Strona 13 z 29 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 28 29 >
Opcje tematu
#3478285 - 26/10/2009 04:28 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: jerome]
Mr Joke Offline
old hand

Meldunek: 11/10/2003
Postów: 876
Skąd: Gdańsk
Originally Posted By: jerome
i myślisz, że on tak sobie przyszedł z podwórka i dali mu te wszystkie kontrakty i pieniądze, no bez jaj. I porównując jakieś mało utalentowane jednostki w swoim fachu do Gołoty, który był wybitnym talentem, robisz sobie po prostu jaja.

Taa nic tylko się zgodzć, jak i dlaczego Andrew dostał w.jeb z Adamkiem to będzie w pip teorii. Jednak walić że to kelner, wyrwany z budowy to lekkie przegięcie. Ja np. wstawałem w nocy na walki z riddickiem i pewnie dłuuuugich parę lat upłynie zanim jakiś Polak powalczy na tym poziomie. Wykwit kolesiów teraz jebią.cych, że Gołota to frajer to chłopaki nie lookajacy żadnej walki, a myślących z 2 h co tu doje.bać do tematy zebym był innhy, orginalny, fajniejszy itd. Gołota dostał wpierdol z Adamkiem straszny, to fakt i powiniem dac sabie luz z 4 walki temu, też fakt. No ale nie piszcie że to ogórek i pierwszy lepszy bokser, a w jego okresie było 50 lepszych lol!! To gdzie oni są?? Pewnie dostali wje.b z masażystami Gołoty;)
Pzdr.

Do góry
Bonus: Unibet
#3478295 - 26/10/2009 04:33 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: jerome]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
To nie jest quiz, gdzie mamy dwie odpowiedzi smile

a - Andrzej Gołota był wybitnym pięściarzem
b - Andrzej Gołota był fatalnym pięściarzem

Andrew był wyróżniającym się bokserem swoich czasów, w swoich najlepszych latach był nawet w czołówce.
Niemniej jednak wszystkie swoje wielkie szanse przegrał!

Dlatego wymienianie go w jednym rzędzie z Tysonem, Lewisem czy Holyfieldem jest dla tych panów ujmą...

Andrew w złotych czasach boksował dobrze, wygrywał ze średniakami, wygrywał również z dobrymi zawodnikami.
Kiedy jednak dochodziło do najważniejszych starć z wielkimi nazwiskami to impreza kończyła się wielką klapą i tyle.

Gołota był przez kilka ładnych lat bokserem światowej czołówki, ale do grona mistrzów nie dołączył nigdy i tyle:)

Do góry
#3478419 - 26/10/2009 05:21 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Emrod]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Originally Posted By: Emrod
.

Kiedy jednak dochodziło do najważniejszych starć z wielkimi nazwiskami to impreza kończyła się wielką klapą i tyle.



No fakt, jak walki o pasy z Byrdem i Ruizem to była wielka klapa to faktycznie myślę, że czas zakończyć dyskusję. Część osób widzę EWIDENTNIE nadaje się do okulisty bo widzą tylko spier...... Gołotę z Tysonem czy wypadającego z ringu z Brewsterem bodajże. Nie widzą, nie chcą pamiętać walk z Byrdem, Ruizem, Sandersem, Whiterspoonem czy Pou'ha. Wiem, że Andrew nie miał mentalności zwycięzcy i głowy co nie znaczy, że był li tylko błaznem czy nieudacznikiem. Trochę obiektywizmu, a nie tylko szydzenia.

Do góry
#3478488 - 26/10/2009 05:42 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Bullet]
Bugs Bunny Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2003
Postów: 1389
Skąd: Oświęcim
Poczytalem to co piszecie i napisze kilka slow od siebie. Bylem wczoraj w Lodzi na walce i jej wynik jest zgodny z tym czego oczekiwalem.

