Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#2085157 - 21/02/2008 09:29 Re: Kosowo [Re: a ...psik1905]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: a ...psik1905
Kosovo is Serbia !

Kosovo je Srbija - Tako je bilo, tako ce biti i tako ce i ostati!

Do góry
Bonus: Unibet
#2085178 - 21/02/2008 09:39 Re: Kosowo [Re: bolo_lacznik]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: bolo_lacznik
A wie ktos moze jak sie zapatruje na to nowe panstwo Chorwacja i Czarnogora ?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Kosovo_relations.png

Ciemny niebieski - Państwa, które oficjalnie uznały niepodległość Kosowa.
Jasny niebieski - Państwa, które zapowiedziały uznanie Kosowa w najbliższym czasie.
Żółty - Państwa zwlekające lub wyrażające neutralność w sprawie uznania Kosowa.
Jasny pomarańczowy - Państwa, które chcą dalszych negocjacji lub zatroskane jednostronnymi posunięciami.
Ciemny pomarańczowy - Państwa, które oficjalnie nie uznały Kosowa.
Szary - Państwa, które nie zajęły oficjalnego stanowiska.

Do góry
#2085666 - 21/02/2008 19:11 Re: Kosowo [Re: Igor]
Hornblower Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/11/2003
Postów: 1900
Skąd: Bristol, UK
Niektore "dziwne" posuniecia UE (czyli fasady dla Niemiec) moga stac sie jasniejsze. Polecam strone:
http://www.german-foreign-policy.com

Jest wersja polska

Do góry
#2085757 - 21/02/2008 19:54 Re: Kosowo [Re: Hornblower]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Historyjki i mafii w Kosowie prawdziwe jak najbardziej trochę mnie jednak bawią. Tak jakby to Arkan i jego serbscy koledzy dorobili się w czasie wojny na Bałkanach wielomilionowych majątków na hodowli buraków

Jugosławia to najdziwniejszy w Europie tygiel etniczny, religijny i kulturowy. Tito trzymał całość za mordę, ale kiedyś to się musiało rozlecieć. Niemniej jednak niepodległości Kosowa nie rozumiem... Przecież separatyści nie uważają się za Kosowarów tylko za Albańczyków! Przyłączyć część do Albanii, przesiedlić tam resztę chętnych i wszystko jest OK \:\)
Kolejny rozlew krwi jest niestety możliwy, bo Serbowie mają swoje mocarstwowe ciągoty i mogą się one znów obudzić.

Porównania zaś do byłych terenów niemieckich leżących obecnie w Polsce jest wybitnie nietrafne, a wynika jak sądzę z nieznajomości specyfiki tych rejonów.

Moja babcia mieszkająca pod Raciborzem z sąsiadami rozmawia nierzadko po niemiecku, większość jej rodziny od dawna siedzi za zachodnią granicą! Babci jednakże do głowy nie przyszło przeprowadzić się tam na stałe, a co dopiero zaprowadzać Niemcy tutaj \:\)

Ja od 6 lat mogę w każdej chwili podjechać do konsulatu i wyrobić sobie niemiecki paszport, a jednak tego nie zrobiłem. Mnie się tu podoba, a ci z niemieckim pochodzeniem którzy do Polski sentyment mają mniejszy już dawno w Reichu siedzą \:\)
Śląsk przyłączy się do Niemiec zaraz po tym jak do Polski Lwów, czyli raczej nigdy

A popularność radykałów pokroju NPD bierze się z tego samego co popracie dla Samoobrony czy LPR-u - z biedy i frustracji, która akurat w tym wypadku przerodziła się w chory nacjonalizm.

Do góry
#2085899 - 21/02/2008 20:39 Re: Kosowo [Re: Igor]
Sebastijan Offline
enthusiast

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 341
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: Igor
Originally Posted By: a ...psik1905
Kosovo is Serbia !

Kosovo je Srbija - Tako je bilo, tako ce biti i tako ce i ostati!


Srbe na vrbe! Srbe na vrbe! Srbe na vrbe!

Chyba tłumaczyć nie muszę. Jak nie zrozumieliście tego zdanka to wystarczy wrzucić w google i od razu widać wytłumaczenie tego zdanka.

Ja mam rodzinę w BiH i Chorwacji. Część rodziny kuzyni i wujkowie walczyli z Serbami.

