Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#283055 - 09/03/2005 12:50 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
adriano Offline
veteran

Meldunek: 14/02/2003
Postów: 1362
Quote:

Quote:

hemo w następnej rundzie, bardzo mnie to ucieszyło, myśle, ze teraz są faworytem nr 1 do wygrania ulebu



chyba ochuj,,,,
Pozdrawiam
Krajan


Kolego Krajan, kultury troche. Wyraziłem tylko i wyłącznie swoje zdanie i uszanuj je. Śmiać mi sie chciało wczoraj jak pisałeś, że Hemofarm wyjedzie z Łotwy z bagażem 20stu punktów, co zresztą pisałem (patrz kilka postów wyżej).Także ochłoń troche i zastanów sie zanim coś napiszesz.

Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#283056 - 21/03/2005 22:02 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
No to mamy półfinały

Pamesa vs Lietuvos

Pamesa
Hiszpanie z nowym trenerem, Chechu Mulero zastąpił Pablo Laso. Powodem była zapewne obniżka formy Pamesy w ostatnich meczach, w ACB poniesli 6 porazek z rzedu... Inna sprawa, ze nie z jakimis totalnymi ogorami, wiec powiedzmy ze to jest wytlumaczalne

Teraz wszystko chyba wrocilo do normy - w weekend ograli Caje San Fernando (84:78, po doskonalym poczatku jakby stracili koncentracje, ale w pelni kontrolowali to spotkanie, wychodzac na prowadzenie pod koniec), doskonaly mecz rozegral Ademola Okulaja i jak zawsze Igor Rakocevic. Ponadto wraca Rigaudeau i sklad Pamesy prezentuje sie naprawde imponujaco: Okulaja, Rigadeau, Rakocevic, Oberto, Tomasevic, Yebra, Montecchia - a praktycznie nie ma miejsca dla takich zawodnikow jak Julian czy Kammerichs (Luengo wciąż nie w pełni sił), też przecież reprezentujących b. wysoki poziom.

Na pewno przed wlasna publicznoscia (dotychczas rewanze w 1/8 i 1/4 PAmesa grala u siebie, majac juz pewna zaliczke) Hiszpanie (ekhm ) będą chcieli wygrac jak najwyzej. W Walencji w hali bedzie ok. 6000 kibicow, jednak w Wilnie czeka ich spotkanie z 11000 litewskich fanatykow

Na pewno Pamesa to lepsza 'marka', maja wiekszy potencjal, ale nazwiska nie graja... I tego nalezy sie obawiac

Bo ostatni kryzys jest zastanawiajacy - co bedzie, jesli mecz z przecietna Caja San Fernando, nie przelamal wcale tej antypassy?

Lietuvos to zespol tak naprawde bez gwiazd. Bo zaden Nesby (no, może on ), Javtokas czy inny Stelmahers to nie sa zawodnicy nie do zatrzymania - a za takich uwazam np. Oberto czy Rakocevica (jesli beda grali 'swoje'). Gorzej jesli zaczna jakos niesamowicie bronic - a zapewne zaczna, zaczna trafiac seryjnie trojki - a prawdopobnie zaczna...
Nie zagra Jasaitis, a to dosyćistotny gracz dla Lietuvosu. Nie wiadomo co z Mujezinovicem, jest po kontuzji, pewnie bedzie w skladzie, zagra jesli bedzie musial, ale chyba nie ma sie co go obawiac.

Wydaje mi sie, ze na Lietuvos jest duza presja wyniku na Litwie - wszyscy chcieliby zobaczyc ich za rok w Eurolidze u boku Żalgirisu, a sa naprawde blisko celu. Zalgiris w top16 przegrywa na razie wszystko, wiec ostatnia nadzieja rozkochanych w baskecie Litwinow, to wlasnie Lietuvos. Sprostają presji?

