia.

Do góry
#4674713 - 19/05/2011 04:11 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Rusedski]
Rusedski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2009
Postów: 8366
Skąd: Włocławek
I przemyślenia odnośnie meczów 3 rundy

Bogomolov - Darcis Choć na początku traktowałem ten mecz jako do ominięcia to teraz skusiłbym się za niewielką stawkę pograć Belga. Alex oba mecze zagrał dziwnie, bo po wygraniu 1 seta gładko, drugiego przegrywał i trzeci już do najłatwiejszych nie należał. Dzisiaj też miał serię 6 gemów przegranych pod rząd, ale jednak coś w końcówce wskazywało, że i tak przyjdą najważniejsze gemy to spokojnie wygra. I tak było, bo wygrywał swoje podania gładko, a przy 4-4 spokojnie przełamał do zera albo 15. Jednak po drugiej stronie siatki był De voest, a więc zawodnik, który o grze na ziemi praktycznie nie ma pojęcia. Co innego Darcis, który po maratonie w 1 rundzie, dzisiaj miał przegrać i choć przegrał 1 seta, to następne 2 ogarnął bardzo gładko i jest w 3 rundzie. Z niecierpliwością czekam na kursy i to od nich zależy czy postawię na Belga czy nie, bo jeśli Bogomolov znowu będzie miał takie przestoje albo będzie próbował grać na pół gwizdka, to grający przez całe życie na mączce Darcis gładko go ogra smile Z drugiej jednak strony może Bogo zdawał sobie sprawę, że miał dzisiaj słabego przeciwnika, a w meczu z Darcisem zagra przez cały czas na 100 % możliwości, ale uważam, że nawet i to może nie wystarzyć ...

Robert - Kuznetsov Francuz ostatnio bardzo dobra forma, dzisiaj się trochę bałem jego spotkania, ale szybko rozwiał wątpliwości i gładko ograł Kolumbijczyka, nie dając mu żadnych szans. Rosjanin dzisiaj pomęczył się trochę z niegrającym dobrze na ziemi Marchenką i myślę, że to jak na razie szczyt jego możliwości, ma problemy jeśli jest 2 serwis, a Robert będzie tylko na takie momenty czekał.

Harrison - Marti Choć zagrałem dzisiaj Pospisila, sam w niego później zwątpiłem i się okazało, że moje obawy były słuszne. Jednak Czech odkąd turnieje nie są w Maroku to zgubił gdzieś formę. Młody Hiszpan za to miał parę ciekawych wyników i podobno ma talent. Jednak Harrison to na prawdę bardzo utalentowany młodzian, który już jednak osiągnął trochę na szczeblu ATP. Dzisiaj choć przegrał tiebreak w 1 secie do zera, to nie załamał się i wygrał spotkanie, nie dając w 2 i 3 secie ( zresztą jak i w całym meczu ) nawet 1 szansy Munozie-de la navie na przełamanie. Marti z Pospisilem, przełamywali się bardzo często, tak więc wniosek mój jest tylko jeden, grać na Ryana smile

Minar - Phau Czechowi nie zawsze się chce, często kręci dziwne wyniki, ale tutaj przeszedł już 2 rundy quali, więc na pewno w decydującej nie odpuści. Niemiec ku mojemu zdziwieniu 2 razy wygrał bez problemu i dzisiejsza wygrana z Salamancą przyszła mu na prawdę łatwo. Ale prawdziwy test nadejdzie dopiero z Minarem. Ale to też jeszcze zależy od kursów i od moich końcowych przemyśleń

Guez - Ciric Francuz też czasami odpuszcza sety, przegrywa gemy seriami, jego mecze dziwnie odwracają się w różne strony, ale często i tak zwycięzcą jest właśnie Francuz. Dzisiaj spodziewałem się problemów z Van der merwe i choć one były, to tak na prawdę tylko na własne życzenie, bo w 2 secie miał *4-3 i *40-15, a i tak go oddał, ale pozostałe dwa, pokazują jaka była róznica klas. Ciric wydawał się nie do przełamania po meczu z Hutą, dzisiaj Skugor bardzo szybko pokazał, że można to zrobić i to nawet 2 razy w secie. Nikola awansował tylko ze względu na krecz. I choć czasem tacy zawodnicy są niedoceniani, to tym razem myślę, że w decydującej rundzie z miejscowym nie wygra smile