Co do Gołoty wg mnie popełnił w swojej karierze jeden potężny błąd - ciągnął ją za długo. Miał skonczyc karierę po pojedynku z Mikem Mollo i nikt by złego słowa nie powiedział. Nigdy nie byłem wielkim fanem Andrzeja ale trzeba przyznac że osiągnał wiele i gdyby nie psychika lub układy poza nim (tego sie nie dowiemy ale wiele sie mówi że były walki w jego karierze których nie mógł wygrac) mógł być mistrzem swiata. Daleki jestem od wyzywania fanów Gołoty od idiotów i innych tego typu tekstów jedyne co mogę im zarzucić przed wczorajsza walką to zbyt duży optymizm i wiarę w to że czas można cofnąć. Niestety 2 wcześniejsze walki pokazały że ciało Andrzeja coraz bardziej odczuwa skutki kariery bokserskiej i trudno było przewidywać nagłego zwrotu na lepsze.
Co do Adamka - podoba mi się jego spoób walki agresywny i nieustępliwy ale na chwilę obecną realnie oceniając nie widzę go w pojedynku z Kliczkami, Wałujewem, Czagajewem ale nie wykluczam że za rok po jeszcze jednej lub dwóch walkach w wadze ciężkiej będzie mógł podjąć wyrównana walkę z nimi.

Jeśli zaś chodzi o tych którzy krytykują Adamka mam do Was tylko jedno pytanie na chwilę obecną jeśli nie on to kto z polskich bokserów.
Niestety przykre jest to że następców Andrzeja nie ma i na chwilę obecną naszą nadzieją jest tylko Adamek no chyba że są tutaj osoby liczące na np. "Dragona" Sosnowskiego lub może Wacha.

Moim zdaniem w obecnej sytuacji polskiego boksu to Adamek moze nam przyniesc najwiecej radosci w przyszlosci bo reszta naszych bokserow to niestety nie ta liga.
Tak więc podziękujmy Andrzejowi za wiele walk dzieki którym moglismy sie emocjonować i dopingujmy wspolnie tych ktorzy mogą cos osiągnać.

Do góry
#3478493 - 26/10/2009 05:42 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Bullet]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Originally Posted By: Bullet
Originally Posted By: Emrod
.

Kiedy jednak dochodziło do najważniejszych starć z wielkimi nazwiskami to impreza kończyła się wielką klapą i tyle.



No fakt, jak walki o pasy z Byrdem i Ruizem to była wielka klapa to faktycznie myślę, że czas zakończyć dyskusję. Część osób widzę EWIDENTNIE nadaje się do okulisty bo widzą tylko spier...... Gołotę z Tysonem czy wypadającego z ringu z Brewsterem bodajże. Nie widzą, nie chcą pamiętać walk z Byrdem, Ruizem, Sandersem, Whiterspoonem czy Pou'ha. Wiem, że Andrew nie miał mentalności zwycięzcy i głowy co nie znaczy, że był li tylko błaznem czy nieudacznikiem. Trochę obiektywizmu, a nie tylko szydzenia.


Teraz sobie przeczytaj co napisałeś i się zastanów smile

Bo jak dla mnie to jest właśnie dowód na to, że Andrew był dobrym, może nawet bardzo dobrym zawodnikiem, ale nigdy wybitnym!

Gołota dochodził pracowicie do coraz wyższych poziomów - to fakt! Potem zaistniał na topie walkami z Riddickiem Bowe.

Otwarła się droga na szczyt i co? Masakra z Lewisem...

Gołota znów pracował na szansę dużej walki, a jak doszło do niej to przegrał z Grantem; rok później kompromitacja z Tysonem.

2004 był najlepszym rokiem w karierze Gołoty, bo z Byrdem i Ruizem było bardzo blisko. To jednak właśnie odróżnia wielkich mistrzów od wyróżniających się zawodników, że mistrzowie nie są "bardzo blisko", oni wygrywają.

I jak już było tak blisko to znowu I runda i wpierdziel z Brewsterem. Kolejne 3 walki wygrane i raz jeszcze I runda z Austinem. A na koniec Adamek...