Wujek z Chorwacji dostał nawet dwa ordery od Franjo Tudżmana za zasługi wojenne. Jest jedym wielu heroji (Braniteli Hrvacke) bo brał udział w Akcji Oluja (Burza). Wtedy dali popalić Serbom.
Był w oddziale Ante Gotoviny, który w Chorwacji nadal jest uważany za bohatera narodowego.

Co od Akcji Oluja to według mnie dobra była. Wypieprzyli Serbów którzy w czasie wojny napłyneli do Chorwacji (Serbia stosowała niedozwolone Międzynarodowym Prawem przesiedlenia, czyli wykurzali Bośniaków i Chorwatów i odrazu zasiedlali jakimiś wieśniakami z zadupia Serbii). Chcieli ogłosić Serbską Krainę. Ale Chorwaci odpłacili się im i przy użyciu wojska pomagali w pakowaniu rzeczy ;-) Ci którzy nie chcieli lub się rzucali to dostali.

W wakacje jadę z bratem do BiH i Chorwacji. Najlepiej, że rodzinka ma w piwnicach od chxxx jeszcze broni (wszyscy mają na wszelki wypadek) i wujek mi mówił, że jak przyjadę to będę mógł sobie z kałacha postrzelać. Ma jeszcze wiadro naboji. Ma też cieższe rzeczy (kilka granatów i jedną ręczną wyrzutnię rakiet) ale tego nie pozwoli się pobawić bo za dużo hałasu.

Najlepiej jak w BiH była akcja odbierania broni ludności to za kałacha dawali dvd, tv lub lodówkę, pralkę. I tylko kilka osób się zgłosiło.

Na Bałkanach broń to jedyna rzecz która daję poczucie bezpieczeństwa. Na wszelki wypadek gdyby się zaczął młyn.

Sebastijan (Bośniak)

Do góry
#2085915 - 21/02/2008 20:46 Re: Kosowo [Re: Sebastijan]
Hornblower Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/11/2003
Postów: 1900
Skąd: Bristol, UK
Moze i jest, jak piszesz, Emrod.
Ale ... ja przeciez daje do zrozumienia, ze nie jestesmy w stanie przewidziec przyszlosci. A przypadek Kosowa to otwarta furtka dla wszelkiej ekstremy

Sebastijan (Bośniak)
\:\) B. dobre podsumowanie w nawiasie.
Moze i dla Bosni secesja Kosowa jest dobra. Dla nas - nie.

Hornblower (Polak)

Do góry
#2085946 - 21/02/2008 21:03 Re: Kosowo [Re: Hornblower]
Sebastijan Offline
enthusiast

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 341
Skąd: Wrocław
dzięki ciekawe co Igor na to widze, że to zamiłowany serbofil. ;-)

Tak samo jak Serbowie mają do Bośniaków pretensje, że Ci poprosili braci Muzułmanów i przyjechali Mudżahedini.

Nie podobało się serbskim matkom, że ich biednym synkom Mudżahedini zaczeli obcinać głowy w lasach. ;-) Płaczą i tęsknią za synkami (a po co się na wojnę wybierali).

Po wojnie władze BiH w podziękowaniu Mudżahedinom dała 200 czystych bośniackich paszportów (bo byli często ścigani przez USA za inne akcje - "jakieś powiązania z Al-Kaidą").

Wiem od kuzyna z BiH, że nawet jest u nich punkt werbunkowy do Hamasu. Więc wszystkich chętnych którzy chcą pomóc w Strefie Gazy to może podczas wakacji w Chorwacji do BiH podskoczyć. hehe Trochę się rozerwać.

Pozdrawiam
Sebastijan (Bośniak)

Do góry
#2085948 - 21/02/2008 21:05 Re: Kosowo [Re: Sebastijan]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: Sebastijan
Sebastijan (Bośniak)

Przyznasz, że Bośnia i Hercegowina to dość dziwny twór państwowy?
Macie hymn bez słów bo i o czym miałby być hymn BiH?
BiH to chyba jedyne na świecie państwo z trzema prezydentami. Jeden prezydent jest muzułmaninem, drugi Serbem, a trzeci Chorwatem. W samej Bośni muzułmanie, którzy zwą siebie Bośniakami stanowią mniejszość. Większość tam stanowią Serbowie, a oprócz Serbów i Bośniaków żyją tam jeszcze Chorwaci. Poza tym BiH to tak na prawdę dwa kraje - jeden to chorwacko-muzułmańska Federacja Bośni i Hercegowiny, a drugi to Republika Serbska.
Twierdzisz, że Kosowo powinno być niepodległe? A czy dokładnie na tej samej zasadzie Republika Serbska nie powinna być niepodległa?
Tylko że jak od BiH odłączy się Republika Serbska, a następnie ziemie zamieszkałe w większości przez Chorwatów to pozostanie malutkie państewko Bośnia z ziemiami wokół Sarajewa.
I wtedy powstaje pytanie - po co była ta cała wojna? Dlaczego Alija Izetbegović nie zgodził się na pokój oferowany mu przez Miloszewicia i Tudżmana w marcu 1992 roku w Lizbonie?

