Strona 12 z 24 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 23 24 >
Opcje tematu
#2511788 - 30/07/2008 22:19 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: s_LP]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Kolega mi dziś w pracy przesłał:

"PZPN chroni Zagłębie Lubin?
30.07.2008 | 10:52
Zagłębie Lubin nie może powrócić do Ekstraklasy! Według informacji sport.pl, PZPN nie dostarczył Trybunałowi Arbitrażowemu wszystkich dokumentów, w tym tych najistotniejszych, z których jasno wynika, że korupcja Zagłębia nie może ulec przedawnieniu.

W czwartek Trybunał Arbitrażowy przy PKOl ma zająć się odwołaniem Zagłębia. Czy anuluje lubinianom karę degradacji za korupcję? Nie powinien!

Z dokumentów, jakie Polski Związek Piłki Nożnej dostarczył do Trybunału wynika, że ostatni mecz Zagłębie Lubin kupiło 3 czerwca 2004 roku a postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte dopiero 20 grudnia 2007 roku. Gdyby naprawdę tak było, winy by się przedawniły, bowiem przepisy stanowiły dwuletnie przedawnienie za korupcję.

- Ja sobie tych dat nie wymyśliłam. Tak wynika z dokumentów, jakie przesłał nam Polski Związek Piłki Nożnej - tłumaczyła "Gazecie Wyborczej" sekretarz trybunału Romana Troicka-Sosińska.

Prawda jest jednak taka, że PZPN wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec Zagłębia już w maju 2004 roku (przy okazji wyjścia na jaw korupcji w PolarzeWrocław), czyli nawet przed ostatnim "zakupem" w drodze lubińskiego klubu do ekstraklasy. A to oznacza , że winy "miedziowych" wciąż pozostają aktualne, za które trzeba zapłacić!

- PZPN zaczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Zagłębiu Lubin w maju 2004 roku. Byłem wtedy w kontakcie z przedstawicielami związku. Do Wydziału Dyscypliny wysyłałem dane o tym, jacy piłkarze zostali zatrzymani i którym prokuratura postawiła zarzuty korupcji w sporcie. Wśród zatrzymanych był piłkarz Zagłębia Zbigniew M. - potwierdza prokurator Tadeusz Potoka.

Dlaczego PZPN wprowadził Trybunał Arbitrażowy w błąd? - W tym czasie (w 2004 r. - dop. red.) trwał proces w sądzie i pani sędzia konsekwentnie odmawiała przekazania jakichkolwiek materiałów dotyczących meczu Polaru z Zagłębiem. Poza tym proces był tajny i w ten sposób sprawa trochę została zapomniana - tłumaczy Krzysztof Malinowski, przewodniczący Trybunału Piłkarskiego PZPN.

- Oczywiście, podczas czwartkowego posiedzenia trybunału powołamy się na fakt, że postępowanie przeciwko Zagłębiu zaczęło się w połowie 2004 roku, gdy pojawiły się zarzuty o możliwości ustawienia spotkania Polaru z Zagłębiem - przyznał ostatecznie Krzysztof Malinowski."

Do góry
Bonus: Unibet
#2511835 - 30/07/2008 23:29 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Bullet]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
bzdura...żadnej zadymy na Białorusi nie będzie !!!

zresztą na Białorusi o tym meczu jest dosyć głośno...jakby cokolwiek się zaczęło dziać ich milicja spacyfikowałaby wszystkich w minute...wystawią mocny skład ;D nie chcą mieć nadwątlonej reputacji jak polcija z Wilna ...poza tym tam nikt się nie będzie certolił kary byłyby drakońskie...a raczej nie będzie chętnych do konforntacji z białoruskim wymiarem sprawiedliwości...


jak ma się coś dziać to raczej skrajni fanatycy "Walczący z okupantem" i nawołujący na legijnych forach do Świętej wojny z ITI - Dżihad . wykombinują coś w kolejnych meczach o ile Legia nie odpadnie z Europucharów...;)

Do góry
#2512203 - 31/07/2008 01:51 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: s_LP]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Originally Posted By: s_LP
podstawek - zmień awantara i do Legii się nie przyznawaj. je*** baranka o ściane i sam się doprowadź do porządku.

sorry, ale wszelkie objawy konfidenctwa trzeba tępić w zarodku, a nie tolerować słów "ich" w stosunku do ludzi, którzy dla Legii zrobili zapewne milion razy więcej niż autor powyższego tekstu, i ten uśmiech na koniec. żenada.

