Strona 25 z 56 < 1 2 ... 23 24 25 26 27 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423543 - 19/10/2005 19:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Keep ten podatek uderzy przede wszystkim i tak słabą już w Polsce Warstwę Średnią , a to potęzny bodziec do regresji

Do góry
Bonus: Unibet
#423544 - 19/10/2005 19:10 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
nie wiem kto po dzisiejszym dniu straci a kto zyska, czy Kaczyński dzięki mobilizacji zwolenników Samoobrony czy Tusk dzieki straszeniu antylepperowskiej części elektoratu Kaczyńskiego, prawdopodobnie zobaczymy to w sondażach w piątek, nie ulega atpliwości że Kaczyński musi jeszcze odrobic 1-2% i DECYDUJĄCE BĘDĄ DEBATY zwłaszcza ta w piątek

Do góry
#423545 - 19/10/2005 19:17 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Wracając jeszcze do Twojej wyliczanki hpc, nie wziąłes jeszcze ważnego czynnika pod uwagę , wzrostu lub spadku frekwencji w drugiej turze wyborów , to jest dla mnie największa i decydująca niewiadoma wiem tylko tyle ze w niedziele ma raczej padać deszcz.Dlatego nie postawię chałupy na Kaczke ,ale ze 100 Euro owszem

Pozdrawiam

Do góry
#423546 - 19/10/2005 19:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
w niedziele możliwe będą przelotne opady deszczu, ale będzie jak na koniec października... gorąco nawet do 20 stopni, szczerze mówiąc gdyby mialy być ulewy i zimno to grzebie to szanse Kaczora z uwagi na jego znaczną przewagę na wsi i znaczną przewagę Tuska w mieście; te prognozy mogą się jeszcze zmienić, na marginesie to jedną z moich pasji po za polityką i bukamcherką jest właśnie meteorologia, na "moje oko" (analizując rózne serwisy meteorologiczne) to w niedziele moze pokropi ale bardzo, bardzo niewiele, wiatr umiarkowano-słaby i bardzo, bardzo ciepło, ludzi aż będzie rwać na zewnątrz, mam przynajmniej taką nadzieję

Do góry
#423547 - 19/10/2005 19:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Zacznijmy od tego, że Kaczor w I turze zdobył mniej głosów, niż PiS+LPR. Co znaczy, że nie przekonał do siebie nawet tego niby "żelaznego" prawicowego elektoratu. Więc chyba za wcześnie, by dodawać mu już elektorat Leppera czy Kalinowskiego

Moim zdaniem zadecyduje czarna mafia. Jeśli księża - podobnie jak w 1995 r. - zaczną otwarcie namawiać do głosowania na Kaczora, to wygra Tusk
Bo mieszanie się księży w politykę tak irytuje normalnych ludzi, że Ci, którzy nie planowali pójść do urn, pójdą i zagłosują na Tuska :D:D

Do góry
#423548 - 19/10/2005 19:37 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Nirtz , jakieś piwko po wyborach zrobimy? , robisz tu dobrą robotę i udało Ci się przekonać nawet mnie starego sceptyka,który pofatyguje sie pójść na te wybory mimo jego wewnetrznych oporów (dylematu wyboru miedzy dzumą a tyfusem) w nadziei , że jeśli istnieje chociaż niewielka szansa ,na to ze w Naszym Kraju coś się zmieni, to trzeba pójść i zagłosować na Kaczyńskiego

POZDRAWIAM

Do góry
#423549 - 19/10/2005 19:50 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Dajcie znać, gdzie się ustawicie na to piwko

Wpadnę zrobić wam obciach Chyba, że spotkacie się w Ciemnogrodzie

Do góry
#423550 - 19/10/2005 19:54 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Nirtz , jakieś piwko po wyborach zrobimy?


najpierw musimy te wybory wygrać
dzieki za uznanie, staram się "uświadamiać" jak najwiecej ludzi, potrzebna jest bezprecedensowa mobilizacja naszego obozu, trzeba przkonywać kogo się da do ostatniej chwili, wtedy jeśli Siła Wyższa pozwoli uda nam się nieznacznie ale te wybory wygrać;
pozdrawiam

Do góry
#423551 - 19/10/2005 19:57 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
andj Twoje racjonalne myślenie ,które szanuję ,często jak widzę przesłaniają Ci jednak Twoje uprzedzenia.Piszesz "czarna Mafia" ma wpływ itd. i co policzyłeś ich wpływ na decyzje wyborcze,że do takich wniosków doszedłeś? tak? to bardzo ciekawe, a w jaki sposób to zrobiłeś zapytam