Do góry
#2085955 - 21/02/2008 21:11 Re: Kosowo [Re: Hornblower]
Emrod Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/06/2004
Postów: 5125
Rozpad Jugosławii miał pociągnąć za sobą falę separacji, potem niepodległość Czarnogóry - też bez szerszych konsekwencji.

Każdy kraj i każdy region ma swoją specyfikę i nie wystarczy tylko przekonanie, że "my byśmy chcieli się odłączyć".

No bo jak to to wygląda w Europie:

Włochy się różnicują na Północ i Południe, a Niemcy na Wschód i Zachód. Różnice mają jednak podłoże wyłącznie ekonomiczne, tak więc nic się dziać nie powinno.
Francja jest właściwie jednorodna, podobnie Portugalia i Holandia.
Coraz wyraźniej dzieli się Belgia, ale tutaj mowa być może chyba tylko o autonomii, a nie niepodległości.
Wielka Brytania też raczej niezagrożona, ewentualnie może dojść kiedyś do zjednoczenia Irlandii.
Problemem jest Cypr i tu się coś dziać może! Sensowne byłoby jednak podzielenie wyspy na część grecką i turecką i dołączenie ich do tych państw. Po co komu Grecja bis i Turcja bis?
No i jest jeszcze Hiszpania! Co do Katalonii to się powinien wypowiedzieć Amkwish, ja się aż tak nie orientuję.
Popieram natomiast niepodległość Baskonii, bo to przecież zupełnie inna bajka niż reszta Hiszpanii! Baskowie wywodzą się z zupełnie innego pnia niż reszta zachodniej Europy i mimo upływu setek lat ich tożsamość narodowa wciąż jest bardzo silna. Zamordyzm Franco się skończył i nie rozumiem dlaczego teraz nie da się im zapewnić własnego państwa? Kluczem zapewne jest pieniądz...

Była Jugosławia to jest ewenement na skalę Europy i nigdzie indziej nie widzę równie wyraźnego ogniska zapalnego. Zróżnicowanie na Bałkanach jest tak silne, że chyba nawet miejscowi nie do końca się w nim łapią \:\)

Do góry
#2085962 - 21/02/2008 21:17 Re: Kosowo [Re: Igor]
Sebastijan Offline
enthusiast

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 341
Skąd: Wrocław
Originally Posted By: Igor
Originally Posted By: Sebastijan
Sebastijan (Bośniak)

Dlaczego Alija Izetbegović nie zgodził się na pokój oferowany mu przez Miloszewicia i Tudżmana w marcu 1992 roku w Lizbonie?


Wg. mnie nie powinno być porozumienia w Daytonie.

W tym czasie Bośniacy i Chorwaci zaczeli wypierać Serbów i gdyby jeszcze z rok to był w BiH Serbów już nie było, a tak Dayton ustanowił granicę między liniami frontu.

Co do Republiki Serbskiej to wg. mnie nie powinna wogóle istnieć (gdyż została utworzona na ludobójstwie i co za ludobójstwo Serbowie dostają nagrodę)?? Rząd Federacji BiH dąży do unieważ nienia Republiki Serbskiej (poza tym tam Serbowie nie stanowią takiej przewagi jak w Kosovie Albańczycy).

Jeśli Repiublika się odłączy to odrazu Sandzak to samo zrobi.

Co do Hymnu to oficajalnie nie ma słów bo 3 narody nie umieją się dogadać co ma być. Ale Bośniacy do Hymnu śpiewają słowa z poprzedniego Hymnu Jedna i Jedina
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jedna_i_Jedina

Do góry
#2086020 - 21/02/2008 21:35 Re: Kosowo [Re: Emrod]
Hornblower Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/11/2003
Postów: 1900
Skąd: Bristol, UK
Originally Posted By: Emrod

Włochy się różnicują na Północ i Południe, a Niemcy na Wschód i Zachód. Różnice mają jednak podłoże wyłącznie ekonomiczne, tak więc nic się dziać nie powinno

Teoretycznie zgoda, ale wloska Liga Polnocna stanowi potege na polnocy kraju. I wlasnie ze wzgledu na skok na kase, politycy Lega Norda beda dazyc do secesji.