I żebyś za dużo się nie spuszczał, to pamiętaj, że Legia to nie tylko Wilno, a ocenianie dokonań kibiców z Warszawy przez ten pryzmat wystawia świadectwo zacofania w rozwoju intelektualnym.

Nie wiem skąd podobne bzdury i w jakim celu tu wklejacie. Naprawdę nie każdy tekst napisany przez idiote musi tu trafiać.

ojej \:D
;\) - dla mnie ta emotka oznacza traktowanie tego co jest wcześniej z przymróżeniem oka \:\)
Kolejna kwestia. Być może nie napisałem tego zbyt jasno dla Ciebie. Postaram się rozwinąć.
Nie chciałem wrzucić wszystkich kibiców do jednego worka. Nie chodzi mi o kibiców chcących dopingować swój klub, którzy oddają całe swoje serce i cenny czas. Chodzi mi o bandę debili, którzy działają na szkodę swojego klubu, którzy pod osłoną barw mają okazję się wyżyć. Dla mnie do nie jest kibic. Chodzi mi o to, żeby osoby awanturujące się poniosły zasłużoną karę. Żeby nie było tak, że co mecz widzę na stadionie osoby, które w Wilnie bawiły się w najlepsze. W takiej sytuacji nie interesuje mnie kim jest ta osoba, takich powinno się karać równo, bo działają na szkodę klubu. Mimo, że ani w Polsce, ani na Litwie sobie z nimi nie poradzono to Białoruś dałaby sobie radę. Mam dość bezkarności pseudokibiców.
Kolejna sprawa. Mój post nie oceniał kibiców, tylko pseudokibiców.
A może w Twoim mniemaniu w Wilnie nic się nie wydarzyło?
Byłem na niejednym wyjeździe, gdzie rzeczywiście atmosfera była zajebista, ale nie może to przesłaniać innych wydarzeń

Ty nie będziesz decydować do kogo mam się przyznawać, a do kogo nie. Poglądów moich też nie zmienisz

Do góry
#2512923 - 31/07/2008 05:47 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: podstawek]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
widzisz właśnie przez swoje poglądy jesteś zwykłym frajerem, zupełnie anonimowym i nic nie znaczącym na Legii

Do góry
#2512937 - 31/07/2008 05:56 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: s_LP]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
Originally Posted By: s_LP
widzisz właśnie przez swoje poglądy jesteś zwykłym frajerem, zupełnie anonimowym i nic nie znaczącym na Legii


Nie da sie tego czytac co wypisujesz. Założe się że jeśli jakis Twój kolega pobiłby staruszke a Ty byłbys świadkiem to oczywiście nigdy w życiu bys nie powiedział prawdy bo przeciez nie jestes konfidentem \:D powiem Ci cos: konfidenci to byli w czasach komuny i PRL-u kiedy to cfaniaki donosili na porzadnych i uczciwych ludzi.

Do góry
#2513120 - 31/07/2008 14:32 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: dragon]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Musze Cię rozczarować - nie mam kolegów, którzy biją staruszki. Jeżeli Ty takowych posiadasz, a jeszcze do tego byś zeznawał przeciwko nim, to moje podwójne gratulacje, za kolegów i za swoją postawę.

Bawiąc się w kibicowanie trzeba przyjąć pewne postawy, czy Ci się podoba czy nie. Dla innych jednostek nie ma poprostu miejsca. To Ty musisz zaakceptować zasady, a nie zasady muszą się naginać do Ciebie...

Wróćmy lepiej do dyskusji o piłce, bo teraz ja się moge założyć, że 90% piszących w tym temacie nie ma pojęcia o życiu na kibicowskim szlaku.