POZDRAWIAM

Do góry
#423552 - 19/10/2005 20:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
No, nie policzyłem

Opieram się na doświadczeniach ojca i braciszka (ja w 1995 r. byłem za młody, by głosować). W 1995 r. mówili, że nie idą wybierać między dżumą a syfilisem. Poszli do kościoła, i wieczorem okazało się, że zagłosowali tak samo - na Kwacha - i z tych samych powodów - dobiło ich to, że Kościół znów miesza się w politykę... A stary od tej pory chodzi na msze do zielonoświątkowców Swoją drogą też nie raz tam byłem - klimat całkiem przyjazny Oni zdaje się nie wierzą, że istnieje szatan

Tak sobie myślę więc, że jak część ludzi niezdecydowanych znów usłyszy w Kościele o szatanie w postkomunistycznej czy liberalnej szacie, to... efekt będzie odwrotny do oczekiwanego. Psychologowie społeczni opisali ten efekt bumerangowy dość dokładnie

pozdruffki!

Do góry
#423553 - 19/10/2005 20:26 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Quote:

Oni zdaje się nie wierzą, że istnieje szatan



Ee tam to nic śmiesznego... ja jak czasem oglądałem posiedzenia sejmu to też zaczynałem wierzyć w szatana.

Do góry
#423554 - 19/10/2005 20:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Quote:

klimat całkiem przyjazny Oni zdaje się nie wierzą, że istnieje szatan



Wyjaśnię ten skrót myślowy Chodziło mi o to, że skoro nie wierzą w szatana - to nie szukają też wrogów, nie wietrzą spisków

Takie pozytywne myślenie niestety rzadko spotkać można u przedstawicieli środowisk narodowo-katolickich, które stoją za Kaczorem.

Notabene, czarni, demonizując liberalizm, zdają się zapominać, że Pan Bóg jest liberałem. Dał wolność ludziom - pozwolił im popełnić grzech pierworodny; i dał wolność aniołom - pozwolił im przeistoczyć się w diabły.
Poza tym... założę się, że 99% ludzi, dla których "liberalizm" ma wydźwięk pejoratywny, w ogóle nie rozumie tego pojęcia. Nie wie, kim był John Lock, nie jest świadoma, gdzie (według tej teorii) są granice wolności człowieka. Nie ma pojęcia też, czym jest liberalizm gospodarczy.

No, ale to jest właśnie nieszczęście demokracji - menel spod budki z piwem i niepiśmienny moherowy beret znaczą w wyborach więcej niż profesor o olbrzymim autorytecie...

Do góry
#423555 - 19/10/2005 21:33 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Quote:

nie wiem kto po dzisiejszym dniu straci a kto zyska, czy Kaczyński dzięki mobilizacji zwolenników Samoobrony czy Tusk dzieki straszeniu antylepperowskiej części elektoratu Kaczyńskiego, prawdopodobnie zobaczymy to w sondażach w piątek, nie ulega atpliwości że Kaczyński musi jeszcze odrobic 1-2% i DECYDUJĄCE BĘDĄ DEBATY zwłaszcza ta w piątek



od dwóch tygodni nie oglądam debat myślę, że większość też nie ogląda. zdeklarowani i tak już wybrali, a niezdecydowani i tak oleją tę szopkę.


lpr+pis+samoobrona czy uważasz, że ten populistyczny, skrajnie wiejsko-katolicki zestaw stworzy nowoczesną IV RP?

Do góry
#423556 - 19/10/2005 21:47 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Quote:

Nirtz , jakieś piwko po wyborach zrobimy? , robisz tu dobrą robotę i udało Ci się przekonać nawet mnie starego sceptyka,który pofatyguje sie pójść na te wybory mimo jego wewnetrznych oporów (dylematu wyboru miedzy dzumą a tyfusem) w nadziei , że jeśli istnieje chociaż niewielka szansa ,na to ze w Naszym Kraju coś się zmieni, to trzeba pójść i zagłosować na Kaczyńskiego

POZDRAWIAM




Tyfus to byl Kwasniewski w 1995 a Walesa to byla dzuma ,teraz mamy wybor angina lub grypa Jako fan JKM rowniez zastanawiam sie co robic i kto jest mniejszym zlem ,mowisz ze Kaczynski ?