Crivoi - Dancevic Myślę, że Kanadajczyk będzie tutaj dogiem i już wiem, że go zagram. Czemu gram Franka na ziemi ? Bo jeśli ograł Schwanka i to 2-0 nie dając się przełamać, to jak najbardziej jest to w stanie zrobić z Crivoiem, który dawno się pogubił i jest pod formą. Dzisiaj wyciągnął przegrany mecz z Mullerem, więc jeśli na swojej ulubionej nawierzchni ma problemy, z tego typu zawodnikami, to nie świadczy to o nim najlepiej. Jedynym argumentem przeciwko Frankowi, jest jakiś dodatkowy factor dla Rumuna po tym wyszarpanym zwycięstwie, jakaś większa wiara w siebie, ale i tak jeśli Dancevic będzie dogiem, to na pewno na niego zagram smile

Albert Ramos - Knittel Tak, nie doceniłem dzisiaj Niemca, choć bardziej wydaje mi się, że to przeceniłem formę Capdeville`a, bo jak patrzę na jego wyniki z ostatnich 2 lat, to rzeczywiście, aż takie porywające to one nie są. Znowu ktoś się będzie śmiał i komuś się nie spodoba, ale uważam, że Ramos jeśli miał przegrać w tej drabince, to miało to nastąpić dzisiaj. Po 1 secie wiele na to wskazywało, bo przegrał go niby tylko 4-6, ale ugrał 1 piłkę na returnie ! Później jednak następne 2 sety to już były bez historii i mam nadzieję, że to forma i umiejętności Ramosa, a nie jakaś niemoc czy kontuzja Del Bonisa. Myślę, że mecz 3 rundy kwali da nam jednoznaczną odpowiedź smile

Nie ma tutaj jeszcze kursów, tak więc są to tylko i wyłącznie przemyślenia

Do góry
#4675887 - 19/05/2011 22:05 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
C18_adam Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/08/2010
Postów: 6439
Skąd: Kraków
ciekawe przemyslenia jednak tak

co do Crivoia mial przegrany mecz z serwisantem Mullerem i ze stanu *2-5 wyszedl na 7-5 w 3 tongue serwis u niego to bardzo silny atut niezla gra pod siatka dobrze mija rowniez zawodnikow co biegaja pod siatke Dancevic to tez typowy serwisant serwi siatka i tak w kolko dla mnie Rumun to jeden z lepszych typow na jutro wink

Minar - Phau kompletnie no-bet tak to widze jeden i drugi dysponuje podobnymi warunkami i umiejetnosciami

Guez i Robert raczej powinni wygrac nie robmy jaj ze Francuzi odpadna w 3 rundzie

Ramos rowniez znacznie lepszy od swojego rywala powinien dosc gladko sobie poradzic

jutro opisze mecz Harrisona bo widze tu ladne valu na jego win tongue

Do góry
#4676708 - 20/05/2011 05:25 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: C18_adam]
Rusedski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2009
Postów: 8366
Skąd: Włocławek
co do moich wczorajszych przemyśleń pozostawiam trzon czyli Harrisona, Gueza i Roberta

do tego na pewno robię rozpis 1z2 Dancevic i Darcis

odrzucam Minara, bo za mały kurs, a faktycznie spotkanie może być w 2 strony

właśnie dokończono 2 rundę, tak więc robimy pewnego rodzaju uzupełnienie smile

Bolelli - Veic Konsekwentnie grałem na Włocha, ale tutaj mam nie wiem czemu pewnego rodzaju obawy. I nie ze względu na jego mecze ( dzisiaj dość gładko ograł Donskoya ), ale ze względu na przeciwnika po drugiej stronie siatki. Dużo tutaj zależy od kursu jaki wystawią, ale na ten moment nie mam jeszcze pełnego przekonania do Włocha.