Kluczem będzie walka na deskach, bo obrone zakladam b. mocną, każda akcja bedzie wazna. Lietuvos doskonale radzi sobie w tym elemencie gry, ale Pamesa nie ma pod koszem maciasów, żeby tu byly jakies wielkie roznice, tak więc ten element gry oceniam mniej wiecej remisowo

Lietuvos w rewanzu z Paokiem rzucil 76 punktow, z czego 27 z rzutow wolnych! Nie widzialem tego meczu, wiec nie wiem z czego to wynika, bo PAOK raczej ma dobra defensywę...

Tak więc, podsumowując, nie będzie to mecz 'do jednej bramki', jednak zdecydowanie więcej argumentow przemawia za gospodarzami:
- skillsy zawodnikow
- wlasna publicznosc
- nowy trener, duza mobilizacja z wielu powodow - przede wszystkim dlatego, ze wiedza, iz wtopa moze sie dla nich b. zle skonczyc (w perspektywie rewanzu)
- Rakocevic - Okulaja - Oberto
- szerszy sklad od Lietuvosu
- duza szansa na zniwelowanie atutu Lietuvosu - czyli zbiorek (tym wygrywali niejeden mecz, jesli Pamesa nawiaze z nimi walke na deskach, to bedzie dobrze )
- Rigaudeau to zawodnik juz z deczka stary, ale doskonaly obrona - mysle, ze moga go oddelegowac do krycia Nesby'ego, zobaczymy jak to sie skonczy, ale chyba 5/9 za 3 juz Tyrone nie powtorzy

Pamesa powinna to wygrac, pytanie tylko - czy pokryją handi? A to ja juz nie wiem, tylko pisze co mysle o tym meczu, a jutro podejme decyzje co robic (w oparciu o uwagi innych rowniez )

Drugim polfinalem jest mecz Hemofarm - Makedonikos

Ciezka sprawa. Hemofarm doskonale radzi sobie w tym sezonie, jest liderem ligi adriatyckiej, a w ULEBie u siebie jest rowniez trudny do pokonania.

Makedonikos zajmuje w swojej lidze 7. miejsce, ogolnie to dosyc dziwny team, duzo lepiej graja w Ulebie, niz w ESAKE. Ich gra opiera sie trio Rimac - Mickael - Hutson, wspieranych przez Lukovskiego, ktory jednak gra mocno srednio w tym sezonie. Silna bronia Makedonikosu na pewna sa rzuty 3punktowe, ale graja z Hemofarmem, ktory juz niejednych odprawil z kwitkiem za sprawą 'trojek'. Problemem Grekow jest na pewno wąski sklad, maja cienkich zmiennikow - jesli pojawia sie klopoty z faulami, to Hemofarm ma ich w garsci.
A kluczem do tego meczu bedzie dobra obrona - wiec faule sa nieuniknione. Tylko, ze mysle ze Hutson i Mickael beda po prostu 'odpuszczac' i ta defensywa bedzie dziurawa jak ser szwajcarski, wiec nie ma co oczekiwac meganiskiego wyniku.

I tutaj widze przewage Hemofarmu. W samodyscyplinie zawodnikow - wiedza o co graja, wiedza ze stoja przed olbrzymia szansą - teamy bałkanskie zawsze imponowaly zdyscyplinowaniem, przeciwnie do Grekow...

Ostatnio Hemofarm wygrywal z Olimpia Lublana, z Cibona Zagrzeb (na wyjezdzie), w swojej hali sa praktycznie 'nie do ugryzienia'. Maja bardzo wyrownany sklad, swietnie rzucaja za 3, a jak trzeba to i bronic potrafią

Wydaje mi sie, ze Hemofarm jest wszechstronniejszy od Makedonikosu i zdolny do rownej gry przez 40 minut. Powinni wygrac, a z handicapem chyba lepiej uwazac

Gdybym musial wybierac opcje handicapowe (expekt), zagralbym:
Makedonikos +6.5
Pamesa -6.5


Ale jesli o ML chodzi, to Hemofarm i Pamesę...

czekam na Wasze opinie,
pozdr

Do góry
#283057 - 22/03/2005 08:47 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Co tu dodać _muppet_ - podpisuje siępod tym co napisałeś - najbardziej pod liniami -6 Valenci i +6 Makedonów - pozdro
PS. Czasu jeszcze sporo moze coś ciekawego w ciągu dnia się ujawni

Do góry
#283058 - 22/03/2005 09:32 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Wkurza mnie ten Uleb dzisiejszy

Z jednej strony atuty Pamesy mowia same za siebie, z drugiej strony czuje, ze jednak moga dostac po dupie.