Dobrzy bokserzy mają swoje wielkie walki, mistrzowie je wygrywają i tutaj nie ma żadnej dyskusji smile

Do góry
#3478533 - 26/10/2009 06:00 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Emrod]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Emrod ja Cię naprawdę szanuje, ale proponuję Ci kup dobre piwo, ściągnij sobie walki z Byrdem i Ruizem oglądnij je na spokojnie i zastanów się czy Andrew był w nich lepszy czy nie. A jak wiemy werdykyty w walkach bokserskich często całkowicie nie odzwierciedlają tego co było na ringu. Ja wiem, że Andrew kilka razy strasznie został zbity, ale miał też swoje chwile chwały i nikt mu ich nie zabieże.

Do góry
#3478561 - 26/10/2009 06:43 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Bullet]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Ale my piszemy dokładnie o tym samym grin

Andrzej miał sporo dobrych momentów w karierze, kilka naprawdę świetnych walk.
Tylko, że niestety tych minusów jest więcej, bo trzeba uczciwie przyznać najważniejsze momenty w karierze straszliwie zapierdolił...

Gołota miał rzeczywiście jakiś ten błysk, talent, dar z niebios czy jakkolwiek by tego nie nazywać! Tylko, że to się nie przekładało na wyniki, a po latach tylko te się będą liczyć...

Przegrać z Lewisem czy Tysonem to żaden wstyd, ale nie w takim stylu!
Natomiast Granta czy Brewstera spokojnie mógł pyknąć i teraz to by się świadczyło na jego korzyść i nie byłoby całej tej dyskusji.

Niestety Andrew do historii boksu przejdzie jako facet, który jako pierwszy położył Riddick Bowe na deski, ale potem przegrywał szanse głównie w pierwszych rundach i na dodatek spierdolił z ringu przed Iron Mike'em...

Do góry
#3478573 - 26/10/2009 06:59 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Emrod]
jadanek Offline
Olimpijczyk

Meldunek: 14/05/2005
Postów: 23351
A co powiecie o tych spieciach Goloty w pierwszych rundach, ze byl strasznie sztywny i wszyscy to wykorzystywali? On tak zawsze mial czy tylko w ostatnich latach? Jak zawsze, to dziwne, ze majac juz takie doswiadczenie, tyle walk i nie mogl sobie z tym poradzic.

Do góry
#3478607 - 26/10/2009 13:30 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Emrod]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Emrod

Niestety Andrew do historii boksu przejdzie jako facet, który jako pierwszy położył Riddick Bowe na deski,


Jako drugi wink

Pierwszy był Holyfield.

Do góry
#3478814 - 26/10/2009 20:42 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Bzyku]
ice18 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/01/2006
Postów: 19577
Skąd: Marki
Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Emrod

Niestety Andrew do historii boksu przejdzie jako facet, który jako pierwszy położył Riddick Bowe na deski,


Jako drugi wink

Pierwszy był Holyfield.


ale jako pierwszy który wysłał Riddicka Bowe na emeryture tongue

Do góry
#3478916 - 26/10/2009 22:28 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: ice18]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
dajcie już spokój, chłop ma swoje lata a 300K baksów piechotą nie chodzi :]

Do góry
#3480729 - 28/10/2009 01:24 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: royalflush]
kumichal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2008
Postów: 6934
Wie ktoś gdzie znajde spis TV jakie relecjonowały walkę Gołoty?

Do góry
#3484229 - 29/10/2009 21:27 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: kumichal]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
Adamek:

"Andrzej w ten sposób spłacam dług wdzięczności za to, co zrobiłeś dla mnie. Tak winni postępować wszyscy, którzy już coś w sporcie osiągnęli. Pomóż nam i Ty, jesteś nam potrzebny ze swoim wielkim doświadczeniem i otaczającą Cię legendą. Wygrałem z Andrzejem Gołotą w ringu u schyłku kariery, ale wiem dobrze, że nie wygram w pamięci milionów fanów Twojego talentu. Daj się namówić na zgodną egzystencję i na współpracę w przyszłości. Wspólnym mianownikiem i gwarantem naszej współpracy niech będą Andrzej Gmitruk i Ziggy Rozalski, którzy wiele zrobili dobrego dla Ciebie i dla mnie. Tego nie możemy obaj kwestionować. Jako młodszy wyciągam do Ciebie po raz kolejny rękę na zgodę."

piwo

Do góry
#3484296 - 29/10/2009 22:15 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Krystian]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Wreszcie do Adamka coś dotarło. Lepiej późno niż wcale.

