Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#4224366 - 10/11/2010 20:26 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: crossmen]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
wtrace tylko jako ciekawostke, ze Szatalow powiedzial, ze jest prawie pewny, ze nie przegra w Łodzi bo gral juz z Widzewem mecz, ktory powinien wygrac zdecydowanie ( przewaga Polonii )"duzo gorszym materialem niz dysponuje w Cracovii" i doskonale wie jak sie ustawic i jak zagrac z ekipa z Łodzi

Do góry
Bonus: Unibet
#4224381 - 10/11/2010 20:37 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Inzaghi78]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Originally Posted By: Inzaghi78
gra Widzewa to dla mnie niespodzianka na minus niestety bo majac taki sklad nie mozna remisowac takich spotan jak te w Gdyni, Chorzowie czy Bytomiu gdzie oddalismy 20 strzalow smirk


Może zacznę od meczu w Gdyni, który jak wszystkie u nas, miałem okazję oglądać. Oto statystyka z tego meczu:

Arka vs. Widzew

Bramki 1 (1) - 1 (1)

Strzały 12 (6) - 6 (4)

- celne 6 (3) - 4 (2)
- niecelne 6 (3) - 2 (2)

Rzuty rożne 8 (1) - 2 (1)

Faule 11 (4) - 26 (13)

Spalone 1 (1) - 3 (1)

Żółte kartki 4 (1) - 6 (1)

Czerwone kartki 0 - 0

- w nawiasach statystyka po 45 minutach

Naprawdę nie wiem jak skomentować to w obliczu Twojej sugestii, że takiego meczu nie możecie remisować. Nie chcę wchodzić w szerszą polemikę bo zbyt wiele piszących tu osób zbyt fanatycznie i subiektywnie ocenia możliwości drużyn, którym kibicuje. Moim zdaniem Widzew jest w miejscu (środek tabeli), do którego predysponuje go skład personalny. Bo niby jakie wielkie indywidulności tam grają? Owszem pary Sernas - Robak może wiele zespołów pozazdrościć, ale już w innych formacjach nie jest tak różowowo. Ja np. za żadne skarby nie wymieniłbym bramkarzy i obrony z Widzewa na tą, którą mamy w Gdyni. Wystarczy spojrzeć na ilość straconych goli. Jak patrzę w tabele to widzę, że jest klika drużyn, które moim, powtarzam moim zdaniem grają ponad to co posiadają. Tymi zespołami są Korona (tu owszem górna połówka tabeli, ale nie aż tak wysoko), Górnik, Bełchatów. I odwrotnie kilka zespołów zdecydowanie poniżej możliwości - Wisła, Lech, Śląsk, Polonia Wwa czy mimo wszystko Cracovia. Reszta gra to czego się mniej więcej spodziewałem. Jedni trochę wyżej niż sądziłem jak Arka (bez wzmocnienia siły ofensywnej zespołu będzie znowu nerwowa walka o utrzymanie), Lechia (zdecydowanie górna połówka tabeli, ale w okolicach podium ich nie widziałem), Jagiellonia (widziałem ich w okolicach podium, ale nie na samym szczycie - zresztą o Jadze nie raz pisałem, przyznaje trochę ich wcześniej nie doceniłem) inni trochę niżej jak Zagłębie Lubin, które po udanej wiośnie myślałem, że pójdzie za ciosem, a oni chyba będą walczyć o utrzymanie w tym roku. Tak więc Panowie apeluję, więcej obiektywizmu w swoich wypowiedziach. Ja też bym chciał, żeby moja Arka grała w czubie, ale wiem, że to niemożliwe. Będę się cieszył jak skończą ligę w okolicach 10 miejsca bo takie uważam za realne, ale tabela jest tak spłaszczona, że jak nadal tak będzie to przed ostatnimi kolejkami o utrzymanie może drżeć połowa zespołów z ligi.