Mayer - Hernych Zdecydowanie większy potencjał po stronie Argentyńczyka, który w zeszłym roku był tu w 3 rundzie, ale nie kwali tylko turnieju głównego :)Tutaj 2 bardzo pewne zwycięstwa, dobra forma serwisowa. Ale jest jedno ale. Hernych to już gracz wiekowy, niby tuła się po challengerach, gdzie nic wielkiego od dawna nie gra, ale na Szlemy niesamowicie się mobilizuje. W tym roku 3 runda Australian Open mówi sama za siebie, a na mączce Czech sobie w całej karierze nieźle radził. Czekam tutaj na jakieś argumenty, bo boję się trochę grać Argentino , a nie wiem czy słusznie tongue

Gremelmayr - Jouan Gremlin pokonał dzisiaj groźnie strzelającego Brezaca, Jouan z mojej pamięci też gra agresywnie, ale popełnia dużo UE. Niemiec potrafi grać w defensywie bardzo dobrze i myślę, że jak poradził sobie z Brezaciem, to i Jouana posprząta. Aczkolwiek nie wiem jak patrzeć na wygraną Francuza nad Lorenzim, czy jako zwiastun dobrej formy, czy jako beznadzieję Włocha, który przegrał z *4-2 , gdzie Francuz trafiał pierwszym podaniem rzadziej, niż raz na trzy piłki ( 29% ). Też jeszcze do namysłu i zależy od kursu

Falla - Di Mauro Tu będzie ciekawie, bo nie wiadomo czy Falla się męczył, bo gra słabo, czy dziś miał słabszy dzień i wygrał, więc co będzie jak będzie miał dobry laugh ... z drugiej strony siatki bardzo inteligentnie grający Włoch, wyjadacz, zwalniacz gry, potrafiący wyprowadzić z równowagi, ale dość szybko irytujący się kiedy nie idzie. Na Fallę to nie powinno działać, ale Di mauro pokonaniem Acasuso 2-0 i o dziwo groźnego także na ziemi Mefferta, dał do zastanowienia, czy może jego nie spróbować, jak będzie kurs smakowity tongue

Schoorel - Aguilar Wczoraj nie do końca czułem spokojną wygraną Holendra, ale dzisiaj rano już tak i widać, że to nie był zły wybór, bo bez problemu poradził sobie z Nielsenem. Z drugiej strony Aguilar zrobił niespodziankę ogrywając Souzę, ale ostrzegałem, że chyba po prostu w Paryżu gra mu się dobrze. Holender jednak w tym roku pokazał już na mączce dość dużo, jest też rodzajem zawodnika turniejowego ( rozkręca się z każdym meczem ) i uważam, że możliwości ma większe, ale ta miejscowa ziemia tongue Zależne od kursu i od przemyśleń porannych laugh

Ilhan - Gensse Gram Turka, nie potrafię tutaj do końca przedstawić argumentów, ale po prostu dzisiaj mnie Gensse nie przekonał. Serie traconych punktów, 7 przegranych gemów pod rząd, później 5 wygranych, 3 krotne kończenie meczu własnym podaniem. Ilhan ma dobry serwis, więc jak Francuz znowu będzie miał takie chwile słabości, to później już może tak łatwo jak z Bautistą nie odrobić.

w pozostałych meczach absolutny brak pomysłu, chyba ewentualnie Minar do jakiejś taśmy ... Rosol z Gicquelem nie wiem, tak samo choć skłaniałbym się ku Greulowi, to Kubot ma formę ostatnio, Prodon z Beckiem nic mi nie przychodzi do głowy, może 51% dla Niemca :P,

Do góry
#4676712 - 20/05/2011 05:42 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Rusedski]
Rusedski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2009
Postów: 8366
Skąd: Włocławek
Crivoi/Muller
Amazing come back from Victor there, he was 2-5 down in the first, and in the blink of an eye, won it 7-5! From 2-5, he just played amazing tennis; I read that gave him the match but Muller really didn’t! Outstanding winners and pure clay rallies allowed the Romanian to quickly come back. Muller was, as you may imagine, pissed off to lose it that way. The game of Gilles is all about his serve, and as soon as he loses the rhythm of it, his whole game suffers from it.
Crivoi was celebrating the win in a big way and that was very nice to see!