Do góry
#3484297 - 29/10/2009 22:16 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Krystian]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
ee tam, mało męski taki apel. powinien to zrobić osobiście a nie w błyskach fleszy.

Do góry
#3486860 - 31/10/2009 05:35 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: mura]
viva Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/04/2003
Postów: 9900
Skąd: Poznań/Piastów
Don King doznał wielkiego szoku, gdy dowiedział się od dziennikarza Przeglądu Sportowego, że Andrzej Gołota przegrał w sobotę przed czasem z Tomaszem Adamkiem. King miał wielkie plany odnoście Gołoty.
- To jest fatalna wiadomość! Miałem ogromne nadzieje, że Andrew wygra. Jestem zszokowany. Wielki, wielki smutek. Moje serce pękło. Niewiarygodne, aż mi słów zabrakło. Nie było mnie tam, nie widziałem tej walki, niech pan mówi, jak to się stało, jak to jest możliwe? - powiedział Don King w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Legendarny amerykański promotor, który uwielbia Gołotę, chciał mu zorganizować, w przypadku wygranej z Adamkiem, walkę z Nikołajem Wałujewem!

Przed starciem Gołoty z Adamkiem, wielu ekspertów twierdziło, że taki pojedynek nie ma sensu. Jakie zdanie na ten temat ma King? - Waga junior ciężka, w której walczył Tomasz, jest słaba - to trzeba przyznać. I Adamek najwidoczniej nie chce w niej walczyć. To duży, silny mężczyzna. Widziałem w boksie wiele rzeczy i wiem, że jeżeli ważysz około 190 funtów (prawie 90 kg), a do tego masz wystarczająco duże umiejętności i serce do walki, możesz walczyć w wadze ciężkiej. Było kilku takich bokserów i dawali sobie radę - stwierdził King.

Do góry
#3498578 - 07/11/2009 01:07 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: viva]
Venon Offline
addict

Meldunek: 21/08/2007
Postów: 604
Skąd: Zywiec/Krakow/.UK/Praga
btw:
Na Haye juz 1.75 widze, publika idzie za gigantem..

Myslicie ze sedziowie znowu dadza wygrac ruskowi? Haye ma jakas szanse na knockout?

Do góry
#3498827 - 07/11/2009 02:50 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: Venon]
tyson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/03/2008
Postów: 20624
Originally Posted By: Venon
btw:
Na Haye juz 1.75 widze, publika idzie za gigantem..

Myslicie ze sedziowie znowu dadza wygrac ruskowi? Haye ma jakas szanse na knockout?
wg mnie nieduze, rusek nigdy w karierze na deskach , chyba tylko raz sie zachwial, a Haye ma szklanke stad nie bedzie sie otwieral na fulla do czego bylby zmuszony by polozyc ruska, musiualby zadac ze 3-4 czyste bomby

haye bedzie lepszy, zapewne zdecydowanie, teraz tylko pytanie czy Szwaby będą mieli odwage przewałkować zawodnika który jest uznawany za nadzieje HW, idzie za nim ogromne promo itd.

zaryzykuje ze Sauderland doszedl do wniosku z Nikosia wycisnął tyle ile sie juz dalo i nie przekreci kolejnej walki gdzie caly glob bedzie kibicowal jedynemu ktory w przyszlosci ma zagrozic kliczkom

Do góry
#3499602 - 07/11/2009 19:21 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: tyson]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
o której mniej więcej zaczyna się walka? bo gala to wiem. Wszystko w Polsat Sport. Mam nadzieję, że wygra Haye będzie ciekawiej w wadze ciężkiej

Do góry
#3499704 - 07/11/2009 20:45 Re: Boks i inne sztuki walki [Re: jerome]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Originally Posted By: jerome
o której mniej więcej zaczyna się walka? bo gala to wiem. Wszystko w Polsat Sport. Mam nadzieję, że wygra Haye będzie ciekawiej w wadze ciężkiej


chyba jakoś koło 22 bo o tej są zamykane zakłady na Bwin

Do góry
Strona 13 z 29 < 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 28 29 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23), 3329 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580274 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49