Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#2001281 - 28/01/2008 21:52 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Grzena]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Kurcze, szczerze to nie sądziłem, że takie moga byc koszty, no 200tyś, ale nie ok 600... myślałem nad czymś takim, ze 3-4 stanowiska z lancą z paroma programami, toż to kurna kupa kasy, żebym tyle miał to nie bawiłabym się, aczkolwiek chęć jest bo jest jedna myjnia w miasteczku, która nie jest rewelacją. Zysk, po jakim czasie można czerpacć zysk, Eska jakiś w skrócie biznes plan? Przy pensji państwowej nie dostałbym takiego kredytu \:\(

Do góry
Bonus: Unibet
#2001743 - 29/01/2008 00:34 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Originally Posted By: micha$
Tak jak na Neste. Niższe ceny, brak obsługi - kaska leci.
Szkoda, że koszty myjni są takie ogromne.

Biszop powiedz mi ilu klientów ma koleś na myjni, która myje za 40zł? Skoro to samo jest w sieci Cleaner (przy hipermarketach) za 15 zł? Jeszcze mi tam źle nie umyli samochodu.
I to nawet nie chodzi o bogatszych klientów, bo widziałem, jak myli Mustanga Cabrio, betki X, CLSy i wiele innych drogich samochodów...


Jak jade samochodem na myjnie, mycie + woskowanie to koszt 25zl.

Komplet mycie, woskowianie, odkurzanie etc to juz o wiele wiekszy wydatek.

Ja tam spedzam z 20min, a sa samochody co po ponad 30min, a w weekendy kolejka zawsze od rana
Jest to myjnia reczna, jedno stanowisko, 2 kolesi to zawsze obsluguje.

Do góry
#2001830 - 29/01/2008 01:09 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
Originally Posted By: micha$
Tak jak na Neste. Niższe ceny, brak obsługi - kaska leci.
Szkoda, że koszty myjni są takie ogromne.

Biszop powiedz mi ilu klientów ma koleś na myjni, która myje za 40zł? Skoro to samo jest w sieci Cleaner (przy hipermarketach) za 15 zł? Jeszcze mi tam źle nie umyli samochodu.
I to nawet nie chodzi o bogatszych klientów, bo widziałem, jak myli Mustanga Cabrio, betki X, CLSy i wiele innych drogich samochodów...


Nie chce Ci w zaden sposob obraziec ale ...
Naprawde masz mylne pojecie o tym interesie, nie chce mi sie tlumaczyc wszystkiego ale koszt ...set tysiecy zlotych na myjnie bezobslugowa, a koszt, mysle ze okolo, 100 max 200 tysi na myjnie reczna z obsluga to dwa rozne swiaty ze wskazaniem na moja wersje;-)

Ludzi ktorzy wydadza kilkadziesiat zlotych wzwyz za dobre mycie auta jest naprawde sporo, do tego firmy ktorym zagwarantujesz odbior i odwoz umytego auta...
Nie pamietam teraz adresu internetowego myjni w Poznaniu, myjnia jest mojego dobrego znajomego, mycie sredniej klasy auta kosztuje ok 100, wszystko zrobione na najwyzszym poziomie, jesli Ci sie nie spodoba i bedziesz mial uzasadnione zastrzezenia nastepne takie samo mycie masz gratis.
Teraz myjni jest sporo ale dobrych naprawde nie ma wiele, a aut za spore pieniadze ludzi ktorzy chca miec "full servis" naprawde co raz wiecej, duzy jeszcze slabo zagospodarowany rynek.

ehhh...Opcji jest sporo, praktycznie opisuje gotowy pomysl na ten interes;-)

Do góry
#2003002 - 29/01/2008 06:16 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Nie musisz mnie obrażać żeby coś wyjaśnić ;\)
Nie znam się na tym, nie interesowało mnie to. Nie wydałbym 100 na full serwis auta skoro mogę to samo zrobić u siebie pod domem.
Ale dzięki za rozjaśnienie sprawy

Do góry
#2003361 - 29/01/2008 18:17 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: micha$]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
No to jeszcze jedna kwestia:)

W wiekszosci miast nie wolno myc samochodow pod domem, na dzialce czy w jakichkolwiek innych miejscach do tego nie przeznaczonych.
W wiekszosci przypadkow reguluje to sama gmina odpowiednia ustawą, np Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Najsmieszniejsze jest to ze zapis czesto jest skonstruowany w ten sposob ze nie jest zabronione mycie sama woda jesli jest odplyw do kanalizacji, nie wolno myc woda z chemicznymi srodkami czystosci, a kto myl samochod choc raz w zyciu wie ze umycie go sama woda daje tyle co opad deszczu;-)

Mozna spokojnie zarobic mandacik jak trafia sie akurat straznicy miejscy i zadne odwolanie nic nie da.
W mojej okolicy nikt nie myje aut pod domem czy na parkingu, raz ze akurat okolica dosc zamoznych mieszkancow, a dwa ze kilka osob sie nadzialo na patrol smieszkow ze strazy miejskiej i przestalo im sie to oplacac:D

Do góry
#2003387 - 29/01/2008 18:40 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Na ile czasu starcza takie mycie za 100 pln ? :).