Do góry
#2513125 - 31/07/2008 14:59 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: s_LP]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
@s_LP

Po twoich wypowiedziach widać w jakich klimatach siedzisz. Osobiście jestem od nich daleki, ale mam znajomych mocno angażujących się w życie kibicowskie (w szerokim tego słowa znaczeniu ;\) ) i szanuje takich ludzi. Ich przywiązanie do barw klubowych jest niezwykłe.

Z pewnością masz też rację, że 90%^ ludzi tu piszących (a może więcej) nie ma pojęcia o życiu na kibicowskim szlaku, ale musisz zrozumieć i przyjąć do wiadomośći, żę to jest forum bukmacherskie.

Gdyby 90% ludzi piszących tutaj nie miało pojęcia o bukmacherce, to można by się unosić \:\)

A w temacie, coś co mnie bardzo smuci \:\(

http://ekstraklasa.wp.pl/wid,10208035,kat,37358,title,W-Koronie-nie-placa-zawodnikom,wiadomosc.html

Lista odejść niestety robi wrażenie. Sytuacja z finansami, myślę, że przejściowa jednak.

Do góry
#2513273 - 31/07/2008 18:23 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Mindman]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
"Wiele wskazuje na to, że brazylijski napastnik CSKA Sofia – Nei jednak wzmocni zespół krakowskiej Wisły. Bułgarzy zdecydowali się go sprzedać za 850 tysięcy euro.

Napastnik już w piątek powinien zjawić się w Krakowie
"

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Ebi pod Wawelem?

"To może być transferowy hit sezonu. Bogusław Cupiał chce ściągnąć do Wisły Ebiego Smolarka"

Pytam po co? Skoro dogadali się z Brazyliczyjkiem Nei to na co im kolejny napastnik? Czemu nie pomyślą, żeby zainwestować w jakiegoś dobrego lewego obrońcę lub wartościowych zmienników dla Clebera i Głowackiego?

Do góry
#2513636 - 31/07/2008 21:54 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Hakan]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Sprawa Zagłębia odroczona!

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim postanowił odroczyć podjęcie decyzji w sprawie Zagłębia Lubin o degradacji do 6 sierpnia.

Postanowiliśmy zobowiązać Polski Związek Piłki Nożnej do dostarczenia do 3 sierpnia do godziny 12 statutu PZPN iregulaminu dyscyplinarnego w brzmieniu z daty 12 marca 2004, następnie wszystkich zmian uchwalonych przez organy związku w tych dwóch dokumentach - poinforonowała sekretarz Trybunału

Arbitrażowego Romana Troicka-Sosińska.

Reprezentanci Zagłębia Lubin podnosili zarzut różnicy uchwalonych przez Walne Zgromadzenie PZPN zmian w statucie, a zarejestrowanych przez sąd dokumentów.

- Prosimy o dostarczenie dowodów na to do poniedziałku - dodała Troicka-Sosińska.

Kolejna rozprawa odbędzie się w środę, 6 sierpnia o 11.30.

Przypadek Zagłębia Lubin Wydział Dyscypliny PZPN rozpatrywał dwukrotnie. 20 czerwca Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał decyzję o degradacji klubu o jedną klasę rozgrywkową oraz ukaraniu go grzywną w wysokości 70 tys. złotych za korupcję. Zagłębie odwołało się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, który w czwartek podjął decyzję o odroczeniu sprawy do 6 sierpnia.

O godzinie 13.45 rozpoczęło się rozpatrywanie przez Trybunał podobnego odwołania złożonego przez Koronę Kielce.

źródło: gazeta.pl

\:D \:D \:D

3 kolejka

Do góry
#2514192 - 01/08/2008 02:58 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Chaoz]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
"Wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator poinformował, że mimo braku decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl w sprawie apelacji Zagłębia Lubin i Korony Kielce od kar degradacji, rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy na pewno ruszą w piątek 8 sierpnia. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim odroczył do 6 sierpnia podjęcie decyzji w sprawie apelacji KGHM Zagłębia Lubin i Korony Kielce od kary degradacji nałożonej przez PZPN.

- Brak ostatecznych rozstrzygnięć ze strony Trybunału pokazuje, że kwestia przedawnienia postępowań dyscyplinarnych i ścigania korupcji wcale nie jest taka prosta, jak się niektórym wydawało i wymaga głębszego zastanowienia - powiedział PAP Eugeniusz Kolator.

