Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#2476706 - 11/07/2008 20:30 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
UCD - Shamrock

Kolejny mecz z piekla rodem jesli chodzi o typowanie. Obydwie druzyny maja potezne problemy, zwlaszcza ze strzelaniem bramek. W Shamrock pojawily sie konflikty. Postawa druzyny w zeszlym sezonie przerosla najsmielsze oczekiwania i teraz powrot na z gory upatrzone pozycje jest dla wielu kibicow bardzo bolesny. Blizej Koniczynkom do miejsc spadkowych niz do walki o europejskie puchary, jak mialo to miejsce rok temu. Na dodatek wybuchowy i mocno konfliktowy charakter menedzera Scully`ego nie pomaga. Poklocil on sie z kilkoma czolowymi zawodnikami i efekty widac w wynikach. Gdyby nie fantastyczny start do sezonu i 11 zdobytych punktow w 5 pierwszych spotkaniach Shamrock byliby mocno zaangazowani w walke o ligowy byt.
Tradycyjnie klepiacy biede Studenci takze w nie lepszych nastrojach. Mimo, ze sama gra nie wyglada tragicznie to skutecznosc pod bramka przeciwnikow ponizej wszelkiej krytyki. Od poczatku skazywani na niemal pewny spadek utrzymuja sie na powierzchni jedynie dzieki swietnej grze w obronie co zaowocowalo 7 remisami ( w tym 4 razy 0-0). Jednak swiatelkiem nadziei w dlugim ciemnym tunelu jest niewatpliwie powrot do zdrowia Paula Byrne`a, ktory od kilku sezonow jest czolowym napastnikiem UCD. Jego doswiadczenie moze okazac sie bezcenne w walce o ligowy byt. W meczu z Drogheda do druzyny powrocil takze utalentowany Shane McFaul, ktory znow znalazl sie w szrankach UCD po kompletnie nieudanej probie zawojowania Anglii z Brighton.

Bardzo ciezki mecz do typowania biorac pod uwage sytuacje obydwu druzyn, jak i fakt, ze to derby. Ja za niewielka stawke zaufam swojemu przeczuciu, ze dzisiejsze spotkanie moze byc przelomowe dla Studentow. Nie pokonali oni od dawna Shamrock jednak wystep w Droghedzie dal nadzieje na lepsze wyniki i teraz trzeba to potwierdzic w spotkaniu z Rovers. Zwyciestwo spowodowaloby, ze roznica pomiedzy zespolami wynosilaby jedynie 3 punkt, a jesli dodac do tego fakt, ze wyprzedzajacy UCD w tabeli Finn Harps podejmuja Cork Studenci staja przed wielka szansa wyjscia ze strefy spadkowej.

Typ: UCD, kurs: 2.60 , stawka : 3/10

Do góry
Bonus: Unibet
#2476760 - 11/07/2008 21:00 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Finn Harps - Cork

Ostatnie wyczyny Cork musza ich stawiac w roli faworytow dzisiejszego wieczora. O ile wynik 3:2 w meczu z Galway nie budzi respektu to juz sposob w jaki odrobili dwubramkowa strate musi. Matthews ma pelny sklad do wyboru, natomiast Finn Harps wciaz zmagaja sie z kontuzjami. Podejrzewam, ze to bedzie jeden z najpopularniejszych wyborow dzisiejszego wieczoru i miejmy nadzieje, ze Rebelianci nie zawioda i dadza zarobic.

Typ: Cork , kurs: 1.75 , stawka: 6/10



Derry - Bray

Czasami sam sobie robie na zlosc i szukam dziury w calym. I tak jest w przypadku ostatniego dzisiejszego spotkania, ale czy mozna z czystym sumieniem polecac granie zespolu gospodarzy po kursie 1.6 lub nizej jezeli:

a/ Derry wygralo zaledwie 50% spotkan u siebie i nie potrafilo pokonac Galway

b/ Bray zdolalo urwac punkty na wyjedzie zarowno Cork, Bohemiansowi jak i St. Patrick`s

Z drugiej strony Derry nie wygralo u siebie od dawna i beda mieli wiele do udowodnienia kibicom po fatalnych domowych porazkach z St. Pat`s i Cork, natomiast Bray jakby szczescie opuscilo i ostatnie wyniki duzo slabsze niz w maju czy czerwcu. Jednak znow trzeba pamietac, ze pilkarze Bray beda niezle wypoczeci po tym jak mieli przelozony mecz z Bohemiansem. Nikt nie spodziewa sie po nich fajerwerkow i moga zagrac na luzie wiedzac, ze kazda zdobycz punktowa uznana zostanie za sukces, Derry natomiast zagra pod ogromna presja i bez najlepszego chyba w tym sezonie zawodnika Morrisona, ktory wraca do zdrowia po kontuzji. Jak dla mnie absolutnie beznadziejny mecz do obstawiania. NO BET


No coz, zobaczymy jak sie udadza typy po powrocie do pisania, Czesto wychodzilo to fatalnie ale moze dzis bedzie moj dzien ? Oby. Pozdrawiam.

