Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#2504395 - 25/07/2008 23:59 Re: Irlandia 2008 [Re: mtudor]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Bohemians Dublin 20 : 45 University College Dublin

Bohemians głównie opiera swoją grę na defensywie, w tym sezonie, tak jak w poprzednim mają najmniej straconych bramek w lidze. UCD rok temu tylko jednym punktem uchroniło się przed spadkiem, w tym idzie im o wiele słabiej patrząc na zdobycz punktową i strzelanie bramek. Poza tym warto nadmienić, iż są to derby Dublina, i prawie zawsze co pokazuja historia były to ciężkie mecze dla faworytów Bohemiansu. Uważam, że jeżeli grać to ciekawym typem wydaje się Bohemians wygra do zera 2.38 lub Bohemians zachowa czyste konto bramkowe 2.02, oraz sama wygrana za ~ 1.45.

Shamrock Rovers 21 : 00 Sligo Rovers

Shamrock nieźle spisał się w ostatniej kolejce wygrywająć punkt na gorrrącym terenie mistrza kraju. Nie lubie tej ekipy z tego wzgledu iz sa bardzo nieobliczalni, potrafią sprawić pozytywna niespodzianke jak w poprzedniej kolejce, ale potrafia również zremisować u siebie 0-0 z ostatnimi w tabeli Cobh Ramblers. Mimo, że Shamrock ma patent na wygrywanie u siebie z Sligo, ja powiem pass. ( myślę, że padnie remis 1:1 )

Galway United 20 : 45 Derry City

Derry gra bardzo dobrze na wyjazdach, dotychczas zanotowali tylko jedna porazke ( w domu dwa razy więcej, 2 \:\) ). Podobnie jak Bohemians bazują na defensywie, ich wyjazdowe spotkania nie są obfite w bramki, jedynie w pierwszym spotkaniu w sezonie wygranym 3:2 zanotowali over 2,5. Ostatnio na wyjazdach zremisowali z Sligo oraz wygrali z mistrzem graju
, wydaje mi się, że powinni sobie poradzić z outisiderami z Galaway.

Cobh Ramblers 20 : 45 Bray Wanderers

pass - Bray Wanderers to dla mnie obecnie magiczna zagadka, nie wiem co się dzieje z tą ekipą i czemu tak na potęgę przegrywają. Cobh od 5ciu spotkan nawet nie ucułali punkcika na własnym terenie, myślę, że teraz mają duże szanse.

Finn Harps 20 : 45 Drogheda United

Drogheda nie wygrała z Finn Harps na wyjeździe od... od... cóż statystyki siegają 1997 roku i nic nie ma o żadnej wygranej \:\) Mistrzowie graju ze wzgledu na udział w LM radzą sobie średnio w lidze, ostatni mecz przegrali nawet u siebie z Cork 0:1. Z drugiej strony gospodarze, którzy prezentują się fatalnie, w ostatnich 18stu spotkaniach wygrali 2 razy i zanotowali 2 remisy... poza tym 14 porazek ! czy mistrzowie sa na tyle słabi aby tylko zremisowac z tak słabą drużną ?

Cork City 20 : 00 St Patricks Athletic

Najwazniejszy i najciekawszy mecz kolejki. Spotyka się pierwsza i trzecia druzyna w tabeli. Są to obecnie dwie najbardziej bramokstrzelne ekipy ligi, w ostatnich 6ciu meczach strzeliły razem 26 bramek. typowe spotkanie "na szczycie", uwazam ze Cork tego nie przegra aczkolwiek blizej mi do remisu, gdyz zauwazylem, ze STP dawno go nie zanotowali na wyjeździe.


