Strona 28 z 56 < 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 55 56 >
Opcje tematu
#423603 - 20/10/2005 19:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
informacja z ostatniej chwili!!!!
sondaz jutrzejszej Gazety Wyborczej:
Tusk 52% Kaczyński 48%
!!!!

znając róznice miedzy sondażami a rzeczywistymi wynikami możemy powiedzieć że rzeczywisty wynik będzie koło remisu!!!!

Do góry
Bonus: Unibet
#423604 - 20/10/2005 19:52 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Podaj żródło , bo w wybiorczej pisza o 6 punktach co prawda jeszcze nie czas na lizanie się po fiutkach ale wizja skrzynki Bourbona coraz bardziej realna i toastu za jej sponsora Expecta

Do góry
#423605 - 20/10/2005 19:53 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga

Do góry
#423606 - 20/10/2005 19:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
Quote:

Podaj żródło , bo w wybiorczej pisza o 6 punktach co prawda jeszcze nie czas na lizanie się po fiutkach ale wizja skrzynki Bourbona coraz bardziej realna i toastu za jej sponsora Expecta


widziałem reklame jutrzejszej Gazety Wyborczej na TVN24, nie zdjecie okładki tylko cytat;

media typu onet czy TVN pokazując zakłamane sondaże (jak to ujawnił Giertyszek) robią robote która może obrócic się przeciwko nim, mam kolegę, lewicowca, miał głosowac na Tuska jako mniejsze zło, Kaczyńskiego nienawidzi, ale postanowił... wyjechać w niedziele , uznał dzięki tym "sondazom" że Tusk już wygrał na 100% , a akurat on interesuje sie polityką i gdyby sondaze pokazywały remis na pewno by zagłosował

Do góry
#423607 - 20/10/2005 21:24 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
no i po kolejnej debacie - mi się ta debata nie podobała

ale nie ze względu na kandydatów bo oni wypadli dość poprawnie, ale ze względu na formułę debaty. Zadawane pytania kierowały dyskusję na tematy mało ważne dla Polski: Kurski, Jarucki, jakaś wypowiedź Niesiołowskiego, Poparcie Urbana, poparcie Leppera, o Balcerowiczu, poparciu byłych prezydentów i ewentualnym noblu dla Kwaśniewskiego.

Ja wolałbym by kandydaci mówili o sprawach istotnych dla Polski - o swoich propozycjach i wizji Polski w świecie.

Natomiast tu mieliśmy bardzo sztywną debatę, w której obaj przez większość programu sloganami tłumaczyli się przed takimi pytaniami. Zalążki debaty mieliśmy tylko gdy Tusk próbował zaatakować Kaczyńskiego wytykając mu rzekomą współpracę z Lepperem i w końcówce przy pytaniach.


Bardzo sztywne ramy debaty, pytania sprowadzające dyskusję na tematy 3-rzędne , brak kontroli prowadzących nad debatą (jak tylko Kaczory zaczynały gadać, to znikały zegary a prowadzący po kilku minutach próbowali coś uporządkować) i dość dziwny w tym miejscu "polityczny sprint".

Miałem wrażenie że TVN zmienić debatę w jakiś teleturniej na zasadzie kto lepiej, kto mocniej itp. Czekałem aż Pochanke zacznie przyznawać jakieś punkty i potem nagrody (lodówka z napędem na 4 koła).

Do góry
#423608 - 20/10/2005 21:27 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Pierwsze co nasuwa mi się po dzisiejszej debacie to że Tusk jest niestety niepełnosprawny umysłowo (lub być może sprawia takie wrażenie z powodu wypranego mózgu).

Patrząc moimi skromnymi i obiektywnymi oczami Tusk przegrał tą debatę z kretesem. Ponownie nie potrafił odpowiadać na pytania, atakując Kaczyńskiego Lepperem. Na szczęście kampania kończy się jutro i nie będę zmuszony wysłuchiwać tego krzyku rozpaczy w wykonaniu Donalda.

Co mnie zaciekawiło - kogo najbardziej ceni Tusk wśród polityków - Piłsudskiego , bohatera narodowego - "liberała nad liberałami".