Do góry
#2477130 - 12/07/2008 00:38 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
batutek Offline
enthusiast

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 319
Skąd: Sosnowiec
Witaj konstruktor1, \:\) pewnie nie tylko ja ciesze sie z powrotu Twoich analiz z irlandii.
Pewnie zauwazyles ze bez Ciebie nasze typy w tym temacie nie specjalnie sie udaja .
Zastanawialem sie dlaczego? no i pomyslalem ze moze to bylo zbyt oczywiste i za proste zeby sie sprawdzilo.
dobrze ze naswietliles obecna sytuacje w lidze, ale tak sie zastanawiam czy to wlasnie nie byloby zbyt proste ze te najbogatsze kluby beda wygrywaly wiekszosc spotkan (moze tak a moze niekoniecznie).
Glowny moj kupon z irlandi puscilem juz dwa dni temu (nie bede go podawal bo nadaje sie raczej do PP a nie tutaj, zreszta brak mi konkretnych merytorycznych umotywowan dlaczego zagralem tak a nie inaczej).

Wlasciwie to sprobuje zasiac kilka watpliwosci co do typow tej kolejki.

Galway United - Sligo Rovers - wlasciwie to rowniez postawilem na sligo, ale juz nie jestem przekonany do tego wyboru, a dlatego ze tak jak napisales oba zespoly maja problemy a Galway jeszcze nie wygral w lidze i obawiam sie ze moze to byc ich pierwsze zwyciestwo, w koncu sligo nie specjalnie zachwyca ostatnimi wynikami, poza tym w zeszlym sezonie galway wygral ze sligo 2-0.

Finn Harps - Cork City - no coz znow typ bardzo oczywisty, ale znow, ostatnie 6 spotkan Cork same zwyciestwa (choc juz to ostatnie u siebie bylo nieco zagrozone) a Finn Harps ostatnio dotkliwa porazka (w koncu z nie byle kim), czy nie beda chcieli za wszelka cene troszke sie zrechabilitowac przed wlasna publika (wlasciwie jest to chyba spotkanie typu "bij mistrza"), czy Cork nie podejdzie do tego meczu zbyt luzno?

Derry City - Bray Wanderers - jesli chodzi o to spotkanie to faktycznie tak jak napisales jest raczej NO BET, dlatego tez pachnie mi remisem i underem.


Cobh Ramblers - St. Patricks Athletic - to jutrzejsze spotkanie mam nadzieje ze zakonczy sie jednak tak jak sie zakonczyc powinno (mam nadzieje ze wejdzie nawet handi )

To tyle moich przemyslen, oczywiscie wszystko zweryfikuje boisko.

Zycze trafnych typow

pozdrawiam ;\)

Do góry
#2477231 - 12/07/2008 01:43 Re: Irlandia 2008 [Re: batutek]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
ze względu na ubogą dzisiejszą ofertę piłki i ja rozglądnąłem się tu i ówdzie po irlandzkich boiskach

o "pewniakach" takich jak Cork czy Dundalk nie ma się zbytnio co rozpisywać, drużyny te podejmują o wiele słabszych przeciwników co zresztą obrazuje tabela i raczej nie powinny mieć problemów z ich pokonaniem, "raczej" - gdyż sami wiemy jak to się często zdarza...

moim zdaniem dwa ciekawe typy do zagrania na dziś to Waterford United oraz Sporting Fingal oba pk, kursy może nie powalają ( w granicach 1.5 ).
Sporting wygrywał już na wyjeździe z wyżej notowanymi przeciwnikami, ostatnie dwa wyjazdy to remis z liderem Shelbourne oraz nieznaczna przegrana z silnym u siebie Dundalk 3:2, uważam dzisiaj, że spokojnie pokonają outsiderów z Wexford przynajmniej jedną bramką. 8/10
typ na Waterford United opiera się raczej na typie przeciwko Monaghan United, którzy jeszcze ani razu w dotychczasowej historii sporkań tych 2 teamów, nie pokonali swojego dzisiejszego przeciwnika. poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 5:0 dla dzisiejszych gości,uważam, że jeżeli Watefordowi udało się pokonać na wyjeździe Limerick 37 oraz Longford Town, to nie powinni mieć również problemu z pokonaniem dzisiejszego przeciwnika, już o przegranej nie wspominając. 5/10

powodzenia => wybór należy do was

p.s.
na Shamrock dość solidnie kursy spadają nawet z 2,6 na 2,2...