Division 1
Waterford United 20 : 45 Longford Town => 1 , 2/10
Limerick 37 20 : 45 Wexford Youths => 1 , 2/10
Kildare County 20 : 45 Shelbourne Dublin => pass
Sporting Fingal 16 : 00 Athlone Town => pass

podsumowując
Bohemians + Derryx2 => 8/10
Bohemians wygra do zera + Wateford => 1/10
Derry City + Limerick => 1/10

pozdr,

Do góry
Bonus: Unibet
#2504751 - 26/07/2008 02:30 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Baqu mecz Droghedy jest przelozony. A ich H2H tez nie jest zadna tajemnica. Jeszcze 5-6 lat temu Drogheda to byl team pokroju Bray. Walczyli o utrzymanie albo grali w drugiej lidze. Dopiero kilka lat temu przyszly inwestycje i brzydkie kaczatko zamienilo sie w pieknego labedzia. A jako, ze w czasie kiedy Drogheda podbijala irlandzkie boiska Finn Harps byli zbyt slabi by grac w ekstraklasie to tez obecni mistrzowie Irlandii nie mieli okazji wykazac swojej wyzszosci nad druzyna z Ballyboffey na ich terenie.

Do góry
#2504798 - 26/07/2008 02:44 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
Bohemians - UCD
Niby derby, ale osłabiony sześcioma zawodnikami zespół studencki UCD z Dublina raczej nie będzie miał większych szans z wiceliderem. Gospodarze jeśli wygrają, a ST. Patrick przegra, bądź zremisuje w meczu na szczycie z Cork City, to Bohemians właśnie wskoczy na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Kurs na zwycięstwo Bohemians nie jest zachwycający, bo spadł już do 1,35 w Bwin.
Typ dlakibica.pl: 1

Shamrock Rovers - Sligo Rovers
Obie ekipy wystąpią bez większych roszadw składzie. Nieco lepiej w bieżąych rozgrywkach prezentują się piłkarze Sligo, kórzy zdobyli o pięć punktów więcej niż Shamrock. Trudna w dziesiejszym meczu wskazać zatem faworyta, a moim zdaniem ciekawie przedstawia się statystyka dotycząca obu drużyn jeśli chodzi o liczbę goli w poszczególnych meczach. Otóż Shamrock zanotowała na 18 spotkań aż szesnaście underów (czyli poniżej trzech goli z ich udziałem padało w tych spotkaniach). Piłkarze Sligo w 19 meczach zanotowali dziewięć underów. Może zatem warto spróbować zagrać under? W Bwin kurs na under w tym meczu wynosi 1,6.
Typ dlakibica.pl: under 2,5

Do góry
#2505392 - 26/07/2008 09:29 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: konstruktor1
Baqu mecz Droghedy jest przelozony. A ich H2H tez nie jest zadna tajemnica. Jeszcze 5-6 lat temu Drogheda to byl team pokroju Bray. Walczyli o utrzymanie albo grali w drugiej lidze. Dopiero kilka lat temu przyszly inwestycje i brzydkie kaczatko zamienilo sie w pieknego labedzia. A jako, ze w czasie kiedy Drogheda podbijala irlandzkie boiska Finn Harps byli zbyt slabi by grac w ekstraklasie to tez obecni mistrzowie Irlandii nie mieli okazji wykazac swojej wyzszosci nad druzyna z Ballyboffey na ich terenie.


dzięki za informację "historczną" - nie wiedziałem o tym, natomiast co do mojej analizy to robiłem ją przedwczoraj i nie zauwazylem wtedy, ze mecz jest przeniesiony na inny termin, wczoraj mercyfulek new o tym napomknął, ale pomyślałem sobie, że jak już napisałem tą krótką notkę to już ją wkleję "na zaś" \:\)

