Opcje tematu
#2484159 - 16/07/2008 04:26 Orange Freedom i router
Tiago Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/05/2005
Postów: 9285
Skąd: Oświęcim
Witam,

Mam problem... otóż mam w domu orange freedom, ale chciałem rozdzielic sobie sygnał na kompa i poprzez wifi na laptopa, Mam router TP-Link W8910G wrzucam wszystkie ustawienia, jakie powinny byc ale nie chce w ogole sie zsynchronizowac i nie laczy z netem... czy ktos mial podobny problem?? jesli ktos ma routera na Orange Freedom to mogłby mi wrzucic jakie ma ustawienia?? bede wdzieczny

Z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#2484341 - 16/07/2008 05:55 Re: Orange Freedom i router [Re: Tiago]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
Jeśli jeszcze niec nie namieszałeś to zastosuj się do skróconej instrukcji:
Cytat:
• Urządzenie należy podłączyć do zasilania przy użyciu dołączonego zasilacza. Zachować należy standardowe zasady bezpieczeństwa jak przy pracy z urządzeniami zasilanymi z sieci elektrycznej.
• Do podłączenia komputerów wykorzystujemy gniazda z sekcji oznaczonej LAN a do podłączenia Internetu gniazdo oznaczone WAN. Poprawne podłączenie sygnalizuje kontrolka, oddzielna dla każdego portu. W przypadku routerów z modemem ADSL należy skorzystać z dołączonego splittera w celu rozdzielenia sygnału dla modemu i telefonu.
• Po podłączeniu komputera możemy dokonać konfiguracji urządzenia. Komputer powinien posiadać adres IP z tej samej sieci co router (192.168.1.1) czyli np. 192.168.1.2. Adres ten powinien zostań nadany komputerowi automatycznie przez serwer DHCP wbudowany w router. Gdyby tak się nie stało adres możemy nadać korzystając z ustawień sieci w systemie Windows (Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe i wybrać Właściwości po kliknięciu prawym klawiszem myszy na odpowiednim połączeniu). Jako adres bramy podajemy adres routera a jako DNS adresy serwerów nazw właściwe dla danego providera Internetu (194.204.152.34 i 194.204.159.1 dla TPSA).
• Również w przypadku korzystania z serwera DHCP konieczne może okazać się wpisanie adresu serwerów DNS w konfiguracji routera – korzystając z menu Advanced Setup->DNS->DNS Server wyłączając opcję Enable Automatic Assigned DNS.
• W celu zalogowania się do strony konfiguracyjnej urządzenia należy wpisać w przeglądarce internetowej adres: http://192.168.1.1 Po załadowaniu się strony należy podać użytkownika: admin i domyślne hasło: admin
• W celu połączenia się z usługą Neostrada najlepiej skorzystać z automatycznego kreatora połączenia (Quick Setup) które uruchomi się automatycznie przy pierwszym logowaniu. Na pierwszej stronie podajemy konfigurację VPI i VCI i pozostawiamy domyślne wartości 0 i 35. Pozostałe ustawienia pozostawiamy bez zmian. Wybieramy przycisk [NEXT]. Następnie jako Connection Type wybieramy PPPoE (uwaga: w niektórych lokalizacjach konieczne jest wybranie typu połaczenia PPPoA) a Encapsulation jako VC/MUX, klikamy [NEXT]. Na następnej stronie podajemy login i hasło do usługi Neostrada a także samej usługi (Neostrada) (W przypadku gdy pierwszy raz uruchamiamy usługę Neostrada jako login podajemy rejestracjaAtneostrada.pl a hasło rejestracja. Po uzyskaniu swojego docelowego hasła należy je zmienić na właściwe.). Pozostałe ustawienia pozostawiamy niezmienione. Klikamy [NEXT]. Podajemy nazwę dla połączenia – np. Neostrada i klikamy [NEXT]. Następne kroki to ustawienia serwera DHCP (w większości przypadków domyślne ustawienia sprawdzają się bez potrzeby ich zmiany) oraz nazwa sieci bezprzewodowej (tę najlepiej zmienić na własną). Po dotarciu do ekranu z podsumowaniem ustawień wybieramy [SAVE/REBOOT]. Urządzenie zapisze ustawienia i wykona restart. Po około 2ch minutach powinno nastąpić połaczenie.
• Po zakończeniu i przetestowaniu połączenia z Internetem wskazane jest włączenie szyfrowania (w menu Wireless->Security) oraz zmiana domyślnego hasła logowania do routera (w menu Management->Accesss Control->Password)


A jeśli namieszałeś to wejdź do menu Advanced Setup->WAN i skasuj wszystkie widniejące tam połączenia a następnie... zastosuj się do instrukcji.

Do góry
#2484502 - 16/07/2008 07:41 Re: Orange Freedom i router [Re: herkules]
Tiago Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/05/2005
Postów: 9285
Skąd: Oświęcim
hehhhh.... Herkules dzieki za odpowiedz ale to wszystko robilem juz... zreszta ten opis tez gdzies na necie juz widzialem, byc moze byl Twojego autorstwa... najgorsze jest to ze dalej nic... i nie wiem co dalej... jakies propozycje???

Do góry
#2484511 - 16/07/2008 08:27 Re: Orange Freedom i router [Re: Tiago]
herkules Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 6399
odezwij sie do mnie jutro wieczorem jakos ok 18-19 cos poradzimy

Do góry
#2485490 - 17/07/2008 03:57 Re: Orange Freedom i router [Re: herkules]
Tiago Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/05/2005
Postów: 9285
Skąd: Oświęcim
jak mozesz Herkules to odbierz priva

pozdrawiam

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, 11kera11, Sony, Sensei, alfa, Zaixi, ElNinho[mmdea], igea23, Filozof_), 3540 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582347 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25