Do góry
#2477273 - 12/07/2008 02:02 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
muine bheag Offline
journeyman

Meldunek: 12/12/2007
Postów: 62
wybralem na dzis dwa mecze z "zielonej" ligi


Kildare - Dundalk 2 1,8 (Bruce Betting)

Lillywhites pokonali juz w tym sezonie zespol z Newbridge 6-0 u siebie,dzis do skladu powraca 3 podstawowych zawodnikow,mysle ze zwyciestwo przyjdzie latwiej niz w ostatni czwartek (wymeczone 1-0 po karnym w 89 minucie...)
potencjal,sila ognia,a takze motywacja powinna byc po stronie Dundalk,sa oni w czolowej trojce,Kildare dosc powaznie doluje,a fakt ,ze z 2 irlandzkiej nit nie spada ma tez niebagatelne znaczenie.Mysle ze druzyna gosci wreszcie sie przebudzi i powroci do zwyiestw z poczatkowej fazy sezonu,odnoszonych jakze efektownie (chociazby 5-0 na wyjezdzie z mlodymi z Wexfordu)



Wexford Youths - Sporting Fingal 2 2,5 (Bruce Betting)

Typ swoj opieram na potencjale jakim dysponuje druzyna z Dublina.Beniaminek w tej klasie rozgrywkowej radzi sobie znakomicie w tym sezonie,mieszanka rutyny z mlodoscia doskonale funkcjonuje w tej druzynie.Graja bardzo ciekawy i skuteczny futbol,osiagajac niezle rezultaty.Musza gonic czolowke i dzisiejsze spotkanie jest do tego najlepsza okazja.Ostatni wyjazdowy mecz o malo co nie zakonczyl sie zwyciestwem stolecznej druzyny, a grali z nie byle kim ,bo derby z Shelbourne+prawie polowe meczu w dziesiatke.Mimo to dlugi czas prowadzili i dali sobie wydrzec zwyciestwo,dopiero w koncowce.Zespol z Wexford,gra soj drugi sezon w tej klasie rozgrywkowej,jest to bardzo mlody tem,ktory owszem odnosi zwyciestwa,ale z zespolami o pdobnym potencjale.Kiedy przychodzi do spotkan z czolowka (Shels,Waterford,Dundalk)zawodza na calej linii.

Do góry
#2477275 - 12/07/2008 02:05 Re: Irlandia 2008 [Re: muine bheag]
herrkacu Offline
enthusiast

Meldunek: 21/04/2007
Postów: 374
Skąd: Gorlice/Stoke on Trent
na bet365 wlasnie podskoczyl kurs na Sligo z 2.42 na 2.62

Do góry
#2477319 - 12/07/2008 02:35 Re: Irlandia 2008 [Re: herrkacu]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Ja ostatecznie wrzucilem wszystko do jednego koszyczka \:\) Jezeli Cork wygra jestem dobrze do przodu, jezeli nie wygra plyne.

Pozostale bety na dzis to wspomniany kilkakrotnie Sporting Fingal. Wexford zagralo ostatnio kilka niezlych spotkan, przede wszystkim sprawiajac supersensacje i pokonujac UCD w pucharze ligi. Jak juz zostalo napisane przez muine bheag to bardzo mloda druzyna i licze na to , ze za bardzo uwierza w siebie i zostawia sporo miejsca napastnikom Sportingu. Zdublowalem to z Waterford. Warto zauwazyc, ze zadna z druzyn czolowki nie wywiozla jeszcze stamtad punktow. Remisowal Dundalk, a na tarczy powrocily obydwa kluby ze stolicy. Widac zatem, ze potrafia sie mobilizowac na druzyny z czolowki i wcale nie uwazam zwyciestwa gosci za oczywistosc ale po kursie 2.25 + 2.5 na Sporting mozna zagrac. Jesli wejdzie to bedzie bonus do Corku.

Drugi dubel to wspomniane UCD + Sligo. Co prawda kursy na ich przeciwnikow leca, a wiec wiekszosc grajacych ma odmienne zdanie ale swoje powody opisalem i zobaczymy \:\) Ponownie, jesli nie wejdzie to zadnej tragedii nie bedzie jesli Cork wygra. Mecz Galway - Sligo jest transmitowany w telewizji wiec nie podejrzewam zeby chodzilo o jakis walek. Wydaje mi sie, ze po ostatnich meczach Galway gdzie prezentowali sie zupelnie niezle wiele osob postanowilo sprobowac swojej szansy obstawiajac ich. Zobaczymy jednak jak poradza sobie bez Charlesa, ktory jeszcze jako tako trzymal ich obrone.