dzisiaj kolejna świetna jak dla mnie kolejka, co mnie niezmiernie cieszy

Do góry
#2506706 - 27/07/2008 19:33 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
Mecz na szczycie irlandzkiej Premiership Cork podejmuje St. Patricks.Ekipa Cork w ostatnich sześciu meczach wywalczyła komplet punktów! W 10 meczach bilans też bardzo dobry 8-1-1. Ostatnia strata punktów (remis z Shamrock Rovers 27 maja. Przegrana 11 dni wcześniej z Bohemiansem - 18 maja! Z kolei St Patricks, mimo, że wyżej w klasyfikacji (przed 20. kolejką)w ostatnich 10. meczach zanotował 4 zwycięstwa, aż pięć remisów i jedną porażkę (27 maja przegrana z Bohemiansem 0:1. Forma w ostanich pięciu meczach: remis, trzy zwycięstwa kolejno i remis. Co ciekawe w ostatnich dziesięciu konfrontacjach między tymi ekipami padło aż osiem underów. Ostatni mecz piłkarze St. Patricks wygrali z Cork 3:2 (4 maja 2008). Reasumując - nie sądzę, by Cork wygrało siódmy mecz z rzędu. Dlatego bliski jestem lokowania swoich przypuszczeń przy remisie, bądź zwycięstwie gości. Wydaje się, że możliwy jest też under, bo trudno przypuszczać, by obie drużyny odkryły się i bez opamiętania atakowały.Tym bardziej, że Cork w ostatnich pięciu meczach stracił dwa gole, a Patricks trzy.
Typ dlakibica: X2, under 2,5

Do góry
#2508130 - 28/07/2008 21:00 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Wyniki 20 rundy spotkań Premier League & Tabela:



XXI kolejka spotkań:

Friday Aug 1, 2008 Drogheda United 20 : 45 Bray Wanderers
Friday Aug 1, 2008 Derry City 20 : 45 Shamrock Rovers
Friday Aug 1, 2008 University College Dublin 20 : 45 St Patricks Athletic
Friday Aug 1, 2008 Bohemians Dublin 20 : 45 Cobh Ramblers
Friday Aug 1, 2008 Finn Harps 21 : 00 Galway United
Saturday Aug 2, 2008 Sligo Rovers 21 : 00 Cork City

p.s.
co mnie dzisiaj zdumiało to fakt, iż DZISIAJ gra kolejna runda spotkań w Division I taki Sporting Fingal, który grał mecz w sobotę dzisiaj zagra znowu... jeden dzien przerwy ?! sic ?! a taki Dundalk w ciągu tygodnia rozegra 3 spotkania ligowe ! ktoś oszalał ?

śmieszy mnie również to, że dzisiaj Cobh Ramblers po sobotnim spotkaniu grają dzisiaj sparring z Sunderlandem, czy anglicy tak na prawdę dużo płacą, czy irlandczycy uwielbiają ogrywać młodzież ?

Do góry
#2509430 - 29/07/2008 08:17 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
dzisiaj o 21 odbędą się dwa spotkania z Division 1 i na oba podoba mi się hc +0,5 - mowa oczywiscie o gospodarzach. Shelbourne jak pisal konstruktor ma pewne problemy co widac po wynikach, raczej nie będą walczyć o awans, a i o spadek też raczej nie muszą się martwić. Dziwnym trafem w ciągu ostatnich 2ch sezonów, kiedy to Shelbourne spotykało się z Monaghan ( 6cio krotnie ), to słabsze Monaghan wygrało wszystkie 3 spotkania u siebie ( 4:0 , 1:0, 1:0 ) natomiast Shelbourne tylko raz, co lekko zadziwia patrząc na tabelę i koncowe wyniki tych druzyn. wydaje mi się więc, iż typ +0,5 na gospodarzy jest dobrą inwestycją. to samo dotyczy spotkania Athlone Town z Waterford United. Uwazam, ze gospodarze powinni byc o wiele wyzej w tabeli niz sa obecnie, graja niezla pilke, a Waterford pokonał ich tylko raz w ciagu ostatnich 7dmiu lat... w tym sezonie obie druzyny zanotowaly 2 remisy 1:1 i 0:0.

