Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1430766 - 27/07/2007 01:33 NETELLER v Moneybookers
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Temat założyłem dlatego aby dowiedzieć się, w którym "banku" opłaca się otworzyć konto. Nie od dziś wiadomo, że są to dwie duże firmy, które rywalizują pomiędzy sobą o "elektronicznych klientów".

Obydwa banki internetowe są ogólnie dostępne na naszym rynku. Wydaję mi się, że jednak Moneybookers używa większa część userów tego forum - nie trzeba "bawić sie" w potwierdzenie danych telefonicznie.

Czy w przypadku Netellera zdarzają się przypadki zablokowania konta po jakiejś wymianie?, który bank jest "bezpieczniejszy"?.

Proszę innych userów o podzielenie się doświadczeniem nabytym w używaniu tych banków.

Do góry
Bonus: Unibet
#1430821 - 27/07/2007 01:49 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: SJS]
jadanek Offline
Olimpijczyk

Meldunek: 14/05/2005
Postów: 23351
Dla mnie zawsze latwiejszym sposobem bylo moneybookers, gdzie chyba wiecej bukow ma ich dostepnych do wymiany pieniedzy, ale chyba w ostatnim czasie Neteller sie wybija i staje sie coraz popolarniejszy, tym bardziej, ze w moneybookers ostatnio zaczynaja blokowac konta o jakies bzdury i sam zaczynam coraz czesciej uzywac Neteller.Jednorazowa rozmowa i potwierdzenie danych to chyba zadna filozofia, a i swiadczy o ich prefesjonalizmie.

Pozdrawiam \:\)

Do góry
#1430993 - 27/07/2007 02:35 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: jadanek]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
mały a istotny fakt:

mb jest umieszczone, zarejestrowane i regulowane w Wielkiej Brytanii (UE!!)

neteller jest na Antylach o ile pamiętam, na pewno zarejestrowany poza "normalnym" światem i co ważne po ostatnich wyrokach ETS (UE) w sprawach hazardu, poza terenem UE. No ale też jest regulowany przez brytyjskie FSA, tak jak mb

Do góry
#1431009 - 27/07/2007 02:40 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
papa_smerf mógłbyś przybliżyć ten wątek?, bo za bardzo nie wiem jakie ostatnio jakie kroki podjęła UE w sprawie e hazardu poza granicą UE.

Do góry
#1431032 - 27/07/2007 02:50 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: SJS]
BAHmVIP Offline
addict

Meldunek: 25/02/2006
Postów: 617
Originally Posted By: SJS
Temat założyłem dlatego aby dowiedzieć się, w którym "banku" opłaca się otworzyć konto. Nie od dziś wiadomo, że są to dwie duże firmy, które rywalizują pomiędzy sobą o "elektronicznych klientów".

Obydwa banki internetowe są ogólnie dostępne na naszym rynku. Wydaję mi się, że jednak Moneybookers używa większa część userów tego forum - nie trzeba "bawić sie" w potwierdzenie danych telefonicznie.

Czy w przypadku Netellera zdarzają się przypadki zablokowania konta po jakiejś wymianie?, który bank jest "bezpieczniejszy"?.

Proszę innych userów o podzielenie się doświadczeniem nabytym w używaniu tych banków.


"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze"

NT jest wg mnie nieco szybszy ale nieco droższy.

Moim pierwszym wyborem jest MB.
Główny powód, to możliwość wypłaty poprzez zwrot na kartę.
Odradzam jednak jakiekolwiek wymiany. Może to przesada, ale lepiej nie być "w kręgu podejrzeń",
bo MB jest tu nawet bardziej pryncypialne niż nasz Premier (MB nie potrzebuje CBA).

W NT masz czek albo przelew, co przy PLN (bank)
sprawia, ze konieczne jest przewalutowanie.


Jest jednak ostatnio tendencja by nie dawać bonusów dla wpłat poprzez MB.

Dlatego nie ma co się zastanawiać warto mieć tu i tu.
Warto sie też zastawnowić nad walutą.

Osobiście odradzam PLN (jak buk ma PLN, to wystarczają przelewy.

EUR jest wygodne bo nie dochodzą koszty przewalutowań.

