Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#2455441 - 29/06/2008 22:08 Re: NIE dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: lupus]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Fro_Lech
JuN źle trafiłeś z miejscem na sondę. Tutaj kibiców którzy mają pojęcie o pewnych wartościach klubowych jest bardzo niewielu.

Oczywiście zagłosowałem na Nie...



A jak glosowales jak Amika wchodzila do Poznania? ;\)

Mnie to smieszy wszytko.
Jest inwestor, ktory jakas kase ma, w dodatku ma poukladane w glowie, mimo, ze Grodzisk to wypizdowek to jednak w krotkim okresie czasu, osiagal naprawde niezle wyniki w kraju i w pucharach o czym niektore kluby z wielkich miast moglyby tylko pomarzyc.
Oprocz tego wypromowalo sie tam sporo zawodnikow.

Drzymala jest jaki jest, ale klubem dobrze zarzadza, ale widze, ze wiele osob, woli jednak wykrzukiwach nie dla fuzji, i kibicowac slabym klubom, ktorymi najczesciej rzadzi banda idiotow ;\)

Mnie tam nic do tego, nie mieszkam ani we Wroclawiu ani Lodzi czy Szczecinie, ale swoje zdanie mam.


Też na nie.
Są większe i wyższe wartości niż pieniądze.

Do góry
Bonus: Unibet
#2455445 - 29/06/2008 22:10 Re: NIE dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Fro_Lech]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
No widzisz, ale pogodziles sie z tym, na mecze chodzisz.

Do góry
#2455449 - 29/06/2008 22:11 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bullet]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Bullet miałem na myśli przede wszystkim Bałtyk, Arkę również ze względu właśnie na te "90%" czyli zależy od tego kto komu ile posmaruje na miodowej

w grę wchodzi ponoć również partykularny sponsor Lechii

szuka na siłę klubu z większego miasta, niech założy profesjonalną szkółkę piłkarską, przysłuży się wszystkim, nie będzie miałżadnych naturalnych wrogów:)

Do góry
#2455451 - 29/06/2008 22:12 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bullet]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: Bullet

A jakie to ma znaczenie jak Lechia awanowała, Arka na 90% też wiec grac moga na swoich licencjach a Drzymała wejdzie jako sponsor ewentualnie. Możesz pogłębic swoją myśl?


Jest jeszcze jedna znacząca drużyna w tójmieście ;\)

Mura, słyszałem. Już sobie szykuje plan na wypadek niepowodzenia w Szczecinie. Bałtyk przyjmie Drzymałe zapewne z otwartymi ramionami, zresztą u nich jest i tak już teraz dobrze z finansami, mogliby na luzie zagrać w pierwszej lidze po paru wzmocnieniach.

W Arce nie ma czego szukać Drzymała, a w Lechii? Sam nie wiem, Kurski naobiecywał złote góry. Na początku myśłałem, że polsat wyladuje właśnie w Gdańsku. Przy takim obrocie spraw wszystko możliwe. Opcji Drzymała ma sporo, któraś wypali.

Do góry
#2455455 - 29/06/2008 22:14 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: mura]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Poza tym wszystko odbywało się na innych zasadach. Nikt nam nie dawał 1 ligi w ramach wejścia do klubu z kasą.
Pogoń zbudowała klub od podstaw, bez pomocy żadnych ciemnych typów typu Ptak etc. Teraz sytuacja może się powtórzyć, a kibice Pogoni nie wyobrażają sobie powtórki z tamtego okresu. Jak się wtedy skończyło ? Ano tak że klub musiał zaczynać kilka lig niżej. Nikt nie może zagwarantować, że Drzymale się nie znudzi po paru latach, najmłodszy przecież nie jest.

Do góry
#2455460 - 29/06/2008 22:16 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: mura]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Originally Posted By: mura
Arkę również ze względu właśnie na te "90%" czyli zależy od tego kto komu ile posmaruje na miodowej


\:D \:D \:D

Aha czyli to wina Arki bo zapłaciła za to, że PZPN nie dał licencji Polonii Bytom i zdegradował ZAgłębie i dzięki czemu ZGDODNIE Z REGULAMINEM wchodzi kolejny zespół z 2 ligi? Dawno się tak nie usmiałem. No, ale jak w to wierzysz to Twoja sprawa.

Dimes - jak dalej uważasz, że jest korpupcja to proponuję niezwłocznie udac się do prokuratury i złożyc odpowiednie doniesienie, znając Twoje poglądy dziwię się, że już tego nie zrobiłeś.