Dancevic/Schwank
Horrible display by Edu… complaining and moaning the whole match, he failed to convert all the occasions he had… Missing by little what he was trying to do, he quickly turned to frustration. Dancevic capitalized on that, forcing the Argentinian to always play one shot too many. Relying on his huge serve, the Canadian managed to mix his game very well, forcing Schwank into forcing his talent. Dancevic moves quite well on clay too, but he has to change the attitude of COME ONing after each and every point…compared to the young ladies playing qualifyings that day, he was not much more mature…


chyba jednak zmieniam optymizm grania na Dancevica laugh w skrócie ( choć myślę , że większość angielski zna) jest powiedziane, że Crivoi zagrał niesamowity tenis w 3 secie i wyciągnięcie ze stanu 2-5 to tylko i wyłącznie zasługa tej świetnej gry, bo Muller robił wszystko tak jak powinien

natomiast jest też powiedziane, że Schwank zagrał straszne spotkanie smile

Do góry
#4680474 - 22/05/2011 14:35 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
ziutek123 Offline
addict

Meldunek: 24/01/2002
Postów: 504
Skąd: Tarnów
Hewitt - Montanes 1 @3,44

Aż takim dogiem jest Hewitt?

Wiemy, że Albert to typowy clayowiec, ale Lleyton tu dochodził

co najmniej do 3 rund w ostatnich latach, i zdarzało się też tak

nawet wtedy gdy nie zagrał żadnego meczu przed RG w sezonie na

mączce.

Do góry
#4680490 - 22/05/2011 14:58 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
ziutek123 Offline
addict

Meldunek: 24/01/2002
Postów: 504
Skąd: Tarnów
Haas - Ilhan 1 @2,75

Kolejny UD wg mnie

Kontuzja Tommego to jedno, ale patrząc na staty Ilhana to on na

clayu jeszcze nic nie wygrał na poziomie turniejów ATP

(pomijając qwale do ATP i CH). Jedyny plus Turka to że jest w

rytmie meczowym, w qwalach RG pograł nieco - ściema z kreczem w

3rQ.

Trzeba spróbować Tommego, a najlepiej to tam gdzie krecz=void.

Do góry
#4680500 - 22/05/2011 15:15 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: ziutek123]
Green Arrow Offline
#1 WorldSpeedway

Meldunek: 03/06/2005
Postów: 38573
Skąd: Caja Mágica
Djokovic wygra kwartę 1.45 SB

Wszyscy licza na wielki finał Djoko vs. Nadal. Na tym etapie drabinki nie widać rywala, który mógłby przeszkodzić w awansie Serba będącego w życiowej formie. Podobny zakład w bet365 wyceniony na 1.25 sonar

Ferrer w 16 1.25 SB Ferrer w8 1.85 milen (krecz=zwrot)

Pamiętamy rok ubiegły jak milen niedocenił Verdasco dając na jego udział w 16 1.80 gdzie taki sam zakład w SB wynosil 1.10 laugh. W tym sezonie widzę zawyzyli kurs na 8 Ferrera bo u naziemnej konkurencji za top osiem dostaniemy tylko 1.50. Na drodze do ósemki stoi czekoladowy Monfils, który napewno bedize zmobilizowany jak zawsze na RG. Pytanie brzmi w jakiej dyspozycji ? Ferrer w tym sezonie na clayu przegrywał tylko z wielkimi (Nadal&Djoko) nie licząc Nicei rozgrywanej bezpośrednio przed Szlemem. Myśle, że takiego kursu na Ferrera w meczu z Gaelem nie dostaniemy, a okazja do ew zabezpiecznia pieniędzy będzie napewno.

Do góry
#4680518 - 22/05/2011 15:33 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
młody gniewny Offline
Krecik

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 39683
Jeśli idzie o te klimaty, to na długoterminowych bardzo dobrą pozycją jest ósemka dla Panicza po @1.60. Po pierwsze czas złamać bezsensowny mit, że Panicz się nie nadaje do claya, bo ma świetne predyspozycje do osiągania wyników na takich kortach. Po drugie forma, świetny mecz z Djoko, wcześniej z Rafą. Obecnie wydaje się być numerem 3, ale zdecydowanie w cieniu, co powinno go nie obciążać psychicznie.

Po trzecie, mało poważni rywale. Z rostawionych ma Troickiego, Raonica i Dolgopolova. Panicz szanujmy się !