jeszcze się zastanowie nad stawkami w tych spotkaniach, ale raczej bedzie to 1/10 lub połącze to w dubel \:\)

pozdr,

Do góry
#2515770 - 01/08/2008 23:44 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
Dzisiaj 21. kolejka Premier Division
Bohemians - Cobhn
Rywalem lidera będzie outsider Cobhn, który jednak w ostatnich pięciu meczach na wyjeździe zanotowal przyzwoite rezultaty zwycięstwo (z Galway), dwa remisy (UC Dublin i Shamrock)idwie przegrane z Cork i Derry. Mimo, ze kurs na zwycięstwo Bohs nie jest najwyższy ( 1,25 Bwin)warto chyba zaryzykować dubelek z innym spotkaniem. Należy zwrócić uwagę, że w ostatnich pięciu meczach Bohs wygrali czterokrotnii zremisowali tylko raz. Jednak tylko raz w tych meczach padło więcej niż dwa gole!Prawdopodobnie siłę rażenia ldera ma wzmocnić Litwin, 24 letni Mindaugas Kalonas z FK Riga. W ekipie Cobhn nie wystąpi za to pomocnik Colin O’Brien, kóry jest zawieszony.
Typ dlakibica 1
Derry - Shamrock
Obie ekipy w ostatnich pięciu sotkaniach prezentowały podobną formę. Derry wygrało dwa mecze, dwa zremisowało i jeden przegrało, a Shamrock trzy wygrało, a w dwóch podzieliło się punktami. Obie drużyny należą także do tych ekip, w meczach których nie pada za wiele goli. W 20 meczach Dery zanotowało 13 "underów", a Shamrock już 18! Dodatkowo obie ekipy wystapią nieco osłabione (Derry bez Petera Hutton i Marka McChrystal, a Shamrock bez Tadgha Purcella, Danny`ego O’Connora i Darrena Stapletona oraz Darragha Maguire`a.
Typ dlakibica 1X bądź under 2,5
Kursy: 1 - 1,75, under 1,6, 1X- 1,16

Do góry
#2518626 - 03/08/2008 22:03 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
Niedzielne mecze 21. kolejki Premeir Divison
UC Dublin - St. Patrick`s
Do St. Patrick`s dołączył napastnik Chester John Murphy, który może być neizłym wzmocnieniem linii ofensywnej Pats. UC ublin kontynuował czarną serię sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa, z kolei St. Patrick`s nie przegrali od siedmiu meczów. Nie wydaje mi się, by dzisiaj ta świetna seria gości się załamała.
Typ dlakibica: 2X
Sligo - Cork
Jeśli piłkarze Cork chcą utrzymać kontakt czołówką msuzą wygrać dzisiaj ze Sligo. Czy to im się uda? Ostatnie przekonywujace zwycięstwo Cork odniosło 20 czerwca z Cobhn 5:0. Od tamtego czasu niemal wszytskie mecze na styk i to zz espołami z dolnej części tabeli (Finn Harps 1;0 i Galway 3:2. Sligo to zespół, który zanotował najwiecej overów w tej underowej lidze (50%), jednak obserwując skuteczność Cork w ostatnich meczach 3 undery i Sligo (w czterech spotkaniach trzy undery)nie wydaje mi się, żeby dzisiaj padło więcej niź dwie bramki.
Sligo - Cork under 2,5 bądź X2

Do góry
#2560694 - 22/08/2008 22:34 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
na tą kolejkę "wyłowiłem" 3 ciekawe spotkania ( jak to się mówi na forum mecz.pl "3 peffki":

1) Galway United 20 : 45 Bohemians Dublin => 2 | 1.55 GB
starcie Dawida z Goliatem, a może nie, to złe porównanie, gdyż Dawid miał szanse i je wykorzystał w tej sytuacji lepsze będzie porównanie spotkania Wisły Kraków z Barceloną \:\) Bohemians w tym sezonie na 11 wyjazdowych spotkaniań zaliczył jedynie 2 remisy przy 9 wygranych. Od 1995r. wygrał wszystkie ( 9 ) meczy z Galaway na ich terenie. Jeżeli ktoś gra na przełamanie passy to polecam grać 1x ja zadowolę się skromną dwójeczką.