Jeszcze parę postów i przenieśc teamt do śmieszne \:\)

Do góry
#2455470 - 29/06/2008 22:20 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bullet]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
lol, źle mnie zrozumiałeś

jak Arkę nie wepchną do 1.ligi to Drzymała się zainteresuje a być może władze Arki również, bo wtedy Groclin będzie podany na tacy z licencją

czy Arka ma na 100% 1 ligę już?

rozumiem subiektywne podejście, ale czasem warto ostudzić emocje i trochę na chłodno ocenić sytuację

Do góry
#2455475 - 29/06/2008 22:21 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: mura]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
dimes BAN (rafal08 zglosil do bana) \:D

______________________

PS. Zaglosowalem na TAK, bo lupus tak zaglosowal, a on sie zna.

Do góry
#2455485 - 29/06/2008 22:24 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
i wcale nie napisałem że Arka mąci coś w pzpnie ale nie jest to wykluczone, układy i układziki są i były, a każdy klub robi wszystko by sie znaleźć w najwyzszej klasie rozgrywkowej, to naturalne przy korupcji

za pieniądze można kupić prawie wszystko, istotna jest tylko cena,
chyba każdy widzi że sprawa rozgrywa się przy zielonym stoliku

Do góry
#2455502 - 29/06/2008 22:29 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: mura]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Zagłosowałem na Tak bo szkoda mi Drzymały. Choć na moje oko powinien wejść do Lecha jako trzeci klub \:\)

Fro by się cieszył ;\)

Do góry
#2455509 - 29/06/2008 22:34 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: PioKing]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Już kiedyś był w Lechu, trochę za dużo sobie wyobrażał, więc po jednej rundzie zrezygnował \:\)

Do góry
#2455518 - 29/06/2008 22:37 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: [T]-error]
jadanek Offline
Olimpijczyk

Meldunek: 14/05/2005
Postów: 23351
Originally Posted By: [T
-error]TAK dla 1 ligi w Elblągu \:D

Powiedzcie Drzymale, że tu i owszem \:p


i z nowej 2 ligi bysmy sie cieszyli \:p

Do góry
#2455528 - 29/06/2008 22:43 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: jadanek]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
Nie sadze, zeby go np. w Bydgoszczy chcieli \:D\:D

Do góry
#2455541 - 29/06/2008 22:47 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: connor]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Originally Posted By: Experto
dimes BAN (rafal08 zglosil do bana) \:D

______________________

PS. Zaglosowalem na TAK, bo lupus tak zaglosowal, a on sie zna.


Odbanowac dimesa \:\) Jak mam zły humor tylko jego posty mogą mi go poprawic \:D

Do góry
#2455607 - 29/06/2008 23:33 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bullet]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Drzymała nie chce inwestować w klub - on chce po prostu sprzedać to, co jeszcze mu zostało, a pieniądze uzyskane z tego tytułu włożyć w ratowanie swojej firmy.

Jego firma od kilku lat systematycznie traci na wartości, a akcje spadają na łeb na szyję. A Drzymała planuje budowanie nowej fabryki na Ukrainie. Problem jest jeden - w tej chwili nie stać go na to wszystko.

Dlatego wycofuje się z futbolu. Piłkarzy, których ma sprzedaje na pniu, ze sponsorowania 1 ligi się wycofał. Próbował sprzedać pozostałości Śląskowi...

... trochę długo trwało zanim tam się poznali na tym, co właściwie mają kupić. A mieli kupić miejsce w lidze (które i tak sami wywalczyli), ośrodek piłkarski w Grodzisku (obciążony hipoteką, do którego jest za daleko by Wrocław mógł z niego korzystać) i kilku piłkarzy, których Drzymała jeszcze nie sprzedał bo są na to za słabi (nie licząc Majewskiego).

W końcu się zreflektowali i w ostatniej chwili powiedzieli NIE - wszak była to transakcja kompletnie nieopłacalna.


Teraz Drzymała za wszelką cenę próbuje sprzedać to samo w Szczecinie. Tylko na odrobinę innych zasadach. Tutaj wiadomo, że miasto nie kupi od niego towaru za gotówkę, bo nie ma na to pieniędzy.
Więc Drzymała chce przejąć Pogoń i samemu jeszcze odzyskać kilka milionów. Oto co wniesie Drzymała po przejęciu Pogoni:

- miejsce w ekstraklasie
- kilku zawodników, których jeszcze nie sprzedał (wyjątek: Majewski)
- ośrodek treningowy obciążony hipoteką

W zamian będzie miał:
- przychody z Canal+ (na koniec poprzedniego sezonu było to 9 milionów złotych, teraz może być więcej, bo chyba nowa umowa z Canal+ jest).
- Dużo większą publiczność, jaką miał w Grodzisku, a więc i wpływy z biletów jakieś tam będą.
- Trochę mniejszych firm, sponsorów, którzy pomogą w utrzymaniu klubu.