Pewnie sie troche wychyle ale jakos w ogole nie siedzi mi dzis Dundalk. Graja slabo, coraz glosniej mowi sie o konfliktach zawodnikow z menedzerem. Meczyli sie bardzo z Athlone i przegrali z Limerick. Warto pamietac, ze boisko w Dundalk ma sztuczna nawierzchnie i daje im spora przewage, dlatego jesli mecza sie nawet u siebie z druzynami z dolu tabeli to jakos kurs 1.8 ( obecnie chyba jeszcze nizszy)na wyjezdzie nawet przeciwko outsiderowi jakos nie przekonuje mnie. Tym bardziej, ze gra przeciwko Kildare na wyjezdzie zupelnie im nie lezy i nie wygrali tam od prawie 2 lat. Ja odpuscilem, trzymam kciuki zeby tym ktorzy zagrali weszlo.

Jeszcze dla zabawy zagralem sobie za drobne Limerick. Kurs 6.0 na druzyne, ktora wymiata ostatnio i potrafila wygrac w Dundalk to zdecydowanie za duzo zeby sie nie skusic i nie sprobowac. Tym bardziej, ze bardzo dziwna rzecz przeczytalem dzis w gazecie. Otoz menedzer Shels Keely wyznal, ze tak naprawde nie stac ich na ekstraklase i pomimo, ze dodal, ze zrobia wszystko zeby awansowac to jakos zasialo to we mnie watpliwosc. Zreszta ostatnie mecze Shelbourne nie nalezaly do specjalnie udanych.

No zobaczymy.

Pozdrawiam i powodzenia dla wszystkich

Do góry
#2477721 - 12/07/2008 06:06 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
wyniki dzisiejszych meczy:



Originally Posted By: Baqu
ze względu na ubogą dzisiejszą ofertę piłki i ja rozglądnąłem się tu i ówdzie po irlandzkich boiskach

o "pewniakach" takich jak Cork czy Dundalk nie ma się zbytnio co rozpisywać, drużyny te podejmują o wiele słabszych przeciwników co zresztą obrazuje tabela i raczej nie powinny mieć problemów z ich pokonaniem, "raczej" - gdyż sami wiemy jak to się często zdarza...

moim zdaniem dwa ciekawe typy do zagrania na dziś to Waterford United oraz Sporting Fingal oba pk, kursy może nie powalają ( w granicach 1.5 ).
Sporting wygrywał już na wyjeździe z wyżej notowanymi przeciwnikami, ostatnie dwa wyjazdy to remis z liderem Shelbourne oraz nieznaczna przegrana z silnym u siebie Dundalk 3:2, uważam dzisiaj, że spokojnie pokonają outsiderów z Wexford przynajmniej jedną bramką. 8/10
typ na Waterford United opiera się raczej na typie przeciwko Monaghan United, którzy jeszcze ani razu w dotychczasowej historii sporkań tych 2 teamów, nie pokonali swojego dzisiejszego przeciwnika. poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 5:0 dla dzisiejszych gości,uważam, że jeżeli Watefordowi udało się pokonać na wyjeździe Limerick 37 oraz Longford Town, to nie powinni mieć również problemu z pokonaniem dzisiejszego przeciwnika, już o przegranej nie wspominając. 5/10

powodzenia => wybór należy do was

p.s.
na Shamrock dość solidnie kursy spadają nawet z 2,6 na 2,2...


ja jestem bardzo zadowolony, Sporting elegancko wygrał, a Wateford remis czyli zwrot, "pewniaki" tez nie zawiodły, chociaż dużo Dundalk pomogła czerwona kartka u przeciwkików.... i Shamrock wygrał, uważam, że czasem jednak trzeba patrzeć na ruchy kursów \:\)

jutro tylko jedno spotkanie:
Cobh - St. Patrick's Athletic

p.s.
konstruktor1 => wielkie brama za Limerick !

Do góry
#2477728 - 12/07/2008 06:17 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Dzieki Baqu, mily bonusik do Cork \:\) Pozostale spotkania raczej kiepsko ale zawsze troche trwa zanim sie wbije w rytm. Nie wiem czemu ale czasem pisanie na forum powoduje wielka nerwowosc u mnie i nie zawsze efektty sa zadowalajace. Choc jesli chodzi o Sligo to gdyby Boco poza szybkim bieganiem i efektownymi ale nieefektywnymi kiwkami wiedzial jak strzelac bramki to wygraliby co najmniej 3 bramkami.