2) St Patricks Athletic 20 : 00 Sligo Rovers => 1 | 1.5 GB

"Patryki" walczą o utrzymanie 2giej pozycji w lidze, ze Sligo mają nad wyraz dobry bilans - w tym sezonie pokonali ich dwa razy 3:1 w domu oraz 2:1 na wyjeździe, natomiast w poprzednim wygrali wszystkie trzy spotkania 3:1d 4:0w i 3:2d. Są wypoczęci i uważam, że spokojnie poradzą sobie z takim średniakiem jak Sligo.

3) Monaghan United 21 : 00 Wexford Youths => 1.73 | Pinnacle

Wexford Youths będą bez kapitana Anthony Russell i obrońcy Joey Wadding, którzy są zawieszeni. Natomiast Stuart Lawlor, Shane Dempsey i Kyle Dempsey są wyłączeni z gry z powodu kontuzji. Trener będzie zmuszony do wystawienia gracza poniżej 17 roku życia, włączy też do składu jednego gracza ze składu u16, wszystkie roszady suma sumarum dają fakt iz dzisiaj w druzynie z Wexford zagra aż ośmiu graczy ze składu U18.
Do składu gospodarzy wracaja Sean Brennan, Barry Clancy i Brian Gartland, Ian Malone jest zawieszony za czerwoną kartkę, tak czy siak trener Mick Cooke będzie miał pełny skład do wyboru.

Do góry
#2608849 - 20/09/2008 02:07 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
dzisiaj kilka ciekawych spotkań z punktu widzenia układu w tabeli. Wicelider St. Patrick`s zagra na wyjeździe z Bray, ktore raczej już o nic nie walczy. Ani spadek, ani meijsce w czołówce Wanderers już nie grozi. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatniej kolejce Bray pokonało UC Dublin 2:1, a St. Patrick`s doznało porażki z liderem na wyjeździe 0:3. Czy wicelider na tyle jest podrażniony niepowodzeniem, by dzisiaj powalczyć o komplet punktów? Chyba warto zaryzykować, choć kurs niewielki (1,65).
Drugi mecz, na który warto zwrócić uawagę to spotkanie ekip z czołowki Derry City z Droghedą. W ostatnich pięciu meczach solidniejsze wrażenie robi postawa Derry, niż Droghedy. Jednak w tym przypadku postawię na under 2,5. Wydaje się, że obie drużyny nie będą prowadzić otwartej gry i skupią sie na uważnej obronie.
Kolejne spotkanie, gdzie nie powinno paść więcej niż dwa gole, to mecz UCD i Sligo Rovers.Akademikom brakuje punktów, by spokojnie myśleć o pierwszoligowym bycie, jednak brakuje im takze umiejętności, a samą walka będzie dzisiaj trudno o zwycięstwo ze Sligo, które potrafiło zremisować z Droghedą u siebie 3:3 i ulec minimalnie Bohemians 0:1. W ostatnich trzech meczach UCD zanotowało trzy porażki, a Sligo gra w kratkę remisując i przegrywając od pięciu spotkań! Oprócz undera myślę, że typ X2 jest możliwy.

Do góry
#2610064 - 21/09/2008 00:00 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
W sobotyni wieczór odbedzie sie jedyny mecz 26. kolejki Eircom Premier Division. Mecz ma tło zwiażane z finansowymi kłopotami. Cobhn ma spore zaległosci w stosunku do piłkarzy, z kolei Cork odebrano aż 10 punktów za nieścisłosci związane z finansowym prowadzeniem klubu. Przypomnijmy, Cobhn zajmuje ostatnie miejsce (15 pkt.), a Cork po odebraniu punktów spadł na piąte, jednak do momentu ucięcia punktowego dorbku, City zajmowało czwartą lokatę z dwoma punktami straty do St. Patrik`s. Wydaje się jednak, że piłkarze Cork bedą walczyć o zwycięstwo! A noż wszytsko się wyjaśni i decyzja zostanie cofnięta?
typ 2

Do góry
#2613891 - 23/09/2008 01:29 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
harris73 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2005
Postów: 2028
Division 1

Shelbourne Fc - Waterford Utd
The Reds - The Blues

Przełozony mecz z powodu deszczu dzis na Tolka Park.
U gospodarzy nie zagraja:Chambers i Murphy za to wracaja McAllister i McCabe.The Blues w pełnym zestawieniu.