Oczywiście Rafa wygra French Open po @2 też zagrany. Tu chyba tłumaczyć nie trzeba, można co najwyżej mieć swoje przekonania.

Do góry
#4683249 - 23/05/2011 13:24 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
tenis Michael Llodra - Steve Darcis
tenis Typ: Llodra wygra pierwszego seta i cały mecz
tenis Kurs: 1.66
tenis Bukmacher: Ladbrokes

W meczu pierwszej rundy Roland Garros Michael Llodra zmierzy się ze Stevem Darcisem. Za Francuzem na pewno przemawia widownia. Llodra przed własną publicznością potrafi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Ma nieprzyjemny dla rywali styl, a już w Madrycie pokazał, że nawet na nawierzchni ziemnej czuje się całkiem nieźle. Steve Darcis to na pewno poziom, który Llodra jest w stanie przeskoczyć. Belg przebrnął tu wprawdzie eliminacje, ale na swojej drodze nie spotkał poważnego konkurenta. Porażka 1:6 2:6 z Florianem Mayerem w Monachium pokazuje, że na ten moment Llodra to dla Darcisa zbyt wysokie progi.

Do góry
#4688007 - 25/05/2011 09:01 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
tenis Kei Nishikori - Siergiej Stachowski
tenis Typ: 1
tenis Kurs: 1.57
tenis Bukmacher: Ladbrokes

Ciekawy pojedynek na początek czwartego dnia Roland Garros. Japończyk to wciąż tenisista stosunkowo młody, który w pierwszej rundzie bez problemów wyeliminował Yen-Hsun Lu. Jego wyniki sprzed paryskiego turnieju nie powalają wprawdzie na kolana, ale w Stachowski przesadnie formą nie błyszczał. Na razie udało mu się wyeliminować Davida Gueza, jednak moim zdaniem na tym zakończy się przygoda Ukraińca z kortami w stolicy Francji. Obaj panowie nie dysponują jakimś atomowym uderzeniem, przez co możemy się spodziewać wyczerpującego pojedynku z długimi wymianami. W takiej grze wyżej cenię Japończyka, który już udowodnił, że potrafi się dobrze przygotować do turniejów Wielkiego Szlema.

Do góry
#4688207 - 25/05/2011 11:49 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Richard Gasquet - Marcel Granollers
Typ: 3:0 dla Gasquet (wynik w setach)
Kurs: 1.66

Po ostatnim półfinale w Rzymie można już z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Gasquet wraca na tenisowe salony. Czas więc niebanalną technikę i nietuzinkowe umiejętności przełożyć na spektakularny sukces na kortach Rolanda Garrosa. Jednak by o takim mogła być mowa reprezentant gospodarzy musi dzisiaj pokonać Marcela Granollersa. Hiszpan nigdy nie należał do wyróżniających się graczy. Również ostatnie wyniki na ceglanej mączce nie zapewnią mu chwały i nie zapewnią rzeszy kibiców (najlepszy wynik to ćwierćfinał w mało prestiżowym turnieju w Belgradzie). Dlatego też stawiam na wysokie i w pełni przekonywujące zwycięstwo Gasqueta w trzech, gładkich setach. Francuz nie powinien mieć żadnych problemów by poradzić sobie z przeciętnym Hiszpanem.

Do góry
#4691846 - 26/05/2011 21:45 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
allesandros Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 2053
Skąd: Gerlach
J Chardy - G Simon
Typ: G Simon (-5.5)

Ok dwoch Francuzów = walek , ale jakos nie wyobrazam sobie by Simon mogl przegrac z typem w takiej formie. Chardy ma fatalny sezon a wygrana z wieczny m talentem Dmitrowem o niczym nie swiadczy. Chardy byl w takiej depresji, ze zaczal szukac formy w chalangerach a tu juz widac jak dobrze u niego teraz z psychika. Geal gdyby nie chory leb wygralby to latwo ale koles jest czasem nieobliczalny. Licze na jego regularnosc, gdyz z nie takimi pacjentami jak jego rodak juz lekko wygrywal. Ostatnie tygodnie pokazaly ze jak wygrywa to lubi robic demolke, gorzej jak nie idzie tak gladko. Nerwy to nie jest jego mocna strona. Mimo wszystko licze ze wygra dosc pewnie 3 sety i ewentualnie przegra jednego w tie.