Do góry
#423557 - 20/10/2005 05:32 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Czytałem własnie po raz pierwszy artykuł JKM i według tego artykułu głosowałbym na Tuska. JKM szczerze wierzy, że Kaczyński rozważa inną koalicję i wtedy jedynie Tusk będzie zaporą przed ich zapędami gospodarczymi.

Ciekawe czy PiS zaoferował miejsca w spółkach z udziałem skarbu państwa dla Samoobrony: "GP": Lepper chciał od PiS posad w spółkach?

Jeśli tak to koniec koalicji i rzeczywiście szykuje się wielka koalicja najgorszej hołoty w kraju, koalicja barbarzyńców. Zresztą wczoraj w sejmie już to pokazali... 'Populizm i Socjalizm' pięknie wydymał swoich naiwnych wyborców. Bez mydła. A teraz słuchać się Rydzyka i Leppera i marsz do wyborów, owieczki.

Nirtz, skoro z Ciebie taki meteorolog to może podrzuciłbyś jakieś rady co do serwisów www - które najczęściej aktualniają prognozy, które są nabardziej wiarygodne, itd.

Do góry
#423558 - 20/10/2005 05:35 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
56:44
a więc to było to o czym wczoraj nie wiedzieliśmy , a wiedział już expekt Sondaż Poloni
znamienny jest komentarz do sondażu tej niemieckiej gazetki dla Polaków
" Gazeta dodaje, że po pierwszej turze wyborów okazało się, iż poparcie dla Tuska było w badaniach zawyżone a dla Kaczyńskiego niedoszacowane, ale sondaże w czasie kampanii nigdy nie pomyliły się co do kolejności kandydatów."

ja to odczytuje to tak, owszem mozemy sie mylić co do tej przewagi , ale i tak prowadzi Tusk (a jaka przewaga jest faktycznie tego nie wiemy, lub wiemy ale prawdy nie powiemy w domysle)
Macku tak wybór Kaczynskiego , to mimo wszystko mniejsze zło niż wybór Tusk .

POZDRAWIAM

Do góry
#423559 - 20/10/2005 05:45 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Jeju, co za bzdury... Rzeczpospolita to niemicka gazetka dla Polaków? LOL! Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Każda gazeta, która nie pokazuje Kaczyńskiego jako faworyta bądź nie wspiera go zaciekle jak Nasz Dziennkim pewnie podchodzi pod Twoją teorię spiskową.

Maciek, wszystko zależy czy jesteś mocno wierny poglądom JKM czy nie, a według mnie jego elektorat jest raczej miękki. JKM nie wspiera populistów i socjalistów, a według niego groźba koalicji hołoty (PiS+Samoobrona+LPR+PSL) jest jak najbardziej prawdziwa. Wszystko zależy od tego czy mu w tej kwestii wierzysz czy może myślisz, że JKM jest walnięty i plecie głupoty i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie by zagłosować na Kaczyńskiego.

Do góry
#423560 - 20/10/2005 06:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Conrad norweska gazetka dla Polaków lepiej ?

Do góry
#423561 - 20/10/2005 07:08 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Nie napisaliście o jednym!

Że sondaż na ktory sie powołujecie dla Rzeczpospolitej dający Tuskowi 56-44 był rpzeprowadzony od 15 do 18 października!

A więc przed przekazaniem poparcia przez Leppera...

Ja bym poczekał na dzisiejsze/jutrzejsze ostatnie sondaże i wtedy podejmę decyzję.

Warto pamiętać o tym co napisałem , ten sondaż który publikuje dziś Rzeczposolita był robiony wczesniej niz wczorajszy publikwoany w Fakcie...A tam Tusk miał 54%....

Do góry
#423562 - 20/10/2005 07:15 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
a co z dzisiejszym sondażem Faktu przecież oni od jakiegos już czasu mieli sondaże codzienne (czyżby był niewygodny dla niemieckiego wydawcy gazety??);
ja sie z tego sondażu Gfk Polonia ciesze, to bardzo zakłamana firma, tuż przed 1 tura dawała poparcie Tusk 42- Kaczyński 31, wiec jak nawet unich jest 56-46 ( a tydzien temu było 62-38) to chyba nie jest tak źle

Do góry
Strona 25 z 56 < 1 2 ... 23 24 25 26 27 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, alfa, Sensei, Szuman, Akhu, 11kera11, Lukasz111, igea23, ElNinho[mmdea], rymoholik, Ojro, VVega), 3920 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582274 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 14:25