Jak dodał, w przypadku niekorzystnych decyzji dla PZPN związek będzie starał się udowodnić swoją rację na drodze prawnej.

Kolator poinformował, że odroczenie do 6 sierpnia ostatecznych decyzji w sprawie obu klubów nie opóźni po raz kolejny startu rozgrywek ekstraklasy.

- Z władzami prowadzącej rozgrywki spółki Ekstraklasa SA oraz klubami doszliśmy do porozumienia, że niezależnie od wszystkiego rozgrywki ruszą za tydzień, czyli w weekend 8-10 sierpnia - podkreślił Kolator"

źródło: sportowefakty

Do góry
#2514980 - 01/08/2008 17:20 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Hakan]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Tomislav Bašić będzie grał w Arce
Tomislav Bašić będzie nowym bramkarzem beniaminka ekstraklasy Arki Gdynia - poinformował trener Czesław Michniewicz.

Bašić ostatnio występował w bośniackim NK Posušje. 28 letni bramkarz (urodził się 4 maja 1980 roku) na początku lipca przebywał na testach w Wiśle Kraków. Ma 190 centymetrów i waży 90 kilogramów.

***.




Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN zapewnia, że ekstraklasa wystartuje w trzecim zaplanowanym terminie, czyli inauguracyjne mecze odbędą się od 8 do 10 sierpnia. W elicie grać będzie od 16 do 18 zespołów. Ile dokładnie, określą werdykty Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. wobec klubów, które związek zdegradował za degradację. Kolejne posiedzenie w sprawie Korony i Zagłębia odbędzie się 6 sierpnia. Jeśli jeden lub oba kluby uzyskają prawo powrotu do ekstraklasy, to zostanie ona poszerzona. Natomiast w elicie na pewno zagra 16 zespołów, które PZPn zatwierdził na ubiegłotygodniowym posiedzeniu zarządu, w tym trójmiejskie Lechia i Arka.

\:\)

Do góry
#2515005 - 01/08/2008 17:46 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Kameleon]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto

http://ekstraklasa.wp.pl/wid,10212520,kat,97434,title,Duzy-transfer-Lechii-Gdansk,wiadomosc.html

"Lechia dokonała najdroższego transferu w historii klubu! Za 600 tysięcy złotych kupiła z Korony Kielce pomocnika Marcina Kaczmarka."

\:\(

Będą mieli z niego w Gdańsku pożytek. Wartościowy zawodnik na lewe skrzydło. Szybki, przebojowy.

Zastanawiam się bardzo poważnie jak będzie wyglądał skład Korony.

Do góry
#2515537 - 01/08/2008 21:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Mindman]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
Transfery Marcina Robaka i Macieja Mielcarza do Widzewa stały się już faktem. Obaj w piątek podpisali kontrakty z łódzkim klubem. Robak na pięć lat, a Mielcarz na trzy. Potem zostali przedstawieni dziennikarzom podczas specjalnej konferencji prasowej, w której uczestniczyli także trener oraz członkowie zarządu.

"Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak wartościowych zawodników. Tym bardziej, że wygraliśmy rywalizację o nich z klubami z ekstraklasy" - stwierdził prezes Marcin Animucki. "Te transfery to kolejny krok w naszej strategii, której celem jest gra w europejskich pucharach za kilka sezonów" - dodał prezes Bogusław Sosnowski.

Sami zawodnicy również nie kryli radości z podpisania kontraktów. "Cieszę się, że tu jestem. Gra w klubie z taką renomą to jest coś. Miałem też ofertę z Bełchatowa, ale wybrałem Widzew, bo był konkretniejszy" - powiedział Mielcarz - "Nie obawiam się gry w nowej pierwszej lidze. Już grałem w tej klasie rozgrywkowej i nawet udało mi się wywalczyć awans" - dodał.