Do góry
#2003452 - 29/01/2008 19:31 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Fro_Lech]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
;-)
Nie daleko od Ciebie jest myjnia, pewnie wiesz gdzie, obok parkingu strzezonego, to moj znajomy, moze byles tam kiedys, zapytaj sie go jaka jest roznica miedzy dobrym recznym umyciem auta, a wizyta na myjni samoobslugowej;-)

Ja rozumiem ze dla wielu osob mycie auta za tak wysoka kwote to przesada ale dobrze umyte auto "odwdzieczy" sie chocby przy sprzedazy:) to jedno, a dwa ze sa lakiery na ktorych widac od razu czy bylo myte porzadnie.

Jeszcze taka ciekawostka dotyczaca myjni automatycznych,
ilosc wody uzytej do splukania wstepnego jest w automatach ustawiona tak ze naprawde nie starczyloby na umycie "malucha", a co dopiero porzadne przygotowanie do mycia samochodu.
Konsekwencje sa takie ze podczas mycia szczotki wcieraja w lakier drobinki brudu, piasku i wszelkiego rodzaj swinstw, mozna to latwo sprawdzic przygladajac sie lakierowi poprzez szklo powiekszajace, oczywiscie nie po 1 myciu ale po kilku bedzie wyraznie widac ze
wlasciciel takiej myjni zeby zarobic oszczedza na wszystkim, ilosc srodkow czyszczacych i samej wody jest drastycznie zanizana z tejze prozaicznej przyczyny, zeby zarobic stosuje sie takie praktyki.

Jak komus nie szkoda lakieru i uwaza ze lanca z goraca woda umyje auto tak ze bedzie lsnic to jego sprawa, przeciez mamy demokracje i kazdy robi co chce i jak chce;-)

Do góry
#2003494 - 29/01/2008 20:00 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Biszop]
hunters Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2007
Postów: 4665
Skąd: SJZ
Na takie mycie nie potrzeba "100 PLN". W moim mieście jest myjnia gdzie odpicowanie samochodu z odp. przygotowaniem wstępnym do samego konkretnego mycia plus odkurzenie wnętrza, czy też kosmetyka deski to koszt wiele wiele niższy. Dodam, że nie jest to jakaś ograniczona ilość wody przy okazji wykonania tej usługi. Wiadomo, czym większe miasto tym też ceny większe.... moje ma 100 tyś. mieszkańców i mimo tego, że praktycznie ta myjnia jest monopolem to i ceny nie są złe( tylko 2 stanowiska, ale ludzi sporo...w weekendy to już nie mówię)

Do góry
#2004652 - 30/01/2008 02:32 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Skull]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Skull
Kurcze, szczerze to nie sądziłem, że takie moga byc koszty, no 200tyś, ale nie ok 600... myślałem nad czymś takim, ze 3-4 stanowiska z lancą z paroma programami, toż to kurna kupa kasy, żebym tyle miał to nie bawiłabym się, aczkolwiek chęć jest bo jest jedna myjnia w miasteczku, która nie jest rewelacją. Zysk, po jakim czasie można czerpacć zysk, Eska jakiś w skrócie biznes plan? Przy pensji państwowej nie dostałbym takiego kredytu \:\(



Jak masz dobry punkt to koszty za 4 stanowiska to ok 2 lata zeby sie zwrocilo U mnie koles postawil myjnie ehrle na 4 stanowiska i jest non stop kolejka (tarfil zpunktem) ostatnio chcialem jechac umyc bylem 17sty w kolejce. Koles przycina jak tylko moze bo daje za minute mycia 1,5 musisz wrzucic czyli max stawka. A ludzi i tak sa. Musisz wrzucic przynajmniej 13 zl zeby umyc tam furke ladnie bo nie masz minuty za 1 zl tylko masz minute za 1,5. Kolejka jest non stop. Teraz koles dostawia 2 kolejne stanowiska... Myjnie otworzyl pol roku temu.


Tyle ze ja nie mam takie punktu i chcialem otworzyc myjnie 2+1 tyko te koszty mnie troche odstraszaja bo postawic to jedno ale jak interes nie wypali to troche duza wtopa bedzie. zawsze pozniej mozna postawic obsluge na ta myjnie i myc normalnie klienta na myjni bezobslugowej z obsluga - tylko to sie mija troche z celem bo po co otwierac i inwestowac tyle pieniedzy w myjnie samoobslugowa jak i tak po jakims czasie musisz dostawic obsluge bo nikt nie chce przyjechac (dzielnica domkow jednorodzinnych). Mozna odrazu za male pieniadze postawic 4 stanowiska myjni recznej do tego z 10 pracownikow zeby to szlo raz dwa jakis karcher za 5 tys i jedziesz z biznesem. No tylko to juz troche pierdolenia bo wiadomo pracownicy ich humory, placenie zusow, wypelnianie kwitow odrazu duzo wiecej roboty. A samoobsluga to wiadomo ty siedzisz a siano samo wpada ci do kieszeni...

Do góry
#2025473 - 04/02/2008 21:57 Re: Myjnie bezdotykowe samoobslugowe [Re: Eska]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Plan upadł tak samo jak się narodził, zbyt duże koszty ów interesu, mając takie pieniądze można zainwestować w jakieś nieruchomości itp. 4 lata to zbyt długi okres, w takim razie bede rozglądał się za inna formą dorobienia się.
Pozdrawiam...

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, ElNinho[mmdea], Ojro, alfa, pacyfista, igea23, rymoholik, Zaixi, DePito, 11kera11, VVega, Kretol), 3860 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582160 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25