Do góry
#4224389 - 10/11/2010 20:44 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Bullet]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
dla mnie Widzew wchodzi na tory, ktore powiniej zajac na dluzszy czas w lidze - srodek tabeli max

jechali na 'beniaminkowym rozpedzie' a teraz rzeczywistosc sprowadzi Ich na ziemie i nie bedzie juz to tak rozowo wygladalo z punktami i forma Widzewa

Do góry
#4224481 - 10/11/2010 21:33 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: craax]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: craax
wtrace tylko jako ciekawostke, ze Szatalow powiedzial, ze jest prawie pewny, ze nie przegra w Łodzi bo gral juz z Widzewem mecz, ktory powinien wygrac zdecydowanie ( przewaga Polonii )"duzo gorszym materialem niz dysponuje w Cracovii" i doskonale wie jak sie ustawic i jak zagrac z ekipa z Łodzi


Szatałow chyba jest niespelna rozumu smirk
Caly czas opiera swoja teze o to ze dwa razy prowadzili ...

ze wszystkich wyjazdow wlasnie tego najbardziej zaluje ...

strzały celne - 9 do 3 na korzysc Widzewa
strzały niecelne 11 do 6 na korzysc Widzewa

czyli ogolnie ponad dwa razy wiecej strzalow i trzy razy wiecej celnych na bramke !!!
zobacz ktora druzyna ostatnio oddala 20 strzalow ogolem na wyjezdzie ???
jezlei ten mecz Szatalow chcial wygrac to nie chce ogladac meczy w ktorych uwaza ze byl slabszy laugh

Przedstawilem tylko statystyke ktora nie do konca wszystko oddaje ale jesli ktos ma mozliwosc niech obejrzy mecz albo chociaz obszerne skroty i wtedy pogadamy smile

Do góry
#4224485 - 10/11/2010 21:38 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Inzaghi78]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
stwierdzil, ze mogl spokojnie wygrac, gra sie na gole a nie na strzaly a gdy prowadzil dwukrotnie to ciezko mowic o szczesliwym remisie piwo

strasznie emocjonalnie podchodza niektorzy do swoich druzyn a tu nie o to chodzi zeby promowac swoje ekipy, tylko starac sie cos zarobic na lidze, wiecej luzu panowie smile

Do góry
#4224486 - 10/11/2010 21:39 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Bullet]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
@Bullet

akurat mecz w Gdyni byl najmniej do wygrania z wyjazdow o ktorych pisalem to prawda wiec to moge przyznac z pokora !!

natomiast piszesz o obronie ?? to ze Arka stracila tyle bramek nie wynika tylko z gry obronnej ale takze ze stylu w jakim gra !!
Sa druzyny ktore graja otwarta pilke jak Jaga , Korona ,Lech czy Slask a sa tez ultra-defensywne jak Arka i pewnie jako kibic ciezko sie do tego przyznac choc nie uwazam ze to cos zlego , taki styl ot co .

o pomocy nie bede sie wypowiadal bo nie jestem zadowolony ale w obronie bedziemy musieli pozostac przy swoich zdaniach wink
Dudu to jeden z lepszych lewych i deficytowych zarowno u nas w kraju obroncow, Ukah fakt nieraz odwala numery ze az w sercu kluje ale potrafi uprzykrzyc zycie niejednemu napastnikowi twardym stylem gry, Broz to mlody chlopak o ktorym jeszcze bedzie glosno, tak samo Ben Radhia ze wzgledu na ramadan nie mogl sie jeszcze zaprezentowac zbyt czesto ale w meczach ktore gral 3-krotnie byl wybierany pilkarzem meczu

Do góry
#4224495 - 10/11/2010 21:41 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: craax]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: craax

strasznie emocjonalnie podchodza niektorzy do swoich druzyn a tu nie o to chodzi zeby promowac swoje ekipy, tylko starac sie cos zarobic na lidze, wiecej luzu panowie smile


tylko zauwaz ze ja tak samo czesto promuje jak i krytykuje nawet z naciskiem na to drugie bo graja ostatnio jakby im jaja pourywalo, bez ambicji i walki mad

Do góry
#4224506 - 10/11/2010 21:44 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Inzaghi78]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: craax

strasznie emocjonalnie podchodza niektorzy do swoich druzyn a tu nie o to chodzi zeby promowac swoje ekipy, tylko starac sie cos zarobic na lidze, wiecej luzu panowie smile


tylko zauwaz ze ja tak samo czesto promuje jak i krytykuje nawet z naciskiem na to drugie bo graja ostatnio jakby im jaja pourywalo, bez ambicji i walki mad


a moze wtedy grali 'ponad stan' a teraz powoli wchodza na 'wlasciwe tory' gdy rozped beniaminka sie zakonczyl, ciezko to osadzic w 100% Inzaghi