PS: Zapisalem w kajecie : Nie komplikowac prostych spraw \:\)

Do góry
#2477938 - 12/07/2008 17:01 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
muine bheag Offline
journeyman

Meldunek: 12/12/2007
Postów: 62
ja jestem zadowolony,ale tylko na 60 %.zagralem,tak jak pisalem dubla fingal+dundalk za 100 e,ale wysraszylem sie Corku....
wygrana bylaby o wiele bardziej okazala....

tak jak mowi konstruktor nie ma co komplikowac prostych spraw

kto skorzystal z moich typow gratuluje

Do góry
#2488990 - 18/07/2008 22:58 Re: Irlandia 2008 [Re: muine bheag]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Dzisiaj kolejka dla kaskaderow \:\) Kto odwazny? Wezme sobie dzisiejsze typowanie zupelnie na luzie. Zagralem 4 z 6 za drobna stawke raczej dla podtrzymania zainteresowania niz z przekonaniem o tym, ze wygram. Zadnej druzyny nie nawiedzila plaga kontuzji lub zawieszen wiec w wiekszosci przypadkow zadecyduje dyspozycja dnia. Kupilem dzis rano 2 gazety i sprawdzilem newsy na rte.ie i... wszystkie roznia sie od siebie informacjami \:\) Nikt nic nie wie, czeski film. Wg jednej gazety i rte.ie Kelly z Bohemiansu zagra, wg innej wciaz jest zawieszony. Wg jednej gazety Bray kupilo z Galway Daryla Robsona, wg drugiej Daryla Murphy`ego \:\) Nawet co do tego czy mecz Longford - Sporting Fingal rozgrywany jest dzis czy jutro nie ma zgodnosci. Badz tu madry i pisze wiersze.

Krociutko kilka zdan o rozgrywanych meczach:

Bray - Galway, typ: 1, kurs: 2.00 ( bet365)


Sytuacja Galway jest tak kiepska, ze pomimo oporow ostatecznie menedzer Jeff Kenna zdecydowal sie na zgloszenie samego siebie do rozgrywek i prawdopodobnie dzis zagra bo ostatnio grajacy na prawej obronie Keane jest zawieszony. W zeszlym tygodniu przeciwko Sligo mieli wiecej szczescia niz rozumu i choc w relacjach pomeczowych pisano, ze zaprezentowali sie niezle to majac okazje obejrzec ten mecz kompletnie sie nie zgadzam. Gdyby nie postawa bardzo krytykowanego na poczatku sezonu bramkarza Rogdersa mogli przegrac kilkoma bramkami. Bray zagraja bez swojego podstawowego rozgrywajcego Cawleya, ktory zbieral bardzo pochlebne opinie w czasie swietnej passy Bray. Mozna wyczytac, ze bedzie to powazne oslabienie Bray ale znow nie do konca sie zgadzam. Ogladalem na zywo wiekszosc meczow Bray u siebie w tym sezonie i Cawley to bardzo frustrujacy zawodnik. Potrafi co prawda swietnie dosrodkowac ze stalego fragmentu gry, lubi zagrac kombinacyjnie ale czesto traci pilke, niespecjalnie lubi wracac i wspomagac kolegow w obronie, a poza tym czesto bywa arogancki i zadufany w sobie. Bardzo ciekawy transfer natomiasto to przyjscie na wypozyczenie z Droghedy Aidena O`Keefa. Z tego co mowi w wywiadzie menedzer Bray Gormley zapewnil go, ze bedzie grac w ataku poniewaz w Droghedzie jesli gral to jak wspomagajacy napastnika lewoskrzydlowy w formacjii 4-3-3. Zreszta Gormley nie ukrywa, ze bardzo liczy na wspolprace O` Keefa z Gerem Rowem i zdecydowany jest zagrac "dwojka" napastnikow. Licze na to, ze Bray bedzie potrafic wykorzystac ciezka sytuacje Galway i zgarna cala pule.

Derry - Bray , typ: X, kurs: 3.20 ( rozni bukmacherzy)

W wywiadzie dla jednej z gazet Fenlon mowi otwarcie o tym, ze remis zadowoli gosci. Kto jak kto ale Bohemians jesli chce to potrafi zabezpieczyc tyly. Choc zwyciestwo daloby im powrot na pozycje lidera to nie sadze, ze bedziemy swiadkami jakiejs heroicznej szarzy z ich strony. Wciaz maja zalegle spotkanie do rozegrania, a poza tym po odpadnieciu z Pucharu Ligi z nikim innym jak Derry oraz po pozegnaniu sie z europejskimi pucharami moga spokojnie skupic sie na lidze i beda miec mnostwo czasu na odrobienie minimalnej straty do sasiadow ze stolicy. Menedzer Derry ma zupelnie inne na ten temat zdanie i wierzy mocno w to, ze jego zespol wzbogaci sie dzis o 3 punkty ja jednak zaufam Fenlonowi i licze na supernudne 0:0 .