Marność nad marnościami, wszystko marność panie Tusk.

Do góry
#423609 - 20/10/2005 21:28 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
domin Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 16/08/2002
Postów: 1624
Skąd: Nowy $ącz
Cóż można powiedzieć na temat debaty. Wg mnie prowadzona była zdecydowanie pod dyktando L. Kaczyńskiego. D. Tusk pytaniem o przyszłą Konstytucje zamiast ukazać sprzeczność intencji Kaczyńskiego wykazał kompletny brak znajomości języka prawnego. Oj sztabowcy z PO dali ciała. Jutro ostatnia szansa, ale najwidoczniej kondycyjnie p. Donald wymięka.

PS. Conrad goście często mnie odwiedzają, ale aktywistów w dom nie wpuszczam . Niestety mimo to dzwonili do mnie ze sztabu p. Tuska a także dostałem list od p. Kaczyńskiego

Do góry
#423610 - 20/10/2005 21:36 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
dla mnie to ta debata nieprzekona przekonanych, o nieprzekonanych trudno mi cos powiedzieć;
Kaczyński bardzo dobrze wypadł pod względem wizualnym (nowa fryzyra) i nie tylko;
Tusk nie wypadł bardzo źle, ale jako zwolennik nie jego "wrzuce mu kamyczek do ogródka": ostatnia wypowiedz ta 90 sekundowa wygladała jak słodka reklama wyuczona na pamięć, wyraźnie rózniła się stylem od reszty, poprostu Tusk nauczył się tego na pamięć + wielokrotnie to ćwiczył wliczając w to ton glosu itp., ale chyba przesadził, dla mnie to było zbyt slodkie

Do góry
#423611 - 20/10/2005 22:22 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
oczom nie wierze, w sondzie na onet.pl gdzie cały czas tkwi ten sondaz z przed tygodnia, na pytanie kto wygrał debate... wygrywa Kaczyński, jeśli taka ocenę dają internauci którzy w większości wiadomo na kogo zagłosują i to na 3 dni przed wyborami to rzeczywista ocena społeczna tej debaty może być tylko jedna;
mam coraz większe przeczucie że tą debatą Kaczyński wyprzedził właśnie Tuska , przed nami jeszcze 23,5 h kampanii

Do góry
#423612 - 20/10/2005 23:48 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

No i mamy tąpnięcie Tylko TU sensacyjne materiały obciążające Lecha Kaczyńskiego.



Nieoczekiwany zwrot w sprawie kaczki. PiS w natarciu.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej poseł Ziobro podał w wątpliwość czy na zdjęciach, które wyciekły z IPN-u pojawia się rzeczywiście Lech Kaczyński (niezorientowanym przypominamy ten sensacyjny materiał ). Jak słusznie zauważył poseł fotografia przedstawia kaczkę PO pekińsku co wskazywałoby na związek Platformy Obywatelskiej ze sprawą. Coraz to nowsze fakty wychodzące na jaw zdają sie potwierdzać tę hipotezę. Zbigniew Wasserman złożył już powiadomienie do prokuratury, to samo zapowiedział poseł Giertych. W kuluarach mówi się, że jednym z pierwszych zadań nowo powstałego rządu będzie utworzenie sejmowej komisji do spraw kaczki. Tymczasem Platforma zachowuje spokój - To kaczka dziennikarska - uspokaja Jacek Protasiewicz, szef sztabu wyborczego Donalda Tuska.

Ziobro odkrywa karty

Zdjęcia z konferencji

Do góry
#423613 - 21/10/2005 05:41 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Poraził mnie żenujący poziom prowadzenia dyskusji , ach ci spece od mediow w tvn-ie
Dziesiaj decydujące starcie , wieksza oglądalność i większa inteligencja Durczoka i Gawryluk , ale Tusk i tak z tej szansy nie skorzysta , bo wykonuje tylko posłusznie polecenia jego żałosnych sztabowców , ta jego chyba własna wstawka o Piłsudskim , to masakra, Jaka szkoda ze po drugiej stronie Kaczynskiego nie jest Gilowska, ale to salon wybierał ,a nie liberałowie i Tusk wraz z salonem odejdzie w niesławie.