Do góry
#1431052 - 27/07/2007 02:59 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: BAHmVIP]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Przelew w MB na konto bankowe kosztuje ~2E. W neteller z tego co można wyczytać 1E. Tylko jeżeli mam konto neteller w euro a konto bankowe w bzwbk w PLN to dużo stracę na przewalutowaniu?.

Do góry
#1431066 - 27/07/2007 03:09 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: SJS]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: SJS
Temat założyłem dlatego aby dowiedzieć się, w którym "banku" opłaca się otworzyć konto. Nie od dziś wiadomo, że są to dwie duże firmy, które rywalizują pomiędzy sobą o "elektronicznych klientów".

Obydwa banki internetowe są ogólnie dostępne na naszym rynku. Wydaję mi się, że jednak Moneybookers używa większa część userów tego forum - nie trzeba "bawić sie" w potwierdzenie danych telefonicznie.

Czy w przypadku Netellera zdarzają się przypadki zablokowania konta po jakiejś wymianie?, który bank jest "bezpieczniejszy"?.

Proszę innych userów o podzielenie się doświadczeniem nabytym w używaniu tych banków.


NETELLER w mojej opinii jest przed MONEYBOOKERS i to sporo, nie ten poziom, aczkolwiek do wymian miedzy userami najlepszy jest moneybookers.

Polecam zalozenie Netellera oraz Moneybookers, kilka lat temu gdy zaczynalem gre pierwsze co zrobilem to zalozylem tam konta. MB jest popularne w Europie, Neteller rzadzil w USA, jednak to bylo kilka lat temu, wiemy w koncu co sie stalo w USA.

Z punktu widzenia bukmacherow pewniejszy jest Neteller poniewaz przestrzegane sa tam bardziej procedury sprawdzania klientow.

Neteller blokuje konto jesli logujemy sie z innych IP, przynajmniej kiedys tak bylo, jednak wystarczy w rozmowie telefonicznej wyjasnic ze podrozujemy dosc czesto i nie bedzie problemow, poza tym Neteller podaje powod blokady, natomiast Moneybookers ostatnio blokuje ludziom konta nie podajac przyczyny. Reasumujac, Neteller to wyzsza polka i raczej dla graczy z wieksza kasa, Moneybookers - trzeba byc ostrzonym, najlepsze rozwiazanie konto zarowno w Netellerze jak i w Moneybookers.

Do góry
#1431153 - 27/07/2007 03:42 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: SJS]
BAHmVIP Offline
addict

Meldunek: 25/02/2006
Postów: 617
Originally Posted By: SJS
Przelew w MB na konto bankowe kosztuje ~2E. W neteller z tego co można wyczytać 1E. Tylko jeżeli mam konto neteller w euro a konto bankowe w bzwbk w PLN to dużo stracę na przewalutowaniu?.

Bank "kupi" od Ciebie €.
/jakie kursy stosuje, to sie dowiedz - Ja mam mBank
dzisiejsze widełki:
Kupi:_____ 3,7414
Sprzeda:__ 3,8786
średni:___ 3,8100
czyli przy 100€ 13,72 zł różnicy
/
Wolę jak kasa wraca na karte wg kursu "sprzeda".

Sądzę, ze wiecej stracisz niz kosztuje roczna opłata za KK.
Jedyny problem, to to czy masz taką mozliwość.

Do góry
#1431163 - 27/07/2007 03:48 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: BAHmVIP]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
Experto: co do sprawdzania weryfikacji klientów to prędzej mb jest przed nt, którym wystarcza telefon i juz dają poziom Premier z kozackim limitem, nie tak niskim jak mb.

co do blokad nt, nadal blokują jak za dużo różnych lokacji ip (np. z komórki, domu, trasy) ale nawet sam Live-CHAT wystarcza do odblokowania ;\) i juz w przyszlosci odznaczają to i tak sie nie stanie.

co do mb, to wiele sie mowi o tym ze bez powodu blokują konta ostatnio i to duzy minus, ale podobno 99% takich przypadków to ludzie co mieli więcej niz 1 konto w użyciu, nie tylko mb ale tez donosy od buków. Nie wiem.

Do góry
#1431173 - 27/07/2007 03:51 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Nie prawda ja miałem jedno konto MB i moje konto zostało zablokowane.