Sa bardziej zdyscyplinowani i jednak mniej chimeryczni od tych wszystkich argentynczykow itd. Spokojny jestem o Oberto i Rakocevica, w miare o Okulaje, ale co bedzie dalej to juz zagadka - potencjal maja zeby wygrac to i 20 punktami, ale takiej opcji to w obecnej formie Walencji nie ma chyba co brac pod uwage

Natomiast co do Hemofarmu, to jakby na to nie spojrzec, sa lepszym zespolem od Cibony Zagrzeb - a czy gdyby byl mecz Cibona vs Makedonikos, ktokolwiek mialby watpliwosci z postawieniem '1' ?

Martwi tylko postawa w meczach u siebie z Dynamem (no, tam dyspozycja 'trojkowa' ruskich zalatwila im minimalna wygrana) i szczegolnie z VENTSPILSEM, kiedy tak naprawde wygrali tylko dzieki temu, ze goscie pospadali za faule

ALE

czy Makedonikos bedzie mial komfortowa sytuacje jesli o te faule chodzi? Otóż nie sądzę - Vrsac gra szybki, kombinacyjny basket, z duza iloscia asyst (srednia o 3 asysty wieksza niz Grekow), trudny do zatrzymania - sa dwie opcje:
1. makedonikos broni mocno = fauluje = ma problemy, bo maja do gry tak naprawde 6-7 wartosciowych zawodnikow, a zejscie rimaca/mickaela/hutsona oznacza mocne oslabienie opcji ofensywnych. (ponadto podobno Lukovski byl chory ostatnio)
2. Makedonikos odpuszcza = hemofarm punktuje = hemofarm ma lepszy defence = hemofarm wygrywa

To teoria, ale jakies zalozenia trzeba przyjac

Dlatego przeczucie (nielogiczne) mowi mi: Lietuvos i Hemofarm -15

A logika, podpowiada - Pamesa spokojnie, Hemofarm na styku

no i co tu począć? :/

Do góry
#283059 - 22/03/2005 09:39 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Logika _muppet_ - logika
No przynajmniej tak na razie myślę.
Pozatym w BAW chyba warto dać Rakocevica over 15,5 bo to niekwestionowany lider zespołu jeśłi chodzi o pkt od początku sezonu

Do góry
#283060 - 22/03/2005 09:47 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Nie mozna edytowac, a zle mi sie napisalo

powinno byc o tak:
Dlatego przeczucie (nielogiczne) mowi mi: Lietuvos i hemofarm na styku

A logika, podpowiada - Pamesa spokojnie, Hemofarm -15



Do góry
#283061 - 22/03/2005 15:35 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Dobra, ostatecznie:
Hemofarm -6.5 + Pamesa ML

ale stawka 2/10

no feelings - no game

pozdrawiam zyczac ciekawych spotkan dziś wieczór (chociaz odnosze wrazenie ze tylko sebkos ma zamiar sledzic te mecze oprocz mnie )

Do góry
#283062 - 22/03/2005 15:51 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
zw1 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/08/2002
Postów: 2036
Skąd: Köslin
Quote:

Dobra, ostatecznie:
Hemofarm -6.5 + Pamesa ML

ale stawka 2/10

no feelings - no game

pozdrawiam zyczac ciekawych spotkan dziś wieczór (chociaz odnosze wrazenie ze tylko sebkos ma zamiar sledzic te mecze oprocz mnie )



co Ty muppet...
Ty po prostu wszystko już napisałeś i przedstawiłeś....
PS
ja też nie czuję Pamesy...ale analizując grę i skład Litwinów nie widze szans na niespodziankę....