Originally Posted By: Emrod

Wielka Brytania też raczej niezagrożona, ewentualnie może dojść kiedyś do zjednoczenia Irlandii.

Tu juz sie mylisz zdecydowanie. Predzej Szkocja odpadnie niz Ulster. Oczywiscie Szkoci to niekwestionowany narod. Ostatnie wybory lokalne nacjonalisci wygrali z ogromna przewaga. Bylem wtedy zreszta w Edynburgu i wierz mi: to kwestia paru lat. Wiekszosc Szkotow jest za wlasnym panstwem. Osobiscie sadze, ze zbiednieja na tym eksperymencie - ale dano im mozliwosc wyboru i jest, jak jest.

Do góry
#2087396 - 22/02/2008 03:04 Re: Kosowo [Re: Hornblower]
Nirtz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 8098
jestem za jak najpóźniejszym wypowiedzeniem się Polski w tej sprawie;
dopiero gdy cała UE uzna to państwo, a także sytuacja w Serbii się uspokoi i sprawa przycichnie można uznać Kosowo, a tak to nie ma co się pchać przed szereg, w interesie polskim są dobre stosunki z Serbią, w której nie tak dawno wygrał proeuropejski kandydat ale sytacja wciąż grozi powrotem ultranacjonalistów do władzy

Do góry
#2087598 - 22/02/2008 03:43 Re: Kosowo [Re: Nirtz]
Sebastijan Offline
enthusiast

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 341
Skąd: Wrocław
macie braci Serbów http://wiadomosci.onet.pl/1697111,12,item.html podpalili ambasadę USA, widać pokojowo nastawieni... a Wy z nich ofiary robicie...


Edited by Conrad (22/02/2008 04:00)

Do góry
#2087688 - 22/02/2008 04:02 Re: Kosowo [Re: Sebastijan]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Sebastijan
macie braci Serbów http://wiadomosci.onet.pl/1697111,12,item.html podpalili ambasadę USA, widać pokojowo nastawieni... a Wy z nich ofiary robicie...

Srbe na vrbe! (Serbowie na wierzby! wieszać wszystkich!)


Nawet nieźle zacząłes na forum ,ale z kazdym postem wychodzi z ciebie kompletny imbecyl.

Jedź do wujka ,do Bosni,postrzelaj sobie z kałacha ,zapisz sie w punkcie werbunkowym Hamasu jako zamachowiec - samobójca ,dostap wiecznej chwały i...nie wracaj.

I jeszcze jedno.

Jezeli ktoś do tej pory zastanawia sie dlaczego doszło do tylu zbrodni na Bałkanach ,po przeczytaniu twoich postów ma gotową odpowiedź.

Debile i zwyrodnialcy to margines kazdego narodu ,wojna stworzyła okazje by "zabłysnęli" ,zarówno ci serbscy ,jak i bosniaccy.

Jeden z tych ostatnich własnie nam sie tu w całej okazałości zaprezentował.

PS. Aby było jasne.
Za Serbami nie przepadam ,wielokrotnie bywałem w Chorwacji i...Bośni ,opowiadam sie za uznaniem Kosowa ,ale......jak widze takie teksty jak w powyzszym poscie ,to mi sie przebiera.

Do góry
#2087815 - 22/02/2008 04:33 Re: Kosowo [Re: Amkwish]
Sebastijan Offline
enthusiast

Meldunek: 03/10/2007
Postów: 341
Skąd: Wrocław
nie wiem jak Ty ale ja przed chwilą oglądałem na RTS (Kanał serbski Radio Telewizja Serbii) i tam od 17 pokazywali wiec w Belgradzie.

Jakie oni tam rzeczy mówili, to lepiej nie powtarzać. To zacofani, ortodoksyjni fanatycy, kierowani przez popów, którzy nawołują do rozlewu krwii.

Serbowie jako cały naród nie odpowiadają za Srebrenicę (tak uważa Trybunał w Hadze) ale oni na każdym spotkaniu sportowym z BiH to skandują "Noż, żica, Srebrenica!" ("Nóż, drut (taki do wiązania rąk), Srebrenica!").