Przytoczę Wam jeszcze cytat z pewnego forum , pod którym podpisuje sie obydwoma rękami


"wybór Prezia Donalda (ex-KLD, UD, UW...) całkowiecie uniemożliwi
rozliczenie takich przekrętów jak "numerek" ze stopami procentowymi a la Balcerowicz na początku lat 90-tych czy "Program Powszechnej Prywatyzacji" opracowany przez Lewandowskiego na potrzeby niemieckiej i francuskiej mafii
finansowej.

Wybierając Donalda wybiera się kolesia uwikłanego niemal od dziecka w układ mafijno-salonowy... i dzięki temu nikt nigdy nie dowie się że ta sławna "hiperinflacja" która rzekomo zjadła tysiącom ludzi ich oszczędności to był częściowo zaplanowany dobrze znany numer ukręcony przez gości którzy dobrze wiedzą co zrobić z paroma miliardami dolarów w przypadku kiedy bank centralny
jakiegoś bantustanu ustala zza biurka dwucyfrowe oprocentowanie lokat (w skali miesięcznej) a jednocześnie wiąże się lokalną walutę z dolarem... sztywnym kursem. No potem oczywiście trzeba te kontenery pieniędzy jakoś przeprać więc funduje się bezrozumnej gawiedzi program "PPP" w którym daje się jakieś kwitki, wstawia
pieczątki w dowodach, ktoś te kwitki skupuje za jakieś niebotyczne pieniądze, nikt tego nie jest nawet w stanie porachować...

W sumie kraj czyści się dolarów, zostawia kwitki i przejemuje chłonny rynek zbytu 35-cio milionowego kraju w środku Europy...

Główny autor tego przekrętasa zostaje europarlamentarzystą, wcześniej jego kolega z szefa banku centralnego bantustanu zostaje szefem RPP, koleżanka zostaje szefem banku centralnego bantustanu, kolega z KLD ze stołka premiera przenosi się w zorganizowane struktury europejskiej mafii finansowej czyli tzw.
EBOR by potem wrócić na stołek prezesa jednego z większych banków w bantustanie, stojący w cieniu acz największy wzrostem kolo w PO stale jeździ na zebrania rodziny mafijnej Bilderberg... uff...

No a teraz junior w tym towarzychu czyli Donald zostanie dzięki poparciu wyżej wymienionych jakimś preziem i będzie to wszystko mógł zamieść pod dywan..."

POZDRAWIAM
ELDORADO

Do góry
#423614 - 21/10/2005 06:00 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
PANOWIE od której prof ???????????

Do góry
#423615 - 21/10/2005 07:22 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
SENSACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2005.10.21 09:05
PGB: Lech Kaczyński 50,2 proc., Donald Tusk 49,8 proc.Przed drugą turą wyborów prezydenckich Lech Kaczyński uzyskał minimalną przewagę nad swoim kontrkandydatem wynika z najnowszego, ostatniego przed wyborami sondażu Polskiej Grupy Badawczej (PGB). Według badania, Lecha Kaczyńskiego popiera 50,2 proc., a Donalda Tuska 49,8 proc. ankietowanych. Prognozowana przez PGB frekwencja wynosi 44 proc. Sondaż przeprowadzono w dniach 19-20 października na reprezentatywnej próbie 1112 osób powyżej 18. roku życia. PGB jest wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Badań Wyborczych i Biura Badania Opinii i Rynku Estymator.

Do góry
#423616 - 21/10/2005 07:46 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
Quote:

"wybór Prezia Donalda (ex-KLD, UD, UW...) całkowiecie uniemożliwi
rozliczenie takich przekrętów jak "numerek" ze stopami procentowymi a la Balcerowicz na początku lat 90-tych czy "Program Powszechnej Prywatyzacji" opracowany przez Lewandowskiego na potrzeby niemieckiej i francuskiej mafii
finansowej...