Ostatnie mecze tych druzyn:
04th Jul 08 L Waterford United v Shelbourne 1 - 1
25th Apr 08 L Shelbourne v Waterford United 2 - 0
04th Mar 07 L Shelbourne v Waterford United 0 - 1
06th Oct 06 L Waterford United v Shelbourne 0 - 1
17th Jul 06 L Shelbourne v Waterford United 5 - 1
07th Apr 06 L Waterford United v Shelbourne 0 - 1

Tabela:
Dundalk 28 58
BLUES 27 53
Sp Fingal 28 50
Shelbourne 27 49

Waterford ostatnio skromne 1-0 z Wexford po karnym i remis z Monaghan a wlasnie na swoim terenie glownie zdobywaja punkty.

Typowanie pozostawie expertom od Irlandii.
Moj typ: 1 2,15

Do góry
#2958144 - 06/03/2009 21:31 Re: Irlandia 2008 [Re: harris73]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
Dziś startuje irlandzka liga, na pierwszy rzut oka pojawia się mecz bezapelacyjnego mistrza kraju Bohemians z Dublina, z beniaminkiem z Dundalk, ma ktoś jakies informacje a propos tego meczu?
pozdrawiam

Do góry
#2958160 - 06/03/2009 21:58 Re: Irlandia 2008 [Re: Niepoprawny_Pesymista]
rainman Offline
stranger

Meldunek: 02/03/2009
Postów: 7
Originally Posted By: Niepoprawny_Pesymista
Dziś startuje irlandzka liga, na pierwszy rzut oka pojawia się mecz bezapelacyjnego mistrza kraju Bohemians z Dublina, z beniaminkiem z Dundalk, ma ktoś jakies informacje a propos tego meczu?
pozdrawiam

Pierwszy mecz beniaminka i do tego od razu z mistrzem więc na pewno będą chcieli się pokazać.Poza tym kontuzje podstawowych graczy w ekipie gości-Conor Powell,Ken Oman oraz napastnik Jason Byrne.Jak dla mnie NO BET.
Osobiście z irlandzkiej zagram Derry City v Drogheda.

Do góry
#2958161 - 06/03/2009 21:59 Re: Irlandia 2008 [Re: rainman]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
2009 Season Preview
It is probably more than characteristic circumspection on the part of Pat Fenlon when he says that it&#8217;s going to be a lot tighter than it was last year.

The loss of players like Liam Burns and Mindaugas Kalonas means that the chasing pack will fancy their chances of gaining ground on the champions, while the departure of Keith Fahey means that both Derry City and Cork City will look to St Patrick&#8217;s Athletic all the way in a manner they may not have been able to do last season. With outsiders like Shamrock Rovers and Dundalk strengthening, and Drogheda United an unknown quantity, it all means that the playing field has been levelled to the point where most people expect the 2009 league title to be the most keenly contested in some time&#8230;

THE ELITE

No squad ever previously assembled has gone into a new season with a stronger chance of successfully defending their crown, as well as making inroads on the European scene. Like most league winning squads over the years, Bohs will go into the new season with a changed squad. Three players will be particularly missed. Steve O&#8217;Donnell&#8217;s presence and eye for a pass will be a loss, the organisational and all-round defensive abilities of Liam Burns will have to be compensated for, while the flashes of magic brought to the party by Mindaugas Kalonas are now a thing of the past. With the possible exception (he is currently unattached) of the little Lithuanian though, none of the three have moved up in the way Keith Fahey has. It is the opinion of Pat Fenlon that Brian Shelley and Paul Keegan will be massive additions to the squad, and their form during Drogheda&#8217;s league-winning season suggests he will be correct in that judgement. With his nice touches in what can often be a congested middle third, Joseph Ndo potentially brings some wing wizardry to proceedings &#8211; we truly are spoiled when it comes to the potential on-the-pitch performances that this squad is capable of delivering. Now their time has come.