Shelbourne - Dundalk, typ: 1, kurs: 2.35 ( Expekt)

W drugiej lidze starcie tytanow czyli mecz lidera z wiceliderem. Juz po raz czwarty w tym sezonie Shelbourne zagraja z Dundalk. Wbrew pozorom w zeszlym tygodniu Shelsi zagrali bardzo dobrze i tylko kapitalna postawa bramkarza Limerick sprawila, ze bylismy swiadkami sensacji. Zdolal on miedzy innymi obronic karnego. Dzis licze na rehabilitacje ze strony gospodarzy. Dundalk mimo zdobycia 6 punktow w dwoch ostatnich meczach gra niespecjalnie dobrze, wciaz slychac plotki o konfliktach pomiedzy menedzerem i pilkarzami, ktorzy nie graja. Warto zwrocic uwage, ze wiekszosc meczow Shelbourne u siebie w tym sezonie konczy sie czerwona kartka dla ktorej z druzyn.

Wexford - Waterford , typ: 2, kurs: 1.91 ( Paddy Power)
Longford - Sporting F. typ: 2 , kurs: 2.62


Cokolwiek wydarzy sie na Tolka Park oznacza, ze ktos z czolowej dwojki straci punkty i czyhajace za ich plecami Waterford i Sporting maja ogromna szanse na zmniejszenie dystansu. Jesli Shelbourne i Sporting wygraja roznica pomiedzy 1 i 4 druzyna bedzie wynosic zaledwie 3 punkty po rozegraniu 19 kolejek !!!! Licze na taki scenariusz. Troche mnie martwi sytuacja finansowa Waterford. Pilkarzom powiedziano wprost, ze w klubie nie ma pieniedzy i jesli znajda chetnych na swoje uslugi moga odejsc. Jednak jak to czesto bywa taka sytuacja powoduje, ze druzyna jednoczy sie w obliczu trudnosci i wyniki zamiast pogarszac sie sa wyraznie lepsze, na co szczerze przyznam licze. Po klesce w inauguracyjnej kolejce Sporting ma wiele do udowodnienia Longfordowi. Tak na marginesie to Sporting to bez watpienia najbardziej niedoceniana druzyna w lidze. Jakim cudem kursy na nich sa srednio 30- 40 % wyzsze niz na pozostala "trojke" z czolowki tabeli wciaz mnie fascynuje. Szybkie spojrzenie na tabele pokazuje, ze roznica w klasie jest minimalna. Ale to dobrze dla nas \:\) Tak trzymac panowie analitycy!

Monaghan - Limerick, typ: 1, kurs: 2.70 ( Canbet)

Nie ma bardziej paranoicznej druzyny w drugiej lidze niz Monaghan. Wygrali u siebie z Sportingiem F. i Shelbourne, zremisowali z Dundalk i Waterfordem, jednoczesnie przegrywajac z takimi potegami jak Wexford czy Athlone. Zatem proba jakiejkolwiek logicznej analizy z gory skazana jest na niepowodzenie \:\) W mysl tej zasady zagralem na gospodarzy. Powod: Limerick gra swietnie i ma wspaniala passe \:\)


Podsumowujac to naprawde nie widze zbytniego sensu grania za jakakolwiek wieksza gotowke dzisiaj bo zdarzyc moze sie absolutnie wszystko. W koncowej czesci sezonu roznica pomiedzy zespolami z czolowki obydwu lig, a slabeuszami bedzie sie jedynie zwiekszac po tym jak dojda kontuzje, zawieszenia i zmeczenie sezonem i bedzie mozna grac grubo na faworytow. Czolowa "piatka" w Eircom League wzmocnila sie przy jednoczesnym oslabieniu praktycznie wszystkich druzyn z dolu tabeli poza Bray i Cobh Ramblers i da to o sobie znac juz wkrotce.

Pozdrawiam i powodzenia.

Do góry
#2489465 - 19/07/2008 02:04 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
to może i ja coś "wypocę", aczkolwiek zapewne nie tak bogato jak konstruktor1

Division 1

Longford Town v Sporting Fingal
spotykają się dwie zgoła odmienne drużyny jeżeli chodzi o formę i wyniki, gospodarze ostatnio przegrali 3 spotkania z rzędu z takimi "potentatami" jak Athlone Town ( 9 miejsce w tabeli ), Wexford Youths ( 9 miejsce w tabeli ) i Monaghan United ( 7 miejsce w tabeli, natomiast Sporting jest niepokonany od 5ciu spotkań ( przegrali na wyjeździe z liderem Dundalk ), a na ostatnich jedenaście spotkań przegrali tylko ten jedyny raz ! poza tym zanotowali 7dem wygranych oraz 3 remisy - całkiem niezły wynik nieprawdaż ? po ostatnich sensacjach u Wateford i Shelbourne myślę, że to oni będą drużyną, która w barażu postara się o awans, a zatem dzisiaj Sporting Fingal pk po kursie 1.813 5/10

Athlone Town v Kildare County
odpuszczam, nie wiem za co i gdzie to ugryźć.