Do góry
#1431188 - 27/07/2007 03:57 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: SJS]
bolo_lacznik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/12/2004
Postów: 6382
Quote:
Temat założyłem dlatego aby dowiedzieć się, w którym "banku" opłaca się otworzyć konto.
Opłaca sie i tu i tu , mysle ze mozna zamknac temat \:D
sorki ale taka jest prawda \:D

Do góry
#1431219 - 27/07/2007 04:12 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: bolo_lacznik]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
tak ,najlepiej mieć w obu jak większość osób. to nic nie kosztuje \:D

a jak Ci zablokowali bez powodu to po interwencji już masz odblokowane ?! jeśli nie to uciekam od takiej firmy jak mb.

Do góry
#1431798 - 27/07/2007 08:48 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
bukma Offline
wredota

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 17150
Skąd: Szczecin
papa_smerf : nie wiem skad wziales informacje ze 99% ludzi ktorym zablokowali konto mialo pozakladanych kilka

niezla bzdura

Do góry
#1431802 - 27/07/2007 09:08 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: jadanek]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: termii
Jednorazowa rozmowa i potwierdzenie danych to chyba zadna filozofia, a i swiadczy o ich prefesjonalizmie.


Zwłaszcza, że pracuje tam Polka i można bez problemu się dogadać.

Do góry
#1431999 - 27/07/2007 17:17 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
Originally Posted By: papa_smerf
a jak Ci zablokowali bez powodu to po interwencji już masz odblokowane ?! jeśli nie to uciekam od takiej firmy jak mb.

może ktoś w koncu odpowie, bo w momencie konkretniejszych pytań robi sie cisza, a ja widze ostatnio tutaj wielką nagonkę na moneybookers, jakby jakiś użytkownik to robił celowo \:D , bo na innych polskich i zagranicznych forach nikt nie narzeka na "nagłe blokady bez powodu".

DLATEGO BARDZO MNIE CIEKAWI, czy po wyjasnieniu od razu odblokowali Wam ?

Do góry
#1432081 - 27/07/2007 17:51 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: papa_smerf
Experto: co do sprawdzania weryfikacji klientów to prędzej mb jest przed nt


Twoja prywatna opinia, sugerowalem sie podjesciem i opiniami bukmacherow do wyplat.

Do góry
#1432155 - 27/07/2007 18:15 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Originally Posted By: papa_smerf
Originally Posted By: papa_smerf
a jak Ci zablokowali bez powodu to po interwencji już masz odblokowane ?! jeśli nie to uciekam od takiej firmy jak mb.

może ktoś w koncu odpowie, bo w momencie konkretniejszych pytań robi sie cisza, a ja widze ostatnio tutaj wielką nagonkę na moneybookers, jakby jakiś użytkownik to robił celowo \:D , bo na innych polskich i zagranicznych forach nikt nie narzeka na "nagłe blokady bez powodu".

DLATEGO BARDZO MNIE CIEKAWI, czy po wyjasnieniu od razu odblokowali Wam ?


Nie,wogóle nie odblokowali

Do góry
#1432255 - 27/07/2007 18:44 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: oli]
papa_smerf Offline
addict

Meldunek: 11/01/2006
Postów: 590
Skąd: Kielce
to naprawdę WIELKI MINUS moneybookers, jeśli blokują czystym osobom konta i po interwencji nie odblokowują to całkowicie musze zmienić o nich zdanie i czym prędzej zacząć wypłacać środki. WSTYD!

Do góry
#1475688 - 10/08/2007 00:34 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: papa_smerf]
asghan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 3659
do jakiego buka mozna wplacic kase money, a wyplacic na netellera ?

Do góry
#1475730 - 10/08/2007 00:41 Re: NETELLER v Moneybookers [Re: asghan]
rcsade Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 06/10/2006
Postów: 1679
Skąd: Twierdza Wroclaw
Unibet nie ma nic przeciwko temu, ale wiadomo że trzeba coś tam zagrać aby nie było problemów.
Całkowicie przestawiam się z mb na netellera... Tylko muszę wpierw odzyskać środki z mb... a nie wiem czy będzie to takie łatwe :/

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Sensei, wHiTe_StAr, rafal08), 3451 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582365 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25