Oni nigdy się nie zmienią! Są największymi chamami na świecie.
To zbrodniarze, gwałciciele, złodzieje i kłamcy!

Nie wiem czy wiesz ale Rząd Federacji BiH, wystosował pismo do Youtuba za pozwalanie na umieszczanie filmików propagandowych robionych przez Serbów. Oni chcą wszystko przeinaczyć, zrobić z siebie ofiary. A jak coś złego się dzieje to szybko uciekają z pomocą do Rosji.

Wy nie umiecie zrozumieć jakie uczucie oni wywołują w Bośniakach, to tak jak kilka lat po II Wojnie Światowej Polacy nienawidzili Niemców (część z nich nadal ich nienawidzi a minęły ponad 62 lata) a tutaj nawet 15 lat nie minęlo. Ile jeszcze jest zaginionych, o których słuch zaginął, rodziny musiały się rozpaść, by ratować życie, wszyscy uciekali.

Kilka miesięcy temu była afera w Serbii, bo się okazało, że jacyś serbscy wieśniacy, przez cały czas od wojny przetrzymywali jednego chłopaka z BiH, traktowali go jak niewolnika.

Gdy widzę to wszystko to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Mam nadzieję, że po tym jak Serbowie rozwalili amerykańską ambasadę, USA zareaguje. Właśnie usłyszałem, że Serbowie zaatakowali ambasadę Chorwacji i Turcji. Mam nadzieję, że Serbia spłonie cała.

Jak uważacie, że moje wypowiedzi są za ostre ("debilne") to proszę o BANA!

"Imbecyl"
Sebastijan (Bośniak)

Do góry
#2088224 - 22/02/2008 05:38 Re: Kosowo [Re: Sebastijan]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: Sebastijan
macie braci Serbów http://wiadomosci.onet.pl/1697111,12,item.html podpalili ambasadę USA, widać pokojowo nastawieni... a Wy z nich ofiary robicie...

Sam z chęcią podpaliłbym jakąś amerykańską ambasadę, ale niestety mam trochę za daleko \:\(

Do góry
#2088403 - 22/02/2008 06:01 Re: Kosowo [Re: Igor]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Zawsze możesz wstąpić do Talibów i żyć z barbarzyńcami, którzy boisku piłkarskie w Kabulu wykorzystywali do egzekucji kobiet, strzałem w tył głowy.

Sam bym z chęcią pilotował takim B52 nad Afganistanem i zrzucał tony fajerwerków tam gdzie trzeba, ale niestety mam trochę za daleko. \:\)

Do góry
#2088422 - 22/02/2008 06:04 Re: Kosowo [Re: Igor]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: Igor
Originally Posted By: Sebastijan
macie braci Serbów http://wiadomosci.onet.pl/1697111,12,item.html podpalili ambasadę USA, widać pokojowo nastawieni... a Wy z nich ofiary robicie...

Sam z chęcią podpaliłbym jakąś amerykańską ambasadę, ale niestety mam trochę za daleko \:\(


W Warszawie tez jest.
Od biedy do krakowa i konslulat, ale to juz nie takie spektakularne

Do góry
#2088431 - 22/02/2008 06:05 Re: Kosowo [Re: Conrad]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: Conrad
Zawsze możesz wstąpić do Talibów i żyć z barbarzyńcami, którzy boisku piłkarskie w Kabulu wykorzystywali do egzekucji kobiet, strzałem w tył głowy.

Wybacz, ale tak jak już wcześniej powiedziałem - z muzułmanów toleruję tylko Bośniaków, Irańczyków i Rosjan, więc żadnych talibów mi nie proponuj.

Do góry
#2088447 - 22/02/2008 06:07 Re: Kosowo [Re: lupus]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: Igor
Originally Posted By: Sebastijan
macie braci Serbów http://wiadomosci.onet.pl/1697111,12,item.html podpalili ambasadę USA, widać pokojowo nastawieni... a Wy z nich ofiary robicie...

Sam z chęcią podpaliłbym jakąś amerykańską ambasadę, ale niestety mam trochę za daleko \:\(


W Warszawie tez jest.
Od biedy do krakowa i konslulat, ale to juz nie takie spektakularne

Do Warszawy mam nie mniej niż 400 km, a do Krakowa chyba jeszcze dalej. To trochę za daleko jak dla mnie ;\)

Do góry
Strona 3 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, ANZELMO, pacyfista, Sensei, Akhu, alfa), 3633 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582187 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25