Wexford Youths v Waterford United
Waford ma sposób na Wexford, z 3 spotkań pomiędzy tymi drużynami wygrywali za kazdym razem, aczkolwiek gospodarze przegrali już 2 spotkania z rzędu u siebie, ostatnio po niezłej grze, więc też jak dla mnie pass.

Shelbourne v Dundalk
Shelbourne wyraźnie bez formy, mysle ze mozna sprobowac delikatnie w dubelku +0.5 na gości, którym remis zapewne będzie satysfakcjonował, a do dubelka z czym ? o tym niżej \:\)

Monaghan United v Limerick 37
dla mnie idealnym typem na to spotkanie jest U2,5... , jeszcze ani razu w Monaghan nie padł underek w spotkaniu miedzy tymi druzynami, a over padl tylko raz na sześć spotkań, wiec wydaje mi sie on bardzo prawdopodobny \:\) do dubelka idealny \:\)

dubelek 2/10

pozdr,

Do góry
#2496191 - 22/07/2008 07:34 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Wyniki 19 rundy spotkań Premier League & Tabela:



szkoda, że takiego samego "podsumowania" nie da się zrobić dla Division 1, betexplorer jeszcze na to nie wpadł \:\(

=> największa niespodzianka tej kolejki to mimo wszystko dla mnie wygrana Cork z Droghedą ( mistrzem kraju )
=> fatalna passa Bray jest kontunuowana, przegrać u siebie z Galway chociaż można by się tego spodziewać jeżeli u siebie wygrali z nimi w pucharze 3:0 dość niedawno.
=> Sligo się wreszcie przebudziło i po 3 spotkaniach w których sumie strzelili 3 bramki, w tej kolejce zdecydowanie sobie odbili niemoc strzelecką
=> ciekawi mnie czy Drogheda przejdzie do kolejnej rundy LM, jeżeli tak, to zapewne nadal będzie ciężko szło w lidze.

... a Division 1 staje się powoli moją ulubioną ligą, w tej kolejce znowu "masełko"

XX kolejka spotkań:

Friday Jul 25, 2008 Galway United 20 : 45 Derry City
Friday Jul 25, 2008 Cork City 20 : 45 St Patricks Athletic
Friday Jul 25, 2008 Bohemians Dublin 20 : 45 University College Dublin
Friday Jul 25, 2008 Shamrock Rovers 21 : 00 Sligo Rovers
Saturday Jul 26, 2008 Finn Harps 20 : 45 Drogheda United
Saturday Jul 26, 2008 Cobh Ramblers 20 : 45 Bray Wanderers

Do góry
#2503876 - 25/07/2008 17:28 Re: Irlandia 2008 [Re: Baqu]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Mecz Droghedy zostal odwolany ze wzg. na przyszlotygodniowy wystep w LM przeciwko Dynamu Kijow.

Zestaw meczow w tym tygodniu jest taki, a nie inny i powoduje, ze nie warto kombinowac. Dlatego typowanie " na tabele" powinno przyniesc zysk. Zawsze istnieje niebezpieczenstwo, ze ktorys z underdogow wyszarpie remis ale na zdrowy rozsadek spogladajac na ostatnie dokonania w lidze to co najmniej 4 sposrod 5 nastepujacych druzyn: Bohemians, Shelbourne, Limerick, Waterford i Sporting F. powinny wygrac swoje mecze i zapewnic dochodowy weekend.

Na poczatku sezonu pisalem o tym, ze bez zadnej analizy gram w pierwszej lidze faworytow ( Bohemians, Cork, Drogheda, St. Patrick`s) u siebie przeciwko dolnej "piatce" w tabeli. Zrobilem dzis malutkie podliczenie . Dotychczas w tej kategorii rozegrano 17 meczow i faworyci wygrali 13 razy, a 4 spotkania zakonczyly sie remisem. Jak widac szalu nie ma ale glownym winowajca tej sytuacji jest Bray, ktore rozegralo 3 mecze przeciwko wspomnianej "czworce" faworytow i zanotowalo 3 remisy. Pozostale zespoly walczace o utrzymanie ( Finn Harps, Galway, UCD i Cobh Ramblers) w 14 meczach przeciwko faworytom zdolaly w sumie zgromadzic....1 punkt ( remis UCD przeciwko St. Patrick`s). Wierze, ze ten trend bedzie kontynuowany dzis na Dalymount Park, tym bardziej, ze UCD ma bardzo powazne problemy z kontuzjami w obronie.