Do góry
#4224511 - 10/11/2010 21:44 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: podstawek]
Luvstruck Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/02/2006
Postów: 2360
Skąd: Jomsborg
Zagłębie Lubin &#8211; GKS Bełchatów 1X/1DNB/1

Bartoszek mówi, że nie ma mowy o kryzysie smile Ja jestem zdania odmiennego, przeanalizujmy:
Polonia Bytom (d) &#8211; zasłużone 3 punkty
Jagiellonia &#8211; zasłużona porażka, odniosłem nieodparte wrażenie, że Białystok wygrał z nami drepcząc po boisku
Ruch &#8211; chyba najlepszy jak do tej pory mecz GKSu, choć Ruch doszedł na 2-2
Legia &#8211; wtedy Legia była po prostu słaba
Lechia &#8211; fartowne zwycięstwo, to goście byli dużo lepsi
Górnik &#8211; nic
Wisła &#8211; remis, sam mecz padaka
Lech &#8211; każdy widzi co się dzieje z klubem z Wielkopolski
Korona &#8211; niby bardzo dobry mecz zdaniem &#8216;ekspertów&#8217;, ja tam nic fajnego z Naszej strony nie zauważyłem, zresztą porażka mówi wszystko
Arka &#8211; antyfutbol, Arka strzeliła i wygrała, nic nowego
Widzew &#8211; FART, choć radość ogromna tongue
Śląsk &#8211; dramatyczny mecz

Podsumowując &#8211; Legia i Lech &#8216;trafione&#8217; w dobrym momencie, Lechia i Widzew rezultaty na wyrost. Na wyjazdach 4 bramki strzelone, w tym 2 ze słabiuteńką wtedy Legią, którą ogrywał każdy i 2 w meczach gdzie dostaliśmy po 3 w plecy. Pomijając fajny początek sezonu gdzie &#8216;z zaskoczenia&#8217; zdobyliśmy w 5 meczach 12 punktów reszta rundy słabiuteńka &#8211; w kolejnych 6 spotkaniach tylko 7 oczek, w tym 3 ze wspomnianym Lechem i kolejne 3 na mega farcie w 96 minucie.
Uczciwie ustaliłbym dorobek tej drużyny na 14 punktów i pozycję około miejsca 12.

Na Zagłębie zbytnio uwagi zwracać nie zamierzam, gra GKSu wygląda ostatnio co najmniej średnio, 0-1 gol na mecz, to za mało by walczyć o górną połówkę tabeli. Obraz rozpaczy uzupełnia katastrofalny występ w PP z Podbeskidziem. Początek sezonu fajnie wywindowywuje (wciąż) cyferki na Naszych przeciwników. Kursy w granicy @2-25-2,35 absolutnie mnie satysfakcjonują. Ja jednak chyba zagram 1X, względnie 1 DNB, coś w ten deseń, gdyż remis wcale nie jest taki nieprawdopodobny. Zwycięstwo z obecną formą Bełchatowian (a właściwie jej brakiem) w grę absolutnie nie wchodzi, w XXI wieku tam jeszcze nie wygraliśmy.

PS. Gratulacje dla Janka Gola za powołanie, zasłużył hura

Do góry
#4224534 - 10/11/2010 21:53 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Inzaghi78]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Inzaghi owszem wiem, że wielu narerzeka na antyfutbol w wykonaniu Arki (choć ja w meczach u siebie z Jagą czy Koroną żadnego antyfutbolu nie widziałem), ale to jest piłka a nie łyżwiarstwo figurowe wink Tu liczy się wynik, a nie styl. Pasieka gro czasu spędził w Niemczech i to widać w poczynaniach Arki. Zespół jest dobrze zorganizowany, świetnie ustawiony taktycznie. Przed tym sezonem zaczęli z Czyżniewskim przebudowę Arki i drużynę budowali najpierw od tyłów i te wyglądają conajmniej solidnie na dziś. Jeśli chodzi o Dudu i Ukaha to przyznam, że są to zawodnicy powyżej ligowej przeciętnej.

A teraz kilka słów o meczu z Polonią. Z tego co słyszałem bida piszczy straszna w Bytomiu. Zaległości sięgnęły ponad 700 tys wobec graczy choć chyba część spłacili (spłacą?) po rekompensacie za Szatałowa. W Gdyni atmosfera bardzo dobra. Od trzech meczów bez porażki. Nie licząc Bledzewskiego, Glaviny, Burkchardta i wiecznie kontuzjowanego Bednarka wszyscy gotowi do gry. Bledzy i Bednarka nie ma od dłuższego czasu, Bury słabo gra więc tak naprawdę tylko o Glavinie można mówić jako o poważnej absencji. Jak pisałem wcześniej kilku graczy do wykartkowania, więc jak już to tu poszukam picku. Najbliżej mi do remisu, ale chyba no bet.