Do góry
#283063 - 22/03/2005 17:13 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Quote:

Quote:

hemo w następnej rundzie, bardzo mnie to ucieszyło, myśle, ze teraz są faworytem nr 1 do wygrania ulebu




chyba ochuj,,,,
Pozdrawiam
Krajan




Świetny "zestaw" Krajan :-(((

Nawiązując do tematu to uważam,że typ Adriano jest jak najbardziej uprawniony,wziąwszy tez pod uwagę ,że w "outright" nie warto stawiać na murowanych faworytów - moim zdaniem lepiej dać middle stake na "czarnego konia" po bardzo przyzwoitym kursie.

Dzis u mnie kombo - dwie emelki na gospodarzy

Do góry
#283064 - 22/03/2005 17:42 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
Adizek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/06/2004
Postów: 1873
Skąd: Żory
jak sadzicie przekroczy Rakocevic linie 17 pkt? w BAW placa 1.75 oplaca sie?

Do góry
#283065 - 22/03/2005 17:55 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Mysle, ze tak
Igor powinien min. 22 pkt zdobyc, jest w swietnej formie

To kozak jakich mało w Europie

Do góry
#283066 - 22/03/2005 21:20 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
No i sie swietnie wszystko skonczylo



Hurra - moglbym rzec

Do góry
#283067 - 22/03/2005 21:22 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Quote:

Nawiązując do tematu to uważam,że typ Adriano jest jak najbardziej uprawniony,wziąwszy tez pod uwagę ,że w "outright" nie warto stawiać na murowanych faworytów - moim zdaniem lepiej dać middle stake na "czarnego konia" po bardzo przyzwoitym kursie.

Dzis u mnie kombo - dwie emelki na gospodarzy




Po raz kolejny przekonuje się,że warto grać kombosy złozone z ML.
A Hemofarm..?Bardzo blisko finału

PS.
Wielkie dzięki za typ na Rakocevica
Postawiłem w dublu z moim ulubionym Vaduz.


Edited by amkwish (22/03/2005 21:26)

Do góry
#283068 - 22/03/2005 21:28 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Rzeklbym, ze bardzo blisko wygranej w calym Ulebie!

Mimo mizernej postawy Popovica rozniesli Makedonikos

Pamesa jest bez formy, sa niezgrani chyba po prostu - gdyby nie powrot Rigaudeau to nie wiem co by bylo. Rakocevic potwierdzil, to co powtarzalem (buszmen potwierdz! :P) od poczatku sezonu, ze to jeden z najlepszych obroncow w Europie - a moj ZDECYDOWANIE ULUBIONY

A lietuvos jest cienki. Zwyczajnie cienki...

Do góry
#283069 - 29/03/2005 05:38 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Witam
Dziś rewanżowe mecze 1/2 ULEB Cup.
W Grecji Hemofarm na 99% zapewni sobie awans do finału bo trudno przypuszczać aby roztwonił przewagę z meczu u siebie.
Natomiast bardzo ciekawa konfrontacja czeka nas na Litwie. Przeaga Pamesy niewielka więć emocje dziś gwarantowane.
Zapraszam do dyskusji

Do góry
#283070 - 29/03/2005 09:44 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
spiwoor Offline
veteran

Meldunek: 21/02/2005
Postów: 1556
Skąd: Częstochowa
No właśnie.Chciałbym się zapytać ludzi którzy interesuja się tym sportem czemu kurs na zwycięstwo Lietuvosu wynosi w toto az 1,7.Przeciez w hiszpani valencia wygrała z Litwinami zaledwie dwoma punktami a to nie wskazuje na znaczącą różnice klas obu zespołów.Czy jest to spowodowane kontuzjami,jakimś szwindlem ?

Do góry
#283071 - 29/03/2005 09:56 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
mtudor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7011
Skąd: Lublin
Quote:

No właśnie.Chciałbym się zapytać ludzi którzy interesuja się tym sportem czemu kurs na zwycięstwo Lietuvosu wynosi w toto az 1,7.Przeciez w hiszpani valencia wygrała z Litwinami zaledwie dwoma punktami a to nie wskazuje na znaczącą różnice klas obu zespołów.Czy jest to spowodowane kontuzjami,jakimś szwindlem ?



chłopie w profie 1.81 na Wilno na Pamese 2.06 a gdzie niegdzie jest równo po 1.85 ten mecz to 50/50 każdy może wygrać.To bedzie mecz walki za duża kase napewno tego nie zagram.