Do góry
#4692930 - 27/05/2011 05:17 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Steve Darcis - Gael Monfils 1 3,75 Ladbrokes

Myślę, że kurs na Darcisa jest bardzo atrakcyjny. Monfils to zawodnik, który potrafi sprawiać niespodzianki, ale nie zawsze są to niespodzianki miłe dla jego kibiców... Francuz ma dość spore umiejętności, bardzo ciekawy styl gry, ale jego dużym problemem jest głowa, przez co potrafi on w pewnym momencie zupełnie przestać grać. Na tym turnieju w obu swoich meczach z niezbyt wymagającymi rywalami(Phau, Rufin) stracił po jednym secie i prawdę powiedziawszy to nic specjalnego nie pokazał.
Darcis to można powiedzieć taka mała rewelacja tego turnieju, bo już w pierwszej rundzie pewnie ograł zawodnika gospodarzy, faworyzowanego Llodrę 6:7, 6:3, 6:3, 6:3. Jak widać po przegranym pierwszym secie i mimo gorącego dopingu dla Llodry Darcis podniósł się i pewnie wygrał trzy następne sety. W drugiej rundzie Steve pewnie wygrał w trzech setach z Petzschnerem.
Darcis już z Llodrą pokazał, że potrafi grać mimo, iż kibice gorąco dopingowali Francuza. Atutem Steve'a jest mocna psychika, czyli to czego nie ma Monfils i w tym widzę szansę na niespodziankę w tym meczu.

Do góry
#4693052 - 27/05/2011 11:25 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
S Wawrinka vs J-W Tsonga
Typ: S. Wawrinka
Kurs: 2.20

Tsonga faworytem na mączce... Nie dla mnie. Ok przesympatyczny Francuz gra przed własną publicznością, potrafi zrobić show, ale jest kompletnie bez formy. Po odstawieniu trenera jest sam sobie panem, co przy jego sposobie bycia prędzej, czy później skończy się katastrofą (podobnie jak u Anelki kiedy zamiast profesjonalnego menedżera miał swoich braci). Widać to już na French Open, że Tsondze brakuje pomysłu na grę i w krytycznych sytuacjach ratuje go serwis lub szalona gra do przodu. Z kolei Wawrinka w dwóch ostatnich lewach Wielkiego Szlema osiągnął ćwierćfinały i w Paryżu ambicje ma podobne. Co prawda wyników w Mastersach rozgrywanych na nawierzchni ziemnej nie zrobił zbyt wielkich, to jednak widać, że z formą celował na turniej Roland Garros. Oczywiście wątpię by pojedynek był łatwy lekki i przyjemny, jednak mimo to zdecydowanie stawiam na Szwajcara. Opanowanie, lepsza gra na ceglanej mączce oraz koncentracja to z pewnością atuty rodaka Federara.

Do góry
#4695778 - 28/05/2011 16:55 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
allesandros Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/04/2006
Postów: 2053
Skąd: Gerlach
Lukasz Kubot - Alejandro Falla
Typ: Lukasz Kubot

Lukasz to dziwny gosc. Potrafi z niczego zlapac super forme i wygrywac z ludzmi z ktorymi nigdy nie powinien wygrac. Dodatkowo wygrana z Almagro dodala mu pewnosci siebie. Gra swoj, piekny jak dla mnie tenis serve and volley i to bardzo wazne ze nie zmienia tego stylu. Uwierzyl ze tez na clayu mozna tak grac i robic dobre wyniki. Publika media sa nim zachwyceni, stal sie niemal bohaterem w Paryzu. Falla specjalizuje sie raczej na graniu na innych nawierzchniach. Tutaj przemeczyl kwale i pokonal 2 pusiakow, ktorzy powinni przeniesc sie do WTA. Kolumbijczyk jest napewno solidnym grajkiem jakich wielu w turze i napewno jest w zasiegu Lukasza.