Do góry
#4224541 - 10/11/2010 21:55 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: craax]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Widzew - Cracovia

wycinek z wywiadu z Szatalowem :

Piłkarze Widzewa wydają się być w kryzysie po trzech porażkach z rzędu (dwie w lidze i jedna w Pucharze Polski - przyp.)...

- To ich problem. Kilka kolejek temu analizowałem ten zespół jeszcze gdy trenowałem Polonię Bytom. Zremisowaliśmy ten mecz 2:2, a mogliśmy spokojnie wygrać. Wydaje mi się, że do spotkania z Widzewem można podchodzić z optymizmem.

w podobnym tonie wypowiadaj sie nasz trener odnosnie spotkania derbowego i faktycznie byl bliski nie przegrania z sasiadka

Do naszego skladu wraca Matusiak, ktory jest juz w pelni sil - to najwazniejsze informacja dla mnie bo nareszcie bedzie mial kto bramke strzelic, Klich, ktory pauzowal za kartki, Sacha zaczal trenowac od srody ale to w sumie nieistotne i uraz Saidiego okazal sie niezbyt grozny wiec zobaczymy go w piatek w Łodzi ( jezeli sie zalapie do pierwszej jedenastki ).

Drugi tydzien pracy nowego trenera wiec licze na jeszcze lepsze poukladanie tylow niz mialo to miejsce w meczu z Wisla. Janus nie zasluguje na gre w podstawowym skladzie i szkoda, ze nie poszedl sobie razem z Ulatowskim bo gosc robi szkolne bledy. Szatalow jest pewny, ze zaczniemy lepiej grac i podkresla, ze 'material' w Krakowie do pracy ma kilkukrotnie lepszy niz w Bytomiu. Duzym mankamentem jest wykanczanie akcji, Saidi ma sytuacje ale nic nie wykorzystuje a z Slusarskiego oprocz ambicji zostalo chyba juz tylko i wylacznie samo nazwisko, dlatego bardzo wazny jest powrot Matusiaka - ktory Widzewowi pewnie bedzie chcial cos tam wpakowac do sieci wink Atmosfera w Cracovii sie poprawila, zawodnicy po meczu z Wisla dostali brawa za walke, nie zostali wygwizdani itp. Juri caly czas glownie pracuje nad sfera mentalna zawodnikow i licze, ze przyniesie to efekt, baa juz z Wisla widac bylo inne zaangazowanie i walke choc jednak w derbach to mozna sie bylo tego spodziewac.

Widzew jest w dolku, a wg mnie zakonczyl wlasnie swoj 'rozped'. Nie zagraja w Widzewie Mindaugas Panka, Przemysław Oziębała i Paul Grischok. Indywidualnie trenowali Bieniuk i Broz ale oni raczej zagraja w piatek. Tam cos jest nie tak i to nie tylko odnosnie wynikow ale to juz moze jacys Widzewiacy nam przybliza z czasem wink

Licze, ze nie przegramy tego spotkania, kazda passa sie kiedys konczy zwlaszcza w tak dziwnej sytuacji jakiej jest Cracovia, gdzie wszystko jest (kasa, stadion, zawodnicy itd ) oprocz punktow i bramek.

Cracovia DNB

Do góry
#4224584 - 10/11/2010 22:14 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Inzaghi78]
młody gniewny Offline
Krecik

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 39683
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: Platini

Trzeba zacząć banować tych od zwolenników Legii, Wisły itp.

piwo

albo moze stworzyc temat dla fanatykow Legii smirk
bez uprzedzen ale na poczatku sezonu byla cisza i wszyscy byli pochowani po dziurach , teraz przyszlo kilka wygranych to przy kazdej kolejce jest "tasowanie" nad boskoscia Legii smirk


Ja nie wiem kazdy inny niemal w 100% ogranicza sie do analizy meczu swojej druzyny w najblizszej kolejce i poza tym kilka doslownie dodatkowych wpisow a u was ???? mad


Co my ? Ja pisałem już kilkakrotnie swoje opinie i przemyślenia na temat spotkań naszej Ekstraklasy. Śledzę to podwórko bardzo uważnie i nie mam zamiaru się ograniczać do własnego klubu skoro mam coś do dodania. Nie wdałbym się w spór jakby jakiś user nie pisał, że liga jest ustawiona przez działaczy ITI i sędziowie Nam pomagają. To śmieszne.