Do góry
#283072 - 29/03/2005 11:22 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Czy ktos jest w stanie powiedziec dlaczego w ostatnim meczu ligowym z Zalgirisem (26.03) nie zagral Haris Mujezinovic?Zagra dzis ? Moze marco lituania sie odezwie z najnowszymi newsami ?

Do góry
#283073 - 29/03/2005 11:33 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Hm

Rzeczywiscie zespoly sa bardzo wyrownane i teoretycznie wszystko jest mozliwe... Ale wg mnie Lietuvos dzis wygra i awansuje do finalu

Pamesa to zespol z plejadą gwiazd, z doskonalym Rakocevicem na czele, ogolnie to nazwiska w tym zespole robia piorunujace wrazenie.
Tylko, ze TYLKO nazwiska

Pamesa jest bez jaj (cos a la Siena ), nie walcza (na poczatku sezonu z tego co pamietam udalo im sie wygrac z Realem i Barcelona) z zespolami z czolowki, ostatnio dostali po dupie kilka prestizowych meczow: z Unicaja, Joventutem, Tau, Aunacable...

Co wiecej, w weekend grali dosyc wazny mecz, bowiem walczac o play offs w ACB, pojechali do Lleidy na mecz z najwiekszymi ogorkami ligi (5 zwyciestw w 26 meczach!). Tam nikt nie gubi punktow - a oni nawet w dogrywce nie potrafili sie ogarnac i tego wygrac, no dramat po prostu!

A żeby dzis zwyciezyc, beda musieli wspiac sie na wyzyny swich mozliwosci. Ostatnio uratowal ich Rakocevic, teraz pewnie tez na spokoju rzucil >22 pkt, ale to za malo. Potencjal maja niesamowity, ale jest on po prostu martwy.

Gospodarze ich zagryzą, 11 000 fanatykow na trybunach, Tyrone Nesby w niesamowitej formie, to zdecydowanie mecz sezonu dla litewskiej koszykowki.
Lietuvos bedzie ostro bronil, beda walczyc o kazda pilke, beda WSZEDZIE.
A taka gra nie lezy w charakterze tych wszystkich Argentynczykow i leniwego Tomasevica

Goscie pewnie troche postrasza trojkami, na pewno bedzie to rowny mecz i oczywiscie Pamesa ma duze szanse na wygrana, dlatego nie gralbym tego meczu za wysoki stake, ale wg mnie Lietuvos wygra i zdziwie sie, jesli to Hiszpanie zakoncza ten mecz jako zwyciezcy.

Natomiast w drugim meczu to nie wiadomo czego mozna sie spodziewac, Hemofarm juz sobie praktycznie zapewnil awans w pierwszej rundzie. Jednak gospodarze zapewne beda probowali jakos odrobic te straty, rzuca sie do ataku, jakies krzywe trojki beda ciskac, liczyc na Mickeala... a Hemofarm twardo zagra swoje i ... wygra. 2/10 @3.22 na gosci tak leciutko of kors. Mysle, ze MAkedonikos bedzie sie 'gotowal' tworzyl jakies dziwne rzeczy, bronic bedzie tak jak w pierwszym meczu i Hemofarm wygra dzieki lepszej skutecznosci.

No ale nie ma co grac tej kolejki tak naprawde. Chyba, ze ktos ma ochote na nieco emocji koszykarskich

pozdr

Do góry
#283074 - 29/03/2005 12:43 Re: PUCHAR ULEB cz.3 TOP 16
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
No i ostatecznie zagralem lekko trebel: Lietuvos + Hemofarm (+7.5) + Boliwia

Do góry
Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Akhu, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, Józef Małolepszy, wHiTe_StAr, pacyfista, 11kera11, Sensei, igea23, VVega, ElNinho[mmdea], rafal08), 3184 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581517 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49