The biggest challenge is expected by most to come from Foyleside. Stephen Kenny will probably consider many members of his squad to be approaching the peak of their careers, and the manner in which they pushed Bohs all the way in last year&#8217;s FAI Cup final suggests that it is now time for this Derry City squad to step forward and deliver a sustained title challenge. As usual, it is going to be a massive task to win league points off the Candystripes. On paper though, their squad looks to be an ageing one to a certain extent, and it remains to be seen whether Liam Kearney is capable of doing half the damage Niall McGinn did to opposition defences last season. Derry do, however, possess the best natural goalscorer in the league in the shape of Mark Farren, and keeping him fit will be crucial to Kenny&#8217;s chances of lifting either of the two big domestic trophies.

Third in the outright betting are Cork City. Paul Doolin makes the move south to take up the reins after Alan Matthews&#8217; season from hell, a season in which financial problems plagued a squad that on paper was perhaps the one best-equipped to challenge our own in 2008. The Rebel Army will hope that Doolin can get the club back to basics; stability and results are called for and the new manager will be confident he can ensure both, such is his major honours list as both player and manager. Despite Cork struggling heavily last season, the one-nil victory that Glen Crowe secured for Bohs in August is considered by anyone who was present to be one of our most important results of last season. It is likely that just as much effort will be required on the part of away teams who have designs on coming away from the Cross with maximum points.
The arrival of Jeff Kenna in Inchicore is refreshing for St.Patrick&#8217;s Athletic, as the view from the outside was that John McDonnell had taken his squad as far as he could, and change was required. Change has also come in terms of the playing staff though, with the unrivalled class of Keith Fahey the most significant of those. Experienced campaigners such as Barry Ryan have also left the club, while the arrival of players like John Lester will be welcomed. The fact that Kenna and assistant Paul Peschisolido have had to register as players though must be deeply troubling for anyone who would seriously have Pat&#8217;s in their prediction of who will be involved in the title shake-up come November. The strength in depth doesn&#8217;t seem to be there in the same quantity as it was in previous seasons, and the supply line to Mark Quigley is of vital importance. Bohs old boy Garreth O&#8217;Connor will be of interest in that respect.

THE PRETENDERS

It seems to be the accepted wisdom that Shamrock Rovers are best-placed to crash the party if any one of the previously-mentioned teams underperform. There will obviously be a certain sense of expectancy in Tallaght for the new season ahead, and if the Hoops are to sustain high attendances then one feels that a strong start will be necessary, as momentum will be key. It will be interesting to see the kind of impact that Shane Robinson and Ollie Cahill will have as Cahill is in the twilight of his career and Robinson&#8217;s injury record will be a cause of concern. Aside from Rovers, many people are predicting a strong showing from Dundalk. Sean Connor looks to have a difficult task on his hands though, having build a whole new team and squad, which surely cannot gel overnight. Despite what he may say, Connor probably did not want to be facing Bohs on the opening day either. Sligo Rovers surpassed expectations by reaching Europe in 2008, repelling some financial concerns along the way, and having managed to hang onto their key players (as well as manager Paul Cook), will be hoping to make an big impact on the league table. It is nigh-on impossible to make any prediction as to how Drogheda United will fare in the new season, with most Bohs fans wishing JP Kelly well in the next phase of his career.

THE BOTTOM

It is going to be a long season for Bray Wanderers and Galway United, and both will hope to pick up points early in the season to avoid being cut adrift in advance of the business end of the season. Home form will be of massive importance for both, with Galway in particular hoping that some of the passion (both on and off the pitch) which helped them sensationally avoid relegation last season will be in display again in 2009. Keeping Jay O&#8217;Shea might just tilt things in their favour when it comes down to a relegation battle, as having a touch of pure class and a proven goalscorer is obviously a massive advantage.