A Kaczka, będąc prezydentem kraju, dostanie oczywiście olśnienia i nadrobi zaległości z czasów, gdy była szefem Najwyższej Izby Kontroli i Ministrem Sprawiedliwości. Tym bardziej, że będąc prezydentem będzie miała pod sądą wszystkie organy ścigania...

Ja pier****, jacy ludzie w tym kraju są naiwni

Do góry
#423617 - 21/10/2005 07:47 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
andj Offline
veteran

Meldunek: 16/02/2005
Postów: 1341
Skąd: Malaga
*pod sądą = pod sobą

Do góry
#423618 - 21/10/2005 07:59 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Może bedzie lepiej jak wygra Kaczyński. PiS stworzy koalicje z Samoobronbą, LPR-em i PSL. Przynakmniej ludzie przekonają się że to państwo solidarne to ściema wyborcza.

Do góry
#423619 - 21/10/2005 08:01 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
no to jak nazwiesz jak nie jeszcze większą naiwnością głos oddany na Tuska

Do góry
#423620 - 21/10/2005 08:05 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Jakoś niezauważyłem żeby Tusk obiecywał wszystkim dobrobyt i opiekę socjalną państwa. Nieobiecuje 3 milionów mieszkań w 8 lat kiedy to mandat od narodu parlament dostaje na 4 lata a prezydent na pięć.

Do góry
#423621 - 21/10/2005 08:06 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
W sumie to chyba nie ma wielkiego znaczenia czy prezydentem zostanie Tusk czy Kaczyński. Ani jeden ani drugi wiele nie zdziałają. Myślę że lepiej żeby jak najmniej nowych ustaw wprowadzali i najlepiej niech rząd pojedzie sobie na 4 letnie wakacje. Tak byłoby najlepiej dla narodu, bo wiadomo że jak politycy zaczną tworzyć nowe ustawy to stracą na tym wszyscy ludzie.
A jeśli chodzi o rozliczanie innych polityków, o zmniejszenie bezrobocia, o zwiększenie zasiłków, itp. to tak jak już wcześniej napisałem nikt w tej sprawie nic nie zrobi. I to jest obojętne czy będzie rządził PiS czy PO, czy prezydentem będzie Tusk czy Kaczyński. Z pustego Salomon nie naleje, więc zdecydowana większość obietnic Kaczyńskiego nie zostanie spełniona. Jeśli chodzi o rozliczanie to pewnie Kaczyński zrobi nam jakiś teatrzyk po to żeby lud miał czym się zająć, a Kaczor mógł w tym czasie załatwiać swoje brudne interesy z Lepperami i im podobnymi osobami.
Ja tylko jednego się obawiam - koalicji PiS-Samoobrona-LPR.
Jak te trzy partie razem zaczną rządzić to gorzej już nie będzie mogło być w tym kraju.

Za 4 lata będzie rządziło SLD i zaczną się afery i rozliczanie Kaczyńskiego. I tak w kółko do znudzenia.

Do góry
#423622 - 21/10/2005 08:14 Re: Wybory Prezydenckie - II Tura
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

Nirtz powiedz jeszcze skoro mówisz że wszyscy robią nagonkę że niby PiS teraz z Lepperem jak dwa bratanki dlaczego chcą go wkręcić na wicemarszałka.



Kolego w polityce funkcjonuja takie mechanizmy jak w zyciu cos za cos !!!jezeli ktos zbagatelizowalby 15 % glosow (teoretycznie) musialby byc niepelnosprawny umyslowo!!!czy sie to komus podoba czy nie samoobrona jest 3 -cia sila polityczna w tym kraju a funkcja vicemarszalka w sejmie nalezy jej sie obligatoryjnie-takie sa niestety ustalone reguly., nie rozumie dlaczego Kaczynski mialby nie skorzystac z elektoratu samoobrony musialby byc totalnym glupce o co go nie podejrzewam -pozdrawiam

Do góry
Strona 28 z 56 < 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 55 56 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (akagi, Skorpion BB, latajaca_holenderka, Lukasz111, pacyfista, alfa, igea23, ElNinho[mmdea], Sensei, Akhu, VVega), 3642 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582212 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25