Dla mnie po tym wszystkim co widać odnośnie jego sytuacji ekonomicznej i tym, co wydarzyło się we Wrocławiu jest jasne, że:

Drzymałę interesuje tylko odzyskanie choćby części zainwestowanych wcześniej pieniędzy.
Przejmie Pogoń, po czym zastosuje wariant "Gondorowski" - pamiętacie jak Pogoń grała w 1 lidze zawodnikami czwartoligowymi, którzy zarabiali po 1-2 tys.zł - a wszystko w imię drastycznych oszczędności w klubie?

Tu będzie tak samo, efekt taki sam jak wtedy - wylot z hukiem z ligi. To dlatego, że Drzymały już nie stać na 1 ligę!


Po wszystkich perypetiach jakie Pogoń przeszła (Bekdas, Gondor, Ptak) kibice już są mądrzejsi i widzą bardzo duże zagrożenie powtórką - i nie chcą tego. Wolą klub w 3 lidze, spokojnie, powoli budowany niż kupienie miejsca w 1 lidze, na którą SZCZECINA NIE STAĆ na dzień dzisiejszy.

Do tego dodajmy jeszcze aspekt czysto moralny - mało mamy w polskiej lidze kupowania/sprzedawania meczów? To jest moim zdaniem to samo - kupienie awansu. Tak jak by kupić X meczów hurtem w pakiecie.


Dlatego wszyscy, którzy piszą "TAK - bo Szczecin zasługuje na 1 ligę" niech się opamiętają, bo tylko wyrządzają krzywdę Szczecinowi. Szczecina nie stać na 1 ligę, Drzymały już też.

Lepiej mieć na razie to, na co nas stać (II/III ligę) niż sztucznie prężyć muskuły, co skończy się jak zawsze w przypadku wszelkich fuzji (jedyny wyjątek: Lech + Amica).

Do góry
#2455615 - 29/06/2008 23:39 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bzyku]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Kogo Groclin sprzedał po tym sezonie? \:\)

Do góry
#2455616 - 29/06/2008 23:41 Re: NIE dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: Bzyku]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
P.S. Te 90% kibiców zdaniem włodarzy Pogoni, popierających fuzję to bzdura wyssana z palca. Nikt nie jest w stanie tego określić i nikt żadnych badań w tym kierunku wcześniej nie robił.

Ale faktem jest, że wielu kibiców to tzw. "kibice sukcesu" - przychodzą tylko na Wisłę, Legię czy Lecha. Przychodzą tylko wtedy gdy drużynie dobrze idzie, gdy zespół przegrywa to ich nie ma.

Takich kibiców w każdym mieście jest dużo i to jest normalne. Nienormalne jest tylko budowanie klubu w oparciu o takich kibiców i powoływanie się na nich jako reprezentantów kibiców. Co starają się czynić obecni włodarze Pogoni (którzy chętnie by klub Drzymale oddali, bo wiedzą, że są za ciency by na swoich barkach utrzymywać klub).

Do góry
#2455622 - 29/06/2008 23:44 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: PioKing]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
rockiego choc nie wiem czy nie darmo...

groclin nie ma zawodnikow ktorzy mogliby grac za granica. majewski? nadaje sie do lepszego klubu w ekstraklasie i nic poza tym. imo nie ma warunkow przede wszystkim fizycznych na granie na srodkowym pomocniku.

sikora moze i strzela ale trzeba pamietac, ze u nas kazdy strzela a na gre w innej lidze to sie nie przeklada ;\) z murcii juz go pogonili to ciekawe gdzie pojdzie...

Do góry
#2455626 - 29/06/2008 23:47 Re: TAK dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: anfa_]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
W Groclinie nie ma juz takich pilkarzy jak :
Sikora
Kumbev
Batata
Muszalik
Rocki

Do góry
#2455632 - 29/06/2008 23:50 Re: NIE dla fuzji Pogoni z Groclinem! Prośba [Re: PioKing]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: PioKing
Kogo Groclin sprzedał po tym sezonie? \:\)


Adrian Sikora --> Real Murcia
Piotr Rocki --> Legia Warszawa
Pance Kumbev --> Legia Warszawa
Tomasz Jodłowiec --> Amkar Perm
Mariusz Muszalik --> Piast Gliwice
Radosław Majewski - kwestia czasu aż odejdzie.
Sebastian Przyrowski --> SV Salzburg (transfer niemal pewny)

+ kilku mniej znaczących piłkarzy


Jak by nie patrzeć, to trzon drużyny już sprzedany lub lada moment zostanie sprzedany.

Do góry
Strona 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Sensei, Akhu), 3285 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583590 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07