Poza wspomnianymi meczami ( Waterford i Sporting F. graja jutro) dzis dwa bardzo ciekawe spotkania w Premier League. Sligo wciaz niepewne przyszlosci. Klub musi znalezc ok. 120 tysiecy euro do konca sierpnia aby moc funkcjonowac. Od poczatku lipca sklad zostal powaznie oslabiony i menedzer Cook ma do dyspozycji zaledwie 16 zawodnikow z kontraktami. Oczywiscie dochodzi do tego mlodziez, ktora ma szanse pokazac sie w lidze ale sytuacja tak czy siak nie wyglada zbyt rozowo. Shamrock po serii nieprzekonywujacych wystepow zagralo dwa swietne spotkania. Najpierw nie dali szans UCD, a potem walczyli jak rowny z rownym z St. Pat`s wywozac remis z Richmond Parku. Powrot po kontuzji Padraiga Amonda bardzo pozytywnie wplynal na druzyne. Swietnie przeciwko Swietym zagral rowniez poklocony z menedzerem Scullym Stephen Rice. Nie za bardzo wiadomo czy dzis rowniez zagra czy tez roznica zdan pomiedzy obydwoma panami jest zbyt wielka by mogli dalej wspolpracowac i w ostatnim meczu zagral tylko ze wzgledu na to, ze za kartki musialo pauzowac kilku zawodnikow. Scully po eksperymentach z gra z jednym napastnikiem wrocil do ulubionego ustawienia 4-4-2 i licze, ze Shamrock beda kontynuowac dobra forme i pokonaja Sligo. Warto przygladac sie uwaznie kontuzjom i zawieszeniom w Sligo bo predzej czy pozniej watly sklad da o sobie znac i mozemy byc swiadkami bardzo zaskakujacych wynikow w ich wykonaniu i porazek z walczacymi o zycie zespolami z dolu tabeli.

W ostatnim dzisiejszym meczu Galway podejmuje Derry i uparcie gram przeciwko gospodarzom. Derry przyjezdza w pelnym skladzie, a sytuacja w Galway nie poprawila sie w ostatnim czasie. Dwa ostatnie mecz to sporo szczescia i swietna postawa bramkarzy: Rogdersa i Rousa. Podobnie jak w przypadku Sligo niewielki sklad predzej czy pozniej skapituluje bo pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. Derry wciaz z szansami na wlaczenie sie do walki o mistrzostwo powinno okazac sie zbyt silne dla Galway.

Do góry
#2503885 - 25/07/2008 17:38 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Napisze to w osbnym poscie. Czasami liga irlandzka to jeden wielki zart. Znow w zaleznosci od zrodla mozna zobaczyc rozne daty rozgrywania spotkan. Tym razem nie ma pewnosci czy mecz Waterford z Longfordem bedzie dzis czy jutro, dlatego musicie wybaczyc jesli pojawia sie jakies niescislosci.

Do góry
#2504194 - 25/07/2008 21:10 Re: Irlandia 2008 [Re: konstruktor1]
Andy Kush Offline
journeyman

Meldunek: 13/10/2006
Postów: 50
UCD Dublin mają kłopoty kadrowe i w dzisiejszym meczu mają wystapić bez kilku graczy z podstawowego składu. Zatem kurs za wygraną Boheminas w okolicach 1,5 trzeba wziąć chyba w ciemno.

Do góry
#2504211 - 25/07/2008 21:21 Re: Irlandia 2008 [Re: Andy Kush]
mercyfulek new Offline
veteran

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 1261
Skąd: Villa Park
Bohemians v UCD
Bohemians can re-take top spot in the eircom League of Ireland Premier Division tonight if they can overcome UCD at Dalymount Park.

Bohs welcome Jason Byrne, Ken Oman and Mark Rossiter back to action, although Jason McGuinness and John Paul Kelly are both suspended.

UCD have several injury worries ahead of the game - Alan Mahon, Brian Shorthall, Brian King and Ian Bermingham are all out for the visitors, while there are doubts over Shane Fitzgerald and Paul Byrne

Do góry
#2504223 - 25/07/2008 21:36 Re: Irlandia 2008 [Re: mercyfulek new]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
znacie może jakieś strony o irlandzkiej w stylu http://www.irishfootballonline.com/index.php ?? \:p

Do góry
#2504242 - 25/07/2008 22:00 Re: Irlandia 2008 [Re: Rysio Ochudzki]
mercyfulek new Offline
veteran

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 1261
Skąd: Villa Park
http://www.eircomloi.ie/ strona ekstraklasy irlandzkiej

Do góry
#2504265 - 25/07/2008 22:20 Re: Irlandia 2008 [Re: mercyfulek new]
mtudor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7011
Skąd: Lublin
Waterford - Longford dzisiaj o 20.45 bankowo

Do góry
Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, VVega, ElNinho[mmdea]), 3433 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581804 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49