Dlaczego uderzasz w kibiców Legii ? Czy to ja, McDziarz i podstawek robimy burdel ? Chyba nie.

Do góry
#4224729 - 11/11/2010 00:14 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: młody gniewny]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
@młody gniewny, jak pisałem i tutaj odpowiem.

Rozumiem, że bliska jest Ci Legia, nie widzę w tym problemu smile
Tylko chciałbym byście swoje wywody dotyczące kibiców wyjaśniali w temacie Kibiców (TiO) albo w Rozmowach o polskiej piłce.

Tutaj chciałbym widzieć tylko posty odnośnie najbliższej kolejki.

Kto jest dorosły, dopuszczający do siebie to co czyta pewnie zrozumie.

Pozdro piwo


Do góry
#4224806 - 11/11/2010 00:55 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Platini]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
każdy kto wchodzi w jakieś rozkminki typu milicja, pejs czy sprzedawczyk powinien lecieć z forum lub mieć przynajmniej zakaz pisania w dziale tematycznym, już nie piszę o stwierdzeniu kto komu sędziowie sprzyjają bo rozmowę na ten temat można zakończyć w bardziej normalny sposób, niż kolega który tak się tłumaczy nie znosząc najmniejszej krytyki dla swojego klubu.
Forum to nie miejsce na takie frajerskie rozmkimnki, zresztą każdy kto sprowadza rozmowy do tego poziomu to ma jeszcze kręcone włosy albo whiskas zamiast mózgu a stadion widzi 2x w roku że musi na necie popuszczać.

Do góry
#4224840 - 11/11/2010 01:23 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: royalflush]
MagiK Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 11245
Ja jednak zrezygnowałem z gry na Lecha, choć rzeczywiście było to value - teraz kursy w okolicach 1,85.
Pobrałem za to over 2,5 goli w tym meczu @2,32 2/10.
Pozdrawiam piwo

Do góry
#4224877 - 11/11/2010 01:44 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: MagiK]
bester Offline
member

Meldunek: 05/01/2009
Postów: 140
Originally Posted By: MagiK
Ja jednak zrezygnowałem z gry na Lecha, choć rzeczywiście było to value - teraz kursy w okolicach 1,85.
Pobrałem za to over 2,5 goli w tym meczu @2,32 2/10.
Pozdrawiam piwo


sorry ale o jakim Ty value mówisz? kompletny nonsens dla mnie. to nawet vs Wisla Lech byl chyba -0.25 a obecnie Polonia jest mocniejsza niż Wislacy. Wówczas Lech miał nawet Arbolede (dzis potwierdzone ze bez) i upierasz sie ze Lech był value po 1.95 czy nawet 2?

p.s. ale over dobry typ moim zdaniem wink

Do góry
#4224921 - 11/11/2010 02:06 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: bester]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Jeszcze odnośnie Legii.

Komisji ligi postanowiła nie zawieszać Komorowskiego i będzie mógł zagrać z Wisłą. Całe szczęście, bo nie będzie trzeba wystawiać Wawrzyniaka

Do góry
#4225796 - 11/11/2010 05:53 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Kura]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Co do meczu Wisły z Legią warto zwrócić uwagę na pewien drobny detal :

Wisła przegrała mecze z Jagiellonią , Górnikiem i Lechem

zremisowała ze Śląskiem , Koroną

Legia z tymi wszystkimi przeciwnikami wygrała !

Jedyny zespół z którym Wisła wygrała a Legia przegrała to Lechia Gdańsk.