Do góry
#2958165 - 06/03/2009 22:03 Re: Irlandia 2008 [Re: Niepoprawny_Pesymista]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
Z ekipy Bohemians:

Friendly Form &#8211; Bohemians LWWWWW
Last season &#8211; No corresponding fixtures
Betting &#8211; Home 12/5 Draw 21/10 Away Evens
Injuries &#8211; Conor Powell (Ankle), Sean Byrne (Ankle), Ken Oman (Groin),
Jason Byrne (Back), Mark Rossiter (hamstring)
Suspensions &#8211; Dermot O&#8217;Neill (GK Coach) Two Matches

Do góry
#2959123 - 07/03/2009 07:15 Re: Irlandia 2008 [Re: Niepoprawny_Pesymista]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
Cóż, może kilka słów podsumowania po pierwszym dniu Irlandzkiej Premier League:

Beniaminek z Dundalk długo stawiał twardy opór faworyzowanym gościom, jednak ostatecznie uległ w stosunku 0:1. Bohemians w znanym sobie z ubiegłego sezonu stylu skutecznie zapunktował na wyjeździe.
Derry City w prestiżowym meczu wygrało 1:0 z Droghedą i tym samym udowodniło, że w tym roku walczyc będą o zdetronizowanie Bohemiansów. Warte odnotowania, że zwycięską bramkę strzelił M. Farren- przez fachowców uważany za najlepszego napastnika ligi i murowanego faworyta do króla strzelców.

Falstart zaliczył St. Patrick, upatrywany przez niektórych fachowców za czarnego konia tego sezonu. Galway pokonało gospodarzy aż 3:0!

No i na koniec Bray Wanderers 0 - 0 Shamrock Rovers.

pozdrawiam,

p.s. szkoda, że poki co takie małe zainteresowanie tematem..

Do góry
#2959177 - 07/03/2009 07:45 Re: Irlandia 2008 [Re: Niepoprawny_Pesymista]
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów

Kildare - Finn Harps

Jak dla mnie dosyc ładnie wyglada wygrana gosci po ładnym kursie 2,2 w STS.
Goscie to spadkowicz z 1 ligi. Skład maja moim zdaniem za mocny na 2 lige a za słaby na 1 i mysle ze w tym sezonie sa głównym faworytem do wygrania 2 ligi.
Natomiast Kilkare to druzyna przecietna która jak co sezon bedzie walczyła o utrzymanie.

Do góry
#3087649 - 25/04/2009 00:49 Re: Irlandia 2008 [Re: aker]
Niepoprawny_Pesymista Offline
addict

Meldunek: 24/12/2008
Postów: 620
Skąd: Poznań
Derry City - Dundalk FC
Dzis chyba wreszcie pora na przełamanie niemocy graczy z Irlandii Północnej. Do Derry przyjeżdza bardzo przyzwoicie spisujący się beniaminek, przyjeżdza z nastawieniem wywiezienie 1 pkt, co wg mnie się nie uda. Ten sezon wreszcie miał byc mistrzowski, sklad odpowiednio wzmocniony latem, atmosfera wszystko wydawalo by sie ze mozna bedzie bowalczyc z Bohemiansem, a tymczasem ostatnie 3kolejki 0 zwycięstw. Wynikalo to poniekąd z niemocy strzeleckiej, jak i z lekkiego przetrzebienia skladu przez kontuzje. Dzis juz wszystko powinno byc ok, a Derry powinno rozpocząc zwycięski marsz. Przeciwnik do przełamania bardzo dobry.

kurs 1.50 ladbrokes
pozdrawiam

ponadto mysle, ze do jakiego ako warto dorzucic Bohemians, nie zwykli nie-wygrywac dwoch mecz z rzędu, a ostatnio przydarzył się remis. Dla odważniejszych hc-1 rowniez do przyjęcia
pozdrawiam

Do góry
Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49