Do góry
#4695886 - 28/05/2011 17:42 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
J I Chela vs L Rosol
Typ: 3-0 Chela (wynik w setach)
Kurs: 2.20

Dla Czecha będzie to już szósty mecz na kortach Rolanda Garrosa. Dodatkowo w nogach ma dwie pieciosetówki, tak więc pytanie o kondycję naszego południowego sąsiada jest w pełni uzasadnione. Z pewnością odbije się to na dyspozycji Rosola, którego tenis opiera się na zasadzie do or die. Dlatego też spodziewam się, że będzie popełniał dużo więcej niewymuszonych błędów co powinien bezbłędnie wykorzystać Chela. Argentyńczyk przeżywa druga młodość, a że na ceglanej mączce czuje się najlepiej powinien zrobić wszystko aby wygrać dzisiejsze spotkanie. Jeśli pozwoli się Czechowi rozszaleć będzie miał poważne kłopoty. Jeśli jednak narzuci swój styl gry, będzie przedłużał wymiany i wygra pierwszego seta to spodziewam się łatwego 3-0 dla Juan Ignacio.

Do góry
#4696101 - 28/05/2011 19:02 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
W trzecim spotkaniu dzisiejszego dnia na korcie Philippa Chatriera, trzeciej rundy Rolanda Garrosa dojdzie do trzeciego pojedynku pomiędzy rozstawionym z numerem 18 reprezentantem gospodarzy Gillesem Simonem a rozstawionym z numerem 10 Amerykaninem Mady Fishem. W tym roku korty we Francji są najszybsze w historii, co oczywiście daje coraz większe pole do popisu dla graczy potrafiących dobrze operować serwisem, mających świetne podanie. Do tej grupy ewidentnie zalicza się Amerykanin, który w tym roku czuję się na Roland Garros bardzo dobrze, w dotychczasowych dwóch pojedynkach stracił zaledwie jednego seta (grał z Brazylijczykiem Mello i Holendrem Haase), oraz ledwie 2 razy tracąc własne podanie z 3 szans które mieli rywale. Simon gra o wiele bardziej zachowawczy tenis, ma mniej atutów w ataku, po pierwszym podaniu w dwóch pierwszych spotkaniach w których stracił po secie, miał dużo słabszy % wygranych piłek po pierwszym podaniu od dzisiejszego rywala, 4 razy stracił podanie z Chardym, oraz 2-krotnie z bardzo słabym Russelem. Dla mnie faworytem w dzisiejszym spotkaniu jest Fish, to on powinien być od pierwszych piłek stroną dominującą, obaj w poprzednich latach niczym wielkim w tym turnieju się nie wykazali dlatego w ogóle nie rozumiem dlaczego aż takim faworytem jest Francuz.

Simon - Fish 2 2.7
Fish(+1,5 seta) 1.80

Do góry
#4699431 - 30/05/2011 01:50 Re: ATP - French Open - 22.05-5.06 [Re: Goget]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Murray - Troicki 2 3.00 ladbrokes

Na jutro gram pojedynek czwartej rundy turnieju męskiego singlistów podczas rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu turnieju Roland Garros. Będzie to trzeci pojedynek jutrzejszego dnia na korcie Suzanne Lenglen, w którym zmierzą się rozstawiony z numerem czwartym Andy Murray oraz rozstawiony z piętnastką Viktor Troicki. Powód dla którego gram Serba jest wszystkim znany są to problemy z kostką Murraya, którą skręcił w poprzedniej rundzie. Nie jest pewne czy w ogóle wyjdzie na kort, a jeżeli nawet wyjdzie to jest świadom że mało prawdopodobne że będzie mógł zagrać na 100%. Troicki nie gra w tym turnieju źle, pokonał łatwo dwóch Niemców i pokazał ogromną wytrzymałość zarówno psychiczną jak i fizyczną w meczu z Dołogopołovem, który grał ogromną ilość skrótów w ich pojedynku w trzeciej rundzie, oczywiście przeciwko Murrayowi nie był by faworytem ale w zaistniałej sytuacji warto zagrać Viktora oczywiście w buku, gdzie już po jednej rozegranej piłce w meczu ewentualny krecz będzie równał się z trafieniem typu przez nas, bo jak najbardziej istnieje taka możliwość, a kursy są według mnie atrakcyjne.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, ElNinho[mmdea], _Lider, Szuman, Józef Małolepszy), 3556 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580260 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49