Poza tym Wisła wygrała z Widzewem i Cracovią z którymi Legia również się uporała, jak i z Polonią Bytom z którą Legia jeszcze nie grała.

myślę że 2,3 na Legię DNB to dobry kurs boks 2,3

Do góry
#4228029 - 12/11/2010 06:07 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Bullet]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Originally Posted By: Bullet
Inzaghi owszem wiem, że wielu narerzeka na antyfutbol w wykonaniu Arki (choć ja w meczach u siebie z Jagą czy Koroną żadnego antyfutbolu nie widziałem), ale to jest piłka a nie łyżwiarstwo figurowe wink Tu liczy się wynik, a nie styl. Pasieka gro czasu spędził w Niemczech i to widać w poczynaniach Arki. Zespół jest dobrze zorganizowany, świetnie ustawiony taktycznie. Przed tym sezonem zaczęli z Czyżniewskim przebudowę Arki i drużynę budowali najpierw od tyłów i te wyglądają conajmniej solidnie na dziś. Jeśli chodzi o Dudu i Ukaha to przyznam, że są to zawodnicy powyżej ligowej przeciętnej.

A teraz kilka słów o meczu z Polonią. Z tego co słyszałem bida piszczy straszna w Bytomiu. Zaległości sięgnęły ponad 700 tys wobec graczy choć chyba część spłacili (spłacą?) po rekompensacie za Szatałowa. W Gdyni atmosfera bardzo dobra. Od trzech meczów bez porażki. Nie licząc Bledzewskiego, Glaviny, Burkchardta i wiecznie kontuzjowanego Bednarka wszyscy gotowi do gry. Bledzy i Bednarka nie ma od dłuższego czasu, Bury słabo gra więc tak naprawdę tylko o Glavinie można mówić jako o poważnej absencji. Jak pisałem wcześniej kilku graczy do wykartkowania, więc jak już to tu poszukam picku. Najbliżej mi do remisu, ale chyba no bet.
Przywołujesz mecz z Koroną, ale to jest właśnie pierwsze spotkanie w tym sezonie (no, może poza samiutkim początkiem), kiedy Arka nie grała antyfutbolu. Co więcej, ten mecz w jej wykonaniu mógł się naprawdę podobać i Koronę pokonała w pełni zasłużenie. Wcześniejsze mecze nawet jeśli grała skutecznie, to tragicznie się te spotkania oglądało, choć chwała gdynianom, że potrafią konsekwentnie zdobywać punkty i być może wreszcie doczekają się sezonu, kiedy nie będą musieli do ostatniej kolejki drżeć o utrzymanie.

Jeżeli chodzi o długi Polonii, to za Szatałowa Cracovia zapłaciła 400 tysięcy, więc ponad połowę długów udało się pokryć. Mam jednak obawy, czy ten zespół z Urbanem będzie potrafił grać tak, jak wcześniej. Nie ma wątpliwości, że pod wodzą Jurija drużyna prezentowała się lepiej, niż wskazywałaby na to składowa umiejętności piłkarzy. A że Urban trenerem-magikiem nie jest, to już pokazał przy Łazienkowskiej.

Do góry
#4228505 - 12/11/2010 17:39 Re: Ekstraklasa - 13 kolejka - 12-14 XI [Re: Legia]
huge Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2007
Postów: 6719
Skąd: Malbork
Originally Posted By: McDziarz
Co do meczu Wisły z Legią warto zwrócić uwagę na pewien drobny detal :

Wisła przegrała mecze z Jagiellonią , Górnikiem i Lechem

zremisowała ze Śląskiem , Koroną

Legia z tymi wszystkimi przeciwnikami wygrała !

Jedyny zespół z którym Wisła wygrała a Legia przegrała to Lechia Gdańsk.

Poza tym Wisła wygrała z Widzewem i Cracovią z którymi Legia również się uporała, jak i z Polonią Bytom z którą Legia jeszcze nie grała.

myślę że 2,3 na Legię DNB to dobry kurs boks 2,3





czy w polskiej lidze to ma jakies znaczenie kto z kim wygrywal? moim zdaniem nie. wszystko zalezy od formy dnia i odrobiny szczescia. oczywiscie legia jest w lepszej formie, ale to moze tez nic nie znaczyc. wisla potrafi spiac sie na mecz z waznym rywalem i mysle ze teraz tez tak bedzie. ja bym zaryzykowal zagranie X za mala stawke. legia by nie pogardzila punktem, a wisla jakos by to przelknela i nie wypadlaby z gry o czolowe miejsca. mam tylko nadzieje, ze bedzie dobry mecz, przynajmniej taki jak w srode piwo tylko szkoda, ze nie bede mogl go ogladac frown

Do góry
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, ElNinho[mmdea], alfa, burbon, pacyfista, Skorpion BB, 11kera11), 3936 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582119 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49