Wtórował mu Robak. "Stwierdziłem, że można zrobić krok w tył, żeby potem zrobić dwa do przodu. Wiążę duże nadzieje z Widzewem i chyba najlepiej świadczy o tym fakt, że podpisałem tak długi kontrakt. Chociaż nie ukrywam, że wiele osób odradzało mi ten kierunek" - powiedział napastnik.

widzewiak.pl

Do góry
#2515661 - 01/08/2008 22:33 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Al_Bundy]
shiva Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/01/2005
Postów: 3108
Skąd: Korona Kielce
Polityka wyprzedaży dobrodzieja Klickiego - sympatyka kieleckiej piłki.

Mam ogromną nadzieję, że odwołanie kolporterowskiej szlachty nie wypali i czym prędzej Korona zostanie odsprzedana miastu i zostanie budowany klub na czystych, normalnych zasadach.

Co do Robak, tyle się spinał na opuszczenie Kielc, że wylądował nie dalej w Widzewie.

Do góry
#2515663 - 01/08/2008 22:34 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: shiva]
shiva Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/01/2005
Postów: 3108
Skąd: Korona Kielce
*Robaka ;\)

Do góry
#2515778 - 01/08/2008 23:51 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: shiva]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: shiva
Polityka wyprzedaży dobrodzieja Klickiego - sympatyka kieleckiej piłki.





Dokładnie ...

Tak właśnie wyglądają "mecenasi" futbolu, którzy zawsze "kochają piłkę" i "nie robią tego dla pieniędzy".

PS jeszcze jeden taki "mecenas" jakoś nasuwa mi się na myśl ... ale on jest prawdziwym dobrodziejem i tylko w kolejnych miastach nie wiedzieć czemu go nie chcą.

Do góry
#2516316 - 02/08/2008 04:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: Mindman]
bulka Offline
veteran

Meldunek: 13/09/2004
Postów: 1272
http://piastgliwice.eu/projekt.doc

1. kolejka – 9 sierpnia (sobota)
Śląsk Wrocław Lechia Gdańsk
Arka Gdynia Jagiellonia Białystok
Lech Poznań GKS Bełchatów
Piast Gliwice Cracovia Kraków
ŁKS Łódź Odra Wodzisław
Górnik Zabrze Ruch Chorzów
Legia Warszawa Polonia Warszawa
Wisła Kraków Polonia Bytom
Korona Kielce Zagłębie Lubin

Gdyby w rozgrywkach Ekstraklasy uczestniczyło 18 drużyn ten projekt terminarza (zobacz!) obowiązywałby w nadchodzącym sezonie od 3. kolejki. O tym czy tak będzie zadecyduje Terminarz Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl odnosząc się do sytuacji Zagłębia Lubin oraz Korony Kielce. Zwracamy uwagę, iż w każdym innym przypadku (czyli nie powiększeniu ligi) przesłany terminarz ulegnie zmianie. W przypadku utrzymania przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu decyzji o degradacji klubów Zagłębie Lubin i Korona Kielce obowiązuje terminarz obecny (16 zespołowy).

źródło: http://piastgliwice.eu/news.php?id=817&PHPSESSID=e9659bacf91cada588926460d998fdf6

Do góry
#2519487 - 04/08/2008 03:50 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: bulka]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA

Do góry
#2519550 - 04/08/2008 04:09 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: lupus]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
To nie pierwszy przypadek, gdy na lubelskim stadionie jest niebezpiecznie w trakcie meczu..

dopoki nam trybuny nie zrobia to tak bedzie. 3 osoby max na gorze i nawet od siebie z trybuny nie dało sie dojsc zeby chlopakowi pomoc... o Roliku nikt nie wspolmni

Do góry
#2522003 - 06/08/2008 00:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce [6] [Re: lupus]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Za przeproszeniem - o k u r w a

Co na to władze obydwu klubów, czy poczynili jakiekolwiek kroki?!

Nic wielkiego się nie wydarzyło. Nikt nie wbiegł na boisko - mówi Szwabe. Jeśli rzeczniczka prasowa Motoru naprawdę to powiedziała, czy spotkała ją jakaś kara?

Jaka reakcja PZPNu? Przecież kluby, PZPN powinny szukać jakiś drakońskich rozwiązań, a pewnie żadna strona nie zrobiła nic..

W Poznaniu się z problem uporano. W innych miejscach chyba też można?..

Do góry
Strona 12 z 24 < 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 23 24 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3124 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581866 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49